وضعیت فعلی بارش‌ها و پیش‌بینی باران سیل‌آسا از شنبه + جدول
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

وضعیت فعلی بارش‌ها و پیش‌بینی باران سیل‌آسا از شنبه + جدول

عبور بارش‌ها از مرز ۲۸۵ میلیمتر +جدول

انتخابخبرگزاری انتخاب
عبور بارش‌ها از مرز ۲۸۵ میلیمتر +جدول
از مجموع ۲۸۵.۵ میلی‌متر بارش ثبت‌شده در ۱۹۷ روز ابتدایی سال آبی جاری، ۹۲.۱ میلی‌متر سهم پاییز، ۱۳۱.۹ میلی‌متر سهم زمستان و ۶۱.۵ میلیمتر سهم ۱۸ روز نخست بهار است.
عبور بارش‌ها از مرز ۲۸۵ میلیمتر +جدول - 0

از مجموع ۲۸۵٫۵ میلی‌متر بارش ثبت‌شده در ۱۹۷ روز ابتدایی سال آبی جاری، ۹۲٫۱ میلی‌متر سهم پاییز، ۱۳۱٫۹ میلی‌متر سهم زمستان و ۶۱٫۵ میلیمتر سهم ۱۸ روز نخست بهار است.

به گزارش تسنیم، بر اساس آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، ارتفاع کل ریزش‌های جوی از اول مهر ۹۷ تا هجدهم فروردین ۹۸ (۱۹۷ روز ابتدایی سال آبی جاری) بالغ بر ۲۸۵٫۵ میلی‌متر است.

این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت (۱۹۷٫۷ میلی‌متر) ۴۴ درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته (۱۰۲٫۶ میلی‌متر) ۱۷۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

از مجموع ۲۸۵٫۵ میلی‌متر بارش ثبت‌شده در ۱۹۷ روز ابتدایی سال آبی جاری، ۹۲٫۱ میلی‌متر سهم پاییز، ۱۳۱٫۹ میلی‌متر سهم زمستان و ۶۱٫۵ میلیمتر سهم ۱۸ روز نخست بهار است.

خواندن خبر در سایت منبع

پیش بینی بارش بارا‌ن‌های سیل‌آسا در ۱۲ استان

تسنیمخبرگزاری تسنیم
پیش بینی بارش بارا‌ن‌های سیل‌آسا در ۱۲ استان
سازمان هواشناسی کشور از بارش باران شدید طی امروز ، فردا و روز پنجشنبه در ۱۲ استان خبر داد.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ‌فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: امروز برای شمال شرق و شرق کشور بارش باران گاهی همراه با رگبار و رعد و برق پیش بینی شده است. همچنین شمال غرب و غرب بارش‌های پراکنده برای امروز خواهند داشت.

وی ادامه داد: برای روز چهارشنبه در شمال شرق بارش‌ها ادامه دارد و از بعدازظهر فردا در غرب، جنوب و جنوب غرب و شمال غرب بارندگی خواهیمم داشت.

وی افزود: روز پنجشنبه نیز بارش‌ها به صورت پراکنده ادامه خواهد داشت و شدت بارش‌های امروز برای استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی و سمنان، فردا استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، جنوب و غرب لرستان و غرب آذربایجان غربی بارش‌ها شدید خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی بیان کرد: روز پنجشنبه نیز شدت بارش‌ها مربوط به استان‌های فارس، کرمان، ایلام، آذریایجان غربی، ‌ لرستان، کردستان و بوشهر بارش‌ها شدید پیش بینی شده است.

گودرزی همچنین از افزایش ۲ تا ۳ درجه‌ای دما در تهران تا روز پنجشنبه خبر داد.

خواندن خبر در سایت منبع

پربارش‌ترین استان در سال آبی جاری کدام استان کشور است؟

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
پربارش‌ترین استان در سال آبی جاری کدام استان کشور است؟
اقتصاد نیوز: بررسی آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران نشان می دهد استان لرستان با ۱۰۷۱ میلیمتر بارش، پربارش‌ترین استان کشور در سال آبی جاری است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، در ۱۹۷ روز ابتدایی سال آبی جاری (ابتدای مهرماه ۹۷ تا عصر روز هجدهم فروردین‌ماه ۹۸) در مجموع ۲۸۵٫۵ میلیمتر بارش در ایران به ثبت رسیده است.

