تلاش نتانیاهو برای پیروزی در انتخابات و حمایت ترامپ از او
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

تلاش نتانیاهو برای پیروزی در انتخابات و حمایت ترامپ از او

راهبرد ترامپ به «اول اسرائیل و بعدا آمریکا» تبدیل شده است

فارسخبرگزاری فارس
راهبرد ترامپ به «اول اسرائیل و بعدا آمریکا» تبدیل شده است
روزنامه «ینی شفق» ترکیه با انتقاد از مواضع «دونالد ترامپ» در قبال رژیم صهیونیستی و نفوذ لابی‌های این رژیم در سیاست خارجی آمریکا نوشته که راهبرد ریاست جمهوری او به «اول اسرائیل و بعدا آمریکا» تبدیل شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک روزنامه ترکیه‌ای در یادداشتی به حجم نفوذ لابی رژیم صهیونیستی در سیاست خارجی آمریکا به ویژه در مسائل مربوط به منطقه غرب آسیا و آغاز مخالفت‌ها در میان مردم آمریکا درباره این نفوذ پرداخته و درباره رئیس‌جمهور این کشور نوشت: ریاست جمهوری دونالد ترامپ به «اول اسرائیل و بعدا آمریکا» تبدیل شده است».

«ینی شفق» در این یادداشت نوشت: «یکی از اصلی‌ترین شعارهای دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در انتخابات سال ۲۰۱۶ شعار «اول آمریکا» بود اما ریاست جمهوری ترامپ در مسیر «اول اسرائیل و سپس آمریکا» گام برداشته است».

روزنامه ترکیه‌ای با تاکید بر اینکه نفوذ «لابی اسرائیل» در کنگره آمریکا قوی‌تر از گذشته است، تصریح کرد: «اکنون وابستگی سیاست خاورمیانه‌ای آمریکا به منافع اسرائیل به سطحی نگران‌کننده رسیده است. ارجاع دادن به منافع اسرائیل در هر مساله‌ای از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران گرفته تا خروج نظامیان آمریکایی از سوریه، دیگر دارد به موضوعی قدیمی تبدیل می‌شود».

نویسنده این یادداشت در ادامه به اقدام اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در تصویب طرح پایان حمایت این کشور از حملات ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی به یمن اشاره کرد. این طرح که با ۲۴۷ رأی مثبت در برابر ۱۷۵ رأی منفی به تصویب رسیده، برای تایید نهایی به کاخ سفید ارسال می‌شود تا به امضای دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا برسد اما با توجه به مخالفت کاخ سفید با این طرح، انتظار می‌رود که ترامپ این مصوبه را وتو کند.

در یادداشت ینی شفق آمده است: «مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه طرحی را برای توقف حمایت نظامی از عربستان سعودی در جنگ داخلی یمن تصویب کرد اما «لابی» (رژیم صهیونیستی) بار دیگر برای عدم تبدیل شدن این طرح به قانون دست به کار شد. لابی استدلال می‌کند که اگر آمریکا حمایت خود را از سعودی‌ها در یمن متوقف کند، اسرائیل متضرر خواهد شد. از این رو، جمهوری‌خواهان حامی اسرائیل پیشنهادی برای تغییر متن طرح ارائه دادند و اعمال تحریم علیه شرکت‌هایی حامی جنبش «بایکوت، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم» را به آن اضافه کردند».

این روزنامه می‌افزاید: «دموکرات‌های حامی اسرائیل از این ابتکار عصبانی شدند. اعضای دموکرات (در کنگره) تاکید کردند که جنبش بایکوت، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم و یمن، دو موضوعی هستند که باید جداگانه درباره آنها بحث شود و جمهوری‌خواهان را به فریبکاری سیاسی متهم کردند. جمهوری‌خواهان هم در پاسخ به دموکرات‌ها، تلاش کردند به دموکرات‌ها با این ادعا که آنها «ضد یهودی» هستند، فشار بیاورند. بر همین اساس، ایلهان عمر نماینده دموکرات (کنگره) به خاطر انتقاد از «لابی اسرائیل» به عنوان «ضد یهود» اعلام شد. این اقدامات تحریک‌آمیز موفق ظاهر شد و «پاتریک دبیلو کارلینیو»، طرفدار افراطی ترامپ، ایلهان عمر را به مرگ تهدید کرد، کسی که بعداد در نیویورک بازداشت شد. گزارش شده که او در بازجویی‌ها خود را یک میهن‌پرست حامی ترامپ خوانده است».

