برگزیت؛ هفته سرنوشت‌ساز برای ترزا می
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

برگزیت؛ هفته سرنوشت‌ساز برای ترزا می

ترزا می‌هنوز نتوانسته درباره برگزیت من را قانع کند

ایلناخبرگزاری ایلنا
ترزا می‌هنوز نتوانسته درباره برگزیت من را قانع کند
رهبر حزب کارگر بریتانیا گفت که نخست‌وزیر این کشور هنوز نتوانسته وی را در رابطه طرح خروج از اتحادیه اروپا مجاب کند.

ترزا می‌هنوز نتوانسته درباره برگزیت من را قانع کند - 1

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «جرمی کوربین»، رهبر حزب کارگر بریتانیا، امروز -دوشنبه- گفت که «ترزا می»، نخست‌وزیر این کشور هنوز نتوانسته وی را در رابطه طرح خروج از اتحادیه اروپا مجاب کند.

«کایر استارمر» از اعضای پارلمان بریتانیا، گفت که دولت می‌تاکنون هیچ تغییری در موضع خود درباره برگزیت نداده است و در نتیجه هیچ تغییری در این زمینه ایجاد نشده است.

وی افزود: «حزب کارگر و دولت با امید برای یافتن راه‌حل وارد گفت‌وگوها شده‌اند. تاکنون چنین چیزی به دست نیامده است. همچنان برای رسیدن به یک توافق قدم برمی‌داریم.»

خواندن خبر در سایت منبع

تلاش ترزا می‌برای دستیابی به توافق با حزب کارگر بر سر برگزیت

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
تلاش ترزا می‌برای دستیابی به توافق با حزب کارگر بر سر برگزیت
خبرگزاری میزان- وزیر خارجه انگلیس ضمن بیان این مطلب که نمی‌توان با «خطوط قرمز بزرگ» وارد مذاکرات برگزیت شد می‎گوید که مذاکره با حزب کارگر در این رابطه آسان نیست.
تلاش ترزا می‌برای دستیابی به توافق با حزب کارگر بر سر برگزیت - 0

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، «جرمی هانت» می‎گوید که «ترزا می» تمامی تلاش خود را برای دست یافتن به توافق با حزب کارگر بر سر برگزیت به کار می‌بندد.

وی با اشاره به اینکه با خطوط قرمز بزرگ نمی‌توان وارد مذاکرات برگزیت شد اظهار داشت که مذاکره با حزب کارگر در خصوص برگزیت آسان نیست.

تحولات اخیر در انگلیس و عدم موفقیت «ترزا می» در جلب موافقت نمایندگان پارلمان با توافق برگزیت، چالش خروج این کشور از اتحادیه اروپا را پیچیده‌تر کرد.

قرار است روز دوشنبه ترزا می‌ با «جرمی کوربین» در خصوص برگزیت مذاکره کند.

این مذاکره در حالی انجام می‌شود که «بن بردشاو» نماینده حزب کارگز انگلیس پیشنهاد نخست وزیر برای مذاکره را دامی برای جرمی کوربین و تلاش برای دستیابی به توافقی هولناک توصیف کرد که حزب کارگر باید از آن اجتناب کند.

از سوی دیگر تنش‌ها در انگلیس در پی بن بست برگزیت در پارلمان تشدید شده و یکی از قانونگذاران حزب محافظه کار انگلیس و حامی «برگزیت سخت» گفته که نخست وزیر باید بلافاصله از سمتش کناره گیری کند.

«اندرو بریدگن» از قانونگذاران حزب محافظه کار ترزا می‌گوید: «می» باید به مشکلات نگاه کند و به خاطر کشور و حزب محافظه کار بهتر است حالا برود.

مجلس عوام انگلیس با طرح‌های جایگزین توافق برگزیت مخالفت کرده و به آن‌ها رای منفی داده است. این مخالفت که برای چهارمین بار صورت گرفت، چالش برگزیت را بیش از پیش پیچیده کرد.

انگلیس تا ۱۲ آوریل (۲۳ فروردین) فرصت دارد برای خروج از اتحادیه اروپا با این اتحادیه به توافق دست یابد. در غیر اینصورت مجبور خواهد شد بدون توافق اتحادیه اروپا را ترک کند.

روز جمعه گذشته ترزا می‌ با ارسال نامه‌ای به «دونالد تاسک» رئیس شورای اتحادیه اروپا خواستار موافقت این اتحادیه با تعویق برگزیت تا ۳۰ ژوئن (۹ تیر) شد تا نمایندگان انگلیس بتوانند به توافق دست یابند.

