1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

قیمت مرغ در بازار امروز و دستگیری عاملان گرانی!

تهران| التهاب بازار مرغ در بهارستان با توزیع مرغ دولتی فروکش کرد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
تهران| التهاب بازار مرغ در بهارستان با توزیع مرغ دولتی فروکش کرد

- اخبار استانها -

بهرام مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بهارستان، با اشاره به کنترل قیمت مرغ در شهرستان بهارستان اظهار داشت: از ۲ هفته گذشته با هماهنگی‌های انجام شده توانستیم در همه نقاط شهرستان بهارستان نسبت به توزیع مرغ دولتی اقدام کنیم.

وی با اشاره به توزیع ۳۰۰ تن مرغ برای مصارف خانگی در این شهرستان تصریح کرد: روزانه ۴۵ تن مرغ با قیمت مصوب تنظیم بازار هر کیلو ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در نقاط مختلف به ویژه در مناطق کم‌برخوردار ‌بهارستان توزیع می‌شود که در ادامه نیز تلاش داریم تا این میزان را افزایش دهیم.

رئیس اتحادیه مواد پروتئینی شهرستان بهارستان افزود: با هدف جلوگیری از هرگونه سوء‌استفاده، توزیع مرغ دولتی با نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان با بسته‌بندی و برچسب تنظیم بازار عرضه می‌شود و علاوه بر این بازرسان اتاق اصناف و صنعت، معدن و تجارت شهرستان نیز به صورت مستمر بر نحوه توزیع مرغ نظارت جدی را اعمال می‌کنند.

مهدوی همچنین ادامه داد: علاوه بر وجود مرغ با نرخ مصوب دولتی، مرغ با قیمت آزاد هم به اندازه کافی در صنوف شهرستان وجود دارد و همه سهمیه‌های اختصاص داده شده به شهرستان بهارستان از طریق واحدهای صنفی در اختیار مصرف‌کننده واقعی قرار می‌گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: براساس تصمیم مدیران شهرستان بهارستان برای برطرف کردن مشکل مردم، مرغ با نرخ دولتی نیز تا زمانی که مرغ گرم تأمین شود برای مصارف خانگی توسط واحدهای صنفی منتخب در همه نقاط شهرستان بهارستان توزیع می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

دادستان تهران: برخی دلالان مرغ یارانه پنهان می‌گیرند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
دادستان تهران: برخی دلالان مرغ یارانه پنهان می‌گیرند

عباس جعفری‌دولت‌آبادی در اولین گفت‌وگوی رادیویی خود در سال ۹۸، با بیان اینکه به خانواده آسیب‌دیده در سیل تسلیت می‌گویم و امیدواریم دولت و سایر نهادها بتوانند این حادثه را سامان دهند، درباره الزامات قضایی برای پیشرفت در رونق تولید و جلوگیری از قاچاق گفت: فکر می‌کنم بیشتر اتفاقات باید در سیستم اجرایی رخ دهد اما دستگاه تقنینی و قضایی باید حالت حمایتی به خود بگیرند. به خاطر مشکل در ارز و تحریم‌ها یکسری مشکلات در تولید ایجاد شده و اگر بخواهیم رونق داشته باشیم، باید بروکراسی در صدور مجوزها را حذف کنیم. مثلا در پرونده نیشکر هفت‌تپه به خاطر اینکه تولید نخوابد، اجازه دادیم سیاست ادامه تولید بر تعقیب اتهام غلبه کند و اگر می‌خواستیم نگاه خشک قضایی را پیگیری کنیم، ممکن بود ادامه کار متوقف شود. هرچند در بسیاری دیگر از پرونده‌ها مانند روزچنگ‌ها در شهرستان‌ها به کارشان ادامه دادند. تعقیب قضایی مغایرتی با ادامه فعالیت واحدهایی که اتهاماتی متوجه آنها هست ندارد.

