حرف‌های امروز (18 فروردین) حسن روحانی در زمینه حفظ طبیعت + فیلم
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

حرف‌های امروز (18 فروردین) حسن روحانی در زمینه حفظ طبیعت + فیلم

روحانی: آنچه در تهران ساخته شود برای کل کشور سودمند است

همشهریخبرگزاری همشهری
روحانی: آنچه در تهران ساخته شود برای کل کشور سودمند است
همشهری‌آنلاین: رئیس جمهور گفت: آنچه در تهران ساخته می‌شود برای کل کشور سودمند است؛ چرا که تهران پایتخت این کشور است و حومه بزرگی دارد و نیز بسیاری از مردم کشور برای انجام اموری در طول سال قطعاً به این شهر سفر می‌کنند، پس عوائد ساخت هر چیزی در تهران شامل کل کشور می‌شود.

دکتر حسن روحانی در مراسم بهره‌برداری هم‌زمان از سه طرح عمرانی در استان تهران با تبریک ایام اعیاد شعبانیه و ابراز خرسندی از افتتاح این سه طرح در تهران، اظهار کرد: خوشحالم امروز سه پروژه‌ای را افتتاح می‌کنیم که دو مورد آن در وهله نخست مربوط به محیط‌زیست هستند.

به گزارش ایسنا، رئیس‌جمهور با اشاره به تاریخچه طرح ایجاد مترو برای شهر تهران اظهار کرد: این طرح در آغاز انقلاب از جمله مباحثی بود که شاید مردم باور نکنند در مورد انجام شدن یا انجام نشدنش اختلافاتی وجود داشت به این شکل که عده‌ای می‌گفتند این طرح از پیش از انقلاب مطرح شده و چون مربوط به شهر تهران است و همه کشور را دربرنمی‌گیرد نباید از بودجه عمومی برای انجام آن استفاده کرد. عده‌ای دیگر هم می‌گفتند این طرح لوکس است و ما باید به جای آن برای مردم وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس را فراهم کنیم. بخش دیگری می‌گفتند اجرای این طرح ما را به سمت وابستگی می‌برد و با خودکفایی و استقلال ما منافات دارد.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر این‌که افرادی این مسائل را مطرح می‌کردند که معروف به روشنفکری و تحصیل‌کردگی بودند، اظهار کرد: الان فرصت و زمان آن نیست که بگویم چه کسانی با این طرح مخالف بودند، اما این افراد خود را روشنفکر و تحصیل‌کرده می‌دانستند و این طور نبود که بگوییم از این مسائل اطلاعی نداشتند و به همین دلیل در سال‌های نخست پیروزی انقلاب و در مجلس اول موضوع آغاز ساخت مترو تهران با همین حرف‌ها گذشت و حتی مرحوم هاشمی رفسنجانی که بسیار علاقه‌مند بود این پروژه انجام شود نتوانست در مجلس اول این طرح را به نتیجه برساند. کد خبر ۴۳۶۴۹۰

خواندن خبر در سایت منبع

روحانی: وقتی ما مسیر سیل را خراب کنیم، سیل هم با خسارت می‌آید

الفخبرگزاری الف
روحانی: وقتی ما مسیر سیل را خراب کنیم، سیل هم با خسارت می‌آید
رئیس جمهور با بیان اینکه سیل فروردین‌ماه هشدار و صدای رسای طبیعت بود و وقتی مسیر سیل را خراب کنیم، سیل هم با خسارت می آید و باید حقوق طبیعت را حفظ کنیم، گفت: باید به لایروبی رودخانه‌ها و رفع موانع در مسیر آنها توجه بیشتری شود و نباید ساخت پل را ارزان تمام کنیم، چرا که پل‌های مقاوم می‌تواند در هنگام بروز سیلاب‌ها جلوی تخریب منازل مسکونی و جاده‌ها را بگیرد.

به گزارش الف، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در مراسم افتتاح طرح‌های شهری شهرداری تهران، با تاکید بر اینکه تهران باید توسط جنگلها محاصره و جلوی توسعه بی رویه هم گرفته شود، صدور مجوز ساخت در بستر رودخانه‌ها را معامله جان مردم با پول کثیف برشمرد و اظهارداشت: سیل فروردین صدای رسای طبیعت بود و باید سال ۹۸ را سال آزاد سازی طبیعت در کل ایران کنیم.

