اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه 18 فروردین‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه 18 فروردین‌ماه

اتحاد چین و کره برای تولید نرم افزار خودروهای خودران

مهرخبرگزاری مهر
اتحاد چین و کره برای تولید نرم افزار خودروهای خودران
دو شرکت هیوندایی از کره جنوبی و تنسنت از چین برای تولید نرم افزاری اختصاصی به منظور استفاده در خودروهای خودران با یکدیگر متحد شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسینایج، قرار است دو طرف به طور مشترک تحقیقاتی را در این زمینه انجام دهند. در این نرم افزار به طور خاص بر روی افزایش ایمنی سیستم‌های مورد استفاده در خودروهای خودران تمرکز خواهد شد.

هیوندایی قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ مدل‌های مختلفی از خودروهای خودران را عرضه کند و بدین منظور سرمایه گذاری گسترده برای تولید نرم افزارهای مورد نیاز بدین منظور به عمل آورده است.

قرارداد همکاری دو طرف در این زمینه در حاشیه برگزاری یک نشست تجاری در سئول، پایتخت کره جنوبی امضا شد و نمایندگانی از دولت‌های دو طرف در این نشست حضور داشتند.

منابع مطلع می‌گویند قرار است برنامه گپ محبوب وی چت شرکت تنسنت هم در مدل‌های جدید خودروهای تولیدی هیوندایی که در چین عرضه می‌شوند قابل دسترس باشد.

هیوندایی و شرکت همکار با آن کیاموتورز، در کنار یکدیگر پنجمین تولیدکننده بزرگ خودرو در جهان محسوب می‌شوند و قرار است تا سال ۲۰۲۰ خودروهای خودران نیمه خودکار و تا سال ۲۰۳۰ خودروهای خودران تمام خودکار عرضه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای ۷۰ تا ۱۰۰میلیونی بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
خودروهای ۷۰ تا ۱۰۰میلیونی بازار تهران +جدول
اقتصاد آنلاین - مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز خودروهای صفر بازار تهران طی فروردین ماه ۹۸ است که بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان در سطح بازار قیمت خورده که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد؛

خودروهای ۷۰ تا ۱۰۰میلیونی بازار تهران +جدول - 2

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای تسلا از پارکینگ به پیشواز راننده می‌آیند

مهرخبرگزاری مهر
خودروهای تسلا از پارکینگ به پیشواز راننده می‌آیند
تسلا قصد دارد فناوری هوشمندی را در خودروهای خود به کار گیرد که باعث می‌شود در زمان حضور راننده در محوطه پارکینگ، اتومبیل به طور خودکار روشن شده و به سمت وی حرکت کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، این فناوری که Enhanced Summon نام دارد از هفته آینده در امریکا در دسترس خریداران خودروهای تسلا قرار می‌گیرد. البته تنها افرادی می‌توانند از این فناوری بهره بگیرند که یکی از بسته‌های Enhanced Autopilot یا Full Self-Drivingرا برای خودروهای خریداری شده خود فعال کرده باشند.

برای فعال کردن خدمات یادشده تنها باید دکمه مربوطه در اپلیکیشن تلفن همراه تسلا فشرده شود و سپس خودروی برقی تسلا به سمت راننده حرکت می‌کند. این مساله موجب می‌شود تا راننده مجبور نباشد وقت زیادی را صرف رسیدن به خودرو و روشن کردن آن کند. فرد می‌تواند نقطه‌ای خاص را برای توقف خودروی خود مشخص کند یا از آن بخواهد دقیقا در محل توقف شخص قرار بگیرد.

استفاده از این خدمات در فاصله حداکثر ۴۵ متری از خودرو مجاز است و البته باید توجه داشت که سرعت فعال شدن خدمات یادشده و حرکت خودرو به سمت کاربر چندان زیاد نیست. همچنین بهره مندی از سرویس مذکور در اماکن عمومی، مستلزم رعایت قوانین مربوط به استفاده از پارکینگ‌های عمومی است.

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای ۱۰۰ تا ۱۵۰میلیونی بازار تهران +جدول

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
خودروهای ۱۰۰ تا ۱۵۰میلیونی بازار تهران +جدول
آنچه در زیر می‌آید قیمت روز خودروهای صفر بازار تهران طی فروردین ماه ۹۸ است که بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان در سطح بازار قیمت خورده که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد

تقاضای خودرو در بازار به کف رسید

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
تقاضای خودرو در بازار به کف رسید
یک کارشناس خودرو معتقد است که بازار خودرو همچنان در خواب بهاری است و کاهش تقاضا در این بازار مبین وضعیت موجود است.

