اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه 18 فروردین‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه 18 فروردین‌ماه

دلیل افزایش دو برابری قیمت گوجه فرنگی

ایسناخبرگزاری ایسنا
دلیل افزایش دو برابری قیمت گوجه فرنگی
گوجه فرنگی از حدود دو روز پیش رشد قیمت دو برابری را تجربه کرده است.

از ابتدای سال گذشته در پی نوسانات نرخ ارز، صادرات محصولات کشاورزی جایگاه قابل توجهی در تجارت کشور از آن خود کرد و این موضوع تا حدی رونق گرفت که از نیاز بازار داخلی برای بازارهای صادراتی هزینه شد و حتی تجار کشورهای همسایه به خرید محصولات کشاورزی و باغی در محل کشت در ایران روی آوردند.

افزایش حجم صادرات محصولات کشاورزی کار را به جایی رساند که محصولاتی همچون آجیل و خشکبار، گوجه فرنگی، پیاز، کاهو، سیب زمینی و چای قیمت قابل توجهی به خود گرفت و دولت برای مدیریت این اتفاق به صورت مقطعی صادرات برخی از این اقلام را ممنوع کرد.

با اعمال ممنوعیت صادرات، قیمت محصولات روند صعودی خود را تغییر دادند اما آنچنان به قیمت گذشته خود بازنگشتند و اخیرا نیز در حالیکه همگان درگیر نوسان قیمت کاهو و پیاز بودند، با آزاد شدن صادرات گوجه فرنگی، بار دیگر قیمت این محصول افزایش یافت.

بررسی‌ها در سطح میادین میوه و تره بار نشان از آن دارد که قیمت گوجه فرنگی در چند روز اخیر رشدی در حدود دو برابر داشته و این در حالی است که عرضه این محصول کاهش یافته است.

در این رابطه حسن صابری هرندی، رئیس اتحادیه بارفروشان با تأیید تأثیر صادرات بر کاهش عرضه گوجه فرنگی در بازار و افزایش قیمت آن، به ایسنا گفت: در روزهای اخیر که ممنوعیت صادرات پیاز اعمال شده، قیمت این محصول با کاهش ۴۰ درصدی مواجه شده و در کنار آن با برداشته شدن ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی از ۱۵ فروردین ماه امسال، قیمت این محصول تا دو برابر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه قیمت گوجه فرنگی در سطح میدان‌های میوه و تره بار به کیلویی ۵۰۰۰ تومان افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: سود صادرات گوجه فرنگی در بازارهای هدف برای هر کیلو از این محصول در حدود ۷۰ تا ۸۰ سنت است و صاحبان بار گوجه فرنگی و دلالان با توجه به این میزان درآمد، حجم قابل توجهی از محصولات را صادر می‌کنند.

رئیس اتحادیه بارفروشان مدعی شد: مدیریتی در زمینه تولید و صادرات محصولات کشاورزی وجود ندارد و شرایط به گونه‌ای است که با باز و بسته شدن درهای صادرات، بازار و قیمت‌ها تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

صابری ادامه داد: دولت و مسئولان باید به جای اعمال ممنوعیت‌های واردات و صادرات با تعرفه‌گذاری مناسب بازار را کنترل و مدیریت کنند. قیمت گوجه فرنگی تا قبل از آزادسازی صادرات به کیلویی ۲۰۰۰ تومان رسیده بود که شرکت‌های تولید رب، هر کیلو از این محصول را به قیمت ۱۵۰۰ تومان خریداری می‌کردند، اما از ۱۵ فروردین قیمت این محصول به یکباره با رشد قابل توجهی مواجه شده است.

وی خاطرنشان کرد: حتی انتشار خبر ممنوعیت و آزادسازی صادرات به لحظه بر قیمت محصولات در بازار تأثیر می‌گذارد.

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش ۴ برابری قیمت دستگاه‌ها و تجهیزات تصویربرداری

فارسخبرگزاری فارس
افزایش ۴ برابری قیمت دستگاه‌ها و تجهیزات تصویربرداری
دبیر اجرایی هفدهمین کنگره علوم پرتونگاری با اشاره به اینکه بسیاری از مراکز تصویربرداری در کشور رو به ورشکستگی هستند، گفت: قیمت دستگاه‌ها و تجهیزات تصویربرداری حدود ۴ برابر شده است.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، منصور مدانلو، دبیر اجرایی هفدهمین کنگره علوم پرتونگاری اظهار داشت: این کنگره همزمان با سی‌و‌پنجمین کنگره رادیولوژی ایران برگزار می‌شود و این گردهمایی بزرگ شامل رادیولوژیست‌ها، کارشناسان رادیولوژی، دستیاران و رشته‌های وابسته همچون پزشکی هسته‌ای و رادیوتراپی و فیزیک پزشکی است.

