مراسم تشییع پیکر استاد جمشید مشایخی برگزار شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

مراسم تشییع پیکر استاد جمشید مشایخی برگزار شد

هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس)
مراسم تشییع پیکر جمشید مشایخی صبح امروز شنبه (17 فروردین ماه) از مقابل تالار وحدت برگزار شد.

پیکر جمشید مشایخی با حضور مسوولان، هنرمندان و مردم در حالی به سوی آرامگاه ابدی بدرقه شد که سام مشایخی (فرزند این هنرمند) در این مراسم گفت: «خیلی‌ها دوست دارند بگویند جمشید مشایخی، کمال الملک سینمای ایران بود اما با احترام به این هنرمند می‌خواهم بگویم ما که کمال الملک داشتیم، الان جمشید مشایخی سینمای ایران را از دست داده‌ایم.»

هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 1هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 3هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 4هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 5هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 6هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 7هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 8هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 9هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 10هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 11هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 12هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 13هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 14هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 15هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 16هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 17هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 18هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 19هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 20هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 21هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 22هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 23هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 24هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 25هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 26هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 27هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 28هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 29هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 30هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 31هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 32هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 34هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 35هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 36هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 37هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 38هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 39هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 40هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 41هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 42هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 43هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 44هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 45هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 46هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 47هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 48هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 49هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 50هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 51هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 52هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 53هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 54هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 55هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 56هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 57هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 58هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 59هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 60هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 61هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 62هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 63هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 64هنرمندان در بدرقه جمشید مشایخی (عکس) - 65

خواندن خبر در سایت منبع

گریه علی نصیریان بر پیکر جمشید مشایخی+فیلم

ایلناخبرگزاری ایلنا
علی نصیریان در هنگام سخنرانی در مراسم تشییع جمشید مشایخی، از خاطرات خود با دوست دیرینه‌اش گفت و به یادش گریه کرد.

گریه علی نصیریان بر پیکر جمشید مشایخی+فیلم - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی نصیریان (بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون) صبح امروز (شنبه ۱۷ فروردین) در مراسم تشییع پیکر جمشید مشایخی، دوست قدیمی خود، سخنرانی کرد و در بخشی از این مراسم به یاد او گریست.

نصیریان در حالی که می‌گربست، گفت: آقای مشایخی؛ من انتظار داشتم در اینجا باهم به روی صحنه برویم. این روزها حال خوبی ندارم زیرا همسرم، رشیدی، انتظامی و حال مشایخی را از دست داده‌ام. در سال ۱۳۳۶ اداره‌ای برای کار تئاتر به نام هنرهای زیبا تشکیل شد. بخش تئاتر با کارهای ما در یک اتاق کوچک راه افتاد. در سال ۳۶ با مشایخی آشنا شدم که کارمند بود. در یک نمایش کار می‌کردم و وقتی تیپ او را دیدم، از او خواستم با ما همراه شود و او هم پذیرفت.

وی ادامه داد: مشایخی در چند دوره با من، کشاورز، رشیدی و … کار کرد. این همکاری حسن‌هایی داشت اینکه این چهره‌ها به جامعه معرفی شدند و ما نیز با هم آشنا شدیم و جمشید مشایخی بسیار خوب درخشید. دوران بعدی تاتر سنگلچ و دوره بعد سینما و تلویزبون بود که مشابخی در هر دوره حرفه‌ای‌تر کار کرد و در سینما درخشید. در فیلم گاو نباید از نقش مشایخی غافل شد و همان نقش کوتاه و محدود را زیبا و ظریف تصویر کرد.

نصیریان یادآور شد: مشایخی؛ کمال‌الملک را تصویر و خلق کرد. مشایخی یکی از ستون‌های پنج تن بود که برای هنرهای نمایشی ایران فعالیت بسبار کرد و با رفتن آنها بناها سست می‌شود. گرچه من معتقدم نسل‌ جوان بااستعدادی داریم که در این زمبنه خواهند درخشید اما هبچ فردی جای مشایخی را نخواهد گرفت.

وی ادامه داد: او خلاقیت منحصر به فرد خودش را داشت. مشایخی علم عشق را از دفتر نیاموخت بلکه خودجوش بود. او بسبار بامرام بود و مرامش پیرو سنت‌های اصبل ایرانی بود. او را تکریم می‌کنم به خاطر اخلاقش که پیرو بزرگان بود.

