قیمت مرغ در بازار امروز و دستگیری عاملان گرانی!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

قیمت مرغ در بازار امروز و دستگیری عاملان گرانی!

تهران| التهاب بازار مرغ در بهارستان با توزیع مرغ دولتی فروکش کرد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
تهران| التهاب بازار مرغ در بهارستان با توزیع مرغ دولتی فروکش کرد
رئیس اتحادیه مواد پروتئینی شهرستان بهارستان با اشاره به تنظیم قیمت گوشت مرغ گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۳۰۰ تن مرغ دولتی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی در شهرستان بهارستان توزیع شده است.

- اخبار استانها -

بهرام مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بهارستان، با اشاره به کنترل قیمت مرغ در شهرستان بهارستان اظهار داشت: از ۲ هفته گذشته با هماهنگی‌های انجام شده توانستیم در همه نقاط شهرستان بهارستان نسبت به توزیع مرغ دولتی اقدام کنیم.

وی با اشاره به توزیع ۳۰۰ تن مرغ برای مصارف خانگی در این شهرستان تصریح کرد: روزانه ۴۵ تن مرغ با قیمت مصوب تنظیم بازار هر کیلو ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در نقاط مختلف به ویژه در مناطق کم‌برخوردار ‌بهارستان توزیع می‌شود که در ادامه نیز تلاش داریم تا این میزان را افزایش دهیم.

رئیس اتحادیه مواد پروتئینی شهرستان بهارستان افزود: با هدف جلوگیری از هرگونه سوء‌استفاده، توزیع مرغ دولتی با نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان با بسته‌بندی و برچسب تنظیم بازار عرضه می‌شود و علاوه بر این بازرسان اتاق اصناف و صنعت، معدن و تجارت شهرستان نیز به صورت مستمر بر نحوه توزیع مرغ نظارت جدی را اعمال می‌کنند.

مهدوی همچنین ادامه داد: علاوه بر وجود مرغ با نرخ مصوب دولتی، مرغ با قیمت آزاد هم به اندازه کافی در صنوف شهرستان وجود دارد و همه سهمیه‌های اختصاص داده شده به شهرستان بهارستان از طریق واحدهای صنفی در اختیار مصرف‌کننده واقعی قرار می‌گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: براساس تصمیم مدیران شهرستان بهارستان برای برطرف کردن مشکل مردم، مرغ با نرخ دولتی نیز تا زمانی که مرغ گرم تأمین شود برای مصارف خانگی توسط واحدهای صنفی منتخب در همه نقاط شهرستان بهارستان توزیع می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

دادستان تهران: برخی دلالان مرغ یارانه پنهان می‌گیرند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
دادستان تهران: برخی دلالان مرغ یارانه پنهان می‌گیرند
عباس جعفری‌دولت‌آبادی گفت: برخی دلالان مرغ، در حالی مدعی هستند که قیمت مرغ باید افزایش یابد چون مرغ را گران‌تر از نرخ مصوب سازمان حمایت می‌خرند، که پیگیری ما نشان داده این افراد یارانه پنهان دریافت می‌کنند.

عباس جعفری‌دولت‌آبادی در اولین گفت‌وگوی رادیویی خود در سال ۹۸، با بیان اینکه به خانواده آسیب‌دیده در سیل تسلیت می‌گویم و امیدواریم دولت و سایر نهادها بتوانند این حادثه را سامان دهند، درباره الزامات قضایی برای پیشرفت در رونق تولید و جلوگیری از قاچاق گفت: فکر می‌کنم بیشتر اتفاقات باید در سیستم اجرایی رخ دهد اما دستگاه تقنینی و قضایی باید حالت حمایتی به خود بگیرند. به خاطر مشکل در ارز و تحریم‌ها یکسری مشکلات در تولید ایجاد شده و اگر بخواهیم رونق داشته باشیم، باید بروکراسی در صدور مجوزها را حذف کنیم. مثلا در پرونده نیشکر هفت‌تپه به خاطر اینکه تولید نخوابد، اجازه دادیم سیاست ادامه تولید بر تعقیب اتهام غلبه کند و اگر می‌خواستیم نگاه خشک قضایی را پیگیری کنیم، ممکن بود ادامه کار متوقف شود. هرچند در بسیاری دیگر از پرونده‌ها مانند روزچنگ‌ها در شهرستان‌ها به کارشان ادامه دادند. تعقیب قضایی مغایرتی با ادامه فعالیت واحدهایی که اتهاماتی متوجه آنها هست ندارد.

