کنکور 98 به خاطر سیل‌زدگان به تعویق نمی‌افتد؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

کنکور 98 به خاطر سیل‌زدگان به تعویق نمی‌افتد؟

احتمال تأخیر در برگزاری کنکور ۹۸ و امتحانات نهایی مناطق سیل‌زده

تسنیمخبرگزاری تسنیم
احتمال تأخیر در برگزاری کنکور ۹۸ و امتحانات نهایی مناطق سیل‌زده
وزیر آموزش‌وپرورش گفت: با وزارت علوم مذاکراتی خواهیم داشت تا بتوانیم تسهیلاتی برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم مناطق سیل‌زده جهت ورود به دانشگاه فراهم کنیم همچنین ممکن است امتحانات نهایی در این مناطق با تأخیر برگزار شود.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید محمد بطحایی در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت ادامه تحصیل دانش‌آموزان مناطق سیلزده اظهار کرد: در شهرهایی مانند معمولان و پلدختر برگزاری کلاس‌های جبرانی را پیش‌بینی کرده‌ایم و در حال برنامه‌ریزی در این رابطه هستیم.

وی افزود: یکی از مهمترین نگرانی‌های دانش‌آموزان این مناطق، برگزاری امتحانات است اما به آنها می‌گویم، به هیچ عنوان نگران آزمون‌ها نباشند، برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم که خود را برای کنکور آماده می‌کنند اردوهای آموزشی پیش‌بینی کردیم که این اردوها به صورت متمرکز برگزار خواهد شد.

مذاکره با وزارت علوم برای ارائه تسهیلات ورود به دانشگاه

بطحایی بیان کرد: با وزارت علوم مذاکراتی خواهیم داشت تا بتوانیم تسهیلاتی برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم مناطق سیل‌زده برای ورود به دانشگاه فراهم کنیم و در حال بررسی روش‌های مختلف برای برگزاری امتحانات نهایی هستیم و شاید امتحانات را برای این مناطق به تأخیر بیندازیم؛ همچنین یکی دیگر از گزینه‌ها حذف بخشی از محتوای درسی برای دانش‌آموزان این مناطق است تا فشار کمتری به آنها وارد شود.

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: در روزهای آینده به استان خوزستان سفر خواهم کرد و شاید برای این استان مجبور باشیم مدارس شبانه‌روزی موقت راه اندازی کنیم تا مشکلات تحصیلی ایجاد نشود.

پیشنهاد تأخیر در زمان برگزاری کنکور

وی در خصوص فاصله امتحان نهایی و برگزاری کنکور گفت: این پیشنهاد در اولین دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش قرار دارد ولی چند محدودیت وجود دارد از جمله تقارن با ماه رمضان؛ بنابراین فاصله بین امتحان نهایی و کنکور باید به نحوی باشد که بتوانیم سوابق تحصیلی را در اختیار سازمان سنجش قرار دهیم. البته وزارت علوم و سازمان سنجش این آمادگی را اعلام کردند کنکور را با تاخیر برگزار کنند. شاید چند روزی این آزمون به تاخیر بیفتد. از طرفی ما هم دنبال این هستیم امتحانات نهایی را زودتر برگزار کنیم تا فرصت کافی برای داوطلبان به منظور آماده شدن برای کنکور فراهم شود. در حال انجام کارهای اداری در این رابطه هستیم که تا چند روز آینده خبر آن نهایی می‌شود.

بطحایی ادامه داد: امسال سابقه تحصیلی برای داوطلبان در کنکور تاثیر مثبت دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

برای داوطلبان کنکور ۹۸ در استان گلستان سهمیه‌ای ویژه درنظر گرفته شود

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
برای داوطلبان کنکور ۹۸ در استان گلستان سهمیه‌ای ویژه درنظر گرفته شود
عضو مجمع نمایندگان استان گلستان گفت: با توجه به سیل اخیر و نبود شرایط لازم برای داوطلبان کنکور 98 در استان گلستان، سهمیه ای ویژه برای ورود به دانشگاه برای داوطلبان این استان درنظر گرفته شود.

