اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه 18 فروردین‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه 18 فروردین‌ماه

دلیل افزایش دو برابری قیمت گوجه فرنگی

ایسناخبرگزاری ایسنا
دلیل افزایش دو برابری قیمت گوجه فرنگی
گوجه فرنگی از حدود دو روز پیش رشد قیمت دو برابری را تجربه کرده است.

از ابتدای سال گذشته در پی نوسانات نرخ ارز، صادرات محصولات کشاورزی جایگاه قابل توجهی در تجارت کشور از آن خود کرد و این موضوع تا حدی رونق گرفت که از نیاز بازار داخلی برای بازارهای صادراتی هزینه شد و حتی تجار کشورهای همسایه به خرید محصولات کشاورزی و باغی در محل کشت در ایران روی آوردند.

افزایش حجم صادرات محصولات کشاورزی کار را به جایی رساند که محصولاتی همچون آجیل و خشکبار، گوجه فرنگی، پیاز، کاهو، سیب زمینی و چای قیمت قابل توجهی به خود گرفت و دولت برای مدیریت این اتفاق به صورت مقطعی صادرات برخی از این اقلام را ممنوع کرد.

با اعمال ممنوعیت صادرات، قیمت محصولات روند صعودی خود را تغییر دادند اما آنچنان به قیمت گذشته خود بازنگشتند و اخیرا نیز در حالیکه همگان درگیر نوسان قیمت کاهو و پیاز بودند، با آزاد شدن صادرات گوجه فرنگی، بار دیگر قیمت این محصول افزایش یافت.

بررسی‌ها در سطح میادین میوه و تره بار نشان از آن دارد که قیمت گوجه فرنگی در چند روز اخیر رشدی در حدود دو برابر داشته و این در حالی است که عرضه این محصول کاهش یافته است.

در این رابطه حسن صابری هرندی، رئیس اتحادیه بارفروشان با تأیید تأثیر صادرات بر کاهش عرضه گوجه فرنگی در بازار و افزایش قیمت آن، به ایسنا گفت: در روزهای اخیر که ممنوعیت صادرات پیاز اعمال شده، قیمت این محصول با کاهش ۴۰ درصدی مواجه شده و در کنار آن با برداشته شدن ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی از ۱۵ فروردین ماه امسال، قیمت این محصول تا دو برابر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه قیمت گوجه فرنگی در سطح میدان‌های میوه و تره بار به کیلویی ۵۰۰۰ تومان افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: سود صادرات گوجه فرنگی در بازارهای هدف برای هر کیلو از این محصول در حدود ۷۰ تا ۸۰ سنت است و صاحبان بار گوجه فرنگی و دلالان با توجه به این میزان درآمد، حجم قابل توجهی از محصولات را صادر می‌کنند.

رئیس اتحادیه بارفروشان مدعی شد: مدیریتی در زمینه تولید و صادرات محصولات کشاورزی وجود ندارد و شرایط به گونه‌ای است که با باز و بسته شدن درهای صادرات، بازار و قیمت‌ها تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

صابری ادامه داد: دولت و مسئولان باید به جای اعمال ممنوعیت‌های واردات و صادرات با تعرفه‌گذاری مناسب بازار را کنترل و مدیریت کنند. قیمت گوجه فرنگی تا قبل از آزادسازی صادرات به کیلویی ۲۰۰۰ تومان رسیده بود که شرکت‌های تولید رب، هر کیلو از این محصول را به قیمت ۱۵۰۰ تومان خریداری می‌کردند، اما از ۱۵ فروردین قیمت این محصول به یکباره با رشد قابل توجهی مواجه شده است.

وی خاطرنشان کرد: حتی انتشار خبر ممنوعیت و آزادسازی صادرات به لحظه بر قیمت محصولات در بازار تأثیر می‌گذارد.