حجم ویدئو: ۷٫۰۲M | زمان ویدئو: ۰۰:۰۲:۱۱دانلود فایل ویدئویی

خواندن خبر در سایت منبع

پسر جمشید مشایخی در مراسم تشییع پدرش

الفخبرگزاری الف
پسر جمشید مشایخی در مراسم تشییع پدرش
تصویری از نادر مشایخی پیش از شروع مراسم تشییع پیکر جمشید مشایخی را مشاهده می‌کنید. فرزند استاد جمشید مشایخی، آهنگساز به نام و رهبر ارکستر فرزند جمشید مشایخی است. او در سال ۱۳۹۷ آهنگسازی نمایش «شاه لیر» را بر عهده داشت.

جمشید مشایخی از نگاه فاطمه معتمدآریا و رسول صدرعاملی

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
جمشید مشایخی از نگاه فاطمه معتمدآریا و رسول صدرعاملی
فاطمه معتمدآریا و رسول صدرعاملی به توصیف ویژگی‌های جمشید مشایخی در دنیای حرفه‌ای و همچنین زندگی‌اش پرداختند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جمشید مشایخی هنرمند باسابقه تئاتر، سینما و تلویزیون که با نقش آفرینی‌های ماندگارش در یاد بسیاری از علاقه‌مندان به یادگار مانده است، ۱۳ فروردین ماه از این جهان رخ بست تا دیگر تنها خاطرات نقش‌هایش برای مردم باقی بماند.

براساس گزارش سایت هنروتجربه، به یاد او گوشه‌ای از صحبت‌های مشایخی را درباره وظیفه هنرمندان در توجه و شناساندن بزرگان ایران در زمینههای مختلف به مردم و بخصوص نسل جوان با هم مرور میکنیم.

همچنین در ادامه به خواندن صحبت‌های رسول صدرعاملی و فاطمه معتمدآریا درباره این هنرمند می‌پردازیم.

جمشید مشایخی: قال و مقال عالمی می‌کشم از برای تو

جمشید مشایخی درباره وظیفه هنرمندان در شناساندن بزرگان عرصه فرهنگ و هنر، گفت: «فکر میکنم وظیفه ما است که از طریق هنر این بزرگان را مطرح کنیم. همه مردم که کتاب‌ها و مجلاتی که در این زمینه است مانند بخارا که را نمیخوانند، پس باید از طریق فیلم و سریال این آدمهارا بشناسانیم. تا اثرگذار باشد. این وظیفه هنرمندان است. اگر تماشاگران در یک فیلمی یا سریالی از زبان یک شخصیت بشنوند که این را جمله را مثلا از استاد شایگان آموختم، خوب کنجکاو میشوند که این آدم کیست. از این که مردم آدمهای بزرگ را نمیشناسند، خیلی غصه میخورم.»

او ادامه داد: «متاسفانه این کانالهای ماهواره سریالهای مبتذل پخش میکنند و جوانهاو کودکان ما آنها را میبیننند. من تاسف این را می‌خورم که ذهن آیندهسازان ما مشغول این فیلم‌ها میشود، در حالی که ما بزرگان زیادی داریم که باید نسل جوان درباره آنها فیلم ببینند و کتاب بخوانند و آن‌ها را بشناسند. اگر در این گنج که همان بزرگان ایران زمین هستند را باز کنیم، روی جوان‌های ما بسیار اثرگذار خواهد بود. من خودم این روزها بیشتر مجله بخارا را میخوانم و البته شاهنامه و حافظ و فردوسی. بالاتر از این حرف را جایی میتوانید بخوانید: من که ملول گشتمی ازنفس فرشتگان/ قال و مقال عالمی می‌کشم از برای تو.»

فاطمه معتمدآریا: او استثنایی است

فاطمه معتمدآریا جمشید مشایخی را از سر سلسلههای نسلی تکرار نشدنی توصیف میکند: «از نسلی تکرار نشدنی هستند. باید بگویم رنجی که نسل آقای مشایخی کشیدند و شاخص‌هایی که از این نسل باقی ماند، سینمای ایران را به این نقطه رساند. آقای مشایخی یکی از گلهای سرسبد این نسل هستند. نسلی که همه چیز را با هم داشتند هم شعور هم شادمانی هم احترام به مردم. ایشان آنقدر متواضع هستند که همیشه آدم را شرمنده میکنند. در کار موظف هستی و نه فقط علاقهمند که به ایشان احترام بگذاری اما همیشه ایشان پیش قدم هستند و تو را شرمنده میکنند. در زمینه همکاری و همیاری با بازیگر نقش متقابل هم من یکی دوبار پیش از شروع صحنههایم در «یک بوس کوچولو» سرصحنه رفتم و شاهد بودم آقای مشایخی برای بازیگر نقش مقابلشان تمام مدت خیلی جدی و سخت در پشت دوربین بازی میکردند تا آن بازیگر بتواند خوب بازی کند. این جدیت حتی در تمرینهاکه شاید به حدود ده دوازده بار تکرار میشد، وجود داشت و من طی این مدت فقط به ایشان نگاه میکردم. این رفتارها الان دیگر خیلی به ندرت وجود دارد. ایشان استثنایی هستند.»