از نظر این رسانه ترکیه‌ای، «جمهوری‌خواهانی که دموکرات‌ها را به متمایل شدن به سمت مواضع «ضد یهودی» متهم می‌کنند، درصدد آن هستند که رای‌دهندگان یهودی لیبرال را در انتخابات ۲۰۲۰ به سمت خود بکشانند. البته رای‌گیری درباره جنبش بایکوت، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم به شکست انجامید».

ینی شفق ادامه داد: «یکی از رهبران تلاش‌ها برای افزودن متمم درباره (جنبش) بایکوت، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم به طرح مدنظر درباره یمن، «مایکل مک کال» عضو ارشد جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان است. از نظر مک کال که به داشتن روابط نزدیک با «لابی اسرائیل» شهرت دارد، متن پیشنویس درباره یمن یک متن «حمایتی از ایران و حوثی» است. «استنی هویر» رهبر اکثریت دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا ضمن تاکید بر اینکه او هم حامی اسرائیل و شدیدا مخالف جنبش بایکوت، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم است، جمهوری‌خواهان را به استفاده از اسرائیل به روش‌های حزبی‌گرایانه متهم کرد».

در ادامه این یادداشت آمده است: «این روزها، موضوع مورد بحث در رسانه‌های آمریکایی این است که ساخته شدن یک راکتور هسته‌ای در عربستان سعودی در مرحله نهایی است. لابی اسرائیل با این موضوع که دولت ترامپ اجازه انتقال انتقال فناوری هسته‌ای به سعودی‌ها را بدهد، مخالفت کردند. سناتورهای حامی اسرائیل و اول از همه «مارکو روبیو» خواستار تحقیق درباره حمایت هسته‌ای (همکاری هسته‌ای آمریکا) با سعودی‌ها شدند. اسرائیل خواهان دسترسی سعودی‌ها به فناوری هسته‌ای حتی در سطوح ایران هم نیستند. جمهوری‌خواهانی که حامی حمایت آمریکا از سعودی‌ها در یمن هستند، هم با استناد به امنیت اسرائیل، مخالف راکتور (هسته‌ای) سعودی هستند».

ینی شفق در پایان این یادداشت می‌نویسد: «آمریکایی‌ها درباره این حقیقت که از سیاست خاورمیانه‌ای آمریکا برای نفع رساندن به اسرائیل استفاده می‌شود، دارند سوال می‌کنند. جوانان آمریکایی دارند از اینکه درباره هر اقدامی به موضوع امنیت اسرائیل ارجاع داده می‌شوند، خسته و کلافه می‌شوند».

خواندن خبر در سایت منبع

اسرائیل در مسیر مقابله با ایران تنهاست

ایلناخبرگزاری ایلنا
اسرائیل در مسیر مقابله با ایران تنهاست
نشنال اینترست در گزارشی با تاکید بر تصمیم رژیم صهیونیستی برای مقابله با ایران در سوریه، اسرائیل را در این مقابله تنها دانست.

اسرائیل در مسیر مقابله با ایران تنهاست - 1

به گزارش ایلنا، «نشنال‌اینترست» در گزارشی نوشت: اسرائیل مصمم است که با نیروهای ایرانی در سوریه مقابله کند تا از این طریق بتواند نیروهای تهران را از مرزهای شمالی اسرائیل دور نگه دارد. در همین زمان روسیه هم هزاران نیروی نظامی در سوریه دارد که می‌توانند در خط نبرد حضور داشته باشند یا اگر مسکو قصد دفاع از متحد سوری خود را داشته باشد به عاملان جنگ تبدیل شوند.

در ادامه این گزارش آمده است: «چیزی که کاملا مشخص است این است که در نهایت همه مجبور به عقب‌نشینی خواهند بود چرا که ایران قصد ندارد حضور خود را در مرز سرزمین‌های اشغالی متوقف کند و روسیه هم احتمالا نمی‌تواند آن را وادار به چنین کاری کند. بنابراین این تنها اسرائیل است که مصمم به توقف ایران است و در این مسیر تنهاست. چرا که روسیه نمی‌تواند و نمی‌خواهد در جهت مقابله با ایران اقدام کند.»

«نشنال‌اینترست» در پایان نوشت: با این وجود، سیاست اسرائیل به این معنی است که هر آنچه لازم است برای خروج نیروهای ایرانی از سوریه انجام دهد. روسیه ممکن است این موضوع را دوست نداشته‌ باشد و نمی‌تواند برای همکاری با اسرائیل اقدام کند. بنابراین مسکو همراه خوبی برای اسرائیل در مقابله با ایران نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ: ایران می‌خواهد اسرائیل را بکشد!

