هشدار وقوع سیل؛ 36 روستا در شوش تخلیه شدند
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

هشدار وقوع سیل؛ 36 روستا در شوش تخلیه شدند

دستور تخلیه ۱۶ روستا در شوش صادر شد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
دستور تخلیه ۱۶ روستا در شوش صادر شد
در حال حاضر 22 روستا دچار آب‌گرفتگی شده و همه معابر و خیابان‌های اصلی آن‌ها پوشیده از آب است.
دستور تخلیه ۱۶ روستا در شوش صادر شد - 0

فرماندار شوش گفت: با توجه به افزایش حجم آب خروجی از کرخه، تاکنون دستور تخلیه ۱۶ روستا در شهرستان شوش صادر شده و ‌به ۳۸ روستا برای ‌تخلیه آماده‌باش داده شد.

عدنان غزی ظهر امروز در گفت و گو با تسنیم در اهواز، با اشاره به افزایش حجم آب خروجی از کرخه اظهار داشت: تاکنون دستور تخلیه ۱۶ روستا در شهرستان شوش صادر شده چرا که همه این روستاها ‌اکنون در محاصره سیل قرار دارند.

وی افزود: در حال حاضر ۲۲ روستا دچار آب‌گرفتگی شده و همه معابر و خیابان‌های اصلی آن‌ها پوشیده از آب است.

فرماندار شوش بابیان اینکه روستای سید عباس نیز به‌طور کامل دچار آب‌گرفتگی شده است، گفت: با توجه به نزدیکی این روستا به جاده ترانزیتی اهواز شوش و احتمال نفوذ آب به آن، کار احداث سیل بند در حاشیه این جاده آغاز شد.

غزی در ادامه به اعلام آماده‌باش ۳۸ روستا برای مقابله باسیل و تخلیه اشاره و عنوان کرد: به دلیل افزایش دبی رودخانه کرخه احتمال آب‌گرفتگی تعداد بیشتری از روستاها وجود دارد. همچنین بخش ساحلی الوان نیز شب گذشته به دلیل بالا آمدن سطح آب رودخانه تخلیه شد.

وی بابیان اینکه ۱۵ اردوگاه برای اسکان سیل‌زدگان در نظر گرفته‌شده است، افزود: همچنین مدارس شهر الوان، روستاهای آهو دشت، اردوگاه شهید درویشی، مدارس و حوزه علمیه شوش آماده پذیرایی از سیل‌زدگان هستند.

فرماندار شوش در خصوص رسیدگی بهداشتی به سیل‌زدگان نیز گفت: در همه کمپ‌ها کارشناسان بهداشت حضورداشته و در کنار آن‌ها نیز کار بهداشت زنان باردار و سالمندان نیز انجام می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

آبرسانی به مردم «گوریه» شوشتر با تانکر انجام می‌شود

ایرناخبرگزاری ایرنا
آبرسانی به مردم «گوریه» شوشتر با تانکر انجام می‌شود
اهواز – ایرنا- مدیرعامل آبفای خوزستان با اشاره به خسارت سیل به تاسیسات آب و فاضلاب در شهر گوریه گفت: اکنون پنج تانکر توزیع آب شرب سالم در شهر گوریه مستقر شده است که 4 مورد در کمپ ها و مرکز شهر و یک مورد نیز برای تامین 24 ساعته آب شرب تانکرهای مستقر شده ، فعال هستند.

صادق حقیقی پور روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: آبفای خوزستان تا کنون ۱۰ هزار لیتر آب معدنی در شهر گوریه ازتوابع شهرستان شوشتر توزیع کرده است و عملیات آبرسانی به شهرهای سیل زده به صورت ۲۴ ساعته انجام می‌شود و در این شهر هیچ گونه مشکل کمبود آب وجود ندارد.

وی با اشاره به نظارت دقیق بر کیفیت آب در استان خوزستان بیان کرد: واحد‌های کنترل و کیفیت آب در شهرها مستقر هستند و با نظارت بهداشت کیفیت آب شرب به صورت دقیق و لحظه‌ای مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دقیقی پور تصریح کرد: خط قرمز آبفا خوزستان، کیفیت آب شرب شهرهای سیل زده است و تمامی ادارات آبفا به صورت ۲۴ ساعته در آماده باش کامل هستند.

وی با اشاره به راه اندازی مانیتورینگ ستاد بحران در آبفای خوزستان گفت: مرکز مانیتورینگ ستاد بحران آبفا خوزستان از ابتدای بحران سیل راه اندازی شده است و تمام وقت وضعیت آبرسانی با نظارت دقیق بررسی می‌شود.

