وضعیت این روزهای پایتخت کشور
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

وضعیت این روزهای پایتخت کشور

خیابان هنگام معبر نمونه شمال شرق پایتخت می‌شود

فارسخبرگزاری فارس
خیابان هنگام معبر نمونه شمال شرق پایتخت می‌شود
شهردار منطقه ۴ تهران با اشاره به اقدامات در دست اجرا در ایمن سازی و رفع آلودگی‌های بصری از معابر این منطقه، گفت: خیابان هنگام به عنوان خیابان منتخب شمال شرق تهران در این منطقه معرفی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد محمددوست با اعلام این خبر گفت: همزمان با سال جدید اقدامات مختلفی در خیابان مذکور اجرا شد که این خیابان را از دیگر معابر این منطقه متمایز می‌کند.

وی در ادامه گفت: رنگ آمیزی‌ها و نورپردازی‌های متنوع، کاشت فرش‌های گل و شب بوها، نصب فلورباکس‌های طبقاتی، رنگ آمیزی نرده‌های ترافیکی، کاشت یاس‌های هلندی و … از اقدامات شاخصی است که باعث درخشش این خیابان در منطقه چهار شده است.

محمددوست با اشاره به جزییات این اقدامات افزود: نصب ۵ المان تخم مرغ رنگی، ۸۰۰ متر طول نورپردازی، ۹۰۰ مترمربع رنگ آمیزی نرده‌های ترافیکی، ۴۵ مورد تعمیر و روشنایی پایه چراغ‌ها، تعمیر و روشنایی ۶ برج نوری، ۶۰ مورد طعمه گذاری برای جانوران موذی و صدور ۱۱ اخطاریه بند ۲۰ ماده ۵۵ از اقدامات شاخص این طرح است.

شهردار منطقه چهار در ادامه با اشاره به اقدامات فضای سبز این خیابان گفت: کاشت ۲ فرش گل، ۵۴۰۰ گلدان شب بو، نصب ۴ عدد فلورباکس طبقاتی، کاشت دو هزار یاس هلندی و واکاری میدان الغدیر اقداماتی است که باعث زیباتر و آراسته شدن این خیابان کرده است.

محمددوست در ادامه از آموزش اصناف درخصوص مبحث مدیریت پسماند، آموزش پرسنل بانک انصار و نصب بنرهای آموزشی در این خیابان سخن گفت و ادامه داد: بخش مهمی از اقدامات این طرح در حال حاضر انجام و مابقی آن همچنان ادامه خواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

پایتخت امسال ۱۵ روز هوای پاک تجربه کرد

ایرناخبرگزاری ایرنا
پایتخت امسال ۱۵ روز هوای پاک تجربه کرد
تهران-ایرنا- کیفیت هوای تهران امروز (دوشنبه) نیز با شاخص 48 در شرایط پاک قرار گرفت و تعداد این روزها در سال جاری را به 15 روز رساند.

به گزارش روز دوشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲، ۵ میکرون هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ امروز از ۴۱ به ۴۸ رسیده است.

در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۳۵ به ۳۶ و آلاینده منوکسیدکربن نیز از ۲۳ روز گذشته به ۲۵ افزایش یافته است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۷۵، فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰) با شاخص ۷۳ و شاد آباد (منطقه ۱۸) با شاخص ۷۱ در وضعیت سالم هستند و بیشترین آلودگی را داشته‌اند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۴ با شاخص ۱۵، گلبرگ (منطقه ۸) با شاخص ۲۲ و پارک سلامت (منطقه ۱۷) با شاخص ۲۳ پاکترین کیفیت هوا را تجربه کردند.

تهران طی ۱۹ روز گذشته از سال جاری ۱۵ روز هوای پاک را تجربه کرده است در حالی که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته به دو روز می‌رسید.

همچنین تعداد روزهای سالم امسال تهران به سه روز می‌رسد در حالی که تعداد روزهای سالم در مدت مشابه سال ۹۷ به ۱۱ روز می‌رسید.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

تهرام/۳۰۰۱/ ۱۰۰۸

خواندن خبر در سایت منبع

وضعیت ترافیک صبحگاهی امروز معابر پایتخت

ایلناخبرگزاری ایلنا
وضعیت ترافیک صبحگاهی امروز معابر پایتخت
رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، وضعیت ترافیک صبحگاهی معابر پایتخت تهران در نوزدهمین روز ازفروردین ماه را تشریح کرد.

