سرانجام مذاکرات بین دونالد ترامپ و کیم جونگ اون تا امروز
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

سرانجام مذاکرات بین دونالد ترامپ و کیم جونگ اون تا امروز

فرصت رهبر کره شمالی به آمریکا برای منعطف‌تر شدن

تسنیمخبرگزاری تسنیم
فرصت رهبر کره شمالی به آمریکا برای منعطف‌تر شدن
رهبر کره شمالی به ایالات متحده تا پایان امسال فرصت داده است تا برای کاهش تنش‌ها بین دو کشور مواضع انعطاف پذیرتری را اتخاذ کند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد: کیم جونگ اون رهبر کره شمالی تاکید کرده است که شکست مذاکرات با ایالات متحده خطر از سرگیری تنش‌ها را افزایش داده است و من تنها به شرطی مایل به دیدار مجدد با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هستم که ایالات متحده رویکرد و مسیر درستی را در پیش بگیرد.

رهبر کره شمالی در ادامه افزود: تا پایان امسال برای ایالات متحده صبر خواهم کرد تا درباره انعطاف پذیرتر بودن تصمیم بگیرد. چیزی که آمریکا باید انجام دهد، متوقف کردن روش فعلی محاسبه است و اینکه با محاسبه جدیدی به سمت ما بیاید.

ترامپ و کیم پیش از این دو بار در هانوی پایتحت ویتنام و سنگاپور دیدار کرده‌اند. گرچه دو طرف از عزم خود برای حل و فصل تنش‌های موجود خبر داده‌اند ولی نشست ماه فوریه در هانوی بدون دستیابی به توافق خاصی پایان یافته است. اصرار کره شمالی بر لغو تحریم‌های آمریکا از یک سو و پافشاری آمریکا بر متوقف شدن برنامه‌های هسته‌ای و موشکی کره شمالی از سوی دیگر، عامل اصلی شکست مذاکرات بوده است.

گرچه ترامپ روز پنجشنبه آمادگی خود را برای دیدار مجدد با کیم اعلام کرده است ولی رهبر کره شمالی بر این باور است که نتیجه نشست هانوی منجر به آن شده است که راهبرد آمریکا به طور کلی زیر سئوال برود. من تا پایان امسال برای تصمیم قطعی آمریکا صبر خواهم کرد.

اظهارات رهبر کره شمالی نشان می‌دهد که وی تا ابد برای مذاکره با آمریکا متعهد نخواهد بود.

به اعتقاد تحلیلگران سیاسی، اظهارات کیم نشانگر این واقعیت است که کره شمالی احتمالا قصد دارد روابط دیپلماتیک خود با سایر کشورها را گسترش دهد.

رهبر کره شمالی اظهار داشت: روابط شخصی من با ترامپ هنوز خوب است ولی اگر دیدار سوم هم مانند نشست هانوی باشد، هیچ تمایلی به برگزاری این نشست نخواهم داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

رهبرکره شمالی خواستار تغییر رفتار آمریکا در قبال پیونگ یانگ شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
رهبرکره شمالی خواستار تغییر رفتار آمریکا در قبال پیونگ یانگ شد
تهران – ایرنا – 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی بامداد شنبه از آمریکا خواست تا برای ادامه مذاکرات ، سیاست درستی را در پیش بگیرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رهبر کره شمالی گفت: شکست مذاکرات با آمریکا خطر بازگشت به تنش‌های پیشین را افزایش می‌دهد.

وی افزود: علاقه‌ای برای دیدار با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ندارد مگر اینکه آمریکا شیوه درستی را دنبال کند.

'اون' همچنین به آمریکا تا پایان سال جاری میلادی مهلت داده است تا تصمیمات خود را درخصوص کره شمالی اتخاذ کند.

رهبر کره شمالی گفته است: آمریکا بایستی اقداماتی برای تغییر شرایط کنونی انجام دهد و رویکرد جدیدی در قبال کره شمالی اتخاذ کند.

