حمایت روحانی از سپاه پاسداران در مراسم رونمایی از دستاوردهای هسته‌ای
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

حمایت روحانی از سپاه پاسداران در مراسم رونمایی از دستاوردهای هسته‌ای

حمایت قاطع رئیس‌جمهور از سپاه

تسنیمخبرگزاری تسنیم
حمایت قاطع رئیس‌جمهور از سپاه
رئیس‌جمهور گفت:‌انتظا ردارید سپاه پاسداران مورد غضب و کینه آمریکا و اسرائیل نباشد،‌ آنها در طول ۴۰ سال تمام توطئه‌های مختلفی را علیه ملت ایران و سپاه به کار گرفتند.

- اخبار سیاسی -

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، ‌ حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز در مراسم جشن هسته‌ای که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، با اشاره به فلسفه شکل‌گیری سپاه پاسداران گفت: دشمنان پس از پیروی انقلاب انواع توطئه‌ها را علیه ملت ایران طراحی کردند و یکی از آن توطئه‌ها توسعه گروهک‌های تروریستی بود تا ایران به دورانی برگردد که زیر سلطه آمریکا بود، ‌ ما نیاز به یک نیروی مومن، ایثارگر و فداکاری که در برابر تروریست‌ها بایستد و مقابله کند و امنیت را برای ملت ایران به ارمغان بیاورد داشتیم و در راس این حرکت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

وی افزود: آن روزی که در خانه‌های تیمی در تهران و دیگر شهرها گروهک‌های منافق و چپ انسان‌های بیگناه را ترور می‌کردند چه کسانی بودند که از مردم دفاع می‌کردند و تروریست‌ها را منهدم می‌کردند و در راس این جمع باز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: ‌ پس انتظار دارید سپاه پاسداران مورد غضب و کینه آمریکا و اسرائیل نباشد، ‌ آنها در طول ۴۰ سال تمام توطئه‌های مختلفی را علیه ملت ایران و سپاه به کار گرفتند. سپاه پاسداران همواره در این مقاومت و ایستادگی پرچمدار بزرگ بود. امروز استکبار جهانی و آمریکا کینه و عداوت و شکست‌های خود را می‌خواهد از طریق تروریستی نام دادن گروهی که همواره بزرگترین هدفش و آرمان و عملش مبارزه با تروریست بوده است، بگیرد. هیچکس در دنیا نمی‌تواند ادعا کند که بالاتر از ملت ایران قربانی تروریسم بوده است.

این خبر تکمیل می‌شود

خواندن خبر در سایت منبع

روحانی: امروز روز جان بر کفانی است که از اول انقلاب با مردم بودند

ایسناخبرگزاری ایسنا
روحانی: امروز روز جان بر کفانی است که از اول انقلاب با مردم بودند
رییس جمهور گفت: امروز روز پاسدار است، روز فداکاران و جان بر کفانی که از اول انقلاب با مردم بودند و برای منافع کشور و مردم از منافع خود گذاشتند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در مراسم سیزدهمین سالروز ملی فناوری هسته‌ای، اظهار کرد: روز میلاد باسعادت سالار شهیدان و سرور آزادگان جهان امام حسین (ع) که فرهنگ ایستادگی و ایثار، شهامت و شهادت را به ما یاد داد را به محضر همه آزادگان جهان تبریک عرض می‌کنم. امروز سالروز میلاد بزرگمردی است که راه ایستادگی در برابر ظلم و ستم و دولت‌هایی را که می‌خواهند ملت‌ها را زیر ستم خود ببرند را به ما یاد داد.

وی ادامه داد: خوشنودی ما آنجایی است که خوشنودی حق را شاهد باشیم. می‌دانیم در برابر صبر و ایستادگی خداوند به وعده‌اش عمل می‌کند و اجر صابرین را به ما خواهد داد.

روحانی گفت: فرهنگ امام حسین (ع)، درسی بزرگ برای ایستادگی ما در برابر آن هایی است که می‌خواهند با فشار بر زندگی مردم ما را از مسیر تعالی باز گردانند.

وی ادامه داد: امروز روز پاسدار است، روز فداکاران و جان برکفانی که از روز اول انقلاب با مردم بودند، برای منافع کشور و مردم از منافع خود گذاشتند. شب‌هایی را کنار سایر نیروهای مسلح و فداکاران صبح کردند که از شب قدر بالاتر بود.

