وضعیت فعلی بارش‌ها و پیش‌بینی باران سیل‌آسا از شنبه + جدول
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

وضعیت فعلی بارش‌ها و پیش‌بینی باران سیل‌آسا از شنبه + جدول

عبور بارش‌ها از مرز ۲۸۵ میلیمتر +جدول

انتخابخبرگزاری انتخاب
عبور بارش‌ها از مرز ۲۸۵ میلیمتر +جدول
از مجموع ۲۸۵.۵ میلی‌متر بارش ثبت‌شده در ۱۹۷ روز ابتدایی سال آبی جاری، ۹۲.۱ میلی‌متر سهم پاییز، ۱۳۱.۹ میلی‌متر سهم زمستان و ۶۱.۵ میلیمتر سهم ۱۸ روز نخست بهار است.
عبور بارش‌ها از مرز ۲۸۵ میلیمتر +جدول - 0

از مجموع ۲۸۵٫۵ میلی‌متر بارش ثبت‌شده در ۱۹۷ روز ابتدایی سال آبی جاری، ۹۲٫۱ میلی‌متر سهم پاییز، ۱۳۱٫۹ میلی‌متر سهم زمستان و ۶۱٫۵ میلیمتر سهم ۱۸ روز نخست بهار است.

به گزارش تسنیم، بر اساس آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، ارتفاع کل ریزش‌های جوی از اول مهر ۹۷ تا هجدهم فروردین ۹۸ (۱۹۷ روز ابتدایی سال آبی جاری) بالغ بر ۲۸۵٫۵ میلی‌متر است.

این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت (۱۹۷٫۷ میلی‌متر) ۴۴ درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته (۱۰۲٫۶ میلی‌متر) ۱۷۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

از مجموع ۲۸۵٫۵ میلی‌متر بارش ثبت‌شده در ۱۹۷ روز ابتدایی سال آبی جاری، ۹۲٫۱ میلی‌متر سهم پاییز، ۱۳۱٫۹ میلی‌متر سهم زمستان و ۶۱٫۵ میلیمتر سهم ۱۸ روز نخست بهار است.

خواندن خبر در سایت منبع

پیش بینی بارش بارا‌ن‌های سیل‌آسا در ۱۲ استان

تسنیمخبرگزاری تسنیم
پیش بینی بارش بارا‌ن‌های سیل‌آسا در ۱۲ استان
سازمان هواشناسی کشور از بارش باران شدید طی امروز ، فردا و روز پنجشنبه در ۱۲ استان خبر داد.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ‌فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: امروز برای شمال شرق و شرق کشور بارش باران گاهی همراه با رگبار و رعد و برق پیش بینی شده است. همچنین شمال غرب و غرب بارش‌های پراکنده برای امروز خواهند داشت.

وی ادامه داد: برای روز چهارشنبه در شمال شرق بارش‌ها ادامه دارد و از بعدازظهر فردا در غرب، جنوب و جنوب غرب و شمال غرب بارندگی خواهیمم داشت.

وی افزود: روز پنجشنبه نیز بارش‌ها به صورت پراکنده ادامه خواهد داشت و شدت بارش‌های امروز برای استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی و سمنان، فردا استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، جنوب و غرب لرستان و غرب آذربایجان غربی بارش‌ها شدید خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی بیان کرد: روز پنجشنبه نیز شدت بارش‌ها مربوط به استان‌های فارس، کرمان، ایلام، آذریایجان غربی، ‌ لرستان، کردستان و بوشهر بارش‌ها شدید پیش بینی شده است.

گودرزی همچنین از افزایش ۲ تا ۳ درجه‌ای دما در تهران تا روز پنجشنبه خبر داد.

خواندن خبر در سایت منبع

پربارش‌ترین استان در سال آبی جاری کدام استان کشور است؟

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
پربارش‌ترین استان در سال آبی جاری کدام استان کشور است؟
اقتصاد نیوز: بررسی آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران نشان می دهد استان لرستان با ۱۰۷۱ میلیمتر بارش، پربارش‌ترین استان کشور در سال آبی جاری است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، در ۱۹۷ روز ابتدایی سال آبی جاری (ابتدای مهرماه ۹۷ تا عصر روز هجدهم فروردین‌ماه ۹۸) در مجموع ۲۸۵٫۵ میلیمتر بارش در ایران به ثبت رسیده است.

