سد کرخه در آستانه جاری شدن در اهواز
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

سد کرخه در آستانه جاری شدن در اهواز

سیلاب کرخه به مناطقی از شهر اهواز نفوذ کرد

همشهریخبرگزاری همشهری
سیلاب کرخه به مناطقی از شهر اهواز نفوذ کرد
همشهری آنلاین: فرماندار اهواز گفت: سیلاب رودخانه کرخه از سد تنظیمی حمیدیه و کانال‌های چمران و سلمان بامداد روز دوشنبه به مناطقی از شمال کلانشهر اهواز نفوذ کرد.

جمال عالمی نیسی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون بخشی از ماشین آلات دستگاه‌های اجرایی منطقه به همراه گروه‌های جهادی و جوانان در حال انسداد سرریز سیلاب سد تنظیمی کرخه از طریق کانال چمران هستند تا از نفوذ بیشتر آب به این بخش از کلانشهر اهواز جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه هیچ گاه تصور نمی‌شد شهر اهواز از سوی رودخانه کرخه نیز تهدید شود و همه نگاه‌ها به سمت تحکیم سیل بندهای کنار کارون متمرکز شده بود افزود: هم اکنون از ۲ جبهه با احداث سیل بندها مشغول جلوگیری از نفوذ آب به بخش هایی از شهر اهواز هستیم.

فرماندار اهواز با بیان اینکه آب به منطقه پلیس راه قدیم و بخش هایی از کیانشهر اهواز رسیده ولی شدت آن زیاد نیست افزود: در این راستا برای حفظ جان شهروندان محدودیت هایی از سوی راهنمایی و رانندگی در پل روگذر کیانشهر برقرار شده است.

محدودیت تردد به شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز

مدیر شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز گفت: به دلیل آبگرفتگی مسیر دسترسی به این شهرک که ناشی از سرریز رودخانه کرخه است، محدودیت تردد به این شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز از صبح روز دوشنبه اعمال شده است.

عیدی فعال در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه باید تدابیر اندیشیده شود تا از محدودیت تردد کامیون‌ها که حامل مواد اولیه کارخانجات در شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز هستند جلوگیری یا حداقل کاسته شود خواستار همراهی و مساعدت فرماندهی راهنمایی و رانندگی اهواز برای ورود کامیون‌های حامل کالا و مواد اولیه به داخل این شهرک صنعتی شد.

وی با این حال گفت: واحدهای تولیدی واقع در شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز به علت ارتفاع نسبتا' مناسب از سطح زمین، در معرض آبگرفتگی نیستند.

از سوی دیگر با بالا آمدن سطح آب کارون به بیش از سه هزار و ۲۰۰ متر مکعب در ثانیه، تدابیری جدیدی از سوی پلیس برای ممنوعیت تردد کامل شهروندان در سواحل کارون اعمال شده است.

با ممنوعیت تردد خودروها از سواحل کارون، ترافیک سنگینی بر بخش‌های مرکزی کلانشهر اهواز حاکم شده است، این درحالی است مدارس این شهر همچنان تعطیل است و پیش بینی می‌شود با بازگشایی مدارس از روز شنبه ۲۴ فروردین، ترافیک شهری اهواز با گره‌های کور و سنگین رو به رو شود.

به گزارش ایرنا سیلاب مهیب و طغیان رودخانه‌های کرخه، دز و کارون سبب آبگرفتگی مناطق وسیعی از شهرهای دشت آزادگان، شوش، شوشتر (شعیبیه)، حمیدیه، بستان و بخش‌های الهایی و اسماعیلیه اهواز شده است.

بیش از ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شمال، مرکز، غرب و جنوب خوزستان دچار آبگرفتگی شده است و بیش از ۴۰۰هزار نفر در معرض سیلاب طغیانگر قرار گرفته‌اند.

