تظاهرات ضد مادورو در ونزوئلا ادامه دارد؛ درخواست کمک مادورو از حامیانش
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

تظاهرات ضد مادورو در ونزوئلا ادامه دارد؛ درخواست کمک مادورو از حامیانش

تظاهرات مردم ونزوئلا علیه مادورو

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
تظاهرات مردم ونزوئلا علیه مادورو
چندین هفته پس از قطعی مکرر برق و محدودیت دسترسی به آب آشامیدنی، ده‌ها هزار تن از مردم ونزوئلا در حمایت از رهبری اپوزیسیون این کشور و علیه رئیس‌جمهوری کنونی به خیابان‌ها آمدند.

اعتمادآنلاین| مردم ونزوئلا که با کم‌آبی، قطعی برق و دسترسی کم به خدمات بهداشتی و کمبود مواد غذایی روبرو هستند، گفتند که بحران موجود در ماه گذشته وخامت بیشتری داشته است.

خوان گوایدو، رهبری اپوزیسیون ونزوئلا که خود را رئیس جمهوری خودخوانده این کشور اعلام کرده است، از شرکت‌کنندگان در راهپیمایی خواست تا موج جدیدی از اعتراضات را برای سرنگونی نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور آغاز کنند.

در کاراکاس، هزاران تن از حامیان اپوزیسیون در منطقه ال مارکز، واقع در شرق پایتخت گردهم آمدند. معترضان گفتند که خانه‌هایشان چندین روز است که بدون آب مانده و بسیاری هم از آب‌های غیرآشامیدنی از کوهستان آویلا استفاده می‌کنند.

معترضان همچنین شعار «آب و برق نداریم و مادورو هم باید برود» سر دادند.

گوایدو در جریان اعتراضات در کاراکاس گفت: ما اینجا تنها برای آب و برق دست به راهپیمایی نزده‌ایم. ما خواستار آزادی و دموکراسی هستیم. ما نمی‌توانیم به خود اجازه دهیم که چنین اتفاقی ادامه داشته باشد و نمی‌توانیم آزادی و دموکراسی نداشته باشیم. ما نمی‌توانیم اجازه دهیم چنین کلاه‌بردارانی کشور را اداره کنند.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

شیلی، آمریکا و کلمبیا در نظام توزیع برق ونزوئلا اختلال ایجاد می‌کنند

ایلناخبرگزاری ایلنا
شیلی، آمریکا و کلمبیا در نظام توزیع برق ونزوئلا اختلال ایجاد می‌کنند
رئیس‌جمهوری ونزوئلا از مکزیک، بولیوی و کشورهای عضو جامعه و بازار مشترک کارائیب (کاریکوم) خواست تا در جهت گفت‌وگو میان دولت ونزوئلا و مخالفان این کشور قدم بردارند و کاراکاس را در این راستا یاری کنند.

شیلی، آمریکا و کلمبیا در نظام توزیع برق ونزوئلا اختلال ایجاد می‌کنند - 1

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری تاس، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهوری ونزوئلا، روز گذشته -شنبه- در کاراکاس، شیلی، ایالات متحده و کلمبیا را متهم به حمله به نظام توزیع برق در این کشور کرد.

وی در جمع هوادارانش گفت: «پیش‌تر گفته بودم که تحقیقات نشان از آن دارد که مرکز این حملات در تگزاس و شیکاگو است. به تازگی دریافته‌ایم که پاره‌ای از این حملات از شیلی و کلمبیا سازماندهی شده است و نظام توزیع برق کشورمان را هدف قرار داده است.»

مادورو همچنین از مکزیک، بولیوی و کشورهای عضو جامعه و بازار مشترک کارائیب (کاریکوم) خواست تا در جهت گفت‌وگو میان دولت ونزوئلا و مخالفان این کشور قدم بردارند و کاراکاس را در این راستا یاری کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

مدیرکل آمریکای وزارت خارجه ایران امشب به ونزوئلا می‌رود

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
مدیرکل آمریکای وزارت خارجه ایران امشب به ونزوئلا می‌رود
«محسن بهاروند» دستیار وزیر خارجه و مدیرکل آمریکای وزارت خارجه ایران در تداوم رایزنی‌های سیاسی در خصوص وضعیت ونزوئلا امشب در صدر هیأتی عازم کاراکاس خواهد شد.