دادستان تهران درباره ویدئویی که پارسال از وی درباره لزوم کنترل قیمت مرغ منتشر شد گفت: من در مشهد هم که بودم خیلی از مردم درباره قیمت مرغ سوال می‌پرسیدند. وقتی مرغ زنده ۷۵۰۰ خریداری می‌شود و ۱۱۵۰۰ فروخته می‌شود دیگر نباید گران‌فروشی شود. وقتی همان روز به سازمان حمایت اعلام کردیم، نامه کتبی زدند که قیمت مرغ ۱۱۵۰۰ است و از همان روز معاون دادستان در کشتارگاه بهمن حاضر شد. عده‌ای گلایه کردند که چرا قیمت‌گذاری می‌کنید اما گفتیم ما فقط از دولت حمایت می‌کنیم. این کار به دستگیری ۳۰ نفر از دلالانی منتج شد که حتی جلوی ورود مرغ به بازار را هم گرفته بودند. می‌خواستند با ممانعت از ورود مرغ به بازار، سیاست ما را زمین بزنند اما نتوانستند. طبق گزارشی که دیروز به من دادند، مرغ روی دست بسیاری از این افراد باد کرده است. روز گذشته هزار تن مرغ از کشتارگاه بهمن خارج شده است. ما تهدید کرده بودیم که اگر تمکین نکنند، کشتارگاه را تعطیل می‌کنیم.

وی ادامه داد: مرجع قیمت‌گذاری دادستانی نیست؛ اگر لازم است قیمت مصوب را بالاتر ببرید، اما هرچه مصوب کردید باید با همان قیمت به دست مردم برسد. دادستانی از تصمیم دولت حمایت می‌کند، مهم این است که در سراسر کشور مرغ فقط با قیمت مصوب به مردم فروخته شود. سازمان حمایت علی‌رغم فشارها، از افزایش قیمت مرغ خودداری کرده است. برخی دلالان یارانه پنهان می‌گرفتند ولی مدعی می‌شدند مرغ را گران‌تر می‌خریم.

جعفری‌دولت‌آبادی درباره سیل و حوادث پس از آن گفت: این حوادث طبیعی در تمام کشورها رخ می‌دهد و نباید به این تهدیدات طبیعی وجهه سیاسی دهیم. الان به اجماع ملی و همدلی نیاز داریم و نباید آلام مردم را به دو قطبی قومی، فرهنگی و سیاسی تبدیل کنیم. باید این وضعیت را به فرصت تبدیل کنیم و نگذاریم سیاست بر این اوضاع چنبره بزند. مردم از ابتدای انقلاب نشان داده‌اند که در بحران‌ها پشت هم می‌ایستند. رئیس قوه قضاییه هم دیروز تأکید کردند که فعلا باید بر امداد و نجات و همدلی و کمک متمرکز شویم، پس از فراغت، به آسیب‌شناسی بپردازیم.

دادستان تهران درباره پرونده دکل نفتی و اینکه بحث ردمال در حکم نیامده است گفت: این پرونده در سال ۹۱ با ۶ متهم تشکیل شد که دو متهم آن از جمله آقای طباطبایی خارج از کشور بودند. اینها چندین نوع معامله در خارج از کشور کرده بودند تا دکل را به ایران بیاورند. هنوز حکم ابلاغ نشده است و من هم هنوز حکم را ندیده‌ام اما اگر مجازات درنظر گرفته شده متناسب با اتهام نباشد، قطعا اعتراض می‌کنم. اینکه حکم صادر شده خودش یک گام به جلو است چون پرونده‌ای است که سالها از ما وقت گرفته بود. دادگاه استقلال کامل در رسیدگی دارد و قانون گفته دادستانی هم فقط می‌تواند اعتراض کند.