دادستان تهران درباره ویدئویی که پارسال از وی درباره لزوم کنترل قیمت مرغ منتشر شد گفت: من در مشهد هم که بودم خیلی از مردم درباره قیمت مرغ سوال می‌پرسیدند. وقتی مرغ زنده ۷۵۰۰ خریداری می‌شود و ۱۱۵۰۰ فروخته می‌شود دیگر نباید گران‌فروشی شود. وقتی همان روز به سازمان حمایت اعلام کردیم، نامه کتبی زدند که قیمت مرغ ۱۱۵۰۰ است و از همان روز معاون دادستان در کشتارگاه بهمن حاضر شد. عده‌ای گلایه کردند که چرا قیمت‌گذاری می‌کنید اما گفتیم ما فقط از دولت حمایت می‌کنیم. این کار به دستگیری ۳۰ نفر از دلالانی منتج شد که حتی جلوی ورود مرغ به بازار را هم گرفته بودند. می‌خواستند با ممانعت از ورود مرغ به بازار، سیاست ما را زمین بزنند اما نتوانستند. طبق گزارشی که دیروز به من دادند، مرغ روی دست بسیاری از این افراد باد کرده است. روز گذشته هزار تن مرغ از کشتارگاه بهمن خارج شده است. ما تهدید کرده بودیم که اگر تمکین نکنند، کشتارگاه را تعطیل می‌کنیم.

وی ادامه داد: مرجع قیمت‌گذاری دادستانی نیست؛ اگر لازم است قیمت مصوب را بالاتر ببرید، اما هرچه مصوب کردید باید با همان قیمت به دست مردم برسد. دادستانی از تصمیم دولت حمایت می‌کند، مهم این است که در سراسر کشور مرغ فقط با قیمت مصوب به مردم فروخته شود. سازمان حمایت علی‌رغم فشارها، از افزایش قیمت مرغ خودداری کرده است. برخی دلالان یارانه پنهان می‌گرفتند ولی مدعی می‌شدند مرغ را گران‌تر می‌خریم.

جعفری‌دولت‌آبادی درباره سیل و حوادث پس از آن گفت: این حوادث طبیعی در تمام کشورها رخ می‌دهد و نباید به این تهدیدات طبیعی وجهه سیاسی دهیم. الان به اجماع ملی و همدلی نیاز داریم و نباید آلام مردم را به دو قطبی قومی، فرهنگی و سیاسی تبدیل کنیم. باید این وضعیت را به فرصت تبدیل کنیم و نگذاریم سیاست بر این اوضاع چنبره بزند. مردم از ابتدای انقلاب نشان داده‌اند که در بحران‌ها پشت هم می‌ایستند. رئیس قوه قضاییه هم دیروز تأکید کردند که فعلا باید بر امداد و نجات و همدلی و کمک متمرکز شویم، پس از فراغت، به آسیب‌شناسی بپردازیم.

دادستان تهران درباره پرونده دکل نفتی و اینکه بحث ردمال در حکم نیامده است گفت: این پرونده در سال ۹۱ با ۶ متهم تشکیل شد که دو متهم آن از جمله آقای طباطبایی خارج از کشور بودند. اینها چندین نوع معامله در خارج از کشور کرده بودند تا دکل را به ایران بیاورند. هنوز حکم ابلاغ نشده است و من هم هنوز حکم را ندیده‌ام اما اگر مجازات درنظر گرفته شده متناسب با اتهام نباشد، قطعا اعتراض می‌کنم. اینکه حکم صادر شده خودش یک گام به جلو است چون پرونده‌ای است که سالها از ما وقت گرفته بود. دادگاه استقلال کامل در رسیدگی دارد و قانون گفته دادستانی هم فقط می‌تواند اعتراض کند.

بعد از انتصاب سرپرست جدید مدیرعامل برج میلاد، بحث‌هایی درباره سابقه سیاسی وی و نامه‌ او به اوباما گفت: دستگاه‌های نظارتی گزارشی در این زمینه به دادستانی نفرستاده‌اند. ما هم در رسانه‌ها با این واکنش‌ها مواجه بودیم. برخی مسئولان شهری حمایت مطلقی از این فرد کرده‌اند، دادستانی هم از نهادهای نظارتی خواسته‌ایم گزارشی ارائه دهند.