وی افزود: این کنگره با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته و بیش از حدود سه هزار شرکت‌کننده برگزار خواهد شد و جدیدترین دستاورد‌ها و مباحث علمی در حوزه رادیولوژی و علوم پرتونگاری در آن مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

دبیر اجرایی هفدهمین کنگره علوم پرتونگاری در ارتباط با چالش‌های حوزه رادیولوژی و پرتونگاری گفت: اکثر دستگاه‌های جدید و سیستم‌های نوین تصویربرداری وارداتی بوده و تکنولوژی آن وابسته به خارج است و وضعیت اقتصادی، مباحث ارزی و تحریم‌ها سبب شده که در این حوزه با برخی از چالش‌ها و مشکلات روبرو شویم.

مدانلو تصریح کرد: اینکه دشمنان ایران می‌گویند که حوزه پزشکی تحریم نیست، دروغ محض است؛ البته ما تلاش کرده‌ایم با بومی سازی و تولید داخلی و همچنین از طریق راه‌های جایگزین این کمبودها را جبران کنیم؛ ازجمله اینکه برخی از خریدهای این تجهیزات از قبل ازتحریم‌ها انجام شده و برخی از مجوزها نیز از پیش گرفته شده است.

وی در مورد افزایش قیمت تجهیزات تصویربرداری، با اشاره به اینکه بسیاری از مراکز تصویربرداری در کشور رو به ورشکستگی هستند، گفت: به طور مثال دستگاهی که پیش از تحریم‌های ظالمانه دشمنان هفت میلیارد تومان خریداری می‌شد اکنون به رقمی حدود ۳۰ میلیارد رسیده و می‌توان گفت که قیمت تجهیزات و دستگاه‌ها به حدود ۴ برابر رسیده است.

دبیر اجرایی هفدهمین کنگره علوم پرتونگاری و خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از بیمه‌ها برخی از خدمات تصویربرداری را پوشش نمی‌دهد و یا پرداخت‌های آنها به مراکز طولانی شده و با تاخیر همراه است که همه این مشکلات مراکز تصویربرداری را با ورشکستگی مواجه کرده است.

مدانلو با اشاره به اینکه ۱۵۰ بیمارستان در تهران و حدود ۹۰۰ بیمارستان در کشور خدمات تصویربرداری به بیماران ارائه می‌کنند، گفت: طرح تحول نظام سلامت سبب کاهش پرداختی از جیب مردم در حوزه ‌های مختلف از جمله تصویر برداری شد ولی متاسفانه بیمه‌ها به تعهد خود عمل نکرده و مراکز دولتی و خصوصی را با مشکل مواجه کردند که این مسئله در کنار افزایش قیمت‌های تجهیزات سبب شده که بسیاری از مراکز نتوانند تجهیزات و دستگاه‌های خود را به روز کنند.

سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران و هفدهمین کنگره علوم پرتو نگاری ایران با محورهای حفاظت در برابر اشعه، تصویربرداری در زنان و مامایی، تصویربرداری آنکولوژی، تصویربرداری دستگاه عصبی و تصویربرداری هیبرید ۳ تا ۶ اردیبهشت ۹۸ در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

رشد ۳۰ درصدی قیمت جهانی نفت در پی بازگشت تحریم نفتی ایران

تسنیمخبرگزاری تسنیم
رشد ۳۰ درصدی قیمت جهانی نفت در پی بازگشت تحریم نفتی ایران
قیمت نفت در سه ماهه اول سال جاری میلادی ۳۰ درصد افزایش یافته و تاحدودی افت صادرات نفت ایران را طی این مدت جبران کرده است.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، قیمت نفت در سه ماهه اول سال جاری که تحریم‌های نفتی علیه ایران بازگشته است ۳۰ درصد افزایش یافته است. هم نفت وست تگزاس اینترمدیت و هم برنت بهترین عملکرد خود را در این سه ماهه طی یک دهه از فصل دوم ۲۰۰۹ داشتند.

افزایش ۳۰ درصدی قیمت نفت در این مدت تا حدودی افت صادرات نفت ایران در پی بازگشت تحریم‌ها را جبران کرده است.

