برگزیت؛ هفته سرنوشت‌ساز برای ترزا می
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

برگزیت؛ هفته سرنوشت‌ساز برای ترزا می

ترزا می‌هنوز نتوانسته درباره برگزیت من را قانع کند

ایلناخبرگزاری ایلنا
ترزا می‌هنوز نتوانسته درباره برگزیت من را قانع کند
رهبر حزب کارگر بریتانیا گفت که نخست‌وزیر این کشور هنوز نتوانسته وی را در رابطه طرح خروج از اتحادیه اروپا مجاب کند.

ترزا می‌هنوز نتوانسته درباره برگزیت من را قانع کند - 1

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «جرمی کوربین»، رهبر حزب کارگر بریتانیا، امروز -دوشنبه- گفت که «ترزا می»، نخست‌وزیر این کشور هنوز نتوانسته وی را در رابطه طرح خروج از اتحادیه اروپا مجاب کند.

«کایر استارمر» از اعضای پارلمان بریتانیا، گفت که دولت می‌تاکنون هیچ تغییری در موضع خود درباره برگزیت نداده است و در نتیجه هیچ تغییری در این زمینه ایجاد نشده است.

وی افزود: «حزب کارگر و دولت با امید برای یافتن راه‌حل وارد گفت‌وگوها شده‌اند. تاکنون چنین چیزی به دست نیامده است. همچنان برای رسیدن به یک توافق قدم برمی‌داریم.»

خواندن خبر در سایت منبع

تلاش ترزا می‌برای دستیابی به توافق با حزب کارگر بر سر برگزیت

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
تلاش ترزا می‌برای دستیابی به توافق با حزب کارگر بر سر برگزیت
خبرگزاری میزان- وزیر خارجه انگلیس ضمن بیان این مطلب که نمی‌توان با «خطوط قرمز بزرگ» وارد مذاکرات برگزیت شد می‎گوید که مذاکره با حزب کارگر در این رابطه آسان نیست.
تلاش ترزا می‌برای دستیابی به توافق با حزب کارگر بر سر برگزیت - 0

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، «جرمی هانت» می‎گوید که «ترزا می» تمامی تلاش خود را برای دست یافتن به توافق با حزب کارگر بر سر برگزیت به کار می‌بندد.

وی با اشاره به اینکه با خطوط قرمز بزرگ نمی‌توان وارد مذاکرات برگزیت شد اظهار داشت که مذاکره با حزب کارگر در خصوص برگزیت آسان نیست.

تحولات اخیر در انگلیس و عدم موفقیت «ترزا می» در جلب موافقت نمایندگان پارلمان با توافق برگزیت، چالش خروج این کشور از اتحادیه اروپا را پیچیده‌تر کرد.

قرار است روز دوشنبه ترزا می‌ با «جرمی کوربین» در خصوص برگزیت مذاکره کند.

این مذاکره در حالی انجام می‌شود که «بن بردشاو» نماینده حزب کارگز انگلیس پیشنهاد نخست وزیر برای مذاکره را دامی برای جرمی کوربین و تلاش برای دستیابی به توافقی هولناک توصیف کرد که حزب کارگر باید از آن اجتناب کند.

از سوی دیگر تنش‌ها در انگلیس در پی بن بست برگزیت در پارلمان تشدید شده و یکی از قانونگذاران حزب محافظه کار انگلیس و حامی «برگزیت سخت» گفته که نخست وزیر باید بلافاصله از سمتش کناره گیری کند.

«اندرو بریدگن» از قانونگذاران حزب محافظه کار ترزا می‌گوید: «می» باید به مشکلات نگاه کند و به خاطر کشور و حزب محافظه کار بهتر است حالا برود.

مجلس عوام انگلیس با طرح‌های جایگزین توافق برگزیت مخالفت کرده و به آن‌ها رای منفی داده است. این مخالفت که برای چهارمین بار صورت گرفت، چالش برگزیت را بیش از پیش پیچیده کرد.

