1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه 18 فروردین‌ماه

اتحاد چین و کره برای تولید نرم افزار خودروهای خودران

مهرخبرگزاری مهر
اتحاد چین و کره برای تولید نرم افزار خودروهای خودران

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسینایج، قرار است دو طرف به طور مشترک تحقیقاتی را در این زمینه انجام دهند. در این نرم افزار به طور خاص بر روی افزایش ایمنی سیستم‌های مورد استفاده در خودروهای خودران تمرکز خواهد شد.

هیوندایی قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ مدل‌های مختلفی از خودروهای خودران را عرضه کند و بدین منظور سرمایه گذاری گسترده برای تولید نرم افزارهای مورد نیاز بدین منظور به عمل آورده است.

قرارداد همکاری دو طرف در این زمینه در حاشیه برگزاری یک نشست تجاری در سئول، پایتخت کره جنوبی امضا شد و نمایندگانی از دولت‌های دو طرف در این نشست حضور داشتند.

منابع مطلع می‌گویند قرار است برنامه گپ محبوب وی چت شرکت تنسنت هم در مدل‌های جدید خودروهای تولیدی هیوندایی که در چین عرضه می‌شوند قابل دسترس باشد.

هیوندایی و شرکت همکار با آن کیاموتورز، در کنار یکدیگر پنجمین تولیدکننده بزرگ خودرو در جهان محسوب می‌شوند و قرار است تا سال ۲۰۲۰ خودروهای خودران نیمه خودکار و تا سال ۲۰۳۰ خودروهای خودران تمام خودکار عرضه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای تسلا از پارکینگ به پیشواز راننده می‌آیند

مهرخبرگزاری مهر
خودروهای تسلا از پارکینگ به پیشواز راننده می‌آیند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، این فناوری که Enhanced Summon نام دارد از هفته آینده در امریکا در دسترس خریداران خودروهای تسلا قرار می‌گیرد. البته تنها افرادی می‌توانند از این فناوری بهره بگیرند که یکی از بسته‌های Enhanced Autopilot یا Full Self-Drivingرا برای خودروهای خریداری شده خود فعال کرده باشند.

برای فعال کردن خدمات یادشده تنها باید دکمه مربوطه در اپلیکیشن تلفن همراه تسلا فشرده شود و سپس خودروی برقی تسلا به سمت راننده حرکت می‌کند. این مساله موجب می‌شود تا راننده مجبور نباشد وقت زیادی را صرف رسیدن به خودرو و روشن کردن آن کند. فرد می‌تواند نقطه‌ای خاص را برای توقف خودروی خود مشخص کند یا از آن بخواهد دقیقا در محل توقف شخص قرار بگیرد.

استفاده از این خدمات در فاصله حداکثر ۴۵ متری از خودرو مجاز است و البته باید توجه داشت که سرعت فعال شدن خدمات یادشده و حرکت خودرو به سمت کاربر چندان زیاد نیست. همچنین بهره مندی از سرویس مذکور در اماکن عمومی، مستلزم رعایت قوانین مربوط به استفاده از پارکینگ‌های عمومی است.

خواندن خبر در سایت منبع

تقاضای خودرو در بازار به کف رسید

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
تقاضای خودرو در بازار به کف رسید

فاطمه اکبرخانی؛ فربد زاوه با اشاره به معضلات بازار خودرو در سال گذشته اظهار کرد: این بازار در سال ۹۷ دستخوش تحولات و التهابات بسیاری از جمله افزایش سرسام‌آور قیمت و مشکلات تولید بود و اقدامات انجام شده در زمینه بازگرداندن آرامش به این بازار چندان موفقیت آمیز نبوده است.

وی همچنین به قیمت خودرو اشاره کرد و گفت: با وجود شیب تند افزایش قیمت در نیمه دوم سال، بهای خودرو در آخرین هفته سال ۹۷ کاهش محسوسی را تجربه کرد، اما در سال جدید و با وجود تعطیلات تغییر چندانی در قیمت‌ها ایجاد نشده و همچنان با کاهش تقاضا روبه رو هستیم.

زاوه درباره ادامه روند قیمت‌ها تصریح کرد: خرید و فروش محدود خودرو در بازار نمایانگر این است که فروشندگان هنوز امیدوار به حفظ قیمت‌ها هستند و تمایلی به کاهش نرخ‌های اعلامی‌شان ندارند و فاصله قیمتی کارخانه تا بازار نیز همچنان پابرجا است؛ بنابراین قیمت‌ها همچنان بلاتکلیف است و برای پیش‌بینی این موضوع باید منتظر اقدامات وزارت صنعت و روند تولید کارخانه‌ها باشیم. ‌

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با شرکت تسلا موتورز آمریکا، هوشمندسازی، پارکینگ، بازار و بازار خودرو از تلگرام

🔺قیمت خودرو امروز

🔹کاهش ۲ تا ۵ میلیون تومانی قیمت‌ها

همچنان کاهش قیمت خودرو ادامه دارد


🚘 آخرین قیمت خودرو در بازار

🔸کاهش ۱ تا ۳ میلیون تومانی برخی خودروها

✅روند کاهش قیمت خودرو امروز هم ادامه داشت


اصلی‌ترین عامل افزایش قیمت خودرو

کارشناس مسائل اقتصادی:

🔹بازار خودرو یکی از آشفته‌ترین روزهای خود را پشت سر می‌گذارد.