رسول صدرعاملی: جمشید مشایخی جمشید مشایخی است

رسول صدرعاملی هم که «گل‌های داوودی» او یکی از نقش‌های مثال زدنی جمشید مشایخی در فیلم‌های بعد از انقلاب است، درباره این بازیگر و همراهی و همکاریاش توضیح داد: «روزهایی که برای فیلم «گل‌های داوودی»، سراغ جمشید مشایخی رفتم، تازه میخواستم دومین فیلم بلندم را بسازم و خیلی در سینما با من آشنایی نداشتند. دوسال از انقلاب گذشته بود اما فضا هنوز همان حال و هوا را داشت و در این شرایط می‌خواستم فیلمی بسازم با بازیگری که پیش از انقلاب شناخته شده بود و تجربههای تئاتر و سینمای قبل از انقلاب را داشت.»

او ادامه داد: «من ایشان را قبل از انقلاب روی صحنه تئاتر دیده بودم، اولین کاری که از آقای مشایخی روی صحنه دیدم، «بنگاه تئاترال» بود. ولی واقعیت این است که نوع همکاری من با آقای مشایخی در «گلهای داوودی» خیلی دلچسب بود. ایشان همیشه یک منش لوطیگرانه و پهلوانی و جوانمردی خیلی خیلی ایرونی را از طرف مردم ایران نمایندگی کرده است. او همیشه در مقابل مردم متواضع است، چه در آن سال‌ها که با او کار کردم و چه این روزها که در جاهای مختلف میبینمش، می‌دانم این تواضع هیچ وقت قلابی نبوده است. مشایخی به درستی حدود خودش به عنوان یک بازیگر حفظ میکند.»

صدرعاملی درباره کارنامه مشایخی بیان کرد: «کارنامه هنری او از فیلم‌های قبل از انقلاب تا الان فرازونشیبهای خودش را داشته ولی همیشه خودش را حفظ کرده و حفظ فضای خانوادگی اش را به همه چیز ترجیح داده است. همسر و پدر خیلی خوبی است، فراموش نکنید درباره مردی صحبت میکنم که بالای ۸۰ سال سن دارد، یعنی از هشت دهه صحبت میکنم. او ایستادگی کرد، هر نقشی را هم بازی نکرد، به مردم لبخند دروغ نزد و تواضعش دروغین نبوده و نیست، این مهم‌ترین ویژگی جمشید مشایخی است.»

این کارگردان افزود: «به لحاظ بازیگری هم بستگی دارد با چه کارگردانی کار میکند. او اگر بداند کارگردان چه می‌خواهد هر کاری که کارگردان بخواهد را به بهترین نحو انجام می‌دهد. حالا ممکن است یک چیزهایی هم به آن اضافه کند اما در چهارچوبی که کارگردانی می‌خواهد و این یعنی بازیگر ایده آل. خیلی ارتباط رفیقانه‌ای با هم پیدا کردیم خانه ما میآمد خانه‌اش میرفتیم و سعی کردم اعتماد اورا جلب کنم که من میتوانم این فیلم را به سرانجام برسانم. حضورش در فیلم «گلهای داوودی» فقط به بازیگری محدود نمیشد، او با رفتارش برایم به نوعی پشت و پناه و تکیه گاه بود. انگار میخواست به همه یادآوری کند که وقتی مشایخی به کارگردانش احترام میگذارد شما هم حواس‌تان به رفتارهایتان باشد و جمشید مشایخی این رفتارهای ظریف را می‌شناخت و واقعا از من و کار حمایت کرد. بیشترین کارمان هم با جمشید مشایخی در زندان قصر بود و همان موقع هم پیگیر کار آدم‌هایی بود که به دلایل مختلف در زندان بودند. او با اعتماد به نفسی که به من داد خیلی از من و گلهای داوودی حمایت کرد. جمشید مشایخی جمشید مشایخی است، او یک دانه است.»

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با بازیگران سینما و تلویزیون ایران، جمشید مشایخی، فاطمه معتمدآریا، ایرج راد و بازیگر سینما از تلگرام

#منهای_ورزش

جمشید مشایخی درگذشت

جمشید مشایخی ساعت ۲۱امروز سه‌شنبه ۱۳فروردین درگذشت. / ایسنا

اعلام درگذشت جمشید مشایخی در صفحه اینستاگرام مرحوم توسط فرزندانش


♦️پیکر جمشید مشایخی شنبه ۱۷ فروردین از مقابل تالار وحدت تشییع می‌شود

🔹مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی گفت که مراسم تشییع پیکر جمشید مشایخی هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون روز شنبه ۱۷ فروردین برگزار می‌شود.

