رانش شدید زمین در برخی از شهرها و روستاها + عکس و ویدیو
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

رانش شدید زمین در برخی از شهرها و روستاها + عکس و ویدیو

پیشروی رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش - سمنان (عکس)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
پیشروی رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش - سمنان (عکس)
رانش زمین در روستای حسین آباد بخش کالپوش میامی پیشروی می‌کند و اهالی روستا در حال تخلیه خانه‌های خود هستند.

در حال حاضر حدود ۵۷۰ خانه روستایی در روستای حسین آباد کالپوش میامی استان سمنان در خطر ریزش قرار دارند و تا امروز بالغ بر ۲۵۰ خانه روستایی آسیب جدی و کامل دیده‌اند که باید تخلیه شوند، در حال حاضر ۱۱۰ خانه روستایی تخلیه شده است و تعدادی دیگر نیز باید تخلیه شود.

پیشروی رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش - سمنان (عکس) - 1پیشروی رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش - سمنان (عکس) - 3پیشروی رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش - سمنان (عکس) - 4پیشروی رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش - سمنان (عکس) - 5پیشروی رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش - سمنان (عکس) - 6پیشروی رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش - سمنان (عکس) - 7پیشروی رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش - سمنان (عکس) - 8پیشروی رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش - سمنان (عکس) - 9پیشروی رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش - سمنان (عکس) - 10پیشروی رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش - سمنان (عکس) - 11پیشروی رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش - سمنان (عکس) - 13پیشروی رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش - سمنان (عکس) - 14پیشروی رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش - سمنان (عکس) - 15پیشروی رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش - سمنان (عکس) - 16پیشروی رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش - سمنان (عکس) - 17پیشروی رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش - سمنان (عکس) - 18پیشروی رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش - سمنان (عکس) - 19پیشروی رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش - سمنان (عکس) - 20پیشروی رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش - سمنان (عکس) - 21پیشروی رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش - سمنان (عکس) - 22

خواندن خبر در سایت منبع

رانش زمین در بروجرد؛ شماری از پل‌ها تخریب شدند

انتخابخبرگزاری انتخاب
رانش زمین در بروجرد؛ شماری از پل‌ها تخریب شدند
معاون فرماندار بروجرد گفت: رانش زمین در بروجرد داریم. فلاح اضافه کرد: خیلی از پل‎ها به دلیل اصولی و فنی نبودن تخریب شدند.
رانش زمین در بروجرد؛ شماری از پل‌ها تخریب شدند - 1

معاون فرماندار بروجرد گفت: رانش زمین در بروجرد داریم.

به گزارش ایسنا، مسعود فلاح در جلسه شورای اداری شهرستان بروجرد، اظهار کرد: شهرستان با کمبود تجهیزات روبرو است.

وی تصریح کرد: برای مقابله با بحران خریداری چند دستگاه تجهیزات لازم و ضروری است.

معاون فرماندار بروجرد خاطرنشان کرد: به دلیل بارش‎های اخیر شاهد رانش‎های در بروجرد بوده‎ایم.

فلاح اضافه کرد: خیلی از پل‎ها به دلیل اصولی و فنی نبودن تخریب شدند.

وی بیان کرد: برای مقابله با بحران باید تمهیدات لازم اندیشیده شود تا در زمان بحران دچار مشکل نشویم.

خواندن خبر در سایت منبع

ویدئو / رانش شدید زمین در بخشی از سمنان

ایسناخبرگزاری ایسنا
رانش زمین در روستای حسین‌آباد بخش کالپوش میامی در استان سمنان پیشروی کرده و اهالی روستا در حال تخلیه خانه‌های خود هستند. حدود ۵۷۰ خانه روستایی حسین‌آباد در خطر ریزش قرار دارند و تا امروز حدود ۲۵۰ خانه روستایی آسیب جدی دیده‌اند که باید تخلیه شوند. تاکنون ۱۱۰ خانۀ این منطقه تخلیه شده است و تعدادی دیگر نیز باید تخلیه شود. تیم‌های تخصصی از سازمان زمین‌شناسی و وزارت نیرو و شرکت آب منطقه‌ای سمنان در منطقه حضور دارند و آزمایش‌های لازم را درخصوص پایداری سد کالپوش انجام می‌دهند. به دنبال بارش شدید برف و باران از اواخر اسفند ۹۷، رانش زمین در این روستا آغاز شده است.