در ابتدای سه ماهه دوم ۲۰۱۹، نفت خام وست تگزاس اینترمدیت به ۶۰ دلار در هر بشکه رسیده و در هفته اول آوریل بالاتر از این حد هم معامله شده است. در حالی که نفت خام برنت روزهاست حدود ۷۰ دلار در هر بشکه معامله میشود.

در پایان سال گذشته تعداد تحلیلگرانی که چنین افزایش سریعی را برای قیمت نفت در ۲۰۱۹ پیش بینی می‌کردند، بسیار کم بود چون بازار نگران پیش‌بینی‌های بدبینانه نسبت به رشد تقاضای نفت در سال جاری بود که قیمت نفت را در سه ماهه پایانی ۲۰۱۸، ۴۰ درصد پایین آورد.

به نظر می‌رسد در سال جاری نگرانی در مورد رشد تقاضا از بین رفته باشد. تقاضا در این مدت بسیار متغیر بوده است. کاهش تولید اوپک و متحدانش و از دست رفتن نفت ایران و ونزوئلا به خاطر تحریم‌های آمریکا باعث شد قیمت نفت بسیاری را شوکه کند.

قیمت بالاتر نفت طبیعتا باعث افزایش قیمت بنزین می‌شود. پیش بینی می‌شود که رانندگان آمریکا باید آماده افزایش بیشتر قیمت بنزین با ورود به فصل بهار و افزایش کار رانندگان باشند. فصل تعمیر و نگهداری پالایشگاه‌ها هم در آمریکا بر ذخایر بنزین و قیمت آن تاثیر می‌گذارد.

تا وقتی پالایشگاهها به شرایط معمول عملیاتی بازگردند، چند هفته‌ای طول می‌کشد و رانندگان آمریکایی باید منتظر افزایش قیمت بنزین با بالا رفتن تقاضای آن باشند.

سطح فعلی قیمت نفت برای تمام تولیدکنندگان سودمند است و کمک می‌کند کسری بودجه در برخی اعضای اوپک تا حدی جبران شود. برای صنعت هم سود بخش است و به ادامه رشد شیل آمریکا کمک می‌کند.

گلدمن سچز انتظار ندارد قیمت نفت برنت در هفته‌های آتی بالاتر از ۷۰ دلار یا پایین‌تر از ۶۰ دلار در هر بشکه باشد.

ولی در هفته‌ها یا ماه‌های آتی وقایعی در پیش است که می‌تواند بر عرضه جهانی نفت تاثیر بگذارد و روند قیمت نفت و بنزین را در تابستان مشخص کند.

رشد تقاضا می‌تواند متوقف شود. همچنین انتظار می‌رود عرضه نفت با تحریم‌های بیشتر آمریکا علیه ایران و ونزوئلا و بررسی معافیت‌های مشتریان نفت ایران کاهش یابد.

اوپک و متحدانش به رهبری روسیه توافق کاهش تولید خود را در اواخر ژوئن بررسی می‌کنند ولی در این اجلاس آنها تصویر واضح‌تری از دورنمای عرضه نفت خواهند داشت چون آمریکا تا آن موقع در مورد تمدید معافیت‌های مشتریان نفت ایران تصمیم گیری کرده است.

عربستان قبلا با وضوح اعلام کرده که هر کاری برای ثبات دوباره بازار انجام می‌دهد و کاهش تولید را در ۲۰۱۹ هم ادامه خواهد داد، در حالی که روسیه طبق معمول تمایلی به ادامه کاهش تولید ندارد.

در بخش تقاضا همچنان مشکل کند شدن رشد اقتصاد جهان و درگیری تجاری چین و آمریکا وجود دارد.

سیاست‌های تحریمی آمریکا علیه ایران و ونزوئلا، وضعیت اقتصاد جهان، رشد بازارهای نوظهور، درگیری‌های تجاری، نیازهای مالی اعضای اوپک و اختلال‌های ناگهانی در عرضه نفت مثل شرایط لیبی همه تاحدی آینده قیمت نفت را در ماه‌های آتی را رقم می‌زنند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت روز ارزهای دولتی ۹۸/۰۱/۱۸| نرخ ۴۷ ارز ثابت ماند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت روز ارزهای دولتی ۹۸/۰۱/۱۸| نرخ ۴۷ ارز ثابت ماند
بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز بانکی موجود در مرکز مبادلات ارزی را نسبت به روز قبل تغییر نداد.