وی درباره یک جمعیت مثلا خیریه که خروجی گزارش‌های آن در مناطق سیل‌زده مورد پسند ضدانقلاب هم قرار گرفته است گفت: هر حادثه‌ مهمی در کشور رخ دهد شما قطعا تلاش دشمن برای بهره‌برداری از آن و ضربه به نظام و ناامید کردن مردم و فاصله انداختن بین مردم و نظام را خواهید دید. وقتی مسئولان نظام در مناطق سیل‌زده هستند چرا باید در زمین دشمن بازی شود و مردم را ناامید کرد. امروز آمریکا دهانش را باز کرده نظام اسلامی را ببلعد، آن‌وقت برخی در کشور در راستای ناامیدی مردم حرکت می‌کنند. ما از رسانه‌ها توقع نداریم کشور را کشور گل و بلبل نشان دهند اما حق هم ندارند دروغ بگویند و شایعه‌پراکنی کنند. قطعا با شایعه‌سازی سازمان‌یافته برخورد می‌کنیم. روزنامه‌ها و سایر رسانه‌ها دقت کنند و مراقب رفتارشان باشند.

دادستان تهران گفت: در سال گذشته آمار بسیار خوبی در عفو و مرخصی‌ها داشتیم؛ در استان تهران حدود ۲۰ هزار نفر مشمول عفو و تخفیف مجازات شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

دستگیری عاملان گرانی مرغ در پایتخت

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
دستگیری عاملان گرانی مرغ در پایتخت

اعتمادآنلاین| عباس جعفری دولت آبادی درباره اقدامات دادستانی تهران در کنترل قیمت مرغ به ویژه در روزهای پایانی سال ۹۷ گفت: در جلسه‌ای که با سازمان حمایت مصرف کننده و تولید کننده داشتیم، مسئولان مربوطه اعلام کردند که قیمت خرید مرغ هفت هزار و ۲۰۰ تومان و قیمت فروش باید ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان باشد ولی عده‌ای سودجود در میدان بهمن مرغ را تا ۱۷ هزار تومان به فروش می‌رساندند.

وی افزود: در روزهای پایانی سال نامه کتبی نوشتند که قیمت مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است و از همان زمان معاونان دادستانی تهران در میدان بهمن مستقر شدند و گفتیم دادستان از حق عمومی حمایت می‌کند.

دولت آبادی گفت: دولت می‌گوید قیمت مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است و چرا دلالان باید گاهی مرغ را تا ۲۰ هزار تومان بفروشند؟ برخی فکر کردند ما در آن جلسه تهدید شفاهی کردیم ولی ۳۰ تن از دلالانی که خلاف کرده بودند و دیگران را تحریک می‌کردند تا مرغ وارد بازار نشود یا با قمیت بیشتر به فروش برسد را دستگیر کردیم و این فتنه خوابید. چون اینها مرغ را در کشتارگاه می‌کشتند و به هر قیمتی که می‌خواستند می‌فروختند. در واقع آنها می‌خواستند سیاست دادستانی را شکست دهند.

منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

یک میلیون و۲۰۰هزار قطعه مرغ گوشتی در۳ استان تلف شد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
یک میلیون و۲۰۰هزار قطعه مرغ گوشتی در۳ استان تلف شد

اعتمادآنلاین| برومند چهارآیین روز سه شنبه گفت: براساس گزارش‌های رسیده، در سیل اخیر ۷۰۰ هزار قطعه مرغ گوشتی در گلستان، ۳۰۰ هزار قطعه در مازندران و ۲۰۰ هزار قطعه در لرستان از بین رفتند.

وی اظهارداشت: مازندران سهم ۹ درصدی، گلستان ۹ درصدی، گیلان ۵٫۵ درصدی، فارس هفت درصدی، اصفهان ۷ درصدی، قزوین ۳درصدی، تهران ۱٫۵ درصدی و البرز ۱٫۵ درصدی در تولید مرغ گوشتی را به خود اختصاص داده است.

احتمال کاهش تولید گوشت مرغ برای ماه مبارک رمضان

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغدران گوشتی تصریح کرد: با وجود این که سالانه ۲٫۳ میلیون تن گوشت مرغ د ر کشور تولید می‌شود که بیش از نیاز مصرف داخلی است اما با توجه به ضرر و زیان تولیدکنندگان به دلیل قیمت گذاری نادرست و از بین رفتن بخشی از واحدهای مرغداری در سیل اخیر در استان‌های تولیدکننده این محصول، احتمال آن می‌رود برای ماه مبارک رمضان با کاهش تولید مواجه شویم که این امر نگران کننده است.

