1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

وضعیت این روزهای پایتخت کشور

خیابان هنگام معبر نمونه شمال شرق پایتخت می‌شود

فارسخبرگزاری فارس
خیابان هنگام معبر نمونه شمال شرق پایتخت می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد محمددوست با اعلام این خبر گفت: همزمان با سال جدید اقدامات مختلفی در خیابان مذکور اجرا شد که این خیابان را از دیگر معابر این منطقه متمایز می‌کند.

وی در ادامه گفت: رنگ آمیزی‌ها و نورپردازی‌های متنوع، کاشت فرش‌های گل و شب بوها، نصب فلورباکس‌های طبقاتی، رنگ آمیزی نرده‌های ترافیکی، کاشت یاس‌های هلندی و … از اقدامات شاخصی است که باعث درخشش این خیابان در منطقه چهار شده است.

محمددوست با اشاره به جزییات این اقدامات افزود: نصب ۵ المان تخم مرغ رنگی، ۸۰۰ متر طول نورپردازی، ۹۰۰ مترمربع رنگ آمیزی نرده‌های ترافیکی، ۴۵ مورد تعمیر و روشنایی پایه چراغ‌ها، تعمیر و روشنایی ۶ برج نوری، ۶۰ مورد طعمه گذاری برای جانوران موذی و صدور ۱۱ اخطاریه بند ۲۰ ماده ۵۵ از اقدامات شاخص این طرح است.

شهردار منطقه چهار در ادامه با اشاره به اقدامات فضای سبز این خیابان گفت: کاشت ۲ فرش گل، ۵۴۰۰ گلدان شب بو، نصب ۴ عدد فلورباکس طبقاتی، کاشت دو هزار یاس هلندی و واکاری میدان الغدیر اقداماتی است که باعث زیباتر و آراسته شدن این خیابان کرده است.

محمددوست در ادامه از آموزش اصناف درخصوص مبحث مدیریت پسماند، آموزش پرسنل بانک انصار و نصب بنرهای آموزشی در این خیابان سخن گفت و ادامه داد: بخش مهمی از اقدامات این طرح در حال حاضر انجام و مابقی آن همچنان ادامه خواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

پایتخت امسال ۱۵ روز هوای پاک تجربه کرد

ایرناخبرگزاری ایرنا
پایتخت امسال ۱۵ روز هوای پاک تجربه کرد

به گزارش روز دوشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲، ۵ میکرون هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ امروز از ۴۱ به ۴۸ رسیده است.

در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۳۵ به ۳۶ و آلاینده منوکسیدکربن نیز از ۲۳ روز گذشته به ۲۵ افزایش یافته است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۷۵، فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰) با شاخص ۷۳ و شاد آباد (منطقه ۱۸) با شاخص ۷۱ در وضعیت سالم هستند و بیشترین آلودگی را داشته‌اند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۴ با شاخص ۱۵، گلبرگ (منطقه ۸) با شاخص ۲۲ و پارک سلامت (منطقه ۱۷) با شاخص ۲۳ پاکترین کیفیت هوا را تجربه کردند.

تهران طی ۱۹ روز گذشته از سال جاری ۱۵ روز هوای پاک را تجربه کرده است در حالی که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته به دو روز می‌رسید.

همچنین تعداد روزهای سالم امسال تهران به سه روز می‌رسد در حالی که تعداد روزهای سالم در مدت مشابه سال ۹۷ به ۱۱ روز می‌رسید.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

تهرام/۳۰۰۱/ ۱۰۰۸

خواندن خبر در سایت منبع

وضعیت ترافیک صبحگاهی امروز معابر پایتخت

ایلناخبرگزاری ایلنا
وضعیت ترافیک صبحگاهی امروز معابر پایتخت

وضعیت ترافیک صبحگاهی امروز معابر پایتخت - 1

به گزارش ایلنا، سرهنگ محمد رازقی، درباره وضعیت ترافیکی معابر بزرگراهی شهر تهران در صبح روز دوشنبه گفت: محور غرب به شرق بزرگراه همت بعد از جنت‌آباد، محور غرب به شرق بزرگراه حکیم از کاشانی، محور غرب به شرق بزرگراه هاشمی رفسنجانی از سردار جنگل، محور غرب به شرق بزرگراه شیخ فضل الله از خروجی تیموری، در محور غرب به شرق آزادی از استاد معین و در مسیر جنوب به شمال نواب از ۹ دی با حجم بار ترافیک صبحگاهی مواجه است.

