تظاهرات ضد مادورو در ونزوئلا ادامه دارد؛ درخواست کمک مادورو از حامیانش
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

تظاهرات ضد مادورو در ونزوئلا ادامه دارد؛ درخواست کمک مادورو از حامیانش

تظاهرات مردم ونزوئلا علیه مادورو

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
تظاهرات مردم ونزوئلا علیه مادورو
چندین هفته پس از قطعی مکرر برق و محدودیت دسترسی به آب آشامیدنی، ده‌ها هزار تن از مردم ونزوئلا در حمایت از رهبری اپوزیسیون این کشور و علیه رئیس‌جمهوری کنونی به خیابان‌ها آمدند.

اعتمادآنلاین| مردم ونزوئلا که با کم‌آبی، قطعی برق و دسترسی کم به خدمات بهداشتی و کمبود مواد غذایی روبرو هستند، گفتند که بحران موجود در ماه گذشته وخامت بیشتری داشته است.

خوان گوایدو، رهبری اپوزیسیون ونزوئلا که خود را رئیس جمهوری خودخوانده این کشور اعلام کرده است، از شرکت‌کنندگان در راهپیمایی خواست تا موج جدیدی از اعتراضات را برای سرنگونی نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور آغاز کنند.

در کاراکاس، هزاران تن از حامیان اپوزیسیون در منطقه ال مارکز، واقع در شرق پایتخت گردهم آمدند. معترضان گفتند که خانه‌هایشان چندین روز است که بدون آب مانده و بسیاری هم از آب‌های غیرآشامیدنی از کوهستان آویلا استفاده می‌کنند.

معترضان همچنین شعار «آب و برق نداریم و مادورو هم باید برود» سر دادند.

گوایدو در جریان اعتراضات در کاراکاس گفت: ما اینجا تنها برای آب و برق دست به راهپیمایی نزده‌ایم. ما خواستار آزادی و دموکراسی هستیم. ما نمی‌توانیم به خود اجازه دهیم که چنین اتفاقی ادامه داشته باشد و نمی‌توانیم آزادی و دموکراسی نداشته باشیم. ما نمی‌توانیم اجازه دهیم چنین کلاه‌بردارانی کشور را اداره کنند.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

شیلی، آمریکا و کلمبیا در نظام توزیع برق ونزوئلا اختلال ایجاد می‌کنند

ایلناخبرگزاری ایلنا
شیلی، آمریکا و کلمبیا در نظام توزیع برق ونزوئلا اختلال ایجاد می‌کنند
رئیس‌جمهوری ونزوئلا از مکزیک، بولیوی و کشورهای عضو جامعه و بازار مشترک کارائیب (کاریکوم) خواست تا در جهت گفت‌وگو میان دولت ونزوئلا و مخالفان این کشور قدم بردارند و کاراکاس را در این راستا یاری کنند.

شیلی، آمریکا و کلمبیا در نظام توزیع برق ونزوئلا اختلال ایجاد می‌کنند - 1

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری تاس، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهوری ونزوئلا، روز گذشته -شنبه- در کاراکاس، شیلی، ایالات متحده و کلمبیا را متهم به حمله به نظام توزیع برق در این کشور کرد.

وی در جمع هوادارانش گفت: «پیش‌تر گفته بودم که تحقیقات نشان از آن دارد که مرکز این حملات در تگزاس و شیکاگو است. به تازگی دریافته‌ایم که پاره‌ای از این حملات از شیلی و کلمبیا سازماندهی شده است و نظام توزیع برق کشورمان را هدف قرار داده است.»

مادورو همچنین از مکزیک، بولیوی و کشورهای عضو جامعه و بازار مشترک کارائیب (کاریکوم) خواست تا در جهت گفت‌وگو میان دولت ونزوئلا و مخالفان این کشور قدم بردارند و کاراکاس را در این راستا یاری کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

مدیرکل آمریکای وزارت خارجه ایران امشب به ونزوئلا می‌رود

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
مدیرکل آمریکای وزارت خارجه ایران امشب به ونزوئلا می‌رود
«محسن بهاروند» دستیار وزیر خارجه و مدیرکل آمریکای وزارت خارجه ایران در تداوم رایزنی‌های سیاسی در خصوص وضعیت ونزوئلا امشب در صدر هیأتی عازم کاراکاس خواهد شد.

