1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

هشدار وقوع سیل؛ 36 روستا در شوش تخلیه شدند

دستور تخلیه ۱۶ روستا در شوش صادر شد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
دستور تخلیه ۱۶ روستا در شوش صادر شد
دستور تخلیه ۱۶ روستا در شوش صادر شد - 0

فرماندار شوش گفت: با توجه به افزایش حجم آب خروجی از کرخه، تاکنون دستور تخلیه ۱۶ روستا در شهرستان شوش صادر شده و ‌به ۳۸ روستا برای ‌تخلیه آماده‌باش داده شد.

عدنان غزی ظهر امروز در گفت و گو با تسنیم در اهواز، با اشاره به افزایش حجم آب خروجی از کرخه اظهار داشت: تاکنون دستور تخلیه ۱۶ روستا در شهرستان شوش صادر شده چرا که همه این روستاها ‌اکنون در محاصره سیل قرار دارند.

وی افزود: در حال حاضر ۲۲ روستا دچار آب‌گرفتگی شده و همه معابر و خیابان‌های اصلی آن‌ها پوشیده از آب است.

فرماندار شوش بابیان اینکه روستای سید عباس نیز به‌طور کامل دچار آب‌گرفتگی شده است، گفت: با توجه به نزدیکی این روستا به جاده ترانزیتی اهواز شوش و احتمال نفوذ آب به آن، کار احداث سیل بند در حاشیه این جاده آغاز شد.

غزی در ادامه به اعلام آماده‌باش ۳۸ روستا برای مقابله باسیل و تخلیه اشاره و عنوان کرد: به دلیل افزایش دبی رودخانه کرخه احتمال آب‌گرفتگی تعداد بیشتری از روستاها وجود دارد. همچنین بخش ساحلی الوان نیز شب گذشته به دلیل بالا آمدن سطح آب رودخانه تخلیه شد.

وی بابیان اینکه ۱۵ اردوگاه برای اسکان سیل‌زدگان در نظر گرفته‌شده است، افزود: همچنین مدارس شهر الوان، روستاهای آهو دشت، اردوگاه شهید درویشی، مدارس و حوزه علمیه شوش آماده پذیرایی از سیل‌زدگان هستند.

فرماندار شوش در خصوص رسیدگی بهداشتی به سیل‌زدگان نیز گفت: در همه کمپ‌ها کارشناسان بهداشت حضورداشته و در کنار آن‌ها نیز کار بهداشت زنان باردار و سالمندان نیز انجام می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

آبرسانی به مردم «گوریه» شوشتر با تانکر انجام می‌شود

ایرناخبرگزاری ایرنا
آبرسانی به مردم «گوریه» شوشتر با تانکر انجام می‌شود

صادق حقیقی پور روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: آبفای خوزستان تا کنون ۱۰ هزار لیتر آب معدنی در شهر گوریه ازتوابع شهرستان شوشتر توزیع کرده است و عملیات آبرسانی به شهرهای سیل زده به صورت ۲۴ ساعته انجام می‌شود و در این شهر هیچ گونه مشکل کمبود آب وجود ندارد.

وی با اشاره به نظارت دقیق بر کیفیت آب در استان خوزستان بیان کرد: واحد‌های کنترل و کیفیت آب در شهرها مستقر هستند و با نظارت بهداشت کیفیت آب شرب به صورت دقیق و لحظه‌ای مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دقیقی پور تصریح کرد: خط قرمز آبفا خوزستان، کیفیت آب شرب شهرهای سیل زده است و تمامی ادارات آبفا به صورت ۲۴ ساعته در آماده باش کامل هستند.

وی با اشاره به راه اندازی مانیتورینگ ستاد بحران در آبفای خوزستان گفت: مرکز مانیتورینگ ستاد بحران آبفا خوزستان از ابتدای بحران سیل راه اندازی شده است و تمام وقت وضعیت آبرسانی با نظارت دقیق بررسی می‌شود.