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور
ترامپ: ایران می‌خواهد اسرائیل را بکشد!
رئیس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی بار دیگر با لفاظی علیه توافق هسته‌ای مدعی شد که به دلیل رفتار‌های خطرناک ایران از این توافق خارج شده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

ترامپ: ایران می‌خواهد اسرائیل را بکشد! - 1

به گزارش نامه نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز شنبه در سخنرانی‌اش در گردهمایی سالانه ائتلاف یهودیان جمهوری‌خواه در لاس‌وگاس در ایالت نوادا به موضوع ایران پرداخت و ادعا‌های خود مبنی بر فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران در خاورمیانه را تکرار کرد.

بنابر گزارش پایگاه خبری لاس‌وگاس سان، ترامپ در این نشست گفت: من سال پیش تصمیم گرفتم از توافق هسته‌ای با ایران که یک‌جانبه و خطرناک بود، خارج شوم. توافق هسته‌ای با ایران فاجعه‌بار بود. آن‌ها می‌خواهند اسرائیل را بکشند و نابود کنند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه ادعا‌های واهی خود گفت که ایران پشت برخی درگیری‌های خطرناک منطقه خاورمیانه بوده و او به همین دلیل واشنگتن را از توافق هسته‌ای خارج کرده است.

وی همچنین به بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران پس از خروجش از توافق هسته‌ای اشاره کرد و گفت که سخت‌ترین تحریم‌هایی که تاکنون وجود داشته را علیه جمهوری اسلامی اعمال کرده و از زمان روی کار آمدن او شرایط در ایران تغییر کرده است.

ترامپ در بخش دیگری از سخنانش از دموکرات‌هایی که گفته‌اند در صورت پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ به توافق هسته‌ای با ایران بازمی‌گردند، انتقاد کرد.

این اظهارات خصمانه رئیس‌جمهور آمریکا در حالی مطرح شده است که روزنامه وال استریت ژورنال و خبرگزاری رویترز روز جمعه گزارش دادند که دولت ترامپ در ادامه سیاست‌هایش علیه کشورمان قصد دارد نام سپاه پاسداران را در لیست سازمان‌های تروریستی قرار دهد. این نخستین بار است که واشنگتن واحد نظامی یک دولت را به عنوان گروهی تروریستی اعلام می‌کند.

ترامپ در ماه مه سال ۲۰۱۸ از توافق هسته‌ای خارج شد و سپس تحریم‌ها علیه ایران را بازگرداند تا سیاست خصمانه خود مبنی بر اعمال فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی را اجرایی کند. اکنون برخی تحلیلگران می‌گویند که قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی فشار اقتصادی بیشتری بر ایران اعمال نمی‌کند و تنها موجب افزایش تنش‌ها میان دو کشور می‌شود.لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

وعده جنجالی نتانیاهو برای پیروزی در انتخابات اسرائیل

تابناکخبرگزاری تابناک
وعده جنجالی نتانیاهو برای پیروزی در انتخابات اسرائیل
نخست وزیر اسرائیل قول داده است که اگر در روز سه شنبه مجددا انتخاب شود، شهرک های اسراییلی ایجاد شده در کرانه باختری اشغال شده را به اسرائیل ضمیمه خواهد کرد شود.

نخست وزیر اسرائیل قول داده است که اگر در روز سه شنبه مجددا انتخاب شود، شهرک‌های اسراییلی ایجاد شده در کرانه باختری اشغال شده را به اسرائیل ضمیمه خواهد کرد شود.

رهبران فلسطین بلافاصله با خشم به این تعهد که تنها سه روز قبل از برگزاری انتخابات در اسرائیل در مصاحبه با کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل بیان شده واکنش نشان دادند.

در این مصاحبه از نتانیاهو پرسیده شد که چرا او حاکمیت اسرائیل را، همانند اقدامات اسرائیل بدون در نظر گرفتن مشروعیت بین المللی در مورد شرق بیت المقدس و ارتفاعات جولان که هر دو در سال ۱۹۶۷ در جنگ شش روزه اشغال شدند، به شهرک‌های بزرگ در نوارغربی گسترش نداده است.

نتانیاهو گفته: «چه کسی می‌گوید ما این کار را نمی‌کنیم؟ ما در این مسیر هستیم و در مورد آن بحث می‌کنیم. شما می‌پرسید که آیا ما به مرحله بعدی می‌رویم - پاسخ بله است، ما به سوی مرحله بعدی حرکت خواهیم کرد من حاکمیت (اسرائیل) را گسترش می‌دهم و بین شهرک‌های تثبیت شده و شهرک‌های جدا افتاده تفاوت قائل نیستم.»