وی پیش بینی کرد: روند فعلی نشان می‌دهد که در اواسط اردیبهشت در ماه مبارک رمضان دچار کاهش تولید و عرضه این محصولات شویم که راهی به جز واردات نخواهیم داشت.

سیل اخیر تا هجدهم فرودین ماه امسال، در مجموع ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به کشاورزان و تولیدکنندگان در ۱۹ استان درگیر کشور خسارت وارد کرده است.

گسترش خسارات وارد شده در برخی از استان‌های کشور مانند گلستان، خوزستان، مازندران و لرستان بیشتر و در سایر استان‌ها درصد خسارت کمتر بوده است.

تاکنون با ورود آب و آبگرفتگی در ۹۰۰ هزار هکتار از اراضی زراعی و ۱۱۰ هزار هکتار از باغات استان‌های درگیر سیل، این واحدها بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت دیده‌اند و همچنین ۲۵ هزار راس دام سبک، ۱۱۰۰ راس دام سنگین، ۹ میلیون قطعه طیور، ۵۱ هزار کلنی زنبور عسل و ۱۱۰۰ واحد آبزی پروری و پرورش ماهی تلف شده و تخریب شده‌اند و ۲۵ کارخانه صنایع تبدیلی نیز دچار خسارت عمده شده‌ اند.

همچنین خسارت‌های گسترده‌ای به تاسیسات آب و خاک و امور زیربنایی این استان‌ها وارد شده و مطابق برآورد انجام گرفته تاکنون یک هزار و ۱۵۰ حلقه چاه، یک هزار و ۸۶۰ رشته قنات، یک هزار و ۹۰۰ ایستگاه پمپاژ و برداشت آب و همچنین مقادیر بسیار زیادی از دهنه‌های برداشت آب از رودخانه‌ها، شبکه‌های آبیاری و زهکشی و جاده‌های بین مزارع در این استان‌ها آسیب جدی دیده‌اند و خسارات بالا وارد شده است.

بارش شدید باران که از ۲۷ اسفند ماه سال ۹۷ در مازندران شروع شد و تا دوم فروردین ماه امسال ادامه داشت، سبب طغیان رودخانه‌ها در مناطق مرکزی و شرقی استان شد و به ۹ نقطه شهری و بیش از ۱۷۰ روستا در بخش‌های مختلف خسارت زد.

در روزهای آغازین سال جدید هم بارش بیش از ۳۰۰ میلیمتر باران در ۳۵ ساعت که با آب ناشی از برف ذوب شده قبلی توامان شد، باعث سرریز شدن سدهای گلستان و بوستان و طغیان رودخانه‌ها شد بطوریکه ابتدا شهر گنبد را به زیر آب برد و سپس روانه شهرها و روستاهای شمالی و غربی استان شد.

پنجم فروردین ۹۸ نیز جاری شدن سیلاب در دروازه قرآن شیراز و برخورد خودروها با یکدیگر در محور ورودی شمال این کلانشهر ده‌ها کشته و مصدوم برجای گذاشت.

از سوی دیگر بارندگی‌های شدید در مناطق بالادست حوضه‌های کارون، دز و کرخه در ۲ هفته اخیر سبب آبگرفتگی روستاهای و شهرهای حاشیه این رودخانه‌ها در شهرستان‌های دشت آزادگان، شوش، حمیدیه، شوشتر، اهواز و کارون شده است.

همزمان با آغاز موج دوم بارش‌های فروردین، بسیاری از شهرهای و روستاهای استان لرستان نیز درگیر سیلاب‌ شدند. شهرهایی مانند پلدختر، ‌ دورود، خرم‌آباد، ‌ الیگودرز و … در محاصره سیل قرار گرفتند تا جایی که امکان امدادرسانی هوایی به شهر پلدختر و برخی از روستاها وجود نداشت.

منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

عرضه گوشت مرغ دولتی در کنار بازار آزاد چند نرخی!

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز
عرضه گوشت مرغ دولتی در کنار بازار آزاد چند نرخی!

خبرگزاری ایسنا: روز یکشنبه برخی مسئولان مربوطه اعلام کردند که گوشت مرغ تنظیم بازاری با قیمت مصوب کیلویی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به وفور در بازار وجود دارد و تأمین و توزیع آن برای همه فروشندگان این محصول انجام شده و مردم می‌توانند به راحتی نسبت به خرید گوشت مرغ با این قیمت اقدام کنند.

اما با وجود این اظهارات مشاهدات میدانی نشان می‌دهد که گرچه در هر منطقه تعدادی از فروشندگان گوشت مرغ این محصول را با نرخ تنظیم بازاری کیلویی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی عرضه می‌کنند، اما هنوز فراوانی آن به حدی نرسیده که بازار از تعادل و ثبات برخوردار شود و هنوز برخی از فروشندگان گوشت مرغ را با قیمت آزاد، خرید و فروش می‌کنند.

البته این اقدام مسئولان تنظیم بازار سبب کاهش قیمت گوشت مرغ شده و این محصول هم اکنون با قیمت کیلویی ۱۴ هزار تومان تا کمتر از ۱۵ هزار تومان به صورت آزاد فروخته می‌شود، اما سیاست‌های کنترلی و تنظیم بازاری به گونه‌ای نبوده که مرغ را از دو نرخی بودن خلاص کند و سبب ایجاد ثبات در بازار آن شود.

از سوی دیگر نیز گوشت مرغی که با نرخ آزاد خرید و فروش می‌شود، قیمت ثابتی نداشته و هر یک از فروشندگان با نرخ دلخواه خود محصولشان را می‌فروشند. یکی از این فروشندگان در منطقه انقلاب آن را کیلویی ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان می‌فروشد و دیگری ۷۰۰ تومان ارزان‌تر.

جالب اینکه هر یک از آن‌ها به دلیلی از داشتن سهمیه گوشت مرغ تنظیم بازاری محروم مانده‌اند. به گفته آن‌ها یکی به این دلیل که تنها مجوز فروش گوشت قرمز دارد و دیگری، چون مغازه‌اش را اجاره کرده و مجوز به نام صاحب ملک است نمی‌تواند گوشت مرغ تنظیم بازاری بگیرد.

البته پیش از این نیز مهدی یوسف‌خانی- رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی - به ایسنا گفته بود که به هیچ وجه قیمت‌های آزاد مرغ مورد تأیید نیست و مردم می‌توانند از گوشت مرغ کشتار روز تنظیم بازاری با قیمت کیلویی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی در بازار استفاده کنند که به وفور یافت می‌شود.

به گفته وی «همه فروشندگان محصولات پروتئینی می‌توانند گوشت مرغ تنظیم بازاری را به قیمت کیلویی ۱۱ هزار تومان از میدان بهمن تهران تهیه کنند و آن را به قیمت کیلویی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش برسانند و برای اینکه تعداد فروشندگان این محصول به نرخ تنظیم بازاری بیشتر شود مردم بهتر است از مغازه‌هایی خرید کنند که این محصول را به قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار می‌فروشند».

خواندن خبر در سایت منبع

استفاده از سنگدان مرغ چرخ شده در هتل‌های مشهد کذب محض است

فارسخبرگزاری فارس
استفاده از سنگدان مرغ چرخ شده در هتل‌های مشهد کذب محض است

محمد قانعی رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار گردشگری خبرگزاری فارس در خصوص انتشار اخباری مبنی بر استفاده از سنگدان مرغ چرخ شده در هتل‌های مشهد گفت: این خبر کذب محض است و هیچ کدام از هتل‌های مشهد اقدام به استفاده از این مواد نکرده‌اند.

وی افزود: بسیاری از واحدهای اقامتی غیرمجاز خود را هتل می‌دانند و همین گروه هم به اسم هتل از این فرآورده‌های غیرمجاز در طبخ غذاهای خود استفاده کرده‌اند.