بعد از انتصاب سرپرست جدید مدیرعامل برج میلاد، بحث‌هایی درباره سابقه سیاسی وی و نامه‌ او به اوباما گفت: دستگاه‌های نظارتی گزارشی در این زمینه به دادستانی نفرستاده‌اند. ما هم در رسانه‌ها با این واکنش‌ها مواجه بودیم. برخی مسئولان شهری حمایت مطلقی از این فرد کرده‌اند، دادستانی هم از نهادهای نظارتی خواسته‌ایم گزارشی ارائه دهند.

وی درباره یک جمعیت مثلا خیریه که خروجی گزارش‌های آن در مناطق سیل‌زده مورد پسند ضدانقلاب هم قرار گرفته است گفت: هر حادثه‌ مهمی در کشور رخ دهد شما قطعا تلاش دشمن برای بهره‌برداری از آن و ضربه به نظام و ناامید کردن مردم و فاصله انداختن بین مردم و نظام را خواهید دید. وقتی مسئولان نظام در مناطق سیل‌زده هستند چرا باید در زمین دشمن بازی شود و مردم را ناامید کرد. امروز آمریکا دهانش را باز کرده نظام اسلامی را ببلعد، آن‌وقت برخی در کشور در راستای ناامیدی مردم حرکت می‌کنند. ما از رسانه‌ها توقع نداریم کشور را کشور گل و بلبل نشان دهند اما حق هم ندارند دروغ بگویند و شایعه‌پراکنی کنند. قطعا با شایعه‌سازی سازمان‌یافته برخورد می‌کنیم. روزنامه‌ها و سایر رسانه‌ها دقت کنند و مراقب رفتارشان باشند.

دادستان تهران گفت: در سال گذشته آمار بسیار خوبی در عفو و مرخصی‌ها داشتیم؛ در استان تهران حدود ۲۰ هزار نفر مشمول عفو و تخفیف مجازات شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

دستگیری عاملان گرانی مرغ در پایتخت

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
دستگیری عاملان گرانی مرغ در پایتخت
دادستان تهران گفت: 30 تن از دلالانی که تحریک می کردند تا مرغ وارد بازار نشود ، دستگیر شدند و این فتنه در تهران خوابید. چون اینها مرغ را در کشتارگاه می کشتند و به هر قیمتی می خواستند می فروختند.

اعتمادآنلاین| عباس جعفری دولت آبادی درباره اقدامات دادستانی تهران در کنترل قیمت مرغ به ویژه در روزهای پایانی سال ۹۷ گفت: در جلسه‌ای که با سازمان حمایت مصرف کننده و تولید کننده داشتیم، مسئولان مربوطه اعلام کردند که قیمت خرید مرغ هفت هزار و ۲۰۰ تومان و قیمت فروش باید ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان باشد ولی عده‌ای سودجود در میدان بهمن مرغ را تا ۱۷ هزار تومان به فروش می‌رساندند.

وی افزود: در روزهای پایانی سال نامه کتبی نوشتند که قیمت مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است و از همان زمان معاونان دادستانی تهران در میدان بهمن مستقر شدند و گفتیم دادستان از حق عمومی حمایت می‌کند.

دولت آبادی گفت: دولت می‌گوید قیمت مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است و چرا دلالان باید گاهی مرغ را تا ۲۰ هزار تومان بفروشند؟ برخی فکر کردند ما در آن جلسه تهدید شفاهی کردیم ولی ۳۰ تن از دلالانی که خلاف کرده بودند و دیگران را تحریک می‌کردند تا مرغ وارد بازار نشود یا با قمیت بیشتر به فروش برسد را دستگیر کردیم و این فتنه خوابید. چون اینها مرغ را در کشتارگاه می‌کشتند و به هر قیمتی که می‌خواستند می‌فروختند. در واقع آنها می‌خواستند سیاست دادستانی را شکست دهند.

منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

یک میلیون و۲۰۰هزار قطعه مرغ گوشتی در۳ استان تلف شد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
یک میلیون و۲۰۰هزار قطعه مرغ گوشتی در۳ استان تلف شد
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور از تلفات یک میلیون و 200 هزار قطعه مرغ گوشتی در سه استان تولید کننده عمده گوشت مرغ از جمله گلستان، مازندران و لرستان در اثر وقوع سیل خبر داد.

