1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

نتیجه اعتراض دختران فوتسالیست، خط خوردن از تیم بود

رعدی: فوتسال زنان پشتوانه سازی نداشته است

ایرناخبرگزاری ایرنا
رعدی: فوتسال زنان پشتوانه سازی نداشته است

به گزارش روز سه شنبه ایرنا؛ «علی رعدی» در نشست خبری خود، اظهار داشت: ۳۳ بازیکن به اردوی تیم زیر ۱۹ سال دعوت شدند که پس از دیدار برابر روسیه، بهترین‌ها را از میان این نفرات انتخاب می‌کنیم.

وی افزود: اولین بار از شهناز یاری و زیور بابایی خواستم تا فهرست اسامی بازیکنان از سال ٩٤ تا ٩٦ برای دعوت به اردوی تیم ملی را اعلام کنند. اسامی ٢٥ نفر را معرفی کردیم که از این تعداد ٤ نفر نیامدند. یاری هم باید به عنوان مربی اضافه می‌شد تا تصمیم بگیریم که چه فردی سرمربی شود، اما وی در اردو حضور نیافت و سپس ٤ نفر دیگر هم نیامدند.

مدیر فنی فوتسال زنان ادامه داد: حاضر نشدن این چهار نفر بحث برانگیز شد. بازیکنان باید حداقل تماس می‌گرفتند و مشکلات خود را با ما در میان می‌گذاشتند تا در خصوص آنان تصمیم گیری کنیم. اینکه بدون مطرح کردن مساله‌ای در اردو حاضر نشوند، گروکشی به نظر می‌آید.

رعدی بیان کرد: اکنون ٦ بازیکن جدید به زمین فرستادیم که بازی کردند و دیده شدند. گرچه دروازه بان ما در آسیا بهترین است، اما وقتی به اردوی قبلی نیامد عرصه برای مهدی پور باز شد. او نیز دروازه بان بااستعدادی است.

وی اظهار داشت: فوتسال ایران با توجه به پتانسیل موجود به راحتی می‌تواند برای ایران افتخارآفرینی باشد.

رعدی در خصوص پرداخت پاداش به بازیکنان گفت: اینکه بازیکنان در منزل باشند و در اردو حاضر نشوند، قطعا به حق خود نمی‌رسد. همه نفرات باید در تمرینات حضور داشته باشند. به طور قطع از رئیس فدراسیون دعوت خواهم کرد تا در اردو حضور یابد و بازیکنان نیز با مطرح کردن مشکلات به حق و حقوق خود برسند.

وی عنوان کرد: در سال ٢٠٠٧ مربی تیم ملی فوتسال بودم که ١٤ ماه بعد از مسابقات آسیایی به ما پاداش دادند. باید در فوتسال صبور بود، چراکه این رشته نوعی بازی صبر و حوصله است.

تیم فوتسال زنان ایران تمرینات خود را برای حضور در تورنمنت روسیه آغاز کرده است.

تورنمنت چهارجانبه روسیه، اردیبهشت ماه با حضور تیم‌های روسیه، ایران، پرتغال و اسپانیا برگزار می‌شود.

ادامه دارد …

ورزشی**۳۷۸۳**۹۱۲۸**۲۰۲۴

خواندن خبر در سایت منبع

ابطحی: خط زدن دختران فوتسالیست، زورگویی است

ایسناخبرگزاری ایسنا
ابطحی: خط زدن دختران فوتسالیست، زورگویی است

سید مهدی ابطحی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره حضور چهره‌های غیر فوتسالی در کمیته فوتسال و انتخاب مسئولان این رشته بدون مشورت با پیشکسوت‌ها عنوان کرد: در ورزش مملکتمان توجهی به زحمت‌کش‌ها نمی‌شود. افرادی مثل ناصر صالح، حسین شمس، علیرضا رعدی و افرادی در این رده همیشه مورد کم لطفی قرار گرفته‌اند. فوتسال ایران را افرادی به یک جایی رسانده‌اند که امروز به ناچار بیرون از گود نشسته‌اند. با این حال این افراد کار خودشان را می‌کنند. آقای تاج یک خصوصیت خوبی دارد و تمام کسانی که می‌توانند کمک کنند را مورد استفاده قرار می‌دهد.