خواندن خبر در سایت منبع

کمیسر اتحادیه اروپا: چین بزرگترین برنده مناقشات برگزیت است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
کمیسر اتحادیه اروپا: چین بزرگترین برنده مناقشات برگزیت است
کمیسر امور بودجه اتحادیه اروپا با تاکید بر اینکه اروپا فلج شده است چین را بزرگترین برنده مناقشات بر سر مسئله برگزیت در اتحادیه اروپا دانست.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «گونتر اوتینگر»، کمیسر امور تجاری و بودجه اتحادیه اروپا در مصاحبه‌ای با روزنامه «دی ولت» آلمان چین را به عنوان بزرگترین برنده مناقشات بر سر مسئله برگزیت در اتحادیه اروپا دانسته و تاکید کرد که اتحادیه اروپا فلج شده است.

وی که در آستانه برگزاری نشست چین-اتحادیه اروپا در بروکسل سخن می‌گفت تصریح کرد که بیش از دو سال است که اتحادیه اروپا خود را درگیر مسئله برگزیت کرده است و چنین روندی پول، تلاش و کوشش، اعصاب و زمان زیادی را می‌طلبد. این درحالی است که چیزهای مهم‌تری هم وجود دارد که باید انجام شود. به این ترتیب ما دیگران را قدرتمند می‌کنیم. بزرگترین برنده این شرایط چین است.

اوتینگر همچنین تصریح کرد که جمهوری خلق چین به شدت استراتژی خود را دنبال می‌کند و در همه جای دنیا مشغول پر کردن شکاف‌ها یی است که اروپا نمی‌تواند آن را پر کند چرا که این اتحادیه خیلی درگیر مسائل داخلی خود شده است. وی به عنوان نمونه به مسئله هوش مصنوعی و اینترنت نسل پنجم اشاره کرد.

نخست وزیر چین اخیرا همه انتقادها به کشورش مبنی بر اینکه می‌خواهد اتحادیه اروپا را جدا کند رد کرده است. وی در مقاله‌ای در روزنامه هندلزبلات آلمان نوشته است که ما کاملا از روند ادغام اتحادیه اروپا به امید ایجاد یک اروپای مرفه و متحد حمایت می‌کنیم.

اخیرا برخی انتقادها از طرف مقامات اروپایی به چین وارد شده است که می‌خواهد از طریق همکاری‌های ویژه با کشورهای شرق اروپا این اتحادیه را دچار از هم گسیختگی کند.

نشست اتحادیه اروپا-چین روز سه شنبه در بروکسل برگزار می‌شود. نخست وزیر چین در مقاله خود در روزنامه هندلزبلات تصریح کرد که چین آماده است با اروپا همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله دفاع از توافق آب و هوای پاریس، ترویج توسعه پایدار، پایبندی به توافق هسته‌ای با ایران و مبارزه با تروریسم را گسترش دهد. به گفته وی بحصوص تبادل نظر درباره مسائلی مانند اصلاح سازمان تجارت جهانی باید تقویت شود.

اخیرا آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه این مسئله را واضح کرده‌اند که با وجود تردیدهایی که وجود دارد اما همکاری تنگاتنگ با چین اهمیت دارد. اروپاییان در روند همکاری با چین بسیار متفاوت از سیاست‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا عمل می‌کنند که کشورش در یک جنگ تجاری با چین قرار دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

ترزا می: برگزیت نیاز به توافق دوطرفه دارد

مهرخبرگزاری مهر
ترزا می: برگزیت نیاز به توافق دوطرفه دارد
نخست وزیر انگلیس با انتشار یک پیام ویدئویی تحقق برگزیت را ملزم به توافق میان موافقان و مخالفان این طرح دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اتریش، «ترزا می» نخست وزیر انگلیس با انتشار یک پیام ویدئویی با اشاره به بن بست کنونی برگزیت اظهار داشت: تنها راه برون رفت از بن بست برگزیت توافق دو طرفه است.

وی در ادامه افزود: مخالفان توافق برگزیت باید دست از لجاجت برداشته و همسو با موافقان آن مسیر را برای اجرایی شدن هموار کنند.

این در حالی است که نخست وزیر انگلیس چند روز گذشته در نامه‌ای به اتحادیه اروپا خواستار به تعویق افتادن برگزیت تا پایان ماه ژوئن شده بود.

بر اساس توافق اولیه میان بروکسل و لندن باید انگلیس تا پایان ماه مارس اتحادیه اروپا را ترک می‌کرد که هنوز این امر محقق نشده است.