مدیرعامل آبفا خوزستان اظهار کرد: به منظور تامین و تضمین کیفیت آب شرب شهرها و روستاهای در معرض سیل حدود ۱۱۰ هزار لیتر آب معدنی بسته بندی توزیع شده و عملیات تحویل آب بهداشتی توسط تانکرها در شهرهای مختلف که با کاهش تولید آب مواجه بوده‌اند، انجام شده و این امر همچنان ادامه دارد.

حقیقی پور با اشاره به برآورد اولیه خسارت به تاسیسات آب و فاضلاب در شهرهای خوزستان خاطر نشان کرد: سیل به تاسیسات آب و فاضلاب در خوزستان بالغ بر یک هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال است که برآورد اولیه خسارات در بخش تاسیسات آب بالغ بر ۴۳۰ میلیارد ریال و ۹۵۰ میلیارد ریال در بخش فاضلاب بوده است.

سیلاب روز گذشته وارد شهر گوریه شد، تاکنون بیش از یکصد روستا و شش شهر در استان خوزستان درپی تهدید سیلاب تخلیه شده‌اند.

گوریه، شهری از توابع بخش شعیبیه شهرستان شوشتر است که در شمال خوزستان واقع می‌باشد.

در اطلاعیه‌های سازمان آب و برق همچنین حداکثر خروجی سد دز ۲ هزار مترمکعب در ثانیه و حداکثر خروجی سد کرخه یک هزار مترمکعب درثانیه اعلام شده، در حالی که در روزهای اخیر خروجی سد دز به بیش از سه هزار مترمکعب درثانیه و خروجی سد کرخه به بیش از ۲ هزار مترمکعب درثانیه رسیده است.

۹۸۸۷/۶۰۰۲

خواندن خبر در سایت منبع

تخلیه ۳۶ روستا در شعیبیه شوشتر

ایسناخبرگزاری ایسنا
تخلیه ۳۶ روستا در شعیبیه شوشتر

حسین پنبه‌دانه‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت سیلاب اظهار کرد: در بخش شعیبیه شوشتر تاکنون ۱۸ روستا در محاصره سیلاب درآمده‌اند و ۱۸ روستای دیگر به زیر آب رفته‌اند. مردم این روستاها از قبل منازل خود را تخلیه کرده بودند.

وی بااشاره به ورود آب به شهر گوریه شوشتر از روزهای گذشته گفت: احتمال تخلیه کامل شهر گوریه وجود ندارد. از ورود بیشتر آب به خیابان‌های گوریه جلوگیری شده است و آب تنها وارد چند خیابان این شهر شده که مردم منازل خود را تخلیه کرده‌اند.

فرماندار شوشتر با اشاره به از جا کنده شدن چادرهای کمپ بنه کاظم نیز گفت: شب گذشته به علت وزش باد، وقوع خاک و باران شدید، تعدادی از چادرهای کمپ بنه کاظم از جا کنده شد که سریعا چادرها دوباره برپا شدند.

وی بیان کرد: در حال حاضر با بسیج امکانات، خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان ادامه دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

۴۳ هزار کیسه برای ایجاد سیل بند در شوش توزیع شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
۴۳ هزار کیسه برای ایجاد سیل بند در شوش توزیع شد

عدنان غزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی اعلام وضعیت فوق اعلاده از سوی استاندار خوزستان بیش از ۸۰ دستگاه ماشین آلات سنگین و حدود ۴۳ هزار کیسه برای احداث سیل بند در سطح روستاها توزیع شد.

وی گفت: اقدامات مهم و کارآمدی توسط اهالی روستاها، گروه‌های جهادی، بخشداران، شوراهای روستایی و دهیاران برای کمک رسانی به سیل زدگان انجام شده است.

فرماندار شوش افزود: با وجود بارش‌ها و شب‌های سرد، گروه‌های امدادی به تنهایی قادر به کمک رسانی به مردم آسیب دیده نبودند لذا از گروه‌های مسلح و جهادی نیز کمک گرفته شد.

وی اظهار داشت: گروه‌های مسلح و جهادی در پاسخ به منویات مقام معظم رهبری داوطلبانه به کمک نیروهای امدادی ومردم سیل زده شتافتند.