تصویربردار: مسعود محقق / ‏‬ تدوینگر: جواد علیزاده

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

الفالف22 ساعت قبل
پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ابتدا با اشاره به کارت‌های اجاره‌ای گفت: کارت‌های یکبار مصرف یا اجاره‌ای برای مدت یک سال اعتبار دارد. کاظم پالیزدار دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور در ادامه برنامه با اشاره به عملکرد منفی کارت‌های بازرگانی گفت: تعداد صدور کارت زیاد است، اما فقط به واسطه اجاره‌ای بودن آن نیست لذا یکسری ضوابط برای صدور کارت در موضوع واردات و صادرات ایجاد کرده‌ایم. در ادامه برنامه، پالیزدار یادآور شد: زمانی که قرار باشد این کارت‌ها صادر شود، قانون گذاری‌های مشخص اجرا می‌شود و باید صورت حساب‌های بانکی نظارت و احراز شود. علیخانی با بیان اینکه صدور کارت براساس آئین نامه انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: شرایط صدور کارت، همانطور که گفتیم بر اساس آئین نامه انجام می‌شود و راستی آزمایی آن هم به سرعت انجام می‌شود. پورابراهیمی ادامه داد: بحث احراز هویت با بررسی مدارک کاملا متفاوت است و شرایط احراز برای صدور کارت، اعتبار و رتبه بندی ما را برطرف نمی‌کند.
جام نیوزجام نیوز7 ساعت قبل
۱۴۰ هزار تفاهمنامه برای پیکساییدر ۶ ماهه اول سال پیک روز (اوج مصرف در روز) از ساعت ۱۲ الی ۱۶ و پیک شب (اوج مصرف در شب) ساعت ۲۰ الی ۲۴ است. مشهد، در وضعیت قرمزنقشه پهنه‌بندی مصرف برق کشور در روزهای اخیر نشان می‌دهد که شهرستان مشهد همچنان در محدوده قرمز مصرف قراردارد. به عبارت دیگر، مشهد به طور خاص بیشترین افزایش مصرف را داشته و بیش از سقف تعیین شده در حال مصرف برق است. این صرفا یک هشدار است.» بررسی‌ها نشان داده است که کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق توسط مشترکانی که در محدوده قرمز قرار دارند، می‌تواند به حفظ پایداری شبکه برق کمک کند. مشترکانی که در منطقه زرد قرار دارند می‌توانند تنها با ۵ درصد صرفه‌جویی در مصرف برق، در حفظ پایداری واستمرار عرضه برق مطمئن نقش داشته باشند.
ایلناایلنا13 ساعت قبل
وی ایجاد سیستم عامل برای تلفن‌های همراه را بسیار مهم دانست و افزود: ایجاد سیستم عامل هم به نفع تولیدکنندگان و هم به نفع کاربران است، همچنین منافع توسعه دهندگان نرم افزار را تامین می‌کند. وی اضافه کرد: توسعه سیستم عامل منطقه‌ای از مذاکراتی بود که در دستور کار ما با سایر وزرا قرار داشت. محدودسازی کاربران در شبکه ملی اطلاعات تصور غلطی استآذری جهرمی با تاکید بر اینکه تصور غلطی درباره شبکه ملی اطلاعات وجود دارد افزود: محدودسازی کاربران و جلوگیری از دسترسی آنها به سرویس‌های جهانی یک تصور غلط است که در بین مردم شکل گرفته است. وی یادآور شد: در سند ملی شبکه ملی اطلاعات تاکید شده که ارتباطات جهانی موثر حفظ شود. وی اضافه کرد: هنوز آمار دقیقی از نظارت مرکز ملی فضای مجازی بر روند توسعه شبکه ملی اطلاعات منتشر نشده است.

حضور رییس‌جمهور در الکامپ +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صد او سیما؛ نادر ​بذر افشان با اعلام این خبر گفت: ​ طلای ۱۸ عیار با کاهش ۲۵ هزار تومانی در مقایسه با ابتدای هفته، ​ ۴۰۱ هزار تومان قیمت گذاری شد. وی افزود: قیمت هر سکه تمام بهار آزادی نیز با کاهش ۳۵۵ هزار تومانی، به مبلغ ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد. بذر افشان همچنین حباب سکه را ۱۷۰ هزار تومان اعلام کرد. دبیر اتحادیه طلا و جواهر استان تهران تقاضای کم در بازار و نظارت و کنترل بانک مرکزی بر بازار ارز​ را، ​ دلیل کاهش قیمت‌ها در بازار سکه و طلا دانست. همچنین امروز (پنجشنبه ۲۷ تیر) در بازار تهران، هر قطعه نیم سکه ۲ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون ۳۵۵ هزار تومان و هر سکه گرمی ۹۸۰ هزار تومان ارزش گذاری شد.

۴۰ سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز عملیاتی می‌شود

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز در حاشیه جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال ۹۲ تصویب، نهایی و ابلاغ شد و مهم‌ترین محور این قانون بازدارندگی و پیشگیری از قاچاق با توسعه سامانه‌هاست. وی با بیان اینکه حدود ۱۲ دستگاه اجرایی باید این سامانه‌ها را عملیاتی کنند، گفت: بخشی از سامانه‌ها فعال شده، اما ارتباط سامانه‌ها و سرویس‌دهی دستگاه‌های مختلف با یکدیگر دچار اشکال بود. وزیر کشور افزود: با نمایندگان دستگاه‌های حاضر در نشست امروز توافق نامه‌ای امضا کردیم و همه مراحل نهایی کردن حدود ۴۰ سامانه مشخص شد. رحمانی فضلی یادآور شد: هر کدام از این سامانه‌ها دارای زیرسامانه‌های مختلفی هستند که تاریخ قطعی اتمام همه آن‌ها بجز چند مورد انتهای سال ۹۸ خواهد شد و البته از ماه مرداد این سامانه‌ها عملیاتی می‌شود، ولی در انتهای سال ۹۸ همه سامانه‌ها باید فعال شوند. وزیر کشور گفت: با راه اندازی این سامانه‌ها در زمینه پیشگیری بازدارندگی، هدایت مؤثر و نظارت بر روند فعالیت‌های اقتصادی، تجاری و مالی؛ کنترل‌های خوبی خواهیم داشت. وی بیان کرد: امیدواریم با راه اندازی این سامانه‌ها از میزان تخلفات کاسته و سرعت عمل دستگاه‌ها برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیشتر شود که دستگاه‌های اجرایی، تجار، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ما با اطمینان و اعتماد بیشتری بتوانند از آن استفاده کنند.

اخبار بیشتر