مدیرعامل آبفا خوزستان اظهار کرد: به منظور تامین و تضمین کیفیت آب شرب شهرها و روستاهای در معرض سیل حدود ۱۱۰ هزار لیتر آب معدنی بسته بندی توزیع شده و عملیات تحویل آب بهداشتی توسط تانکرها در شهرهای مختلف که با کاهش تولید آب مواجه بوده‌اند، انجام شده و این امر همچنان ادامه دارد.

حقیقی پور با اشاره به برآورد اولیه خسارت به تاسیسات آب و فاضلاب در شهرهای خوزستان خاطر نشان کرد: سیل به تاسیسات آب و فاضلاب در خوزستان بالغ بر یک هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال است که برآورد اولیه خسارات در بخش تاسیسات آب بالغ بر ۴۳۰ میلیارد ریال و ۹۵۰ میلیارد ریال در بخش فاضلاب بوده است.

سیلاب روز گذشته وارد شهر گوریه شد، تاکنون بیش از یکصد روستا و شش شهر در استان خوزستان درپی تهدید سیلاب تخلیه شده‌اند.

گوریه، شهری از توابع بخش شعیبیه شهرستان شوشتر است که در شمال خوزستان واقع می‌باشد.

در اطلاعیه‌های سازمان آب و برق همچنین حداکثر خروجی سد دز ۲ هزار مترمکعب در ثانیه و حداکثر خروجی سد کرخه یک هزار مترمکعب درثانیه اعلام شده، در حالی که در روزهای اخیر خروجی سد دز به بیش از سه هزار مترمکعب درثانیه و خروجی سد کرخه به بیش از ۲ هزار مترمکعب درثانیه رسیده است.

۹۸۸۷/۶۰۰۲

خواندن خبر در سایت منبع

تخلیه ۳۶ روستا در شعیبیه شوشتر

ایسناخبرگزاری ایسنا
تخلیه ۳۶ روستا در شعیبیه شوشتر
فرماندار شوشتر از تخلیه ۳۶ روستا در بخش شعیبیه شوشتر خبر داد

حسین پنبه‌دانه‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت سیلاب اظهار کرد: در بخش شعیبیه شوشتر تاکنون ۱۸ روستا در محاصره سیلاب درآمده‌اند و ۱۸ روستای دیگر به زیر آب رفته‌اند. مردم این روستاها از قبل منازل خود را تخلیه کرده بودند.

وی بااشاره به ورود آب به شهر گوریه شوشتر از روزهای گذشته گفت: احتمال تخلیه کامل شهر گوریه وجود ندارد. از ورود بیشتر آب به خیابان‌های گوریه جلوگیری شده است و آب تنها وارد چند خیابان این شهر شده که مردم منازل خود را تخلیه کرده‌اند.

فرماندار شوشتر با اشاره به از جا کنده شدن چادرهای کمپ بنه کاظم نیز گفت: شب گذشته به علت وزش باد، وقوع خاک و باران شدید، تعدادی از چادرهای کمپ بنه کاظم از جا کنده شد که سریعا چادرها دوباره برپا شدند.

وی بیان کرد: در حال حاضر با بسیج امکانات، خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان ادامه دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

۴۳ هزار کیسه برای ایجاد سیل بند در شوش توزیع شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
۴۳ هزار کیسه برای ایجاد سیل بند در شوش توزیع شد
دزفول - ایرنا - فرماندار شوش گفت: تاکنون افزون بر 43 هزار کیسه برای ایجاد مانع در برابر ورود سیل به منازل، اماکن و مغازه ها به نقاط مختلف روستایی درمعرض آسیب سیل در شوش ارسال شده است.

عدنان غزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی اعلام وضعیت فوق اعلاده از سوی استاندار خوزستان بیش از ۸۰ دستگاه ماشین آلات سنگین و حدود ۴۳ هزار کیسه برای احداث سیل بند در سطح روستاها توزیع شد.

وی گفت: اقدامات مهم و کارآمدی توسط اهالی روستاها، گروه‌های جهادی، بخشداران، شوراهای روستایی و دهیاران برای کمک رسانی به سیل زدگان انجام شده است.

فرماندار شوش افزود: با وجود بارش‌ها و شب‌های سرد، گروه‌های امدادی به تنهایی قادر به کمک رسانی به مردم آسیب دیده نبودند لذا از گروه‌های مسلح و جهادی نیز کمک گرفته شد.