اعتمادآنلاین| «محسن بهاروند» دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل آمریکای وزارت امور خارجه، در تداوم رایزنی‌های سیاسی در خصوص وضعیت ونزوئلا امشب در صدر هیاتی عازم کاراکاس خواهد شد.

در این سفر راه‌های تقویت و گسترش هر چه بیشتر روابط و همکاری‌های سیاسی و اقتصادی بین ایران و ونزوئلا به عنوان دو کشور دوست نیز بررسی خواهد شد.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

کوبا «اقدام مداخله‌جویانه» آمریکا درباره ونزوئلا را محکوم کرد

ایسناخبرگزاری ایسنا
کوبا «اقدام مداخله‌جویانه» آمریکا درباره ونزوئلا را محکوم کرد
رئیس‌جمهوری کوبا در سخنانی دور جدید تحریم‌های واشنگتن علیه کشتی‌ها و شرکت‌های مرتبط به شرکت ملی نفت ونزوئلا را محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ایالات متحده روز جمعه ۳۴ کشتی مرتبط با شرکت نفت ونزوئلا موسوم به پترولئوس دی ونزوئلا را که تحت کنترل دولت نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا است، به همراه دو شرکتی که گفته می‌شود در انتقال نفت از ونزوئلا به کوبا همکاری می‌کنند، تحریم کرد. علاوه بر این، یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت تازه‌ترین دور از تحریم‌ها به درخواست مجلس ملی تحت کنترل اپوزیسیون ونزوئلا انجام شده است.

میگوئل دیاز-کانل، رئیس‌جمهوری کوبا شنبه در پیامی توییتری نوشت: آمریکا همین جمعه تحریم‌هایی را علیه شرکت‌ها و کشتی‌هایی وضع کرد که در امر انتقال محموله‌های نفتی میان کوبا و ونزوئلا دخیل هستند؛ انتقالاتی که طبق قراردادهای تجاری کاملا قانونی هستند. این تدابیر یک اقدام فراسرزمینی، مداخله‌جویانه و تکبر امپریالیستی است.

وزارت خارجه ونزوئلا هم با محکوم کردن اقدام آمریکا تاکید کرد کاراکاس به شکل حقوقی مناسب به این تحریم‌ها واکنش نشان می‌دهد.

بحران اقتصادی ونزوئلا با تحریم‌های آمریکا علیه این کشور آمریکای لاتین شدت گرفته است. در همین حال بحران سیاسی این کشور از ماه ژانویه که خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا خودش را رئیس‌جمهوری خودخوانده توصیف کرد، بالا گرفت. همچنین واشنگتن اموال شرکت ملی نفت ونزوئلا را برای وارد آورد فشار به مادورو بلوکه کرده است.

دولت سوسیالیست مادورو که تحت حمایت چین و روسیه و دیگر کشورهاست، به نوبه خود تحرکات امپریالیستی آمریکا را محکوم کرده و گوآیدو را به توطئه برای سرنگونی خودش با حمایت آمریکا متهم می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

مقام آمریکایی: ترامپ به فکر استفاده از گزینه نظامی علیه ونزوئلا است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
مقام آمریکایی: ترامپ به فکر استفاده از گزینه نظامی علیه ونزوئلا است
یک مقام ارشد دولت ترامپ می‌گوید که ایالات متحده به صورت جدی استفاده از نیروی نظامی علیه ونزوئلا را مدنظر قرار داده است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک مقام ارشد دولت ایالات متحده آمریکا می‌گوید که واشنگتن به صورت جدی استفاده از نیروی نظامی علیه ونزوئلا را مدنظر قرار داده است؛ این مقام ارشد دولتی آمریکا مدعی شده مسئله استفاده از گزینه نظامی علیه ونزوئلا در پی ناکارآمد شدن اقدامات دیپلماتیک علیه کاراکاس مطرح شده است.

