درگیری‌ها در لیبی شدت یافت؛ بمباران در طرابلس
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

درگیری‌ها در لیبی شدت یافت؛ بمباران در طرابلس

جنگ داخلی در لیبی شدت گرفت؛ از حمله هوایی به طرابلس تا فرار آمریکایی‌ها

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور
جنگ داخلی در لیبی شدت گرفت؛ از حمله هوایی به طرابلس تا فرار آمریکایی‌ها
با آغاز حملات هوایی نیروهای ژنرال حفتر به طرابلس، آمریکا درباره آینده لیبی هشدار داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

جنگ داخلی در لیبی شدت گرفت؛ از حمله هوایی به طرابلس تا فرار آمریکایی‌ها - 1

به گزارش نامه نیوز، روز گذشته «ارتش ملی لیبی» مستقر در شرق عملیات هوایی خود بر فراز پایتخت را آغاز کرد. جنگنده‌های ارتش ملی لیبی مواضع و تجمعات وابسته به نیروهای دولت وفاق ملی در طرابلس را بمباران کردند. همچنین براساس گزارش‌های رسانه‌ای، خالد حفتر پسر خلیفه حفتر عملیات طرابلس را هدایت می‌کند.

پس از درگیری‌های شدید نیروهای دولت وفاق ملی لیبی (مستقر در غرب) با نیروهای موسوم به «ارتش ملی» (مستقر در شرق این کشور) در جنوب طرابلس، نیروهای دولت وفاق حمله نیروهای حفتر را دفع کردند در این میان اخبار متناقضی از کنترل دولت وفاق و نیروهای حفتر بر فرودگاه شهر طرابلس منتشر شده‌اند.

همچنین امروز مایک پمپئو پس از گذشت یک هفته از جنگ داخلی لیبی بالاخره بیانیه‌ای صادر کرد و طی آن مواضع صریح ایالات متحده را بیان داشت این در حالی است که مواضع واشنگتن نقطه مقابل مسکو در لیبی است چرا که روسیه درباره توقف عملیات داخلی در این کشور رای منفی داد

ترکیه نیز به دنبال حملات هوایی به حفتر هشدار داد.

جنگ داخلی در لیبی شدت گرفت؛ از حمله هوایی به طرابلس تا فرار آمریکایی‌ها - 7

در همین حال روز گذشته همزمان با آغاز این عملیات، فرماندهی نظامی آمریکا در آفریقا (آفریکام) از خارج کردن نیروهای خود و کارمندان خارجی از لیبی از طریق دریا خبر داد.

توماس والدهاوزر، سخنگوی فرماندهی نظامی آمریکا در آفریقا در بیانیه‌ای اعلام کرد، واقعیات امنیتی در لیبی اوضاع این کشور را بسیار پیچیده کرد و اینکه چه رخ خواهد داد غیرقابل پیش‌بینی است.

فرماندهی مرکزی آمریکا در آفریقا (آفریکام) اعلام کرده که مأموریت ناوهای آمریکا خارج کردن سربازان آمریکایی از ساحل جنزور در غرب طرابلس بوده است.

به گزارش روسیاالیوم در بیانیه این فرماندهی آمده است که آمریکا این سربازان را به صورت موقت و با توجه به شرایط امنیتی از طرابلس لیبی خارج کرده است.

یک نوار ویدیویی منتشر شده نشان می‌دهد دو ناوچه آمریکایی در سایه تداوم عملیات نیروهای ارتش مستقر در شرق این کشور و پیشروی به سمت طرابلس در حال خارج کردن نیروهای نظامی در غرب طرابلس هستند.

آفریکام در بیانیه خود آورده است، متعهد به حمایت نظامی از هیئت‌های دیپلماتیک و نیروهای ضد ترور خود و تقویت همکاری و بهبود اوضاع امنیتی در سراسر منطقه است.

آفریکام در حالی این بیانیه را صادر کرده است که جنگنده‌های دولت وفاق ملی لیبی مناطق تجمع نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر در منطقه "مزده" در جنوب شهر غریان را هدف قرار دادند. همزمان گروهی از گردان ویژه نیروهای بازدارنده دولت وفاق وارد محورهای درگیری در جنوب طرابلس شدند.