فاطمه اکبرخانی؛ فربد زاوه با اشاره به معضلات بازار خودرو در سال گذشته اظهار کرد: این بازار در سال ۹۷ دستخوش تحولات و التهابات بسیاری از جمله افزایش سرسام‌آور قیمت و مشکلات تولید بود و اقدامات انجام شده در زمینه بازگرداندن آرامش به این بازار چندان موفقیت آمیز نبوده است.

وی همچنین به قیمت خودرو اشاره کرد و گفت: با وجود شیب تند افزایش قیمت در نیمه دوم سال، بهای خودرو در آخرین هفته سال ۹۷ کاهش محسوسی را تجربه کرد، اما در سال جدید و با وجود تعطیلات تغییر چندانی در قیمت‌ها ایجاد نشده و همچنان با کاهش تقاضا روبه رو هستیم.

زاوه درباره ادامه روند قیمت‌ها تصریح کرد: خرید و فروش محدود خودرو در بازار نمایانگر این است که فروشندگان هنوز امیدوار به حفظ قیمت‌ها هستند و تمایلی به کاهش نرخ‌های اعلامی‌شان ندارند و فاصله قیمتی کارخانه تا بازار نیز همچنان پابرجا است؛ بنابراین قیمت‌ها همچنان بلاتکلیف است و برای پیش‌بینی این موضوع باید منتظر اقدامات وزارت صنعت و روند تولید کارخانه‌ها باشیم. ‌

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با شرکت تسلا موتورز آمریکا، هوشمندسازی، پارکینگ، بازار و بازار خودرو از تلگرام

🔺قیمت خودرو امروز

🔹کاهش ۲ تا ۵ میلیون تومانی قیمت‌ها

همچنان کاهش قیمت خودرو ادامه دارد


🚘 آخرین قیمت خودرو در بازار

🔸کاهش ۱ تا ۳ میلیون تومانی برخی خودروها

✅روند کاهش قیمت خودرو امروز هم ادامه داشت


اصلی‌ترین عامل افزایش قیمت خودرو

کارشناس مسائل اقتصادی:

🔹بازار خودرو یکی از آشفته‌ترین روزهای خود را پشت سر می‌گذارد.

🔹عدم تحویل خودروهای پیش‌فروش شده و افزایش بی‌محابای قیمت‌ها، صدای مشتریان این بازار را درآورده است.

🔹وجود حباب قیمت در بازار خودرو عمده‌ترین و اصلی‌ترین عامل افزایش قیمت خودرو است.

🔹مشاهده نوسانات بسیار گسترده در بازار خودرو ناشی از افزایش نقدینگی است.

اقتصادنیوز👇


فرمول وزارت صنعت برای ارزانی خودرو بی‌اثر بود/ خودروهای صفر نصیب چه کسانی می‌شود؟

باستانی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

🔻فرمول وزارت صنعت در کاهش قیمت خودروهای داخلی بی‌اثر بوده و این فرمول که مشابه سال ۹۱ است به شرایط حال نتوانست بازار خودرو را سامان دهد.

🔻در حال حاضر تقاضای بازار برای خودرو زیاد است و پیش فروش‌های خودروسازان از سال قبل همچنان باقی مانده و به تعهدات عمل نکرده‌اند.

🔻زمانی فرمول حاشیه بازار در کاهش قیمت خودرو تاثیر دارد که خودروسازان تعهدات قبلی خود را انجام داده و بتوانند عرضه مناسبی داشته باشند تا از حضور دلالان در قیمت‌گذاری جلوگیری کنند.

🔻با اعمال سیاست حاشیه بازار، دلالان به دنبال افزایش قیمت خودرو هستند تا با گرانی خودرو در کارخانه، سود آنها نیز در بازار بیشتر می‌شود.

🔻برای ارزانی خودرو در وهله نخست باید منابع مالی لازم در اختیار قطعه سازان قرار گیرد تا بتوانند با افزایش تولید، قطعات موردنیاز خودروسازان را تامین کنند.

🔻باید خودرو به دست مصرف‌کننده واقعی برسد در صورتی که خودرو در اختیار دلالان قرار گیرد روز به روز بر قیمت‌ها افزوده می‌شود.

🔻تسهیلات ۴ هزار میلیاردی به خودروسازان یکی از راهکارها و قدم‌های مثبت برای کاهش قیمت‌ها است چراکه باعث افزایش عرضه خودرو به بازار می‌شود اما نکته حائزاهمیت در کاهش قیمت خودرو، کوتاه کردن دست دلالان از بازار است.