وی اظهار داشت: گروه‌های مسلح و جهادی در پاسخ به منویات مقام معظم رهبری داوطلبانه به کمک نیروهای امدادی ومردم سیل زده شتافتند.

به گزارش ایرنا بارش شدید باران در بالادست سدهای خوزستان باعث افزایش قابل توجه آورد سدها شد. بعد از این افزایش آورد دبی خروجی سدها برای کنترل سیلاب افزایش یافت.

دبی خروجی سد کرخه تا ۲ هزار مترمکعب و دبی خروجی سد دز تا سه هزار مترمکعب بر ثانیه افزایش یافت که این موضوع باعث آبگرفتگی زمین‌های کشاورزی و روستاهای حاشیه رودخانه‌های دز و کرخه شد.

۷۲۸۰/۳۰۲۲

خواندن خبر در سایت منبع

(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش
با شدت گرفتن دبی رودخانه کرخه، سیلاب وارد منازل و اراضی کشاورزی روستای سید عباس در ۴۵ کیلومتری شهر شوش شد.

با شدت گرفتن دبی رودخانه کرخه، سیلاب وارد منازل و اراضی کشاورزی روستای سید عباس در ۴۵ کیلومتری شهر شوش شد.عکاس: جمال زبیدی/فارس

(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 1(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 3(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 4(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 5(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 6(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 7(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 8(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 9(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 10(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 11(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 12(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 14(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 15(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 16(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 17(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 18(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 19(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 20(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 21(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 22(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 23(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 24(تصاویر) سیل در خانه‌های روستای «سید عباس» شوش - 25

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سیلاب، روستای سید عباس، شوش، کرخه و تصاویر از تلگرام

تخلیه ۱۱ روستای شهرستان شوش/تاکید بر لزوم تخلیه روستاهای حاشیه دز و کرخه

عدنان غزی فرماندار شوش:

🔹۱۱ روستای حاشیه رودخانه دز و کرخه در شهرستان شوش به منظور پیشگیری از خطرات احتمالی ناشی از وقوع سیلاب تخلیه شدند.

اخبار لحظه‌ای #خوزستان 👇


دستور تخلیه فوری شهر فتح‌المبین و ۶۹ روستای شوش صادر شد

فرماندار شوش:

🔹با توجه به افزایش دبی رودخانه‌های دز و کرخه از اهالی روستاهای حاشیه دو رودخانه دز و کرخه در بخش شاوور، مرکزی و فتح المبین منازل خود را تخلیه کنند


💢 دستور تخلیه فوری شهر فتح‌المبین و ۶۹ روستای #شوش صادر شد

#فرماندار شوش:

🔹 با توجه به افزایش دبی #رودخانه‌های دز و کرخه از اهالی روستاهای حاشیه دو رودخانه دز و کرخه در بخش شاوور، مرکزی و فتح المبین منازل خود را تخلیه کنند.


🔻دستور تخلیه فوری شهر فتح‌المبین و ۶۹ روستای شوش صادر شد

فرماندار شوش:

🔹با توجه به افزایش دبی رودخانه‌های دز و کرخه از اهالی روستاهای حاشیه دو رودخانه دز و کرخه در بخش شاوور، مرکزی و فتح المبین منازل خود را تخلیه کنند.


➖ خاکریزهای شوش، پیش از سیل موعود/ تصاویر را ببینید

▫ با افزایش خروجی سد کرخه و احتمال وقوع سیل در شهرستان شوش به دستور ستاد مدیریت بحران منطقه دوار تخلیه و سیل بند در مناطقی که در معرض سیلاب هستند ساخته شد.

تصاویر را در سایت ببینید


📺ویدیویی تکان دهنده از ‏بازگشت خانواده سیل زده خوزستانی به خانه خود در روستای ‎سید عباس شوش