شبکه اسکای نیوز گزارش داد که یک جنگنده دولت توافق ملی پایگاه «ارتش ملی» وابسته به خلیفه حفتر در جنوب طرابلس را هدف قرار داد.

همچنین اسماعیل شکری، عضو اتاق عملیات نظامی مرکزی وابسته به ستاد مشترک وابسته به دولت وفاق از به اسارت درآمدن خواهرزاده خلیفه حفتر در درگیری‌های رخ داده در جنوب شهر العزیزیه خبر داد.

در مقابل احمد المسماری، سخنگوی نیروهای حفتر ضمن اعتراف به کشته شدن ۱۵ تن از این نیروها از زمان آغاز درگیری‌ها در پنج‌شنبه گذشته، اینکه نیروهای حفتر کنترل فرودگاه قدیمی طرابلس را از دست داده باشند را تکذیب کرد.

المسماری گفت: به یگان هوایی وابسته به حفتر دستور داده شد هر جنگنده‌ای بر فراز منطقه عملیات در طرابلس و اطراف آن و فرودگاهی که از آنجا به پرواز درآمدند را هدف قرار بدهند.

جنگ داخلی در لیبی شدت گرفت؛ از حمله هوایی به طرابلس تا فرار آمریکایی‌ها - 20

مکرون و گوترش در یک تماس تلفنی بر اهمیت حل سیاسی بحران فعلی لیبی طبق قوانین حقوق بشری و قطعنامه شورای امنیت تاکید کردند.

در همین راستا گروه هفت کشور بزرگ صنعتی غرب با انتشار بیانیه‌ای به گروه‌های درگیر در لیبی نسبت به  سوء استفاده از تاسیسات نفتی در درگیری‌ها هشدار داده و تاکید کردند، این تاسیسات، تولیدات و درآمدهای نفتی لیبی متعلق به مردم این کشور است و هیچ گروهی حق ندارد از آنها در راستای تحقق منافع سیاسی خود استفاده کند.

وزرای خارجه این گروه به خلیفه حفتر در مورد ادامه عملیاتش علیه طرابلس و تهدید دولت وفاق هشدار داده و از او خواستند به این حمله پایان دهد، در غیر این صورت با اقدامی بین‌المللی مواجه خواهد شد.

گفتنی است ساعاتی پس از انتشار این بیانیه از سوی گروه هفت، هیئت سازمان ملل در لیبی اعلام کرد که به رغم درخواست این سازمان برای آتش‌بس انسانی دو ساعته در طرابلس، درگیری‌ها در جنوب این استان همچنان ادامه دارد.

جنگ داخلی در لیبی شدت گرفت؛ از حمله هوایی به طرابلس تا فرار آمریکایی‌ها - 25

آتش بس در حالی انجام نمی شود که خبرگزاری رویترز به نقل از وزارت بهداشت دولت تحت حمایت سازمان ملل در لیبی اعلام کرد: دستکم 21 نفر از ابتدای یورش جناح ژنرال حفتر کشته شده اند.  ۲۷ نفر نیز در همین مدت زخمی شده‌اند.

در همین حال وخامت اوضاع لیبی به استعفای نایب رئیس شورای ریاست جمهوری لیبی در اعتراض به عملکرد فایز السراج رئیس این شورا، انجامید.

به گزارش العربیه، علی القطرانی در اعتراض به آنچه «تکروی فایز السراج در تصمیم گیری‌ها» نامید از مقام خود استعفا کرد.

وی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد رفتارهای السراج که به تحریک شبه نظامیان صورت می‌گیرد، لیبی را با مشکلات بیشتری روبرو می‌کند و به دودستگی‌های بیشتر منجر می‌شود.

