سد کرخه در آستانه جاری شدن در اهواز
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

سد کرخه در آستانه جاری شدن در اهواز

سیلاب کرخه به مناطقی از شهر اهواز نفوذ کرد

همشهریخبرگزاری همشهری
سیلاب کرخه به مناطقی از شهر اهواز نفوذ کرد
همشهری آنلاین: فرماندار اهواز گفت: سیلاب رودخانه کرخه از سد تنظیمی حمیدیه و کانال‌های چمران و سلمان بامداد روز دوشنبه به مناطقی از شمال کلانشهر اهواز نفوذ کرد.

جمال عالمی نیسی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون بخشی از ماشین آلات دستگاه‌های اجرایی منطقه به همراه گروه‌های جهادی و جوانان در حال انسداد سرریز سیلاب سد تنظیمی کرخه از طریق کانال چمران هستند تا از نفوذ بیشتر آب به این بخش از کلانشهر اهواز جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه هیچ گاه تصور نمی‌شد شهر اهواز از سوی رودخانه کرخه نیز تهدید شود و همه نگاه‌ها به سمت تحکیم سیل بندهای کنار کارون متمرکز شده بود افزود: هم اکنون از ۲ جبهه با احداث سیل بندها مشغول جلوگیری از نفوذ آب به بخش هایی از شهر اهواز هستیم.

فرماندار اهواز با بیان اینکه آب به منطقه پلیس راه قدیم و بخش هایی از کیانشهر اهواز رسیده ولی شدت آن زیاد نیست افزود: در این راستا برای حفظ جان شهروندان محدودیت هایی از سوی راهنمایی و رانندگی در پل روگذر کیانشهر برقرار شده است.

محدودیت تردد به شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز

مدیر شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز گفت: به دلیل آبگرفتگی مسیر دسترسی به این شهرک که ناشی از سرریز رودخانه کرخه است، محدودیت تردد به این شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز از صبح روز دوشنبه اعمال شده است.

عیدی فعال در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه باید تدابیر اندیشیده شود تا از محدودیت تردد کامیون‌ها که حامل مواد اولیه کارخانجات در شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز هستند جلوگیری یا حداقل کاسته شود خواستار همراهی و مساعدت فرماندهی راهنمایی و رانندگی اهواز برای ورود کامیون‌های حامل کالا و مواد اولیه به داخل این شهرک صنعتی شد.

وی با این حال گفت: واحدهای تولیدی واقع در شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز به علت ارتفاع نسبتا' مناسب از سطح زمین، در معرض آبگرفتگی نیستند.

از سوی دیگر با بالا آمدن سطح آب کارون به بیش از سه هزار و ۲۰۰ متر مکعب در ثانیه، تدابیری جدیدی از سوی پلیس برای ممنوعیت تردد کامل شهروندان در سواحل کارون اعمال شده است.

با ممنوعیت تردد خودروها از سواحل کارون، ترافیک سنگینی بر بخش‌های مرکزی کلانشهر اهواز حاکم شده است، این درحالی است مدارس این شهر همچنان تعطیل است و پیش بینی می‌شود با بازگشایی مدارس از روز شنبه ۲۴ فروردین، ترافیک شهری اهواز با گره‌های کور و سنگین رو به رو شود.

به گزارش ایرنا سیلاب مهیب و طغیان رودخانه‌های کرخه، دز و کارون سبب آبگرفتگی مناطق وسیعی از شهرهای دشت آزادگان، شوش، شوشتر (شعیبیه)، حمیدیه، بستان و بخش‌های الهایی و اسماعیلیه اهواز شده است.

بیش از ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شمال، مرکز، غرب و جنوب خوزستان دچار آبگرفتگی شده است و بیش از ۴۰۰هزار نفر در معرض سیلاب طغیانگر قرار گرفته‌اند.

بر اساس اعلام جمعیت هلال احمر خوزستان ۱۵۲ تیم برای امداد رسانی به سیل زدگان تشکیل شده است. همچنین تاکنون ۴۷ اردوگاه برای اسکان سیل زدگان در استان ایجاد شده است و ۳۰ هزار و ۴۰۰ نفر در این اردوگاه‌ها اسکان داده شده‌اند. کد خبر ۴۳۶۶۰۶

خواندن خبر در سایت منبع

ویدئو / ادامه بحران سیل در روستاهای حاشیه کرخه

ایسناخبرگزاری ایسنا
شهرستان حمیدیه در استان خوزستان که در حاشیه رودخانه کرخه قرار دارد، از اوایل هفته جاری درگیر سیل شده‌است. ساکنان بسیاری از مناطق آن در حال تخلیه محل سکونت خود هستند. برخی ساکنان روستاهای «خسرجی» و «علاونه‌فای» نتوانسته‌اند از هلال احمر چادر اسکان دریافت کنند و فعلا در کپر مستقر شده‌اند.