او افزود: فوتسال ما امروز نباید رو به عقب برود. ۱۰ سال پیش می‌گفتیم ایران سوم جهان است اما کسی قبول نمی‌کرد. حال که فوتسال ما به این سومی رسیده، نباید غافل شویم. کسی که می‌خواهد رئیس کمیته فوتسال شود ابتدا باید برنامه‌اش را در زمینه اقتصادی و ساختاری ارائه کند. وقتی برنامه را اعلام کرد و انتخاب شد، بعد از یک سال از او می‌پرسیم کدام یک از وعده‌ها را پیاده کردی؟ اما متأسفانه در فوتسال ما انتخاباتی وجود ندارد که کاندیدای ریاستش بخواهد برنامه بدهد و رأی بیاورد. در فدراسیون‌های دیگر، انتخابات برگزار شده و نامزدها برنامه می‌دهند، اعضای آن رشته نیز بعد از یک سال سوال می‌کنند تا ببینند رئیسشان پای وعده‌ها بوده یا نه.

پیشکسوت فوتسال با بیان اینکه مشکل امروز فوتسال، نبود استقلال و پرسپولیس نیست، اذعان کرد: برخی آقایان، خودشان باعث و بانی انحلال تیم‌های فوتسال استقلال و پرسپولیس بودند و امروز می‌گویند می‌خواهیم این تیم‌ها را به فوتسال بیاوریم.

سرمربی سابق حفاری و شهروند همچنین درباره انتخاب قریب‌الوقوع محمدحسن انصاری‌فرد به عنوان رئیس کمیته فوتسال تصریح کرد: آقای انصاری‌فرد برنامه‌ای اعلام نکرده که بخواهم روی برنامه‌اش نظر دهم. من در تیم ملی با او هم‌بازی بوده‌ام اما سال‌ها ارتباطی باهم نداشتیم. این که او می‌خواهد چه تغییراتی در ساختار بدهد و چه برنامه اقتصادی دارد، مشخص نیست. هر وقت این‌ها را اعلام کند، ما هم نظرمان را می‌دهیم. دوستان فقط گفته‌اند که می‌خواهیم استقلال و پرسپولیس را بیاوریم و پخش تلویزیونی بگیریم اما مشکل فوتسال این موضوع‌ها نیست.

او ادامه داد: آقایان می‌دانند بازیکنانی که قرارداد می‌بندند، آیا پولشان را می‌گیرند؟ من از دوستان می‌خواهم لیگ‌ها را بررسی کنند و ببیند چه فعالیتی در رده پایه می‌شود؟ اینکه مربی تیم ملی استعدادیابی کند و گروهی ۲۰ نفره را بیاورد و تمرین بدهد، اصولی نیست. ما باید کاری کنیم که استعدادها از طریق باشگاه‌ها شناسایی شده و به فوتسال معرفی شوند. یکی دیگر از مشکلات فوتسال ما، عدم پرداخت حق و حقوق بازیکنان و مربیان است. به شخصه از همه تیم‌هایی که در آن‌ها مربی‌گری کرده‌ام، طلب دارم. خیلی از افراد به خاطر همین موارد از فوتسال رفته‌اند و برخی هم به این مسائل عادت کرده‌اند. به خیلی از افراد اصلا نباید از ابتدا تیم داده شود چرا که مشخص است نمی‌تواند هزینه‌های تیم‌داری را تقبل کند.