پارلمان انگلیس تاکنون سه بار به برگزیت رأی منفی داده است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با مذاکرات برگزیت، برگزیت، اتحادیه اروپا، انگلیس و ترزا می از تلگرام

🔷 مخالفت ده‌ها نماینده حزب کارگر با برگزاری دومین همه‌پرسی برای برگزیت

🔻 حزب کارگر بریتانیا اعلام کرده است که اگر برنامه برگزیت این حزب در پارلمان اکثریت آرا را به دست نیاورد از همه‌پرسی دوم برای برگزیت حمایت می‌کند. اما بیش از یک چهارم از نمایندگان این حزب در پارلمان با آن مخالفت کردند.

🔻 مخالفان رفراندوم دوم از حزب کارگر بیشتر در مقابل جرمی کوربین، رهبر این حزب ایستاده‌اند که به تازگی پس از تردید بسیار برای یک همه‌پرسی جدید برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موضع‌گیری کرده‌ است.

🔻 جان مک‌دونل کارشناس مالی حزب کارگر بریتانیا می‌گوید که این حزب تحت فشار ترزا می‌مجبور شده است با همه‌پرسی دوم موافقت کند. مک دونل تاکید می‌کند که حزب کارگر قصد دارد برنامه «برگزیت جایگزین خود» را در پارلمان به کرسی بنشاند.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳EO۸X&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


🔻برگزیت اصلاح شده «ترزا می» هم رد شد

🔹پارلمان انگلیس توافق برگزیت اصلاح شده نخست وزیر انگلیس را نیز رد کرد.

🔹مخالفت دوباره نمایندگان پارلمان انگلیس با طرح دولت این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) به سوالاتی درباره احتمال کناره‌گیری نخست‌وزیر انگلیس منجر شده است/ فارس

#بین‌الملل


پارلمان انگلیس به تعویق برگزیت رای داد

پارلمان انگلیس پس از مخالفت با طرح موردنظر دولت «ترزا می» درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا، شامگاه پنجشنبه به لایحه تعویق برگزیت رأی موافق داد/ایرنا

Asriran. com


📌مذاکرات ترزا می‌ و پارلمان به بن‌بست رسید

🔸بریتانیا در تله برگزیت

💢نمایندگان مجلس عوام بریتانیا شامگاه سه‌شنبه گذشته با اختلاف ۱۴۹ رای، بار دیگر با طرح برگزیت ترزا می‌برای چگونگی خروج از اتحادیه اروپا مخالفت کردند. در این رای‌گیری ۳۹۱ نماینده مجلس عوام به توافق اصلاح شده برگزیت رای منفی دادند. این در حالی است که تنها ۲۴۲ نماینده به توافق مورد نخست‌وزیر بریتانیا رای مثبت دادند.

با رای منفی سه‌شنبه‌شب به توافق برگزیت، پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا اکنون باید بین خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا یا تعویق برگزیت یا برگزاری انتخابات سراسری یا برگزاری همه‌پرسی مجدد درباره برگزیت انتخاب کند.

💢این در حالی است که ممکن است ترزا می‌تصمیم بگیرد برای سومین بار برگزیت را در مجلس عوام این کشور به رای بگذارد. دولت بریتانیا و اتحادیه اروپا احتمال مذاکرات بیشتر برای اصلاح مجدد توافق برگزیت را رد کرده‌اند. گفتنی است دیروز هم پارلمان بریتانیا، با خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا مخالفت کرد و حال ترزا می، به دنبال تعویق در خروج است.

↙️برای دیدن ادامه این مطلب روی لینک زیر کلیک کنید:

🌐 https: //jahanesanat. ir/?p=۱۷۳۹۱


♦️ «ترزا می» پس از تصویب طرح برگزیت استعفا می‌دهد

🔹منابع انگلیسی روز چهارشنبه گزارش دادند که نخست وزیر انگلیس به هم حزبی‌های خود اعلام کرد در صورت موافقت پارلمان با طرح مورد نظر دولت درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا از مقام خود کناره گیری خواهد کرد

جزییات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xah


چرخش نخست‌وزیر انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا

🔹 نخست وزیر انگلیس درباره شکست کامل برگزیت به نمایندگان پارلمان این کشور هشدار داده و گفت شاید هرگز اتحادیه اروپا را ترک نکنند.