تصویربردار: علیرضا محمدی / ‏‬تدوینگر: آرام توکلی

خواندن خبر در سایت منبع

ورودی آب کرخه از حمیدیه به شهر اهواز بسته شد

فارسخبرگزاری فارس
ورودی آب کرخه از حمیدیه به شهر اهواز بسته شد
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: با تلاش عوامل سازمان آب و برق و ستاد مدیریت بحران ساعاتی قبل ورودی آب کرخه از حمیدیه به کانال سلمان و شهر اهواز بسته شد.

علیرضا عالی پور معاون خدمات شهری شهرداری اهواز ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، اظهار کرد: شب گذشته به دلیل افزایش خروجی سد کرخه سرریز آب کانال چمران و برخی جوی‌ها و مسیل‌های طبیعی از طریق الباجی به میدان پلیس‌راه قدیم وارد شد که در نهایت این آب به سمت سه‌راه خرمشهر و استادیوم الغدیر سرریز شد.

وی افزود: با تلاش عوامل سازمان آب و برق و ستاد مدیریت بحران ساعاتی قبل ورودی آب کرخه از حمیدیه به کانال سلمان و شهر اهواز بسته شد.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز عنوان کرد: آب باقی‌مانده در بخش‌هایی از شهر از طریق کانال چمران به یکی از خروجی‌های زهکش آب در مسیر تالاب هورالعظیم هدایت شد و سطح آب وارد شده به اهواز در حال کاهش است.

وی گفت: افزایش خروجی سد کرخه مشکلاتی ایجاد می‌کند که سازمان آب و برق با مدل‌سازی باید مناطقی که ممکن است مورد تهدید قرار بگیرد را مشخص کند.

عالی پور گفت: در مقطع کریشان نیز آب از روی سیل‌بند عبور کرد و بخشی از آب وارد زمین‌های کشاورزی شد که در تلاش هستیم گستردگی و مسیر جریان آب را بررسی کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با خوزستان، سیل، سیل خوزستان و کرخه از تلگرام

❌سیل خوزستان

مزارع روستای خسرج روستای شیخ زویر که در حاشیه رودخانه کرخه قرار دارند زیر آب رفتند/ اگزار

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


سیل خوزستان

ضرورت تخلیه روستاهای حاشیه کرخه در دشت آزادگان

فرمانداری دشت آزادگان:

ساکنان روستاهای حاشیه رودخانه کرخه (بخش مرکزی) لازم است در اسرع وقت برای در امان ماندن از سیلاب احتمالی، روستاهای خود را تخلیه و دام‌های خود را به مکان امن انتقال دهند/ ایسنا


سیل خوزستان

آماده‌باش در دشت‌آزادگان با خروش رودخانه کرخه

🔹در پی بارش‌های اخیر و تکمیل مخزن سد کرخه، به تدریج بر دبی رودخانه کرخه افزوده می‌شود و مناطق مختلف شهرستان دشت‌آزادگان در معرض سیل قرار گرفته است/ دورق


⭕️ سیل خوزستان/ اهالی روستای «خلیفه حیدر» شوش در محاصره سیل هستند

🔸بیش از ۱۰۰ نفر از اهالی روستای «خلیفه حیدر» از توابع شوش چهار روز است که در محاصره سیلاب کرخه گرفتار شده و با توجه به افزایش خروجی سد دز درخواست اعزام قایق و امدادرسانی دارند.


سیل خوزستان

وضعیت اهالی روستای سیل‌زده عبدالخان پایین در شوش/افزایش یک متری آب

سیلاب کرخه از شامگاه گذشته وارد روستای عبدالخان پایین در شوش شد، سیلاب در این روستا به ارتفاع یک متر افزایش یافته است. /جریده


سیل خوزستان

مزارع روستای #خسرج روستای #شیخ_زویر که در حاشیه رودخانه کرخه قرار دارند زیر آب رفتند. /اگزار