ادامه دارد …

خواندن خبر در سایت منبع

رونمایی از ۱۱۴ دستاورد هسته‌ای با حضور روحانی

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
رونمایی از ۱۱۴ دستاورد هسته‌ای با حضور روحانی
در سیزدهمین سالگرد روز ملی فناوری هسته‌ای با حضور حسن روحانی ریاست جمهوری و جمعی از وزرا و مقامات کشوری و لشکری از 114 دستاورد هسته‌ای رونمایی می‌شود.

به گزارش مشرق، سیزدهمین سالگرد روز ملی فناوری هسته‌ای دقایقی پیش با حضور حسن روحانی ریاست جمهوری، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و جمعی از وزرا و مقامات کشوری و لشکری در محل سالن اجلاس سران آغاز شد و قرار است از ۱۱۴ دستاورد هسته‌ای در این مراسم رونمایی شود.

علی اصغر زارعان دستیار رئیس سازمان انرژی اتمی در امور اجرایی و دبیر ستاد برگزاری مراسم روز ملی فناوری هسته‌ای روز یکشنبه (۱۸ فروردین ماه) در نشستی خبری در این باره عنوان کرد: امسال ۱۱۴ دستاورد رونمایی می‌شود، البته ۱۵۵ دستاورد به دبیرخانه و ستاد مراسم واصل شده و بعد از ممیزی ۱۱۴ دستاورد انتخاب شده است.

وی عنوان کرد: ۵ دستاورد داخل سالن اصلی رونمایی می‌شود و ۴ دستاورد به صورت ویدئو کنفرانس رونمایی می‌شود شامل دو دستاورد در سایت نطنز (شهید احمدی روشن) که پروژه‌های بسیار ویژه‌ای است و یکی از آنها حتی در بعد بین‌المللی می‌تواند اثربخش باشد. یک پروژه ملی در فردو و یک پروژه هم در اصفهان.

وی افزود: ۱۰۵ دستاورد در سالن جنبی محل برگزاری مراسم با حضور رئیس جمهور، تعدادی از وزرا و مسئولان کشوری و لشکری رونمایی خواهد شد.

مشاور صالحی عنوان کرد: دستاوردها در حوزه‌ صنعت هسته‌ای به دلیل تحریم و اقدامات نظام سلطه و عدم اعتماد به بیگانگان طراحی شده است. یک مقطعی ما مهندسی معکوس می‌کردیم، ولی امروزه براساس نیازمان و توسط نیروی متخصص داخلی طراحی کرده، می‌سازیم و بهره برداری می‌کنیم.

دستیار رئیس سازمان انرژی اتمی در امور اجرایی همچنین گفت: ۲۱ فروردین نیز نمایشگاه دستاوردهای هسته‌ای برای اصحاب رسانه و خبرنگاران و علاقه مندان از ۹ صبح تا ۲۰ برپاست.

زارعان ادامه داد: تا ۱۴۰۰ یک برنامه میان مدت و یک برنامه درازمدت هم ترسیم کردیم و نزدیک ۱۶ پروژه کلان را باید در مقطع زمانی که مشخص کردیم باید به نتیجه برسانیم.

وی با بیان اینکه سازمان انرژی اتمی در مسیر و ریل خودش است، عنوان کرد: ما با هدفگذاری جلو می‌رویم. برای فاز دو و سه نیروگاه بوشهر نزدیک ۱۰ میلیارد دلار برآورد بودجه و هزینه شده که تابستان امسال بتن ریزی آن آغاز می‌شود و نزدیک یک میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب نیز خاکبرداری شده است.

دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه ما هیچگونه مشکلی در حوزه طراحی و ساخت انواع سانتریفیوژ نداریم، گفت: هر نوع سانتریفیوژ را می‌توانیم صد در صد طراحی و بسازیم و نیاز مشتری را در زمینه‌های جامدات، گازی، مایع و ترکیبی پاسخگو باشیم.

زارعان همچنین گفت: سانتریفیوژ IR۸ با قامتی بلند تست‌های نهایی را پشت سر می‌گذارد و در نطنز مشغول به کار و دوران است و زمانی که براساس برجام صحه گذاری شود، به زنجیره تبدیل خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد: برای متخصصان هسته‌ای ما سدی وجود ندارد.