ترامپ پنجشنبه شب در دیدار با 'مون جائه این' رئیس جمهوری کره جنوبی درباره امکان برگزاری اجلاس بین دو کره با حضور 'مون' و 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی به عنوان راهی برای تقویت گفت وگوها بین واشنگتن و پیونگ یانگ درخصوص عاری سازی شبه جزیره کره از سلاح‌های هسته‌ای بحث و گفت وگو کرد.

بر این اساس، کره شمالی که آزمایش‌های هسته‌ای و پرتاب موشک را به حالت تعلیق درآورده است، خواستار کاهش تحریم‌ها بوده اما گام‌های معناداری به سمت برچیدن برنامه هسته‌ای نظامی برنداشته است.

ترامپ و کیم تاکنون دوبار - ماه فوریه در هانوی و ماه ژوئن سال گذشته میلادی در سنگاپور - دیدار کرده‌اند که این دیدارها به ایجاد حسن نیت منجر شده اما نتوانسته به توافقی برای لغو تحریم‌ها و کنارگذاشتن برنامه‌های هسته‌ای و موشکی کره شمالی منجر شود.

ترامپ در دیدار با رئیس جمهوری کره جنوبی گفت: سومین اجلاس با کره شمالی می‌تواند اتفاق بیافتد و این گام به گام است؛ فرایندی سریع نیست؛ هرگز نگفته‌ام که سریع خواهد بود. گام به گام است.

شبک**۹۳۶۵**۱۳۹۲

خواندن خبر در سایت منبع

رهبر کره شمالی: تمایلی به دیدار سوم با ترامپ ندارم

رجانیوزخبرگزاری رجانیوز
رهبر کره شمالی: تمایلی به دیدار سوم با ترامپ ندارم
رهبر کره شمالی با انتقاد از به شکست منجر شدن مذاکرات اخیر با آمریکا، هشدار داد تنها در صورتی که واشنگتن رویکرد خود را تغییر دهد حاضر به دیدار مجدد با رئیس‌جمهور ایالات متحده است.

رهبر کره شمالی با انتقاد از به شکست منجر شدن مذاکرات اخیر با آمریکا، هشدار داد تنها در صورتی که واشنگتن رویکرد خود را تغییر دهد حاضر به دیدار مجدد با رئیس‌جمهور ایالات متحده است.به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی با بیان اینکه شکست مذاکرات اخیر با آمریکا خطر بازگشت به تنش‌های گذشته را افزایش داد، اعلام کرد که فقط به شرطی حاضر به دیدار مجدد با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا است که واشنگتن رویکرد خود را تغییر دهد.کیم شامگاه جمعه طی سخنرانی در مجمع عالی خلق کره گفت: ‌ «تا پایان امسال (۲۰۱۹) صبر می‌کنیم تا آنها (آمریکا) تصمیم خود را بگیرند. کاری که آمریکا باید انجام دهد این است که طرز تفکر فعلی خود را تغییر دهد و با رویکرد جدید به سراغ ما بیاید».به نوشته خبرگزاری «رویترز» وی همچنین افزود که نتیجه دیدار دوم با ترامپ در پایتخت ویتنام، باعث شد که استراتژی تعامل بین‌المللی و توسعه اقتصادی را که سال گذشته بپذیرد، زیر سوال ببرد.رهبر کره شمالی در این باره توضیح داد: «نشست دوم در هانوی در فوریه، سوالات جدی را درباره درست بودن گام‌هایی که تحت تصمیم استراتژیک خود برداشتیم، برانگیخت. همچنین به ما احساس خطری درباره صداقت آمریکا در بهبود روابط با کره شمالی داد».کیم‌جونگ اون با بیان اینکه هیأت آمریکایی با «طرح‌های شدیدا غیرقابل پذیرش» به مذاکرات هانوی آمده بود، ادامه داد: «آنها آماده نبودند که واقعا بنشینند و برای حل مشکلات، رو در رو مذاکره کنند. با چنین طرز تفکری، آمریکا قادر نخواهد بود ما را ذره‌ای مجاب کند. حتی اگر صدها و هزاران بار نشست داشته باشیم، بازهم نمی‌تواند چیزی که می‌خواهد را به‌دست بیاورد».وی ضمن اشاره به رابطه شخصی خوبی که با ترامپ دارد، اما تاکید کرد که اگر قرار است نشست سوم هم تکرار نتیجه نشست هانوی باشد، پس علاقه‌ای به برگزاری آن ندارد.این در حالی است که «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا چندی پیش ادعا کرده بود از برگزار شدن نشست سوم با رهبر کره شمالی اطمینان دارد. (جزئیات بیشتر)دومین نشست میان سران آمریکا و کره جنوبی در هانوی، پایتخت ویتنام بدون نتیجه‌ای مشخص به پایان رسید. مقام کره شمالی گفته که رابطه میان ترامپ و کیم کماکان خوب است. ترامپ چند روز پیش در توئیتر اعلام کرد وزارت خزانه‌داری آمریکا قصد اعمال تحریم‌های جدید علیه کره شمالی داشته اما او دستور توقف این تحریم‌ها را داده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR، نماهنگ «بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای» را منتشر کردبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR، نماهنگ «بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای» را منتشر کرد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سید حسین نقوی حسینی با انتشار مطلبی در فضای مجازی افزود: کف گیر آمریکا در تحریم به ته دیگ خورده و چیزی برای عرضه ندارند. لذا حالا دنبال مفری برای بازکردن باب مذاکره هستند اما مذاکره‌ای وجود ندارد، آنها باید به تعهداتشان عمل کنند.