در ادامه دیدگاه برخی کارشناسان پیرامون «نقش دلالان در گرانی خودرو»، «علت گرانی‌های اخیر» و «راهکار برون‌رفت از وضعیت بحرانی بازار خودرو» را نیز بخوانید👇


افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است

🔸رییس کمیته تحقیق و تفحص از علل ناکارآمدی شرکت‌های خودروساز داخلی گفت: بنا به تجارب و شناختی که دارم افزایش قیمت خودرو به پنج درصد حاشیه بازار، امکانی تازه برای استمرار روند ناکارآمد و معیوب فعلی است. /ایسنا


نظرها

در ادامه بخوانید

سخنان رهبرمعظم انقلاب درباره توقیف نفتکش توسط انگلستان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از سازمان نقشه برداری کشور؛ عبدالرضا سعادت در جلسه مشترک دو کمیسیون شهرسازی و معماری و عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، نقشه‌ای از فرونشست در کل کشور را نشان داد که بر اساس مطالعات ۲۰ساله این سازمان، نقاطی را که دچار فرونشست شده، علامت گذاری کرده بود که تغییر ارتفاعی یک تا دومتر را داشت. وی افزود: کمربندی تهران (بزرگراه آزادگان)، بزرگ راه آیت‎الله سعیدی و جاده کرج به سمت شهریار، سه منطقه تهران است که در ۲۰ سال گذشته حدود ۲ مترکاهش ارتفاع را تجربه کرده‌اند. به گفته سعادت ۱۱۸۲ کیلومترمربع در تهران با جمعیت ۳۳۶ هزار نفری تحت تاثیر فرونشست است و فرودگاه امام و استان البرز بیشترین آمارا به خود اختصاص داده‌اند. مدیرکل نقشه برداری زمینی و ژئودزی سازمان نقشه برداری کشور گفت: در جواد آباد، ورامین و پاکدشت و مناطق ۱۷ تا ۱۹ تهران نیز فرونشست زیادی را شاهد هستیم.

