1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

خط 6 متروی تهران با حضور روحانی افتتاح شد + تصاویر

روشنفکران در ابتدای انقلاب مخالف پروژه متروی تهران بودند

مهرخبرگزاری مهر
روشنفکران در ابتدای انقلاب مخالف پروژه متروی تهران بودند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز (یکشنبه) در مراسم افتتاح آغاز به کار خط ۶ مترو تهران، اظهار کرد: امروز سه پروژه‌ای افتتاح شد که دو پروژه آن به مساله محیط زیست مربوط می‌شود.

وی افزود: در ابتدای انقلاب بحث این بود که متروی تهران که اساس آن برای قبل انقلاب بود، اجرا بشود یا نشود؟ در آن زمان افراد روشنفکری با متروی تهران مخالف بودند که شاید باور کنید. در آن مقطع در مجلس اول مرحوم هاشمی رفسنجانی اصرار داشت این پروژه انجام شود.

روحانی تاکید کرد: در مجلس دوم که ترکیب نمایندگان تغییر کرده بود، بحث مترو در یکی از جلسات نمایندگان تهران مطرح شد و در نهایت اجرای پروژه متروی تهران تصویب شد. سپس من و آقای دری نجف آبادی مسئول پیگیری اجرای متروی تهران شدیم.

رئیس‌جمهور اظهار کرد: امروز شاهد یک تحول بسیار مثبت برای محیط زیست تهران و همچنین حمل و نقل سریع، امن و با مصرف کم انرژی هستیم.

وی افزود: طرح‌های توسعه‌ای جان هزاران نفر را تاکنون نجات داده است. به عنوان مثال اگر سدهای خوزستان مثل سد گتوند، کارون‌ها و کرخه نبود، وضعیت این استان چیز دیگری می‌شد.

روحانی اظهار کرد: امیدواریم سیل فرودرین امسال باعث یک تحول مثبت جهت آزادسازی مسیر رودخانه‌ها باشد.

ادامه داد …

خواندن خبر در سایت منبع

پاسخ شهردار تهران به منتقدان: خط ۶ مترو ایمن است+ سند

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز
پاسخ شهردار تهران به منتقدان: خط ۶ مترو ایمن است+ سند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پیروز حناچی شهرداری تهران به اخباری مبنی بر ناایمن بودن خط ۶ مترو از سوی برخی رسانه‌ها پاسخ داد:

به اطلاع عموم شهروندان و رسانه‌ها می‌رساند، خط ۶ مترو که فردا با حضور دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری و شهردار محترم تهران افتتاح خواهد شد، طبق تمامی استاندارد‌های رایج و معمول مورد ارزیابی‌های لازم قرارگرفته و با تاییدیه مشاوران و مدیران شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه از هر لحاظ ایمن و مورد اطمینان کامل است.

پاسخ شهردار تهران به منتقدان: خط ۶ مترو ایمن است+ سند - 3

خواندن خبر در سایت منبع

بخش جنوبی خط ۶ مترو تهران افتتاح شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بخش جنوبی خط ۶ مترو تهران افتتاح شد

۹ کیلومتر از خط ۶ مترو شامل سه ایستگاه دولت آباد، بعثت و میدان شهدا می‌شود و ایستگاه میدان شهدا نیز در تقاطع با خط ۴ قرار گرفته است تا امکان سفر میان خطوط ۶ و ۴ وجود داشته باشند.

خط ۶ مترو تهران با طول ۳۲ کیلومتر در ۲۷ ایستگاه طراحی شده است که از دولت آباد شهر ری آغاز می‌شود و تا سولقان ادامه دارد.

۱۵ کیلومتر دیگر از بخش شمالی خط ۶ نیز با ۶ ایستگاه تا محدوده اشرفی اصفهانی قرار است تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری برسد.

خواندن خبر در سایت منبع

خط ۶ مترو استاندارد‌های ایمنی لازم را دارد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
خط ۶ مترو استاندارد‌های ایمنی لازم را دارد
خط ۶ مترو استاندارد‌های ایمنی لازم را دارد - 0

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، علی امام با اشاره به نامه‌ای که از سوی محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در فضای مجازی منتشر شد و به شهردار تهران در خصوص نا ایمن بودن خطوط ۶ و ۷ مترو هشدار داده بود، اظهار کرد: نامه‌ای را که ایشان امروز نوشته بودند، مشاهده کردم؛ باید تصریح کنم در خط ۷ که ماه گذشته مورد بهره برداری قرار گرفت و خط ۶ مترو که فردا افتتاح خواهد شد سامانه‌هایی که برای راه‌اندازی خطوط لازم است از جمله سیستم‌های تهویه، اطفای حریق، مخابرات، برق و سیگنال تا به حد استاندارد راه اندازی نشوند خطوط به بهره برداری نمی‌رسند.