انگلیس تا ۱۲ آوریل (۲۳ فروردین) فرصت دارد برای خروج از اتحادیه اروپا با این اتحادیه به توافق دست یابد. در غیر اینصورت مجبور خواهد شد بدون توافق اتحادیه اروپا را ترک کند.

روز جمعه گذشته ترزا می‌ با ارسال نامه‌ای به «دونالد تاسک» رئیس شورای اتحادیه اروپا خواستار موافقت این اتحادیه با تعویق برگزیت تا ۳۰ ژوئن (۹ تیر) شد تا نمایندگان انگلیس بتوانند به توافق دست یابند.

خواندن خبر در سایت منبع

کمیسر اتحادیه اروپا: چین بزرگترین برنده مناقشات برگزیت است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
کمیسر اتحادیه اروپا: چین بزرگترین برنده مناقشات برگزیت است
کمیسر امور بودجه اتحادیه اروپا با تاکید بر اینکه اروپا فلج شده است چین را بزرگترین برنده مناقشات بر سر مسئله برگزیت در اتحادیه اروپا دانست.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «گونتر اوتینگر»، کمیسر امور تجاری و بودجه اتحادیه اروپا در مصاحبه‌ای با روزنامه «دی ولت» آلمان چین را به عنوان بزرگترین برنده مناقشات بر سر مسئله برگزیت در اتحادیه اروپا دانسته و تاکید کرد که اتحادیه اروپا فلج شده است.

وی که در آستانه برگزاری نشست چین-اتحادیه اروپا در بروکسل سخن می‌گفت تصریح کرد که بیش از دو سال است که اتحادیه اروپا خود را درگیر مسئله برگزیت کرده است و چنین روندی پول، تلاش و کوشش، اعصاب و زمان زیادی را می‌طلبد. این درحالی است که چیزهای مهم‌تری هم وجود دارد که باید انجام شود. به این ترتیب ما دیگران را قدرتمند می‌کنیم. بزرگترین برنده این شرایط چین است.

اوتینگر همچنین تصریح کرد که جمهوری خلق چین به شدت استراتژی خود را دنبال می‌کند و در همه جای دنیا مشغول پر کردن شکاف‌ها یی است که اروپا نمی‌تواند آن را پر کند چرا که این اتحادیه خیلی درگیر مسائل داخلی خود شده است. وی به عنوان نمونه به مسئله هوش مصنوعی و اینترنت نسل پنجم اشاره کرد.

نخست وزیر چین اخیرا همه انتقادها به کشورش مبنی بر اینکه می‌خواهد اتحادیه اروپا را جدا کند رد کرده است. وی در مقاله‌ای در روزنامه هندلزبلات آلمان نوشته است که ما کاملا از روند ادغام اتحادیه اروپا به امید ایجاد یک اروپای مرفه و متحد حمایت می‌کنیم.

اخیرا برخی انتقادها از طرف مقامات اروپایی به چین وارد شده است که می‌خواهد از طریق همکاری‌های ویژه با کشورهای شرق اروپا این اتحادیه را دچار از هم گسیختگی کند.

نشست اتحادیه اروپا-چین روز سه شنبه در بروکسل برگزار می‌شود. نخست وزیر چین در مقاله خود در روزنامه هندلزبلات تصریح کرد که چین آماده است با اروپا همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله دفاع از توافق آب و هوای پاریس، ترویج توسعه پایدار، پایبندی به توافق هسته‌ای با ایران و مبارزه با تروریسم را گسترش دهد. به گفته وی بحصوص تبادل نظر درباره مسائلی مانند اصلاح سازمان تجارت جهانی باید تقویت شود.