اعتمادآنلاین| برومند چهارآیین روز سه شنبه گفت: براساس گزارش‌های رسیده، در سیل اخیر ۷۰۰ هزار قطعه مرغ گوشتی در گلستان، ۳۰۰ هزار قطعه در مازندران و ۲۰۰ هزار قطعه در لرستان از بین رفتند.

وی اظهارداشت: مازندران سهم ۹ درصدی، گلستان ۹ درصدی، گیلان ۵٫۵ درصدی، فارس هفت درصدی، اصفهان ۷ درصدی، قزوین ۳درصدی، تهران ۱٫۵ درصدی و البرز ۱٫۵ درصدی در تولید مرغ گوشتی را به خود اختصاص داده است.

احتمال کاهش تولید گوشت مرغ برای ماه مبارک رمضان

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغدران گوشتی تصریح کرد: با وجود این که سالانه ۲٫۳ میلیون تن گوشت مرغ د ر کشور تولید می‌شود که بیش از نیاز مصرف داخلی است اما با توجه به ضرر و زیان تولیدکنندگان به دلیل قیمت گذاری نادرست و از بین رفتن بخشی از واحدهای مرغداری در سیل اخیر در استان‌های تولیدکننده این محصول، احتمال آن می‌رود برای ماه مبارک رمضان با کاهش تولید مواجه شویم که این امر نگران کننده است.

وی پیش بینی کرد: روند فعلی نشان می‌دهد که در اواسط اردیبهشت در ماه مبارک رمضان دچار کاهش تولید و عرضه این محصولات شویم که راهی به جز واردات نخواهیم داشت.

سیل اخیر تا هجدهم فرودین ماه امسال، در مجموع ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به کشاورزان و تولیدکنندگان در ۱۹ استان درگیر کشور خسارت وارد کرده است.

گسترش خسارات وارد شده در برخی از استان‌های کشور مانند گلستان، خوزستان، مازندران و لرستان بیشتر و در سایر استان‌ها درصد خسارت کمتر بوده است.

تاکنون با ورود آب و آبگرفتگی در ۹۰۰ هزار هکتار از اراضی زراعی و ۱۱۰ هزار هکتار از باغات استان‌های درگیر سیل، این واحدها بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت دیده‌اند و همچنین ۲۵ هزار راس دام سبک، ۱۱۰۰ راس دام سنگین، ۹ میلیون قطعه طیور، ۵۱ هزار کلنی زنبور عسل و ۱۱۰۰ واحد آبزی پروری و پرورش ماهی تلف شده و تخریب شده‌اند و ۲۵ کارخانه صنایع تبدیلی نیز دچار خسارت عمده شده‌ اند.

همچنین خسارت‌های گسترده‌ای به تاسیسات آب و خاک و امور زیربنایی این استان‌ها وارد شده و مطابق برآورد انجام گرفته تاکنون یک هزار و ۱۵۰ حلقه چاه، یک هزار و ۸۶۰ رشته قنات، یک هزار و ۹۰۰ ایستگاه پمپاژ و برداشت آب و همچنین مقادیر بسیار زیادی از دهنه‌های برداشت آب از رودخانه‌ها، شبکه‌های آبیاری و زهکشی و جاده‌های بین مزارع در این استان‌ها آسیب جدی دیده‌اند و خسارات بالا وارد شده است.

بارش شدید باران که از ۲۷ اسفند ماه سال ۹۷ در مازندران شروع شد و تا دوم فروردین ماه امسال ادامه داشت، سبب طغیان رودخانه‌ها در مناطق مرکزی و شرقی استان شد و به ۹ نقطه شهری و بیش از ۱۷۰ روستا در بخش‌های مختلف خسارت زد.

در روزهای آغازین سال جدید هم بارش بیش از ۳۰۰ میلیمتر باران در ۳۵ ساعت که با آب ناشی از برف ذوب شده قبلی توامان شد، باعث سرریز شدن سدهای گلستان و بوستان و طغیان رودخانه‌ها شد بطوریکه ابتدا شهر گنبد را به زیر آب برد و سپس روانه شهرها و روستاهای شمالی و غربی استان شد.

