خط 6 متروی تهران با حضور روحانی افتتاح شد + تصاویر
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

خط 6 متروی تهران با حضور روحانی افتتاح شد + تصاویر

روشنفکران در ابتدای انقلاب مخالف پروژه متروی تهران بودند

مهرخبرگزاری مهر
روشنفکران در ابتدای انقلاب مخالف پروژه متروی تهران بودند
رئیس‌جمهور گفت: در ابتدای انقلاب بحث این بود که متروی تهران که اساس آن برای قبل انقلاب بود، اجرا بشود یا نشود؟ در آن زمان افراد روشنفکری با متروی تهران مخالف بودند که شاید باور کنید.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز (یکشنبه) در مراسم افتتاح آغاز به کار خط ۶ مترو تهران، اظهار کرد: امروز سه پروژه‌ای افتتاح شد که دو پروژه آن به مساله محیط زیست مربوط می‌شود.

وی افزود: در ابتدای انقلاب بحث این بود که متروی تهران که اساس آن برای قبل انقلاب بود، اجرا بشود یا نشود؟ در آن زمان افراد روشنفکری با متروی تهران مخالف بودند که شاید باور کنید. در آن مقطع در مجلس اول مرحوم هاشمی رفسنجانی اصرار داشت این پروژه انجام شود.

روحانی تاکید کرد: در مجلس دوم که ترکیب نمایندگان تغییر کرده بود، بحث مترو در یکی از جلسات نمایندگان تهران مطرح شد و در نهایت اجرای پروژه متروی تهران تصویب شد. سپس من و آقای دری نجف آبادی مسئول پیگیری اجرای متروی تهران شدیم.

رئیس‌جمهور اظهار کرد: امروز شاهد یک تحول بسیار مثبت برای محیط زیست تهران و همچنین حمل و نقل سریع، امن و با مصرف کم انرژی هستیم.

وی افزود: طرح‌های توسعه‌ای جان هزاران نفر را تاکنون نجات داده است. به عنوان مثال اگر سدهای خوزستان مثل سد گتوند، کارون‌ها و کرخه نبود، وضعیت این استان چیز دیگری می‌شد.

روحانی اظهار کرد: امیدواریم سیل فرودرین امسال باعث یک تحول مثبت جهت آزادسازی مسیر رودخانه‌ها باشد.

ادامه داد …

خواندن خبر در سایت منبع

پاسخ شهردار تهران به منتقدان: خط ۶ مترو ایمن است+ سند

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
پاسخ شهردار تهران به منتقدان: خط ۶ مترو ایمن است+ سند
اقتصادنیوز: شهردار تهران به انتقادات مبنی بر ناایمن بودن خط ۶ متروی تهران پاسخ داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پیروز حناچی شهرداری تهران به اخباری مبنی بر ناایمن بودن خط ۶ مترو از سوی برخی رسانه‌ها پاسخ داد:

به اطلاع عموم شهروندان و رسانه‌ها می‌رساند، خط ۶ مترو که فردا با حضور دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری و شهردار محترم تهران افتتاح خواهد شد، طبق تمامی استاندارد‌های رایج و معمول مورد ارزیابی‌های لازم قرارگرفته و با تاییدیه مشاوران و مدیران شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه از هر لحاظ ایمن و مورد اطمینان کامل است.

پاسخ شهردار تهران به منتقدان: خط ۶ مترو ایمن است+ سند - 3

خواندن خبر در سایت منبع

بخش جنوبی خط ۶ مترو تهران افتتاح شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بخش جنوبی خط ۶ مترو تهران افتتاح شد
بخش جنوبی خط ۶ مترو تهران با طول ۹ کیلومتر صبح امروز یکشنبه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی به بهره برداری رسید.

۹ کیلومتر از خط ۶ مترو شامل سه ایستگاه دولت آباد، بعثت و میدان شهدا می‌شود و ایستگاه میدان شهدا نیز در تقاطع با خط ۴ قرار گرفته است تا امکان سفر میان خطوط ۶ و ۴ وجود داشته باشند.

خط ۶ مترو تهران با طول ۳۲ کیلومتر در ۲۷ ایستگاه طراحی شده است که از دولت آباد شهر ری آغاز می‌شود و تا سولقان ادامه دارد.

۱۵ کیلومتر دیگر از بخش شمالی خط ۶ نیز با ۶ ایستگاه تا محدوده اشرفی اصفهانی قرار است تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری برسد.