در این مدت، برخی استان‌های کشور بیش از این میزان و برخی کمتر از این رقم بارش داشته‌اند. بررسی آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران نشان می‌دهد استان لرستان با ۱۰۷۱ میلیمتر بارش، پربارش‌ترین استان کشور در سال آبی جاری است.

میزان بارش‌های استان لرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی ۲۵۹٫۴ درصدی و نسبت به متوسط آمار بارش‌ها در مدت مشابه در درازمدت (آمار ۵۰ ساله) رشدی ۱۳۳٫۸ درصد داشته است.

همچنین بارش‌های استان خوزستان که این روزها، ورودی سیلابی استان‌های بالادست خود را نیز در سدهای بزرک ذخیره کرده، به ۵۵۵ میلیمتر رسید. این میزان بارش، نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی ۲۵۸٫۱ درصدی و نسبت به متوسط آمار بارش‌ها در مدت مشابه در درازمدت (آمار ۵۰ ساله) رشدی ۷۲٫۱ درصد داشته است.

پربارش‌ترین استان در سال آبی جاری کدام استان کشور است؟ - 6

خواندن خبر در سایت منبع

پنج شنبه؛ ورود سامانه بارشی جدید به کشور

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
پنج شنبه؛ ورود سامانه بارشی جدید به کشور
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از پنج شنبه سامانه بارشی جدیدی از سمت شمال غرب وارد کشور می شود و به تدریج جنوب ایران را فرا می‌گیرد .

به گزارش مشرق، امیر حسین نقشینه درباره وضعیت جوی امروز و فردا در سراسر کشور گفت: امروز و فردا در کشور با توجه به امواج میانی جوی که از روی کشور می‌گذرد برای بیشتر مناطق کشور رگبار و رعد برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی در ادامه درباره اینکه شدت بارش‌ها مربوط به کدام استان‌ها خواهد بود گفت: شدت بارش‌ها را در شمال شرق کشور خواهیم داشت.

وی افزود: از پنج شنبه سامانه بارشی جدیدی از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود و به تدریج جنوب ایران را فرا می‌گیرد که از روز پنج شنبه به بعد در شمال غرب و بخش‌های از جنوب کشور بارندگی‌ها آغاز شود.

وی افزود: برای تهران هم امروز و فردا آسمانی کمی ابری تا نیمه ابری گاهی با افزایش ابر و در ارتفاعات تهران و شرق استان با رگبار و رعد و برق گاهی هم وزش باد شدید مواجه خواهیم شد.

این کارشناسی سازمان هواشناسی افزود: برای خراسان رضوی و شمالی نیز احتمال آب گرفتگی معابر را خواهیم داشت.

نقشینه بیان کرد: از روز چهارشنبه در شمال شرق کشور افزایش دما را داریم.منبع: میزان

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با بارش باران، هواشناسی، استان خوزستان، ایران و لرستان از تلگرام

برف و باران در راه است

سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای نسبت به بارش باران و برف، وزش باد شدید و مواج شدن خلیج‌فارس و تنگه هرمز طی سه روز آینده هشدار داد. /مهر


⛈ مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان #هواشناسی گفت: با ورود سامانه بارشی از غرب کشور در بعد از ظهر امروز (۳ فروردین) برای استان‌های غربی بارش باران، وزش باد و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش #برف پیش‌بینی شده است.


🎥 بارش شدید باران در اندیمشک-خوزستان

🔹 سازمان هواشناسی درخصوص احتمال وقوع سیل در استان خوزستان هم هشدار داده است.


بارش برف وباران ووزش بادشدیددربیشترمناطق کشور

سازمان هواشناسی باصدوراخطاریه‌ای نسبت به بارش باران وبرف، وزش بادشدیدومواج شدن خلیج‌فارس وتنگه هرمزطی سه رورآینده هشدار داد.