- اخبار بازار -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز «یکشنبه ۱۸ فروردین ماه ۹۸» بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین روز جاری هر پوند انگلیس بدون تغییر ۵۴ هزار و ۷۶۱ ریال و هر یورو نیز ۴۷ هزار و ۱۳۱ ریال ارزش‌گذاری شد.

افزون بر این، هر فرانک سوئیس ۴۱ هزار و ۹۹۸ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۵۱۶ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۸۷۶ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۳۱۰ ریال، روپیه هند ۶۰۷ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۷ هزار و ۸۴۳ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۹ هزار و ۷۰۳ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۷ هزار و ۵۹۶ ریال، دلار هنگ‌ کنگ ۵ هزار و ۳۵۰ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۴ ریال و دلار کانادا ۳۱ هزار و ۳۶۴ ریال قیمت خورد.

از سویی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۸ هزار و ۲۸۳ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲ هزار و ۹۸۰ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۴۶۹ ریال، روبل روسیه ۶۴۴ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۲۹ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۹ هزار و ۸۵۲ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۴ ریال، دلار سنگاپور ۳۱ هزار و ۴ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۷۶۱ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۴۰۳ ریال، کیات میانمار ۲۸ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۷ هزار و ۷۵۹ ریال تعیین شد.

افزون بر این نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۶۱۷ ریال، دینار لیبی ۳۰ هزار و ۲۷ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۲۵۳ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۱ هزار ۶۸۲ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۲۷۸ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۶ هزار و ۹۳۷ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۴۰ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۱ هزار و ۷۷ ریال، لاری گرجستان ۱۵ هزار و ۶۴۴ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۲ هزار و ۹۷۹ ریال، افغانی افغانستان ۵۴۸ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۹ هزار و ۶۲۷ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۰۷ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۰ هزار و ۶۴۳ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۴۵۰ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۲ هزار و یک ریال ارزش‌گذاری شد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع کنسرو در بازار

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت انواع کنسرو در بازار
کنسرو آبگوشت ۳۰۰ گرمی کامچین با مبلغ ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان در بازار به فروش می‌رسد.

قیمت انواع کنسرو در بازار به شرح زیر است:

قیمت انواع کنسرو در بازار - 2

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت طلا و قیمت سکه در بازار امروز یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸

فراروخبرگزاری فرارو
قیمت طلا و قیمت سکه در بازار امروز یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
در بازار امروز یکشنبه ۱۸ فروردین ماه قیمت سکه و قیمت طلا نسبت به روز گذشته افزایش یافت و هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان معامله شد.
قیمت طلا و قیمت سکه در بازار امروز یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - 0

فرارو- امروز یکشنبه ۱۸ فروردین ماه در بازار آزاد قیمت سکه و قیمت طلا نسبت به روز گذشته افزایش یافت و هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان معامله شد.

براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهرامروز قیمت انواع سکه و طلا نسبت به شنبه افزایش یافته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۴ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان معامله می‌شود.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۳۳ هزار و ۵۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۲۹۲ دلار قیمت خورد.قیمت طلا و قیمت سکه در بازار امروز یکشنبه ۱۸ فروردین ۹۸نوعقیمت روز معاملاتی گذشته (ریال)قیمت امروز (ریال)مثقال طلا۱۸,۶۵۰,۰۰۰۱۸,۷۸۰,۰۰۰طلای ۱۸ عیار۴,۳۰۵,۳۵۰۴,۳۳۵,۳۶۰سکه جدید۴۶,۹۵۰,۰۰۰۴۷,۸۰۰,۰۰۰سکه قدیم۴۵,۵۰۰,۰۰۰۴۵,۷۰۰,۰۰۰نیم سکه۲۵,۵۰۰، ۰۰۰ربع سکه۱۶,۸۰۰,۰۰۰سکه گرمی۸,۸۰۰,۰۰۰انس طلا۱۲۹۲ دلار۱۲۹۲ دلار

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت طلا امروز، قیمت طلا ۹۸ و پیاز از تلگرام

❌ماجرای گرانی پیاز

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت: بازار‌های کشور‌های اطراف از جمله عراق طالب این محصول ما هستند و ­این امر باعث شد تا صادرات پیاز افزایش یابد. هفته آینده یا ممنوعیت ­صادرات این محصول­ را به گمرک اعلام خواهیم کرد و یا اینکه هر کس پیاز صادر می‌کند، باید عوارض پرداخت کند

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


🔸ممنوعیت صادرات سیب زمینی و پیاز

وزیر صنعت، معدن و تجارت، در ابلاغی به گمرکات کشور صادرات سیب زمینی و پیاز را ممنوع اعلام کرد.