اعتمادآنلاین| «محسن بهاروند» دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل آمریکای وزارت امور خارجه، در تداوم رایزنی‌های سیاسی در خصوص وضعیت ونزوئلا امشب در صدر هیاتی عازم کاراکاس خواهد شد.

در این سفر راه‌های تقویت و گسترش هر چه بیشتر روابط و همکاری‌های سیاسی و اقتصادی بین ایران و ونزوئلا به عنوان دو کشور دوست نیز بررسی خواهد شد.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

کوبا «اقدام مداخله‌جویانه» آمریکا درباره ونزوئلا را محکوم کرد

ایسناخبرگزاری ایسنا
کوبا «اقدام مداخله‌جویانه» آمریکا درباره ونزوئلا را محکوم کرد
رئیس‌جمهوری کوبا در سخنانی دور جدید تحریم‌های واشنگتن علیه کشتی‌ها و شرکت‌های مرتبط به شرکت ملی نفت ونزوئلا را محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ایالات متحده روز جمعه ۳۴ کشتی مرتبط با شرکت نفت ونزوئلا موسوم به پترولئوس دی ونزوئلا را که تحت کنترل دولت نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا است، به همراه دو شرکتی که گفته می‌شود در انتقال نفت از ونزوئلا به کوبا همکاری می‌کنند، تحریم کرد. علاوه بر این، یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت تازه‌ترین دور از تحریم‌ها به درخواست مجلس ملی تحت کنترل اپوزیسیون ونزوئلا انجام شده است.

میگوئل دیاز-کانل، رئیس‌جمهوری کوبا شنبه در پیامی توییتری نوشت: آمریکا همین جمعه تحریم‌هایی را علیه شرکت‌ها و کشتی‌هایی وضع کرد که در امر انتقال محموله‌های نفتی میان کوبا و ونزوئلا دخیل هستند؛ انتقالاتی که طبق قراردادهای تجاری کاملا قانونی هستند. این تدابیر یک اقدام فراسرزمینی، مداخله‌جویانه و تکبر امپریالیستی است.

وزارت خارجه ونزوئلا هم با محکوم کردن اقدام آمریکا تاکید کرد کاراکاس به شکل حقوقی مناسب به این تحریم‌ها واکنش نشان می‌دهد.

بحران اقتصادی ونزوئلا با تحریم‌های آمریکا علیه این کشور آمریکای لاتین شدت گرفته است. در همین حال بحران سیاسی این کشور از ماه ژانویه که خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا خودش را رئیس‌جمهوری خودخوانده توصیف کرد، بالا گرفت. همچنین واشنگتن اموال شرکت ملی نفت ونزوئلا را برای وارد آورد فشار به مادورو بلوکه کرده است.

دولت سوسیالیست مادورو که تحت حمایت چین و روسیه و دیگر کشورهاست، به نوبه خود تحرکات امپریالیستی آمریکا را محکوم کرده و گوآیدو را به توطئه برای سرنگونی خودش با حمایت آمریکا متهم می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

مقام آمریکایی: ترامپ به فکر استفاده از گزینه نظامی علیه ونزوئلا است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
مقام آمریکایی: ترامپ به فکر استفاده از گزینه نظامی علیه ونزوئلا است
یک مقام ارشد دولت ترامپ می‌گوید که ایالات متحده به صورت جدی استفاده از نیروی نظامی علیه ونزوئلا را مدنظر قرار داده است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک مقام ارشد دولت ایالات متحده آمریکا می‌گوید که واشنگتن به صورت جدی استفاده از نیروی نظامی علیه ونزوئلا را مدنظر قرار داده است؛ این مقام ارشد دولتی آمریکا مدعی شده مسئله استفاده از گزینه نظامی علیه ونزوئلا در پی ناکارآمد شدن اقدامات دیپلماتیک علیه کاراکاس مطرح شده است.

به گفته این مقام ارشد دولت ترامپ، [کارایی] ابزارهای دیپلماتیک ایالات متحده به علت اقدامات اخیر مادورو - رئیس جمهوری ونزوئلا - در حال کاهش است. به گفته وی؛ «این ابزارها در حال کاهش [تضعیف] هستند» مسئله‌ای که به زعم وی موجب می‌شوند برای مقابله با دولت ونزوئلا مجموعه‌ای از ابزارهای اقتصادی، فشار اقتصادی و گزینه نظامی برای دولت ترامپ باقی بماند.

