اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه 18 فروردین‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه 18 فروردین‌ماه

اتحاد چین و کره برای تولید نرم افزار خودروهای خودران

مهرخبرگزاری مهر
اتحاد چین و کره برای تولید نرم افزار خودروهای خودران
دو شرکت هیوندایی از کره جنوبی و تنسنت از چین برای تولید نرم افزاری اختصاصی به منظور استفاده در خودروهای خودران با یکدیگر متحد شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسینایج، قرار است دو طرف به طور مشترک تحقیقاتی را در این زمینه انجام دهند. در این نرم افزار به طور خاص بر روی افزایش ایمنی سیستم‌های مورد استفاده در خودروهای خودران تمرکز خواهد شد.

هیوندایی قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ مدل‌های مختلفی از خودروهای خودران را عرضه کند و بدین منظور سرمایه گذاری گسترده برای تولید نرم افزارهای مورد نیاز بدین منظور به عمل آورده است.

قرارداد همکاری دو طرف در این زمینه در حاشیه برگزاری یک نشست تجاری در سئول، پایتخت کره جنوبی امضا شد و نمایندگانی از دولت‌های دو طرف در این نشست حضور داشتند.

منابع مطلع می‌گویند قرار است برنامه گپ محبوب وی چت شرکت تنسنت هم در مدل‌های جدید خودروهای تولیدی هیوندایی که در چین عرضه می‌شوند قابل دسترس باشد.

هیوندایی و شرکت همکار با آن کیاموتورز، در کنار یکدیگر پنجمین تولیدکننده بزرگ خودرو در جهان محسوب می‌شوند و قرار است تا سال ۲۰۲۰ خودروهای خودران نیمه خودکار و تا سال ۲۰۳۰ خودروهای خودران تمام خودکار عرضه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای ۷۰ تا ۱۰۰میلیونی بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
خودروهای ۷۰ تا ۱۰۰میلیونی بازار تهران +جدول
اقتصاد آنلاین - مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز خودروهای صفر بازار تهران طی فروردین ماه ۹۸ است که بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان در سطح بازار قیمت خورده که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد؛

خودروهای ۷۰ تا ۱۰۰میلیونی بازار تهران +جدول - 2

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای تسلا از پارکینگ به پیشواز راننده می‌آیند

مهرخبرگزاری مهر
خودروهای تسلا از پارکینگ به پیشواز راننده می‌آیند
تسلا قصد دارد فناوری هوشمندی را در خودروهای خود به کار گیرد که باعث می‌شود در زمان حضور راننده در محوطه پارکینگ، اتومبیل به طور خودکار روشن شده و به سمت وی حرکت کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، این فناوری که Enhanced Summon نام دارد از هفته آینده در امریکا در دسترس خریداران خودروهای تسلا قرار می‌گیرد. البته تنها افرادی می‌توانند از این فناوری بهره بگیرند که یکی از بسته‌های Enhanced Autopilot یا Full Self-Drivingرا برای خودروهای خریداری شده خود فعال کرده باشند.

برای فعال کردن خدمات یادشده تنها باید دکمه مربوطه در اپلیکیشن تلفن همراه تسلا فشرده شود و سپس خودروی برقی تسلا به سمت راننده حرکت می‌کند. این مساله موجب می‌شود تا راننده مجبور نباشد وقت زیادی را صرف رسیدن به خودرو و روشن کردن آن کند. فرد می‌تواند نقطه‌ای خاص را برای توقف خودروی خود مشخص کند یا از آن بخواهد دقیقا در محل توقف شخص قرار بگیرد.

استفاده از این خدمات در فاصله حداکثر ۴۵ متری از خودرو مجاز است و البته باید توجه داشت که سرعت فعال شدن خدمات یادشده و حرکت خودرو به سمت کاربر چندان زیاد نیست. همچنین بهره مندی از سرویس مذکور در اماکن عمومی، مستلزم رعایت قوانین مربوط به استفاده از پارکینگ‌های عمومی است.