وی با بیان اینکه پیش از این درباره خطوط ۷ هم چنین شرایطی وجود داشت، عنوان کرد: در مواردی که رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اعلام کردند تا به امروز جلسه‌ای در کمیسیون عمران و حمل و نقل تشکیل نشده تا توضیحات لازم را در این باره به ایشان ارائه دهیم تا نگرانی‌ها رفع شود.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه ادامه داد: اطلاعاتی که به آقای علیخانی ارائه داده‌اند قطعا کامل نبوده است. به عنوان متولی کار می‌توانیم این اطمینان خاطر را بدهیم خطوط از ایمنی کافی برخوردار هستند.

وی اضافه کرد: تجهیزات به تدریج تکمیل می‌شود. این موضوع شامل خطوط قبلی هم میشود. ما به عنوان شرکت بهره بردار و پیمانکار نیز باید این اطمینان را بدهیم که این ایمنی لازم برای بهره برداری وجود دارد، اما اینکه بگوییم یک هواکش آماده شده و دیگری آماده نشده حرف چندان مناسبی نیست.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با افتتاح، روحانی، شهرداری تهران، مترو و مترو تهران از تلگرام

🔷افتتاح بلندترین خط مترو خاورمیانه در تهران؛ هفته‌ آینده

🗣مدیر عامل شرکت مترو تهران:

🔹نیمه جنوبی خط ۶ به طول ۹ کیلومتر با ۳ ایستگاه میدان شهدا، بعثت و دولت آباد هفته آینده با حضور رئیس جمهور و مقامات کشوری و لشکری افتتاح می‌شود.

🔹از آنجایی که این خط مترو از زیر مراکز حساس بیمارستانی همچون مرکز قلب تهران می‌گذرد از روش‌های جدیدی برای عدم احساس لرزش استفاده کردیم.

🔹با الحاق نیمه جنوبی خط ۶ مترو که از دولت آباد تا حرم عبدالعظیم حسنی (ع) است، می‌توان گفت که طول خط ۶ مترو به ۳۸ کیلومتر می‌رسد که بلندترین خط مترو خاورمیانه لقب خواهد گرفت.

🔹خط ۶ از دولت آباد آغاز شد و با پیمودن قطر تهران نهایتا به سولقان در شمال غرب تهران می‌رسد.


مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه: روز یکشنبه ۹ کیلومتر از بخش جنوبی خط ۶ مترو تهران با حضور رئیس جمهور و شهردار تهران به بهره برداری می‌رسد.

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


حسن روحانی فردا از پروژه‌های شهرداری تهران بازدید میکند

♦️آیا بدهی‌های دولت به شهرداری تهران وکمک به مترو پرداخت میشود؟

♦️ایا شورای شهر و شهردار تهران میتوانند از روحانی بدهی شهرداری را بگیرند؟!


🔻 افتتاح خط ۶ مترو تهران با رعایت ایمنی کامل و تمامی استانداردها با حضور رییس جمهور، رییس شورای شهر و شهردار تهران صبح امروز برگزار شد.


نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از حکم قلع و تخریب بام فروشی‌های پایتخت خبر دادعبدالرضا گلپایگانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: متاسفانه در برخی نقاط شرق و شمال شرق تهران همچون مناطق شمیران نو و سیمین قلعه و دیگر نقاط، اسکان غیررسمی ایجاد شده و شهرداری در قالب بافت فرسوده و تامین خدمات با این تخلفات ساختمانی مواجه است. وی افزود: آمار کل ساختمان‌هایی که تخلف از قوانین وضوابط دارند از طریق کمیسیون ماده ۱۰۰ حکم قلع و تخریب آن‌ها در حال تکمیل است و برخورد قضایی می‌شود. گلپایگانی گفت: شرکت حریم بان و شهربان شهرداری نیز به صورت جدی وارد عمل شده است و از ساخت وساز‌هایی اینچنینی جلوگیری می‌کند. وی افزود: متاسفانه ما هنوزبه طورکامل در این موضوع فائق نیامده‌ایم چرا که یک شبکه گسترده است که سود خوبی از چنین ساخت وساز‌هایی عایدشان می‌شود و اغلب افرادی که در این ماجرا هستند طبقه فقیر و کم درآمد جامعه را تشکیل می‌دهند که تبعات اجتماعی بسیاری نیز در بردارد، اما وظیفه شهرداری این است که با این تخلفات برخورد جدی کنند.
فارسفارس9 ساعت قبل
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی معاونت اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم قوه قضاییه از راه‌اندازی ۱۳۲ مرکز ملاقات با فرزندان طلاق خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس، علی محمد زنگانه در دوازدهمین نشست ستاد کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی افزود: طبق توافق با شورای اجتماعی کشور قرار شد ۱۶۰ مرکز ملاقات با فرزند تا پایان سال ۱۴۰۰ راه اندازی شود که تاکنون ۱۳۲ مرکز فعالیت خود را شروع کرده و بیش از ۸۰درصد هدف توافق شده با شورای اجتماعی کشور با راه اندازی این مراکز محقق شده است. وی ادامه داد: حدو ۷۰ هزار ملاقات در این مراکز صورت گرفته و ۷۴۰ مورد صلح و سازش بین والدین طلاق گرفته اتفاق افتاده است. در بقیه استان‌ها هم قرار شد یک شهر از هر استان به صورت پایلوت اجرا شود. به ازای هر ۵۰۰ نفر جمعیت هر شهرستان، دست کم یک حکم قرآن و مصلح تربیت می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمد اکبرنیا در گفتگو با رادیو اقتصاد با بیان اینکه نرخ بیکاری در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور بیشتر است، استقبال از دومین نمایشگاه بین المللی کار ایران را مثبت ارزیابی کرد. وی افزود: برگزاری موفقیت آمیز نخستین نمایشگاه بین المللی کار ایران در اردیبهشت ماه ۹۷ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران مقرر شد که دومین دوره این نمایشگاه در اردیبهشت ماه ۹۸ در محل مزبور برگزار شود. وی افزود: هدف از برگزاری این نمایشگاه آشنا شدن بازدیدکنندگان با شرکت‌های جدید و کاریابی داخلی و بین المللی است. اکبرنیا گفت: نمایشگاه کار یک نمادی که می‌خواهد ارتباطی بین کارجویان، کارفرمایان وکاریابی‌ها برقرار تا این سه ضلع بازار کار همدیگر را بیشتر بشناسند. اکبرنیا گفت: نرخ بیکاری در فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور امروز بیشتر از سایر سطوح است زیرا افراد دارای مهارت فنی کمتر منتظر کار می‌مانند تا این قشر!
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ برنامه این هفته بحث روز گروه سیاسی رادیو ایران با موضوع رویکرد جدید سپاه و ویژگی‌های فرمانده جدید آن با حضور سردار علیرضا افشار، مشاور فرماندهی کل سپاه و متولیان کارشناس مسائل راهبردی روی آنتن رفت. در این برنامه دکتر متولیان به ویژگی‌های بارز فرمانده جدید سپاه اشاره کرد و گفت: باید سردار سلامی را عباس بن علی نظام دانست که همچون آن بزرگوار برای دشمنان عبوس و برای دوستان مهربان است. وی تاکید کرد: فرمانده هان نیروهای مسلح ما برخلاف قهرمانان خیالی غربی‌ها، مردان واقعی جهاد هستند. متولیان افزود: سردار سلامی دارای ویژگی‌های برجسته‌ای همچون هوشمندی، ولایت مداری، انقلابی‌گری، ساده زیستی و شجاعت است و استراتژیستی متفاوت از سایر استراتژیست‌های دنیاست. وی تاکید کرد: نیازهای دهه پنجم انقلاب و ویژگی هایی که برای بیانیه گام دوم آن بر شمرده شده است می‌طلبد فرمانده‌ای عاشورایی بر سپاه فرماندهی ‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان‌های استان تهران؛ مصطفی محبی مدیر کل زندان‌های استان با حضور در میان کارکنان ندامتگاه شهرری طی جلسه‌ای با اهداء هدایایی از کارکنان برجسته این ندامتگاه تجلیل کرد. وی با بیان این که خدمت در زندان‌ها امری شبانه روزی است به اتفاقات رخ داده در سال ۹۷ در زندان‌های استان خصوصا در ندامتگاه شهرری اشاره داشت و افزود: مفتخریم اعلام کنیم که در جریان کنترل مسائل اتفاق افتاده در زندان‌های استان در سال گذشته؛ بدون دخالت سایر ارگان‌ها و نهاد‌های برون سازمانی و با مداخله مستقیم کارکنان زندان‌های استان به بهترین نحو مدیریت شد که نشان از درایت و نقاط قابل تمجید کارکنان این اداره کل است. محبی با تاکید بر این مهم که کارمندان زندان در هر جایگاهی نقش خود را در روند اجرای زندانبانی موفق کم اهمیت ندانند؛ گفت: هر کارمندی حتی پرسنل وظیفه با عملکرد خود می‌تواند نقشی سازنده در پیشبرد اهداف سازمان داشته باشد. در پایان محبی با اهدا هدایایی به تعدادی از کارمندان بارز از تلاش آنان تجلیل کرد.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست شجاعان مسئول کارگروه فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه برگزار شدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری و آمار وزارت کشور و مسئول کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده و حضور ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع و نمایندگان تام الاختیار دستگاه‌های راه و شهرسازی، نیرو، جهادکشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی، جمعیت هلال احمر، سازمان بهزیستی و سازمان نقشه برداری کشور روز سه شنبه سوم فروردین ماه در وزارت کشور تشکیل شد. در این جلسه نیاز‌های اطلاعاتی جهت ایجاد سامانه امداد و بازسازی دولت (سجاد) ارائه شده و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این کمیته به منظور راه اندازی سامانه جامعی برای ثبت اطلاعات خسارات ناشی از سیل و افراد حادثه دیده، هزینه‌ها و نحوه تخصیص و توزیع منابع به دستور دکتر رحمانی فضلی رئیس قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده تشکیل شده است.

اخبار بیشتر