حمایت روحانی از سپاه پاسداران در مراسم رونمایی از دستاوردهای هسته‌ای
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

حمایت روحانی از سپاه پاسداران در مراسم رونمایی از دستاوردهای هسته‌ای

حمایت قاطع رئیس‌جمهور از سپاه

تسنیمخبرگزاری تسنیم
حمایت قاطع رئیس‌جمهور از سپاه
رئیس‌جمهور گفت:‌انتظا ردارید سپاه پاسداران مورد غضب و کینه آمریکا و اسرائیل نباشد،‌ آنها در طول ۴۰ سال تمام توطئه‌های مختلفی را علیه ملت ایران و سپاه به کار گرفتند.

- اخبار سیاسی -

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، ‌ حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز در مراسم جشن هسته‌ای که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، با اشاره به فلسفه شکل‌گیری سپاه پاسداران گفت: دشمنان پس از پیروی انقلاب انواع توطئه‌ها را علیه ملت ایران طراحی کردند و یکی از آن توطئه‌ها توسعه گروهک‌های تروریستی بود تا ایران به دورانی برگردد که زیر سلطه آمریکا بود، ‌ ما نیاز به یک نیروی مومن، ایثارگر و فداکاری که در برابر تروریست‌ها بایستد و مقابله کند و امنیت را برای ملت ایران به ارمغان بیاورد داشتیم و در راس این حرکت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

وی افزود: آن روزی که در خانه‌های تیمی در تهران و دیگر شهرها گروهک‌های منافق و چپ انسان‌های بیگناه را ترور می‌کردند چه کسانی بودند که از مردم دفاع می‌کردند و تروریست‌ها را منهدم می‌کردند و در راس این جمع باز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: ‌ پس انتظار دارید سپاه پاسداران مورد غضب و کینه آمریکا و اسرائیل نباشد، ‌ آنها در طول ۴۰ سال تمام توطئه‌های مختلفی را علیه ملت ایران و سپاه به کار گرفتند. سپاه پاسداران همواره در این مقاومت و ایستادگی پرچمدار بزرگ بود. امروز استکبار جهانی و آمریکا کینه و عداوت و شکست‌های خود را می‌خواهد از طریق تروریستی نام دادن گروهی که همواره بزرگترین هدفش و آرمان و عملش مبارزه با تروریست بوده است، بگیرد. هیچکس در دنیا نمی‌تواند ادعا کند که بالاتر از ملت ایران قربانی تروریسم بوده است.

این خبر تکمیل می‌شود

خواندن خبر در سایت منبع

روحانی: امروز روز جان بر کفانی است که از اول انقلاب با مردم بودند

ایسناخبرگزاری ایسنا
روحانی: امروز روز جان بر کفانی است که از اول انقلاب با مردم بودند
رییس جمهور گفت: امروز روز پاسدار است، روز فداکاران و جان بر کفانی که از اول انقلاب با مردم بودند و برای منافع کشور و مردم از منافع خود گذاشتند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در مراسم سیزدهمین سالروز ملی فناوری هسته‌ای، اظهار کرد: روز میلاد باسعادت سالار شهیدان و سرور آزادگان جهان امام حسین (ع) که فرهنگ ایستادگی و ایثار، شهامت و شهادت را به ما یاد داد را به محضر همه آزادگان جهان تبریک عرض می‌کنم. امروز سالروز میلاد بزرگمردی است که راه ایستادگی در برابر ظلم و ستم و دولت‌هایی را که می‌خواهند ملت‌ها را زیر ستم خود ببرند را به ما یاد داد.

وی ادامه داد: خوشنودی ما آنجایی است که خوشنودی حق را شاهد باشیم. می‌دانیم در برابر صبر و ایستادگی خداوند به وعده‌اش عمل می‌کند و اجر صابرین را به ما خواهد داد.

روحانی گفت: فرهنگ امام حسین (ع)، درسی بزرگ برای ایستادگی ما در برابر آن هایی است که می‌خواهند با فشار بر زندگی مردم ما را از مسیر تعالی باز گردانند.

وی ادامه داد: امروز روز پاسدار است، روز فداکاران و جان برکفانی که از روز اول انقلاب با مردم بودند، برای منافع کشور و مردم از منافع خود گذاشتند. شب‌هایی را کنار سایر نیروهای مسلح و فداکاران صبح کردند که از شب قدر بالاتر بود.

ادامه دارد …

خواندن خبر در سایت منبع

رونمایی از ۱۱۴ دستاورد هسته‌ای با حضور روحانی

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
رونمایی از ۱۱۴ دستاورد هسته‌ای با حضور روحانی
در سیزدهمین سالگرد روز ملی فناوری هسته‌ای با حضور حسن روحانی ریاست جمهوری و جمعی از وزرا و مقامات کشوری و لشکری از 114 دستاورد هسته‌ای رونمایی می‌شود.