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای ۱۰۰ تا ۱۵۰میلیونی بازار تهران +جدول

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
خودروهای ۱۰۰ تا ۱۵۰میلیونی بازار تهران +جدول
آنچه در زیر می‌آید قیمت روز خودروهای صفر بازار تهران طی فروردین ماه ۹۸ است که بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان در سطح بازار قیمت خورده که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد

تقاضای خودرو در بازار به کف رسید

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
تقاضای خودرو در بازار به کف رسید
یک کارشناس خودرو معتقد است که بازار خودرو همچنان در خواب بهاری است و کاهش تقاضا در این بازار مبین وضعیت موجود است.

فاطمه اکبرخانی؛ فربد زاوه با اشاره به معضلات بازار خودرو در سال گذشته اظهار کرد: این بازار در سال ۹۷ دستخوش تحولات و التهابات بسیاری از جمله افزایش سرسام‌آور قیمت و مشکلات تولید بود و اقدامات انجام شده در زمینه بازگرداندن آرامش به این بازار چندان موفقیت آمیز نبوده است.

وی همچنین به قیمت خودرو اشاره کرد و گفت: با وجود شیب تند افزایش قیمت در نیمه دوم سال، بهای خودرو در آخرین هفته سال ۹۷ کاهش محسوسی را تجربه کرد، اما در سال جدید و با وجود تعطیلات تغییر چندانی در قیمت‌ها ایجاد نشده و همچنان با کاهش تقاضا روبه رو هستیم.

زاوه درباره ادامه روند قیمت‌ها تصریح کرد: خرید و فروش محدود خودرو در بازار نمایانگر این است که فروشندگان هنوز امیدوار به حفظ قیمت‌ها هستند و تمایلی به کاهش نرخ‌های اعلامی‌شان ندارند و فاصله قیمتی کارخانه تا بازار نیز همچنان پابرجا است؛ بنابراین قیمت‌ها همچنان بلاتکلیف است و برای پیش‌بینی این موضوع باید منتظر اقدامات وزارت صنعت و روند تولید کارخانه‌ها باشیم. ‌

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با شرکت تسلا موتورز آمریکا، هوشمندسازی، پارکینگ، بازار و بازار خودرو از تلگرام

🔺قیمت خودرو امروز

🔹کاهش ۲ تا ۵ میلیون تومانی قیمت‌ها

همچنان کاهش قیمت خودرو ادامه دارد


🚘 آخرین قیمت خودرو در بازار

🔸کاهش ۱ تا ۳ میلیون تومانی برخی خودروها

✅روند کاهش قیمت خودرو امروز هم ادامه داشت


اصلی‌ترین عامل افزایش قیمت خودرو

کارشناس مسائل اقتصادی:

🔹بازار خودرو یکی از آشفته‌ترین روزهای خود را پشت سر می‌گذارد.

🔹عدم تحویل خودروهای پیش‌فروش شده و افزایش بی‌محابای قیمت‌ها، صدای مشتریان این بازار را درآورده است.

🔹وجود حباب قیمت در بازار خودرو عمده‌ترین و اصلی‌ترین عامل افزایش قیمت خودرو است.

🔹مشاهده نوسانات بسیار گسترده در بازار خودرو ناشی از افزایش نقدینگی است.

اقتصادنیوز👇


فرمول وزارت صنعت برای ارزانی خودرو بی‌اثر بود/ خودروهای صفر نصیب چه کسانی می‌شود؟

باستانی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

🔻فرمول وزارت صنعت در کاهش قیمت خودروهای داخلی بی‌اثر بوده و این فرمول که مشابه سال ۹۱ است به شرایط حال نتوانست بازار خودرو را سامان دهد.

🔻در حال حاضر تقاضای بازار برای خودرو زیاد است و پیش فروش‌های خودروسازان از سال قبل همچنان باقی مانده و به تعهدات عمل نکرده‌اند.

🔻زمانی فرمول حاشیه بازار در کاهش قیمت خودرو تاثیر دارد که خودروسازان تعهدات قبلی خود را انجام داده و بتوانند عرضه مناسبی داشته باشند تا از حضور دلالان در قیمت‌گذاری جلوگیری کنند.

🔻با اعمال سیاست حاشیه بازار، دلالان به دنبال افزایش قیمت خودرو هستند تا با گرانی خودرو در کارخانه، سود آنها نیز در بازار بیشتر می‌شود.