به نوشته تاس، این مقام آمریکایی در سخنانی تهدیدآمیز علیه دولت ونزوئلا مدعی شد که «جامعه اروپایی، ایالات متحده و گروه لیما به صراحت گفته‌اند که پیامد هرگونه آسیب به یا بازداشت خوان گوایدو برای مادورو ویران‌کننده خواهد بود و این بدترین اشتباهی است که مادورو می‌تواند مرتکب شود و بر این اساس ما از نزدیک نظاره‌گر [تحولات] هستیم.»

خواندن خبر در سایت منبع

درخواست مادورو از حامیان ونزوئلا برای کمک به برگزاری گفت‌وگوی ملی

برناخبرگزاری برنا
درخواست مادورو از حامیان ونزوئلا برای کمک به برگزاری گفت‌وگوی ملی
در پی تظاهرات در کاراکاس مطرح شد؛

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، «نیکولاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا در سخنرانی در جریان یک تجمع بزرگ مردمی در شهر کاراکاس گفت: من از روسای جمهور مکزیک، اروگوئه، بولیوی و نخست وزیران جامعه کشورهای حوزه کارائیب (CARICOM) می‌خواهم تا دوباره در فرآیند برگزاری گفت‌وگو که دو ماه پیش در شهر مونته‌ویدیو مورد توافق قرار گرفت، مشارکت کنند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، نیکولاس مادورو در ادامه سخنرانی خود تاکید کرد، ونزوئلا می‌تواند با مشارکت و حمایت مکزیک، اروگوئه و بولیوی و کشورهای کارائیب، مجددا فرآیند گفت‌وگوی ملی را با همه بخشهای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی خود به جریان بیندازد.

ماه ژانویه گذشته خوآن گوآیدو، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا به صورت یکجانبه خودش را رئیس جمهور موقت ونزوئلا اعلام کرده و پیروزی نیکولاس مادورو رئیس جمهور این کشور را در انتخابات ریاست جمهوری ماه مه سال گذشته میلادی مردود دانست.

به دنبال این اقدام، آمریکا و کشورهای غربی فورا گوآیدو را به رسمیت شناخته و از مادورو خواستند که از سمتش کناره گیری کند.

مادورو آمریکا را متهم به تلاش برای سازماندهی کودتایی علیه دولت خود به منظور منصوب کردن گوآیدو به عنوان عنصر دست نشانده‌اش در ونزوئلا کرد. روسیه، چین، کوبا، بولیوی، ترکیه و تعدادی از کشورهای دیگر از مادورو حمایت کرده و او را تنها رئیس جمهور مشروع در ونزوئلا خوانده‌اند.

ما فوریه گذشته نیز دولتهای مکزیک و اروگوئه و جامعه کشورهای CARICOM طرحی را تحت عنوان مکانیسم مونته ویدیو به منظور حل بحران در ونزوئلا طی چهار مرحله شامل ایجاد شرایط گفت‌وگوی مستقیم میان طرفهای معارض در ونزوئلا، فرآیند مذاکرات، تهیه پیش نویس یک توافق و اجرای توافق پیشنهاد دادند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با قطعی برق، دولت ونزوئلا، تظاهرات در ونزوئلا، بحران در ونزوئلا و حامیان از تلگرام

🔹ونزوئلا در تاریکی/ «مادورو»: دلیل قطع برق، حملات سایبری آمریکاست

«نیکولاس مادورو» رییس جمهوری ونزوئلا دولت ایالات متحده آمریکا را متهم به انجام حملات سایبری به منظور قطع شبکه برق سراسری کشورش کرد.

به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، مادورو دیروز – شنبه- در اجتماع طرفداران خود در شهر کاراکاس سخنرانی کرد و علت قطعی برق و اختلال در بازگرداندن جریان برق به شبکه سراسری کشورش را حملات سایبری آمریکا دانست.