بر اساس اعلام جمعیت هلال احمر خوزستان ۱۵۲ تیم برای امداد رسانی به سیل زدگان تشکیل شده است. همچنین تاکنون ۴۷ اردوگاه برای اسکان سیل زدگان در استان ایجاد شده است و ۳۰ هزار و ۴۰۰ نفر در این اردوگاه‌ها اسکان داده شده‌اند. کد خبر ۴۳۶۶۰۶

خواندن خبر در سایت منبع

ویدئو / ادامه بحران سیل در روستاهای حاشیه کرخه

ایسناخبرگزاری ایسنا
شهرستان حمیدیه در استان خوزستان که در حاشیه رودخانه کرخه قرار دارد، از اوایل هفته جاری درگیر سیل شده‌است. ساکنان بسیاری از مناطق آن در حال تخلیه محل سکونت خود هستند. برخی ساکنان روستاهای «خسرجی» و «علاونه‌فای» نتوانسته‌اند از هلال احمر چادر اسکان دریافت کنند و فعلا در کپر مستقر شده‌اند.

تصویربردار: علیرضا محمدی / ‏‬تدوینگر: آرام توکلی

خواندن خبر در سایت منبع

ورودی آب کرخه از حمیدیه به شهر اهواز بسته شد

فارسخبرگزاری فارس
ورودی آب کرخه از حمیدیه به شهر اهواز بسته شد
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: با تلاش عوامل سازمان آب و برق و ستاد مدیریت بحران ساعاتی قبل ورودی آب کرخه از حمیدیه به کانال سلمان و شهر اهواز بسته شد.

علیرضا عالی پور معاون خدمات شهری شهرداری اهواز ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، اظهار کرد: شب گذشته به دلیل افزایش خروجی سد کرخه سرریز آب کانال چمران و برخی جوی‌ها و مسیل‌های طبیعی از طریق الباجی به میدان پلیس‌راه قدیم وارد شد که در نهایت این آب به سمت سه‌راه خرمشهر و استادیوم الغدیر سرریز شد.

وی افزود: با تلاش عوامل سازمان آب و برق و ستاد مدیریت بحران ساعاتی قبل ورودی آب کرخه از حمیدیه به کانال سلمان و شهر اهواز بسته شد.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز عنوان کرد: آب باقی‌مانده در بخش‌هایی از شهر از طریق کانال چمران به یکی از خروجی‌های زهکش آب در مسیر تالاب هورالعظیم هدایت شد و سطح آب وارد شده به اهواز در حال کاهش است.

وی گفت: افزایش خروجی سد کرخه مشکلاتی ایجاد می‌کند که سازمان آب و برق با مدل‌سازی باید مناطقی که ممکن است مورد تهدید قرار بگیرد را مشخص کند.

عالی پور گفت: در مقطع کریشان نیز آب از روی سیل‌بند عبور کرد و بخشی از آب وارد زمین‌های کشاورزی شد که در تلاش هستیم گستردگی و مسیر جریان آب را بررسی کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با خوزستان، سیل، سیل خوزستان و کرخه از تلگرام

❌سیل خوزستان

مزارع روستای خسرج روستای شیخ زویر که در حاشیه رودخانه کرخه قرار دارند زیر آب رفتند/ اگزار

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


سیل خوزستان

ضرورت تخلیه روستاهای حاشیه کرخه در دشت آزادگان

فرمانداری دشت آزادگان:

ساکنان روستاهای حاشیه رودخانه کرخه (بخش مرکزی) لازم است در اسرع وقت برای در امان ماندن از سیلاب احتمالی، روستاهای خود را تخلیه و دام‌های خود را به مکان امن انتقال دهند/ ایسنا


سیل خوزستان

آماده‌باش در دشت‌آزادگان با خروش رودخانه کرخه

🔹در پی بارش‌های اخیر و تکمیل مخزن سد کرخه، به تدریج بر دبی رودخانه کرخه افزوده می‌شود و مناطق مختلف شهرستان دشت‌آزادگان در معرض سیل قرار گرفته است/ دورق


⭕️ سیل خوزستان/ اهالی روستای «خلیفه حیدر» شوش در محاصره سیل هستند

🔸بیش از ۱۰۰ نفر از اهالی روستای «خلیفه حیدر» از توابع شوش چهار روز است که در محاصره سیلاب کرخه گرفتار شده و با توجه به افزایش خروجی سد دز درخواست اعزام قایق و امدادرسانی دارند.