ابطحی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به حذف بانوان فوتسالیست از تیم ملی اشاره کرد و افزود: متأسفانه یکسری از بانوان را از تیم ملی کنار گذاشتند در حالی که این بازیکنان باید از فوتسال تأمین شوند. تیم ملی در آسیا قهرمان شد اما هیچ پاداشی به بازیکنان داده نشد. اکنون که ملی‌پوشان به این موضوع اعتراض می‌کنند از تیم ملی خط می‌خورند. معتقدم باید برخورد با یک بازیکن ملی درست باشد. دوستان نباید به این شکل رفتار کرده و بازیکن را از تیم ملی محروم کنند. آن‌ها باید پای درد و دل ملی‌پوشان نشسته و ببینید حرفشان چیست. اتفاقی که در تیم ملی بانوان افتاده، مصداق زورگویی است و باعث می‌شود عرق بازیکن به تیم ملی را پایین آورد. به بازیکن اگر بگویند ظرف شش ماه دیگر پاداش را می‌دهیم، بازیکن هم کارش را می‌کند اما وقتی پاسخ مبهم می‌دهید در نهایت خودتان ضرر می‌کنید چرا که آن بازیکن دیگر تعصبش را از دست می‌دهد و تیم ملی ضربه می‌خورد.

خواندن خبر در سایت منبع

دروازه‌بان تیم ملی فوتسال بانوان: اعتراض کردیم خط‌مان زدند

الفخبرگزاری الف
دروازه‌بان تیم ملی فوتسال بانوان: اعتراض کردیم خط‌مان زدند

اردوی جدید تیم ملی فوتسال بانوان که از دیروز آغاز شد و تا ۳۱ فروردین در کمپ تیم‌های ملی ادامه خواهد داشت، سه غایب بزرگ دارد. فرزانه توسلی، نسترن مقیمی و آرزو صدقیانی زاد بازیکنانی هستند که از حضور در اردوی تیم ملی پیش از اعزام به تورنمنت چهارجانبه روسیه محروم شدند. دیروز علی رعدی، مدیر فنی تیم ملی در جریان اولین جلسه تمرینی، اعلام کرد که به دلیل جوانگرایی این ۳ بازیکن به تیم ملی دعوت نشدند.

البته بازیکنان خط خورده معتقدند جوانگرایی تنها بهانه است و دلیل اصلی برخورد با آنها به خاطر اعتراض است. این بازیکنان کلیدی تیم ملی به پرداخت نشدن پاداش قهرمانی‌ سال گذشته شان در جام ملت‌های آسیا معترض هستند. نسترن مقیمی سوال قابل تاملی مطرح می‌کند: «اگر این دلیلشان بود چرا اردوهای پیش نمی‌خواستند جوانگرایی کنند؟ اردوی قبلی ۳ هفته پیش بود، یعنی از آن موقع تا الان ما پیر شدیم؟ این بهانه است.» رعدی دیروز به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه «تیم ملی بازیکنان دیگری هم دارد که نسبت به ۳ نفری که دعوت نشدند از نظر سنی بالاتر هستند اما دعوت شدند. با توجه به اینکه شما قصد جوانگرایی داشتید آیا این موضوع نقض حرف‌هایتان نیست؟» پاسخ نداد.

فرزانه توسلی، گلر تیم ملی فوتسال بانوان که نقش بسزایی در قهرمانی تیم ملی در آسیا داشت، درخصوص این موضوع به خبرنگار «ایران» گفت: «در اردوی اول که بلافاصله بعد از اتمام لیگ برتر برگزار شد، بچه‌ها درخصوص دریافت پاداش‌هایشان با فدراسیون صحبت کردند و خودم هم شخصا در کمیته فوتسال حاضر شدم و با آقای محمدحسن انصاری فرد، رئیس کمیته فوتسال صحبت کردم و ایشان قول دادند تا هر چه زودتر پاداش‌ها پرداخت شود. قرار بود خود انصاری فرد پیگیر این موضوع باشد.»

