وضعیت خرابی در مناطق سیل زده لرستان؛ 200 کانکس مورد نیاز است
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

وضعیت خرابی در مناطق سیل زده لرستان؛ 200 کانکس مورد نیاز است

تکذیب شایعه از بین رفتن پرونده مددجویان سیل‌زده بهزیستی در لرستان

ایسناخبرگزاری ایسنا
تکذیب شایعه از بین رفتن پرونده مددجویان سیل‌زده بهزیستی در لرستان
مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور ضمن تکذیب از بین رفتن پرونده مددجویان و معلولان تحت پوشش این سازمان در برخی از شهرستان‌های سیل‌زده لرستان گفت: با ایجاد سامانه الکترونیک ثبت اطلاعات مددجویان سازمان بهزیستی و پشتیبانی روزانه، اطلاعات این افراد در بهزیستی محفوظ است.

مسعود آسیما در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه طی چند روز گذشته به دنبال سیل لرستان در شهرستان‌های چگینی و پل دختر در بخشی‌هایی از ادارات بهزیستی آب گرفتگی ایجاد شد گفت: این مشکل با تلاش و همت کارکنان و اعضای سازمان بهزیستی این مراکز در حال برطرف شدن و پاکسازی است.

آسیما با بیان اینکه در برخی از شبکه‌های اجتماعی این شایعه انتشار یافته بود که بعد از این آب گرفتگی پرونده‌های مربوط به این مراکز دچار آبگرفتگی شده و از بین رفته‌اند افزود: این در حالیست که با راه‌اندازی سامانه ثبت اطلاعات مددجویان و معلولان سازمان بهزیستی تمام این داده‌ها و اطلاعات به شکل الکترونیک در سازمان بهزیستی ذخیره شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: ‏در شهرستان چگینی و پلدختر سیل به ساختمان‌های ادارات ⁧‫بهزیستی‬⁩ آسیب زده و دسترسی به برخی از پرونده‌های کاغذی مددجویان سخت شده، اما با ایجاد سامانه الکترونیک ثبت اطلاعات مددجویان سازمان بهزیستی و پشتیبانگیری روزانه اطلاعات این افراد از جمله بیش از یک میلیون و ۴٠٠ هزار نفر از معلولان، محفوظ است.

خواندن خبر در سایت منبع

تخریب ۳۴۴ کلاس در مناطق سیل زده لرستان

مهرخبرگزاری مهر
تخریب ۳۴۴ کلاس در مناطق سیل زده لرستان
نماینده ویژه وزیر آموزش‌ و پرورش در بازدید از استان لرستان با اشاره به آخرین ارزیابی‌ها از خسارت سیل اعلام کرد که تاکنون ۸۱ مدرسه با ۳۴۴ کلاس تخریب‌شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، نماینده ویژه وزیر آموزش و پرورش در بازدید از استان لرستان با اشاره به آخرین ارزیابی‌ها از خسارت سیل اعلام کرد که تاکنون ۸۱ مدرسه با ۳۴۴ کلاس تخریب‌شده است، ۵۵۰ مدرسه نیاز به تعمیر دارد و ۱۲۱ مدرسه تجهیزات و وسایل خود را ازدست داده‌اند و حداقل به ۲۰۰ کانکس برای مناطق سیل‌زده بالاخص مناطق روستایی مورد نیاز است.

شاپور محمد زاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی به‌عنوان نماینده ویژه وزیر آموزش و پرورش در استان لرستان ضمن اشاره به ارزیابی اولیه از خسارت سیل در استان لرستان، اظهار کرد: از برخی مدارس آسیب‌دیده از سیل اخیر استان لرستان در شهرستان‌های دلفان، نورآباد و الشتر و روستاهای این مناطق با حضور مسئولیناستانی بازدید کردیم و همچنین در مرکز توزیع اقلام ضروری هم‌وطنان این مناطق که با حضور همکاران فرهنگی مدیریت و اداره می‌شد، حضور پیدا کردیم.