وعده جنجالی نتانیاهو برای پیروزی در انتخابات اسرائیل - 5

رهبر حزب راست افراطی اسرائیل، که برای یک نسل سیاست‌های اسرائیل را در دست گرفته است، برای بقای سیاسی خود در برابر بنی گانتز، ژنرال ارشد سابق، رقیب سیاسی جدید جناح میانه مبارزه می‌کند.

نتانیاهو گانتز را به عنوان یک سیاستمدار چپگرای ضعیف خطاب کرده است که با دادن امتیازات سرزمینی به فلسطین، امنیت اسرائیل را به خطر می‌اندازد.

اما نتانیاهو که در سایه اتهامهای فساد مبارزات انتخاباتی را پیش برده است است، با احزاب راست افراطی که از ضمیمه کردن کرانه باختری به اسرائیل حمایت می‌کنند، نیز رقابت می‌کند. نظرات او به احتمال زیاد به مذاق رای دهندگان افراطی، که مخالف دادن زمین به فلسطینی‌ها هستند خوش می‌آید.

صائب عریقات، مذاکره کننده ارشد فلسطینی و مشاور نزدیک محمود عباس، رئیس جمهور فلسطین، گفته: «تا زمانی که جامعه بین المللی همچنان به اسرائیل به خاطر جنایت هایش مصونیت میدهد، به ویژه با حمایت دولت ترامپ، و حمایت از نقض حقوق بشر و حقوق مردم فلسطین، اسرائیل همچنان به طور غریزی حقوق بین الملل را نقض خواهد کرد».

سامی ابو زهری، از مقامات حماس در غزه، از مقامات فلسطینی تحت هدایتعباس، خواسته که همکاری امنیتی خود را با اسرائیل در کرانه باختری اشغالی متوقف کنند.

او گفت: «آرزوی نتانیاهو برای ضمیمه کردن کرانه باختری هرگز به دست نخواهد آمد و ما اجازه نخواهیم داد که این اتفاق بیفتد. وقت آن است که دولت فلسطین همکاری امنیتی با اشغالگران را خاتمه دهد و در برابر چالش‌ها یک جبهه مشترک تشکیل دهد».

حل و فصل مساله شهرک‌ها یکی از داغ‌ترین موضوعات در تلاش برای ازسرگیری مذاکرات صلح اسرائیل و فلسطین است که از سال ۲۰۱۴ متوقف شده است.

طبق آمار اداره آمار فلسطین، پس از دهه‌ها شهرک سازی، اکنون بیش از ۴۰۰ هزار اسرائیلی در کرانه باختری ودر بین ۲٫۹ میلیون فلسطینی زندگی می‌کنند.

طبق گزارش اداره هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، ۲۱۲ هزار اسرائیلی در شرق بیت المقدس زندگی می‌کنند.

فلسطینی‌ها و بسیاری از کشورها شهرک سازی‌های اسرائیل در سرزمین‌های اشغال شده طی جنگ را طبق معاهدات ژنو غیرقانونی می‌دانند. اسرائیل این موضوع را با در نظر گرفتن نیازهای امنیتی و توجیهات از کتاب مقدس، و ارتباطات تاریخی و سیاسی با این سرزمین‌ها رد میکند.

اظهارات نتانیاهو از پس یک سری بیانیه‌ها و تغییرات در سیاست توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بیان شده که از طرف اسرائیل مورد توجه قرار گرفته است.

در ماه مارس، ترامپ با به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر ارتفاعات جولان، سرزمین هایی از خاک سوریه، اشغال شده از سوی اسرائیل، به دهه‌ها توافق بین المللی در این خصوص پایان داد.

این امر به دنبال تصمیم دسامبر ۲۰۱۷ برای تشخیص بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا به آنجا بود. هر دو این تصمیمات اسرائیل را خشنود ساخت، رهبران فلسطینی و عرب را خشمگین کرد و با مخالفت اکثر متحدان آمریکا روبرو شد.

در روز شنبه، ترامپ لحن محتاطانه‌ای در مورد نتیجه انتخابات پارلمانی اسرائیل گرفت، و گفت که یک رقابت «نزدیک» برای نخست وزیری بین «دو شخص خوب» برقرار است.

وزارت امور خارجه ایالات متحده از اظهار نظر در مورد اظهارات نتانیاهو که در رسانه‌های اسرائیلی به عنوان تلاشی برای جلب رأی دهندگان دست راستی به جای تغییر فوری سیاست تلقی شده، خودداری کزرده است. سخنگوی گانتز نیز در مورد اظهارات نتانیاهو اظهار نظری نکرده است.