وی در ادامه افزود: محور جنوب به شمال چمران از حکیم، بزرگراه زین الدین در محور شرق به غرب روی پل امام علی (ع)، در محور شرق به غرب بزرگراه بابایی از پل نیروی زمینی، در محور جنوب به شمال بزرگراه امام علی (ع) از گلشن دوست و در مسیر شرق به غرب رسالت از کرمان با حجم بار ترافیکی صبحگاهی مواجه هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نام ۵ تن از بزرگان سینمای ایران بر خیابان‌های پایتخت

فارسخبرگزاری فارس
نام ۵ تن از بزرگان سینمای ایران بر خیابان‌های پایتخت

احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، با اشاره به نامگذاری خیابانی به نام جمشید مشایخی که روز گذشته در جلسه شورای شهر به تصویب رسید، اظهار داشت: نام ۵ تن از بزرگان سینمای ایران در سطح شهر نامگذاری خواهد شد.

وی افزود: استاد علی نصیریان و استاد محمدعلی کشاورز دو تن از بزرگان سینمای ایران هستند که خیابان‌هایی به نام آنها خواهیم داشت و جمشید مشایخی، داود رشیدی و عزت‌الله انتظامی نیز سه تن از بزرگان سینمای ایران بوده که نام آنها روی خیابان‌ها درج می‌شود.

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: مرحوم عزت‌الله انتظامی خانه آن را شهرداری خریداری کرده و جایی در شهر به یادگار ایشان وجود دارد ولی برای مرحوم داود رشیدی که چهره شاخصی نیز در شهر ما بودند مکانی نامگذاری نشده و امیدواریم بتوانیم هر چه بیشتر به این مسئله بپردازیم.

مسجدجامعی خاطرنشان کرد: در جلسه روز گذشته شورای شهر تهران پیشنهاد کردیم که شهرداری محل‌های مناسب را برای نامگذاری اسامی این ۵ تن از بزرگان سینمای ایران پیشنهاد کند که ما در این زمینه تصمیم‌گیری کنیم.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

به زودی؛ هوشمندسازی اتوبوس‌های پایتخت

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
به زودی؛ هوشمندسازی اتوبوس‌های پایتخت

به گزارش افکارنیوز،

پیمان سنندجی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اظهار داشت: شرکت اتوبوسرانی سال گذشته علی‌رغم همه مشکلات توانست اقدامات مؤثری جهت کمک به حمل و نقل مسافران در پایتخت انجام دهد و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی با پیگیری‌های انجام شده و همکاری وزارت کشور در روزهای پایانی سال مورد توجه ویژه قرار گرفت.

وی افزود: بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته، ۲۰۰ دستگاه مینی‌بوس برای خطوط کم مسافر تخصیص داده می‌شود که اعتبارات آن جهت خریداری واریز شده و ان‌شاءالله به‌زودی اجرایی و در دسترس مسافران قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران ادامه داد: در سال ۹۸، تعداد ۵۰۰ دستگاه اتوبوس طی شش ماه نخست سال بازسازی و در اختیار مسافران قرار خواهد گرفت، همچنین هوشمندی اتوبوس‌ها مورد توجه قرار گرفته و سال گذشته قرار بر این شد که اتوبوس‌ها همه مجهز به اعلام صوت شوند.

وی بیان داشت: ‌ اعلام صوت هم برای مسافران نابینا و هم برای افرادی که امکان تشخیص ایستگاه‌ها را به دلیل شلوغی ندارند، کمک می‌کند حدود ۵ هزار ایستگاه در شهر تهران داریم که تا آخر اردیبهشت همه خطوط بی‌آر‌تیو پس از آن سایر خطوط هوشمند خواهند شد.