به گزارش مشرق، سیزدهمین سالگرد روز ملی فناوری هسته‌ای دقایقی پیش با حضور حسن روحانی ریاست جمهوری، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و جمعی از وزرا و مقامات کشوری و لشکری در محل سالن اجلاس سران آغاز شد و قرار است از ۱۱۴ دستاورد هسته‌ای در این مراسم رونمایی شود.

علی اصغر زارعان دستیار رئیس سازمان انرژی اتمی در امور اجرایی و دبیر ستاد برگزاری مراسم روز ملی فناوری هسته‌ای روز یکشنبه (۱۸ فروردین ماه) در نشستی خبری در این باره عنوان کرد: امسال ۱۱۴ دستاورد رونمایی می‌شود، البته ۱۵۵ دستاورد به دبیرخانه و ستاد مراسم واصل شده و بعد از ممیزی ۱۱۴ دستاورد انتخاب شده است.

وی عنوان کرد: ۵ دستاورد داخل سالن اصلی رونمایی می‌شود و ۴ دستاورد به صورت ویدئو کنفرانس رونمایی می‌شود شامل دو دستاورد در سایت نطنز (شهید احمدی روشن) که پروژه‌های بسیار ویژه‌ای است و یکی از آنها حتی در بعد بین‌المللی می‌تواند اثربخش باشد. یک پروژه ملی در فردو و یک پروژه هم در اصفهان.

وی افزود: ۱۰۵ دستاورد در سالن جنبی محل برگزاری مراسم با حضور رئیس جمهور، تعدادی از وزرا و مسئولان کشوری و لشکری رونمایی خواهد شد.

مشاور صالحی عنوان کرد: دستاوردها در حوزه‌ صنعت هسته‌ای به دلیل تحریم و اقدامات نظام سلطه و عدم اعتماد به بیگانگان طراحی شده است. یک مقطعی ما مهندسی معکوس می‌کردیم، ولی امروزه براساس نیازمان و توسط نیروی متخصص داخلی طراحی کرده، می‌سازیم و بهره برداری می‌کنیم.

دستیار رئیس سازمان انرژی اتمی در امور اجرایی همچنین گفت: ۲۱ فروردین نیز نمایشگاه دستاوردهای هسته‌ای برای اصحاب رسانه و خبرنگاران و علاقه مندان از ۹ صبح تا ۲۰ برپاست.

زارعان ادامه داد: تا ۱۴۰۰ یک برنامه میان مدت و یک برنامه درازمدت هم ترسیم کردیم و نزدیک ۱۶ پروژه کلان را باید در مقطع زمانی که مشخص کردیم باید به نتیجه برسانیم.

وی با بیان اینکه سازمان انرژی اتمی در مسیر و ریل خودش است، عنوان کرد: ما با هدفگذاری جلو می‌رویم. برای فاز دو و سه نیروگاه بوشهر نزدیک ۱۰ میلیارد دلار برآورد بودجه و هزینه شده که تابستان امسال بتن ریزی آن آغاز می‌شود و نزدیک یک میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب نیز خاکبرداری شده است.

دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه ما هیچگونه مشکلی در حوزه طراحی و ساخت انواع سانتریفیوژ نداریم، گفت: هر نوع سانتریفیوژ را می‌توانیم صد در صد طراحی و بسازیم و نیاز مشتری را در زمینه‌های جامدات، گازی، مایع و ترکیبی پاسخگو باشیم.

زارعان همچنین گفت: سانتریفیوژ IR۸ با قامتی بلند تست‌های نهایی را پشت سر می‌گذارد و در نطنز مشغول به کار و دوران است و زمانی که براساس برجام صحه گذاری شود، به زنجیره تبدیل خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد: برای متخصصان هسته‌ای ما سدی وجود ندارد.

گفتنی است در ۲۰ فروردین سال ۹۶ از ۴۴ دستاورد و در سال ۹۷ از ۸۳ دستاورد رونمایی شده است.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با انرژی هسته‌ای، برجام، دستاورد، دستاورد هسته‌ای و روحانی از تلگرام

رونمایی از رادیوداروی درمان سرطان کبد در ۲۰ فروردین

🔹دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی از رونمایی ۱۱۴ دستاورد هسته‌ای با قابلیت رقابت با محصولات جهانی در روز ۲۰ فروردین روز ملی فناوری هسته‌ای خبر داد

🔹اصغر زارعان افزود: در حوزه پزشکی از رادیودارویی رونمایی خواهد شد که در درمان سرطان کبد موثر است و ما دومین کشور در جهان هستیم که به ساخت این رادیودارو دست یافته‌ایم. همچنین در زمینه ساخت دستگاه شتاب‌دهنده پزشکی نیز از دستاورد‌های مهمی رونمایی خواهد شد