روز سه شنبه قرار است انتخابات پارلمانی در اسرائیل برگزار شود و بیش از ۶ میلیون نفر در این انتخابات رای خواهند داد.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ: روی کار آمدن دموکرات‌ها منجر به چشم‌پوشی از اسرائیل می‌شود

ایسناخبرگزاری ایسنا
ترامپ: روی کار آمدن دموکرات‌ها منجر به چشم‌پوشی از اسرائیل می‌شود
همزمان با اینکه رئیس جمهوری آمریکا در اقدامی برای جلب حمایت رای دهندگان یهود بر اقدامات خود در راستای حمایت از اسرائیل تاکید کرده، هشدار داد که پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ میلادی می‌تواند منجر به چشم‌پوشی و صرفه‌نظر از اسرائیل شود.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان سخنرانی در نشست سالانه ائتلاف یهودیان جمهوری‌خواه به تعریف از اقدامات خود برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس و به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان اشغالی پرداخت.

ترامپ درباره انتقال سفارت آمریکا به قدس گفت: ما به شما چیزی را که می‌خواستید، دادیم. من برخلاف روسای جمهوری دیگر کشورها بر سر وعده‌ها و قول‌های خود ماندم.

براساس گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ائتلاف یهودیان جمهوری‌خواه که از سوی شلدون ادلسون میلیاردر یهودی – آمریکایی جمهوری‌خواه حمایت می‌شود از کمپین ترامپ در سال ۲۰۱۶ میلادی حمایت کرده و آماده می‌شود تا میلیون‌ها دلار برای حمایت از کمپین ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ میلادی هزینه کند.

ترامپ گفت: می‌دانم که ائتلاف یهودی جمهوری‌خواه به پیشبرد حزب ما به سوی یک پیروزی تاریخی دیگر کمک خواهد کرد. ما به جمهوری‌خواهان بیشتری نیاز داریم. پس دست به کار شویم تا بتوانیم پیروز همه چیز باشیم.

رای‌دهندگان یهود در آمریکا به صورت سنتی به شدت از دموکرات‌ها حمایت کردند و از نظر ایدئولوژیکی غالبا لیبرال هستند اما جمهوری‌خواهان امیدوارند با اقداماتی که ترامپ اخیرا در راستای حمایت از اسرائیل انجام داده بتوانند این شکاف را در سال آتی میلادی کمتر کنند.

اما شورای دموکراتیک یهودیان آمریکا روز شنبه اعلام کرد که ترک حمایت از حزب دموکرات توسط یهودیان آمریکا تنها یک فانتزی و توهم جمهوری‌خواهانه است.

مدیر اجرایی شورای دموکراتیک یهودیان آمریکا در بیانیه‌ای گفت: ریاست جمهوری ترامپ تنها این حقیقت را تقویت کرد که حزب دموکرات همواره خانه سیاسی رای‌دهندگان یهود آمریکایی بوده و خواهد ماند. علت این مساله این است که لفاظی‌ها و سیاست‌های ترامپ مغایر با ارزش‌های یهودیان است و به خاطر اظهارات و سیاست‌های تفرقه‌انگیز و بی‌بصیرتی خودسرانه ترامپ، یهودستیزی به طرز بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است.

اما ترامپ در جریان سخنرانی در نشست سالانه ائتلاف یهودیان جمهوری‌خواه با شمردن اقدامات از جمله انتقال سفارت آمریکا به قدس و به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان اشغالی با تشویق ایستاده حضار مواجه شد.

ترامپ گفت: این اولویت اصلی و دیرینه ادلسون و همسرش بوده است. این مهم‌ترین چیزی است که در زندگی آنها رخ داده است. آنها عاشق اسرائیل هستند.

سخنرانی ترامپ چند هفته پس از آن صورت گرفت که وی تاکید کرده بود دموکرات‌ها از یهودیان متنفر هستند. این اظهارات ترامپ به دنبال درگیری داخلی در بین دموکرات‌ها بر سر نحوه واکنش نشان دادن به اظهارات ایلهان عمر نماینده مسلمان کنگره آمریکا که اغلب به عنوان فردی یهودستیز مورد انتقاد قرار گرفته مطرح شد.

ترامپ همچنین دموکرات‌ها را متهم کرد که اجازه می‌دهند یهودستیزی در حزب‌شان ریشه کند.

پیش از حضور ترامپ در این نشست حضار پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته بود: «ما یهودیان برای ترامپ هستیم» و این‌که واژه ترامپ را به زبان عبری روی پلاکاردها نوشته بودند.