سیل خوزستان

وضعیت اهالی روستای سیل‌زده عبدالخان پایین در شوش/افزایش یک متری آب

سیلاب کرخه از شامگاه گذشته وارد روستای عبدالخان پایین در شوش شد، سیلاب در این روستا به ارتفاع یک متر افزایش یافته است. /جریده


سیل خوزستان

مزارع روستای #خسرج روستای #شیخ_زویر که در حاشیه رودخانه کرخه قرار دارند زیر آب رفتند. /اگزار


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلمی از نجفی بعد از قتل میترا استاد

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد همسر دوم شهردار پیشین تهران صبح امروز چهارشنبه ۲۶ تیرماه به صورت علنی در سالن اجتماعات امام خمینی (ره) به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد.

فیلمی از رد کردن قتل عمد توسط نجفی

مهرمهر1 روز قبل
دومین جلسه دادگاه محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران، به جرم قتل همسر دومش درحال برگزاری است. وی با قرار گرفتن در جایگاه متهم، قتل عمد را رد کرد.

فیلم/ عاقبت جوگیرشدن جلوی ماشین عروس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نجفی: قتل عمد را قبول ندارم! / وکیل خانواده میترا حق توهین به من را ندارد!

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، محمدعلی نجفی در ادامه جلسه رسیدگی به پرونده قتل عمد میترا استاد با اجازه قاضی کشکولی رئیس شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران برای ارائه دفاعیات در جایگاه قرار گرفت. رئیس دادگاه در ابتدا اتهامات نجفی دائر بر قتل عمد میترا استاد ۳۶ ساله، حمل و نگهداری غیرمجاز سلاح و مهمات مربوطه و ایراد جنایات عمدی غیرمنتهی به فوت به واسطه شلیک گلوله به کف دست چپ مقتوله را عنوان کرد و خطاب به متهم گفت: ‌ آیا اتهامات خود را قبول دارید؟ نجفی در ابتدا با قرائت آیه‌ای از قرآن کریم گفت: آنچه اتفاق افتاده را قبول دارم اما اتهام قتل عمد را به هیچ عنوان قبول ندارم و از این حادثه دردناک و جانسوز بسیار متأسف هستم و مجددا به خانواده محترم استاد تسلیت می‌گویم و امیدوارم خداوند به آنها صبر بدهد. نجفی افزود: ‌آنچه در کیفرخواست آمد، بخشی نادرست بود. نجفی در ادامه به اشاره به اظهارات وکیل اولیای دم گفت: در ابتدا از رئیس دادگاه تشکر دارم که براساس قانون به وکیل اولیای دم تذکر داد زیرا وکیل حق توهین ندارد و استفاده از الفاظی ناجوانمردانه درباره من و صحبت کردن درباره دوران وزارت من در آموزش و پرورش با طعنه درست نیست. وی همچنین با اشاره به اظهارات مهیار صفری فرزند میترا استاد گفت: شرایط روحی و روانی مهیار را درک می‌کنم و به مطالبی که اشاره شد زیاد وارد نمی‌شوم زیرا شرایط روحی و روانی او را درک می‌کنم اما در هیچ زمانی همسر مرحومه خود را به قتل تهدید نکردم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

انتشار اولین فیلم از لحظه فرار نجفی از صحنه قتل میترا استاد + جزییات

رکنارکنا1 روز قبل
هنگام انتشار این فیلم نجفی دست به زیر چانه به تماشای آن پرداخت و عجیب اینکه هم در فیلم و هم در جلسه دادگاه ایشان خیلی خونسرد بوده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لحظه خطرناک سقوط جنگنده عمودپرواز در نزدیکی ساحل دریا + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، جنگنده هریر، یک جنگنده عمودپرواز ساخت بریتانیا است و در یک نمایش هوایی با سانحه مواجه شده و در نزدیکی مردم در دریا سقوط کرد. خلبان این جنگنده به سرعت اجکت کرده و جان خود را نجات داد. این حادثه تلفات جانی در پی نداشت. بیشتر بخوانید: ورود نخستین محموله سامانه موشکی S۴۰۰ به ترکیهانتهای پیام/سانحه حین پرواز + فیلم

اخبار بیشتر