خواندن خبر در سایت منبع

پنجشنبه‌های گردشگری بدون خودرو در پایتخت اجرا می‌شود

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور
پنجشنبه‌های گردشگری بدون خودرو در پایتخت اجرا می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

مهدی سیف عصر یکشنبه در نشست خبری تشریح عملکرد ستاد گردشگری شهرداری تهران در نوروز اظهارداشت: طرح پرسه در شهر، نوروز امسال برای نخستین بار در تهران و کشور اجرا شد که در قالب این طرح، ۱۸ مسیر و ۸۰ مقصد تعریف شد و راهنمایان در این مسیرها حضور داشتند و ضمن معرفی مسیرها، تاریخچه و رویدادهای مسیر موردنظر را برای گردشگران روایت می‌کردند.

وی گفت: تعطیلات نوروز، ۳۴هزار نفر با طرح پرسه در شهر همراه شدند که بخشی از آنان علاقه مندان به تهران و برخی دیگر گردشگران داخلی و خارجی بودند.

سیف با اشاره اجرای طرح «سه شنبه‌های بدون خودرو» در تهران و استقبال شهروندان از این طرح افزود: در این راستا قرار است با هماهنگی شهرداری تهران روزهای پنجشنبه به عنوان روزهای گردشگری بدون خودرو نام گذاری و طرح پرسه در شهر در این روزها ادامه پیدا کند.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به برنامه‌های این ستاد در نوروز با شعار «دور تهران بگردیم» اظهارداشت: امسال در یکصد نقطه شهر تهران ایستگاه‌های اطلاع رسانی گردشگری پیش بینی شد و علاوه بر ارائه بسته‌های گردشگری به شهروندان و مسافران نوروزی در این ایستگاه‌ها، برای نخستین بار با کمک انجمن راهنمایان گردشگری استان تهران خدمات مشاوره گردشگری رایگان از طریق سامانه ۱۳۷ ارائه شد.

وی گفت: از ۲۹ اسفند۹۷ تا ۱۵فروردین ۹۸ از ساعت ۸ تا ۱۸ مشاوره رایگان گردشگری به ۷۱ هزار نفر ارائه شد، این طرح در طول سال نیز اجرایی خواهد شد.

سیف با اشاره به اجرای طرح اتوبوس گردشگری افزود: در قالب این طرح چهار دستگاه اتوبوس در ۱۲ مسیر مختلف از مبدا میدان تجریش تعریف شده بود که در هر اتوبوس راهنما حضور داشت و مسیرها و مقاصد گردشگری را برای مخاطبان معرفی می‌کرد، این اتوبوس‌ها در مسیر مصوب شورای عالی ترافیک و با هماهنگی پلیس راهور تردد می‌کردند.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با بیان اینکه از اول تا ۱۵ فروردین، بیش از ۵هزار نفر از اتوبوس گردشگری استفاده کردند، اظهارداشت: این طرح قرار است روزهای جمعه هم ادامه پیدا کند و علاوه بر مسیرهای تعیین شده در محدوده مرکزی شهر تهران هم تردد کند.

وی با اشاره به برگزاری تورهای تهران گردی موضوعی همچون شمیران گردی، نوجوان، گذر زمان، ادب و هنر، موزه گردی، طبیعت گردی گفت: رزرو اولیه برای این تورها ۶هزار نفر بود اما به دلیل شرایط جوی و احتمال وقوع سیل در مناطق شمالی شهر، بعضی از تورها در مدت سه روز کنسل شد، در تعطیلات نوروز، یکهزار و ۳۰۰ نفر از تورهای گردشگری موضوعی بهره مند شدند.