اخیرا آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه این مسئله را واضح کرده‌اند که با وجود تردیدهایی که وجود دارد اما همکاری تنگاتنگ با چین اهمیت دارد. اروپاییان در روند همکاری با چین بسیار متفاوت از سیاست‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا عمل می‌کنند که کشورش در یک جنگ تجاری با چین قرار دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

ترزا می: برگزیت نیاز به توافق دوطرفه دارد

مهرخبرگزاری مهر
ترزا می: برگزیت نیاز به توافق دوطرفه دارد
نخست وزیر انگلیس با انتشار یک پیام ویدئویی تحقق برگزیت را ملزم به توافق میان موافقان و مخالفان این طرح دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اتریش، «ترزا می» نخست وزیر انگلیس با انتشار یک پیام ویدئویی با اشاره به بن بست کنونی برگزیت اظهار داشت: تنها راه برون رفت از بن بست برگزیت توافق دو طرفه است.

وی در ادامه افزود: مخالفان توافق برگزیت باید دست از لجاجت برداشته و همسو با موافقان آن مسیر را برای اجرایی شدن هموار کنند.

این در حالی است که نخست وزیر انگلیس چند روز گذشته در نامه‌ای به اتحادیه اروپا خواستار به تعویق افتادن برگزیت تا پایان ماه ژوئن شده بود.

بر اساس توافق اولیه میان بروکسل و لندن باید انگلیس تا پایان ماه مارس اتحادیه اروپا را ترک می‌کرد که هنوز این امر محقق نشده است.

پارلمان انگلیس تاکنون سه بار به برگزیت رأی منفی داده است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با مذاکرات برگزیت، برگزیت، اتحادیه اروپا، انگلیس و ترزا می از تلگرام

🔷 مخالفت ده‌ها نماینده حزب کارگر با برگزاری دومین همه‌پرسی برای برگزیت

🔻 حزب کارگر بریتانیا اعلام کرده است که اگر برنامه برگزیت این حزب در پارلمان اکثریت آرا را به دست نیاورد از همه‌پرسی دوم برای برگزیت حمایت می‌کند. اما بیش از یک چهارم از نمایندگان این حزب در پارلمان با آن مخالفت کردند.

🔻 مخالفان رفراندوم دوم از حزب کارگر بیشتر در مقابل جرمی کوربین، رهبر این حزب ایستاده‌اند که به تازگی پس از تردید بسیار برای یک همه‌پرسی جدید برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موضع‌گیری کرده‌ است.

🔻 جان مک‌دونل کارشناس مالی حزب کارگر بریتانیا می‌گوید که این حزب تحت فشار ترزا می‌مجبور شده است با همه‌پرسی دوم موافقت کند. مک دونل تاکید می‌کند که حزب کارگر قصد دارد برنامه «برگزیت جایگزین خود» را در پارلمان به کرسی بنشاند.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳EO۸X&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


🔻برگزیت اصلاح شده «ترزا می» هم رد شد

🔹پارلمان انگلیس توافق برگزیت اصلاح شده نخست وزیر انگلیس را نیز رد کرد.

🔹مخالفت دوباره نمایندگان پارلمان انگلیس با طرح دولت این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) به سوالاتی درباره احتمال کناره‌گیری نخست‌وزیر انگلیس منجر شده است/ فارس

#بین‌الملل


پارلمان انگلیس به تعویق برگزیت رای داد

پارلمان انگلیس پس از مخالفت با طرح موردنظر دولت «ترزا می» درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا، شامگاه پنجشنبه به لایحه تعویق برگزیت رأی موافق داد/ایرنا

Asriran. com


📌مذاکرات ترزا می‌ و پارلمان به بن‌بست رسید

🔸بریتانیا در تله برگزیت

💢نمایندگان مجلس عوام بریتانیا شامگاه سه‌شنبه گذشته با اختلاف ۱۴۹ رای، بار دیگر با طرح برگزیت ترزا می‌برای چگونگی خروج از اتحادیه اروپا مخالفت کردند. در این رای‌گیری ۳۹۱ نماینده مجلس عوام به توافق اصلاح شده برگزیت رای منفی دادند. این در حالی است که تنها ۲۴۲ نماینده به توافق مورد نخست‌وزیر بریتانیا رای مثبت دادند.

با رای منفی سه‌شنبه‌شب به توافق برگزیت، پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا اکنون باید بین خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا یا تعویق برگزیت یا برگزاری انتخابات سراسری یا برگزاری همه‌پرسی مجدد درباره برگزیت انتخاب کند.