در این مدت، برخی استان‌های کشور بیش از این میزان و برخی کمتر از این رقم بارش داشته‌اند. بررسی آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران نشان می‌دهد استان لرستان با ۱۰۷۱ میلیمتر بارش، پربارش‌ترین استان کشور در سال آبی جاری است.

میزان بارش‌های استان لرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی ۲۵۹٫۴ درصدی و نسبت به متوسط آمار بارش‌ها در مدت مشابه در درازمدت (آمار ۵۰ ساله) رشدی ۱۳۳٫۸ درصد داشته است.

همچنین بارش‌های استان خوزستان که این روزها، ورودی سیلابی استان‌های بالادست خود را نیز در سدهای بزرک ذخیره کرده، به ۵۵۵ میلیمتر رسید. این میزان بارش، نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی ۲۵۸٫۱ درصدی و نسبت به متوسط آمار بارش‌ها در مدت مشابه در درازمدت (آمار ۵۰ ساله) رشدی ۷۲٫۱ درصد داشته است.

پربارش‌ترین استان در سال آبی جاری کدام استان کشور است؟ - 6

خواندن خبر در سایت منبع

پنج شنبه؛ ورود سامانه بارشی جدید به کشور

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
پنج شنبه؛ ورود سامانه بارشی جدید به کشور
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از پنج شنبه سامانه بارشی جدیدی از سمت شمال غرب وارد کشور می شود و به تدریج جنوب ایران را فرا می‌گیرد .

به گزارش مشرق، امیر حسین نقشینه درباره وضعیت جوی امروز و فردا در سراسر کشور گفت: امروز و فردا در کشور با توجه به امواج میانی جوی که از روی کشور می‌گذرد برای بیشتر مناطق کشور رگبار و رعد برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی در ادامه درباره اینکه شدت بارش‌ها مربوط به کدام استان‌ها خواهد بود گفت: شدت بارش‌ها را در شمال شرق کشور خواهیم داشت.

وی افزود: از پنج شنبه سامانه بارشی جدیدی از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود و به تدریج جنوب ایران را فرا می‌گیرد که از روز پنج شنبه به بعد در شمال غرب و بخش‌های از جنوب کشور بارندگی‌ها آغاز شود.

وی افزود: برای تهران هم امروز و فردا آسمانی کمی ابری تا نیمه ابری گاهی با افزایش ابر و در ارتفاعات تهران و شرق استان با رگبار و رعد و برق گاهی هم وزش باد شدید مواجه خواهیم شد.

این کارشناسی سازمان هواشناسی افزود: برای خراسان رضوی و شمالی نیز احتمال آب گرفتگی معابر را خواهیم داشت.

نقشینه بیان کرد: از روز چهارشنبه در شمال شرق کشور افزایش دما را داریم.منبع: میزان

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با بارش باران، هواشناسی، استان خوزستان، ایران و لرستان از تلگرام

برف و باران در راه است

سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای نسبت به بارش باران و برف، وزش باد شدید و مواج شدن خلیج‌فارس و تنگه هرمز طی سه روز آینده هشدار داد. /مهر


⛈ مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان #هواشناسی گفت: با ورود سامانه بارشی از غرب کشور در بعد از ظهر امروز (۳ فروردین) برای استان‌های غربی بارش باران، وزش باد و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش #برف پیش‌بینی شده است.


🎥 بارش شدید باران در اندیمشک-خوزستان

🔹 سازمان هواشناسی درخصوص احتمال وقوع سیل در استان خوزستان هم هشدار داده است.


بارش برف وباران ووزش بادشدیددربیشترمناطق کشور

سازمان هواشناسی باصدوراخطاریه‌ای نسبت به بارش باران وبرف، وزش بادشدیدومواج شدن خلیج‌فارس وتنگه هرمزطی سه رورآینده هشدار داد.