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش ۴ برابری قیمت دستگاه‌ها و تجهیزات تصویربرداری

فارسخبرگزاری فارس
افزایش ۴ برابری قیمت دستگاه‌ها و تجهیزات تصویربرداری
دبیر اجرایی هفدهمین کنگره علوم پرتونگاری با اشاره به اینکه بسیاری از مراکز تصویربرداری در کشور رو به ورشکستگی هستند، گفت: قیمت دستگاه‌ها و تجهیزات تصویربرداری حدود ۴ برابر شده است.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، منصور مدانلو، دبیر اجرایی هفدهمین کنگره علوم پرتونگاری اظهار داشت: این کنگره همزمان با سی‌و‌پنجمین کنگره رادیولوژی ایران برگزار می‌شود و این گردهمایی بزرگ شامل رادیولوژیست‌ها، کارشناسان رادیولوژی، دستیاران و رشته‌های وابسته همچون پزشکی هسته‌ای و رادیوتراپی و فیزیک پزشکی است.

وی افزود: این کنگره با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته و بیش از حدود سه هزار شرکت‌کننده برگزار خواهد شد و جدیدترین دستاورد‌ها و مباحث علمی در حوزه رادیولوژی و علوم پرتونگاری در آن مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

دبیر اجرایی هفدهمین کنگره علوم پرتونگاری در ارتباط با چالش‌های حوزه رادیولوژی و پرتونگاری گفت: اکثر دستگاه‌های جدید و سیستم‌های نوین تصویربرداری وارداتی بوده و تکنولوژی آن وابسته به خارج است و وضعیت اقتصادی، مباحث ارزی و تحریم‌ها سبب شده که در این حوزه با برخی از چالش‌ها و مشکلات روبرو شویم.

مدانلو تصریح کرد: اینکه دشمنان ایران می‌گویند که حوزه پزشکی تحریم نیست، دروغ محض است؛ البته ما تلاش کرده‌ایم با بومی سازی و تولید داخلی و همچنین از طریق راه‌های جایگزین این کمبودها را جبران کنیم؛ ازجمله اینکه برخی از خریدهای این تجهیزات از قبل ازتحریم‌ها انجام شده و برخی از مجوزها نیز از پیش گرفته شده است.

وی در مورد افزایش قیمت تجهیزات تصویربرداری، با اشاره به اینکه بسیاری از مراکز تصویربرداری در کشور رو به ورشکستگی هستند، گفت: به طور مثال دستگاهی که پیش از تحریم‌های ظالمانه دشمنان هفت میلیارد تومان خریداری می‌شد اکنون به رقمی حدود ۳۰ میلیارد رسیده و می‌توان گفت که قیمت تجهیزات و دستگاه‌ها به حدود ۴ برابر رسیده است.

دبیر اجرایی هفدهمین کنگره علوم پرتونگاری و خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از بیمه‌ها برخی از خدمات تصویربرداری را پوشش نمی‌دهد و یا پرداخت‌های آنها به مراکز طولانی شده و با تاخیر همراه است که همه این مشکلات مراکز تصویربرداری را با ورشکستگی مواجه کرده است.

مدانلو با اشاره به اینکه ۱۵۰ بیمارستان در تهران و حدود ۹۰۰ بیمارستان در کشور خدمات تصویربرداری به بیماران ارائه می‌کنند، گفت: طرح تحول نظام سلامت سبب کاهش پرداختی از جیب مردم در حوزه ‌های مختلف از جمله تصویر برداری شد ولی متاسفانه بیمه‌ها به تعهد خود عمل نکرده و مراکز دولتی و خصوصی را با مشکل مواجه کردند که این مسئله در کنار افزایش قیمت‌های تجهیزات سبب شده که بسیاری از مراکز نتوانند تجهیزات و دستگاه‌های خود را به روز کنند.

سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران و هفدهمین کنگره علوم پرتو نگاری ایران با محورهای حفاظت در برابر اشعه، تصویربرداری در زنان و مامایی، تصویربرداری آنکولوژی، تصویربرداری دستگاه عصبی و تصویربرداری هیبرید ۳ تا ۶ اردیبهشت ۹۸ در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

رشد ۳۰ درصدی قیمت جهانی نفت در پی بازگشت تحریم نفتی ایران

تسنیمخبرگزاری تسنیم
رشد ۳۰ درصدی قیمت جهانی نفت در پی بازگشت تحریم نفتی ایران
قیمت نفت در سه ماهه اول سال جاری میلادی ۳۰ درصد افزایش یافته و تاحدودی افت صادرات نفت ایران را طی این مدت جبران کرده است.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، قیمت نفت در سه ماهه اول سال جاری که تحریم‌های نفتی علیه ایران بازگشته است ۳۰ درصد افزایش یافته است. هم نفت وست تگزاس اینترمدیت و هم برنت بهترین عملکرد خود را در این سه ماهه طی یک دهه از فصل دوم ۲۰۰۹ داشتند.