پنجم فروردین ۹۸ نیز جاری شدن سیلاب در دروازه قرآن شیراز و برخورد خودروها با یکدیگر در محور ورودی شمال این کلانشهر ده‌ها کشته و مصدوم برجای گذاشت.

از سوی دیگر بارندگی‌های شدید در مناطق بالادست حوضه‌های کارون، دز و کرخه در ۲ هفته اخیر سبب آبگرفتگی روستاهای و شهرهای حاشیه این رودخانه‌ها در شهرستان‌های دشت آزادگان، شوش، حمیدیه، شوشتر، اهواز و کارون شده است.

همزمان با آغاز موج دوم بارش‌های فروردین، بسیاری از شهرهای و روستاهای استان لرستان نیز درگیر سیلاب‌ شدند. شهرهایی مانند پلدختر، ‌ دورود، خرم‌آباد، ‌ الیگودرز و … در محاصره سیل قرار گرفتند تا جایی که امکان امدادرسانی هوایی به شهر پلدختر و برخی از روستاها وجود نداشت.

منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

عرضه گوشت مرغ دولتی در کنار بازار آزاد چند نرخی!

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز
عرضه گوشت مرغ دولتی در کنار بازار آزاد چند نرخی!
با وجود اینکه مسئولان از تأمین و توزیع گسترده گوشت مرغ تنظیم بازاری و وفور آن در بازار و سطح خرده‌فروشی خبر می‌دهند، اما نگاهی به بازار نشان می‌دهد که همچنان برخی از فروشندگان محصولات پروتئینی نمی‌توانند آن را با نرخ تنظیم بازاری تهیه کنند و با وجود کاهش قیمت، همچنان مرغ در بازار دو و حتی چند نرخی است.

خبرگزاری ایسنا: روز یکشنبه برخی مسئولان مربوطه اعلام کردند که گوشت مرغ تنظیم بازاری با قیمت مصوب کیلویی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به وفور در بازار وجود دارد و تأمین و توزیع آن برای همه فروشندگان این محصول انجام شده و مردم می‌توانند به راحتی نسبت به خرید گوشت مرغ با این قیمت اقدام کنند.

اما با وجود این اظهارات مشاهدات میدانی نشان می‌دهد که گرچه در هر منطقه تعدادی از فروشندگان گوشت مرغ این محصول را با نرخ تنظیم بازاری کیلویی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی عرضه می‌کنند، اما هنوز فراوانی آن به حدی نرسیده که بازار از تعادل و ثبات برخوردار شود و هنوز برخی از فروشندگان گوشت مرغ را با قیمت آزاد، خرید و فروش می‌کنند.

البته این اقدام مسئولان تنظیم بازار سبب کاهش قیمت گوشت مرغ شده و این محصول هم اکنون با قیمت کیلویی ۱۴ هزار تومان تا کمتر از ۱۵ هزار تومان به صورت آزاد فروخته می‌شود، اما سیاست‌های کنترلی و تنظیم بازاری به گونه‌ای نبوده که مرغ را از دو نرخی بودن خلاص کند و سبب ایجاد ثبات در بازار آن شود.

از سوی دیگر نیز گوشت مرغی که با نرخ آزاد خرید و فروش می‌شود، قیمت ثابتی نداشته و هر یک از فروشندگان با نرخ دلخواه خود محصولشان را می‌فروشند. یکی از این فروشندگان در منطقه انقلاب آن را کیلویی ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان می‌فروشد و دیگری ۷۰۰ تومان ارزان‌تر.

جالب اینکه هر یک از آن‌ها به دلیلی از داشتن سهمیه گوشت مرغ تنظیم بازاری محروم مانده‌اند. به گفته آن‌ها یکی به این دلیل که تنها مجوز فروش گوشت قرمز دارد و دیگری، چون مغازه‌اش را اجاره کرده و مجوز به نام صاحب ملک است نمی‌تواند گوشت مرغ تنظیم بازاری بگیرد.