وضعیت ترافیک صبحگاهی امروز معابر پایتخت - 1

به گزارش ایلنا، سرهنگ محمد رازقی، درباره وضعیت ترافیکی معابر بزرگراهی شهر تهران در صبح روز دوشنبه گفت: محور غرب به شرق بزرگراه همت بعد از جنت‌آباد، محور غرب به شرق بزرگراه حکیم از کاشانی، محور غرب به شرق بزرگراه هاشمی رفسنجانی از سردار جنگل، محور غرب به شرق بزرگراه شیخ فضل الله از خروجی تیموری، در محور غرب به شرق آزادی از استاد معین و در مسیر جنوب به شمال نواب از ۹ دی با حجم بار ترافیک صبحگاهی مواجه است.

وی در ادامه افزود: محور جنوب به شمال چمران از حکیم، بزرگراه زین الدین در محور شرق به غرب روی پل امام علی (ع)، در محور شرق به غرب بزرگراه بابایی از پل نیروی زمینی، در محور جنوب به شمال بزرگراه امام علی (ع) از گلشن دوست و در مسیر شرق به غرب رسالت از کرمان با حجم بار ترافیکی صبحگاهی مواجه هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نام ۵ تن از بزرگان سینمای ایران بر خیابان‌های پایتخت

فارسخبرگزاری فارس
نام ۵ تن از بزرگان سینمای ایران بر خیابان‌های پایتخت
عضو شورای شهر تهران از نامگذاری ۵ خیابان در پایتخت به نام 5 تن از بزرگان سینمای ایران خبر داد.

احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، با اشاره به نامگذاری خیابانی به نام جمشید مشایخی که روز گذشته در جلسه شورای شهر به تصویب رسید، اظهار داشت: نام ۵ تن از بزرگان سینمای ایران در سطح شهر نامگذاری خواهد شد.

وی افزود: استاد علی نصیریان و استاد محمدعلی کشاورز دو تن از بزرگان سینمای ایران هستند که خیابان‌هایی به نام آنها خواهیم داشت و جمشید مشایخی، داود رشیدی و عزت‌الله انتظامی نیز سه تن از بزرگان سینمای ایران بوده که نام آنها روی خیابان‌ها درج می‌شود.

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: مرحوم عزت‌الله انتظامی خانه آن را شهرداری خریداری کرده و جایی در شهر به یادگار ایشان وجود دارد ولی برای مرحوم داود رشیدی که چهره شاخصی نیز در شهر ما بودند مکانی نامگذاری نشده و امیدواریم بتوانیم هر چه بیشتر به این مسئله بپردازیم.

مسجدجامعی خاطرنشان کرد: در جلسه روز گذشته شورای شهر تهران پیشنهاد کردیم که شهرداری محل‌های مناسب را برای نامگذاری اسامی این ۵ تن از بزرگان سینمای ایران پیشنهاد کند که ما در این زمینه تصمیم‌گیری کنیم.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

به زودی؛ هوشمندسازی اتوبوس‌های پایتخت

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
به زودی؛ هوشمندسازی اتوبوس‌های پایتخت
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران ادامه داد: در سال ۹۸، تعداد ۵۰۰ دستگاه اتوبوس طی شش ماه نخست سال بازسازی و در اختیار مسافران قرار خواهد گرفت، همچنین هوشمندی اتوبوس‌ها مورد توجه قرار گرفته و سال گذشته قرار بر این شد که اتوبوس‌ها همه مجهز به اعلام صوت شوند.

به گزارش افکارنیوز،

پیمان سنندجی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اظهار داشت: شرکت اتوبوسرانی سال گذشته علی‌رغم همه مشکلات توانست اقدامات مؤثری جهت کمک به حمل و نقل مسافران در پایتخت انجام دهد و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی با پیگیری‌های انجام شده و همکاری وزارت کشور در روزهای پایانی سال مورد توجه ویژه قرار گرفت.

