خط 6 متروی تهران با حضور روحانی افتتاح شد + تصاویر
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

خط 6 متروی تهران با حضور روحانی افتتاح شد + تصاویر

روشنفکران در ابتدای انقلاب مخالف پروژه متروی تهران بودند

مهرخبرگزاری مهر
روشنفکران در ابتدای انقلاب مخالف پروژه متروی تهران بودند
رئیس‌جمهور گفت: در ابتدای انقلاب بحث این بود که متروی تهران که اساس آن برای قبل انقلاب بود، اجرا بشود یا نشود؟ در آن زمان افراد روشنفکری با متروی تهران مخالف بودند که شاید باور کنید.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز (یکشنبه) در مراسم افتتاح آغاز به کار خط ۶ مترو تهران، اظهار کرد: امروز سه پروژه‌ای افتتاح شد که دو پروژه آن به مساله محیط زیست مربوط می‌شود.

وی افزود: در ابتدای انقلاب بحث این بود که متروی تهران که اساس آن برای قبل انقلاب بود، اجرا بشود یا نشود؟ در آن زمان افراد روشنفکری با متروی تهران مخالف بودند که شاید باور کنید. در آن مقطع در مجلس اول مرحوم هاشمی رفسنجانی اصرار داشت این پروژه انجام شود.

روحانی تاکید کرد: در مجلس دوم که ترکیب نمایندگان تغییر کرده بود، بحث مترو در یکی از جلسات نمایندگان تهران مطرح شد و در نهایت اجرای پروژه متروی تهران تصویب شد. سپس من و آقای دری نجف آبادی مسئول پیگیری اجرای متروی تهران شدیم.

رئیس‌جمهور اظهار کرد: امروز شاهد یک تحول بسیار مثبت برای محیط زیست تهران و همچنین حمل و نقل سریع، امن و با مصرف کم انرژی هستیم.

وی افزود: طرح‌های توسعه‌ای جان هزاران نفر را تاکنون نجات داده است. به عنوان مثال اگر سدهای خوزستان مثل سد گتوند، کارون‌ها و کرخه نبود، وضعیت این استان چیز دیگری می‌شد.

روحانی اظهار کرد: امیدواریم سیل فرودرین امسال باعث یک تحول مثبت جهت آزادسازی مسیر رودخانه‌ها باشد.

ادامه داد …

خواندن خبر در سایت منبع

پاسخ شهردار تهران به منتقدان: خط ۶ مترو ایمن است+ سند

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
پاسخ شهردار تهران به منتقدان: خط ۶ مترو ایمن است+ سند
اقتصادنیوز: شهردار تهران به انتقادات مبنی بر ناایمن بودن خط ۶ متروی تهران پاسخ داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پیروز حناچی شهرداری تهران به اخباری مبنی بر ناایمن بودن خط ۶ مترو از سوی برخی رسانه‌ها پاسخ داد:

به اطلاع عموم شهروندان و رسانه‌ها می‌رساند، خط ۶ مترو که فردا با حضور دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری و شهردار محترم تهران افتتاح خواهد شد، طبق تمامی استاندارد‌های رایج و معمول مورد ارزیابی‌های لازم قرارگرفته و با تاییدیه مشاوران و مدیران شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه از هر لحاظ ایمن و مورد اطمینان کامل است.

پاسخ شهردار تهران به منتقدان: خط ۶ مترو ایمن است+ سند - 3

خواندن خبر در سایت منبع

بخش جنوبی خط ۶ مترو تهران افتتاح شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بخش جنوبی خط ۶ مترو تهران افتتاح شد
بخش جنوبی خط ۶ مترو تهران با طول ۹ کیلومتر صبح امروز یکشنبه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی به بهره برداری رسید.

۹ کیلومتر از خط ۶ مترو شامل سه ایستگاه دولت آباد، بعثت و میدان شهدا می‌شود و ایستگاه میدان شهدا نیز در تقاطع با خط ۴ قرار گرفته است تا امکان سفر میان خطوط ۶ و ۴ وجود داشته باشند.

خط ۶ مترو تهران با طول ۳۲ کیلومتر در ۲۷ ایستگاه طراحی شده است که از دولت آباد شهر ری آغاز می‌شود و تا سولقان ادامه دارد.

۱۵ کیلومتر دیگر از بخش شمالی خط ۶ نیز با ۶ ایستگاه تا محدوده اشرفی اصفهانی قرار است تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری برسد.