رئیس جمهور با تبریک اعیاد شعبانیه و ابراز خرسندی از افتتاح پروژه‌های مربوط به محیط زیست در استان تهران، گفت: در آغاز انقلاب اسلامی یکی از مباحث باورنکردنی، تردیدها برای ساخت متروی تهران بود و اینکه آیا این پروژه به نفع مردم تهران می‌باشد و یا کل کشور و از بودجه عمومی نباید صرف ساخت متروی تهران شود، اینکه مترو پروژه لوکس است و باید اتوبوس برای مردم تهران تهیه کرد و همچنین این پروژه کشور ما را به بیگانگان وابسته خواهد کرد و با استقلال و خودکفایی منافات دارد.

روحانی با بیان اینکه در کمال تعجب نه افراد خاصی که اطلاعات کافی نداشته باشند بلکه معروف، روشنفکر و تحصیلکرده با پروژه متروی تهران مخالف بودند، گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی براجرای طرح مترو اصرار داشت و در مجلس اول مخالفت‌هایی با اجرای این پروژه صورت می‌گرفت اما طی جلساتی توسط نمایندگان مجلس دوم شورای اسلامی اجرای متروی تهران تصویب شد که بنده و آیت‌الله دری نجف‌آبادی مسئول پیگیری و اجرای این پروژه شهری شدیم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امروز شاهد یک تحول مثبت برای محیط زیست و حمل و نقل سریع، ایمن، سلامت و با مصرف کم انرژی در تهران هستیم، افزود: خط ۶ متروی تهران با توسعه به سمت جنوب، یک طرح توسعه متروی ۳۸ کیلومتری می‌شود که از طولانی‌ترین خطوط متروی تهران و حتی طبق گفته مسئولین در منطقه خواهد شد.

روحانی با اشاره به سیل در فروردین سال ۹۸، گفت: از افتخارات جمهوری اسلامی ایران طرح‌های مهم توسعه کشور است و امروز شاهد هستیم که در ایام نوروز با رحمت خدا و رنج و سختی بنگان مواجه بودیم و در عین حال این طرح‌های توسعه‌ای همچون سدسازی، جان هزاران نفر در کشور را نجات داد.

رئیس جمهور با قدردانی از تلاش‌های مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دوران سازندگی و سدسازی، گفت: اگر سددز، کرخه، کارون و شهید عباسپور نبود، وضع استان خوزستان امروز متفاوت بود و در شب‌های بارانی ۱۲ فروردین ۸ هزار و ۵۰۰ متر سیلاب در ثانیه وارد کرخه می‌شد که قطعا در صورت نبودن سد کرخه مشکلات زیادی برای استان خوزستان بوجود می‌آمد.

روحانی با تاکید بر اینکه برای قضاوت در مورد طرح‌های توسعه باید بلندمدت نگریست، ابراز امیدواری کرد که سیل فروردین‌ماه باعث تحولی مثبت برای آزادسازی و مسیل رودخانه‌ها باشد.

رئیس جمهور با ابراز تعجب از ساخت واحدهای مسکونی در مسیر رودخانه‌ها با صدور برخی مجوزهای غیرقانونی از سوی برخی از دستگاه‌ها، گفت: صدور مجوز ساخت در بستر رودخانه‌ها معامله جان مردم با پول کثیف است و باید سال ۹۸ را سال آزادسازی طبیعت در کل ایران کنیم.

روحانی با بیان اینکه سیل فروردین‌ماه هشدار و صدای رسای طبیعت بود و وقتی مسیر سیل را خراب کنیم، سیل هم با خسارت می‌آید و باید حقوق طبیعت را حفظ کنیم، ادامه داد: باید به لایروبی رودخانه‌ها و رفع موانع در مسیر آنها توجه بیشتری شود و نباید ساخت پل را ارزان تمام کنیم، چرا که پل‌های مقاوم می‌تواند در هنگام بروز سیلاب‌ها جلوی تخریب منازل مسکونی و جاده‌ها را بگیرد.

رئیس جمهور کمک به توسعه کمی و کیفی مترو را مورد تاکید قرار داد و گفت: سرمایه‌گذاری بسیار بزرگی در مترو انجام شده است، منتها این سرمایه‌گذاری بیشتر کمی بوده است و باید کیفی‌تر شود و کمک کنیم ناهمزمانی که در احداث تونل‌ها و تامین تجهیزات مترو وجود دارد از بین برود.