او ادامه داد: «چون اردوی اول بلافاصله پس از پایان لیگ برگزار شد، برخی از بچه‌ها به دلیل مصدومیت و خستگی در آن حاضر نشدند. در اردوی دوم تیم ملی که اسفندماه برای بازی با روسیه برگزار شد، شخصا با خانم صوفی‌زاده، نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال صحبت کردم و به دلیل برخی از مشکلات خانوادگی از ایشان خواستم تا در اردو حضور نداشته باشم که او موافقت کرد. در اردوی سوم که هم اکنون درحال برگزاری است اسامی ما ۳ نفر نبود و تا به این لحظه هم از کسی جوابی منطقی نشنیدیم. به جز ما ۳ نفری که به اردوی تیم ملی دعوت نشدیم، بقیه بچه‌ها هم نسبت به رقم پاداش قهرمانی در جام ملت‌ها ۲۰۱۸ (۲۰ میلیون تومان) معترض بودند و پیگیری می‌کردند که چه زمانی این مبلغ پرداخت می‌شود. همه بازیکنان پیگیر پرداخت پاداش‌ها بوده و هستند.»

دیروز حسین شمس، سرمربی سابق تیم ملی فوتسال در گفت و گویی کنار گذاشتن بازیکنان به خاطر اعتراض به پرداخت نشدن پاداش را کار درستی ندانست. گلر تیم ملی فوتسال بانوان با اشاره به این موضوع، گفت: «صحبت‌های شمس درست است. در فوتسال آقایان و ساحلی هم شاهد برخی اعتراض‌ها نسبت به عدم پرداخت پاداش‌ها از سوی فدراسیون بودیم و این گونه نبود که تنها خانم‌ها معترض باشند. اگر دلیل حذف‌مان اعتراض نسبت به پاداش‌ها باشد، غیرمنطقی است.»

او با تأکید بر اینکه در ورزش بانوان چه در رده باشگاهی و چه ملی چنین مشکلاتی وجود داشته و دارد، افزود: «بچه‌ها از نظر مالی به خوبی حمایت نمی‌شوند. اکثر بازیکنان تیم ملی فوتسال بانوان از قشر ضعیف جامعه هستند و این مبلغ می‌توانست مرهمی بر زخم‌های شان باشد. سال گذشته شرایط آمادگی تیم ملی بسیار خوب بود و فدراسیون نگاه ویژه‌ای به تیم ملی فوتسال داشت و بازی‌های خوبی با تیم‌های ایتالیا، چین و اوکراین برگزار کردیم. شاید مشکلات مالی باعث دلسرد شدن بچه‌ها شود اما همیشه ته قلب‌شان این بوده که در تمامی مسابقات بهترین نتایج را بگیرند. همیشه علاقه به تیم ملی و تلاش برای موفقیت پررنگ‌تر از موضوعات دیگر بوده و در جام ملت‌های پیش رو هم این خواسته قلبی بچه‌هاست. امیدوارم که هر چه زودتر تیم به آرامش برسد.»

منبع: روزنامه ایران

واکنش او به ادعای مدیر فنی تیم ملی مبنی بر جوانگرایی چنین است: «اگر بحث جوانگرایی مطرح بود که ما نباید دو اردوی قبل هم به تیم ملی دعوت می‌شدیم. از شرایط سنی بچه‌ها بی خبرم و شاید کسانی در اردو باشند که همسن ما باشند یا سن‌شان از ما بیشتر باشد. به نظرم سوء تفاهم‌هایی پیش آمده و شاید اگر مدیریت می‌شد هیچ کدام از این اتفاقات نمی‌افتاد. امیدواریم بزرگ‌ترها تلاش کنند تا تیم به آرامش برسد چرا که همه ما به دنبال یک هدف هستیم و آن تکرار قهرمانی در جام ملت‌های آینده است.»