افزایش ۳۰ درصدی قیمت نفت در این مدت تا حدودی افت صادرات نفت ایران در پی بازگشت تحریم‌ها را جبران کرده است.

در ابتدای سه ماهه دوم ۲۰۱۹، نفت خام وست تگزاس اینترمدیت به ۶۰ دلار در هر بشکه رسیده و در هفته اول آوریل بالاتر از این حد هم معامله شده است. در حالی که نفت خام برنت روزهاست حدود ۷۰ دلار در هر بشکه معامله میشود.

در پایان سال گذشته تعداد تحلیلگرانی که چنین افزایش سریعی را برای قیمت نفت در ۲۰۱۹ پیش بینی می‌کردند، بسیار کم بود چون بازار نگران پیش‌بینی‌های بدبینانه نسبت به رشد تقاضای نفت در سال جاری بود که قیمت نفت را در سه ماهه پایانی ۲۰۱۸، ۴۰ درصد پایین آورد.

به نظر می‌رسد در سال جاری نگرانی در مورد رشد تقاضا از بین رفته باشد. تقاضا در این مدت بسیار متغیر بوده است. کاهش تولید اوپک و متحدانش و از دست رفتن نفت ایران و ونزوئلا به خاطر تحریم‌های آمریکا باعث شد قیمت نفت بسیاری را شوکه کند.

قیمت بالاتر نفت طبیعتا باعث افزایش قیمت بنزین می‌شود. پیش بینی می‌شود که رانندگان آمریکا باید آماده افزایش بیشتر قیمت بنزین با ورود به فصل بهار و افزایش کار رانندگان باشند. فصل تعمیر و نگهداری پالایشگاه‌ها هم در آمریکا بر ذخایر بنزین و قیمت آن تاثیر می‌گذارد.

تا وقتی پالایشگاهها به شرایط معمول عملیاتی بازگردند، چند هفته‌ای طول می‌کشد و رانندگان آمریکایی باید منتظر افزایش قیمت بنزین با بالا رفتن تقاضای آن باشند.

سطح فعلی قیمت نفت برای تمام تولیدکنندگان سودمند است و کمک می‌کند کسری بودجه در برخی اعضای اوپک تا حدی جبران شود. برای صنعت هم سود بخش است و به ادامه رشد شیل آمریکا کمک می‌کند.

گلدمن سچز انتظار ندارد قیمت نفت برنت در هفته‌های آتی بالاتر از ۷۰ دلار یا پایین‌تر از ۶۰ دلار در هر بشکه باشد.

ولی در هفته‌ها یا ماه‌های آتی وقایعی در پیش است که می‌تواند بر عرضه جهانی نفت تاثیر بگذارد و روند قیمت نفت و بنزین را در تابستان مشخص کند.

رشد تقاضا می‌تواند متوقف شود. همچنین انتظار می‌رود عرضه نفت با تحریم‌های بیشتر آمریکا علیه ایران و ونزوئلا و بررسی معافیت‌های مشتریان نفت ایران کاهش یابد.

اوپک و متحدانش به رهبری روسیه توافق کاهش تولید خود را در اواخر ژوئن بررسی می‌کنند ولی در این اجلاس آنها تصویر واضح‌تری از دورنمای عرضه نفت خواهند داشت چون آمریکا تا آن موقع در مورد تمدید معافیت‌های مشتریان نفت ایران تصمیم گیری کرده است.

عربستان قبلا با وضوح اعلام کرده که هر کاری برای ثبات دوباره بازار انجام می‌دهد و کاهش تولید را در ۲۰۱۹ هم ادامه خواهد داد، در حالی که روسیه طبق معمول تمایلی به ادامه کاهش تولید ندارد.