جنگ داخلی در لیبی شدت گرفت؛ از حمله هوایی به طرابلس تا فرار آمریکایی‌ها - 30

لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

از آغاز حمله نیروهای حفتر به طرابلس ۳۲ نفر کشته شده‌اند

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما؛ ­به نقل از خبرگزاری فرانسه از طرابلس، دولت وفاق ملی لیبی که جامعه بین الملل آن را به رسمیت می‌شناسد روز دوشنبه اعلام کرد از آغاز حمله نیروهای وابسته به ژنرال خلیفه حفتر به طرابلس پایتخت این کشور، ۳۲ نفر کشته شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

آمریکا خواستار توقف فوری عملیات علیه طرابلس شد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
آمریکا خواستار توقف فوری عملیات علیه طرابلس شد
آمریکا خواستار توقف عملیات نظامی «خلیفه حفتر» فرمانده نیروهای ارتش مستقر در شرق لیبی علیه طرابلس شد؛ این در حالی است که روسیه از صدور بیانیه‌ شورای امنیت درباره توقف این عملیات ممانعت کرد.

اعتمادآنلاین| «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: واشنگتن عمیقا نگران درگیری‌ها در نزدیکی طرابلس است و می‌خواهد برای توقف جنگ مذاکره انجام بگیرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا تاکید کرد: با شرکای بین‌المللی برای اعمال فشار بر رهبران لیبی جهت بازگشت به میز مذاکراتی که با وساطت غسان سلامه نماینده سازمان ملل در امور لیبی انجام خواهد گرفت، تلاش می‌کنیم.

پامپئو در بیانیه خود آورده است: صراحتا اعتراض خود را به حمله نظامی که نیروهای خلیفه حفتر فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به طرابلس شروع کرده‌اند، اعلام کرده‌ایم و خواهان توقف فوری عملیات نظامی علیه پایتخت لیبی هستیم.

پامپئو یادآور شد: حمله نظامی به طرابلس غیرنظامیان را در معرض خطر قرار داده و تمامی احتمالات آینده بهتر برای تمامی شهروندان لیبیایی را از بین می‌برد.

در مقابل روسیه روز گذشته از صدور بیانیه‌ شورای امنیت درباره اوضاع لیبی میان تداوم عملیات نیروهای تحت امر سرتیپ بازنشسته علیه طرابلس، پایتخت، ممانعت به عمل آورد.

عملیات حفتر موسوم به» طوفان کرامت» با عملیات دولت وفاق مستقر در غرب لیبی که جامعه جهانی آن را به رسمیت می‌شناسد با آغاز عملیات «آتشفشان خشم» روبه‌رو شده است.

یک منبع دیپلمات تاکید کرد: روسیه با ذکر نام نیروهای حفتر در این بیانیه مخالفت کرد و اصرار داشت این بیانیه خطاب به همه طرف‌ها باشد.

بنا به اظهارات این دیپلمات، آمریکا نیز در مقابل با هر بیانیه‌ای که شامل نامی از نیروهای حفتر نباشد، مخالفت کرد.

این دیپلمات ادامه داد: پیش‌نویس بیانیه‌ای که روسیه در شورای امنیت جلوی آن را گرفت خواستار مواخذه و مجازات عاملان نابودی امنیت و ثبات در لیبی شده بود.

به گفته این منبع، این پیش‌نویس بیانیه از نیروهای حفتر خواسته بود تمامی اقدامات نظامی اضافی را کنار بگذارند و در عین حال تمامی طرف‌ها را به توقف فعالیت‌های نظامی فراخوانده بود.

خبرنگار الجزیره نیز گزارش داد، پیش‌نویس بیانیه اقدام نظامی در نزدیکی طرابلس را تهدیده کننده ثبات لیبی و چشم اندازهای میانجی‌گری سازمان ملل و حل سیاسی فراگیر بحران این کشور خوانده بود.

در این پیش‌نویس همچنین از تمامی طرف‌ها خواسته شده بود هرگونه اظهارات تند و تنش‌آمیز را متوقف کرده و مذاکره را از سر بگیرند و برای فراهم سازی شرایط مناسب جهت برگزاری مذاکرات ملی طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، وارد عمل شوند.

از سوی دیگر، جرمی هانت، وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد: هیچ توجیهی برای تحرکات ارتش ملی لیبی وجود ندارد.