شهرام کوسه‌غراوی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت در خصوص وضعیت مدارس در مناطق سیل زدهاستان گلستان با توجه به اتمام رسیدن تعطیلات نوروزی و بازگشایی مدارس گفت: آنچه در خصوص وضعیت مدارس مناطق سیل زده در استان گلستان علی الخصوص مناطقی را آب فرا گرفته، از مدیرکل آموزش و پرورش استان استعلام شده، تصمیم بر تعطیلی مدارس تا ۲۴ فروردین ماه سال جاری بود؛ چراکه امکان برگزاری کلاس درس در آن مناطق به هیچ وجه وجود ندارد.

نماینده مردم مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در برخی از مناطق استان گلستان بر اثر رانش زمین متاسفانه بسیاری از مدارس تخریب شده و با آسیب‌های جدی مواجه شدند که علاوه بر آن، امکان خروج از خانه برای خانواده‌ها و افراد وجود ندارد که بتوانند در مدرسه حاضر شوند.

امکان تحصیل در مناطقی که آب فرا گرفته وجود ندارد

داوطلبان ورود به دانشگاه، باید مورد دلجویی قرار گیرند و برای آنها سهمیه‌ای ویژه قرار دهند

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: در حال حاضر، دانش آموزان و داوطلبان ورود به دانشگاه، باید مورد دلجویی قرار گیرند و برای آنها سهمیه‌ای ویژه قرار دهند، چرا که امکان تحصیل و خواندن دروس برای آنها فراهم نیست و علاوه بر آنها کتابخانه‌ها و مکان هایی که برای مطالعه و خواندن دروس وجود داشت، به دلیل سیل اخیر، دچار سیل زدگی شده‌اند.

وی بیان کرد: همانگونه که برای مردم کرمانشاه و مناطق زلزله زده سهمیه‌ای ویژه برای داوطبان کنکور در این مناطق درنظر گرفته شد؛ بنابراین انتظار می‌رود که برای مناطق سیل زده استان گلستان این سهمیه نیز در نظر گرفته شود و حق آنها ضایع نشود.

عضو مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس خاطرنشان کرد: در حال حاضر، مناطقی را که آب فرا گرفته، امکان تشکیل کلاس درس وجود ندارد، اما در مناطقی که دچار رانش زمین شده‌اند، امکان تشکیل کلاس درس در کانس‌ها و چادرها وجود دارد، بنابراین آموزش و پرورش وظیفه دارد که از تمام توان خود در جهت تسریع در روند تشکیل کلاس‌های درس استفاده کند تا دانش آموزان و داوطلبان کنکور در استان گلستان بیش از پیش متضرر نشوند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

کنکور کارشناسی ارشد۹۸ به تعویق نمی‌افتد

مهرخبرگزاری مهر
کنکور کارشناسی ارشد۹۸ به تعویق نمی‌افتد
سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸ در موعد مقرر در روزهای ۵ و ۶ اردیبهشت ۹۸ برگزار می شود و برای داوطلبان مناطق سیل زده سهمیه و تسهیلات اختصاص می یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان سنجش آموزش کشور، سازمان سنجش آموزش کشور درباره برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: ضمن ابراز همدردی با هموطنان عزیزی که در جریان سیل اخیر در بخش‌هایی از شهرها و استان‌های کشور، دچار خسارت شده‌اند، بدین‌وسیله به اطلاع داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ می‌رساند، نظر به اینکه فرایند اجرایی آزمون مذکور طولانی بوده و باید به نحوی برنامه‌ریزی شود که نتایج نهایی در اوایل شهریورماه اعلام گردد، لذا آزمون مطابق برنامه‌زمان‌بندی اعلام شده قبلی در روزهای پنجشنبه ۵ اردیبهشت و جمعه ۶ اردیبهشت ۹۸ برگزار خواهد شد.