روحانی تصریح کرد: حتما برای متروی تهران و توسعه کیفی آن راه‌حل داریم چرا که توسعه آن برای رفاه مردم و نیز جلوگیری از افزایش مصرف انرژی، ضروری است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: براساس گزارشات تهیه شده هر فردی که از مترو استفاده می‌کند به طور متوسط حدود نیم لیتر در مصرف انرژی صرفه‌جویی به عمل می‌آید و اگر این گزارش دقیق باشد، با توسعه مترو صرفه‌جویی بسیار خوبی در بخش انرژی که تقریبا در کشور مجانی توزیع می‌شود و اصولی مصرف نمی‌گردد، صورت می‌گیرد.

روحانی خاطر نشان کرد: مصرف بالای انرژی در کشورمان هم موجب آلودگی و هم هدر رفت ثروت ملی و همچنین موجب فساد و قاچاق می‌شود که عمدتا بخاطر تفاوت قیمتی است که با کشورهای همسایه وجود دارد.

رئیس جمهور افزود: حتی اگر شرایط تحریم وجود نداشت و به طور عادی احتمالا قیمت دلار امسال حدود ۶ هزار تومان بود باز هم قیمت سوخت نسبت به کشورهای همسایه قابل مقایسه نیست و باز هم قاچاق انجام می‌شد.

روحانی خاطر نشان کرد: در ایام عید بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر در روز بنزین مصرف شد و به طور عادی نیز روزانه ۷۰ الی ۸۰ میلیون لیتر بنزین در کشورمان مصرف می‌شود که اگر شرایطی فراهم شود که حتی نیمی از آن صادر شود، می‌توان از آن برای رفاه بیشتر مردم استفاده کرد.

رئیس جمهور تصریح کرد: توسعه مترو می‌تواند هم برای رفاه و راحتی مردم و هم جلوگیری از مصرف بی‌رویه و هم برای محیط زیست مفید باشد.

روحانی گفت: میزان توسعه و پیشرفتی که در حوزه‌های مختلف بویژه سدسازی، افزایش توان نیرو و برق، جنگلکاری و مترو در کشور طی ۴۰ سال گذشته انجام شده با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست و حرف‌هایی بعضا نادرست و ناروایی در این زمینه زده می‌شود که ظلم به انقلاب است.

رئیس جمهور اظهار داشت: امروز ۷ خط مترو در تهران احداث شده است که می‌تواند کمبودهایی که در شهر بزرگی مانند تهران وجود داشت را جبران کند و به فضل الهی با کمک دولت این مسیر برای رفاه حال مردم ادامه پیدا خواهد کرد.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود بازآفرینی بافت‌های فرسوده و موضوع مسکن را یک ضرورت اساسی توصیف کرد و گفت: پیام سیل و زلزله این است که بافت‌های فرسوده باید احیاء شود و تهران جایی است که باید آن را در برابر زلزله، سیل و طوفان احتمالی مصون بسازیم.

رئیس جمهور با اشاره به بافت‌ها و محله‌های فرسوده در تهران، گفت: در این بافت‌های فرسوده در صورتی که یک حادثه طبیعی اتفاق بیفتد، بدون تردید کمک‌رسانی با مشکل مواجه خواهد بود لذا باید کمک کنیم تا این بافت‌ها احیاء شوند و بدون شک اگر یک محله و بافت فرسوده نوسازی شود، هم ثروت مردم، افزایش می‌یابد و هم برای حفظ جان و رفاه مردم مفید خواهد بود.

روحانی تصریح کرد: در آغاز بکار شهرداری آقای حناچی به ایشان تاکید کردم که احیاء بافت‌های فرسوده از اولویت‌های ضروری و بسیار مهم است و در این راه با همه توان کمک خواهیم کرد و چنانچه دستگاه‌های دولتی زمینی در اختیار دارند باید آن را به توسعه‌گر واگذار کنند و دولت نیز با اعطای وام بانکی به توسعه‌گر و خریدار کمک و مساعدت‌های لازم را به عمل خواهد آورد.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: هر ۳ پروژه‌ای که امروز افتتاح شد به عنوان ۳ طرح مهم، پایدار و ادامه‌دار در تهران است که در همه آنها دولت آماده کمک‌ به شهرداری و شورای شهر است تا شاهد تهرانی آبادتر و با رفاه بیشتر برای مردم و محیط زیست سالم‌تر باشیم.