او توییت کرد: امروز (دوشنبه) وضعیت لیبی را با مقامات اتحادیه اروپا در میان می‌گذارد و این مذاکرات روی ترغیب به خویشتن‌داری و اجتناب از خونریزی‌ها متمرکز خواهد بود.

براساس تاکید وزیر خارجه انگلیس، لندن از نزدیک اوضاع لیبی را تحت نظر دارد و بعد از برگزاری جلسه روز جمعه شورای امنیت به رهبری انگلیس و صدور بیانیه گروه ۷ گام‌های آتی با اتحادیه اروپا را امروز در بروکسل برمی‌دارد.

او خاطرنشان کرد: به هر شیوه‌ای به خویشتن‌داری دعوت خواهیم کرد.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

هشدار ترکیه نسبت به پیامدهای عملیات حفتر در طرابلس

ایسناخبرگزاری ایسنا
هشدار ترکیه نسبت به پیامدهای عملیات حفتر در طرابلس
ترکیه اعلام کرد که عملیات "ارتش ملی لیبی" تحت رهبری خلیفه حفتر برای کنترل بر طرابلس، بی ثباتی در لیبی را بیشتر می‌کند و تلاش‌ها برای حل و فصل سیاسی در این کشور را از بین می‌برد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، وزارت خارجه ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که تشدید خطرناک اوضاع در لیبی به دلیل عملیات نظامی علیه طرابلس، بسیار نگران کننده است. چنین تلاش‌هایی فقط به ساکنان غیرنظامی آسیب نمی‌رساند و بی ثباتی در کشور را بیشتر نمی‌کند، بلکه مانع از روند سیاسی سازمان ملل در لیبی می‌شود.

وزارت خارجه ترکیه تاکید کرد، بسیار اهمیت دارد که در این شرایط منطق سلیم و عقلانیت حکم فرما شود تا تنش کاهش یافته و برقراری آرامش تضمین شود.

ترکیه حمایت خود را از تلاش‌های آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل و غسان سلامه، فرستاده ویژه سازمان ملل به لیبی جهت حل و فصل سیاسی نزاع در این کشور اعلام کرد و از جامعه بین الملل خواست تا موضعی یکپارچه برای تایید این روش اتخاذ کند.

وزارت خارجه ترکیه در بیانیه‌ای دیگر تاکید کرد که آنکارا به شهروندان ترکیه‌ای نسبت به سفر به لیبی به دلیل تشدید اوضاع در این کشور هشدار می‌دهد.

وزارت خارجه ترکیه با این وجود اعلام کرد که سفارت ترکیه در طرابلس و کنسولگری این کشور در مصراته به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

خواندن خبر در سایت منبع

مشارکت نیروهای اماراتی و مصر در عملیات تهاجمی حفتر علیه طرابلس

تسنیمخبرگزاری تسنیم
مشارکت نیروهای اماراتی و مصر در عملیات تهاجمی حفتر علیه طرابلس
یک روزنامه لبنانی از مشارکت نظامی امارات متحده عربی و مصر در عملیات نظامی ژنرال شورشی در لیبی علیه طرابلس خبر داده است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه لبنانی «الاخبار» اعلام کرد بازدید اخیر «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهوری مصر با همراهی «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی از پایگاه نظامی «محمد نجیب» در مصر، با هدف اطمینان‌بخشی به نیروهای مصری و اماراتی انجام شد که در عملیات نیروهای ژنرال خلیفه حفتر در پایتخت لیبی مشارکت خواهند کرد. در این پایگاه، شماری از خلبانان اماراتی به همراه همقطاران مصری‌شان حضور دارند که قرار است در حمایت از تحرکات نظامی این ژنرال شورشی لیبیایی در طرابلس حملات هوایی صورت دهند.

گزارش رسانه‌های محلی در لیبی حاکی‌ست که نیروهای ژنرال حفتر و نیروهای دولت وفاق ملی نخستین عملیات هوایی در حومه طرابلس را صورت دادند. هواپیماهای حفتر حملات در نزدیکی فرودگاه متروکه طرابلس را از خاک مصر، و مشخصا از پایگاه نظامی «محمد نجیب» آغاز کردند.