سیف افزود: سایت گردشگری شهرداری تهران به نشانی visit. tehran. ir ارتقا پیدا کرده و از ۲۸ اسفند۹۷ تاکنون ۲۸هزار بازدیدکننده داشته است.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به استقرار کانترهای استقبال از گردشگران در ۱۱ نقطه مبادی ورودی جاده‌ای، ریلی و هوایی شهر اظهارداشت: پنج بوستان؛ مسافر واقع در بزرگراه بابایی، سرخه حصار، چیتگر، مسافر در بزرگراه امام رضا (ع) و ولایت برای اسکان موقت مسافران نوروزی در نظر گرفته شده بود که با توجه به شرایط جوی کمتر از حدود ۳ هزار نفر در این اماکن اسکان پیدا کردند.

وی با اشاره به تبدیل ستاد گردشگری شهرداری تهران به سازمان افزود: براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران شهرداری موظف است در قالب یک لایحه امکان سنجی تبدیل ستاد گردشگری به سازمان را بررسی کند که براساس بازه زمانی، این لایحه باید تا پایان این ماه تقدیم شورای شهر شود و امیدواریم امسال بتوانیم زمینه‌های تبدیل شدن به سازمان گردشگری را فراهم کنیم.

سیف درباره برنامه‌های ستاد گردشگری شهرداری تهران در ماه مبارک رمضان گفت: این ماه فرصت خوبی برای اجرای طرح هایی مانند پرسه در شهر و تورهای تهران گردی بعد از ساعات افطار است، برای ماه مبارک رمضان در راستای طرح زیست شبانه شهر که مصوبه شورای اسلامی شهر است در حال برنامه ریزی هستیم.

لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با پنجشنبه، پایتخت، پلیس راهور، ترافیک و کنترل ترافیک از تلگرام

به گفته رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، خودروهای با پلاک گل آلود و ناخوانا ۶۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

@bpo۱۰


🔻رییس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک هوشمند پلیس راهور فاتب از چند نقطه آبگرفتگی در تهران خبر داد.

#اسکان_نیوز


🚨 #بارش_برف و #ترافیک_سنگین در #چالوس

🔹 رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا ضمن اشاره به #بارش_برف در محور کرج - #چالوس گفت: در حال حاضر #ترافیک نیز در این محدوده #سنگین است.

پنجشنبه ٨ فروردین ٩٨؛

وضعیت تردد و جوی محورها👇


♦️محدودیت‌های ترافیکی در روز طبیعت

🚔رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور فاتب:

🔹امروز تردد وسایل نقلیه سنگین و موتورهای ۳ چرخ در تمام معابر پایتخت ممنوع است به غیر از مواردی که حامل سوخت و مواد ضروری هستند.

🔹در تهران بزرگ دو محدویت اصلی وجود دارد مورد اول جاده امامزاده داوود و مورد دوم محدودیت در بخش لواسانات است.

🔸از تمام شهروندان و مسافران پایتخت درخواست می‌شود حتی‌المقدور به این محدوده‌ها سفر نکنند زیرا با توجه به بارندگی احتمال خطر در این محدوده‌ها بسیار بالاست.


محدودیت‌های ترافیکی در روز طبیعت

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور:

▫️امروز تردد هر گونه وسایل نقلیه سنگین و موتورهای ۳ چرخ در تمام معابر پایتخت ممنوع است به غیر از مواردی که حامل سوخت و مواد ضروری هستند.

▫️در تهران بزرگ دو محدویت اصلی وجود دارد مورد اول جاده امامزاده داوود و مورد دوم محدودیت در بخش لواسانات است.

▫️از تمام شهروندان و مسافران پایتخت درخواست می‌شود حتی‌المقدور به این محدوده‌ها سفر نکنند زیرا با توجه به بارندگی احتمال خطر در این محدوده‌ها بسیار بالاست.


ترافیک پرحجم در محور کرج-چالوس

🔹رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور از ترافیک پرحجم و روان در طول شمال به جنوب محور کرج - چالوس خبر داد.


نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
رئیس دانشگاه تهران: در دانشگاه منادی ارتباط با صنعت هستیم و هر راهکاری که به مسائل صنعتی متصل باشد به رونق تولید کمک می‌کندهر راهکار متصل به صنعت به رونق تولید کمک می‌کندهر راهکار متصل به صنعت به رونق تولید کمک می‌کندمحمود نیلی احمدآبادی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: بدون حضور دانشگاه‌ها رونق تولید امکانپذیر نیست، چون هر آنچه که امروز تولید را در دنیا، اقتصادی و بازار را برای آن فراهم می‌کند کیفیت و قیمت است. رئیس دانشگاه تهران گفت: ما فکر می‌کنیم هر راهکاری که بتواند دانشگاه‌ها را با مسائل صنعتی متصل کند می‌تواند به رونق تولید کمک کند. وی افزود: موضوع اقتصاد برون زا باید در مجلس به عنوان موضوع اصلی مطرح شود تا واقعا رونق تولید ایجاد شود. نیلی احمدآبادی افزود: وارد شدن در رتبه بندی جهانی نمی‌تواند تنها به عنوان هدف اصلی در دانشگاه مطرح شود، چون این‌ها متغیر‌هایی است که می‌تواند هر روز تغییر کند. نیلی احمد آبادی تاکید کرد: برنامه سوم دانشگاه، ارتقای جایگاه بین المللی بوده است و به همین منظور افزایش فعالیت‌های بین المللی جزو برنامه‌های اصلی دانشگاه مطرح است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران از اجرای طرح حیات مدنی شهرتهران در شب‌های ماه مبارک رمضان خبردادبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی امور شورای شهرداری تهران؛ نشست «حیات مدنی در شب‌های رمضان» با حضور سکینه اشرفی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری، شاپور رستمی معاون امور مناطق، محمدرضا جوادی یگانه معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران و سیدمحمد بهشتی و برخی اعضای شورای شهر و کارشناسان در شهرداری تهران برگزار شد. نژادبهرام: ارتقای امنیت شبانه در تهران ضروری استعضو هیات رئیسه شورای شهر تهران و از طراحان مصوبه احیای زیست شبانه در خصوص انگیزه‌های این مصوبه اظهار کرد: هدفگذاری اصلی شورای شهر از مصوبه احیای زیست شبانه موضوع امنیت در شهر بود. رستمی: اجرای طرح حیات مدنی شهر در ۵ نقطه تهرانمعاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران در جمع‌بندی این جلسه گفت: ۱۵ نقطه مناسب برای اجرای طرح ویژه شب‌های ماه مبارک رمضان شناسایی شده است، که بر اساس صلاحدید معاون محترم اجتماعی و فرهنگی در ۵ نقطه شاخص از این نقاط، از ۱۵ اردیبهشت‌ماه ویژه برنامه‌های ماه رمضان آغاز می‌شود. شاپور رستمی، افزود: معاونت خدمات شهری و معاونت اجتماعی و فرهنگی عهده‌دار اجرای طرح شب‌های ماه رمضان هستند و سایر معاونت‌ها و بخش‌های شهرداری نیز برای اجرای این طرح کمک می‌کنند. رستمی افزود: ­طرح زندگی در شب پس از ایام ماه مبارک رمضان هم می‌تواند­ادامه پیدا کند.
انتخابانتخاب23 ساعت قبل
اتشار پاسخ آیت الله ناصر مکارم شیرازی به استفتائی درباره مسابقه «برنده باش» روز گذشته به یکی از مهمترین و پربحث‌ترین ‏اخبار فضای مجازی تبدیل شده بود. مقدمه حضور در ‏این مسابقه، شرکت در مسابقه اپلیکیشن برنامه مذکور است و برای شرکت در آن مسابقه نیز به ازای تعدادی سوال، مبلغی ‏مشخص باید پرداخت شود. ‏رهبر معظم انقلاب: صداوسیما بخت آزمایی را ترویج نکندرهبر معظم انقلاب در بیانات خود در جمع هزاران نفر از کارگران صنایع مختلف نیز به موضوع ترویج بخت آزمایی اشاره ‏کردند. بسیاری از آن‌ها از وزیر ارتباطات خواسته‌اند ‏که با پیگیری این موضوع، ماجرای این گونه مسابقات را فیصله دهد. حال باید منتظر ماند و دید با وجود این تذکرات و نیز ابراز ‏نظر صریح رهبر معظم انقلاب، آیا صداوسیما این گونه مسابقات را تعطیل خواهد کرد؟