🗞جهان صنعت


ممنوعیت صادرات سیب زمینی و پیاز

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ابلاغی به گمرکات کشور صادرات سیب زمینی و پیاز را از ۱۵ فروردین ۹۸ تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرد. /ایلنا


💢آزادسازی صادرات و رهایی افسار قیمت گوجه

❗️حسن صابری هرندی، رئیس اتحادیه بارفروشان: در روزهای اخیر که ممنوعیت صادرات پیاز اعمال شده، قیمت این محصول با کاهش ۴۰ درصدی مواجه شده و در کنار آن با برداشته شدن ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی از ۱۵ فروردین ماه امسال، قیمت این محصول تا دو برابر افزایش یافته است.

❗️قیمت گوجه فرنگی در سطح میدان‌های میوه و تره بار به کیلویی ۵۰۰۰ تومان افزایش یافته است. مدیریتی در زمینه تولید و صادرات محصولات کشاورزی وجود ندارد و شرایط به گونه‌ای است که با باز و بسته شدن درهای صادرات، بازار و قیمت‌ها تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

❗️دولت و مسئولان باید به جای اعمال ممنوعیت‌های واردات و صادرات با تعرفه‌گذاری مناسب بازار را کنترل و مدیریت کنند. قیمت گوجه فرنگی تا قبل از آزادسازی صادرات به کیلویی ۲۰۰۰ تومان رسیده بود که شرکت‌های تولید رب، هر کیلو از این محصول را به قیمت ۱۵۰۰ تومان خریداری می‌کردند، اما از ۱۵ فروردین قیمت این محصول به یکباره با رشد قابل توجهی مواجه شده است/نوداقتصادی


♨️دلیل افزایش دو برابری قیمت گوجه فرنگی

رئیس اتحادیه بارفروشان:

🔹گوجه فرنگی از حدود دو روز پیش رشد قیمت دو برابری را تجربه کرده است.

🔹صاحبان بار گوجه فرنگی و دلالان حجم قابل توجهی از محصولات را صادر می‌کنند.

🔹مدیریتی در زمینه تولید و صادرات محصولات کشاورزی وجود ندارد.

====


دلیل افزایش دو برابری قیمت گوجه فرنگی

رئیس اتحادیه بارفروشان:

🔹در روزهای اخیر که ممنوعیت صادرات پیاز اعمال شده، قیمت این محصول با کاهش ۴۰ درصدی مواجه شده و در کنار آن با برداشته شدن ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی از ۱۵ فروردین ماه امسال، قیمت این محصول تا دو برابر افزایش یافته است.

🔹صاحبان بار گوجه فرنگی و دلالان حجم قابل توجهی از محصولات را صادر می‌کنند.


نظرها

در ادامه بخوانید

بفرمایید نان ۲ میلیون تومانی/فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل

۹درصد مالیات بر تولیدات ورودی مناطق آزاد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ناصر خرمالی در برنامه گفتگوی ویژه شبکه دو سیما، گفت: قانون معاف بودن مناطق آزاد از مالیات بر ارزش افزوده که در سال ۸۷ به صورت موقت ابلاغ شد به هیچ وجه در مناطق آزاد اتفاق نیافتاد. خرمالی گفت: فعال اقتصادی در مناطق آزاد معدنی نیست و الزامی به ثبت معاملات در این مناطق وجود ندارد بنابراین راه شفافیت فعالیت‌های اقتصادی در مناطق آزاد تغییر قانون معاف بودن مناطق آزاد از مالیات ارزش بر افزوده نیست. وی ادامه داد: دیگر جذابیتی برای سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که در گذشته برای این مناطق پیش بینی شده بود وجود ندارد. مدیرتوسعه صادرات و ارزش افزوده مناطق آزاد افزود: واردات کالای مسافری به مناطق آزاد از سال ۹۶ نظام مند و مجموع سهمیه ارزی هفت منطقه آزاد کشور که می‌توانند وارد کنند ۵۲۸ میلیون دلار بوده است. وی با بیان اینکه در مناطق آزاد مالیات بر مصرف است و بر تولید نیست گفت: چرا معافیت مالیات بر ارزش افزوده به مناطق آزاد میدهیم.