✅ بارش باران تمام نمی‌شود؟

هواشناسی: ورود موج جدید بارشی به کشور را از فردا شاهد خواهیم بود

مدیر کل پیش‌ بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، تداوم بارش‌‌ها را در بیشتر مناطق کشور پیش‌ بینی کرد و …

🔗 ادامه مطلب …


✅ هشدار سازمان هواشناسی به مسافران نوروزی

در برخی نقاط در روزهای ۶ و ۷ فروردین‌ ماه احتمال وقوع سیل وجود دارد

سفر رفتید، تجهیزات کامل زمستانی را هم با خود ببرید / توقف در حاشیه رودخانه‌‌ها هم ممنوع

در اخطاریه سازمان هواشناسی، برای روز چهارشنبه هفتم فروردین بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق، وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌‌ها در …

🔗 ادامه مطلب …


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلمی از نجفی بعد از قتل میترا استاد

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد همسر دوم شهردار پیشین تهران صبح امروز چهارشنبه ۲۶ تیرماه به صورت علنی در سالن اجتماعات امام خمینی (ره) به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد.

فیلمی از رد کردن قتل عمد توسط نجفی

مهرمهر1 روز قبل
دومین جلسه دادگاه محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران، به جرم قتل همسر دومش درحال برگزاری است. وی با قرار گرفتن در جایگاه متهم، قتل عمد را رد کرد.

فیلم/ عاقبت جوگیرشدن جلوی ماشین عروس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نجفی: قتل عمد را قبول ندارم! / وکیل خانواده میترا حق توهین به من را ندارد!

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، محمدعلی نجفی در ادامه جلسه رسیدگی به پرونده قتل عمد میترا استاد با اجازه قاضی کشکولی رئیس شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران برای ارائه دفاعیات در جایگاه قرار گرفت. رئیس دادگاه در ابتدا اتهامات نجفی دائر بر قتل عمد میترا استاد ۳۶ ساله، حمل و نگهداری غیرمجاز سلاح و مهمات مربوطه و ایراد جنایات عمدی غیرمنتهی به فوت به واسطه شلیک گلوله به کف دست چپ مقتوله را عنوان کرد و خطاب به متهم گفت: ‌ آیا اتهامات خود را قبول دارید؟ نجفی در ابتدا با قرائت آیه‌ای از قرآن کریم گفت: آنچه اتفاق افتاده را قبول دارم اما اتهام قتل عمد را به هیچ عنوان قبول ندارم و از این حادثه دردناک و جانسوز بسیار متأسف هستم و مجددا به خانواده محترم استاد تسلیت می‌گویم و امیدوارم خداوند به آنها صبر بدهد. نجفی افزود: ‌آنچه در کیفرخواست آمد، بخشی نادرست بود. نجفی در ادامه به اشاره به اظهارات وکیل اولیای دم گفت: در ابتدا از رئیس دادگاه تشکر دارم که براساس قانون به وکیل اولیای دم تذکر داد زیرا وکیل حق توهین ندارد و استفاده از الفاظی ناجوانمردانه درباره من و صحبت کردن درباره دوران وزارت من در آموزش و پرورش با طعنه درست نیست. وی همچنین با اشاره به اظهارات مهیار صفری فرزند میترا استاد گفت: شرایط روحی و روانی مهیار را درک می‌کنم و به مطالبی که اشاره شد زیاد وارد نمی‌شوم زیرا شرایط روحی و روانی او را درک می‌کنم اما در هیچ زمانی همسر مرحومه خود را به قتل تهدید نکردم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

انتشار اولین فیلم از لحظه فرار نجفی از صحنه قتل میترا استاد + جزییات

رکنارکنا1 روز قبل
هنگام انتشار این فیلم نجفی دست به زیر چانه به تماشای آن پرداخت و عجیب اینکه هم در فیلم و هم در جلسه دادگاه ایشان خیلی خونسرد بوده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لحظه خطرناک سقوط جنگنده عمودپرواز در نزدیکی ساحل دریا + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، جنگنده هریر، یک جنگنده عمودپرواز ساخت بریتانیا است و در یک نمایش هوایی با سانحه مواجه شده و در نزدیکی مردم در دریا سقوط کرد. خلبان این جنگنده به سرعت اجکت کرده و جان خود را نجات داد. این حادثه تلفات جانی در پی نداشت. بیشتر بخوانید: ورود نخستین محموله سامانه موشکی S۴۰۰ به ترکیهانتهای پیام/سانحه حین پرواز + فیلم

اخبار بیشتر