به گزارش ایرنا بارش شدید باران در بالادست سدهای خوزستان باعث افزایش قابل توجه آورد سدها شد. بعد از این افزایش آورد دبی خروجی سدها برای کنترل سیلاب افزایش یافت.

دبی خروجی سد کرخه تا ۲ هزار مترمکعب و دبی خروجی سد دز تا سه هزار مترمکعب بر ثانیه افزایش یافت که این موضوع باعث آبگرفتگی زمین‌های کشاورزی و روستاهای حاشیه رودخانه‌های دز و کرخه شد.

۷۲۸۰/۳۰۲۲

خواندن خبر در سایت منبع

(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش

با شدت گرفتن دبی رودخانه کرخه، سیلاب وارد منازل و اراضی کشاورزی روستای سید عباس در ۴۵ کیلومتری شهر شوش شد.عکاس: جمال زبیدی/فارس

(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 1(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 3(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 4(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 5(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 6(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 7(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 8(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 9(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 10(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 11(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 12(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 14(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 15(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 16(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 17(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 18(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 19(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 20(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 21(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 22(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 23(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 24(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 25

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سیلاب، روستای سید عباس، شوش، کرخه و تصاویر از تلگرام

➖ خاکریزهای شوش، پیش از سیل موعود/ تصاویر را ببینید

▫ با افزایش خروجی سد کرخه و احتمال وقوع سیل در شهرستان شوش به دستور ستاد مدیریت بحران منطقه دوار تخلیه و سیل بند در مناطقی که در معرض سیلاب هستند ساخته شد.

تصاویر را در سایت ببینید


📺ویدیویی تکان دهنده از ‏بازگشت خانواده سیل زده خوزستانی به خانه خود در روستای ‎سید عباس شوش

اخبار لحظه‌ای #خوزستان 👇


دستور تخلیه فوری شهر فتح‌المبین و ۶۹ روستای شوش صادر شد

فرماندار شوش:

🔹با توجه به افزایش دبی رودخانه‌های دز و کرخه از اهالی روستاهای حاشیه دو رودخانه دز و کرخه در بخش شاوور، مرکزی و فتح المبین منازل خود را تخلیه کنند


تخلیه ۱۱ روستای شهرستان شوش/تاکید بر لزوم تخلیه روستاهای حاشیه دز و کرخه

عدنان غزی فرماندار شوش:

🔹۱۱ روستای حاشیه رودخانه دز و کرخه در شهرستان شوش به منظور پیشگیری از خطرات احتمالی ناشی از وقوع سیلاب تخلیه شدند.

اخبار لحظه‌ای #خوزستان 👇


💢 دستور تخلیه فوری شهر فتح‌المبین و ۶۹ روستای #شوش صادر شد

#فرماندار شوش:

🔹 با توجه به افزایش دبی #رودخانه‌های دز و کرخه از اهالی روستاهای حاشیه دو رودخانه دز و کرخه در بخش شاوور، مرکزی و فتح المبین منازل خود را تخلیه کنند.


🔻دستور تخلیه فوری شهر فتح‌المبین و ۶۹ روستای شوش صادر شد

فرماندار شوش:

🔹با توجه به افزایش دبی رودخانه‌های دز و کرخه از اهالی روستاهای حاشیه دو رودخانه دز و کرخه در بخش شاوور، مرکزی و فتح المبین منازل خود را تخلیه کنند.