وی بابیان اینکه جلساتی با استاندار، نماینده ولی‌فقیه در استان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشتیم، افزود: در دو جلسه ستاد بحران و شورای معاونین آموزش و پرورش استان لرستان حضور پیدا کردیم که ستاد بحران با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم استان لرستان تشکیل شد و در این جلسه ضمن بررسی روند تسهیل جریان زندگی در مناطق سیل‌زده بر بازگشایی سریع‌تر مدارس تأکید شد.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به تأکید ویژه وزیر آموزش و پرورش بر بازگشایی مدارس مناطق سیل‌زده گفت: دغدغه اصلی ما بازگشایی مجدد مدارس آسیب‌دیده از سیل است و به همین علت برآورد اولیه‌ای از مدارس آسیب‌دیده از سیل و تعداد این مدارس کرده‌ایم و تمام تلاش وزارت آموزش‌وپرورش بر این مبنا خواهد بود تا همه دانش آموزان به‌سرعت به سر کلاس‌های درس بازگردند و از روش‌های مختلف برای رسیدن به این هدف استفاده خواهیم کرد.

محمد زاده در ادامه اشاره کرد: مدارس در مناطق معمولان و پلدختر و روستاهایی که به آن دسترسی ندارند تا یک هفته تعطیل اعلام شده است و برای بقیه مناطق که دچار خسارت سیل شده‌اند، یک تا ۲ روز تعطیل شده‌اند و تلاش می‌کنیم تا هرچه سریع‌تر مدارس شروع به کار کنند.

وی بابیان اینکه برای مدارسی که در این ایام تعطیل شده‌اند کلاس‌های فوق‌العاده برگزار خواهد شد، اشاره کرد: در مناطقی که خسارت‌های سیل منجر به تعطیلی شده است کلاس‌های فوق‌العاده به‌ویژه برای دانش‌آموزانی که امسال باید در کنکور ورودی دانشگاه‌ها شرکت کنند، برگزار خواهد شد تا هم‌وطنان عزیز از این بابت نگرانی نداشته باشند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به پیشنهادها و برنامه‌هایی که آموزش‌وپرورش برای مناطق سیل‌زده در نظر دارد، اظهار کرد: طی نامه‌ای از سازمان سنجش خواسته می‌شود تا در کنکور امسال سهمیه خاص برای دانش آموزان این مناطق در نظر گرفته شود.

محمدزاده در ادامه افزود: تسهیلات و تمهیداتی برای همکاران فرهنگی مناطق سیل‌زده در نظر گرفته‌شده است و طبق دستور وزیر آموزش‌وپرورش، پرداخت معوقات این استان‌ها در اولویت قرار خواهد گرفت.

محمدزاده تأکید کرد: برخی از مناطق سیل‌زده در منطقه گرمسیری هستند که به دلیل گرمای هوا و با توجه به مصوبه شورای عالی آموزش‌وپرورش هرساله پایان سال تحصیلی زودتر از مناطق دیگر در نظر گرفته می‌شود و آموزش‌وپرورش تمام تلاش خود را برای اینکه دانش آموزان هرچه سریع‌تر به کلاس درس و آموزش بازگردند، به کار خواهد گرفت.

محمدزاده به همراه، زینیوند مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان، فولادوند مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران، چگنی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان و معاونین سوادآموزی، تربیت‌بدنی و ابتدایی استان، از مدارس آسیب‌دیده از سیل شهرستان‌های دلفان، نورآباد و الشتر بازدید کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

۹۲ روستای لرستان در خاموشی به‌سر می‌برند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
۹۲ روستای لرستان در خاموشی به‌سر می‌برند
با گذشت بیش از دو هفته از اولین سیلاب لرستان وضعیت این استان همچنان عادی نشده و مردم درگیر مشکلات ناشی از سیل هستند این درحالیست که مردم و دولت دست به دست در پی برطرف کردن خسارات و عادی کردن منطقه هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: ۹۲ روستای استان در خاموشی به‌سر می‌برند.

