تعطیلی برخی مناطق به دلیل سیل
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

تعطیلی برخی مناطق به دلیل سیل

تعطیلی دستگاه‌های اجرایی بندرعباس صحت ندارد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
تعطیلی دستگاه‌های اجرایی بندرعباس صحت ندارد
فرماندار بندرعباس تعطیلی دستگاه‌های اجرایی این شهرستان را تکذیب کرد.

عزیزاله کناری افزود: فردا تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان بندرعباس باز هستند و انتشار هر خبر مبنی بر تعطیلی صحت ندارد.

وی با بیان اینکه تمامی دستگاه‌های عضو ستاد بحران در آمادگی کامل به سر می‌برند، تصریح کرد: تمامی اقدامات لازم جهت مقابله با بارش پیشبینی شده انجام گرفته و هیچ مشکلی نیست.

کناری ادامه داد: تمامی خورهای شهر بندرعباس نیز مورد لایروبی قرار گرفته و تمهیدات لازم پیش بینی شده است.

فرماندار شهرستان بندرعباس در پایان با اشاره به اینکه حتی در صورت نیاز مکان‌هایی برای اسکان اضطراری شهروندان در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: گرچه پیش بینی‌ها نیز حکایت از آن دارد به این مورد نیازی نیست اما تمامی پیش بینی‌ها صورت گرفته و مشکلی در این خصوص نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

کدام بخش‌های هرمزگان امروز و فردا تعطیل هستند؟

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
کدام بخش‌های هرمزگان امروز و فردا تعطیل هستند؟
کدام بخش‌های هرمزگان امروز و فردا تعطیل هستند؟ - 0

به دلیل ورود سامانه بارشی به استان و احتمال وقوع سیل به ویژه در شرق هرمزگان برخی بخش‌ها و ارگان‌ها در استان هرمزگان امروز و فردا تعطیل اعلام شد.

به گزارش ایسنا، استانداری هرمزگان با صدور اطلاعیه‌ای تمامی مدارس نوبت امروز شرق هرمزگان را تعطیل اعلام کرد.

‌در اطلاعیه استانداری هرمزگان آمده است:

به اطلاع مردم شریف استان هرمزگان می‌رساند، به دلیل ورود سامانه بارشی به استان و احتمال وقوع سیل به ویژه در شرق هرمزگان، تمامی مدارس شهرستان‌های شرقی استان شامل میناب، رودان، بشاگرد، سیریک و جاسک در روزهای شنبه مورخ ۲۴/ ۱ /۹۸ و یکشنبه مورخ ۲۵/ ۹۸/۱ تعطیل خواهند بود.

تعطیلی کلاس‌های درس دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان ‌

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان هرمزگان هم از تعطیلی کلاس‌های درس دانشجویان این دانشگاه در نوبت فردا خبرداد.

دکتر آریانا در گفت و گو با ایسنا، ‌افزود: برابر اعلام ستاد بحران استان به دلیل ورود سامانه بارشی و احتمال وقوع سیل، کلیه کلاسهای درس این دانشگاه صبح و بعداز ظهر شنبه ۲۴ فروردین شهرستان تعطیل است.

وی اظهار کرد: تعطیلی یا دایر بودن کلاس‌های درس در روز یکشنبه تاریخ ۲۵ فروردین ۹۸ متعاقبا اعلام می‌شود.

تعطیلی تمامی کلاس‌های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در بندرعباس و شرق هرمزگان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان هم گفت: تمامی کلاس‌های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در بندرعباس و شرق هرمزگان تعطیل شد.

دکتر مهدی باقری در گفت و گو با ایسنا، ‌افزود: برابر اعلام ستاد بحران استان به دلیل ورود سامانه بارشی و احتمال وقوع سیل، کلیه کلاس‌های صبح و بعداز ظهر شنبه‌ ۲۴ فروردین شهرستان‌های بندرعباس، جاسک، میناب، رودان و سیریک تعطیل است.

وی اظهار کرد: تعطیلی یا دایر بودن کلاس‌های درس در روز یکشنبه تاریخ ۲۵ فروردین ۹۸ متعاقبا اعلام می‌شود.

باقری در پایان خاطرنشان کرد: بخش اداری این دانشگاه در سراسر استان هرمزگان دایر است.