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره حوزه‌های برگزاری، تاریخ و نحوه توزیع کارت در روز دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸ از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

اعلام تسهیلات و یا اختصاص سهمیه به سیل زدگان

سازمان سنجش در اطلاعیه خود یادآور شده است: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش از زمان وقوع سیل، پیگیر ارائه تسهیلات یا اختصاص سهمیه مشابه زلزله زدگان از مراجع ذیصلاح برای داوطلبانی که آسیب مستقیم دیده اند، است که به محض حصول نتیجه جزئیات آن در دفترچه انتخاب رشته به استحضار داوطلبان خواهد رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

رایزنی ۲ وزیر درباره زمان برگزاری «کنکور» پس از سیل اخیر

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
رایزنی ۲ وزیر درباره زمان برگزاری «کنکور» پس از سیل اخیر
قائم مقام وزیر آموزش و پرورش گفت: خانواده‌ها نگران درس بچه‌ها نباشند. ظرف چند روز آینده رایزنی‌هایی بین وزرای آموزش و پرورش و علوم درباره زمان برگزاری کنکور هم صورت خواهد گرفت.

امیرعلی نعمت‌الهی به ارائه گزارشی از وضعیت مدارس و تحصیل دانش آموزان در مناطق سیل زده پرداخت و اظهار کرد: همکارانم در اکثر مناطق سیل زده و آسیب دیده در ایام تعطیلات نوروز، با همت جهادی تلاش کردند تا حد امکان مدارس از روز شنبه آماده گشایش باشند؛ در آق قلا و گمیشان استان گلستان انتقال کانکس‌ها و میز و نیمکت مورد نیاز را نیز انجام دادیم.

وی افزود: اما تاکید موکد ما این است که حفظ جان دانش‌آموزان و معلمان اولویت اول آموزش و پرورش و نظام است. بر همین اساس، بنا شد تصمیم گیری درباره تعطیلی مدارس در استان‌ها و مناطق توسط ستادهای بحران انجام شود که در مناطق مختلف حسب شرایط ابلاغ و اعلام شده است.

غیبت کلاسی دانشجومعلمان تا پایان هفته موجه است

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مقرر شد غیبت دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان اهل شهرستان‌های سیل زده فعلا تا یک هفته، موجه تلقی شود تا بتوانند در شهر خود حضور داشته باشند و دغدغه خانواده‌هایشان را کمتر کنند؛ از تشکیل کارگروهی در وزارتخانه با دستور وزیر برای پیگیری مسائل سیل خبر داد.

نعمت الهی تاکید کرد: به دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان این اطمینان را می‌دهم که اگر وقفه‌ای هم در مدارس بوجود آمد و ناچار شدیم کلاس‌های درس را تعطیل کنیم جای نگرانی نیست و حتما تمهیدات لازم اندیشیده خواهد شد تا با اردوهای جایگزین، افزایش کلاس‌های درسی و فوق برنامه وقفه یا تعطیلی کلاس‌های درس را جبران کنیم.

خانواده‌ها نگران درس فرزندانشان نباشند

وی با بیان اینکه قول می‌دهم آموزش و پرورش در کنار دانش آموزان و معلمان است گفت: خانواده‌ها دغدغه نداشته باشند و اجازه بدهند مسئولان مناطق و دست اندرکاران ستادهای بحران به کارشان مشغول باشند. علاوه بر اینها یکی از مسائل نگران کننده اهالی شهرستان‌های مختلف درگیر سیل آسیب روحی و روانی بویژه برای آنها که عزیزان شان را از دست داده‌اند، وجود دارد. تلاش کردیم با کمک کانون پرورش فکری بسته‌های امداد فرهنگی و هنری نیز توزیع کنیم. در استان گلستان انجام فعالیت‌های هنری استمرار می‌یابد.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش افزود: همچنین در حوزه کتاب، نوشت افزار و کتب دانش آموزان که در اثر سیل از بین رفته است و قابلیت استفاده ندارد نیز تدبیر لازم اندیشیده شد و سازمان پژوهش مکلف شد همه کتب مورد نیاز را فراهم کند.

جمع آوری کمک‌های دانش آموزی با همکاری کمیته امداد

سفر وزیر آموزش و پرورش به لرستان و خوزستان

نعمت الهی ضمن اعلام این خبر که تا پایان هفته وزیرآموزش و پرورش به اتفاق معاونین و مدیران موثر و ذیربط و کارشناسان مربوطه به منطقه خوزستان و لرستان سفر می‌کند و از نزدیک مسائل را بررسی و رصد خواهد کرد گفت: همچنین تصمیم بر این شد که بتوانیم با کمک کمیته امداد کار مشترکی انجام داده و کمک‌های دانش آموزی را جمع آوری کنیم که در حال تدوین سازوکار آن هستیم و به‌زودی اعلام خواهد شد.