اقدام رژیم بحرین در استخدام یک عضو القاعده برای ترور شیعیان

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
دولت بحرین می‌گوید ادعای این عضو سابق القاعده جعلی است. خبرنگار الجزیره انگلیسی گزارش داد سرکوب‌های خشونت آمیز دولت بحرین علیه تظاهرات شیعیان در ماه مارس سال ۲۰۱۱ توجه جهان را به خود جلب کرد. دولت بحرین اعلام کرد در این سرکوب‌ها ۳۵ نفر کشته و هزاران تن دیگر دستگیر شدند. یک عضو سابق القاعده می‌گوید دولت بحرین او را برای ترور اعضای شیعه مخالف استخدام کرده بود. "صالح می‌گوید با اعضای القاعده در عربستان سعودی تماس گرفت تا افراد کهنه کار برای انجام این عملیات به بحرین اعزام شوند. «محمد ابولفاسی فعال حقوق بشر در سخنانی گفت:» پادشاه بحرین می‌خواهد بر اساس اختلافات فرقه‌ای، بین شیعیان و سنی‌ها اختلاف ایجاد کند تا مسئولیت اوضاع را بر عهده نگیرد.

واقعا مردمی باشید

مهرمهر17 ساعت قبل
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
به گزارش وانانیوز، وزارت خارجه آمریکا در پیامی مدعی شد جمهوری اسلامی ایران باید اقدامات «غیرقانونی!» خود در خلیج فارس را متوقف و فورا خدمه کشتی توقیف شده را آزاد کند. این وزارتخانه در اظهاراتی بی اساس گفت: اقدامات سپاه پاسداران در تهدید امنیت کشتیرانی تنگه هرمز را محکوم می‌کنیم! سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران صبح امروز اعلام کرد یک کشتی بیگانه حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق را در آب‌های خلیج فارس توقیف کرده است. از سوی دیگر، یک سخنگوی دولت انگلیس نیز گفت نفتکشی که به دلیل قاچاق سوخت در آب‌های خلیج فارس متوقف شده است با پرچم انگلیس تردد نمی‌کرد. او افزود: «اطلاع نداریم که آیا این کشتی برای ما منافعی داشته است یا خیر».

اخبار بیشتر