در بخش تقاضا همچنان مشکل کند شدن رشد اقتصاد جهان و درگیری تجاری چین و آمریکا وجود دارد.

سیاست‌های تحریمی آمریکا علیه ایران و ونزوئلا، وضعیت اقتصاد جهان، رشد بازارهای نوظهور، درگیری‌های تجاری، نیازهای مالی اعضای اوپک و اختلال‌های ناگهانی در عرضه نفت مثل شرایط لیبی همه تاحدی آینده قیمت نفت را در ماه‌های آتی را رقم می‌زنند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت روز ارزهای دولتی ۹۸/۰۱/۱۸| نرخ ۴۷ ارز ثابت ماند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت روز ارزهای دولتی ۹۸/۰۱/۱۸| نرخ ۴۷ ارز ثابت ماند
بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز بانکی موجود در مرکز مبادلات ارزی را نسبت به روز قبل تغییر نداد.

- اخبار بازار -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز «یکشنبه ۱۸ فروردین ماه ۹۸» بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین روز جاری هر پوند انگلیس بدون تغییر ۵۴ هزار و ۷۶۱ ریال و هر یورو نیز ۴۷ هزار و ۱۳۱ ریال ارزش‌گذاری شد.

افزون بر این، هر فرانک سوئیس ۴۱ هزار و ۹۹۸ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۵۱۶ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۸۷۶ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۳۱۰ ریال، روپیه هند ۶۰۷ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۷ هزار و ۸۴۳ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۹ هزار و ۷۰۳ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۷ هزار و ۵۹۶ ریال، دلار هنگ‌ کنگ ۵ هزار و ۳۵۰ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۴ ریال و دلار کانادا ۳۱ هزار و ۳۶۴ ریال قیمت خورد.

از سویی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۸ هزار و ۲۸۳ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲ هزار و ۹۸۰ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۴۶۹ ریال، روبل روسیه ۶۴۴ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۲۹ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۹ هزار و ۸۵۲ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۴ ریال، دلار سنگاپور ۳۱ هزار و ۴ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۷۶۱ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۴۰۳ ریال، کیات میانمار ۲۸ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۷ هزار و ۷۵۹ ریال تعیین شد.

افزون بر این نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۶۱۷ ریال، دینار لیبی ۳۰ هزار و ۲۷ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۲۵۳ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۱ هزار ۶۸۲ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۲۷۸ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۶ هزار و ۹۳۷ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۴۰ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۱ هزار و ۷۷ ریال، لاری گرجستان ۱۵ هزار و ۶۴۴ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۲ هزار و ۹۷۹ ریال، افغانی افغانستان ۵۴۸ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۹ هزار و ۶۲۷ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۰۷ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۰ هزار و ۶۴۳ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۴۵۰ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۲ هزار و یک ریال ارزش‌گذاری شد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع کنسرو در بازار

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت انواع کنسرو در بازار
کنسرو آبگوشت ۳۰۰ گرمی کامچین با مبلغ ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان در بازار به فروش می‌رسد.

قیمت انواع کنسرو در بازار به شرح زیر است:

قیمت انواع کنسرو در بازار - 2

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت طلا و قیمت سکه در بازار امروز یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸

فراروخبرگزاری فرارو
قیمت طلا و قیمت سکه در بازار امروز یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
در بازار امروز یکشنبه ۱۸ فروردین ماه قیمت سکه و قیمت طلا نسبت به روز گذشته افزایش یافت و هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان معامله شد.
قیمت طلا و قیمت سکه در بازار امروز یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - 0

فرارو- امروز یکشنبه ۱۸ فروردین ماه در بازار آزاد قیمت سکه و قیمت طلا نسبت به روز گذشته افزایش یافت و هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان معامله شد.

براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهرامروز قیمت انواع سکه و طلا نسبت به شنبه افزایش یافته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۴ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان معامله می‌شود.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۳۳ هزار و ۵۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۲۹۲ دلار قیمت خورد.قیمت طلا و قیمت سکه در بازار امروز یکشنبه ۱۸ فروردین ۹۸نوعقیمت روز معاملاتی گذشته (ریال)قیمت امروز (ریال)مثقال طلا۱۸,۶۵۰,۰۰۰۱۸,۷۸۰,۰۰۰طلای ۱۸ عیار۴,۳۰۵,۳۵۰۴,۳۳۵,۳۶۰سکه جدید۴۶,۹۵۰,۰۰۰۴۷,۸۰۰,۰۰۰سکه قدیم۴۵,۵۰۰,۰۰۰۴۵,۷۰۰,۰۰۰نیم سکه۲۵,۵۰۰، ۰۰۰ربع سکه۱۶,۸۰۰,۰۰۰سکه گرمی۸,۸۰۰,۰۰۰انس طلا۱۲۹۲ دلار۱۲۹۲ دلار

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت طلا امروز، قیمت طلا ۹۸ و پیاز از تلگرام

❌ماجرای گرانی پیاز

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت: بازار‌های کشور‌های اطراف از جمله عراق طالب این محصول ما هستند و ­این امر باعث شد تا صادرات پیاز افزایش یابد. هفته آینده یا ممنوعیت ­صادرات این محصول­ را به گمرک اعلام خواهیم کرد و یا اینکه هر کس پیاز صادر می‌کند، باید عوارض پرداخت کند

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


🔸ممنوعیت صادرات سیب زمینی و پیاز

وزیر صنعت، معدن و تجارت، در ابلاغی به گمرکات کشور صادرات سیب زمینی و پیاز را ممنوع اعلام کرد.

🗞جهان صنعت


ممنوعیت صادرات سیب زمینی و پیاز

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ابلاغی به گمرکات کشور صادرات سیب زمینی و پیاز را از ۱۵ فروردین ۹۸ تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرد. /ایلنا


💢آزادسازی صادرات و رهایی افسار قیمت گوجه

❗️حسن صابری هرندی، رئیس اتحادیه بارفروشان: در روزهای اخیر که ممنوعیت صادرات پیاز اعمال شده، قیمت این محصول با کاهش ۴۰ درصدی مواجه شده و در کنار آن با برداشته شدن ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی از ۱۵ فروردین ماه امسال، قیمت این محصول تا دو برابر افزایش یافته است.

❗️قیمت گوجه فرنگی در سطح میدان‌های میوه و تره بار به کیلویی ۵۰۰۰ تومان افزایش یافته است. مدیریتی در زمینه تولید و صادرات محصولات کشاورزی وجود ندارد و شرایط به گونه‌ای است که با باز و بسته شدن درهای صادرات، بازار و قیمت‌ها تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

❗️دولت و مسئولان باید به جای اعمال ممنوعیت‌های واردات و صادرات با تعرفه‌گذاری مناسب بازار را کنترل و مدیریت کنند. قیمت گوجه فرنگی تا قبل از آزادسازی صادرات به کیلویی ۲۰۰۰ تومان رسیده بود که شرکت‌های تولید رب، هر کیلو از این محصول را به قیمت ۱۵۰۰ تومان خریداری می‌کردند، اما از ۱۵ فروردین قیمت این محصول به یکباره با رشد قابل توجهی مواجه شده است/نوداقتصادی


♨️دلیل افزایش دو برابری قیمت گوجه فرنگی

رئیس اتحادیه بارفروشان:

🔹گوجه فرنگی از حدود دو روز پیش رشد قیمت دو برابری را تجربه کرده است.

🔹صاحبان بار گوجه فرنگی و دلالان حجم قابل توجهی از محصولات را صادر می‌کنند.

🔹مدیریتی در زمینه تولید و صادرات محصولات کشاورزی وجود ندارد.

====


دلیل افزایش دو برابری قیمت گوجه فرنگی

رئیس اتحادیه بارفروشان:

🔹در روزهای اخیر که ممنوعیت صادرات پیاز اعمال شده، قیمت این محصول با کاهش ۴۰ درصدی مواجه شده و در کنار آن با برداشته شدن ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی از ۱۵ فروردین ماه امسال، قیمت این محصول تا دو برابر افزایش یافته است.