خواندن خبر در سایت منبع

خط ۶ مترو استاندارد‌های ایمنی لازم را دارد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
خط ۶ مترو استاندارد‌های ایمنی لازم را دارد
خبرگزاری میزان- مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه اعلام کرد که خط ۶ مترو برای بهره برداری از ایمنی کافی برخوردار است.
خط ۶ مترو استاندارد‌های ایمنی لازم را دارد - 0

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، علی امام با اشاره به نامه‌ای که از سوی محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در فضای مجازی منتشر شد و به شهردار تهران در خصوص نا ایمن بودن خطوط ۶ و ۷ مترو هشدار داده بود، اظهار کرد: نامه‌ای را که ایشان امروز نوشته بودند، مشاهده کردم؛ باید تصریح کنم در خط ۷ که ماه گذشته مورد بهره برداری قرار گرفت و خط ۶ مترو که فردا افتتاح خواهد شد سامانه‌هایی که برای راه‌اندازی خطوط لازم است از جمله سیستم‌های تهویه، اطفای حریق، مخابرات، برق و سیگنال تا به حد استاندارد راه اندازی نشوند خطوط به بهره برداری نمی‌رسند.

وی با بیان اینکه پیش از این درباره خطوط ۷ هم چنین شرایطی وجود داشت، عنوان کرد: در مواردی که رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اعلام کردند تا به امروز جلسه‌ای در کمیسیون عمران و حمل و نقل تشکیل نشده تا توضیحات لازم را در این باره به ایشان ارائه دهیم تا نگرانی‌ها رفع شود.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه ادامه داد: اطلاعاتی که به آقای علیخانی ارائه داده‌اند قطعا کامل نبوده است. به عنوان متولی کار می‌توانیم این اطمینان خاطر را بدهیم خطوط از ایمنی کافی برخوردار هستند.

وی اضافه کرد: تجهیزات به تدریج تکمیل می‌شود. این موضوع شامل خطوط قبلی هم میشود. ما به عنوان شرکت بهره بردار و پیمانکار نیز باید این اطمینان را بدهیم که این ایمنی لازم برای بهره برداری وجود دارد، اما اینکه بگوییم یک هواکش آماده شده و دیگری آماده نشده حرف چندان مناسبی نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

خط ناامن مترو تهران با حضور روحانی افتتاح شد

مهرخبرگزاری مهر
بخش جنوبی خط ۶ مترو امروز در حالی با حضور روحانی افتتاح شد که این خط از ایمنی لازم برخوردار نیست. این خط به طول ۹ کیلومتر و ۸ ایستگاه است که سیستم اطفای حریق، تهویه هوا و مدار برق ندارد.

تلگرام

خبرهای مرتبط با افتتاح، روحانی، شهرداری تهران، مترو و مترو تهران از تلگرام

🔷افتتاح بلندترین خط مترو خاورمیانه در تهران؛ هفته‌ آینده

🗣مدیر عامل شرکت مترو تهران:

🔹نیمه جنوبی خط ۶ به طول ۹ کیلومتر با ۳ ایستگاه میدان شهدا، بعثت و دولت آباد هفته آینده با حضور رئیس جمهور و مقامات کشوری و لشکری افتتاح می‌شود.

🔹از آنجایی که این خط مترو از زیر مراکز حساس بیمارستانی همچون مرکز قلب تهران می‌گذرد از روش‌های جدیدی برای عدم احساس لرزش استفاده کردیم.

🔹با الحاق نیمه جنوبی خط ۶ مترو که از دولت آباد تا حرم عبدالعظیم حسنی (ع) است، می‌توان گفت که طول خط ۶ مترو به ۳۸ کیلومتر می‌رسد که بلندترین خط مترو خاورمیانه لقب خواهد گرفت.

🔹خط ۶ از دولت آباد آغاز شد و با پیمودن قطر تهران نهایتا به سولقان در شمال غرب تهران می‌رسد.


مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه: روز یکشنبه ۹ کیلومتر از بخش جنوبی خط ۶ مترو تهران با حضور رئیس جمهور و شهردار تهران به بهره برداری می‌رسد.

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


حسن روحانی فردا از پروژه‌های شهرداری تهران بازدید میکند

♦️آیا بدهی‌های دولت به شهرداری تهران وکمک به مترو پرداخت میشود؟

♦️ایا شورای شهر و شهردار تهران میتوانند از روحانی بدهی شهرداری را بگیرند؟!