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
رئیس همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ افزود: این مرحله برای ۵۰ سال آینده در حال کار فکری و اندیشه‌ای است تا با مشارکت همه ملت‌های اسلامی تحقق یابد و جمهوری اسلامی ایران پرچمدار این حرکت است و امروز از دولت سازی در مسیر تمدن سازی اسلامی در حال حرکت هستیم. وی در خصوص برگزاری نخستین همایش بین المللی «آینده جهان اسلام در افق ۱۴۱۴» با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مرحله دوم تمدن سازی در جهان اسلام است، گفت: این همایش با هدف نزدیک کردن افکار و اندیشه‌های دانشمندان جهان اسلام، هشتم اردیبهشت به مدت دو روز برگزار می‌شود. رئیس همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ افزود: آیین گشایش این همایش که با همکاری مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام و دانشگاه تهران برگزار می‌شود با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، تعدادی از اعضای هیئت دولت و بیش از ۱۵ نفر از اندیشمندان برجسته کشور‌های اسلامی و اروپایی برگزار خواهد شد. رئیس همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴، موضوعات آینده تحولات اجتماعی، آینده فرهنگ و تمدن اسلامی و آینده سیاست و امنیت در ۵۷ کشور اسلامی را از موضوعات این همایش بیان کرد و افزود: چگونگی توسعه علم و فناوری، آینده محیط زیست و آینده اقتصاد در جهان اسلام از دیگر موضوعات اصلی این همایش بین المللی است. دکتر رحیم صفوی همچنین با تاکید بر ظرفیت بالای گردشگری در جهان اسلام، افزود: سالانه بیش از ۵ تا ۶ میلیون گردشگر خارجی از جمله گردشگران مذهبی به ایران سفر می‌کنند و توجه به این ظرفیت مهم از مباحث همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ خواهد بود.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با همکاری متخصصان وزارت دفاع و جهاد خودکفایی هوانیروز ارتش، سه موشک «حیدر»، «قمربنی هاشم (ع)» و «دهلاویه هوا پایه» طراحی و ساخته شد. همچنین قابلیت نصب انواع سیستم‌های جستجوگر برای استفاده در اوضاع مختلف آب و هوایی به منظور اهداف زرهی، تجهیزات زمینی و تجمع نفر‌ها را دارد و در شب نیز می‌تواند شلیک کند. ۳- موشک دهلاویه هواپایهاین موشک، موشک هوا به زمین با هدایت لیزری و برد بیش از ۸ کیلومتر و وزن پایین برای اهداف زرهی به صورت نقطه زن با قدرت نفوذ یک متر و و بیست سانتی متر است. موشک دهلاویه پیش از این، کارکرد زمین پایه داشت که اکنون به هواپایه ارتقا یافت. این موشک‌ها اکنون در مرحله تست و آزمایشات مقدماتی قرار دارند و به زودی به صورت تولید انبوه بر روی بالگرد‌های شکاری ۲۰۹ نصب خواهد شد.

ملخ‌ها پیش از حمله به ایران، اعلان جنگ کرده بودند (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
جنوب ایران صحنه نبرد با ملخ‌های صحرایی آفریقایی شده که محصولات کشاورزی و باغی را می‌خورند. ایران، خبر داشت که قرار است این حشرات به استان‌های جنوبی کشور یورش ببرند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

بازی «اون» با کارت «پوتین»

افتصادنیوز12 دقیقه قبل

قتل وکیل پایه یک دادگستری به ضرب گلوله

اقتصاد آنلاین15 دقیقه قبل