روحانی همچنین اقدامات انجام شده در زمینه جلوگیری از آلودگی هوا را بسیار ارزشمند توصیف کرد و گفت: رفع آلودگی هوا هم برای سلامت مردم و هم حیثیت شهر تهران به عنوان مرکز کشور بسیار حائز اهمیت است و همه باید توجه داشته باشند که آنچه در تهران ساخته می‌شود، در حقیقت به نوعی خدمت به همه مردم کشور است.

خواندن خبر در سایت منبع

روحانی: تهران باید با جنگل محاصره شود و توسعه آن متوقف گردد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
رئیس جمهور گفت: ساخت خانه وسط رودخانه در اطراف تهران یعنی معاوضه جان مردم با پول کثیف که باید جلوی آن گرفته شود.

فیلم | روحانی: سیل، صدای رسای طبیعت بود که به من ظلم نکنید

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
رئیس جمهور، امروز در مراسم بهره برداری از سه پروژه عمرانی در تهران با اشاره به سیل اخیر در کشور گفت: سیل اخیر صدای رسای طبیعت بود که به من ظلم نکنید وگرنه ظلم می بینید. صحبت های روحانی را در این ویدئو بشنوید.

بهره‌برداری از کمربند سبز تهران توسط روحانی

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
بهره‌برداری از کمربند سبز تهران توسط روحانی
بهره‌برداری از کمربند سبز تهران توسط روحانی - 0

بخشی از کمربند سبز تهران صبح امروز (یکشنبه) توسط حجت الاسلام حسن روحانی افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، با افتتاح این پروژه یک هزار و ۲۵۰ هکتار به کمربند سبز تهران افزوده می‌شود که در حاشیه مناطق ۲۲ و ۵ و ۴ و ۲ واقع شده است.

طرح کمربند سبز پیرامون تهران از سال ۱۳۶۵ از جنوب تهران آغاز شد و تاکنون مساحت آن به ۴۱ هزار و ۵۰۰ هکتار رسیده است.

مراسم بهره برداری از این پروژه به صورت همزمان با دو طرح دیگر (افتتاح بخش جنوبی مترو خط ۶ و نیز نخستین مسکن امید در پایتخت) برگزار شد.

خواندن خبر در سایت منبع

روحانی: سال ۹۸، سال آزادسازی طبیعت خواهد بود

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
روحانی: سال ۹۸، سال آزادسازی طبیعت خواهد بود
روحانی تصریح کرد: امیدواریم که شهرداری تهران و در دیگر استان‌ها، استانداران و شهرداران محترم آن استان‌ها، سال ۹۸ را سال آزادسازی طبیعت بدانند. این وظیفه بزرگ در قبال همه ما هست. سیل سال ۹۸ فریاد رسای طبیعت بود که مردم دست از ظلم به من بردارید چراکه درنهایت مورد ظلم واقع خواهید شد. ما وقتی به لایروبی رودخانه‌ها و موانع نمی‌رسیم آن وقت با یک نظر کوتاه‌مدت ممکن است کاری را انجام دهیم که آسیب بزند.

خبرگزاری مهر: رئیس‌جمهور با بیان اینکه آدم تعجب می‌کند که چه کسی و چطور برای ساخت برخی اماکن در طبیعت و بستر رودخانه‌ها مجوز داده است، گفت: این کار معامله جان مردم با پول کثیف است.

حجت‌الاسلام حسن روحانی در مراسم بهره برداری از سه طرح بزرگ شهری در تهران اظهار داشت: دو پروژه از ۳ پروژه‌ای که امروز افتتاح شد مرتبط با محیط زیست است. از آغاز انقلاب تا به امروز یکی از مسائلی که شاید برای مردم باورکردنی نباشد این است که آیا متروی تهران که اساس آن قبل از انقلاب تهیه شده است اجرا بشود یا نشود.