اخبار لحظه‌ای #خوزستان 👇


نظرها

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب5 ساعت قبل
آتش‌نشانانی که ساعات بسیاری را در ایستگاه‌های آتش‌نشانی مستقر هستند و ضمن انجام عملیات‌هایشان با افراد بسیاری برخورد دارند نیز در معرض ابتلا به این بیماری هستند؛ اما با رعایت چند نکته می‌توان ریسک ابتلا به این بیماری را کاهش داد. بر همین اساس دستگیره خودروهای آتش‌نشانی، سطوح داخلی خودروهای عملیاتی، بی‌سیم‌های دستی، تلفن‌های ایستگاه آتش‌نشانی و.. باید ضدعفونی شود. - آتش‌نشانان باید در حین ماموریت نکات بهداشتی را برای جلوگیری از تماس با مواد آلوده در نظر داشته باشند. - بهتر است ایستگاه‌های آتش‌نشانی تا حد ممکن کلاس‌های آموزش عمومی غیر ضروری را داخل ایستگاه‌ها برگزار نکنند. - در صورت مشاهده هرگونه علائم بیماری در اسرع وقت به پزشک مراجعه کرده و طبق دستور پزشک عمل کنند.
انتخابانتخاب5 ساعت قبل
فرمانده پلیس راه کشور از کاهش محسوس ترددها در معابر برون شهری خبر داد. سردار سید تیمور حسینی درباره وضعیت ترددهای بین شهری در راه‌های کشور در روزهای اخیر اظهار کرد: رصد دوربین‌های تردد شمار نشان می‌دهد که در روزهای اخیر آمار سفرهای بین شهری و ترددهای جاده‌ای کاهش محسوسی داشته است. فرمانده پلیس راه کشور اظهار کرد: به نظر می‌رسد توصیه‌ها و هشدارهای مسئولان وزارت بهداشت در مورد عدم انجام سفرهای غیر ضروری در این روزها در کاهش سفرها موثر بوده است. پلیس راه نیز از شهروندان می‌خواهد که به هیچ عنوان اقدام به سفرهای غیر ضروری نکنند.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
روزنامه اصولگرای صبح نو در مطلبی درباره حکم فقهی مبتلا کردن دیگران به ویروس کرونا به نقل از آیت‌الله ابوالقاسم علیدوست؛ استاد حوزه نوشت: کسی که مبتلا به ویروس کروناست و می‌داند اگر با کسی تماس داشته باشد، او هم مبتلا شده و فوت می‌کند، تمامی کارشناسان می‌گویند که در اینجا عامل دیگر نقشی نداشته و از نظر فقهی و حقوقی باید دیه قتل عمد را بپردازد. روزنامه اصولگرای صبح نو در مطلبی درباره حکم فقهی مبتلا کردن دیگران به ویروس کرونا به نقل از آیت‌الله ابوالقاسم علیدوست؛ استاد حوزه نوشت: کسی که مبتلا به ویروس کروناست و می‌داند اگر با کسی تماس داشته باشد، او هم مبتلا شده و فوت می‌کند، تمامی کارشناسان می‌گویند که در اینجا عامل دیگر نقشی نداشته و از نظر فقهی و حقوقی باید دیه قتل عمد را بپردازد. * کسی که مبتلا به ویروس کرونا، ایدز یا هر ویروس دیگر باشد و می‌داند که اگر با کسی تماس یابد، فرد مقابل مبتلا شده و فوت می‌کند، تمامی کارشناسان می‌گویند که در اینجا عامل دیگر نقشی نداشته و از نظر فقهی و حقوقی باید دیه قتل عمد را بپردازد. * از نظر فقهی، شرعی و حقوقی هر انسانی باعث مرگ دیگری شود، باید دیه بپردازد و قتل عمد به حساب می‌آید. * ممنوعیتی که شورای تامین یک استان صادر می‌کند، می‌تواند قضیه را حاد کرده و سببیت عرفی را محقق کند.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
شلوغی این روز‌های بازار و بی‌توجهی برخی مردم به رعایت نکات و توصیه‌های بهداشتی برای مقابله با شیوع بیماری کرونا، سوژه کارتونی از فیروزه مظفری در خبرآنلاین شد.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور را طی چند روز آینده در استان‌های مختلف تشریح کرد. به گزارش سلامت نیوز، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی استان‌های کشور طی چند روز آینده به پانا گفت: با خروج سامانه بارشی از روز گذشته امروز پدیده خاصی در استان‌ها وجود ندارد. در مناطق کوهستانی و برف گیر احتمال ریزش بهمن پیش بینی می‌شود. این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه بیان کرد: در ارتفاعات استان‌های گیلان، مازندران و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران طی روز یک شنبه بارش برف و باران پیش بینی می‌شود. این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه گفت: تهران امروز در پاره‌ای از ساعات غبار آلود است و پدیده خاصی ندارد و در گرمترین ساعات به ۹ درجه می‌رسد.

اخبار بیشتر