پایگاه «محمد نجیب»، که مشرف به ساحل دریای مدیترانه است، بزرگ‌ترین پایگاه نظامی در منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود.

خلیفه حفتر، که از اسلام برگشته و مبارزه با اسلام‌گرایان را بر پرچم خود درج کرده است، رویای فتح آسان و فوری طرابلس را دارد. در واقع، این ژنرال شورشی در لیبی حمله به طرابلس را پس از دریافت چراغ سبز از سوی عربستان سعودی، امارات و مصر آغاز کرده است. این حکومت‌های عربی در واقع همان سیاستی را در لیبی علیه اخوان‌المسلمین دنبال می‌کنند که در یمن علیه جنبش مردمی «انصارالله» به‌کار برده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اخبار «لیبی»، لیبی، روسیه، شورای امنیت و ایالات متحده آمریکا از تلگرام

💢 خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع نظامی در طرابلس گزارش داد که گروه شبه‌نظامی موسوم به «ارتش ملی لیبی» به رهبری خلیفه حفتر، به ۳۰ کیلومتری این شهر رسیده‌اند.


مخالفت سازمان ملل با حملات نیروهای ژنرال حفتر به پایتخت لیبی

شورای امنیت سازمان ملل متحد از نیروهای ژنرال خلیفه حفتر خواست تا همه تحرک‌های نظامی را متوقف کند.


لیبی/ نیروهای ژنرال «خلیفه حفتر» فرودگاه طرابس را گرفتند

ژنرال خلیفه حفتر (ژنرال بازنشسته ارتش لیبی) اعلام کردند فرودگاه طرابلس را تصرف کردند.

نیروهای حفتر حمله به پایتخت (طرابلس) را از دیروز آغاز کردند.

دولت قانونی لیبی در طرابلس حالت فوق العاده اعلام کرده و از ارتش و نیروهای امنیتی خواسته با مهاجمان مقابله کنند‌.

دولت طرابلس از سوی سازمان ملل به رسمیت شناخته می‌شود.

خلیفه حفتر خود را دولت قانونی لیبی می‌داند.

روسیه، عربستان سعودی، امارات و مصر مهمترین حامیان ژنرال حفتر هستند

قطر و ترکیه مهمترین مخالفان ژنرال حفتر هستند/ عصرایران


💢جلسه شورای امنیت درباره لیبی پشت درب‌های بسته

❗️شورای امنیت سازمان ملل بامداد شنبه برای بررسی وضعیت لیبی و حمله شبه‌نظامیان گروه موسوم به «ارتش ملی لیبی» به شهر «طرابلس»، به درخواست بریتانیا جلسه اضطراری و غیرعلنی تشکیل داد.

❗️نماینده انگلیس در سازمان ملل به نیروهای ارتش ملی لیبی به رهبری ژنرال «خلیفه حفتر» هشدار داد که هرچه سریع‌تر دست از حمله به طرابلس کشیده و به مواضع قبلی خود در شرق این کشور بازگردند.

❗️نماینده فرانسه در شورای امنیت نیز با تأکید بر اینکه هیچ راهکار نظامی برای بحران لیبی وجود ندارد، ضمن دعوت از تمام طرف‌ها به آرامش، از آنها خواست که خویشتن‌داری از خود نشان دهند.


جلسه شورای امنیت درباره لیبی پشت درب‌های بسته

🔹 شورای امنیت سازمان ملل بامداد شنبه برای بررسی وضعیت لیبی و حمله شبه‌نظامیان گروه موسوم به «ارتش ملی لیبی» به شهر «طرابلس»، به درخواست بریتانیا جلسه اضطراری و غیرعلنی تشکیل داد.

🔸 نماینده انگلیس در سازمان ملل به نیروهای ارتش ملی لیبی به رهبری ژنرال «خلیفه حفتر» هشدار داد که هرچه سریعتر دست از حمله به طرابلس کشیده و به مواضع قبلی خود در شرق این کشور بازگردند.