روحانی: سال ۹۸، سال آزادسازی طبیعت خواهد بود - 3

برخی روشنفکران در ابتدای انقلاب مخالف اجرای پروژه متروی تهران بودند

وی گفت: آن زمان سخن از این بود که مترو یک پروژه لوکس است و ما باید اتوبوس را برای مردم تهران تهیه کنیم، سخن از این بود که این پروژه ما را وابسته می‌کند و با خودکفایی ما منافات دارد. امروز نه نیازی هست و نه فرصت آن وجود دارد که بخواهم بگوییم چه افرادی با این پروژه مخالف بودند، افراد روشنفکر، تحصیل‌کرده و معروفی با پروژه مترو مخالف بودند نه اینکه شما فکر کنید افراد خاصی که اطلاعات چندانی از این پروژه نداشتند.

روحانی افزود: به هر حال مجلس اول با این دعواها گذشت. در اوایل مجلس دوم که ترکیب تغییر کرده بود و شرایط مناسب شد، تقریبا سال ۶۳ بود که نمایندگان تهران برای مسائل مرتبط با تهران هر هفته یک بار جلسه می‌گذاشتند و ریاست آن هم با مرحوم آقای هاشمی بود. در آن جلسات در خصوص مترو صحبت می‌کردند و بنابراین پروژه مترو به تصویب رسید. از طرف نمایندگان مردم تهران در مجلس دوم، بنده و آقای دری نجف آبادی مسئول پیگیری اجرای پروژه متروی تهران شدیم.

خط ۶ متروی تهران طولانی‌ترین خط متروی منطقه است

رئیس جمهور بیان کرد: ما امروز شاهد یک تحول بسیار مثبت برای محیط زیست تهران با توجه به حمل و نقل سریع، سلامت، امن و با مصرف کم انرژی در متروی تهران، که خط ۶ آن هم امروز افتتاح شد، هستیم.

وی تصریح کرد: با افتتاح خط ۶ متروی تهران یکی از طولانی‌ترین خطوط متروی تهران، یا به قول دوست عزیزی که گزارش می‌داد، طولانی‌ترین خط متروی منطقه را خواهیم داشت.

روحانی با بیان اینکه طرح‌های توسعه کشور یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است، ادامه داد: در ایام نوروز که ما در مناطقی از کشور شاهد سیل بودیم، طرح‌های توسعه همانند سدها جان هزاران نفر را نجات داد. اگر طرح‌های توسعه‌ای ما در قالب سدها در خوزستان نبودند، که باز هم ما در این پروژه هم شاهد تلاش‌های مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی بودیم، و اگر سد دز که سدی قدیمی است، سد کرخه، سد گتوند و سد شهید عباسپور و دیگر سدهای آن استان وجود نداشت امروز وضعیت استان خوزستان متفاوت بود.

رئیس جمهور گفت: اگر سد کرخه وجود نداشت همه آن حجم آبی که به سمت این سد روانه می‌شد به کجا می‌رفت؟ چه وضعیتی برای استان خوزستان به وجود می‌آمد؟ ما وقتی در خصوص بسیاری از طرح‌ها قضاوت می‌کنیم باید یک مقدار بلند مدت‌تر به آن نگاه کنیم.

صدور مجوز ساخت در بستر رودخانه‌ها معامله جان مردم با پول کثیف است

وی بیان کرد: سیل جایی جاری نمی‌شود بلکه در مسیل خود جاری می‌شود و وقتی ما مسیل آن را خراب می‌کنیم، سیل هم خانه ما را خراب می‌کند. الان یک فرصتی هست که ما برگردیم و به حقوق طبیعت بپردازیم. ما امیدواریم که جنگل‌کاری اطراف تهران ادامه پیدا کند. جنگل کاری‌ها و مراتع به هنگام بارش باران شدید مانع از شکل‌گیری سیل و سیلاب می‌شود و موجبات حفظ جان مردم را به وجود می‌آورد

رئیس جمهور افزود: آدم تعجب می‌کند که چه کسی و چطور برای ساخت برخی اماکن در طبیعت و بستر رودخانه‌ها مجوز داده است؟ با چه مقدار پول؟ اگر خدای ناکرده آن دستگاه فاسد پولی گرفته باشد، با این کار خطر بزرگی را برای جان مردم تهران خریده است. اینجا دیگر بحث پول نیست بلکه بحث معامله جان مردم با پول کثیف است.