البته پیش از این نیز مهدی یوسف‌خانی- رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی - به ایسنا گفته بود که به هیچ وجه قیمت‌های آزاد مرغ مورد تأیید نیست و مردم می‌توانند از گوشت مرغ کشتار روز تنظیم بازاری با قیمت کیلویی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی در بازار استفاده کنند که به وفور یافت می‌شود.

به گفته وی «همه فروشندگان محصولات پروتئینی می‌توانند گوشت مرغ تنظیم بازاری را به قیمت کیلویی ۱۱ هزار تومان از میدان بهمن تهران تهیه کنند و آن را به قیمت کیلویی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش برسانند و برای اینکه تعداد فروشندگان این محصول به نرخ تنظیم بازاری بیشتر شود مردم بهتر است از مغازه‌هایی خرید کنند که این محصول را به قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار می‌فروشند».

خواندن خبر در سایت منبع

استفاده از سنگدان مرغ چرخ شده در هتل‌های مشهد کذب محض است

فارسخبرگزاری فارس
استفاده از سنگدان مرغ چرخ شده در هتل‌های مشهد کذب محض است
رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی با بیان اینکه استفاده از سنگدان مرغ چرخ شده در هتل‌های مشهد کذب محض است، گفت: بسیاری از واحدهای اقامتی غیرمجاز، خود را هتل می‌دانند و از فرآورده‌های غیرمجاز در طبخ غذاهای خود استفاده می‌کنند.

محمد قانعی رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار گردشگری خبرگزاری فارس در خصوص انتشار اخباری مبنی بر استفاده از سنگدان مرغ چرخ شده در هتل‌های مشهد گفت: این خبر کذب محض است و هیچ کدام از هتل‌های مشهد اقدام به استفاده از این مواد نکرده‌اند.

وی افزود: بسیاری از واحدهای اقامتی غیرمجاز خود را هتل می‌دانند و همین گروه هم به اسم هتل از این فرآورده‌های غیرمجاز در طبخ غذاهای خود استفاده کرده‌اند.

قانعی با بیان اینکه تا این لحظه هیچ گزارشی مبنی بر استفاده هتل‌های زیرمجموعه اتحادیه هتلداران از فرآورده‌های گوشتی غیرمجاز واصل نشده، گفت: پس از انتشار این خبر بلافاصله تیم بازرسی از سردخانه هتل‌ها بازدید کرد و خوشبختانه مورد غیرمجازی مشاهده نشد.

رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی ادامه داد: هتل‌های مشهد حتی با استفاده از گوشت‌های برزیلی که مورد تأیید هم قرار گرفته مخالف هستند و از سهمیه موجود استقبال نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: بنده حتی بعید می‌دانم که هتل‌ آپارتمان‌ها هم از این مواد پروتئینی غیرمجاز استفاده کنند چرا که این هتل‌ها هم زیرمجموعه مهمانپذیر‌ها هستند و به طور مرتب نظارت می‌شوند.

قانعی با بیان اینکه سازمان دامپزشکی استان به طور مرتب برای هتل‌ها جلسات توجیهی برگزار می‌کند، گفت: با اطمینان به مردم اعلام می‌کنم که هتل‌های مشهد از واحدهای تولیدی و توزیعی مجاز اقدام به تهیه مواد پروتئینی می‌کنند و برای یک رقم ناچیز اعتبار هتل را زیر سوال نمی‌برند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با بازار، مرغ، گوشت مرغ، بازار مرغ و دادستان تهران از تلگرام

♦️۳۰ نفر از اخلال‌گران بازار مرغ بازداشت شدند

دادستان تهران:

🔹متاسفانه، سی‌نفر از دلالان عمده، با گران‌فروشی و عدم عرضه مرغ در بازار تلاش کردند وضعیت بازار مرغ را آشفتهتر کنند.

🔹متهمان بازداشت شدند و مراکز فعالیت آنان نیز پلمب شد.