به گفته این مقام ارشد دولت ترامپ، [کارایی] ابزارهای دیپلماتیک ایالات متحده به علت اقدامات اخیر مادورو - رئیس جمهوری ونزوئلا - در حال کاهش است. به گفته وی؛ «این ابزارها در حال کاهش [تضعیف] هستند» مسئله‌ای که به زعم وی موجب می‌شوند برای مقابله با دولت ونزوئلا مجموعه‌ای از ابزارهای اقتصادی، فشار اقتصادی و گزینه نظامی برای دولت ترامپ باقی بماند.

به نوشته تاس، این مقام آمریکایی در سخنانی تهدیدآمیز علیه دولت ونزوئلا مدعی شد که «جامعه اروپایی، ایالات متحده و گروه لیما به صراحت گفته‌اند که پیامد هرگونه آسیب به یا بازداشت خوان گوایدو برای مادورو ویران‌کننده خواهد بود و این بدترین اشتباهی است که مادورو می‌تواند مرتکب شود و بر این اساس ما از نزدیک نظاره‌گر [تحولات] هستیم.»

خواندن خبر در سایت منبع

درخواست مادورو از حامیان ونزوئلا برای کمک به برگزاری گفت‌وگوی ملی

برناخبرگزاری برنا
درخواست مادورو از حامیان ونزوئلا برای کمک به برگزاری گفت‌وگوی ملی
در پی تظاهرات در کاراکاس مطرح شد؛

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، «نیکولاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا در سخنرانی در جریان یک تجمع بزرگ مردمی در شهر کاراکاس گفت: من از روسای جمهور مکزیک، اروگوئه، بولیوی و نخست وزیران جامعه کشورهای حوزه کارائیب (CARICOM) می‌خواهم تا دوباره در فرآیند برگزاری گفت‌وگو که دو ماه پیش در شهر مونته‌ویدیو مورد توافق قرار گرفت، مشارکت کنند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، نیکولاس مادورو در ادامه سخنرانی خود تاکید کرد، ونزوئلا می‌تواند با مشارکت و حمایت مکزیک، اروگوئه و بولیوی و کشورهای کارائیب، مجددا فرآیند گفت‌وگوی ملی را با همه بخشهای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی خود به جریان بیندازد.

ماه ژانویه گذشته خوآن گوآیدو، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا به صورت یکجانبه خودش را رئیس جمهور موقت ونزوئلا اعلام کرده و پیروزی نیکولاس مادورو رئیس جمهور این کشور را در انتخابات ریاست جمهوری ماه مه سال گذشته میلادی مردود دانست.

به دنبال این اقدام، آمریکا و کشورهای غربی فورا گوآیدو را به رسمیت شناخته و از مادورو خواستند که از سمتش کناره گیری کند.

مادورو آمریکا را متهم به تلاش برای سازماندهی کودتایی علیه دولت خود به منظور منصوب کردن گوآیدو به عنوان عنصر دست نشانده‌اش در ونزوئلا کرد. روسیه، چین، کوبا، بولیوی، ترکیه و تعدادی از کشورهای دیگر از مادورو حمایت کرده و او را تنها رئیس جمهور مشروع در ونزوئلا خوانده‌اند.

ما فوریه گذشته نیز دولتهای مکزیک و اروگوئه و جامعه کشورهای CARICOM طرحی را تحت عنوان مکانیسم مونته ویدیو به منظور حل بحران در ونزوئلا طی چهار مرحله شامل ایجاد شرایط گفت‌وگوی مستقیم میان طرفهای معارض در ونزوئلا، فرآیند مذاکرات، تهیه پیش نویس یک توافق و اجرای توافق پیشنهاد دادند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با قطعی برق، دولت ونزوئلا، تظاهرات در ونزوئلا، بحران در ونزوئلا و حامیان از تلگرام

🔹ونزوئلا در تاریکی/ «مادورو»: دلیل قطع برق، حملات سایبری آمریکاست

«نیکولاس مادورو» رییس جمهوری ونزوئلا دولت ایالات متحده آمریکا را متهم به انجام حملات سایبری به منظور قطع شبکه برق سراسری کشورش کرد.

به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، مادورو دیروز – شنبه- در اجتماع طرفداران خود در شهر کاراکاس سخنرانی کرد و علت قطعی برق و اختلال در بازگرداندن جریان برق به شبکه سراسری کشورش را حملات سایبری آمریکا دانست.