با حضور دکتر روحانی انجام شد؛

رونمایی و افتتاح ۸۳ دستاورد اقتدارآفرین در روز ملی فناوری هسته‌ای

با حضور رئیس جمهور و در روز ملی فناوری هسته‌ای ۸۳ دستاورد جدید و اقتدارآفرین هسته‌ای رونمایی و افتتاح شد …

لینک خبر:

president. ir/fa/۱۰۳۸۲۷

کانال تلگرام:


🔸آغاز نصب زنجیره ۲۰ تایی سانتریفیوژ IR۶ در نطنز

🔹در سیزدهمین سالگرد روز ملی فناوری هسته‌ای و با فرمان رئیس جمهور، آغاز نصب زنجیره ۲۰ تایی IR۶ در نطنز اعلام شد.


💢حسن‌روحانی (در مراسم روز ملی فناوری هسته‌ای): سپاه پاسداران از روز اول شکل گیری، فداکارانه در کنار مردم و با مردم بوده است.


▪️بیستم فروردین ماه، روز ملی فناوری هسته‌ای و یاد شهدای هسته‌ای گرامی باد.

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران


نظرها

در ادامه بخوانید

واقعا مردمی باشید

مهرمهر17 ساعت قبل

کلیپی از شلیک موشک فاتح ۱۱۰

مهرمهر1 روز قبل
در تیرماه ۱۳۹۷ یک گروهک تروریستی از دموکرات‌های کردستان عراق به پاسگاه مرزی ایران در مریوان حمله کردند که منجر به شهادت ۱۰ مرزبان شد که چندی بعد سپاه پاسداران پاسخی دندان شکن به آنها داد.

بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR، نماهنگ «بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای» را منتشر کردبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR، نماهنگ «بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای» را منتشر کرد.
مهرمهر15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دو کشتی باری ایران چند هفته است که در برزیل به دلیل تحریم‌های آمریکا قادر به سوختگیری و بازگشت به ایران نیستند. شرکت نفت دولتی برزیل، پتروبراس به دلیل تحریم‌های آمریکا از سوخت رسانی به این دو کشتی باری ایرانی خودداری کرده است. آمریکا اخیرا محصولات شیمیایی ایران را تحریم کرده است، اما رویترز می‌گوید یک شرکت محلی برزیلی اقدام به خرید اوره از ایران کرده است. یک خریدار محصولات شیمیایی هم به رویترز گفته است: دو کشتی باری گیر افتاده‌اند. طبق این گزارش، کشتی باوند ۵۰ هزار تن ذرت بارگیری کرده و قرار است کشتی ترمه هم ۶۶ هزار تن ذرت بارگیری کند.
الفالف1 روز قبل
جواد افشار کارگردان سریال گاندو نیز درباره تحریم مالی صداوسیما گفت: اگر قرار است کسی تحریم شود ما هستیم نه افرادی که هیچ نقشی نداشتند. در سریال گاندو، مایکل هاشمیان به عنوان یک روزنامه نگار ایرانی- آمریکایی سوژه اصلی داستان است. بر اساس نظرسنجی‌های صدا و سیما، سریال گاندو در زمان پخس پربیننده‌ترین سریال تلویزیون بوده است. در بخشی از این جوابیه آمده بود: جناب آقای واعظی؛ سریال «گاندو» توهم و تخیل نیست. سریال «گاندو» صدای در گلو مانده مردم ایران است.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ قدیری ابیانه با اشاره به سایت بدهی لحظه‌ای امریکا افزود: بدهی دولت فدرال امریکا حدود ۲۲ تریلیون دلار معادل ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است، جمع بدهی دولت، شرکت‌ها و مردم امریکا نیز حدود ۷۲ تریلیون دلار معادل هزار و ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است. سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با بیان اینکه امریکا در حال سقوط است، گفت: ​ از نظر توزیع ثروت هم اکنون ۳ نفر بیش از نیمی از جمعیت امریکا ثروت دارند. امریکا ۳۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد که این ۳ نفر بیش از ۱۶۰ میلیون نفر ثروت دارند. قدیری ابیانه با بیان اینکه هرچند اقتصاد امریکا بزرگ است، اما میزان بدهی امریکا به اندازه اقتصادش خیلی بزرگ‌تر است، گفت: این امر برای اقتصاد امریکا بسیار شکننده است. یک زمانی بیش از ۴۰ درصد اقتصاد جهان در دست امریکا بود، اما اکنون میزان اقتصاد امریکا به زیر ۱۵ درصد رسیده است.

اخبار بیشتر