خواندن خبر در سایت منبع

خط ۶ مترو استاندارد‌های ایمنی لازم را دارد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
خط ۶ مترو استاندارد‌های ایمنی لازم را دارد
خبرگزاری میزان- مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه اعلام کرد که خط ۶ مترو برای بهره برداری از ایمنی کافی برخوردار است.
خط ۶ مترو استاندارد‌های ایمنی لازم را دارد - 0

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، علی امام با اشاره به نامه‌ای که از سوی محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در فضای مجازی منتشر شد و به شهردار تهران در خصوص نا ایمن بودن خطوط ۶ و ۷ مترو هشدار داده بود، اظهار کرد: نامه‌ای را که ایشان امروز نوشته بودند، مشاهده کردم؛ باید تصریح کنم در خط ۷ که ماه گذشته مورد بهره برداری قرار گرفت و خط ۶ مترو که فردا افتتاح خواهد شد سامانه‌هایی که برای راه‌اندازی خطوط لازم است از جمله سیستم‌های تهویه، اطفای حریق، مخابرات، برق و سیگنال تا به حد استاندارد راه اندازی نشوند خطوط به بهره برداری نمی‌رسند.

وی با بیان اینکه پیش از این درباره خطوط ۷ هم چنین شرایطی وجود داشت، عنوان کرد: در مواردی که رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اعلام کردند تا به امروز جلسه‌ای در کمیسیون عمران و حمل و نقل تشکیل نشده تا توضیحات لازم را در این باره به ایشان ارائه دهیم تا نگرانی‌ها رفع شود.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه ادامه داد: اطلاعاتی که به آقای علیخانی ارائه داده‌اند قطعا کامل نبوده است. به عنوان متولی کار می‌توانیم این اطمینان خاطر را بدهیم خطوط از ایمنی کافی برخوردار هستند.

وی اضافه کرد: تجهیزات به تدریج تکمیل می‌شود. این موضوع شامل خطوط قبلی هم میشود. ما به عنوان شرکت بهره بردار و پیمانکار نیز باید این اطمینان را بدهیم که این ایمنی لازم برای بهره برداری وجود دارد، اما اینکه بگوییم یک هواکش آماده شده و دیگری آماده نشده حرف چندان مناسبی نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

خط ناامن مترو تهران با حضور روحانی افتتاح شد

مهرخبرگزاری مهر
بخش جنوبی خط ۶ مترو امروز در حالی با حضور روحانی افتتاح شد که این خط از ایمنی لازم برخوردار نیست. این خط به طول ۹ کیلومتر و ۸ ایستگاه است که سیستم اطفای حریق، تهویه هوا و مدار برق ندارد.

تلگرام

خبرهای مرتبط با افتتاح، روحانی، شهرداری تهران، مترو و مترو تهران از تلگرام

🔷افتتاح بلندترین خط مترو خاورمیانه در تهران؛ هفته‌ آینده

🗣مدیر عامل شرکت مترو تهران:

🔹نیمه جنوبی خط ۶ به طول ۹ کیلومتر با ۳ ایستگاه میدان شهدا، بعثت و دولت آباد هفته آینده با حضور رئیس جمهور و مقامات کشوری و لشکری افتتاح می‌شود.

🔹از آنجایی که این خط مترو از زیر مراکز حساس بیمارستانی همچون مرکز قلب تهران می‌گذرد از روش‌های جدیدی برای عدم احساس لرزش استفاده کردیم.

🔹با الحاق نیمه جنوبی خط ۶ مترو که از دولت آباد تا حرم عبدالعظیم حسنی (ع) است، می‌توان گفت که طول خط ۶ مترو به ۳۸ کیلومتر می‌رسد که بلندترین خط مترو خاورمیانه لقب خواهد گرفت.

🔹خط ۶ از دولت آباد آغاز شد و با پیمودن قطر تهران نهایتا به سولقان در شمال غرب تهران می‌رسد.


مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه: روز یکشنبه ۹ کیلومتر از بخش جنوبی خط ۶ مترو تهران با حضور رئیس جمهور و شهردار تهران به بهره برداری می‌رسد.

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


حسن روحانی فردا از پروژه‌های شهرداری تهران بازدید میکند

♦️آیا بدهی‌های دولت به شهرداری تهران وکمک به مترو پرداخت میشود؟

♦️ایا شورای شهر و شهردار تهران میتوانند از روحانی بدهی شهرداری را بگیرند؟!


🎥♨️ توضیحات «علیخانی» عضو #شورای_شهر در مورد افتتاح غیر اصولی خط ۶ #مترو تهران


🎥🚇 بهره‌برداری از نیمه جنوبی خط ۶ #مترو تهران با حضور رئیس‌جمهور و شهردار تهران


🔻 افتتاح خط ۶ مترو تهران با رعایت ایمنی کامل و تمامی استانداردها با حضور رییس جمهور، رییس شورای شهر و شهردار تهران صبح امروز برگزار شد.