🔹عدم تحویل خودروهای پیش‌فروش شده و افزایش بی‌محابای قیمت‌ها، صدای مشتریان این بازار را درآورده است.

🔹وجود حباب قیمت در بازار خودرو عمده‌ترین و اصلی‌ترین عامل افزایش قیمت خودرو است.

🔹مشاهده نوسانات بسیار گسترده در بازار خودرو ناشی از افزایش نقدینگی است.

اقتصادنیوز👇


فرمول وزارت صنعت برای ارزانی خودرو بی‌اثر بود/ خودروهای صفر نصیب چه کسانی می‌شود؟

باستانی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

🔻فرمول وزارت صنعت در کاهش قیمت خودروهای داخلی بی‌اثر بوده و این فرمول که مشابه سال ۹۱ است به شرایط حال نتوانست بازار خودرو را سامان دهد.

🔻در حال حاضر تقاضای بازار برای خودرو زیاد است و پیش فروش‌های خودروسازان از سال قبل همچنان باقی مانده و به تعهدات عمل نکرده‌اند.

🔻زمانی فرمول حاشیه بازار در کاهش قیمت خودرو تاثیر دارد که خودروسازان تعهدات قبلی خود را انجام داده و بتوانند عرضه مناسبی داشته باشند تا از حضور دلالان در قیمت‌گذاری جلوگیری کنند.

🔻با اعمال سیاست حاشیه بازار، دلالان به دنبال افزایش قیمت خودرو هستند تا با گرانی خودرو در کارخانه، سود آنها نیز در بازار بیشتر می‌شود.

🔻برای ارزانی خودرو در وهله نخست باید منابع مالی لازم در اختیار قطعه سازان قرار گیرد تا بتوانند با افزایش تولید، قطعات موردنیاز خودروسازان را تامین کنند.

🔻باید خودرو به دست مصرف‌کننده واقعی برسد در صورتی که خودرو در اختیار دلالان قرار گیرد روز به روز بر قیمت‌ها افزوده می‌شود.

🔻تسهیلات ۴ هزار میلیاردی به خودروسازان یکی از راهکارها و قدم‌های مثبت برای کاهش قیمت‌ها است چراکه باعث افزایش عرضه خودرو به بازار می‌شود اما نکته حائزاهمیت در کاهش قیمت خودرو، کوتاه کردن دست دلالان از بازار است.

در ادامه دیدگاه برخی کارشناسان پیرامون «نقش دلالان در گرانی خودرو»، «علت گرانی‌های اخیر» و «راهکار برون‌رفت از وضعیت بحرانی بازار خودرو» را نیز بخوانید👇


افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است

🔸رییس کمیته تحقیق و تفحص از علل ناکارآمدی شرکت‌های خودروساز داخلی گفت: بنا به تجارب و شناختی که دارم افزایش قیمت خودرو به پنج درصد حاشیه بازار، امکانی تازه برای استمرار روند ناکارآمد و معیوب فعلی است. /ایسنا


نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد قائم تاجگردون در اختتامیه نشست ارزیابی استقرار دولت الکترونیک در این سازمان افزود: الزامات دولت الکترونیک و همچنین تجربه بنادر موفق در جهان، دو الگو اصلی سازمان بنادر در ارائه خدمات پیشرفته الکترونیکی به ذی نفعان محسوب می‌شود. وی اضافه کرد: ​ رویکرد این سازمان، رقابت پذیری و برخورداری از برنامه مشخص در توسعه زیرساخت‌های دولت الکترونیک است. مدیرکل فناور اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر ابراز امیدواری کرد در این راستا با تغییر نگرش‌ها، برنامه ریزی منسجم و ایجاد طرح‌های کاربردی، به دستاورد‌های تازه‌ای دست یابیم. تاجگردون از پنج هدف اختصاصی و دوازده برنامه طراحی شده برای پیشبرد ۱۱ پروژه مصوب در نقشه راه هوشمندسازی بنادر خبر داد و آن را راهکاری عملگرا در جهت رفع مشکلات اساسی در بنادر دانست و گفت: به نظر می‌رسد با اجرای این برنامه‌ها در قالب یک بسته کامل، ظرف سه سال پیشرفت قابل ملاحظه‌ای را در بنادر کشور شاهد باشیم. مدیرکل فاوا سازمان بنادر نیز تاکید کرد: برای «نقاط قابل بهبود» برنامه داریم؛ چراکه سازمان بنادر خودش را با سایر بنادر دنیا مقایسه می‌کند.
الفالف22 ساعت قبل
روز گذشته نیز برخی دیگر از رسانه‌های آمریکایی از افزایش بهای بنزین در آمریکا در پی اقدام اخیر دولت ترامپ علیه کشورمان خبر دادند. مصرف‌کنندگان آمریکایی در آبان ماه گذشته نیز که دولت ترامپ تحریم‌های نفتی ایران را پس از خروج از برجام بازگرداند، شاهد افزایش بهای بنزین بودند. در آن زمان حتی تصاویری در رسانه‌های آمریکایی منتشر شد که نشان می‌داد رانندگان وسایل نقلیه از بیم افزایش احتمالی قیمت نفت و گران‌تر شدن قیمت بنزین در آمریکا، به جایگاه‌های عرضه سوخت در این کشور هجوم برده‌اند. طبق آنچه که رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند، به نظر می‌رسد دولت ترامپ با خودداری از صدور معافیت مجدد برای خریداران نفت ایران یکبار دیگر باید خود را برای افزایش بهای جهانی نفت خام و گران شدن سوخت در داخل آمریکا آماده کند. بلومبرگ اواسط تیرماه گذشته پس از انتقاد ترامپ از اوپک به خاطر بالا رفتن قیمت نفت در گزارشی نوشت اگر ترامپ واقعا می‌خواهد قیمت بنزین را در آمریکا پایین نگه‌دارد، تنها راهش این است که سیاست خود را در قبال ایران تغییر دهد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
وی با بیان اینکه از اقدامات مهم در این زمینه تشکیل یک کمیته مقابله با تحریم‌ها بود اضافه کرد: مجموعه سیاست‌های ضدتحریمی اتاق بازرگانی به دو دسته مختلف تقسیم می‌شود. در گام نخست، اتاق، گزارش‌های متعددی را در ارتباط با اثرات تحریم‌ها تهیه کرده و نتیجه آن را در اختیار مسئولان قرار داده است. وی افزود: باید به این موضوع توجه داشت که در این مرحله باید گام‌های مهمی را برای مقابله با تحریم برداریم، مراحلی که قطعا اتاق بازرگانی می‌تواند در پیشبرد اهداف مورد نظر نقش مهمی داشته باشد و ظرفیت‌های خود را مشخص کند. این عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران گفت: در شرایط اعمال تحریم‌ها، تعامل با کشور‌هایی که همسویی با ایران دارند راهکار موثری برای بسط روابط است. همچنین توجه مسئولان به جایگاه اتاق بازرگانی برای عبور از تحریم‌ها راهگشا خواهد بود.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
اساسی‌ترین مشکل در تولید نقدینگی و نوسانات واردات صادرات در کشور است که به دلیل نبود کنترل لازم در واردات ضربه سنگینی به تولید کشور وارد می‌کند. مصری گفت: فاصله بین ظرفیت تولید و ظرفیت اسمی در کشور بیش از ۳ برابر است که یک راهکار برای استفاده از ظرفیت‌های خالی می‌تواند با استفاده از تولید برندهای دیگر در کارخانه تولیدی با ظرفیت خالی ظرفیت‌های خالی را پرکرد و تولید را رونق بخشید. حمیدرضا غزنوی دبیرکل مجمع کارآفرینان گفت: برای تقویت تولید و به فعلیت رساندن ظرفیت‌های تولید، اول باید به استراتژی صنعتی و مزیت تولید در کشور توجه کرد. غزنوی گفت: باید اکوسیستم اقتصادی کشور و صنعتی شدن و تولید از زوایای مختلف بررسی شود که با دیده شدن ظرفیت‌های تولید به رونق خوبی خواهیم رسید. او افزود: در ۴ سال آینده ۲۵ میلیون تن به ظرفیت تولید فعلی کشور اضافه خواهد شد تا شرایط برای تامین خوراک و کارخانه‌ها فراهم شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴20 ساعت قبل
ساعت۲۴ -در بازار امروز (چهارشنبه) قیمت طلا و سکه افزایشی شد اما نرخ انواع ارز کاهشی بود. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز با ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت چهار میلیون و ۷۵۰ هزار تومان قیمت دارد. ربع سکه نیز با ۳۰ هزار تومان افزایش قیمت، یک میلیون و ۷۳۰ هزار تومان است و هر قطعه سکه یک گرمی ۹۵۵ هزار تومان عرضه می‌شود. نرخ ارز در بانک‌ها کاهشی شددر بازار ارز بر خلاف روز گذشته که قیمت خرید در بانک‌ها به همراه ارز مسافرتی افزایش داشت، امروز نرخ‌ها با کاهش مواجه شده است. همچنین هر یورو تا ۱۵ هزار تومان از مشتریان در بانک‌ها خریداری شد که در مقایسه با دیروز ۵۰ تومان کاهش قیمت دارد.

اخبار بیشتر