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱x۹p


۳۰ اخلالگر بازار مرغ بازداشت شدند

جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران:

🔹۳۰ نفر از دلالان عمده، با گران‌فروشی و عدم عرضه مرغ در بازار تلاش کردند وضعیت بازار مرغ را آشفته‌تر کنند که به دنبال این اقدام پس از تشکیل پرونده قضایی، متهمان بازداشت و مراکز فعالیت آنان نیز پلمب شدند.

اقتصادنیوز👇


✅ عرضه گوشت مرغ دولتی در کنار بازار آزاد چند نرخی!

با وجود اینکه مسئولان از تأمین و توزیع گسترده گوشت مرغ تنظیم بازاری و وفور آن در بازار و سطح خرده‌فروشی خبر می‌دهند اما نگاهی به بازار نشان می‌دهد که همچنان برخی از فروشندگان محصولات پروتئینی نمی‌توانند آن را با نرخ تنظیم بازاری تهیه کنند و با وجود کاهش قیمت، همچنان مرغ در بازار دو و حتی چند نرخی است.

🔗 ادامه مطلب …


🚨 عاملان گرانی مرغ در تهران دستگیر شدند

دادستان تهران:

🔹 ۳۰ تن از دلالانی که تحریک می‌کردند تا مرغ وارد بازار نشود، دستگیر شدند و این فتنه در تهران خوابید. چون اینها مرغ را در کشتارگاه می‌کشتند و به هر قیمتی می‌خواستند می‌فروختند. / ایرنا


❌ دادستان تهران: عاملان گرانی مرغ در تهران دستگیر شدند

دادستان تهران گفت: ۳۰ تن از دلالانی که تحریک می‌کردند تا مرغ وارد بازار نشود، دستگیر شدند و این فتنه در تهران خوابید. چون اینها مرغ را در کشتارگاه می‌کشتند و به هر قیمتی می‌خواستند می‌فروختند. / ایرنا

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


✅جعفری دولت آبادی، دادستان تهران شخصا برای قرائت کیفرخواست متهمان اخلال در بازار موبایل به دادگاه رفت/اعتماد


نظرها

در ادامه بخوانید

بفرمایید نان ۲ میلیون تومانی/فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل

۹درصد مالیات بر تولیدات ورودی مناطق آزاد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ناصر خرمالی در برنامه گفتگوی ویژه شبکه دو سیما، گفت: قانون معاف بودن مناطق آزاد از مالیات بر ارزش افزوده که در سال ۸۷ به صورت موقت ابلاغ شد به هیچ وجه در مناطق آزاد اتفاق نیافتاد. خرمالی گفت: فعال اقتصادی در مناطق آزاد معدنی نیست و الزامی به ثبت معاملات در این مناطق وجود ندارد بنابراین راه شفافیت فعالیت‌های اقتصادی در مناطق آزاد تغییر قانون معاف بودن مناطق آزاد از مالیات ارزش بر افزوده نیست. وی ادامه داد: دیگر جذابیتی برای سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که در گذشته برای این مناطق پیش بینی شده بود وجود ندارد. مدیرتوسعه صادرات و ارزش افزوده مناطق آزاد افزود: واردات کالای مسافری به مناطق آزاد از سال ۹۶ نظام مند و مجموع سهمیه ارزی هفت منطقه آزاد کشور که می‌توانند وارد کنند ۵۲۸ میلیون دلار بوده است. وی با بیان اینکه در مناطق آزاد مالیات بر مصرف است و بر تولید نیست گفت: چرا معافیت مالیات بر ارزش افزوده به مناطق آزاد میدهیم.

انتشار ویدئویی از نقش سپهبد شهید قاسم سلیمانی در شکست تحریم‌های دارویی

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، پس از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی تحولات مختلفی در وضعیت و موضع ایران در منطقه رخ داد و با انتقام سخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تمام نقشه‌های دشمن شکست خورد. آمریکا با اعمال تحریم‌های دارویی موجب اشکال در انتقال دارو به کشور شده بود، اما نقش سپهبد شهید سلیمانی در شکست تحریم معنای دیگری داشت. در این برهه تامین مواد اولیه ۹۷ درصد از دارو‌های تولید داخل به سختی انجام می‎شد و شرایط را برای عموم کشور ایران سخت کرده بود و نماینده داروسازان در شورای عالی نظام پزشکی ۲ ما قبل از شهادت سردار سلیمانی اعلام کرد که صنعت دارو، تحریم‌ها را شکست داده است. اما پس از شهادت سردار سلیمانی، وزیر بهداشت آقای سعید نمکی از نقش سردار سلیمانی در تامین نیاز‌های دارویی ایران پرده برداشت. در ادامه کلیپی از نقش سردار سلیمانی در شکست تحریم‌های دارویی را مشاهده می‌کنید: برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