ترامپ همچنین به خاطر کاهش صدها میلیون دلار کمک به فلسطینی‌ها و خروج آمریکا از چندین نهاد سازمان ملل از جمله شورای حقوق بشر سازمان ملل و یونسکو که تاسف‌های ضد اسرائیلی در برنامه‌های خود مطرح کرده بودند، مورد تحسین قرار گرفت.

ترامپ همچنین درباره نتیجه انتخابات پارلمانی اسرائیل با شک و تردید صحبت کرد و گفت: برای این نخست وزیری رقابت بسیار نزدیکی بین دو انسان خوب برقرار است.

وی از ائتلاف یهودیان جمهوری‌خواه در لاس وگاس پرسید: نتیجه این رقابت چه خواهد شد؟ چه کسی در این رقابت پیروز خواهد شد. من هیچ نظری ندارم شما به من بگویید.

وی با اشاره به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر کنونی رژیم صهیونیستی و بنی گانتس رقیب وی گفت: این یک رقابت بسیار نزدیک است رقابتی نزدیک بین دو انسان خوب.

ترامپ همچنین به نتانیاهو به عنوان نخست وزیر یهودیان اشاره کرد و گفت: من برای به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان در کنار نخست وزیر شما در کاخ سفید ایستادم.

این اقدام ترامپ به عنوان حمایت وی از نتانیاهو که به مدت یک دهه زمام عموم را برعهده دارد، تلقی شده است.

تازه‌ترین نظرسنجی‌ها نشان دادند که نتانیاهو و گانتس شانه به شانه یکدیگر پیش می‌روند اما میزان حمایت از نتانیاهو کمی بالاتر است.

ترامپ در سخنرانی‌اش در لاس وگاس به جزئیات چارچوب زمانی برنامه صلح میان اسرائیلی و فلسطینی‌ها که دو سال است در جریان است هیچ اشاره‌ای نکرد و تنها برای چندمین بار اعتماد خود را نسبت به جارد کوشنر دامادش که مسؤول این برنامه است، ابراز کرد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اسراییل، دونالد ترامپ، اسرائیل، نتانیاهو و کرانه باختری از تلگرام

♨️در آستانه اعلام تصمیم ترامپ؛

ارتش رژیم صهیونیستی در بلندی‌های جولان به حالت آماده‌باش درآمد

ارتش رژیم صهیونیستی از ترس تشدید تنش و برگزاری تظاهرات‌های گسترده پس از اعلام تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مورد به رسمیت شناختن حاکمیت «اسرائیل» بر بلندی‌های اشغالی جولان، در این منطقه به حالت آماده‌باش کامل درآمده است.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ارتش شمار زیادی از تک‌تیراندازان و جنگ‌افزارهای خود را امتداد مرزهای جولان مستقر کرده است.

ترامپ قرار است روز دوشنبه در جریان سفر بنیامین نتانیاهو به آمریکا و بازدید از کاخ سفید، حاکمیت «اسرائیل» بر بلندی‌های اشغالی جولان را به رسمیت بشناسد، اقدامی که با اعتراض و محکومیت گسترده عربی و بین‌المللی همراه بوده است.

#تحولات_منطقه


روسیه ادعای نتانیاهو درباره سوریه را تکذیب کرد

🔹 «دیمتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه اعلام کرد که کرملین هیچ اطلاعی از برنامه «حل بحران سوریه» ندارد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل از آن سخن می‌گوید.

🔹به نوشته اسپوتنیک، پسکوف در پاسخ به اینکه نتانیاهو برنامه «حل و فصل بحران سوریه» را به پوتین ارائه کرده و همان را نیز با دونالد ترامپ (رئیس جمهور آمریکا) در میان گذاشته، گفت: در سفر نتانیاهو به روسیه در فوریه، هیچ سخنی در این خصوص گفته نشد و نمی‌توانم این موضوع را تأیید کنم.

#تحولات_منطقه


🔹وعده انتخاباتی نتانیاهو: شهرک‌های اسراییل در کرانه باختری را به اسراییل ملحق می‌کنم

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسراییل و رهبر حزب راستگرای «لیکود» وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات سراسری پیش رو در اسراییل، شهرک‌های اسراییلی در اراضی اشغالی فلسطین را به اسراییل ملحق خواهد کرد.

به گزارش عصرایران، نتانیاهو که از امتیازات اخیر و سخاوتمندانه ترامپ در به رسمیت شناختن حاکمیت اسراییل بر منطقه جولان سوریه و نیز انتقال سفارت آمریکا به شهر قدس، جسورتر شده است، وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات روز سه شنبه – پس فردا- اسراییل، شهرک‌های اسراییلی را که به صورت غیرقانونی در اراضی فلسطینی در کرانه باختری بنا نهاده شده‌اند، به خاک اسراییل ملحق خواهد کرد.