قانعی با بیان اینکه تا این لحظه هیچ گزارشی مبنی بر استفاده هتل‌های زیرمجموعه اتحادیه هتلداران از فرآورده‌های گوشتی غیرمجاز واصل نشده، گفت: پس از انتشار این خبر بلافاصله تیم بازرسی از سردخانه هتل‌ها بازدید کرد و خوشبختانه مورد غیرمجازی مشاهده نشد.

رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی ادامه داد: هتل‌های مشهد حتی با استفاده از گوشت‌های برزیلی که مورد تأیید هم قرار گرفته مخالف هستند و از سهمیه موجود استقبال نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: بنده حتی بعید می‌دانم که هتل‌ آپارتمان‌ها هم از این مواد پروتئینی غیرمجاز استفاده کنند چرا که این هتل‌ها هم زیرمجموعه مهمانپذیر‌ها هستند و به طور مرتب نظارت می‌شوند.

قانعی با بیان اینکه سازمان دامپزشکی استان به طور مرتب برای هتل‌ها جلسات توجیهی برگزار می‌کند، گفت: با اطمینان به مردم اعلام می‌کنم که هتل‌های مشهد از واحدهای تولیدی و توزیعی مجاز اقدام به تهیه مواد پروتئینی می‌کنند و برای یک رقم ناچیز اعتبار هتل را زیر سوال نمی‌برند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با بازار، مرغ، گوشت مرغ، بازار مرغ و دادستان تهران از تلگرام

♦️۳۰ نفر از اخلال‌گران بازار مرغ بازداشت شدند

دادستان تهران:

🔹متاسفانه، سی‌نفر از دلالان عمده، با گران‌فروشی و عدم عرضه مرغ در بازار تلاش کردند وضعیت بازار مرغ را آشفتهتر کنند.

🔹متهمان بازداشت شدند و مراکز فعالیت آنان نیز پلمب شد.

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱x۹p


۳۰ اخلالگر بازار مرغ بازداشت شدند

جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران:

🔹۳۰ نفر از دلالان عمده، با گران‌فروشی و عدم عرضه مرغ در بازار تلاش کردند وضعیت بازار مرغ را آشفته‌تر کنند که به دنبال این اقدام پس از تشکیل پرونده قضایی، متهمان بازداشت و مراکز فعالیت آنان نیز پلمب شدند.

اقتصادنیوز👇


✅ عرضه گوشت مرغ دولتی در کنار بازار آزاد چند نرخی!

با وجود اینکه مسئولان از تأمین و توزیع گسترده گوشت مرغ تنظیم بازاری و وفور آن در بازار و سطح خرده‌فروشی خبر می‌دهند اما نگاهی به بازار نشان می‌دهد که همچنان برخی از فروشندگان محصولات پروتئینی نمی‌توانند آن را با نرخ تنظیم بازاری تهیه کنند و با وجود کاهش قیمت، همچنان مرغ در بازار دو و حتی چند نرخی است.

🔗 ادامه مطلب …


🚨 عاملان گرانی مرغ در تهران دستگیر شدند

دادستان تهران:

🔹 ۳۰ تن از دلالانی که تحریک می‌کردند تا مرغ وارد بازار نشود، دستگیر شدند و این فتنه در تهران خوابید. چون اینها مرغ را در کشتارگاه می‌کشتند و به هر قیمتی می‌خواستند می‌فروختند. / ایرنا


❌ دادستان تهران: عاملان گرانی مرغ در تهران دستگیر شدند

دادستان تهران گفت: ۳۰ تن از دلالانی که تحریک می‌کردند تا مرغ وارد بازار نشود، دستگیر شدند و این فتنه در تهران خوابید. چون اینها مرغ را در کشتارگاه می‌کشتند و به هر قیمتی می‌خواستند می‌فروختند. / ایرنا

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


✅جعفری دولت آبادی، دادستان تهران شخصا برای قرائت کیفرخواست متهمان اخلال در بازار موبایل به دادگاه رفت/اعتماد