سیل ۹۸ فریاد رسای طبیعت بود که به من ظلم نکنید

روحانی تصریح کرد: امیدواریم که شهرداری تهران و در دیگر استان‌ها، استانداران و شهرداران محترم آن استان‌ها، سال ۹۸ را سال آزادسازی طبیعت بدانند. این وظیفه بزرگ در قبال همه ما هست. سیل سال ۹۸ فریاد رسای طبیعت بود که مردم دست از ظلم به من بردارید چراکه درنهایت مورد ظلم واقع خواهید شد. ما وقتی به لایروبی رودخانه‌ها و موانع نمی‌رسیم آن وقت با یک نظر کوتاه‌مدت ممکن است کاری را انجام دهیم که آسیب بزند.

وی گفت: در زمینه‌ی مترو، آقای مهندس هاشمی اشاراتی کردند که بیشتر هم مخاطب صحبتشان شاید دولت و بنده بودم که باید بیشتر به مترو کمک کرد. این سخن درست است چرا که یک سرمایه گذاری بزرگ در مترو انجام شده است منتهی این سرمایه گذاری یک مقدار زیادی کمی است و باید کیفی شود.

رئیس جمهور بیان کرد: در برخی نقاط ما تونل و ریل را احداث کردیم اما در بقیه موارد کار خاصی صورت نگرفته است و در اینکه این ناهمزمانی‌ها درست هست یا نه فعلا وارد نمی‌شویم. ما برای توسعه متروی تهران راه حل داریم.

روحانی افزود: در یک گزارشی دیدم که هر فردی که از مترو استفاده می‌کند به طور متوسط حدود نیم لیتر سوخت صرفه جویی می‌شود و اگر این گزارش دقیق باشد یک صرفه جویی بسیار خوبی در سوخت کل کشور، که فعلا تقریبا مجانی در اختیار افراد گذاشته می‌شود، خواهیم داشت.

قاچاق سوخت ربطی به قیمت دلار ندارد

روحانی تفاوت قیمت سوخت در ایران با سایر کشورها را دلیل قاچاق در استان‌های مرزی کشور دانست و گفت: این قاچاق به دلیل تفاوت قیمتی است که در سال‌های گذشته نیز وجود داشته است. البته برخی قاچاق را به دلیل گران شدن دلار می‌دانند اما باید به آنها گفت زمانی که دلار ارزان هم بود، قاچاق وجود داشت.

وی افزود: اگر شرایط تحریم و مسائل اقتصادی نبود، دلار امسال به صورت طبیعی قیمتی حوالی ۶ هزار تومان داشت. با این وجود نیز قیمت سوخت در کشور ما قابل مقایسه با کشورهای همسایه نیست و باز این قاچاق صورت می‌گرفت. بنابراین برای جلوگیری از قاچاق و فساد و برای کاهش مصرف انرژی، ما در تعطیلات عید بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر سوخت مصرف کردیم. اینکه به صورت عادی بالای ۷۰-۸۰ میلیون لیتر بنزین مصرف می‌کنیم می‌شود با گسترش حمل و نقل عمومی مانند مترو بخشی از این سوخت صادر شود و مردم از منافع آن بهره مند شوند.

رئیس‌جمهور مصرف بی رویه سوخت را خسارتی برای کل جامعه دانست و گفت: مترو می‌تواند برای راحتی مردم و جلوگیری از مصرف بی رویه و محیط زیست بسیار مفید باشد.

روحانی با اشاره به دشمنی‌ها با انقلاب اسلامی تصریح کرد: دشمنی‌های بسیاری با انقلاب اسلامی صورت گرفته و دستاوردهای آن نادیده گرفته می‌شود اما بسیاری از آنها ناروا و دروغ است. همین جنگل کاری که در تهران صورت گرفته را مقایسه کنید با قبل انقلاب؛ اگر انقلاب نبود آیا چنین جنگل کاری داشتیم؟ سدهایی که امروز در کشور ساخته شده است با قبل از انقلاب مقایسه کنید و توان نیرو و برقی که تولید می‌شود را ببینید. مترو یکی از مسائلی است که در گذشته با سفر به خارج از کشور و دیدن آن افسوس می‌خوردیم که چرا در ایران وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: مترو و قطار زیرزمینی یکی از ابزاری بود که بشر برای آسایش خود دست به تولید آن زد. تا قبل از انقلاب در بسیاری از کشورهای توسعه یافته مترو وجود داشت و همیشه فکر می‌کردیم چرا این فناوری در ایران نیست اما امروز این ۷ خط متروی تهران یک کمبود بسیار مهم در مرکز کشور را جبران کرد و انشاالله با کمک دولت این مسیر ادامه پیدا خواهد کرد.