فرزانه توسلی درخصوص اینکه آیا با ادامه این روند، احتمال دارد ستاره‌های دیگری همچون فرشته کریمی از تیم ملی کنار گذاشته شوند؟ افزود: «من امیدوارم که این اتفاق برای هیچ کدام از بچه‌ها نیفتد چرا که تک تک این بچه‌ها بدون هیچ چشمداشتی مشغول کار هستند و اگر قرار است روزی کنار گذاشته شوند، بهتر است به شیوه‌ای درست و آن گونه که در شأن و شخصیت بچه‌هاست این اتفاق بیفتد.»

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ورزش۳ورزش۳17 ساعت قبل
خبری که با تیتر بشار رسن تا ۱۴۰۰ در پرسپولیس نیز بازتاب داده شده بود. اینکه برانکو موضوع تمدید قرارداد بشار رسن را فراموش کرده باشد چیز عجیب و باورنکردنی به نظر می‌رسد. بنابراین این اعلام او می‌تواند دلیل دیگری داشته باشد؛ چیزی که باید آن را در توافقات بشار رسن و باشگاه پرسپولیس جستجو کرد. ستاره عراقی پرسپولیس چندی پیش نیز در پاسخ به پیشنهادات قطری خود اعلام کرده بود «با پرسپولیس قرارداد دارم و امیدوارم مطالبات مالی توافق شده صورت گیرد». اکنون شاید همین مطالبات مالی که کلید واژه تمامی اعضای پرسپولیس از کادرفنی تا بازیکنان شده یکی از دلایلی باشد که موضوع «تمدید قرارداد بشار رسن» را تحت شعاع قرار داده باشد.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از کمیته ملی المپیک، نشست هماهنگی افتتاح موزه ملی ورزش المپیک و پارالمپیک با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، ژاله فرامرزیان و عبدالحمید احمدی معاونان وزارتخانه، شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک، کیکاووس سعیدی خزانه دار این کمیته، محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک و دیگر مسئولان شرکت سرمایه گذاری کمیته ملی المپیک در محل این کمیته برگزار شد. در این نشست مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان گفت: راه اندازی موزه کار بسیار مهمی بود که با همت صالحی امیری و همکارانش در حال انجام است و نقطه عطفی در ورزش کشور محسوب می‌شود. وی پس از گزارش‌های ارائه شده مسئولان ورزش در خصوص افتتاح موزه ورزش افزود: اصل کار و مراحل راه اندازی موزه انجام شده است. راه اندازی موزه ملی ورزش کاری است که سالیان سال فقط حرفش به میان بوده و در نهایت با همت صالحی امیری و جمعی از دوستان در حال انجام است. با افتتاح آن اتفاق بزرگی رقم می‌خورد و به اعتقاد من نقطه عطفی در ورزش کشور خواهد بود. در این نشست گزارشات کوتاهی در خصوص چگونگی روند اجرایی کار ارائه شد تا موزه به طور رسمی در آینده‌ای نزدیک افتتاح شود.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
تیم‌های شهرداری گرگان و نفت آبادان تا پنج مسابقه فرصت دارند که با کسب سه برد به نخستین قهرمانی لیگ برتر برسند. تیم‌های شهرداری گرگان و نفت آبادان تا پنج مسابقه فرصت دارند که با کسب سه برد به نخستین قهرمانی لیگ برتر برسند. تیم شهرداری گرگان هم پری پتی آمریکایی و دراگوویچ صربستانی را در ترکیب خود دارد. امیر صدیقی بازیکن تیم شهرداری گرگان درباره هم تیمی خارجی خود می‌گوید: "پتی بازیکن بزرگی است و خیلی به تیم کمک می‌کند. امیر صدیقی هم حالا با سابقه چندین قهرمانی و فینال لیگ برتر می‌تواند به عنوان یکی از بازیکنان باتجربه لیگ برتر به شمار رود.