نتانیاهو دیروز در یک مصاحبه تلویزیونی با اشاره به این مساله در پاسخ به سوالی درباره عدم الحاق این شهرک‌ها به خاک اسراییل علی‌رغم الحاق بخش شرقی شهر قدس و منطقه جولان – اشغالی- به خاک اسراییل، گفت: «چه کسی گفته ما این کار را نخواهیم کرد؟ ما در این مسیر قرار داریم و در حال مذاکره در مورد آن هستیم.»..

ادامه 👇


💢 وعده انتخاباتی نتانیاهو: شهرک‌های کرانه باختری به خاک اسرائیل ملحق می‌شوند

❗️بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز شنبه اعلام کرد که در صورت پیروزی در انتخابات پارلمانی این کشور، شهرک‌های یهودی نشین کرانه باختری رود اردن را به خاک اسرائیل ملحق خواهد کرد.

❗️نخست وزیر اسرائیل در مصاحبه با یک شبکه اسرائیلی در پاسخ به پرسشی در مورد علت عدم الحاق شهرک‌های کرانه باختری به خاک اسرائیل اظهار داشت: «چه کسی گفته است ما این کار را نخواهیم کرد؟ در جریان [این کار] هستیم و در مورد آن بحث می‌کنیم. /یورونیوز


وعده انتخاباتی نتانیاهو:

🔹شهرک‌های کرانه باختری به خاک اسرائیل ملحق می‌شوند

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱y۴V


انگلیس: محکومیت شهرک سازی اسراییل در منطقه کرانه باختری

دولت انگلیس برنامه‌های اسراییل برای گسترش شهرک سازی در کرانه باختری را محکوم کرد/ عصرایران


نظرها

در ادامه بخوانید

تجلیل از ژنرال قاسم سلیمانی در ونزوئلا

آخرین خبرآخرین خبر17 ساعت قبل

انتشار ویدئویی از نقش سپهبد شهید قاسم سلیمانی در شکست تحریم‌های دارویی

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، پس از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی تحولات مختلفی در وضعیت و موضع ایران در منطقه رخ داد و با انتقام سخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تمام نقشه‌های دشمن شکست خورد. آمریکا با اعمال تحریم‌های دارویی موجب اشکال در انتقال دارو به کشور شده بود، اما نقش سپهبد شهید سلیمانی در شکست تحریم معنای دیگری داشت. در این برهه تامین مواد اولیه ۹۷ درصد از دارو‌های تولید داخل به سختی انجام می‎شد و شرایط را برای عموم کشور ایران سخت کرده بود و نماینده داروسازان در شورای عالی نظام پزشکی ۲ ما قبل از شهادت سردار سلیمانی اعلام کرد که صنعت دارو، تحریم‌ها را شکست داده است. اما پس از شهادت سردار سلیمانی، وزیر بهداشت آقای سعید نمکی از نقش سردار سلیمانی در تامین نیاز‌های دارویی ایران پرده برداشت. در ادامه کلیپی از نقش سردار سلیمانی در شکست تحریم‌های دارویی را مشاهده می‌کنید: برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخراج اشغالگران و سیادت از مردم دو راهبرد شهید سلیمانی

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سعدالله زارعی کارشناس مسایل سیاسی، با بیان این که رهبر انقلاب در مواجه با شهادت شهید سلیمانی از آن به عنوان مکتب سلیمانی یاد کردند گفت: در واقع توجه به مکتب شهید سلیمانی در بکار بستن راه و روش او، می‌تواند راهگشای ملت‌ها و امت اسلامی در برخورد با دشمنان و برقراری حکومت طیبه الهی باشد. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی با اشاره به مجاهدت‌های خالصانه شهید سلیمانی در راه خدا افزود: آمریکایی‌ها در مواجه با انقلاب و ملت‌های مسلمان و جبهه مقاومت از سال ۱۹۹۴ میلادی، به این جمع بندی رسیدند که برای نجات خودشان از مشکلات منطقه، باید مقاومت ملت‌ها به ویژه جمهوری اسلامی ایران را بشکنند که در این خصوص برنامه ریزی کردند. زارعی اضافه کرد: در این طرح که یک گروه ۴۰۰ نفره در آمریکا آن را طراحی کردند یک راهبرد کامل و جامع برای غلبه بر منطقه با مدیریت پل ولفوویتز طراحی شد که با آمدن جرج بوش در سال ۲۰۰۰ میلادی، این کار اجرایی شد. وی با بیان این که بوش از این راهبرد جدید با هدف همراه سازی سایر ملت‌ها به عنوان جنگ‌های صلیبی یاد می‌کرد افزود: توطئه بزرگی را با آوردن ۳۰۰ هزار نیرو و استفاده از ظرفیت نیرو‌های انگلیسی و متحدین آمریکا پای کار آوردند و به گفته خودشان بیش از ۷ تریلیون دلار نیز هزینه کردند. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیاین کارشناس سیاسی افزود: شهید سلیمانی برنامه هوشمند با سازمان چابک و نیروی محلی را طراحی کرد و دو هدف اخراج اشغالگران و سیادت از مردم عراق را در دستور کار قرار داد که با تلاش و مجاهدت به نتیجه رسید.