وی درباره میزان خسارات وارده به مدارس گفت: معاونین وزیر و مسئولان ذیربط در سازمان نوسازی مرتب در مناطق سیل زده حضور می‌یابند، اما هنوز سیل تمام نشده و آمار دقیقی نداریم.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مدیران کل استان‌ها به صورت کامل با ستادهای بحران هماهنگ هستند زیرا معتقدیم وحدت مدیریت، علاج کار است اظهار کرد: تمام امکانات و تجهیزات خود را در حد بضاعت در اختیار سیل زدگان با اولویت فرهنگیان و دانش آموزان قرار دادیم و امیدواریم در یک کار جمعی همه با هم بتوانیم از این مرحله هم عبور کنیم.

رایزنی وزرای علوم و آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری کنکور

درباره زمان برگزاری امتحانات نهایی تصمیم‌گیری می‌شود

نعمت الهی تصریح کرد که تاکید موکد ما به خانواده‌ها این است که نگران درس بچه‌ها نباشند. ظرف چند روز آینده رایزنی‌هایی بین وزرای آموزش و پرورش و علوم درباره زمان برگزاری کنکور هم صورت خواهد گرفت.

وی درباره احتمال جابجایی تاریخ امتحانات نهایی نیز گفت: هنوز منتظر گزارش‌های نهایی ستاد بحران و مدیران کل آموزش و پرورش هستیم تا بتوانیم درباره چگونگی برگزاری امتحانات نهایی تصمیم گیری کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سیل نوروز، کنکور ۹۸، وزیر آموزش و پرورش، وزیر علوم و آزمون کارشناسی ارشد از تلگرام

وزیر آموزش و پرورش:

لوازم‌التحریر و کتاب درسی به‌زودی بین دانش‌آموزان مناطق سیل زده توزیع می‌شود. / شبکه خبر


🔴 درخواست تعویق تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۸

🔸 تعدادی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد خواستار تعویق تاریخ برگزاری آزمون به دلیل وقوع سیل در اکثر نقاط کشور شدند.

🔸 در راستای حمایت از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۸ که ساکن مناطق سیل زده اخیر هستند، تعدادی از دانشجویان و داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد با جمع آوری امضا از وزیر علوم درخواست تعویق تاریخ برگزاری این آزمون را دارند.


🔴 احتمال تعویق آزمون کارشناسی ارشد

🗣 حسین توکلی، سخنگوی سازمان سنجش:

🔹 درخواست تعویق آزمون کارشناسی ارشد به علت وقوع سیل در بعضی شهرهای کشور هفته‌ی آینده در این سازمان بررسی خواهد شد.

🔹 زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۵ و ۶ اردیبهشت می‌باشد.


سازمان سنجش: احتمال تعویق آزمون کارشناسی ارشد

🔹درخواست تعویق آزمون کارشناسی ارشد به علت وقوع سیل در بعضی شهر‌های کشور هفته آینده در سازمان سنجش آموزش کشور بررسی خواهد شد/صدا و سیما


❌سازمان سنجش: احتمال تعویق آزمون کارشناسی ارشد

درخواست تعویق آزمون کارشناسی ارشد به علت وقوع سیل در بعضی شهر‌های کشور هفته آینده در سازمان سنجش آموزش کشور بررسی خواهد شد/صدا و سیما

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


♦️سازمان سنجش: احتمال تعویق آزمون کارشناسی ارشد

🔹درخواست تعویق آزمون کارشناسی ارشد به علت وقوع سیل در بعضی شهر‌های کشور هفته آینده در سازمان سنجش آموزش کشور بررسی خواهد شد