نظرها

در ادامه بخوانید

تابناکتابناک14 ساعت قبل
صکوک چیست؟ اصطلاح صکوک برگرفته از واژه عربی صک به معنای چک، نوشته بدهکار، سفته و قبض بدهی است و به طور معمول، به عنوان اوراق قرضه اسلامی تعریف می‌شود. • امین: نیز شخص حقوقی است که به نمایندگی از سرمایه‌گذاران و به منظور حفظ منافع آنان در چارچوب ضوابط اجرایی انتشار صکوک اجاره مسئولیت نظارت برکل فرآیند عملیاتی صکوک اجاره را بر عهده دارد. ۶- چنانچه برای دادوستد اوراق صکوک یک بازار ثانویه فراهم می‌شود، آنگاه قابلیت نقدشوندگی این اوراق هم افزایش می‌‌یابد. تفاوت اساسی صکوک با اوراق قرضه مرسوم در بازارهای مالی۱- صکوک بیانگر مالکیت یک دارایی مشخص است در حالی که اوراق قرضه فقط حاکی از تعهد بدهی هستند. در حالی که در اوراق قرضه دارایی‌هایی که از نظر اسلام پذیرفته نیست نیز می‌تواند پشتوانه اوراق قرار بگیرد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
اساسی‌ترین مشکل در تولید نقدینگی و نوسانات واردات صادرات در کشور است که به دلیل نبود کنترل لازم در واردات ضربه سنگینی به تولید کشور وارد می‌کند. مصری گفت: فاصله بین ظرفیت تولید و ظرفیت اسمی در کشور بیش از ۳ برابر است که یک راهکار برای استفاده از ظرفیت‌های خالی می‌تواند با استفاده از تولید برندهای دیگر در کارخانه تولیدی با ظرفیت خالی ظرفیت‌های خالی را پرکرد و تولید را رونق بخشید. حمیدرضا غزنوی دبیرکل مجمع کارآفرینان گفت: برای تقویت تولید و به فعلیت رساندن ظرفیت‌های تولید، اول باید به استراتژی صنعتی و مزیت تولید در کشور توجه کرد. غزنوی گفت: باید اکوسیستم اقتصادی کشور و صنعتی شدن و تولید از زوایای مختلف بررسی شود که با دیده شدن ظرفیت‌های تولید به رونق خوبی خواهیم رسید. او افزود: در ۴ سال آینده ۲۵ میلیون تن به ظرفیت تولید فعلی کشور اضافه خواهد شد تا شرایط برای تامین خوراک و کارخانه‌ها فراهم شود.
فردا نیوزفردا نیوز15 ساعت قبل
با مدیریت بانک مرکزی دیروز با تزریق درهم و دلار روبرو شدیم و کاهش‌های منطقی صرافی ملی روند بازار را کنترل کرد. در صورتی که حتی دلار هرات زیر ۱۳۶۸۰ معامله شدبا توجه به کاهش انس جهانی طلا و بیشتر بودن حباب ابشده و سکه و پایین بودن نرخ دلار هرات انتظار روند کاهشی را برای امروز میتوان پیش بینی کرد. در همین روزها هر زمان احتمال شروع بازار متشکل ارزی میباشد و خریدار با احتیاط و کم حجم وارد خرید میشود. توجه داشته باشید با شروع بازار متشکل ارزی حتی بازار به شما اجازه فروش نخواهد داد. چون در اون صورت خریداری نخواهد بود. امروز مدیریت بانک مرکزی نرخ دهی صرافی ملی میزان تزریق درهم و امنیتی بودن بازار نرخ ارز را تعیین خواهد کرد. اما ابشده و سکه با توجه به کاهش انس جهانی و بیشتر بودن بیش از حد حباب از روند افزایشی کاسته و به سمت پایین میتواند حرکت کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین9 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایبنا، پرداخت سود سهام عدالت عملکرد سال ۹۶ مشمولان سهام عدالت مربوط به گروه‌های تحت عنوان سایرمشمولان شامل وراث جدید تعیین تکلیف شده، مددجویان تغییر وضعیت یافته، ایثارگران و خانواده‌های آنان، دست‌اندرکاران امر واگذاری سهام عدالت، خبرنگاران، طلاب، بیماران خاص، کارکنان ستادهای نماز جمعه، خدام مساجد و اماکن