🔹صاحبان بار گوجه فرنگی و دلالان حجم قابل توجهی از محصولات را صادر می‌کنند.


نظرها

در ادامه بخوانید

سخنان رهبرمعظم انقلاب درباره توقیف نفتکش توسط انگلستان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بورس انرژی، طی هفته منتهی به ۲۶ تیرماه ۹۸ در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران بیش از ۱۰۶ هزار تن انواع فرآورده‌های هیدروکربوری به ارزش بیش از ۴، ۶۸۳ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت. در این بازار بیش از ۸۴ هزار تن از محصولات معامله شده در رینگ داخلی و بیش از ۲۲ هزار تن در رینگ بین‌الملل این بازار مورد داد و ستد قرار گرفته‌اند. همچنین ارزش ریالی معاملات در رینگ داخلی بیش از ۴ هزار میلیارد ریال و در رینگ بین‌الملل بیش از ۶۶۵ میلیارد ریال بوده است. گفتنی است ارزش معاملات بازار فیزیکی نیز نسبت به هفته گذشته افزایش ۵۰ درصدی را تجربه کرده است. همچنین طی این هفته سه کالا در بازار فیزیکی فرآورده‌های هیدروکربوری که بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داده‌اند عبارتند از: هیدروکربن، نفتای سبک و گازمایع که به ترتیب با اختصاص ۲۱، ۱۵ و ۱۴ درصد از ارزش کل معاملات، نیمی از ارزش معاملات هفته جاری را به خود اختصاص دادند.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
حالا و پس از نزدیک سی سال از پایان جنگ جزیره مینو و مضیف حاج عبدالله میزبان گردشگران خارجی است. نورایی در مورد چگونگی آغاز به کارش می‌گوید: ما کارمان را در سال ۱۳۸۷ با راه‌اندازی نهالستان پرورش گل و گیاه آغاز کردیم. در آن زمان تحقیق کردیم و دیدیم در شهرهای جنوبی استان خوزستان مثل اهواز و آبادان و ماهشهر و خرمشهر و … تولیدکننده گل و گیاه وجود ندارد. از آن زمان توانستیم در کنار عرضه مستقیم گل و گیاه، پیمان‌کاری فضاهای سبز و پارک‌های استانی را هم به عهده بگیریم. من به خاطر علاقه ­ام به ساخت این نوع خانه­‌ها، یک نمونه را در باغ نهالستان بنا کردم.