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱y۱۶


نظرها

در ادامه بخوانید

یک اتفاق عجیب در شمال غرب ایران/ دریاچه ارومیه زنده ماند اما … (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
آنچه دریاچه نیاز داشت آب بود که رساندند؛ از کنترل مصرف گرفته تا تونل آب، ‌ اما یک ترس همچنان باقی مانده‌است. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری فاطمه خسروی ستاد احیاء دریاچه ارومیه دو سال است که خبرنگاران را به ارومیه می‌آورد تا از اقدامات انجام گرفته برای احیاء بزرگترین دریاچه داخلی ایران بگوید. اما بزرگترین بلای دریاچه ارومیه توسعه زمین‌های کشاورزی بود. این زمین‌‌ها هرآنچه آب در سفره‌های زیرزمینی و آبخوان‌ها بود را مصرف کردند و دریاچه که دیگر هیچ حق‌آبه‌ای نداشت روز به روز خشک‌تر شد. اما حالا قرار است هر دو باشند؛ هم زمین‌های کشاورزی و هم دریاچه، اما هر دو آب می‌خواهند؛ درست همان چیزی که هنوز علم نمی‌تواند تولیداش کند.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
محیا اسناوندی که تحربه بازی در سریال روزهای بهتر، نامه آخر، دستت را به من بده و فیلم سینمایی دم سرخ‌ها و همچنین اجرای صبح بخیر را داشته است، راهی خانه بخت شد. سرویس عکس و فلیم فردا: محیا اسناوندی که تحربه بازی در سریال روزهای بهتر، نامه آخر، دستت را به من بده و فیلم سینمایی دم سرخ‌ها و همچنین اجرای صبح بخیر را داشته است، راهی خانه بخت شد. بیوگرافی محیا اسناوندیمحیا اسناوندی متولد ۲۵ اردیبهشت ۱۳۶۹ در تهران، مجری استفارغ التحصیل فوق لیسانس رشته میکروبیولوژی می‌باشد، فعالیت خود را با مجری‌گری گروه کودک و نوجوان شروع کرد و حالا مجری، گوینده و بازیگر می‌باشدفعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۸۸ وقتی ۱۹ ساله بود با گروه اجتماعی شبکه تهران شروع کرد و یکسال بعد در سال ۸۹ وارد گروه کودک و نوجوان همین شبکه شداجرای برنامه مشترک خانوم اسناوندی به همراه مژده لواسانی در برنامه سه نقطه که اولین تجربه کاریش بود، باعث دیده شدنش شد سپس بعد از سال ۹۴ مجری‌گری برنامه شاخص و موفق بچه‌های مردم و سپس ترانه باران را نیز برعهده گرفتمحیا اسناوندی تیر ۹۸ خبر ازدواج خود را با متن زیر رسانه‌ای کرد: ورود شکوهمندانت به هستی من؛ عقد بستگی قلب و جسم و روحمون، دلبرانه‌ترین روز تاریخ زندگیم، مقارن شد با روز میلاد حضرت دلبر…. چشم بد دور که هم جانی و هم جانانی …همسرشان مجتبی کشاورز تهیه کننده برنامه‌های تلویزیونی می‌باشد

دوازده مینیاتور؛ روشن محمدکولیف

تابناکتابناک22 ساعت قبل

جشن دانش آموختگی

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل

دوچرخه‌هایی که به مقصد نرسیدند

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ رکاب‌هایی که سالهاست قرار است در خیابان‌های پایتخت زده شود، موضوع دوچرخه سواری پیشینه‌اش به بیش از یک دهه پیش باز می‌گردد که قرار بود پایتخت نشینان را برای یک زندگی بدون آلودگی هوا آماده کند، اما این طرح در زمان هر شهرداری که روی کار امد در همان سکوی اول باقی ماند.

دورهمی ائمه جمعه سراسر کشور

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
مردم از ائمه جمعه انتظار دارند در دسترس باشند و آن‌ها می‌گفتند که از مشکلات مردم که بیشتر اقتصادی هست خبر دارندمردم، ولی نعمتان ما هستندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ مردم از ائمه جمعه انتظار دارند در دسترس باشند و آن‌ها می‌گفتند که از مشکلات مردم که بیشتر اقتصادی هست خبر دارند.

اخبار بیشتر