:: لندن - پول آمریکایی، سیاست انگلیسی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

ترامپ حتی یک لحظه هم نباید در قدرت بماند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سومین روز روند استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مجلس سنای این کشور آغاز شد. جرولد ندلر، مدیر روند استیضاح دونالد ترامپ طی اظهاراتی در سنا گفت: استیضاح رئیس جمهور به خاطر استفاده از قدرت برای انگیزه‌های فاسد نباید تعجب برانگیز باشد. ندلر گفت: رئیس جمهور ترامپ با حرفهایش ثابت کرده است اگر او از قدرت برکنار نشود، بر چنین رفتار‌هایی اصرار خواهد ورزید. فریبکاری جمهوریخواهان در ماجرای استیضاح ترامپفریبکاری و دورویی جمهوریخواهان در ماجرای استیضاح ترامپ با انتقاد شدید کاربران شبکه‌های اجتماعی روبرو شده است. ترامپ حتی یک لحظه هم نباید در قدرت بماند ترامپ حتی یک لحظه هم نباید در قدرت بماند ترامپ حتی یک لحظه هم نباید در قدرت بماند ترامپ حتی یک لحظه هم نباید در قدرت بماند ترامپ حتی یک لحظه هم نباید در قدرت بماندیک کاربر به نام لیدنسی نواک اذعان به گناهکاری ترامپ را برای هر انسان سالمی واضح دانسته و نوشته است، "آن‌ها گناه ترامپ را می‌دانند.

فیلم | تظاهرات میلیونی ضد اشغال در بغداد | عراقی‌ها چه شعارهایی می‌دادند؟

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مردم شهرهای مختلف عراق به ویژه پایتخت از نخستین ساعت‌های صبح امروز جمعه خود را به بغداد رساندند تا در تظاهرات میلیونی علیه نیروهای اشغالگر آمریکایی شرکت کنند. اکنون همه خیابان‌ها و مسیرهای منتهی به محل برگزاری تظاهرات در خیابان جادریه مملو از جمعیت است و همه جا این مناطق به جوش و خروش علیه اشغالگران تبدیل شده است. تظاهرات میلیونی مردم عراق در پایتخت با شعارهای «کلا کلا آمریکا، کلا کلا اسرائیل» - نه به آمریکا و اسرائیل - آغاز شد و در ادامه سیل جمعیت از مناطق مختلف و خیابان‌های بغداد به تظاهرات کنندگان پیوستند. حضور گسترده مردم کفن پوش با در دست داشتن پرچم‌های عراق و شعارهای ضد آمریکا، اسرائیل و حکام مزدور عرب جلوه‌ای دیدنی به تظاهرات میلیونی بغداد داده است. تصاویری از این راهپیمایی را در ویدئوی زیر ببینید:

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

برخی جریانات سیاسی منفعت خود را در کم فروغ نشان دادن انتخابات می‌بینند

خانه ملت11 دقیقه قبل

سناتورها از پنتاگون خواستند درباره استراتژی آمریکا در سوریه شفاف‌سازی کند

ایسنا12 دقیقه قبل

هیات سازمان ملل در لبنان: حمایت جهانی، نیازمند همسویی دولت با خواسته‌های مردم است

ایسنا12 دقیقه قبل

«بامبی» هم «زنده» می‌شود/ سود ۸٫۲ میلیارد دلاری دیزنی از خاطرات

مهر13 دقیقه قبل

برگزاری انتخابات با تکیه بر الگوهای ۱۵ درصدی پاسخگوی مردم نیست/ با انتخابات مشروعیت‌افزایی کنیم

ایلنا13 دقیقه قبل

گزارشی از ابتلای ایرانیان به کرونا دریافت نکرده‌ایم

ایلنا13 دقیقه قبل

طرح جدید فروش اقساطی ۲ محصول ایران خودرو در یکشنبه و سه شنبه ۶ و ۸ بهمن ۹۸ (+جدول و جزئیات)

عصر ایران13 دقیقه قبل