وی افزود: بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته، ۲۰۰ دستگاه مینی‌بوس برای خطوط کم مسافر تخصیص داده می‌شود که اعتبارات آن جهت خریداری واریز شده و ان‌شاءالله به‌زودی اجرایی و در دسترس مسافران قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران ادامه داد: در سال ۹۸، تعداد ۵۰۰ دستگاه اتوبوس طی شش ماه نخست سال بازسازی و در اختیار مسافران قرار خواهد گرفت، همچنین هوشمندی اتوبوس‌ها مورد توجه قرار گرفته و سال گذشته قرار بر این شد که اتوبوس‌ها همه مجهز به اعلام صوت شوند.

وی بیان داشت: ‌ اعلام صوت هم برای مسافران نابینا و هم برای افرادی که امکان تشخیص ایستگاه‌ها را به دلیل شلوغی ندارند، کمک می‌کند حدود ۵ هزار ایستگاه در شهر تهران داریم که تا آخر اردیبهشت همه خطوط بی‌آر‌تیو پس از آن سایر خطوط هوشمند خواهند شد.

خواندن خبر در سایت منبع

پنجشنبه‌های گردشگری بدون خودرو در پایتخت اجرا می‌شود

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور
پنجشنبه‌های گردشگری بدون خودرو در پایتخت اجرا می‌شود
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به اجرای طرح «پرسه در شهر» در تعطیلات نوروز گفت: این طرح در طول سال و در قالب پنجشنبه های گردشگری بدون خودرو ادامه خواهد یافت.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

مهدی سیف عصر یکشنبه در نشست خبری تشریح عملکرد ستاد گردشگری شهرداری تهران در نوروز اظهارداشت: طرح پرسه در شهر، نوروز امسال برای نخستین بار در تهران و کشور اجرا شد که در قالب این طرح، ۱۸ مسیر و ۸۰ مقصد تعریف شد و راهنمایان در این مسیرها حضور داشتند و ضمن معرفی مسیرها، تاریخچه و رویدادهای مسیر موردنظر را برای گردشگران روایت می‌کردند.

وی گفت: تعطیلات نوروز، ۳۴هزار نفر با طرح پرسه در شهر همراه شدند که بخشی از آنان علاقه مندان به تهران و برخی دیگر گردشگران داخلی و خارجی بودند.

سیف با اشاره اجرای طرح «سه شنبه‌های بدون خودرو» در تهران و استقبال شهروندان از این طرح افزود: در این راستا قرار است با هماهنگی شهرداری تهران روزهای پنجشنبه به عنوان روزهای گردشگری بدون خودرو نام گذاری و طرح پرسه در شهر در این روزها ادامه پیدا کند.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به برنامه‌های این ستاد در نوروز با شعار «دور تهران بگردیم» اظهارداشت: امسال در یکصد نقطه شهر تهران ایستگاه‌های اطلاع رسانی گردشگری پیش بینی شد و علاوه بر ارائه بسته‌های گردشگری به شهروندان و مسافران نوروزی در این ایستگاه‌ها، برای نخستین بار با کمک انجمن راهنمایان گردشگری استان تهران خدمات مشاوره گردشگری رایگان از طریق سامانه ۱۳۷ ارائه شد.

وی گفت: از ۲۹ اسفند۹۷ تا ۱۵فروردین ۹۸ از ساعت ۸ تا ۱۸ مشاوره رایگان گردشگری به ۷۱ هزار نفر ارائه شد، این طرح در طول سال نیز اجرایی خواهد شد.

سیف با اشاره به اجرای طرح اتوبوس گردشگری افزود: در قالب این طرح چهار دستگاه اتوبوس در ۱۲ مسیر مختلف از مبدا میدان تجریش تعریف شده بود که در هر اتوبوس راهنما حضور داشت و مسیرها و مقاصد گردشگری را برای مخاطبان معرفی می‌کرد، این اتوبوس‌ها در مسیر مصوب شورای عالی ترافیک و با هماهنگی پلیس راهور تردد می‌کردند.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با بیان اینکه از اول تا ۱۵ فروردین، بیش از ۵هزار نفر از اتوبوس گردشگری استفاده کردند، اظهارداشت: این طرح قرار است روزهای جمعه هم ادامه پیدا کند و علاوه بر مسیرهای تعیین شده در محدوده مرکزی شهر تهران هم تردد کند.