ونزوئلا از جمعه گذشته در بی‌برقی سراسری به سر می‌برد …

ادامه گزارش: 👇


📸 حضور «نیکولاس مادورو» رییس جمهوری ونزوئلا و همسرش در یک گردهمایی موافقان دولت ونزوئلا در شهر کاراکاس


دیروز – جمعه - خطوط مترو شهر کاراکاس ونزوئلا پس از بیش از یک هفته تعطیلی دوباره آغاز به کار کرد. مترو کاراکاس به دلیل بحران قطعی برق تعطیل شده بود. دولت ونزوئلا، ایالات متحده آمریکا را به حمله سایبری به زیرساخت‌های حیاتی خود از جمله شبکه توزیع برق این کشور متهم کرده است. / ایتارتاس


💢دولت ونزوئلا با اشاره به «جنگ برق» آمریکا با این کشور، از تعطیل بودن مدارس و فعالیتهای تجاری در روز دوشنبه به دلیل تداوم قطعی برق خبر داد.


آمریکا: در صورت سقوط رژیم کنونی، به ونزوئلا دلار تزریق می‌کنیم

دولت آمریکا در نظر دارد در صورت سقوط رژیم مادورو به بانکهای این کشور دلار تزریق کند.

به نوشته وبسایت بلومبرگ یک مشاور ارشد اقتصادی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده با اعلام این خبر گفت که مقامات این کشور از پیش با خوان گوایدو، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا وارد گفتگو شده‌اند تا در صورت سقوط دولت نیکلاس مادورو راه‌حلی اقتصادی را برای برون‌رفت از شرایط کنونی این کشور پیدا کنند که بتوان آن را فورا به اجرا درآورد/ یورونیوز


♨️ آمریکا: در صورت سقوط رژیم کنونی، به ونزوئلا دلار تزریق می‌کنیم

🔹دولت آمریکا در نظر دارد در صورت سقوط رژیم مادورو به بانکهای این کشور دلار تزریق کند.

🔹به نوشته وبسایت بلومبرگ یک مشاور ارشد اقتصادی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده با اعلام این خبر گفت که مقامات این کشور از پیش با خوان گوایدو، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا وارد گفتگو شده‌اند تا در صورت سقوط دولت نیکلاس مادورو راه‌حلی اقتصادی را برای برون‌رفت از شرایط کنونی این کشور پیدا کنند که بتوان آن را فورا به اجرا درآورد.

یورونیوز

====


نظرها

در ادامه بخوانید

تجلیل از ژنرال قاسم سلیمانی در ونزوئلا

آخرین خبرآخرین خبر17 ساعت قبل

اخراج اشغالگران و سیادت از مردم دو راهبرد شهید سلیمانی

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سعدالله زارعی کارشناس مسایل سیاسی، با بیان این که رهبر انقلاب در مواجه با شهادت شهید سلیمانی از آن به عنوان مکتب سلیمانی یاد کردند گفت: در واقع توجه به مکتب شهید سلیمانی در بکار بستن راه و روش او، می‌تواند راهگشای ملت‌ها و امت اسلامی در برخورد با دشمنان و برقراری حکومت طیبه الهی باشد. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی با اشاره به مجاهدت‌های خالصانه شهید سلیمانی در راه خدا افزود: آمریکایی‌ها در مواجه با انقلاب و ملت‌های مسلمان و جبهه مقاومت از سال ۱۹۹۴ میلادی، به این جمع بندی رسیدند که برای نجات خودشان از مشکلات منطقه، باید مقاومت ملت‌ها به ویژه جمهوری اسلامی ایران را بشکنند که در این خصوص برنامه ریزی کردند. زارعی اضافه کرد: در این طرح که یک گروه ۴۰۰ نفره در آمریکا آن را طراحی کردند یک راهبرد کامل و جامع برای غلبه بر منطقه با مدیریت پل ولفوویتز طراحی شد که با آمدن جرج بوش در سال ۲۰۰۰ میلادی، این کار اجرایی شد. وی با بیان این که بوش از این راهبرد جدید با هدف همراه سازی سایر ملت‌ها به عنوان جنگ‌های صلیبی یاد می‌کرد افزود: توطئه بزرگی را با آوردن ۳۰۰ هزار نیرو و استفاده از ظرفیت نیرو‌های انگلیسی و متحدین آمریکا پای کار آوردند و به گفته خودشان بیش از ۷ تریلیون دلار نیز هزینه کردند. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیاین کارشناس سیاسی افزود: شهید سلیمانی برنامه هوشمند با سازمان چابک و نیروی محلی را طراحی کرد و دو هدف اخراج اشغالگران و سیادت از مردم عراق را در دستور کار قرار داد که با تلاش و مجاهدت به نتیجه رسید.