بازار‌های مالی در هفته‌ای که گذشت

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، اجرای عملیات بازار باز در نظام بانکی به تازگی کلید خورد، در این روش بانک مرکزی با خرید و فروش اوراق بهادار دولتی به بانک‌ها، عرضه و تقاضای پول، میزان نقدینگی و تورم را کنترل می‌کند. در تالار شیشه‌ای، زنگ پایان معاملات با رشد ۵ هزار و ۲۰۲ واحدی زده شد. اگرچه شاخص کل بورس اوراق بهادار در تهران، در دو روز گذشته با کاهش روبرو بود، اما دماسنج شاخص در آخرین روز معاملات هفتگی بر روی رقم ۴۱۱ هزار و ۲۱۱ واحد ایستاد. بانک‌ها، خوروسازان و صنایع فلزی از جمله نماد‌های پربیننده تالار شیشه‌ای این هفته بودند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، دولت آمریکا در ادامه تلاش‌های خود برای اعمال فشار علیه مردم ایران، روز پنج‌شنبه افراد و شرکت‌های بیشتری را به دلیل ارتباط تجاری با ایران، در فهرست تحریم قرار داد. بر اساس بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، واشنگتن یک فرد ایرانی، یک فرد چینی و ۶ شرکت مستقر در امارات عربی متحده و چین را به دلیل ارتباط با صنایع پتروشیمی ایران تحریم کرده است: - علی بایندریان- ژیکینگ ونگ- شرکت بنتاکو دی‌ام‌سی‌سی- شرکت جیاشیانگ- شرکت پیکویو- شرکت سیگ انرژی- شرکت پتروشیمی شاندونگ کیاوانگوا- شرکت پتروشیمی تریلینس «استیون منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا در توجیه اعمال این تحریم‌ها، گفته است: «بخش‌های نفت و پتروشیمی یکی از منابع اصلی تأمین مالی فعالیت‌های تروریستی جهانی رژیم ایران است.» دولت آمریکا اردیبهشت ماه سال گذشته به صورت یکجانبه از توافق هسته‌ای با ایران خارج شده و از آن زمان مرتبا تحریم‌های بیشتری علیه صنایع مختلف ایران وضع کرده است. «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا دو هفته پیش با امضای فرمانی عملا اختیار تحریم تمام صنایع ایران را به خزانه‌داری آمریکا داد. علاوه بر صنایع نفت و پتروشیمی، آمریکا صنایعی چون فلزات، معدن و حتی پارچه‌بافی را نیز تحریم کرده است.
همشهریهمشهری23 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از میزان، زمزمه واردات خودرو چند هفته‌ای است که مجددا بر سر زبان‌ها افتاده است و برخی از نمایندگان به دنبال این هستند که واردات مجددا از سر گرفته شود. این در حالی است که دولت در بودجه سال ۹۹ هیچ ردیف درآمدی در قبال واردات خودرو در نظر نگرفته است. این در حالی است که دولت به منظور مدیریت ارز واردات خودرو و برخی کالاهای دیگر ممنوع کرده است. این کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه این موضوع به نفع اقتصاد کشور نیست، افزود: دولت از مردادماه ۹۶ مانع واردات خودرو به کشور شد تا بتواند درآمد ارزی کشور را مدیریت کند. این کارشناس صنعت خودرو اظهار کرد: در حالی که طرح نوسازی ناوگان فرسوده خودروهای سنگین سه سال است به دلیل نبود بودجه اجرایی نشده است اختصاص ارز برای واردات خودرو مفهومی ندارد.

اخبار بیشتر