تمامی کلاس‌های آموزشی دانشگاه پیام نور در بندرعباس و شرق هرمزگان تعطیل شد

رییس دانشگاه پیام نور هرمزگان نیز گفت: تمامی کلاس‌های آموزشی این دانشگاه در بندرعباس و شرق هرمزگان شنبه ۲۴ فروردین تعطیل است.

دکتر محمد خیری در گفت و گو با ایسنا، ‌افزود: به اطلاع می‌رساند، برابر اعلام ستاد بحران استان به دلیل ورود سامانه بارشی و احتمال وقوع سیل، کلیه کلاسهای صبح و بعداز ظهر فردا شنبه ۲۴ فروردین شهرستان‌های بندرعباس، جاسک، میناب، رودان و سیریک تعطیل است.

وی اضافه کرد: تعطیلی یا دایر بودن کلاس‌های درس در روز یکشنبه تاریخ بیست و پنجم فروردین ۹۸ متعاقبا اعلام می‌شود.

خیری همچنین با اشاره به دایر بودن بخش اداری این دانشگاه در سراسر استان هرمزگان، خاطرنشان کرد: به تمامی فرمانداران شهرستان‌ها اعلام شده در صورت نیاز نیز علاوه بر استفاده از ظرفیت کارکنان این دانشگاه جهت اقدامات امدادی، تمامی فضاهای این دانشگاه جهت اسکان اضطراری نیز در خدمت شهروندان خواهد بود.

تعطیلی کلاس‌های درس دانشجویان دانشگاه هرمزگان

رئیس دانشگاه هرمزگان هم از تعطیلی کلاس‌های درس دانشجویان این دانشگاه در نوبت فردا خبرداد.

دکتر علی اکبر شیخی در گفت و گو با ایسنا، ‌ افزود: با توجه به ورود سامانه فعال بارشی و صدور اخطاریه‌های متعدد هواشناسی استانی و کشوری کلیه کلاس‌های درس دانشگاه هرمزگان در روز شنبه تاریخ بیست و چهارم فروردین ۹۸ تعطیل است.

وی اظهار کرد: لازم به ذکر است تعطیلی یا دایر بودن کلاس‌های درس در روز یکشنبه تاریخ بیست و پنجم فروردین ۹۸ متعاقبا اعلام می‌شود.

رئیس دانشگاه هرمزگان پیش از این تعطیلی کلاس‌های درس دانشجویان مجتمع آموزش عالی میناب خبرداده بود.

همچنین فرماندار و رئیس شورای هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرستان جاسک به ایسنا گفت: با توجه به وضعیت جوی و بارندگی هاو اخطاری‌های هواشناسی و مدیریت بحران استان کلیه کلاس‌های دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور شهرستان جاسک در روزهای شنبه و یکشنبه ۲۴ و ۲۵ فروردین ماه تعطیل است.

تعطیلی مدارس نواحی یک و دو بندرعباس

مدارس نواحی یک و دو بندرعباس تعطیل شد.

در اطلاعیه اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان آمده است:

«به اطلاع می‌رساند، برابر اعلام ستاد مدیریت بحران استان به دلیل ورود سامانه بارشی و احتمال وقوع سیل، تمامی مدارس نواحی یک و دو بندرعباس در روزهای شنبه و یکشنبه ۲۴ و ۲۵ فروردین تعطیل است.»

کلاس‌های مجتمع آموزش عالی میناب امروز تعطیل است

رئیس دانشگاه هرمزگان هم گفت: کلاس‌های درس دانشجویان مجتمع آموزش عالی میناب دانشگاه هرمزگان فردا تعطیل است.

دکتر علی اکبر شیخی در گفت و گو با ایسنا، افزود: با توجه به ورود سامانه فعال بارشی و صدور اخطاریه‌های متعدد هواشناسی استانی و کشوری کلیه کلاس‌های درس مجتمع در روز شنبه تاریخ ‌۲۴ فروردین ۹۸ تعطیل است.

وی اظهار کرد: لازم به ذکر است تعطیلی یا دایر بودن کلاس‌های درس در روز یکشنبه تاریخ ۲۵ فروردین ۹۸ متعاقبا اعلام می‌شود.