نظرها

در ادامه بخوانید

وانانیوزوانانیوز23 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، وزارت خارجه آمریکا در پیامی مدعی شد جمهوری اسلامی ایران باید اقدامات «غیرقانونی!» خود در خلیج فارس را متوقف و فورا خدمه کشتی توقیف شده را آزاد کند. این وزارتخانه در اظهاراتی بی اساس گفت: اقدامات سپاه پاسداران در تهدید امنیت کشتیرانی تنگه هرمز را محکوم می‌کنیم! سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران صبح امروز اعلام کرد یک کشتی بیگانه حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق را در آب‌های خلیج فارس توقیف کرده است. از سوی دیگر، یک سخنگوی دولت انگلیس نیز گفت نفتکشی که به دلیل قاچاق سوخت در آب‌های خلیج فارس متوقف شده است با پرچم انگلیس تردد نمی‌کرد. او افزود: «اطلاع نداریم که آیا این کشتی برای ما منافعی داشته است یا خیر».
فردا نیوزفردا نیوز14 ساعت قبل
چگونه بدهکار بانک سرمایه اعلام می‌کند که من داماد وزیر هستم، اما مرا با نام خودم محاکمه کنید؟ یا داماد یک مقام دولتی دیگر وقتی انتصابش رسانه‌ای شد، از سمتش استعفا داد؟ خبرگزاری فارس: بحث «دامادزاده‌ها» و «آقازاده‌ها» چندی پیش بسیار داغ و به موضوع جنجالی روز تبدیل شد؛ به ویژه در قضیه متهمان موسسات مالی پرونده البرز ایرانیان، ولیعصر، آرمان و فردوسی که متهم ردیف اول با نفوذی که از طریق پدر و پدر همسرش داشته، اعمال مجرمانه خود را انجام داده و تا امروز هم استاندار سابق ایلام و استاندار فعلی هرمزگان معلوم نیست چرا محاکمه نمی‌شوند؟ در همین زمینه، محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: متأسفانه واژه‌ای در کشور راه افتاد به نام آقازاده‌ها و سوءاستفاده‌هایی که صورت گرفت الان ما شاهدیم که بحث «دامادها» مطرح شده و به خصوص که در یک‌سری از بنگاه‌های اقتصادی و موسسات مالی موضوع داماد‌ها مطرح است. وی افزود: امیدواریم این بحث به زودی جمع شود و ضمن برخورد با جا‌هایی که تخلف یا خدای ناکرده جرمی صورت گرفته دیگر شاهد حضور داماد‌ها در عرصه سوءاستفاده و رانت‌خواری نباشیم. زاهدی در پاسخ به سوالی درباره داشتن درآمد‌های نجومی در اقشاری مثل پزشکان، ستاره‌های ورزشی و سینمایی یا صداوسیما از تبلیغات به صورت کلی تصریح کرد: یک بحثی که چند سال مطرح است به عنوان درآمد‌های نجومی، واقعیت این است که در کشور هنوز مقابله‌ای با درآمد‌های نجومی نشده است ما انتظار داریم هم دولت و هم مجلس و هم قوه قضاییه موضوع درآمد‌های نجومی را با «وحدت رویه» دنبال کنند. وی تأکید کرد: بهترین کار این است که در شورای هماهنگی اقتصادی که سران سه قوه حضور دارند در مورد «درآمد‌های نجومی» تصمیم‌گیری کنند. انشاءالله «عدالت اجتماعی» و «رفع تبعیض‌های اجتماعی» در بین حقوق بگیران همین طور در بین مردم صورت بگیرد.

واقعا مردمی باشید

مهرمهر16 ساعت قبل
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه لبنانی العهد، صهیونیست‌ها همچنان به سلسله تعرض‌های روزمره خود به مسجدالاقصی ادامه می‌دهند. بر اساس این گزارش، آخرین اخبار از قدس اشغالی حاکی از آن است که مسجدالاقصی بار دیگر مورد تعرض دهها شهرک نشین صهیونیست قرار گرفته است. رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند که تعرض شهرک نشینان به مسجدالاقصی با چراغ سبز نظامیان این رژیم اتفاق افتاده است.

اقدام رژیم بحرین در استخدام یک عضو القاعده برای ترور شیعیان

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
دولت بحرین می‌گوید ادعای این عضو سابق القاعده جعلی است. خبرنگار الجزیره انگلیسی گزارش داد سرکوب‌های خشونت آمیز دولت بحرین علیه تظاهرات شیعیان در ماه مارس سال ۲۰۱۱ توجه جهان را به خود جلب کرد. دولت بحرین اعلام کرد در این سرکوب‌ها ۳۵ نفر کشته و هزاران تن دیگر دستگیر شدند. یک عضو سابق القاعده می‌گوید دولت بحرین او را برای ترور اعضای شیعه مخالف استخدام کرده بود. "صالح می‌گوید با اعضای القاعده در عربستان سعودی تماس گرفت تا افراد کهنه کار برای انجام این عملیات به بحرین اعزام شوند. «محمد ابولفاسی فعال حقوق بشر در سخنانی گفت:» پادشاه بحرین می‌خواهد بر اساس اختلافات فرقه‌ای، بین شیعیان و سنی‌ها اختلاف ایجاد کند تا مسئولیت اوضاع را بر عهده نگیرد.

اخبار بیشتر