دولت حاضر است برای نوسازی بافت فرسوده، زمین در اختیار توسعه‌گرها بگذارد

روحانی ساخت مسکن در بافت فرسوده شهرها را یکی از ضرورت‌های مدیریت کشور دانست و یادآور شد: سیل و زلزله، پیامشان این بود که بافت فرسوده باید تغییر پیدا کند و تهران شهری است که باید ما حتما آن را در برابر زلزله و سیل احتمالی مصون سازی کنیم و برای حفظ جان مردم و رفاه مردم تلاش کنیم.

رئیس جمهور ادامه داد: ما اگر یک محله فرسوده را زنده و آن را به یک ساختی نو تبدیل کنیم ثروت مردم افزوده می‌شود و زندگی آنها راحت‌تر می‌شود. ما باید محله‌های فرسوده را نوسازی کنیم و من در ابتدای کار آقای مهندس حناچی شهردار تهران بر اهمیت این موضوع تأکید کردم.

وی افزود: دولت حاضر است زمین‌هایی که دارد را در اختیار شهرداری‌ها و توسعه‌گرها قرار دهد و با اعطای وام به توسعه گران و خریداران، بافت‌های فرسوده را نوسازی کند. بخشی از این خانه‌های نوسازی شده را با وام ۶ درصد در اختیار خانه اولی‌ها قرار دهیم. هر سه پروژه که امروز افتتاح شد یعنی مترو، فضای سبز و مسکن امید به عنوان سه طرح مهم پایدار و ادامه دار و قابل استمرار در تهران محسوب می‌شوند که در این طرح‌ها نشان داده شد که دولت آماده کمک به شهرداری برای توسعه شهری است و ان شاءالله ما شاهد تهرانی آبادتر و با رفاه بیشتر برای مردم خواهیم بود.

روحانی گفت: آمار نشان می‌دهد سال ۹۷ آلودگی هوای تهران نسبت به سال قبل بهتر بوده و کاهش آلودگی هوا امر بسیار مهمی برای سلامت مردم و حفظ حیثیت پایتخت کشور است و امیدواریم این خدمات را بتوانیم برای مردم خوب و دلسوز تهران گسترش دهیم زیرا آنها در شرایط سختی زندگی می‌کنند. تهران جمعیت بسیاری را در خود جای داده و بسیاری از مردم کشور سالی چند بار مجبور می‌شوند به تهران سفر کنند پس خدمت به مردم تهران خدمت به کل مردم ایران است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با حسن روحانی، روحانی، رئیس جمهور، کمربند سبز تهران و شهرداری تهران از تلگرام

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه: روز یکشنبه ۹ کیلومتر از بخش جنوبی خط ۶ مترو تهران با حضور رئیس جمهور و شهردار تهران به بهره برداری می‌رسد.

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


حسن روحانی فردا از پروژه‌های شهرداری تهران بازدید میکند

♦️آیا بدهی‌های دولت به شهرداری تهران وکمک به مترو پرداخت میشود؟

♦️ایا شورای شهر و شهردار تهران میتوانند از روحانی بدهی شهرداری را بگیرند؟!


بهره‌برداری از کمربند سبز تهران توسط رئیس‌جمهور

🔹بخشی از کمربند سبز تهران صبح امروز توسط رییس‌جمهور افتتاح شد.

🔹با افتتاح این پروژه یک هزار و ۲۵۰ هکتار به کمربند سبز تهران افزوده می‌شود که در حاشیه مناطق ۲۲ و ۵ و ۴ و ۲ واقع شده است. /ایسنا


➖روحانی: اگر تحریم نبودیم، قیمت دلار ۶ هزار تومان بود

▫️حسن روحانی، رئیس جمهور، امروز در مراسم افتتاح خط ۶ متروی تهران با بیان این که قاچاق گازوئیل و بنزین در استانهای مرزی ربطی به گرانی دلار ندارد گفت: اگر تحریم‌ها نبودند قیمت دلار در حدود ۶ هزار تومان بود.