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xrP


📢 پیکر جمشید مشایخی شنبه ۱۷ فروردین از مقابل تالار وحدت تشییع می‌شود

◀️ مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی گفت که مراسم تشییع پیکر جمشید مشایخی هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون روز شنبه ۱۷ فروردین برگزار می‌شود.


♦️پیکر جمشید مشایخی شنبه ۱۷ فروردین از مقابل تالار وحدت تشییع می‌شود

🔹مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی گفت که مراسم تشییع پیکر جمشید مشایخی هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون روز شنبه ۱۷ فروردین برگزار می‌شود.


مشارکت هلدینگ رسانه‌ای پارسینه و هلال احمر در کمک به سیل زدگان، در مراسم تشییع پیکر جمشید مشایخی


نظرها

در ادامه بخوانید

ببینید | درآوردن ادای نوید محمدزاده در برنامه عصر جدید

خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
اسفند ماه است و ما ایرانی‌ها نزدیک نوروز باستانی هستیم. مردم از مدت‌ها قبل برای سفرهای نوروزی و خرید‌های شب عیدبرنامه ریزی کرده‌اند. این روزها با خبر ورود کرونا ویروس به کشور، مردم نگران سلامتی خود و خانواده هایشان هستند و همین امر سفرهای نوروزی و خرید بلیط هواپیما را تحت تاثیر قرار داده است. به طوری که با گسترش تعداد مبتلایان، مسافران دچار تردید می‌شوند که آیا به سفر بروند و یا بلیط خود را کنسل کنند و برای حفظ سلامتی از خیر سفر کردن بگذرند؟
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
اسفند ماه است و ما ایرانی‌ها نزدیک نوروز باستانی هستیم. مردم از مدت‌ها قبل برای سفرهای نوروزی و خرید‌های شب عیدبرنامه ریزی کرده‌اند. این روزها با خبر ورود کرونا ویروس به کشور، مردم نگران سلامتی خود و خانواده هایشان هستند و همین امر سفرهای نوروزی و خرید بلیط هواپیما را تحت تاثیر قرار داده است. به طوری که با گسترش تعداد مبتلایان، مسافران دچار تردید می‌شوند که آیا به سفر بروند و یا بلیط خود را کنسل کنند و برای حفظ سلامتی از خیر سفر کردن بگذرند؟
ایسناایسنا3 ساعت قبل
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از ارائه طرح از سوی چهار شرکت دانش‌بنیان برای ساخت کیت کرونا خبر داد. قانعی خاطر نشان کرد: تاکنون چند طرح در این زمینه ارائه شده و در کشور نیز ساخت کیت تشخیص کرونا آغاز شده است. وی با اشاره به حمایت‌های معاونت علمی از شرکت‌های دانش‌بنیان، یادآور شد: در صورتی که شرکتی نیاز به حمایت داشته باشد و اداره آزمایشگاه‌های مرجع تایید کند که شرکت در ساخت کیت توانمند است، معاونت علمی حمایت خواهد کرد تا کیت تولید شود. به گفته وی، تاکنون چهار شرکت اعلام آمادگی کردند و امروز نیز این تعداد افزایش می‌یابد. به گزارش ایسنا، وزارت بهداشت برای تولید کیت تشخیص ویروس کورونا، با هدف تولید انواع کیت‌های تشخیصی ویروس کورونا CORVID ۱۹ مولکولی و تشخیص سریع در داخل کشور و حمایت از تولیدکنندگان داخلی، اقدام به انتشار فراخوان عمومی کرده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ساعت قبل
کاوه ذاکری در این کتاب، تحقیق دقیقی ارائه داده از چگونگی سیر و مراحل جنگ و قرارداد صلح دیتون که منجر به پایان جنگ شد. ذاکری که مدرس تخریب و انفجار بوده، در بوسنی، نظامیان و داوطلبان مردمی را با نحوه خنثی کردن مین‌ها و تله‌های انفجاری آشنا می‌کرده است. او در کنار این آموزش‌ها به کمک رسانی و توزیع اقلام ضروری زندگی در میان مردم جنگ زده بوسنی هم می‌پرداخته است. کتاب «محاصره سارایوو» مملو از وقایع تلخ و شیرین است و صداقت و صمیمیت و مردمی بودن روحیه نویسنده باعث می‌شود کتاب برای خواننده خواندنی و عبرت آموز شود. انتشارات سوره مهر این کتاب را ۴۶۸ صفحه با قیمت ۶۰ هزار تومان منتشر کرده است.

اخبار بیشتر