🔹 نماینده فرانسه در شورای امنیت نیز با تاکید بر اینکه هیچ راهکار نظامی برای بحران لیبی وجود ندارد، ضمن دعوت از تمام طرف‌ها به آرامش، از آنها خواست که خویشتن‌داری از خود نشان دهند.

#تحولات_منطقه


💢روسیه مانع انتشار بیانیه شورای امنیت علیه نیروهای حفتر در لیبی شد

❗️روسیه مانع از انتشار یک بیانیه سازمان ملل شده است که به طور خاص، خواستار توقف پیشروی نیروهای ژنرال حفتر به سوی طرابلس پایتخت لیبی بوده است.


نظرها

در ادامه بخوانید

تجلیل از ژنرال قاسم سلیمانی در ونزوئلا

آخرین خبرآخرین خبر16 ساعت قبل

انتشار ویدئویی از نقش سپهبد شهید قاسم سلیمانی در شکست تحریم‌های دارویی

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، پس از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی تحولات مختلفی در وضعیت و موضع ایران در منطقه رخ داد و با انتقام سخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تمام نقشه‌های دشمن شکست خورد. آمریکا با اعمال تحریم‌های دارویی موجب اشکال در انتقال دارو به کشور شده بود، اما نقش سپهبد شهید سلیمانی در شکست تحریم معنای دیگری داشت. در این برهه تامین مواد اولیه ۹۷ درصد از دارو‌های تولید داخل به سختی انجام می‎شد و شرایط را برای عموم کشور ایران سخت کرده بود و نماینده داروسازان در شورای عالی نظام پزشکی ۲ ما قبل از شهادت سردار سلیمانی اعلام کرد که صنعت دارو، تحریم‌ها را شکست داده است. اما پس از شهادت سردار سلیمانی، وزیر بهداشت آقای سعید نمکی از نقش سردار سلیمانی در تامین نیاز‌های دارویی ایران پرده برداشت. در ادامه کلیپی از نقش سردار سلیمانی در شکست تحریم‌های دارویی را مشاهده می‌کنید: برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

ترامپ حتی یک لحظه هم نباید در قدرت بماند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سومین روز روند استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مجلس سنای این کشور آغاز شد. جرولد ندلر، مدیر روند استیضاح دونالد ترامپ طی اظهاراتی در سنا گفت: استیضاح رئیس جمهور به خاطر استفاده از قدرت برای انگیزه‌های فاسد نباید تعجب برانگیز باشد. ندلر گفت: رئیس جمهور ترامپ با حرفهایش ثابت کرده است اگر او از قدرت برکنار نشود، بر چنین رفتار‌هایی اصرار خواهد ورزید. فریبکاری جمهوریخواهان در ماجرای استیضاح ترامپفریبکاری و دورویی جمهوریخواهان در ماجرای استیضاح ترامپ با انتقاد شدید کاربران شبکه‌های اجتماعی روبرو شده است. ترامپ حتی یک لحظه هم نباید در قدرت بماند ترامپ حتی یک لحظه هم نباید در قدرت بماند ترامپ حتی یک لحظه هم نباید در قدرت بماند ترامپ حتی یک لحظه هم نباید در قدرت بماند ترامپ حتی یک لحظه هم نباید در قدرت بماندیک کاربر به نام لیدنسی نواک اذعان به گناهکاری ترامپ را برای هر انسان سالمی واضح دانسته و نوشته است، "آن‌ها گناه ترامپ را می‌دانند.