فریدون خودنیا با اشاره به آمار آخرین عملکرد برق استان در سیل اخیر، بیان کرد: در ادامه خدمات‌رسانی به هم استانی‌های سیل‌زده، شرکت توزیع برق استان همچنان با اقتدار عملیات برق‌رسانی را ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: طبق آخرین آمار فقط ۹۲ روستا از مجموع ۶۹۰ روستای بی‌برق شده در خاموشی بسر می‌برند.

خودنیا اضافه کرد: به‌علت عدم وجود راه دسترسی مشکلاتی بر سر راه خدمات‌رسانی بوجود آمده و الزاما بایستی در اسرع وقت مشکلات سیل‌زدگان از نظر خدماتی مرتفع شود.

این مسئول اظهار کرد: ۸۵ اکیپ همچنان در حال انجام‌ وظیفه هستند و سعی خود را در جهت تامین برق تمامی روستاها به خرج خواهند داد.

استاندار لرستان:

دولت مصصم به جبران خسارت مردم است

استاندار لرستان گفت: دولت مصصم است تا خسارت مردم را جبران کند.

سیدموسی خادمی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: به دنبال این سیل ویرانگر مردم ما سالم ماندند اما مردم وسایل خود را از دست دادند.

وی تصریح کرد: در چگنی، پلدختر، معمولان، دلفان، کوهدشت و … مردم داشته ‎ های را که در طول عمر خود اندوخته کرده به یک لحظه از دست داده‎اند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: همچنین زیرساخت ‎ های برق، آب، کانال ‎ ها و تاسیسات شهری نیز به شدت آسیب دیده است.

خادمی اضافه کرد: دولت امیدوار و مصمم است که خسارت را جبران کند و این حجم آب خواست خداوند بوده است.

وی بیان کرد: باید در بخش‎های کارمان را بهتر انجام می‌دادیم و در بستر و مسیر رودخانه‎ها نباید خانه می‎ساختیم و کانال‎ها بزرگتر ساخته می‎شد اما حجم این سیل قابل پیش‎بینی نبود.

استاندار لرستان ادامه داد: خسارات در حال ارزیابی هستند و تا یکشنبه ارزیابی‏‎ها برای تامین بودجه انجام می‎شود.

خادمی با اشاره به امدادرسانی، افزود: امدادرسانی تاکنون گسترده بوده و چندین استان نیز دچار مشکل شدند اما آنها کمتر از ما آسیب دیدند و همه در حال آماده باش بودند.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه پلدختر جمعیت بیشتری داشت بخشی از امدادرسانی آنجا رفت، اظهار کرد: اولویت تهیه وسایل زندگی مردم است.

خواندن خبر در سایت منبع

لرستان؛ روستایی که همه خانه‌های آن را سیل برد (عکس)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
لرستان؛ روستایی که همه خانه‌های آن را سیل برد (عکس)
در پی سیل اخیر لرستان و طغیان رودخانه کشکان، روستای خرسدر علیا از توابع پلدختر با جمعیت حدود ۳۰ خانوار، هیچ اثری از خانه‌های این روستا به جز بنای مدرسه بر جا نمانده است.

۸۱ مدرسه در لرستان تخریب شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
۸۱ مدرسه در لرستان تخریب شد
خرم آباد - ایرنا - رئیس سازمان نهضت سوادآموزی و نماینده ویژه وزیر آموزش‌ و پرورش در بازدید از لرستان گفت: 81 مدرسه با 344 کلاس تخریب‌شده، 550 مدرسه نیاز به تعمیر دارد وتجهیزات 121 مدرسه در سیلاب اخیر در لرستان از بین رفته است.

به گزارش ایرنا، شاپور محمدزاده روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: حدود۲۰۰ کانکس برای مناطق سیل‌زده به خصوص روستاها نیاز است.