شرکت‌های چندملیتی بازار دارو را بهم ریخته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
وی گفت: پزشکان ما به جای اینکه دارو را برای بیمار تجویز کنند دانسته یا ندانسته شرکت تجاری را تجویز می‌کنند و این یک تقاضای القایی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود بازار دارویی کشور بهم بریزد. اختراعی افزود: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با مطرح کردن بحث امضا‌های طلایی باعث شد تا شفافیت آغاز شود وقتی امکان ارز یارانه‌ای تأمین می‌شود باید بخش‌هایی که مسؤول تخصیص این ارز هستند با نظام‌های بازرسی و کنترلی همراه شوند و شفافیت در سیستم ایجاد شود، اما متأسفانه ضعف در نظارت باعث سوء استفاده‌ها از ارز دولتی شد. ­رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی گفت: ما می‌توانستیم با حدود ۷۰۰ میلیون دلار همه نیاز‌های دارویی کشور را تأمین کنیم، اما سوء استفاده‌ها باعث شد این بازار به قدری بزرگ شود که رکود ۴ میلیارد دلار را زدیم و این یک جنایت در حق مردم بود. اختراعی افزود: وقتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی می‌گوید یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار داروی مشابه داخلی وارد کشور شده است عده‌ای می‌گویند که این عدد بسیار ناچیز است و نباید به دلیل آن مردم را نگران کنیم در صورتی که این عدد به اندازه بودجه برخی کشورهاست و ما عدد و رقم‌ها از دستمان در رفته است. وی گفت: بحث امضا‌های طلایی صحت دارد و متأسفانه برخی شرکت‌ها دارو‌های وارداتی خود را با قیمتی حتی بالاتر از نرخ آن در خارج از کشور به مردم فروختند.
زوم‌جیزوم‌جی16 ساعت قبل
راستی وضعیت Pokémon Detective Pikachu در جلب نظر انواع‌واقسام مخاطبان هم بد نیست. در مقام مقایسه با این فیلم‌ها نیز در سال‌های اخیر مواردی همچون انیمیشن The Angry Birds را داریم که شاهد رضایت مطلق سازندگانش از کسب ۳۵۲ میلیون دلار در گیشه‌های جهانی بوده‌ایم. اما آیا رکورد Detective Pikachu در سال‌های آتی هیچ‌گونه تهدیدی برای شکسته شدن را در مقابل خود نخواهد دید؟ چرا، چون فیلم‌های Sonic the Hedgehog و Mortal Kombat در ماه‌های آتی اکران می‌شوند می‌توانند فروش خوبی را تجربه کنند. با همه‌ی این‌ها اگر هنوز موفق به تماشای فیلم Pokemon Detective Pikachu نشده‌اید و به سختی انتظار عرضه‌ی نسخه‌ی باکیفیت آن در اینترنت را می‌کشید، دیگر نیازی به صبر و تحمل زیاد نیست. نظر شما چیست؟ آیا تبدیل شدن Pokémon Detective Pikachu هم در گیشه‌های داخلی آمریکا و هم در گیشه‌های جهانی به پرفروش‌ترین فیلم اقتباس‌شده از یک بازی ویدیویی را دستاورد بزرگی برای این اثر به حساب می‌آورید؟
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین22 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| شهاب غدیری- سرعت رشد اقتصاد چین به کمترین مقدار خود از آغاز جمع‌آوری داده‌های سه‌ماهه رسید که به سال ۱۹۹۲ بازمی‌گردد. این در حالی است که اقتصاد چین پس از رشد سریع از اواسط دهه نخست سال ۲۰۰۰ گام دیگری به عقب برداشت. نرخ بیکاری نیز در این دوره با ۰٫۱ درصد افزایش به ۵٫۱ درصد رسید. حتی مشخص نیست جهش رشد در خرده‌فروشی ثباتی داشته باشد یا خیر.» سرمایه‌گذاری قوی‌تردر نیمه اول سال رشد سرمایه‌گذاری ثابت در شرکت‌های خصوصی سریع‌تر شد. رهبری چین تاکنون تداوم کاهش سرعت رشد اقتصاد را تحمل کرده است.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

عکس، فیلم و جزییاتی از آتش‌سوزی شب گذشته در میدان تاریخی حسن‌آباد تهران

خبری2 ساعت قبل

شاهکار تازه عادل فردوسی‌پور

خبری17 ساعت قبل

آخرین اظهارات فدریکا موگرینی و عکس او در کنار رییس تازه کمیسیون اروپا

خبری18 ساعت قبل

رقابت تسلیحاتی در خاورمیانه / خریدهای چندصد میلیارد دلاری تسلیحات در حاشیه خلیج فارس

اقتصادنیوز5 دقیقه قبل

دانشگاه خوارزمی تهران برای ورودی‌های جدید خوابگاه ندارد

مهر7 دقیقه قبل

نتانیاهو از اروپا خواست که حزب‌الله لبنان را در لیست «گروه‌های تروریستی» قرار دهد

اقتصادنیوز9 دقیقه قبل

فرمانده ناجا: تاکنون ۳۰۰ هزار پیامک کشف حجاب در خودرو ارسال شده؛ از ۱۵۰ هزار نفر تعهد گرفته شده / از مامور ماجرای پارک پلیس تقدیر کردیم؛ او به وظیفه قانونی عمل کرده بود

انتخاب10 دقیقه قبل

واکنش ویلموتس به مرگ سرمربی سابقش

مشرق‌نیوز13 دقیقه قبل

«ابتکارعمل» آمریکا برای امنیت دریایی در خلیج فارس/ دیدار پامپئو با همتای بحرینی خود

ایسنا14 دقیقه قبل

حجت‌الاسلام سید علیرضا حائری درگذشت

مشرق‌نیوز14 دقیقه قبل