نظرها

در ادامه بخوانید

یک اتفاق عجیب در شمال غرب ایران/ دریاچه ارومیه زنده ماند اما … (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
آنچه دریاچه نیاز داشت آب بود که رساندند؛ از کنترل مصرف گرفته تا تونل آب، ‌ اما یک ترس همچنان باقی مانده‌است. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری فاطمه خسروی ستاد احیاء دریاچه ارومیه دو سال است که خبرنگاران را به ارومیه می‌آورد تا از اقدامات انجام گرفته برای احیاء بزرگترین دریاچه داخلی ایران بگوید. اما بزرگترین بلای دریاچه ارومیه توسعه زمین‌های کشاورزی بود. این زمین‌‌ها هرآنچه آب در سفره‌های زیرزمینی و آبخوان‌ها بود را مصرف کردند و دریاچه که دیگر هیچ حق‌آبه‌ای نداشت روز به روز خشک‌تر شد. اما حالا قرار است هر دو باشند؛ هم زمین‌های کشاورزی و هم دریاچه، اما هر دو آب می‌خواهند؛ درست همان چیزی که هنوز علم نمی‌تواند تولیداش کند.

دوچرخه‌هایی که به مقصد نرسیدند

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ رکاب‌هایی که سالهاست قرار است در خیابان‌های پایتخت زده شود، موضوع دوچرخه سواری پیشینه‌اش به بیش از یک دهه پیش باز می‌گردد که قرار بود پایتخت نشینان را برای یک زندگی بدون آلودگی هوا آماده کند، اما این طرح در زمان هر شهرداری که روی کار امد در همان سکوی اول باقی ماند.

دورهمی ائمه جمعه سراسر کشور

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
مردم از ائمه جمعه انتظار دارند در دسترس باشند و آن‌ها می‌گفتند که از مشکلات مردم که بیشتر اقتصادی هست خبر دارندمردم، ولی نعمتان ما هستندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ مردم از ائمه جمعه انتظار دارند در دسترس باشند و آن‌ها می‌گفتند که از مشکلات مردم که بیشتر اقتصادی هست خبر دارند.

۴۰ سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز عملیاتی می‌شود

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز در حاشیه جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال ۹۲ تصویب، نهایی و ابلاغ شد و مهم‌ترین محور این قانون بازدارندگی و پیشگیری از قاچاق با توسعه سامانه‌هاست. وی با بیان اینکه حدود ۱۲ دستگاه اجرایی باید این سامانه‌ها را عملیاتی کنند، گفت: بخشی از سامانه‌ها فعال شده، اما ارتباط سامانه‌ها و سرویس‌دهی دستگاه‌های مختلف با یکدیگر دچار اشکال بود. وزیر کشور افزود: با نمایندگان دستگاه‌های حاضر در نشست امروز توافق نامه‌ای امضا کردیم و همه مراحل نهایی کردن حدود ۴۰ سامانه مشخص شد. رحمانی فضلی یادآور شد: هر کدام از این سامانه‌ها دارای زیرسامانه‌های مختلفی هستند که تاریخ قطعی اتمام همه آن‌ها بجز چند مورد انتهای سال ۹۸ خواهد شد و البته از ماه مرداد این سامانه‌ها عملیاتی می‌شود، ولی در انتهای سال ۹۸ همه سامانه‌ها باید فعال شوند. وزیر کشور گفت: با راه اندازی این سامانه‌ها در زمینه پیشگیری بازدارندگی، هدایت مؤثر و نظارت بر روند فعالیت‌های اقتصادی، تجاری و مالی؛ کنترل‌های خوبی خواهیم داشت. وی بیان کرد: امیدواریم با راه اندازی این سامانه‌ها از میزان تخلفات کاسته و سرعت عمل دستگاه‌ها برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیشتر شود که دستگاه‌های اجرایی، تجار، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ما با اطمینان و اعتماد بیشتری بتوانند از آن استفاده کنند.

نیمی از مناطق کشور دمای بالای ۴۰ درجه داشت

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
وی گفت: استقرار هوای بسیار گرم همچنان در چند روز آینده ادامه خواهد داشت و البته در برخی نواحی جنوب شرقی و سواحل دریای خزر شاهد بارش‌های بسیار خفیف و پراکنده خواهیم بود. کارشناس هواشناسی افزود: در نواحی شرقی و در شمال سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های زابل، زهک و هیرمند وزش باد ۱۲۰ روزه موجب افزایش گرد و خاک و کاهش کیفیت دید می‌شود. سرکرده گفت: آسمان تهران امروز صاف است و در دمای آن در گرمترین زمان به ۴۱ درجه سانتی گراد می‌رسد.

هم‌نشینی عقرب و دانش‌آموز در مدرسه

3+
الفالف3 ساعت قبل

اخبار بیشتر