🎥♨️ توضیحات «علیخانی» عضو #شورای_شهر در مورد افتتاح غیر اصولی خط ۶ #مترو تهران


🎥🚇 بهره‌برداری از نیمه جنوبی خط ۶ #مترو تهران با حضور رئیس‌جمهور و شهردار تهران


🔻 افتتاح خط ۶ مترو تهران با رعایت ایمنی کامل و تمامی استانداردها با حضور رییس جمهور، رییس شورای شهر و شهردار تهران صبح امروز برگزار شد.


نظرها

در ادامه بخوانید

نیمه نخست بهمن سردتر از همیشه

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیمحمد اصغری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: امسال نیمه نخست بهمن در تمام کشور از میانگین سال‌های گذشته سردتر است، اما در نیمه دوم بهمن شرایط به حالت عادی بازخواهد گشت هرچند پیش بینی در این زمینه به زمان نیاز دارد و باید منتظر اتفاقات جوی ماند. کارشناس هواشناسی افزود: سامانه خوبی در کشور بود و به مناطق جنوب شرقی کشور رسیده و اکنون شهروندان هرمزگان و سیستان و بلوچستان در بیشتر شهر‌ها شاهد بارش باران خواهند بود و بهترین باران در جزیره ابوموسی در حال بارش است. وی اضافه کرد: سامانه سردی از شمال غربی کشور در حال ورود است و ابر‌های باران زا وارد کشور شده‌اند که استان‌های آذربایجان غربی و کردستان را در بر گرفته است. اصغری با بیان این که بیشتر بارش‌های این سامانه به صورت برف خواهد بود، گفت: با گذشت زمان، مناطق بیشتری از این سامانه تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. وی گفت: استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل خزر با کاهش دما و بارش برف مواجه می‌شود. اصغری اضافه کرد: استان‌های کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال و غرب استان فارس نیز تحت تاثیر این بارش‌ها خواهند بود. کارشناس هواشناسی گفت: هسته بارش‌های این سامانه سرد در سواحل غربی خزر متمرکز است، اما کوه‌های زاگرس رانیز در بر خواهد گرفت. اصغری گفت: دمای تهران تا روز دوشنبه کاهش می‌یابد و به منهای ۴ درجه سانتی گراد زیر صفر خواهد رسید. کارشناس هواشناسی گفت: دمای چهاردرجه زیر صفر برای تهران غیر معمول نیست.

ساخت و ساز‌هایی که روز و شب را از مردم گرفته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
ساخت و ساز‌هایی که با وجود قوانین درباره زمان و شیوه ساخت و ساز در شهرها، آسایش را از مردم گرفته است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بیش از ۱۸ هزار کارگاه ساختمانی در تهران فعال است که در هر ساعت از شبانه روز تولید صدا می‌کنند، به نظر می‌رسد با توجه به شکایت‌های مکرر مردم در این خصوص مسئولان شهری باید اقدامی فوری و اساسی اتخاذ کنند.

مسیر ریلی سوادکوه مازندران در برف (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل

زجرکش کردن یک الاغ با کامیون + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران23 ساعت قبل

پرستار شجاع

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما احمد محمدی سال ۹۴ به عنوان پرستار برای امداد و کمک به مدافعان حرم عازم سوریه میشود و در اذر همان سال در پست امداد به اسارت داعشی‌ها در می‌اید. تعداد بازدید: ۱۳ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
مازن آنلاینمازن آنلاین22 ساعت قبل
پیام مازند - نوشهر - مدیر شبکه بهداشت و درمان نوشهر از رهاسازی یا سرریز فاضلاب مجتمع‌های مسکونی و تجاری در کوچه و خیابان‌ها به عنوان معضلی فراگیری در این شهرستان یاد کرد و گفت که تاکنون پرونده تخلف ۱۰ مجتمع مسکونی و تجاری برای رسیدگی به دستگاه قضایی ارسال شده است. سیدرحیم سیدپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رهاسازی فاضلاب در کوچه‌ها و خیابان‌ها نه تنها به لحاظ قانونی تخلف محسوب می‌شود، بلکه تهدید جدی برای سلامت جامعه است. سیدپور با اعلام این که بقیه پرونده‌ها هم مراحل قانونی را در دستگاه قضایی طی می‌کنند، افزود: دست اندرکاران ساخت و ساز و صاحبان مجتمع‌ها باید پاسخگوی سرزیر شدن فضلاب در خیابان باشند. سیدپور گفت‌: سرریز شدن فاضلاب این مجتمع‌ها در معابر عمومی و برای ساکنان، همسایگان و شهروندان نوشهری چالش بهداشتی ایجاده کرده است و همواره مورد اعتراض ساکنان این مناطق قرار می‌گیرد. برچسب‌هانوشهر آب و فاضلاب مازندران

اخبار بیشتر