ونزوئلا از جمعه گذشته در بی‌برقی سراسری به سر می‌برد …

ادامه گزارش: 👇


📸 حضور «نیکولاس مادورو» رییس جمهوری ونزوئلا و همسرش در یک گردهمایی موافقان دولت ونزوئلا در شهر کاراکاس


دیروز – جمعه - خطوط مترو شهر کاراکاس ونزوئلا پس از بیش از یک هفته تعطیلی دوباره آغاز به کار کرد. مترو کاراکاس به دلیل بحران قطعی برق تعطیل شده بود. دولت ونزوئلا، ایالات متحده آمریکا را به حمله سایبری به زیرساخت‌های حیاتی خود از جمله شبکه توزیع برق این کشور متهم کرده است. / ایتارتاس


💢دولت ونزوئلا با اشاره به «جنگ برق» آمریکا با این کشور، از تعطیل بودن مدارس و فعالیتهای تجاری در روز دوشنبه به دلیل تداوم قطعی برق خبر داد.


آمریکا: در صورت سقوط رژیم کنونی، به ونزوئلا دلار تزریق می‌کنیم

دولت آمریکا در نظر دارد در صورت سقوط رژیم مادورو به بانکهای این کشور دلار تزریق کند.

به نوشته وبسایت بلومبرگ یک مشاور ارشد اقتصادی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده با اعلام این خبر گفت که مقامات این کشور از پیش با خوان گوایدو، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا وارد گفتگو شده‌اند تا در صورت سقوط دولت نیکلاس مادورو راه‌حلی اقتصادی را برای برون‌رفت از شرایط کنونی این کشور پیدا کنند که بتوان آن را فورا به اجرا درآورد/ یورونیوز


♨️ آمریکا: در صورت سقوط رژیم کنونی، به ونزوئلا دلار تزریق می‌کنیم

🔹دولت آمریکا در نظر دارد در صورت سقوط رژیم مادورو به بانکهای این کشور دلار تزریق کند.

🔹به نوشته وبسایت بلومبرگ یک مشاور ارشد اقتصادی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده با اعلام این خبر گفت که مقامات این کشور از پیش با خوان گوایدو، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا وارد گفتگو شده‌اند تا در صورت سقوط دولت نیکلاس مادورو راه‌حلی اقتصادی را برای برون‌رفت از شرایط کنونی این کشور پیدا کنند که بتوان آن را فورا به اجرا درآورد.

یورونیوز

====


نظرها

در ادامه بخوانید

افشاگری درباره «گاندو» | پشت‌پرده سریال‎سازی علیه دولت روحانی چه کسانی هستند؟ +فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز22 ساعت قبل
«یک جریان فکری با نقابی بنام گاندو سعی در مخدوش کردن تمام زحمات این دولت دارد» یک جریان فکری با نقابی بنام گاندو سعی در مخدوش کردن تمام زحمات این دولت دارد. این ویدئو را ببینید تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد. حسام الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور درباره سریال «گاندو» نوشت: دولت در شش سال گذشته با تمام نیرو از هیچ خدمتی فروگذار نکرد و برای اعتلای ایران و ایرانی چوب حراج بر حیثیت سیاسی خود زد. وی افزود: اما یک جریان فکری با نقابی بنام گاندو سعی در مخدوش کردن تمام زحمات این دولت دارد. این ویدئو را ببینید تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد.

فیلم/ حامی مالی نتانیاهو: ایران باید نابود شود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

سارقانی که از راننده نماینده مجلس سرقت کرده بودند دستگیر شدند+ فیلم لحظه سرقت

رکنارکنا20 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سردار حمید هداوند در تشریح این خبر بیان داشت: با انتشار خبری مبنی بر مصدومیت راننده نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در مواجهه با دو سارق گوشی قاب، تیم هایی از کارگاه کارآگاهان پلیس پایتخت به بررسی موضوع پرداختند. این مقام ارشد انتظامی عنوان داشت: در بررسی‌های انجام شده این دو سارق گوشی قاپ شناسایی شده و لحظاتی قبل در یک عملیات ضربتی از سوی کارآگاهان دستگیر شدند. سردار هداوند تصریح کرد: در تحقیقات انجام شده از متهمان هر دو متهم به جرم خود اعتراف کردند. جانشین رییس پلیس پایتخت در پایان خاطرنشان کرد: متهمان اذعان داشتند که گوشی مسروقه را به یک مالخر اموال مسروقه فروختند که دستگیری این مالخر نیز در دستور کار است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آمریکا سازمان ملل را گروگان گرفته است