✅ بارش باران تمام نمی‌شود؟

هواشناسی: ورود موج جدید بارشی به کشور را از فردا شاهد خواهیم بود

مدیر کل پیش‌ بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، تداوم بارش‌‌ها را در بیشتر مناطق کشور پیش‌ بینی کرد و …

🔗 ادامه مطلب …


✅ هشدار سازمان هواشناسی به مسافران نوروزی

در برخی نقاط در روزهای ۶ و ۷ فروردین‌ ماه احتمال وقوع سیل وجود دارد

سفر رفتید، تجهیزات کامل زمستانی را هم با خود ببرید / توقف در حاشیه رودخانه‌‌ها هم ممنوع

در اخطاریه سازمان هواشناسی، برای روز چهارشنبه هفتم فروردین بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق، وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌‌ها در …

🔗 ادامه مطلب …


نظرها

در ادامه بخوانید

معجزه در رانندگی به سبک زن روس! + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک راننده زن روس هنگام شروع رانندگی، پدال‌های گاز و ترمز را جابجا فشار داد و با این اشتباه، به جلو و پشت خودرو آسیب وارد کرد. انتهای پیام/

لحظه درآغوش کشیدن فرزندان بعد از ۲ سال نگهداری در مراکز پناهندگی آمریکا + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران21 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، نه خانواده‌‌ای که در پی سیاست‌های مهاجرتی دولت دونالد ترامپ از آمریکا اخراج شده‌ بودند اجازه یافتند از گواتمالا عازم فرودگاه بین‌المللی لس‌‌آنجلس شوند و بعد از یک سال و نیم بچه‌هایشان را از نزدیک ببینند. بر اساس تصمیم مهاجرتی دولت ترامپ هزاران خانواده از فرزندانشان جدا شده و فرزندانشان در مراکز پناهندگی و به دور از خانواده نگهداری می‌شوند. بیشتر بخوانید: حقایقی شنیدنی از قوانین ایالات متحده در یک کلاس درس آمریکایی! + فیلمانتهای پیام/

پرواز وحشتناک یک کامیون در خیابان! + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک کامیون به دلیل از دست دادن کنترل خودروی خود به طرز وحشتناکی با خودروهای پارک شده در خیابان تصادف کرد. در این حادثه یک عابر پیاده مصدوم شد. بیشتر بخوانید: زجرکش کردن یک الاغ با کامیون + فیلمانتهای پیام/

زجرکش کردن یک الاغ با کامیون + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل

پرستار شجاع

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما احمد محمدی سال ۹۴ به عنوان پرستار برای امداد و کمک به مدافعان حرم عازم سوریه میشود و در اذر همان سال در پست امداد به اسارت داعشی‌ها در می‌اید. تعداد بازدید: ۱۳ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

هر نیم ساعت یک نفر در کشور براثر تصادف فوت می‌کند

رکنارکنا22 ساعت قبل
رئیس پلیس راهور کشور اظهار داشت: نقش خانواده در نهادینه کردن فرهنگ ترافیک از همان اوایل کودکی از طریق کارکردهای آموزشی و فرهنگ سازی بسیار موثر است. وی افزود: ۸۲درصد از تصادفات در کشور تحت تاثیر سرعت غیر مجاز، سبقت غیر مجاز، نداشتن توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی است. وی، ۱۵درصد از تصادفات کشور به دلیل سرعت غیر مجاز است، گفت: متاسفانه در استان فارس این میانگین به ۱۶ درصد رسیده است. رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه بستن کمربند ایمنی در جاده‌های برون شهری برای همه سرنشینان الزامی است، عنوان کرد: ۱۲ درصد از جان باختگان حوادث جاده‌ای، کودکان هستند که هیچ نقشی در تصادف نداشته‌اند. وی تصریح کرد: ۹۲ درصد علت وقوع حوادث رانندگی عامل انسانی است که نیازمند آموزش و فرهنگ سازی است.

اخبار بیشتر