🔻برای ارزانی خودرو در وهله نخست باید منابع مالی لازم در اختیار قطعه سازان قرار گیرد تا بتوانند با افزایش تولید، قطعات موردنیاز خودروسازان را تامین کنند.

🔻باید خودرو به دست مصرف‌کننده واقعی برسد در صورتی که خودرو در اختیار دلالان قرار گیرد روز به روز بر قیمت‌ها افزوده می‌شود.

🔻تسهیلات ۴ هزار میلیاردی به خودروسازان یکی از راهکارها و قدم‌های مثبت برای کاهش قیمت‌ها است چراکه باعث افزایش عرضه خودرو به بازار می‌شود اما نکته حائزاهمیت در کاهش قیمت خودرو، کوتاه کردن دست دلالان از بازار است.

در ادامه دیدگاه برخی کارشناسان پیرامون «نقش دلالان در گرانی خودرو»، «علت گرانی‌های اخیر» و «راهکار برون‌رفت از وضعیت بحرانی بازار خودرو» را نیز بخوانید👇


افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است

🔸رییس کمیته تحقیق و تفحص از علل ناکارآمدی شرکت‌های خودروساز داخلی گفت: بنا به تجارب و شناختی که دارم افزایش قیمت خودرو به پنج درصد حاشیه بازار، امکانی تازه برای استمرار روند ناکارآمد و معیوب فعلی است. /ایسنا


نظرها

در ادامه بخوانید

بفرمایید نان ۲ میلیون تومانی/فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز21 ساعت قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- رئیس شورای ملی زیتون گفت: افزایش کاذب قیمت، دلال بازی و بازار ضعیف رقابت از جمله مشکلات صنعت زیتون است. مهدی عباسی رئیس شورای ملی زیتون در گفت ‎وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان در خصوص برند سازی محصول زیتون اظهار کرد: برند سازی برای زیتون یکی از موثر‌ترین اقداماتی است که می‌تواند بازار زیتون را از هر لحاظ با رونق مواجه کند. رئیس شورای ملی زیتون در رابطه با مراحل برند سازی زیتون تصریح کرد: در ابتدا باید زیتون کاران را به برند سازی محصولاتشان تشویق کنیم سپس باید برند آن‌ها را ابتدا در داخل و پس از آن در جهان معرفی کنیم. وی مطرح کرد: افزایش کیفیت زیتون به دلیل افزایش نظارت‌ها و رعایت استاندارد، یکی از مهم‌ترین دستاورد‌هایی است که پس از برند سازی شامل حال صنعت زیتون کشور می‌شود. رئیس شورای ملی زیتون بیان کرد: برند سازی هزینه چندانی برای دولت و انجمن ملی زیتون کشور ندارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین22 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- سرهنگ مرادی با اشاره به اینکه فضای امن در حوزه اقتصاد، مولودی به نام «رونق تولید» که شعار سال جاری نیز هست، دارد معتقد است، تأسیس «پلیس امنیت اقتصادی» فعالیتی مبتکرانه و پیشگامانه در راستای ارتقای فضای کسب و کار که در نهایت به رونق تولید ملی منتج می‌شود، است. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، سرهنگ مراد مرادی کرناچی در یادداشتی با اشاره به نقش پیشگامانه نیروی انتظامی در حوزه تامین امنیت، تأسیس «پلیس امنیت اقتصادی» را گامی مبتکرانه و مهم در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و نیل به بهره وری هرچه بیشتر در حوزه اقتصاد ملی که در بیانیه گام دوم انقلاب نیز بر آن تاکید شده، دانست. نیروی انتظامی نیز در فضایی که هرروز اخباری در خصوص اختلاس‌های هزار و چند هزار میلیاردی و دلاری منتشر می‌شد و می‌رفت که فضای روانی جامعه متشنج شود، با ابتکاری پیشدستانه و پیشگامانه اقدام به تاسیس «پلیس امنیت اقتصادی» نمود تا با نگاهی هم افزا، رضایت بخش و حرکت جهادی در مسیر رونق تولید و تامین امنیت فضای کسب و کار، قرار بگیرد. راه اندازی «پلیس امنیت اقتصادی» که با هوشمندی فرمانده محترم ناجا و در راستای منویات مقام معظم رهبری ایجاد شد، برخورد با باند‌های سازمان یافته را، اولویت مقابله با فساد اقتصادی می‌داند تا جائیکه سردار حسین اشتری در همایش «نقش پلیس در امنیت اقتصادی و رونق تولید» نیز بیان داشت: «حتی در دستگیری باند‌های فساد اقتصادی که از سوی برخی افراد حمایت می‌شدند و ماموران پلیس را نیز تهدید می‌کردند، اما پلیس با آنان برخورد کرد و اسامی آن‌ها از سوی دستگاه قضا اعلام می‌شود.» انتهای پیام/