انتشار ویدئویی از نقش سپهبد شهید قاسم سلیمانی در شکست تحریم‌های دارویی

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، پس از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی تحولات مختلفی در وضعیت و موضع ایران در منطقه رخ داد و با انتقام سخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تمام نقشه‌های دشمن شکست خورد. آمریکا با اعمال تحریم‌های دارویی موجب اشکال در انتقال دارو به کشور شده بود، اما نقش سپهبد شهید سلیمانی در شکست تحریم معنای دیگری داشت. در این برهه تامین مواد اولیه ۹۷ درصد از دارو‌های تولید داخل به سختی انجام می‎شد و شرایط را برای عموم کشور ایران سخت کرده بود و نماینده داروسازان در شورای عالی نظام پزشکی ۲ ما قبل از شهادت سردار سلیمانی اعلام کرد که صنعت دارو، تحریم‌ها را شکست داده است. اما پس از شهادت سردار سلیمانی، وزیر بهداشت آقای سعید نمکی از نقش سردار سلیمانی در تامین نیاز‌های دارویی ایران پرده برداشت. در ادامه کلیپی از نقش سردار سلیمانی در شکست تحریم‌های دارویی را مشاهده می‌کنید: برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

بازار‌های مالی در هفته‌ای که گذشت

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، اجرای عملیات بازار باز در نظام بانکی به تازگی کلید خورد، در این روش بانک مرکزی با خرید و فروش اوراق بهادار دولتی به بانک‌ها، عرضه و تقاضای پول، میزان نقدینگی و تورم را کنترل می‌کند. در تالار شیشه‌ای، زنگ پایان معاملات با رشد ۵ هزار و ۲۰۲ واحدی زده شد. اگرچه شاخص کل بورس اوراق بهادار در تهران، در دو روز گذشته با کاهش روبرو بود، اما دماسنج شاخص در آخرین روز معاملات هفتگی بر روی رقم ۴۱۱ هزار و ۲۱۱ واحد ایستاد. بانک‌ها، خوروسازان و صنایع فلزی از جمله نماد‌های پربیننده تالار شیشه‌ای این هفته بودند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، دولت آمریکا در ادامه تلاش‌های خود برای اعمال فشار علیه مردم ایران، روز پنج‌شنبه افراد و شرکت‌های بیشتری را به دلیل ارتباط تجاری با ایران، در فهرست تحریم قرار داد. بر اساس بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، واشنگتن یک فرد ایرانی، یک فرد چینی و ۶ شرکت مستقر در امارات عربی متحده و چین را به دلیل ارتباط با صنایع پتروشیمی ایران تحریم کرده است: - علی بایندریان- ژیکینگ ونگ- شرکت بنتاکو دی‌ام‌سی‌سی- شرکت جیاشیانگ- شرکت پیکویو- شرکت سیگ انرژی- شرکت پتروشیمی شاندونگ کیاوانگوا- شرکت پتروشیمی تریلینس «استیون منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا در توجیه اعمال این تحریم‌ها، گفته است: «بخش‌های نفت و پتروشیمی یکی از منابع اصلی تأمین مالی فعالیت‌های تروریستی جهانی رژیم ایران است.» دولت آمریکا اردیبهشت ماه سال گذشته به صورت یکجانبه از توافق هسته‌ای با ایران خارج شده و از آن زمان مرتبا تحریم‌های بیشتری علیه صنایع مختلف ایران وضع کرده است. «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا دو هفته پیش با امضای فرمانی عملا اختیار تحریم تمام صنایع ایران را به خزانه‌داری آمریکا داد. علاوه بر صنایع نفت و پتروشیمی، آمریکا صنایعی چون فلزات، معدن و حتی پارچه‌بافی را نیز تحریم کرده است.
همشهریهمشهری23 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از میزان، زمزمه واردات خودرو چند هفته‌ای است که مجددا بر سر زبان‌ها افتاده است و برخی از نمایندگان به دنبال این هستند که واردات مجددا از سر گرفته شود. این در حالی است که دولت در بودجه سال ۹۹ هیچ ردیف درآمدی در قبال واردات خودرو در نظر نگرفته است. این در حالی است که دولت به منظور مدیریت ارز واردات خودرو و برخی کالاهای دیگر ممنوع کرده است. این کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه این موضوع به نفع اقتصاد کشور نیست، افزود: دولت از مردادماه ۹۶ مانع واردات خودرو به کشور شد تا بتواند درآمد ارزی کشور را مدیریت کند. این کارشناس صنعت خودرو اظهار کرد: در حالی که طرح نوسازی ناوگان فرسوده خودروهای سنگین سه سال است به دلیل نبود بودجه اجرایی نشده است اختصاص ارز برای واردات خودرو مفهومی ندارد.

اخبار بیشتر