📢 روحانی: اگر تحریم نبودیم، قیمت دلار ۶ هزار تومان بود

◀️ حسن روحانی، رئیس جمهور، امروز در مراسم افتتاح خط ۶ متروی تهران با بیان این که قاچاق گازوئیل و بنزین در استانهای مرزی ربطی به گرانی دلار ندارد گفت: اگر تحریم‌ها نبودند قیمت دلار در حدود ۶ هزار تومان بود.


🔻 روحانی: اگر تحریم نبودیم، قیمت دلار ۶ هزار تومان بود

🔹حسن روحانی، رئیس جمهور، امروز در مراسم افتتاح خط ۶ متروی تهران با بیان این که قاچاق گازوئیل و بنزین در استانهای مرزی ربطی به گرانی دلار ندارد گفت: اگر تحریم‌ها نبودند قیمت دلار در حدود ۶ هزار تومان بود.


نظرها

در ادامه بخوانید

زجرکش کردن یک الاغ با کامیون + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران23 ساعت قبل

پرستار شجاع

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما احمد محمدی سال ۹۴ به عنوان پرستار برای امداد و کمک به مدافعان حرم عازم سوریه میشود و در اذر همان سال در پست امداد به اسارت داعشی‌ها در می‌اید. تعداد بازدید: ۱۳ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

نیمه نخست بهمن سردتر از همیشه

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیمحمد اصغری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: امسال نیمه نخست بهمن در تمام کشور از میانگین سال‌های گذشته سردتر است، اما در نیمه دوم بهمن شرایط به حالت عادی بازخواهد گشت هرچند پیش بینی در این زمینه به زمان نیاز دارد و باید منتظر اتفاقات جوی ماند. کارشناس هواشناسی افزود: سامانه خوبی در کشور بود و به مناطق جنوب شرقی کشور رسیده و اکنون شهروندان هرمزگان و سیستان و بلوچستان در بیشتر شهر‌ها شاهد بارش باران خواهند بود و بهترین باران در جزیره ابوموسی در حال بارش است. وی اضافه کرد: سامانه سردی از شمال غربی کشور در حال ورود است و ابر‌های باران زا وارد کشور شده‌اند که استان‌های آذربایجان غربی و کردستان را در بر گرفته است. اصغری با بیان این که بیشتر بارش‌های این سامانه به صورت برف خواهد بود، گفت: با گذشت زمان، مناطق بیشتری از این سامانه تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. وی گفت: استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل خزر با کاهش دما و بارش برف مواجه می‌شود. اصغری اضافه کرد: استان‌های کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال و غرب استان فارس نیز تحت تاثیر این بارش‌ها خواهند بود. کارشناس هواشناسی گفت: هسته بارش‌های این سامانه سرد در سواحل غربی خزر متمرکز است، اما کوه‌های زاگرس رانیز در بر خواهد گرفت. اصغری گفت: دمای تهران تا روز دوشنبه کاهش می‌یابد و به منهای ۴ درجه سانتی گراد زیر صفر خواهد رسید. کارشناس هواشناسی گفت: دمای چهاردرجه زیر صفر برای تهران غیر معمول نیست.

تجلیل از ژنرال قاسم سلیمانی در ونزوئلا

آخرین خبرآخرین خبر15 ساعت قبل

ایران همچنان برفی و سرد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداو سیما، بیشتر شهر‌های ایران بار دیگر سفید پوش شدند که با توجه به افزایش سرما و احتمال یخ زدگی و ترکیدگی کنتور و لوله‌های بیرونی آب، بهترین کار عایق بندی لوله‌ها می‌باشد همچنین از حرارت مستقیم و ریختن آب جوش روی کنتور و لوله‌ها خودداری زیرا باعث ترکیدگی خواهد شد. مدیر کل مدیریت آبفای کشور از طرح پرداخت پاداش برای مشترکین خوش مصرف گاز و برق خبرداد. تعداد بازدید: ۳ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

ساخت و ساز‌هایی که روز و شب را از مردم گرفته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
ساخت و ساز‌هایی که با وجود قوانین درباره زمان و شیوه ساخت و ساز در شهرها، آسایش را از مردم گرفته است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بیش از ۱۸ هزار کارگاه ساختمانی در تهران فعال است که در هر ساعت از شبانه روز تولید صدا می‌کنند، به نظر می‌رسد با توجه به شکایت‌های مکرر مردم در این خصوص مسئولان شهری باید اقدامی فوری و اساسی اتخاذ کنند.

اخبار بیشتر