رئیس دانشگاه هرمزگان در خصوص وضعیت دایر بودن کلاس‌های این دانشگاه در بندرعباس نیز خاطرنشان کرد: کلاس‌های نوبت امروز شنبه دانشگاه هرمزگان دایر است.

خواندن خبر در سایت منبع

کلاس‌های درس دانشگاههای علوم پزشکی وهرمزگان تعطیل شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
کلاس‌های درس دانشگاههای علوم پزشکی وهرمزگان تعطیل شد
بندرعباس - ایرنا- براساس درخواست ستاد مدیریت مبنی برپیش بینی بارندگی شدید و سیلاب کلاس درس دانشگاههای هرمزگان و علوم پزشکی استان نیز امروز شنبه تعطیل شد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، نوبت صبح دانشکده‌های این دانشگاه شامل پزشکی، دندانپزشکی، دارو سازی، پرستاری و بهداشت امروز تعطیل است.

همچنین روابط عمومی دانشگاه هرمزگان اعلام کرد: با توجه به ورود سامانه فعال بارشی و اخطاریه‌های هواشناسی تمام کلاس درس مجتمع آموزشی عالی میناب روز شنبه ۲۴ فروردین تعطیل است.

این دو دانشگاه تعطیلی روز یکشنبه ۲۵ فروردین را در صورت نیاز و درخواست ستاد مدیریت بحران بعد اعلام کردند.

دانشگاههای علمی کاربردی و پیام نور به همراه آموزش و پرورش هم جمعه شب با صدور اطلاعیه‌ای تعطیلی کلاس‌های درس خود را اعلام کرده بودند.

خواندن خبر در سایت منبع

مدارس ‌هرمزگان در تمامی مقاطع تحصیلی امروز تعطیل هستند

ایسناخبرگزاری ایسنا
مدارس ‌هرمزگان در تمامی مقاطع تحصیلی امروز تعطیل هستند
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از تعطیلی تمامی مدارس استان هرمزگان در تمامی مقاطع تحصیلی در روز شنبه بیست و چهارم فروردین ماه خبر داد.

‌به گزارش ایسنا، ‌علیرضا صفا عنوان کرد: با توجه به ورود سامانه بارشی به استان هرمزگان و احتمال وقوع سیل، در راستای پیشگیری و مدیریت بحران، مدارس استان هرمزگان در تمامی مقاطع تحصیلی روز شنبه ۲۴ فروردین تعطیل هستند.

وی ادامه داد: مدارس شرق و مرکز استان، روز یکشنبه بیست و پنجم فروردین نیز تعطیل خواهند بود و تصمیمات بعدی متعاقبا اعلام می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان افزود: ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان روز شنبه فعال هستند و شایعه تعطیلی آنها تکذیب می‌شود.

صفا بیان کرد: تدابیر لازم در تمامی شهرستان‌های استان هرمزگان جهت مدیریت شرایط پیش رو در نظر گرفته شده و ستادهای مدیریت بحران در سراسر هرمزگان در آماده باش کامل هستند.

وی گفت: از مردم شریف هرمزگان می‌خواهیم تا توصیه‌ها و نکات ایمنی را رعایت کنند و همکاری لازم را در راستای مدیریت این شرایط داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: مردم استان اخبار موثق را از طریق رسانه‌های رسمی و معتبر از جمله صدا و سیما، خبرگزاری‌ها و سایت و کانال‌های رسمی استانداری هرمزگان دریافت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

مدارس قشم در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل خواهند بود

فارسخبرگزاری فارس
مدارس قشم در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل خواهند بود
رئیس ستاد بحران شهرستان قشم از تعطیلی کلیه مدارس قشم و تخلیه منازل قشم و ندانی که در مسیر سیلاب قرار دارند خبر داد.

علیرضا نصری شامگاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قشم، اظهار داشت: به دنبال بازدیدهای میدانی مشترک ستاد بحران با همراهی دادستان و مسولان سازمان منطقه آزاد از محلات شهر قشم، منازل آن دسته از قشموندانی که در مسیر سیلاب احتمالی قرار داشته‌اند تخلیه شد.

وی با اشاره به اسکان این شهروندان در ساختمان‌های جدید، افزود: تمام مسیل‌ها و کانال‌های معابر نیز جهت پیشگیری از وقوع سیلاب بازگشایی شده است.