گفتنی است در ۲۰ فروردین سال ۹۶ از ۴۴ دستاورد و در سال ۹۷ از ۸۳ دستاورد رونمایی شده است.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با انرژی هسته‌ای، برجام، دستاورد، دستاورد هسته‌ای و روحانی از تلگرام

رونمایی از رادیوداروی درمان سرطان کبد در ۲۰ فروردین

🔹دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی از رونمایی ۱۱۴ دستاورد هسته‌ای با قابلیت رقابت با محصولات جهانی در روز ۲۰ فروردین روز ملی فناوری هسته‌ای خبر داد

🔹اصغر زارعان افزود: در حوزه پزشکی از رادیودارویی رونمایی خواهد شد که در درمان سرطان کبد موثر است و ما دومین کشور در جهان هستیم که به ساخت این رادیودارو دست یافته‌ایم. همچنین در زمینه ساخت دستگاه شتاب‌دهنده پزشکی نیز از دستاورد‌های مهمی رونمایی خواهد شد


با حضور دکتر روحانی انجام شد؛

رونمایی و افتتاح ۸۳ دستاورد اقتدارآفرین در روز ملی فناوری هسته‌ای

با حضور رئیس جمهور و در روز ملی فناوری هسته‌ای ۸۳ دستاورد جدید و اقتدارآفرین هسته‌ای رونمایی و افتتاح شد …

لینک خبر:

president. ir/fa/۱۰۳۸۲۷

کانال تلگرام:


🔸آغاز نصب زنجیره ۲۰ تایی سانتریفیوژ IR۶ در نطنز

🔹در سیزدهمین سالگرد روز ملی فناوری هسته‌ای و با فرمان رئیس جمهور، آغاز نصب زنجیره ۲۰ تایی IR۶ در نطنز اعلام شد.


💢حسن‌روحانی (در مراسم روز ملی فناوری هسته‌ای): سپاه پاسداران از روز اول شکل گیری، فداکارانه در کنار مردم و با مردم بوده است.


▪️بیستم فروردین ماه، روز ملی فناوری هسته‌ای و یاد شهدای هسته‌ای گرامی باد.

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران


نظرها

در ادامه بخوانید

تجلیل از ژنرال قاسم سلیمانی در ونزوئلا

آخرین خبرآخرین خبر17 ساعت قبل

اخراج اشغالگران و سیادت از مردم دو راهبرد شهید سلیمانی

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سعدالله زارعی کارشناس مسایل سیاسی، با بیان این که رهبر انقلاب در مواجه با شهادت شهید سلیمانی از آن به عنوان مکتب سلیمانی یاد کردند گفت: در واقع توجه به مکتب شهید سلیمانی در بکار بستن راه و روش او، می‌تواند راهگشای ملت‌ها و امت اسلامی در برخورد با دشمنان و برقراری حکومت طیبه الهی باشد. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی با اشاره به مجاهدت‌های خالصانه شهید سلیمانی در راه خدا افزود: آمریکایی‌ها در مواجه با انقلاب و ملت‌های مسلمان و جبهه مقاومت از سال ۱۹۹۴ میلادی، به این جمع بندی رسیدند که برای نجات خودشان از مشکلات منطقه، باید مقاومت ملت‌ها به ویژه جمهوری اسلامی ایران را بشکنند که در این خصوص برنامه ریزی کردند. زارعی اضافه کرد: در این طرح که یک گروه ۴۰۰ نفره در آمریکا آن را طراحی کردند یک راهبرد کامل و جامع برای غلبه بر منطقه با مدیریت پل ولفوویتز طراحی شد که با آمدن جرج بوش در سال ۲۰۰۰ میلادی، این کار اجرایی شد. وی با بیان این که بوش از این راهبرد جدید با هدف همراه سازی سایر ملت‌ها به عنوان جنگ‌های صلیبی یاد می‌کرد افزود: توطئه بزرگی را با آوردن ۳۰۰ هزار نیرو و استفاده از ظرفیت نیرو‌های انگلیسی و متحدین آمریکا پای کار آوردند و به گفته خودشان بیش از ۷ تریلیون دلار نیز هزینه کردند. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیاین کارشناس سیاسی افزود: شهید سلیمانی برنامه هوشمند با سازمان چابک و نیروی محلی را طراحی کرد و دو هدف اخراج اشغالگران و سیادت از مردم عراق را در دستور کار قرار داد که با تلاش و مجاهدت به نتیجه رسید.