نظرها

در ادامه بخوانید

فارسفارس9 ساعت قبل
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی معاونت اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم قوه قضاییه از راه‌اندازی ۱۳۲ مرکز ملاقات با فرزندان طلاق خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس، علی محمد زنگانه در دوازدهمین نشست ستاد کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی افزود: طبق توافق با شورای اجتماعی کشور قرار شد ۱۶۰ مرکز ملاقات با فرزند تا پایان سال ۱۴۰۰ راه اندازی شود که تاکنون ۱۳۲ مرکز فعالیت خود را شروع کرده و بیش از ۸۰درصد هدف توافق شده با شورای اجتماعی کشور با راه اندازی این مراکز محقق شده است. وی ادامه داد: حدو ۷۰ هزار ملاقات در این مراکز صورت گرفته و ۷۴۰ مورد صلح و سازش بین والدین طلاق گرفته اتفاق افتاده است. در بقیه استان‌ها هم قرار شد یک شهر از هر استان به صورت پایلوت اجرا شود. به ازای هر ۵۰۰ نفر جمعیت هر شهرستان، دست کم یک حکم قرآن و مصلح تربیت می‌شود.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
مشاور وزیر بهداشت گفت: در حوزه شنوایی باید به این مسئله توجه داشته باشیم که جمعیت کشور در حال مسن شدن بوده و امید به زندگی در کشور به ۷۵ سال رسیده و مفهوم آن این است که جمعیت سالمند کشور در حال افزایش است. محمد تقی جغتایی، مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی، در حاشیه برگزاری هجدهمین کنگره شنوایی شناسی ایران، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که امروز در این کنگره صورت گرفت، رونمایی از «گایدلاین‌های غربالگری کودکان ناشنوا، کم شنوا و اختلالات شنوایی» بود. جغتایی خاطرنشان کرد: در حوزه شنوایی باید به این مسئله توجه داشته باشیم که جمعیت کشور در حال مسن شدن بوده و امید به زندگی در کشور به ۷۵ سال رسیده و مفهوم آن این است که جمعیت سالمند کشور در حال افزایش است. جغتایی افزود: یکی از مزیت‌های هجدهمین کنگره شنوایی شناسی ایران، این است که علاوه بر ارائه مقالات علمی به رونمایی از کتاب راهنمای بالینی مداخله زودهنگام کم شنوایی و ناشنوایی در کودکان است. وی گفت: برگزاری چنین کنگره‌هایی سبب ارتقا سطح علمی و عملی جامعه شنوایی شناسان کشور می‌شود.
خبر فوریخبر فوری14 ساعت قبل
مردی اواخر سال گذشته نزد پلیس رفت و از ماجرای اخاذی یک زن پرده برداشت. از آنجایی که شاکی نشانی خانه متهمان را داشت، مأموران چند روز پیش به آنجا رفتند و توانستند زن جوان را دستگیر کنند. بعد از آن بود که شوهرم نقشه اخاذی از مردان را طراحی کرد و من به خواسته او با این مرد تماس گرفتم. کارآگاهان در ادامه شوهر این زن را نیز بازداشت کردند. بنا بر این گزارش، این زن و شوهر اکنون در بازداشت هستند و تحقیقات برای دستگیری دو همدست آنها ادامه دارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴14 ساعت قبل
ساعت۲۴ -سرپرست مدیریت بحران استانداری بوشهر: نیمه شب گذشته کشتی باری ایران در خلیج فارس غرق و ۴ نفر از سرنشینان آن مفقود شده‌اند. دهقانی افزود: این مرکز با وجود وزش تندباد و مواج بودن خلیج فارس، یک فروند شناور ناجی را به منطقه مورد نظر اعزام می‌کند. سرپرست مدیریت بحران استانداری بوشهر بیان کرد: آن طور که گفته شده این لنج نیمه شب غرق شده است. این روز‌ها خلیج فارس به علت وزش تند باد مواج است و سرعت وزش باد امروز در منطقه‌ای که لنج دچار حادثه شده ۷۰ کیلومتر در ساعت بوده است. هواشناسی از هفته پیش درباره طوفانی بودن خلیج فارس هشدار داده بود.
فراروفرارو14 ساعت قبل