متبرکه، امامزاده‌ها و حسینه‌ها، زندانیان آزاد شده، تاکسیرانان، قالیبافان، کارکنان موسسات خیریه و فعالان قرآنی طی روزهای جاری خاتمه می‌یابد. در این مرحله حدود دو میلیون نفر از آخرین سری از مشمولان سهام عدالت سایر گروه‌ها سود سهام عدالت خود را در مجموع به ارزش بالغ بر ۱۶۵ میلیارد تومان دریافت خواهند کرد و بدین ترتیب واریز سود سهام عدالت مشمولان سایر اقشار خاتمه می‌یابد. گفتنی است، با احتساب سودهای پرداخت شده به این گروه باقیمانده از مشمولان، تا کنون سود سهام عدالت مربوط به مشمولان نهادهای حمایتی شامل کمیته امداد و سازمان بهزیستی، روستائیان و عشایر و کارگران فصلی و ساختمانی و مشمولان سایر گروه‌های ذکر شده که در مجموع تعداد آنان بالغ بر سی و یک میلیون نفر می‌باشد به طور کامل پرداخت شده است و تنها گروه باقی مانده از مشمولان شامل کارکنان و کارمندان دستگاه‌های اجرایی و بازنشستگان صندوق‌های بازنشستگی کشوری، تامین اجتماعی و نیروهای مسلح که بالغ برده میلیون نفر هستند، سود عملکرد سال ۱۳۹۶ خود را دریافت نکرده‌اند که این اقشار نیز پس از دریافت سود سهام عدالت توسط سازمان خصوصی سازی از شرکت‌های سرمایه پذیر و در طی دو ماه آینده به مرور سود دریافت می‌کنند و مبالغ سود به حساب اعلام شده توسط این افراد که در سامانه سهام عدالت ثبت و تایید شده، واریز خواهد شد. این گزارش می‌افزاید صرفا سود گروه‌های مختلف مشمولان با عنوان سایر اقشار که بانک عامل معرفی شده آنان بانک ملی ایران بوده تاکنون سود خود را دریافت نکرده بودند که با واریز وجوه لازم به حساب بانک ملی طی روز دوشنبه هفته جاری و پرداخت توسط این بانک، سود تمامی اقشار به استثنای کارکنان و بازنشستگان در کلیه بانک‌های عامل بابت عملکرد سال ۱۳۹۶ واریز شده تلقی می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سلطانی در استودیو گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: معافیت هایی که برای ۶ ماه به ۸ کشور خریدار نفت ایران ارائه شد در راستای واقعیت‌های بازار نفت و پایین بودن قدرت ایالات متحده در بازار نفت بوده است. سلطانی گفت: برنامه ریزی آمریکا بر این پایه است که اگر بخواهد دوره معافیت ۶ ماهه را تمدید کند شاید آثار منفی عدم حضور نفت ایران در بازار جهانی با توجه به نزدیک بودن به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بتواند پررنگ‌تر و غیر قابل جبران‌تر باشد آمریکا ۶ ماه جلوتر اقدام به تحریم نفتی ایران کرد که آثار ناشی از خروج نفت ایران از بازار بر انتخاباتش را کنترل کند. این کارشناس به صفر رساندن صادرات نفت ایران را شعار دانست و افزود: آمریکایی‌ها توان مدیریت بازار جهانی نفت بدون نفت ایران را ندارد البته ایران هم از توانمندی‌های لازم در این خصوص برخوردار است و علی رغم تحریم‌های آمریکا توانسته در بازارهای جهانی حضور داشته باشد و نفتش را حتی بالاتر از انتظار جهانیان عرضه نماید. صمد عزیز نژاد کارشناس بازار ارز و پول نیز گفت: اقتصاد ایران از قبل آمادگی ورود به دوره اقتصاد بدون نفت را داشت به این علت از اواسط سال ۹۷ رویکردهای بانک مرکزی تغییر و شروع به مدیریت ریسک بازار ارز کرد. سلطانی هم با اشاره به تاثیرات ژئوپولیتیکی در ماه‌های اخیر بر بازار نفت ادامه داد: این تغییرات خلاف انتظار آمریکایی‌ها بود.

اخبار بیشتر