بازار‌های مالی در هفته‌ای که گذشت

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، اجرای عملیات بازار باز در نظام بانکی به تازگی کلید خورد، در این روش بانک مرکزی با خرید و فروش اوراق بهادار دولتی به بانک‌ها، عرضه و تقاضای پول، میزان نقدینگی و تورم را کنترل می‌کند. در تالار شیشه‌ای، زنگ پایان معاملات با رشد ۵ هزار و ۲۰۲ واحدی زده شد. اگرچه شاخص کل بورس اوراق بهادار در تهران، در دو روز گذشته با کاهش روبرو بود، اما دماسنج شاخص در آخرین روز معاملات هفتگی بر روی رقم ۴۱۱ هزار و ۲۱۱ واحد ایستاد. بانک‌ها، خوروسازان و صنایع فلزی از جمله نماد‌های پربیننده تالار شیشه‌ای این هفته بودند.

صادرات چاقوهای چینی با نام چاقوی زنجان از ایران (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
ایبناایبنا46 دقیقه قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک تجارت، سرویس حواله اینترنتی با هدف بهره مندی کاربران اینترنت بانک و پرداخت وجه مورد نیاز متقاضیان بالای ۱۸ سال فاقد شماره حساب یا کارت در بانک تجارت و یا سایربانک‌ها، روزانه تا سقف مبلغ یکصد و پنجاه میلیون ریال راه اندازی شد. کاربران اینترنت بانک تجارت می‌توانند از طریق این حواله وجه مورد نظر خود را با ثبت مشخصات فردی گیرنده حواله در سامانه بانکداری اینترنتی واریز کنند. همزمان با صدور حواله، پیامکی حاوی مشخصات حواله به ذینفع (گیرنده حواله) ارسال شده و گیرنده حواله ۳ روز کاری زمان دارد تا با مراجعه به نزدیکترین شعبه بانک تجارت، بدون نیاز به هیچ یک از ابزارهای دریافت وجه و فقط با ارایه شماره حواله که از طریق پیامک ارسال شده است به همراه کارت شناسایی معتبر وجه حواله را به صورت نقدی دریافت کند. اینترنت بانک تجارت این امکان را برای مشتریان فراهم کرده تا با صرفه جویی در وقت و هزینه، بسیاری از امور بانکی خود را به صورت غیرحضوری از طریق این خدمت انجام دهند. آن دسته از مشتریان بانک تجارت که تاکنون موفق به فعال سازی اینترنت بانک تجارت نشده‌اند، می‌توانند با مراجعه به آدرس my. tejaratbank. ir و یا نزدیکترین شعبه بانک تجارت، رمزهای این سامانه را دریافت و از خدمات اینترنت بانک تجارت بهره مند شوند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

حمایت انصارالله یمن از تظاهرات میلیونی ضد آمریکایی مردم عراق

ایسنا5 دقیقه قبل

دهمین جشنواره فیلم فجر در اصفهان

سینماپرس7 دقیقه قبل

تهدیدهای سازمان یافته داشتیم برای تصویب نشدن FATF

ایرنا7 دقیقه قبل

پیش‌بینی رگبار باران برای نوار جنوبی کشور

آفتاب‌نیوز8 دقیقه قبل

رهایی پزشک گروگان از شکنجه گاه مخوف! +عکس

مشرق‌نیوز8 دقیقه قبل

یک دست شدن یک جریان در حاکمیت به مصلحت کشور نیست/تاکید بر مشارکت اصلاح‌طلبان با وجود رد صلاحیت کاندیداهای این جریان، ناجوانمردانه است

ایلنا8 دقیقه قبل

برگزاری نمایشگاه عکس، پوستر و اقلام تبلیغاتی

صدا و سیما8 دقیقه قبل