اخراج اشغالگران و سیادت از مردم دو راهبرد شهید سلیمانی

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سعدالله زارعی کارشناس مسایل سیاسی، با بیان این که رهبر انقلاب در مواجه با شهادت شهید سلیمانی از آن به عنوان مکتب سلیمانی یاد کردند گفت: در واقع توجه به مکتب شهید سلیمانی در بکار بستن راه و روش او، می‌تواند راهگشای ملت‌ها و امت اسلامی در برخورد با دشمنان و برقراری حکومت طیبه الهی باشد. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی با اشاره به مجاهدت‌های خالصانه شهید سلیمانی در راه خدا افزود: آمریکایی‌ها در مواجه با انقلاب و ملت‌های مسلمان و جبهه مقاومت از سال ۱۹۹۴ میلادی، به این جمع بندی رسیدند که برای نجات خودشان از مشکلات منطقه، باید مقاومت ملت‌ها به ویژه جمهوری اسلامی ایران را بشکنند که در این خصوص برنامه ریزی کردند. زارعی اضافه کرد: در این طرح که یک گروه ۴۰۰ نفره در آمریکا آن را طراحی کردند یک راهبرد کامل و جامع برای غلبه بر منطقه با مدیریت پل ولفوویتز طراحی شد که با آمدن جرج بوش در سال ۲۰۰۰ میلادی، این کار اجرایی شد. وی با بیان این که بوش از این راهبرد جدید با هدف همراه سازی سایر ملت‌ها به عنوان جنگ‌های صلیبی یاد می‌کرد افزود: توطئه بزرگی را با آوردن ۳۰۰ هزار نیرو و استفاده از ظرفیت نیرو‌های انگلیسی و متحدین آمریکا پای کار آوردند و به گفته خودشان بیش از ۷ تریلیون دلار نیز هزینه کردند. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیاین کارشناس سیاسی افزود: شهید سلیمانی برنامه هوشمند با سازمان چابک و نیروی محلی را طراحی کرد و دو هدف اخراج اشغالگران و سیادت از مردم عراق را در دستور کار قرار داد که با تلاش و مجاهدت به نتیجه رسید.

:: لندن - پول آمریکایی، سیاست انگلیسی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

فیلم | تظاهرات میلیونی ضد اشغال در بغداد | عراقی‌ها چه شعارهایی می‌دادند؟

همشهریهمشهری19 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مردم شهرهای مختلف عراق به ویژه پایتخت از نخستین ساعت‌های صبح امروز جمعه خود را به بغداد رساندند تا در تظاهرات میلیونی علیه نیروهای اشغالگر آمریکایی شرکت کنند. اکنون همه خیابان‌ها و مسیرهای منتهی به محل برگزاری تظاهرات در خیابان جادریه مملو از جمعیت است و همه جا این مناطق به جوش و خروش علیه اشغالگران تبدیل شده است. تظاهرات میلیونی مردم عراق در پایتخت با شعارهای «کلا کلا آمریکا، کلا کلا اسرائیل» - نه به آمریکا و اسرائیل - آغاز شد و در ادامه سیل جمعیت از مناطق مختلف و خیابان‌های بغداد به تظاهرات کنندگان پیوستند. حضور گسترده مردم کفن پوش با در دست داشتن پرچم‌های عراق و شعارهای ضد آمریکا، اسرائیل و حکام مزدور عرب جلوه‌ای دیدنی به تظاهرات میلیونی بغداد داده است. تصاویری از این راهپیمایی را در ویدئوی زیر ببینید:

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

اختراعی که مصرف سوخت را کاهش می‌دهد/ افزایش رفاه جامعه با استفاده از این دستگاه

رکنا5 دقیقه قبل

تحلیلگر صهیونیست: ضربه موشکی ایران محکم و شگفت‌انگیز بود

مشرق‌نیوز5 دقیقه قبل

تعداد مبتلایان به نوع جدید کروناویروس از ۱۰۰۰ نفر گذشت

مشرق‌نیوز6 دقیقه قبل

سوشا پرسپولیسی می‌شود؟

روزنو7 دقیقه قبل

تصاویر دیدنی حیات وحش هفته‎

مشرق‌نیوز7 دقیقه قبل

اشرف غنی: «افغانستان» با کمک‌های خارجی ساخته نمی‌شود

میزان‌آنلاین8 دقیقه قبل

راهکارهای عملی برای خروج آمریکا از منطقه چیست؟ / آیا نیروهای مقاومت وارد فاز عملیات استشهادی علیه تروریست‌های آمریکایی می‌شوند؟

مشرق‌نیوز8 دقیقه قبل