💢این در حالی است که ممکن است ترزا می‌تصمیم بگیرد برای سومین بار برگزیت را در مجلس عوام این کشور به رای بگذارد. دولت بریتانیا و اتحادیه اروپا احتمال مذاکرات بیشتر برای اصلاح مجدد توافق برگزیت را رد کرده‌اند. گفتنی است دیروز هم پارلمان بریتانیا، با خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا مخالفت کرد و حال ترزا می، به دنبال تعویق در خروج است.

↙️برای دیدن ادامه این مطلب روی لینک زیر کلیک کنید:

🌐 https: //jahanesanat. ir/?p=۱۷۳۹۱


♦️ «ترزا می» پس از تصویب طرح برگزیت استعفا می‌دهد

🔹منابع انگلیسی روز چهارشنبه گزارش دادند که نخست وزیر انگلیس به هم حزبی‌های خود اعلام کرد در صورت موافقت پارلمان با طرح مورد نظر دولت درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا از مقام خود کناره گیری خواهد کرد

جزییات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xah


چرخش نخست‌وزیر انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا

🔹 نخست وزیر انگلیس درباره شکست کامل برگزیت به نمایندگان پارلمان این کشور هشدار داده و گفت شاید هرگز اتحادیه اروپا را ترک نکنند.


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | تظاهرات میلیونی ضد اشغال در بغداد | عراقی‌ها چه شعارهایی می‌دادند؟

همشهریهمشهری19 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مردم شهرهای مختلف عراق به ویژه پایتخت از نخستین ساعت‌های صبح امروز جمعه خود را به بغداد رساندند تا در تظاهرات میلیونی علیه نیروهای اشغالگر آمریکایی شرکت کنند. اکنون همه خیابان‌ها و مسیرهای منتهی به محل برگزاری تظاهرات در خیابان جادریه مملو از جمعیت است و همه جا این مناطق به جوش و خروش علیه اشغالگران تبدیل شده است. تظاهرات میلیونی مردم عراق در پایتخت با شعارهای «کلا کلا آمریکا، کلا کلا اسرائیل» - نه به آمریکا و اسرائیل - آغاز شد و در ادامه سیل جمعیت از مناطق مختلف و خیابان‌های بغداد به تظاهرات کنندگان پیوستند. حضور گسترده مردم کفن پوش با در دست داشتن پرچم‌های عراق و شعارهای ضد آمریکا، اسرائیل و حکام مزدور عرب جلوه‌ای دیدنی به تظاهرات میلیونی بغداد داده است. تصاویری از این راهپیمایی را در ویدئوی زیر ببینید:
مازن آنلاینمازن آنلاین22 ساعت قبل
پیام مازند - نوشهر - مدیر شبکه بهداشت و درمان نوشهر از رهاسازی یا سرریز فاضلاب مجتمع‌های مسکونی و تجاری در کوچه و خیابان‌ها به عنوان معضلی فراگیری در این شهرستان یاد کرد و گفت که تاکنون پرونده تخلف ۱۰ مجتمع مسکونی و تجاری برای رسیدگی به دستگاه قضایی ارسال شده است. سیدرحیم سیدپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رهاسازی فاضلاب در کوچه‌ها و خیابان‌ها نه تنها به لحاظ قانونی تخلف محسوب می‌شود، بلکه تهدید جدی برای سلامت جامعه است. سیدپور با اعلام این که بقیه پرونده‌ها هم مراحل قانونی را در دستگاه قضایی طی می‌کنند، افزود: دست اندرکاران ساخت و ساز و صاحبان مجتمع‌ها باید پاسخگوی سرزیر شدن فضلاب در خیابان باشند. سیدپور گفت‌: سرریز شدن فاضلاب این مجتمع‌ها در معابر عمومی و برای ساکنان، همسایگان و شهروندان نوشهری چالش بهداشتی ایجاده کرده است و همواره مورد اعتراض ساکنان این مناطق قرار می‌گیرد. برچسب‌هانوشهر آب و فاضلاب مازندران
افکارنیوزافکارنیوز21 ساعت قبل
اخبار سیاسی - در این گزارش آمده است: این یگان عملیات خارجی حزب‌الله لبنان است که به صورت مستقیم به امنیت نظامی آن مرتبط است و مسؤولیت اجرای عملیات‌های حزب‌الله در خارج خاک لبنان را بر عهده دارد. مسؤولیت این یگان را (سید) حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله شخصا برعهده دارد. «طلال حمیه» فرمانده یگان ۹۱۰ کیست؟ الجزیره درباره طلال حمیه فرمانده یگان مذکور نوشت: وی «طلال حسین حمیه» با کنیه «ابی جعفر» فرمانده اجرایی فعلی یگان ۹۱۰ است که فرماندهان نظامی اسرائیلی به او لقب «شبح» داده‌اند زیرا هیچ سند رسمی از وی در لبنان وجود ندارد و به کلی از زندگی اجتماعی و ظهور علنی به دور است و احتیاط‌های امنیتی را شدیدا رعایت می‌کند. حمیه اکنون این یگان را در منصبی اداره می‌کند که پیشتر فرمانده مشهورتر حزب‌الله «عماد مغنیه» بر عهده داشت، کسی که در سال ۲۰۰۸ در دمشق ترور شد. در پایان این گزارش ادعا شده، از سناریوهای احتمالی ایران برای گرفتن انتقام ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه به دست آمریکا، واگذاری مأموریت به یگان ۹۱۰ حزب‌الله است.