فرماندار و رئیس ستاد بحران شهرستان قشم تصریح کرد: پیرو پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر بارندگی در چند روز آینده، تمامی دستگاه‌ها در حالت آماده باش کامل قرار دارند.

نصری با بیان اینکه با ابلاغ ستاد بحران شهرستان، پیگیری‌های لازم ازسوی بخشداران، شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداران و دهیاران برای بررسی مسائل و مدیریت امور انجام شده است، ادامه داد: لایروبی خورها نیز با نظارت مستقیم ستاد بحران شهرستان انجام و بسترهای لازم برای مقابله با سیل احتمالی ایجاد شده است.

وی تعامل و همکاری موجود در بین مجموعه فرمانداری و سازمان منطقه آزاد قشم را نقطه قوت جزیره قشم در مدیریت بحران و پیشگیری از بروز خسارت برشمرد و اضافه کرد: تمامی امکانات شهرستان نظیر سالن‌های سر پوشیده، ماشین آلات سنگین، خودروهای عمومی، بیمارستان، درمانگاه‌ها و نهادهای مسوول در آماده باش کامل به سر می‌برند.

رئیس ستاد بحران شهرستان قشم گفت: برنامه‌ریزی جهت مدیریت شرایط اضطراری انجام و مایحتاج و اقلام ضروری عمومی تامین شده است.

نصری خاطرنشان کرد: پیش‌بینی هواشناسی حاکی از بارش باران همراه با وزش باد شدید است و شهروندان باید از تردد و توقف در کنار درختان، دکل و تیر‌های چراغ برق خودداری کنند.

وی تاکید کرد: مردم اطلاعات لازم را از مجاری رسمی مانند شوراها و دهیاری‌ها، روابط عمومی نهادهای مسوول و مراجع رسمی خبری نظیر خبرگزاری‌‌ها دریافت کنند.

رئیس ستاد بحران شهرستان قشم اظهار داشت: مدارس شهرستان در تمامی مقاطع تحصیلی در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلمی از نجفی بعد از قتل میترا استاد

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد همسر دوم شهردار پیشین تهران صبح امروز چهارشنبه ۲۶ تیرماه به صورت علنی در سالن اجتماعات امام خمینی (ره) به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد.

فیلمی از رد کردن قتل عمد توسط نجفی

مهرمهر1 روز قبل
دومین جلسه دادگاه محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران، به جرم قتل همسر دومش درحال برگزاری است. وی با قرار گرفتن در جایگاه متهم، قتل عمد را رد کرد.

فیلم/ عاقبت جوگیرشدن جلوی ماشین عروس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

انتشار اولین فیلم از لحظه فرار نجفی از صحنه قتل میترا استاد + جزییات

رکنارکنا1 روز قبل
هنگام انتشار این فیلم نجفی دست به زیر چانه به تماشای آن پرداخت و عجیب اینکه هم در فیلم و هم در جلسه دادگاه ایشان خیلی خونسرد بوده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لحظه خطرناک سقوط جنگنده عمودپرواز در نزدیکی ساحل دریا + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، جنگنده هریر، یک جنگنده عمودپرواز ساخت بریتانیا است و در یک نمایش هوایی با سانحه مواجه شده و در نزدیکی مردم در دریا سقوط کرد. خلبان این جنگنده به سرعت اجکت کرده و جان خود را نجات داد. این حادثه تلفات جانی در پی نداشت. بیشتر بخوانید: ورود نخستین محموله سامانه موشکی S۴۰۰ به ترکیهانتهای پیام/سانحه حین پرواز + فیلم

هواپیمایی که پیش از ورود خلبان به داخل کابین به حرکت درآمد و حادثه ساز شد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، خلبان که در حال تلاش برای راه اندازی ملخ جت شخصی اش بود، ناگهان با صحنه‌ای بی سابقه مواجه شد. این جت کوچک شروع به حرکت کرده و پس از طی کردن مسافتی کوتاه با دیوار برخورد کرده و متوقف شد. این هواپیما دیوار منزل را تخریب کرد و از حال پروازی هم خارج شد و نیاز به تعمیر پیدا کرد. بیشتر بخوانید: نخستین تصاویر از سقوط مینی‌بوس به دره در محور بویین - میاندشتانتهای پیام/حادثه هنگام پرواز + فیلم

اخبار بیشتر