وی افزود: مناطقی که خسارت‌های سیل منجر به تعطیلی مدارس شده کلاس‌های فوق‌العاده به ‌ویژه برای دانش‌آموزانی که امسال باید در کنکور ورودی دانشگاه‌ها شرکت کنند، برگزار خواهد شد.

محمدزاده در خصوص شرایط دانش آموزان مناطق سیل زده در کنکور نیز بیان کرد: در نامه‌ای از سازمان سنجش درخواست شده تا در کنکور امسال سهمیه خاص برای دانش آموزان این مناطق در نظر گرفته شود.

۷۲۶۴/۷۲۷۳

خواندن خبر در سایت منبع

کدام سیل‌زدگان زمین رایگان می‌گیرند؟

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
کدام سیل‌زدگان زمین رایگان می‌گیرند؟

مهر/ رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: به صاحبان خانه‌هایی که از سیل اخیر آسیب دیده‌اند برای جابه‌جایی به محل دیگر، زمین رایگان داده می‌شود.

علیرضا تابش اظهار داشت: خانه‌های تخریب شده در سیل اخیر مقاوم بود، اما به دلیل اینکه در مسیر سیل قرار داشت تخریب شد.

وی افزود: برای بازسازی و نوسازی خانه‌ها از شهرداری استعلام می‌گیریم و بعد مجوز ساخت می‌دهیم؛ این خانه‌های تخریب شده از ما مجوز ساخت نداشت، اما این خانه‌ها ارزیابی و خسارت به آن‌ها پرداخت می‌شود.

تابش گفت: بر اساس فرمان رهبری در هر منطقه‌ای که در مسیر سیل است باید تجدید نظر شود و به محل دیگر نقل مکان شود به همین دلیل دستور تجدید نظر در طرح‌های هادی دادیم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: در طرح هادی روستایی، به اماکنی که در مسیر سیلاب نباشد مجوز ساخت داده خواهد شد و خانه‌هایی که در مسیر سیل باشد در صورت امکان به آن‌ها زمین داده می‌شود و در صورت اینکه زمین نداشته باشیم روستائیانی که منازل آن‌ها در مسیر سیل قرار دارد زمینی انتخاب می‌کنند و در آن محل اقدام به ساخت می‌کنند.

وی گفت: در سیل اخیر تخریب خانه‌های نوساز بسیار کم بود و خانه‌هایی که در معرض سیلاب بود، تخریب شدند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با فرهنگی، خسارات سیلاب لرستان، سیل ۹۸، شاپور محمدزاده و وزارت آموزش و پرورش از تلگرام

اعطای زمین رایگان برای جابه‌جایی خانه‌های در مسیر سیل

علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: به صاحبان خانه‌هایی که از سیل اخیر آسیب دیده‌اند برای جابه‌جایی به محل دیگر، زمین رایگان داده می‌شود. /صدا و سیما


🔸اعطای زمین رایگان برای جابه‌جایی خانه‌های در مسیر سیل

🔹علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: به صاحبان خانه‌هایی که از سیل اخیر آسیب دیده‌اند برای جابه‌جایی به محل دیگر، زمین رایگان داده می‌شود.


✴️ زمین رایگان برای جابه‌جایی آسیب‌دیدگان #سیلاب داده می‌شود

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور:

🔹 به صاحبان خانه‌هایی که از #سیل اخیر آسیب دیده‌اند برای جابه‌جایی به محل دیگر، زمین رایگان داده می‌شود.


🔻۸۱ مدرسه در لرستان تخریب شد

🔹رئیس سازمان نهضت سوادآموزی و نماینده ویژه وزیر آموزش‌ و پرورش در مناطق سیل زده لرستان گفت: ۸۱ مدرسه با ۳۴۴ کلاس تخریب‌شده، ۵۵۰ مدرسه نیاز به تعمیر دارد وتجهیزات ۱۲۱ مدرسه در سیلاب اخیر در لرستان از بین رفته است.