سرپرست سازمان تامین اجتماعی از پرداخت افزایش حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی از اردیبهشت ماه خبر داد. به گزارش تسنیم، سرپرست سازمان تامین اجتماعی با اشاره به افزایش حقوق بازنشستگان و زمان پرداخت افزایش حقوق در سال جاری گفت: ما در این بخش با دو گروه از بازنشستگان روبرو هستیم که در یک بخش حقوق حداقل‌بگیر هستند که بر اساس ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی، حقوق آن‌ها را شورای عالی کار تعیین می‌کند و سازمان هیچ نقشی در آن ندارد و در بخش دیگر مستمری‌بگیران تامین اجتماعی هستند که از این سازمان حقوق دریافت می‌کنند. زدا همچنین در ارتباط با مابه‌التفاوت حقوق و مستمری فروردین ماه نیز گفت:، چون پرداخت افزایش حقوق مستمری بار مالی زیادی برای سازمان دارد تلاش می‌کنیم که این مابه‌التفاوت در اردیبهشت ماه پرداخت شود و در غیر این صورت در ماه‌های بعدی این پرداخت انجام خواهد گرفت. وی افزود: بر اساس تصویب مصوبه هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی هر ماه ۱۴۰۰ میلیارد تومان با توجه به افزایش مستمری و حقوق بازنشستگان به هزینه‌های سازمان اضافه خواهد شد و در سال این رقم به ۱۷ هزار میلیارد تومان می‌رسد. وی گفت: ضریب پشتیبانی سازمان تامین اجتماعی حدود ۵٫۵ است که البته این شرایط خوب نیست، اما در عین حال بحرانی هم نیست و امیدواریم با توجه به اصلاح ساختاری سازمان تامین اجتماعی که مورد توجه نمایندگان مجلس است این ضریب پشتیبانی افزایش یابد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل
اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران در پاسخ به خبرنگار اقتصاد آنلاین مبنی بر اینکه چرا شهرداری استفساریه برای اخذ عوارض تخلفات ورود غیر مجاز به محدوده زوج و فرد به شورای شهر ارائه نمی‌دهد گفت:۴ ماه پیش یعنی دقیقا ۲۵ آذر ماه سال گذشته طی نامه‌ای که در حکم استفساریه را داشت از رئیس شورای شهر تهران تقاضا کردم نسبت به تعیین تکلیف موضوع از خودروهای پلاک مخالف در محدوده‌ی زوج یا فرد اقدام کند. به گفته پورسیدآقایی در این نامه اعلام کردم برداشت معاونت حمل ونقل و ترافیک از تبصره اصلاحی مصوبه ۲۴۲۲ و ماده ۸ مصوبه ۲۴۱۸ شورای اسلامی شهر، این بوده که همه خودروهای پلاک مخالفی که وارد محدوده زوج یا فرد می‌شوند وعوارض طرح ترافیک را نمی‌پردازند، می‌بایست شناسایی شده و هزینه‌ی عوارض به حساب بدهی مالکین آنها لحاظ شود و این کار از ابتدای اجرای طرح جدید ترافیک در سال ۹۷ و بر اساس همین مصوبات صورت پذیرفته است. وی ادامه داد: در نامه‌ی ارسالی از رئیس شورای شهر درخواست کردم موضوع را بررسی کنند و چنانچه برداشت و اقدام این معاونت خلاف مصوبه شورای شهر باشد، نتیجه را به این معاونت ابلاغ کنند تا نسبت به اصلاح روند کار اقدام لازم انجام شود. معاون شهردار تهران اظهار کرد: بنابراین استفساریه ۲۵ آذر ماه سال گذشته ارسال شده و اگر شورای شهر نظری مغایر با عملکرد شهرداری داشت حتما بعد از گذشت ۴ ماه به ما اعلام میکرد تا لااقل از ادامه روند کار جلوگیری شود اما به هر جهت شورای حق دارد در هر مقطعی نظر خود را اعلام کند و ما نیز مطیع آن هستیم هرچند بازگشت به عقب بسیار سخت و تقریبا غیر ممکن است در عین حال معتقدم موارد مطرح شده از سوی برخی از اعضا و برداشت‌های دوگانه از این مصوبه نشات گرفته از اختلاف نظر بوده و در جلسات کارشناسی رفع خواهد شد. پورسید آقایی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا اعلام کردید که راهور شکایت خود را پس گرفته در حالی که پلیس منکر آن شد، اضافه کرد: به ما گفتند که پس گرفته‌ایم اما خودمان اعلام می‌کنیم.

اخبار بیشتر