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
وی با بیان اینکه آمریکا سازمان‌های بین المللی از جمله «سازمان ملل متحد» را به گروگان گرفته است، گفت: طبق قانونی که در چارچوب مصوبه شورای امنیت سازمان ملل متحد در سال ۱۹۴۷ بین آمریکا و سازمان ملل وضع شده، «بند یازدهم» می‌گوید «هیچ یک از دولت‌های ایالتی، فدرال و محلی آمریکایی حق اخلال در تردد نمایندگان سیاسی و کسانی را که به دعوت سازمان ملل متحد به مقر این سازمان در نیویورک می‌روند ندارند». در دروه قبل هم شاهد بودیم که جمهوری اسلامی نام سفیری را به عنوان نماینده دائم جمهوری اسلامی نزد سازمان ملل اعلام کرد، اما دولت اوباما آن را رد کرد و الان هم محدودیت‌های گسترده‌ای را برای دیپلمات‌های و خبرنگاران ایرانی قائل شده‌اند. این کارشناس سیاست خارجی با اشاره به اینکه این اقدام، تنها نقض قوانین و عرف بین‌المللی از سوی ایالات متحده نیست، گفت: آمریکایی‌ها الان در تهران ۱۶ نهاد اطلاع‌رسانی دارند؛ از جمله «سی. اس» و بسیاری از رسانه‌های دیداری و نوشتاری و حتی سه آژانس عکس در تهران دارند؛ اما در برابر دو خبرنگار «خبرگزاری جمهوری اسلامی» و «خبرگزاری صداوسیما» محدودیت‌های بسیار شدیدی را اعمال کردند. پیش از این محدودیت ۴۰ کیلومتری بود و الان تبدیل به محدودیت یک کیلومتری برای تردد شده است.

دو رئیس پیشین دستگاه قضا و یک استخدام/ اکبر طبری را بهتر بشناسید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سخنگوی قوه‌قضائیه، اعمال نقوذ در پرونده‌ها و بعضی روابط ناصواب را از دلایل بازداشت اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه‌قضاییه اعلام کرد. عصر ایران؛ بهنام اکبری - در حالیکه چند روز پیش دفتر آیت الله آملی لاریجانی اتهامات علیه معاون اجرایی پیشین قوه قضائیه را تکذیب کرده بود، روز گذشته رسانه‌ها خبر از بازداشت اکبر طبری دادند. هنوز اتهام طبری روشن نیست، اما پیش‌تر چند نماینده مجلس ادعا‌هایی مالی درباره او مطرح کرده بود.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، محمدکاظم کاظمی، شاعر و پژوهشگر افغانستانی، ‌ در یادداشتی با عنوان «جدا شدن افغانستان از ایران در عصر قاجار، یک غلط مشهور تاریخی» با نگاهی به تاریخ یکصد سال اخیر افغانستان، به خطای تاریخی رایج درباره جدایی افغانستان از ایران می‌پردازد. حقیقت این است که در آن زمان فقط شهر هرات از تسلط ایران خارج شد و آن هم همیشه در تصرف ایران نبود. بگذارید قضیه را با یک توصیف بسیار اجمالی از جغرافیای تاریخی افغانستان شرح دهم. ولی به نظر ما فرقی است بین آن ایران بزرگ تاریخی و مرزهای سیاسی کنونی ایران. بسیاری از ما، نام «خراسان» را برای این کشور شایسته‌تر می‌شماریم و حتی بعضی‌ها برآن‌اند که نام کشور ما هم باید ایران می‌بود، یا لااقل با نام ایران تاریخی پیوندی می‌داشت.

اخبار بیشتر