وی با اشاره به برگزاری تورهای تهران گردی موضوعی همچون شمیران گردی، نوجوان، گذر زمان، ادب و هنر، موزه گردی، طبیعت گردی گفت: رزرو اولیه برای این تورها ۶هزار نفر بود اما به دلیل شرایط جوی و احتمال وقوع سیل در مناطق شمالی شهر، بعضی از تورها در مدت سه روز کنسل شد، در تعطیلات نوروز، یکهزار و ۳۰۰ نفر از تورهای گردشگری موضوعی بهره مند شدند.

سیف افزود: سایت گردشگری شهرداری تهران به نشانی visit. tehran. ir ارتقا پیدا کرده و از ۲۸ اسفند۹۷ تاکنون ۲۸هزار بازدیدکننده داشته است.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به استقرار کانترهای استقبال از گردشگران در ۱۱ نقطه مبادی ورودی جاده‌ای، ریلی و هوایی شهر اظهارداشت: پنج بوستان؛ مسافر واقع در بزرگراه بابایی، سرخه حصار، چیتگر، مسافر در بزرگراه امام رضا (ع) و ولایت برای اسکان موقت مسافران نوروزی در نظر گرفته شده بود که با توجه به شرایط جوی کمتر از حدود ۳ هزار نفر در این اماکن اسکان پیدا کردند.

وی با اشاره به تبدیل ستاد گردشگری شهرداری تهران به سازمان افزود: براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران شهرداری موظف است در قالب یک لایحه امکان سنجی تبدیل ستاد گردشگری به سازمان را بررسی کند که براساس بازه زمانی، این لایحه باید تا پایان این ماه تقدیم شورای شهر شود و امیدواریم امسال بتوانیم زمینه‌های تبدیل شدن به سازمان گردشگری را فراهم کنیم.

سیف درباره برنامه‌های ستاد گردشگری شهرداری تهران در ماه مبارک رمضان گفت: این ماه فرصت خوبی برای اجرای طرح هایی مانند پرسه در شهر و تورهای تهران گردی بعد از ساعات افطار است، برای ماه مبارک رمضان در راستای طرح زیست شبانه شهر که مصوبه شورای اسلامی شهر است در حال برنامه ریزی هستیم.

لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با پنجشنبه، پایتخت، پلیس راهور، ترافیک و کنترل ترافیک از تلگرام

به گفته رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، خودروهای با پلاک گل آلود و ناخوانا ۶۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

@bpo۱۰


🔻رییس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک هوشمند پلیس راهور فاتب از چند نقطه آبگرفتگی در تهران خبر داد.

#اسکان_نیوز


🚨 #بارش_برف و #ترافیک_سنگین در #چالوس

🔹 رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا ضمن اشاره به #بارش_برف در محور کرج - #چالوس گفت: در حال حاضر #ترافیک نیز در این محدوده #سنگین است.

پنجشنبه ٨ فروردین ٩٨؛

وضعیت تردد و جوی محورها👇


♦️محدودیت‌های ترافیکی در روز طبیعت

🚔رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور فاتب:

🔹امروز تردد وسایل نقلیه سنگین و موتورهای ۳ چرخ در تمام معابر پایتخت ممنوع است به غیر از مواردی که حامل سوخت و مواد ضروری هستند.

🔹در تهران بزرگ دو محدویت اصلی وجود دارد مورد اول جاده امامزاده داوود و مورد دوم محدودیت در بخش لواسانات است.

🔸از تمام شهروندان و مسافران پایتخت درخواست می‌شود حتی‌المقدور به این محدوده‌ها سفر نکنند زیرا با توجه به بارندگی احتمال خطر در این محدوده‌ها بسیار بالاست.


محدودیت‌های ترافیکی در روز طبیعت

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور:

▫️امروز تردد هر گونه وسایل نقلیه سنگین و موتورهای ۳ چرخ در تمام معابر پایتخت ممنوع است به غیر از مواردی که حامل سوخت و مواد ضروری هستند.