تجلیل از ژنرال قاسم سلیمانی در ونزوئلا

آخرین خبرآخرین خبر16 ساعت قبل

اخراج اشغالگران و سیادت از مردم دو راهبرد شهید سلیمانی

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سعدالله زارعی کارشناس مسایل سیاسی، با بیان این که رهبر انقلاب در مواجه با شهادت شهید سلیمانی از آن به عنوان مکتب سلیمانی یاد کردند گفت: در واقع توجه به مکتب شهید سلیمانی در بکار بستن راه و روش او، می‌تواند راهگشای ملت‌ها و امت اسلامی در برخورد با دشمنان و برقراری حکومت طیبه الهی باشد. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی با اشاره به مجاهدت‌های خالصانه شهید سلیمانی در راه خدا افزود: آمریکایی‌ها در مواجه با انقلاب و ملت‌های مسلمان و جبهه مقاومت از سال ۱۹۹۴ میلادی، به این جمع بندی رسیدند که برای نجات خودشان از مشکلات منطقه، باید مقاومت ملت‌ها به ویژه جمهوری اسلامی ایران را بشکنند که در این خصوص برنامه ریزی کردند. زارعی اضافه کرد: در این طرح که یک گروه ۴۰۰ نفره در آمریکا آن را طراحی کردند یک راهبرد کامل و جامع برای غلبه بر منطقه با مدیریت پل ولفوویتز طراحی شد که با آمدن جرج بوش در سال ۲۰۰۰ میلادی، این کار اجرایی شد. وی با بیان این که بوش از این راهبرد جدید با هدف همراه سازی سایر ملت‌ها به عنوان جنگ‌های صلیبی یاد می‌کرد افزود: توطئه بزرگی را با آوردن ۳۰۰ هزار نیرو و استفاده از ظرفیت نیرو‌های انگلیسی و متحدین آمریکا پای کار آوردند و به گفته خودشان بیش از ۷ تریلیون دلار نیز هزینه کردند. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیاین کارشناس سیاسی افزود: شهید سلیمانی برنامه هوشمند با سازمان چابک و نیروی محلی را طراحی کرد و دو هدف اخراج اشغالگران و سیادت از مردم عراق را در دستور کار قرار داد که با تلاش و مجاهدت به نتیجه رسید.

:: لندن - پول آمریکایی، سیاست انگلیسی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

اخبار بیشتر