نظرها

در ادامه بخوانید

لحظه درآغوش کشیدن فرزندان بعد از ۲ سال نگهداری در مراکز پناهندگی آمریکا + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران20 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، نه خانواده‌‌ای که در پی سیاست‌های مهاجرتی دولت دونالد ترامپ از آمریکا اخراج شده‌ بودند اجازه یافتند از گواتمالا عازم فرودگاه بین‌المللی لس‌‌آنجلس شوند و بعد از یک سال و نیم بچه‌هایشان را از نزدیک ببینند. بر اساس تصمیم مهاجرتی دولت ترامپ هزاران خانواده از فرزندانشان جدا شده و فرزندانشان در مراکز پناهندگی و به دور از خانواده نگهداری می‌شوند. بیشتر بخوانید: حقایقی شنیدنی از قوانین ایالات متحده در یک کلاس درس آمریکایی! + فیلمانتهای پیام/

معجزه در رانندگی به سبک زن روس! + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک راننده زن روس هنگام شروع رانندگی، پدال‌های گاز و ترمز را جابجا فشار داد و با این اشتباه، به جلو و پشت خودرو آسیب وارد کرد. انتهای پیام/

پرواز وحشتناک یک کامیون در خیابان! + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران22 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک کامیون به دلیل از دست دادن کنترل خودروی خود به طرز وحشتناکی با خودروهای پارک شده در خیابان تصادف کرد. در این حادثه یک عابر پیاده مصدوم شد. بیشتر بخوانید: زجرکش کردن یک الاغ با کامیون + فیلمانتهای پیام/

هر نیم ساعت یک نفر در کشور براثر تصادف فوت می‌کند

رکنارکنا21 ساعت قبل
رئیس پلیس راهور کشور اظهار داشت: نقش خانواده در نهادینه کردن فرهنگ ترافیک از همان اوایل کودکی از طریق کارکردهای آموزشی و فرهنگ سازی بسیار موثر است. وی افزود: ۸۲درصد از تصادفات در کشور تحت تاثیر سرعت غیر مجاز، سبقت غیر مجاز، نداشتن توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی است. وی، ۱۵درصد از تصادفات کشور به دلیل سرعت غیر مجاز است، گفت: متاسفانه در استان فارس این میانگین به ۱۶ درصد رسیده است. رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه بستن کمربند ایمنی در جاده‌های برون شهری برای همه سرنشینان الزامی است، عنوان کرد: ۱۲ درصد از جان باختگان حوادث جاده‌ای، کودکان هستند که هیچ نقشی در تصادف نداشته‌اند. وی تصریح کرد: ۹۲ درصد علت وقوع حوادث رانندگی عامل انسانی است که نیازمند آموزش و فرهنگ سازی است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
فرمانده انتظامی شهرستان فردیس گفت: زنی که به دلیل اختلافات خانوادگی همسر ۳۵ ساله‌اش را به قتل رسانده بود، توسط پلیس این شهرستان دستگیر شد. سرهنگ بیژن جنتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی اعلام مفقودی یک ماهه مردی ۳۵ ساله توسط همسر و مادرش، رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران کلانتری ۱۱ مرکزی شهرستان فردیس قرار گرفت. وی اظهار داشت: در تحقیقات اولیه ماموران مشخص شد فرد مفقود شده اختلاف خانوادگی با همسرش داشته که این موضوع احتمال قتل وی توسط همسرش افزایش داد. فرمانده انتظامی شهرستان فردیس گفت: ماموران با انجام اقدامات پلیسی متوجه شدند شب قبل از مفقودی، مقتول با همسرش دچار اختلاف شده و با هم درگیر شده‌اند. جنتی افزود: در ادامه همسر مقتول به کلانتری دعوت و در تحقیقات ابتدا منکر وجود هرگونه اختلاف و درگیری با همسرش شد، اما با مشاهده مستندات به ناچار لب به اعتراف گشود و بیان کرد که از ابتدای ازدواج با همسرش اختلاف داشتند و طبق معمول در شب حادثه با همسرش درگیری لفظی پیدا کرده‌اند که این درگیری منجر به قتل همسرش شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴21 ساعت قبل
روی دست راستش یک گل تتو شده می‌پرسم تتو کرده‌ای؟ می‌گوید برای الان نیست سال ۸۷، ۸۸ بود که پیش از یکی از دوستام رفتم که بدنم را تتو کند. به مهرداد گفتم داری می‌آیی تخم‌مرغ و نان بخر، قبل از اینکه مهرداد بیاید پلیس ریخته بود. اما میلاد می‌گوید راحت بگو. افسر پرونده که می‌آید در خصوص مهرداد و میلاد می‌پرسم. ستوان یوسفی با دست به مهرداد و میلاد اشاره می‌کند و می‌گوید: این دو نفر اعضای اصلی باند سرقت هستند.

اخبار بیشتر