▫️در تهران بزرگ دو محدویت اصلی وجود دارد مورد اول جاده امامزاده داوود و مورد دوم محدودیت در بخش لواسانات است.

▫️از تمام شهروندان و مسافران پایتخت درخواست می‌شود حتی‌المقدور به این محدوده‌ها سفر نکنند زیرا با توجه به بارندگی احتمال خطر در این محدوده‌ها بسیار بالاست.


ترافیک پرحجم در محور کرج-چالوس

🔹رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور از ترافیک پرحجم و روان در طول شمال به جنوب محور کرج - چالوس خبر داد.


نظرها

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری20 ساعت قبل
به علت انفجار مین در غرب کرخه در شهرستان شوش، یک نفر فوت و سه فرزند وی به بیمارستان منتقل شدند. مین‌های عمل نکرده باقی مانده از زمان جنگ در غرب کرخه شهرستان شوش هر چند وقت یک بار باعث مرگ عده‌ای و یا مجروح شدن برخی دیگر می‌شوند. در آخرین حادثه، انفجار مین باعث کشته شدن یک پدر و مجروح شدن سه فرزند وی شده است. این حادثه که در روستای فرحان کبر رخ داده است، باعث مرگ پدر خانواده شده است و سه فرزند وی که به سرعت به بیمارستان مافی شوش منتقل شده‌اند به علت شدت جراحات به بیمارستانی در اهواز انتقال یافتند.

اعجوبه‌های کوچولو، شیرینی پز‌های حرفه‌ای تهران/ کیک می‌پزیم تا لگو، خانه و ماشین بخریم + فیلم

رکنارکنا23 ساعت قبل
از هنر موسیقی گرفته تا کیک پزی. کم کم ابراز تمایل کرد که او هم کیک پختن یاد بگیرد و من هم به او یاد دادم. وقتی برادرانش متوجه کیک پزی او شدند آنها نیز خواستن که یاد بگیرند. در ازای هر کاری بنا به سختی کار حقوق می‌گیرند. البته باید تاکید کنم، بچه‌ها الان به صورت حرفه‌ای کیک پزی می‌کنند نه اینکه ما از آنها بخواهیم بلکه آنقدر حرفه‌ای شدند که خودشان تصمیم گرفتند که برای کافه‌ها کیک پزی کنند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴22 ساعت قبل
برای رفع بوی بد دهان، بهداشت و نظافت دهان، جویدن آدامس و … تاثیرگذار است اما موثرترین روش برای ازبین بردن بوی بد دهان مصرف میخک است. میخک دارای خواص ضدعفونی کننده، ضد قارچ و ضد میکروبی است که باعث از بین بردن باکتری‌ها و میکروب‌های بد دهان می‌شود. ۳- دندان درد خود را با میخک درمان کنیدیکی از فواید میخک که در مطلب خواص میخک در سلامت نمناک هم توضیح داده شد رفع دندان درد است. که کاهش فشار خون و کلسترول، بهبود عملکرد پذیری شریان‌ها و افزایش طول عمر از جمله مزایای هایی است که دارا می‌باشد. ناگفته نماند استفاده میخک به شکل پودر در عسل موثر‌ترین راه برای درمان مشکلات گوارشی می‌باشد.

جشنواره فیلم و موسیقی فجر

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
بسته این هفته کلاکت به جشنواره فیلم فجر و سرود قسم به خون سلیمانی میپردازد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ کلاکت این هفته به موضوعاتی چون جشنواره فیلم تئاتر و موسیقی فجر و سرود قسم به خون سلیمانی پرداخته است.

فن آوری در دانشگاه امیر کبیر

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل

از خودگذشتگی عجیب یک طلبه؛ از کلیه تا دارایی

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
بدون تعارف با کمیل نظافتیاز خودگذشتگی عجیب یک طلبه؛ از کلیه تا داراییمهمان این هفته بدون تعارف، مبلغی است که با رفتار و کردار خود به تبلیغ دین می‌پردازد و با اهدای کلیه‌اش به کودکی ۸ ساله، جان وی را نجات می‌دهد.

اخبار بیشتر