انتشار ویدئویی از نقش سپهبد شهید قاسم سلیمانی در شکست تحریم‌های دارویی

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، پس از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی تحولات مختلفی در وضعیت و موضع ایران در منطقه رخ داد و با انتقام سخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تمام نقشه‌های دشمن شکست خورد. آمریکا با اعمال تحریم‌های دارویی موجب اشکال در انتقال دارو به کشور شده بود، اما نقش سپهبد شهید سلیمانی در شکست تحریم معنای دیگری داشت. در این برهه تامین مواد اولیه ۹۷ درصد از دارو‌های تولید داخل به سختی انجام می‎شد و شرایط را برای عموم کشور ایران سخت کرده بود و نماینده داروسازان در شورای عالی نظام پزشکی ۲ ما قبل از شهادت سردار سلیمانی اعلام کرد که صنعت دارو، تحریم‌ها را شکست داده است. اما پس از شهادت سردار سلیمانی، وزیر بهداشت آقای سعید نمکی از نقش سردار سلیمانی در تامین نیاز‌های دارویی ایران پرده برداشت. در ادامه کلیپی از نقش سردار سلیمانی در شکست تحریم‌های دارویی را مشاهده می‌کنید: برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

ترامپ حتی یک لحظه هم نباید در قدرت بماند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سومین روز روند استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مجلس سنای این کشور آغاز شد. جرولد ندلر، مدیر روند استیضاح دونالد ترامپ طی اظهاراتی در سنا گفت: استیضاح رئیس جمهور به خاطر استفاده از قدرت برای انگیزه‌های فاسد نباید تعجب برانگیز باشد. ندلر گفت: رئیس جمهور ترامپ با حرفهایش ثابت کرده است اگر او از قدرت برکنار نشود، بر چنین رفتار‌هایی اصرار خواهد ورزید. فریبکاری جمهوریخواهان در ماجرای استیضاح ترامپفریبکاری و دورویی جمهوریخواهان در ماجرای استیضاح ترامپ با انتقاد شدید کاربران شبکه‌های اجتماعی روبرو شده است. ترامپ حتی یک لحظه هم نباید در قدرت بماند ترامپ حتی یک لحظه هم نباید در قدرت بماند ترامپ حتی یک لحظه هم نباید در قدرت بماند ترامپ حتی یک لحظه هم نباید در قدرت بماند ترامپ حتی یک لحظه هم نباید در قدرت بماندیک کاربر به نام لیدنسی نواک اذعان به گناهکاری ترامپ را برای هر انسان سالمی واضح دانسته و نوشته است، "آن‌ها گناه ترامپ را می‌دانند.

:: لندن - پول آمریکایی، سیاست انگلیسی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

فیلم | تظاهرات میلیونی ضد اشغال در بغداد | عراقی‌ها چه شعارهایی می‌دادند؟

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مردم شهرهای مختلف عراق به ویژه پایتخت از نخستین ساعت‌های صبح امروز جمعه خود را به بغداد رساندند تا در تظاهرات میلیونی علیه نیروهای اشغالگر آمریکایی شرکت کنند. اکنون همه خیابان‌ها و مسیرهای منتهی به محل برگزاری تظاهرات در خیابان جادریه مملو از جمعیت است و همه جا این مناطق به جوش و خروش علیه اشغالگران تبدیل شده است. تظاهرات میلیونی مردم عراق در پایتخت با شعارهای «کلا کلا آمریکا، کلا کلا اسرائیل» - نه به آمریکا و اسرائیل - آغاز شد و در ادامه سیل جمعیت از مناطق مختلف و خیابان‌های بغداد به تظاهرات کنندگان پیوستند. حضور گسترده مردم کفن پوش با در دست داشتن پرچم‌های عراق و شعارهای ضد آمریکا، اسرائیل و حکام مزدور عرب جلوه‌ای دیدنی به تظاهرات میلیونی بغداد داده است. تصاویری از این راهپیمایی را در ویدئوی زیر ببینید:

اخبار بیشتر