🔹به گفته شاپور محمدزاده از سازمان سنجش درخواست شده تا در کنکور امسال سهمیه خاص برای دانش آموزان مناطق سیل زده در نظر گرفته شود. /ایرنا

جزییات بیشتر:


⭕️۸۱ مدرسه در لرستان تخریب شد

🔹رئیس سازمان نهضت سوادآموزی و نماینده ویژه وزیر آموزش‌ و پرورش در مناطق سیل زده لرستان گفت: ۸۱ مدرسه با ۳۴۴ کلاس تخریب‌شده، ۵۵۰ مدرسه نیاز به تعمیر دارد وتجهیزات ۱۲۱ مدرسه در سیلاب اخیر در لرستان از بین رفته است.

🔹به گفته شاپور محمدزاده از سازمان سنجش درخواست شده تا در کنکور امسال سهمیه خاص برای دانش آموزان مناطق سیل زده در نظر گرفته شود.


🔺 #اختصاص #سیمان_رایگان به #سیلزدگان_مازندرانی

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران:

🔹️ بنیاد مسکن برای ساخت #هر_واحد مسکونی ۸ #تن سیمان #رایگان معادل ۱۶۰ #پاکت به سیلزدگان اختصاص می‌دهد.

🔹️برای #تعمیر هر #واحد_مسکونی خسارت دیده از #سیل نیز ۲۵ پاکت سیمان #رایگان اختصاص یافت

🔹️ افراد برای #دریافت_سیمان رایگان به #ادارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی #شهرستان‌ها مراجعه کنند/باشگاه خبرنگاران

یکشنبه ۱٨ فروردین ٩٨؛

عضویت👇


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ لحظه خطرناک سقوط جنگنده عمودپرواز

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
جنگنده هریر، یک جنگنده عمودپرواز ساخت بریتانیا است و در یک نمایش هوایی با سانحه مواجه شده و در نزدیکی مردم در دریا سقوط کرد. خلبان این جنگنده به سرعت اجکت کرده و جان خود را نجات داد.

انتشار اولین فیلم از لحظه فرار نجفی از صحنه قتل میترا استاد + جزییات

رکنارکنا20 ساعت قبل
هنگام انتشار این فیلم نجفی دست به زیر چانه به تماشای آن پرداخت و عجیب اینکه هم در فیلم و هم در جلسه دادگاه ایشان خیلی خونسرد بوده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلمی از نجفی بعد از قتل میترا استاد

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد همسر دوم شهردار پیشین تهران صبح امروز چهارشنبه ۲۶ تیرماه به صورت علنی در سالن اجتماعات امام خمینی (ره) به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد.

عاقبت مرگبار تک چرخ زدن در فاصله ۳ متری اتوبوس + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران23 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک موتورسوار جوان فرانسوی در حالی که مادر خود را در قسمت پشتی موتورسیکلت سوار کرده بود، در وسط یک خیابان اقدام به تک چرخ زدن کرد. پسر جوان این حرکت را زمانی انجام داد که در آن لحظه، یک اتوبوس در فاصله ۳ متری موتورسیکلت قرار داشت. موتورسوار در هدایت صحیح موتورسیکلت ناتوان بود و پس واژگونی در نزدیکی اتوبوس، مادر او زیر چرخ‌های اتوبوس جان باخت. بیشتر بخوانید: نجات معجزه آسای یک کودک از زیر تریلی + فیلمانتهای پیام/

فیلمی از رد کردن قتل عمد توسط نجفی

مهرمهر1 روز قبل
دومین جلسه دادگاه محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران، به جرم قتل همسر دومش درحال برگزاری است. وی با قرار گرفتن در جایگاه متهم، قتل عمد را رد کرد.

فیلم/ عاقبت جوگیرشدن جلوی ماشین عروس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

اخبار بیشتر