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از کمیته ملی المپیک، کمیسیون اخلاق کمیته ملی المپیک با اعطای احکام اعضا توسط رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک به طور رسمی کار خود را آغاز کرد. کمیسیون اخلاق کمیته ملی المپیک برای اجرای اساسنامه کمیته ملی المپیک و با هدف ارتقا فرهنگ عمومی و ارزش‌های اخلاقی و ترویج روحیه اخلاق مداری و جوانمردی در ورزش کشور تشکیل شده است. این کمیسیون با تایید از کمیسیون اخلاق کمیته بین المللی المپیک و با حضور حقوقدانان و صاحبنظران ورزش کشور فعالیت خود را آغاز کرد. این کمیسیون موظف است که براساس شرح وظایف و اختیارات در اسرع وقت نسبت به تدوین منشور اخلاق، آیین نامه‌های اجرایی و انضباطی کمیسیون اقدام کند.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
علیرضا استکی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره عملکرد تیم ملی بوکس در رقابت‌های قهرمانی آسیا گفت: تیم ملی بوکس مشکل فنی و حتی بدنسازی داشت. فدراسیون بوکس کار خود را انجام داد و با برگزاری اردو‌های داخلی و اعزام به تورنمت‌های خارجی شرایط خوبی برای ملی پوشان ایجاد کرد. وی افزود: برای مسابقات قهرمانی آسیا، تیم ملی ۲ سفر تدارکاتی اعزام شد. توقع زیادی از اکبر احدی وجود داشت و حالا با یک مدال اهالی بوکس راضی نمی‌شوند. سخنگوی شورای فنی فدراسیون بوکس گفت: این کادر فنی باید برای رقابت‌های قهرمانی آسیا تقویت می‌شد، با این حال به کسب سهمیه المپیک امیدوار هستم، اما نیاز به مربی خوب خارجی داریم تا در این فرصت بتواند این مهم را رقم بزند. وی با اشاره به مربیان داخلی که در این سال‌ها هدایت ملی پوشان را برعهده گرفته‌اند، افزود: مربیان ایرانی امتحان خود را پس داده‌اند و خود من یکی از آن‌ها هستم. باید یک سرمربی خارجی را استخدام کنیم که کار بلد باشد و علاوه بر آن به زبان روسی تسلط داشته باشند، چون همه لابی‌ها بوکس در دست روس‌ها است و در این صورت می‌توانیم از حق بوکسور‌های خود دفاع کنیم. استکی گفت: از وزیر ورزش و کمیته ملی المپیک می‌خواهم به این رشته کمک کنند تا فدراسیون بتواند مربی خوب خارجی استخدام کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
محمد ستارپور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره نتایج تیم ملی بوکس در رقابت‌های قهرمانی آسیا گفت: مشخص بود تیمی که به رقابت‌های آسیایی اعزام شده است نمی‌تواند نتایج قابل قبولی کسب کند، چون قبل از اعزام در مسابقه دوستانه و تدارکاتی که بین تیم تهران و تیم ملی برگزار شد، سه بوکسور بی نام و نشان توانستند ملی پوشان را شکست دهند، به همین علت برای کادر فنی مشخص شد که این تیم نمی‌تواند در آسیا خوب ظاهر شود. وی افزود: مشکل بزرگ بوکس ایران، فقدان کار روی تیم‌های پایه است، در سال‌های گذشته سرمایه گذاری روی تیم‌های پایه صورت نگرفته و برنامه‌ای در این زمینه انجام نشده است، در حالیکه کشور‌های آسیایی سرمایه گذاری خوبی در این زمینه کرده‌اند. این کارشناس بوکس گفت: با شرایط فعلی نمی‌شود، از فدراسیون انتظار مدال و کسب سهمیه داشت. بضاعت تیم ملی ایران در همین حد است و کادر فنی تیم ملی همه زحمات خود را در پیکار‌های آسیایی کشید. وی افزود: فدراسیون بوکس با برگزاری اردو‌های منظم، تلاش خود را کرد، اما تا زمانیکه مربی بزرگ برای تیم ملی استخدام نشود و تیم‌های پایه نداشته باشیم، همین روند نتیجه گیری را خواهیم داشت.

اخبار بیشتر