جریمه ۱۳۴ میلیارد ریالی به علت گرانفروشی

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
محمد علی اسفنانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: در یک پرونده، شرکتی به علت گرانفروشی پنج هزار و ۲۰۰ دستگاه گوشی تلفن همراه ۱۷ میلیارد ریال و شرکتی دیگر بابت گران فروشی دو هزار و ۸۴۰ دستگاه تلفن همراه، ۱۱۲ میلیارد ریال و شرکت سوم هم بابت گران فروشی ۱۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه تلفن همراه به مبلغ پنج میلیارد ریال جریمه شدند. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیاسفنانی افزود: یک شرکت خارجی مواد سلولزی هم که برای تهیه دستمال کاغذی و امثال آن موادی وارد می‌کرد به علت گران فروشی به ۱۵۲ میلیارد ریال جریمه محکوم شد. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چرا با وجود کاهش تدریجی نرخ دلار ما با کاهش قیمت کالا‌ها مواجه نیستیم؟ گفت: این مطلب بسیار مهم است و خطاب به اقتصاددانان کشور عرض می‌کنم که اتفاق جدیدی در اقتصاد کشور روی داده است. وی گفت: ۱۶۸ کیسه پوشاک خارجی قاچاق هم کشف و متهم این پرونده به پرداخت ۸۳ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد. اسفنانی افزود: یک شرکت خارجی مواد سلولزی هم که برای تهیه دستمال کاغذی و امثال آن موادی وارد می‌کرد به علت گران فروشی به ۱۵۲ میلیارد ریال جریمه محکوم شد. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چرا با وجود کاهش تدریجی نرخ دلار ما با کاهش قیمت کالا‌ها مواجه نیستیم؟ گفت: این مطلب بسیار مهم است و خطاب به اقتصاددانان کشور عرض می‌کنم که اتفاق جدیدی در اقتصاد کشور روی داده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین استان مرکزی ولدخانی مدیرعامل پتروشیمی شازند در نشست خبری با خبرنگاران در محل شرکت پتروشیمی شازند گفت: پتروشیمی شازند در سال گذشته علیرغم تمامی مشکلات و تحریمها بسیار موفق عمل کرده است و علاوه بر سود دهی مناسب که در تاریخ این شرکت بی سابقه بوده است در زمینه مسئولیتهای اجتماعی خود نیز موفق بوده است. ولدخانی افزود: در راستای حمایت از کسب و کارهای داخل استان مرکزی این شرکت در سال گذشته ۱۰۳۵ میلیارد تومان خرید محصولات و خدمات مورد نیاز شرکت را از داخل استان به انجام رسانده است که این رقم با بودجه دولت برای یک استان تقریبا برابری می‌کند. ولدخانی با اشاره به فروش بالای شرکت در سال گذشته گفت: در سال گذشته فروش شرکت از رقم ۵ هزار میلیارد تومان فرارتر بود و این یک رکورد در زمینه فروش برای پتروشیمی شازند بود. ولد خانی گفت: ۵۰۰۰ واحد تولیدی پایین دستی پتروشیمی شازند با حدود ۱۰۰ هزار نفر اشتغال همیشه مد نظر مجموعه پتروشیمی شازند می‌باشد تا دچار مشکل نشوند زیرا اشتغال را کاهش دهنده مسائل و مشکلات اجتماعی در جامعه می‌دانیم. در پایان این نشست خبرنگاران حاضر بازدیدی از مجموعه پتروشیمی شازند داشتند و از نزدیک با فرایند تولید در این شرکت آشنا شدند.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: از امروز یارانه صادراتی به حساب صادرکنندگان سیب درختی استان واریزمی‌شود. به گزارش ایسنا، احمد دهقان در جلسه هماهنگی پرداخت یارانه صادرات سیب درختی استان با بیان اینکه هدف وزارت جهاد کشاورزی، توسعه و حمایت از صادرات محصولات کشاورزی است، اظهار کرد: از ۱۰۰ میلیارد ریال مشوق یارانه صادراتی مصوب برای صادر کنندگان سیب درختی استان، تا کنون ۷۰ میلیارد ریال آن جهت پرداخت به صادر کنندگان استان تخصیص یافته است. دهقان افزود: در راستای اجرای سیاست‌های حمایتی وزارت جهاد کشاورزی و پیگیری مستمر این سازمان مشوق یارانه صادراتی به صادر کنندگان سیب درختی استان پرداخت می‌شود و پیگیر تخصیص مابقی اعتبار برای پرداخت به صادر کنندگان هستیم که به زودی محقق خواهد شد. وی تصریح کرد: یارانه صادراتی صرفا به صادرکنندگانی پرداخت می‌شود که در سال ۱۳۹۶ اقدام به صادرات سیب درختی از مبادی قانونی نکرده و از سایر مشوق‌های صادراتی استفاده نکرده باشند، تعلق می‌گیرد. دهقان خاطر نشان کرد: در قالب این طرح به ازای صادرات هر کیلو سیب‌درختی استان ۱,۸۹۲ ریال یارانه صادرات به صادرکنندگان پرداخت می‌شود.

شرکت‌های چندملیتی بازار دارو را بهم ریخته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
وی گفت: پزشکان ما به جای اینکه دارو را برای بیمار تجویز کنند دانسته یا ندانسته شرکت تجاری را تجویز می‌کنند و این یک تقاضای القایی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود بازار دارویی کشور بهم بریزد. اختراعی افزود: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با مطرح کردن بحث امضا‌های طلایی باعث شد تا شفافیت آغاز شود وقتی امکان ارز یارانه‌ای تأمین می‌شود باید بخش‌هایی که مسؤول تخصیص این ارز هستند با نظام‌های بازرسی و کنترلی همراه شوند و شفافیت در سیستم ایجاد شود، اما متأسفانه ضعف در نظارت باعث سوء استفاده‌ها از ارز دولتی شد. ­رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی گفت: ما می‌توانستیم با حدود ۷۰۰ میلیون دلار همه نیاز‌های دارویی کشور را تأمین کنیم، اما سوء استفاده‌ها باعث شد این بازار به قدری بزرگ شود که رکود ۴ میلیارد دلار را زدیم و این یک جنایت در حق مردم بود. اختراعی افزود: وقتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی می‌گوید یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار داروی مشابه داخلی وارد کشور شده است عده‌ای می‌گویند که این عدد بسیار ناچیز است و نباید به دلیل آن مردم را نگران کنیم در صورتی که این عدد به اندازه بودجه برخی کشورهاست و ما عدد و رقم‌ها از دستمان در رفته است. وی گفت: بحث امضا‌های طلایی صحت دارد و متأسفانه برخی شرکت‌ها دارو‌های وارداتی خود را با قیمتی حتی بالاتر از نرخ آن در خارج از کشور به مردم فروختند.

اخبار بیشتر