انتشار ویدئویی از نقش سپهبد شهید قاسم سلیمانی در شکست تحریم‌های دارویی

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، پس از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی تحولات مختلفی در وضعیت و موضع ایران در منطقه رخ داد و با انتقام سخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تمام نقشه‌های دشمن شکست خورد. آمریکا با اعمال تحریم‌های دارویی موجب اشکال در انتقال دارو به کشور شده بود، اما نقش سپهبد شهید سلیمانی در شکست تحریم معنای دیگری داشت. در این برهه تامین مواد اولیه ۹۷ درصد از دارو‌های تولید داخل به سختی انجام می‎شد و شرایط را برای عموم کشور ایران سخت کرده بود و نماینده داروسازان در شورای عالی نظام پزشکی ۲ ما قبل از شهادت سردار سلیمانی اعلام کرد که صنعت دارو، تحریم‌ها را شکست داده است. اما پس از شهادت سردار سلیمانی، وزیر بهداشت آقای سعید نمکی از نقش سردار سلیمانی در تامین نیاز‌های دارویی ایران پرده برداشت. در ادامه کلیپی از نقش سردار سلیمانی در شکست تحریم‌های دارویی را مشاهده می‌کنید: برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

:: لندن - پول آمریکایی، سیاست انگلیسی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

ترامپ حتی یک لحظه هم نباید در قدرت بماند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سومین روز روند استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مجلس سنای این کشور آغاز شد. جرولد ندلر، مدیر روند استیضاح دونالد ترامپ طی اظهاراتی در سنا گفت: استیضاح رئیس جمهور به خاطر استفاده از قدرت برای انگیزه‌های فاسد نباید تعجب برانگیز باشد. ندلر گفت: رئیس جمهور ترامپ با حرفهایش ثابت کرده است اگر او از قدرت برکنار نشود، بر چنین رفتار‌هایی اصرار خواهد ورزید. فریبکاری جمهوریخواهان در ماجرای استیضاح ترامپفریبکاری و دورویی جمهوریخواهان در ماجرای استیضاح ترامپ با انتقاد شدید کاربران شبکه‌های اجتماعی روبرو شده است. ترامپ حتی یک لحظه هم نباید در قدرت بماند ترامپ حتی یک لحظه هم نباید در قدرت بماند ترامپ حتی یک لحظه هم نباید در قدرت بماند ترامپ حتی یک لحظه هم نباید در قدرت بماند ترامپ حتی یک لحظه هم نباید در قدرت بماندیک کاربر به نام لیدنسی نواک اذعان به گناهکاری ترامپ را برای هر انسان سالمی واضح دانسته و نوشته است، "آن‌ها گناه ترامپ را می‌دانند.

فیلم | تظاهرات میلیونی ضد اشغال در بغداد | عراقی‌ها چه شعارهایی می‌دادند؟

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مردم شهرهای مختلف عراق به ویژه پایتخت از نخستین ساعت‌های صبح امروز جمعه خود را به بغداد رساندند تا در تظاهرات میلیونی علیه نیروهای اشغالگر آمریکایی شرکت کنند. اکنون همه خیابان‌ها و مسیرهای منتهی به محل برگزاری تظاهرات در خیابان جادریه مملو از جمعیت است و همه جا این مناطق به جوش و خروش علیه اشغالگران تبدیل شده است. تظاهرات میلیونی مردم عراق در پایتخت با شعارهای «کلا کلا آمریکا، کلا کلا اسرائیل» - نه به آمریکا و اسرائیل - آغاز شد و در ادامه سیل جمعیت از مناطق مختلف و خیابان‌های بغداد به تظاهرات کنندگان پیوستند. حضور گسترده مردم کفن پوش با در دست داشتن پرچم‌های عراق و شعارهای ضد آمریکا، اسرائیل و حکام مزدور عرب جلوه‌ای دیدنی به تظاهرات میلیونی بغداد داده است. تصاویری از این راهپیمایی را در ویدئوی زیر ببینید:

اخبار بیشتر