نتیجه اعتراض دختران فوتسالیست، خط خوردن از تیم بود
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

نتیجه اعتراض دختران فوتسالیست، خط خوردن از تیم بود

رعدی: فوتسال زنان پشتوانه سازی نداشته است

ایرناخبرگزاری ایرنا
رعدی: فوتسال زنان پشتوانه سازی نداشته است
تهران- ایرنا - مدیر فنی تیم فوتسال زنان با بیان اینکه در سال های اخیر پشتوانه سازی در این بخش وجود نداشته است، گفت: مشکل و غرض ورزی با فردی ندارم و تجربه 40 سال حضور در فوتسال را در اختیار ورزشکاران قرار می دهم.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا؛ «علی رعدی» در نشست خبری خود، اظهار داشت: ۳۳ بازیکن به اردوی تیم زیر ۱۹ سال دعوت شدند که پس از دیدار برابر روسیه، بهترین‌ها را از میان این نفرات انتخاب می‌کنیم.

وی افزود: اولین بار از شهناز یاری و زیور بابایی خواستم تا فهرست اسامی بازیکنان از سال ٩٤ تا ٩٦ برای دعوت به اردوی تیم ملی را اعلام کنند. اسامی ٢٥ نفر را معرفی کردیم که از این تعداد ٤ نفر نیامدند. یاری هم باید به عنوان مربی اضافه می‌شد تا تصمیم بگیریم که چه فردی سرمربی شود، اما وی در اردو حضور نیافت و سپس ٤ نفر دیگر هم نیامدند.

مدیر فنی فوتسال زنان ادامه داد: حاضر نشدن این چهار نفر بحث برانگیز شد. بازیکنان باید حداقل تماس می‌گرفتند و مشکلات خود را با ما در میان می‌گذاشتند تا در خصوص آنان تصمیم گیری کنیم. اینکه بدون مطرح کردن مساله‌ای در اردو حاضر نشوند، گروکشی به نظر می‌آید.

رعدی بیان کرد: اکنون ٦ بازیکن جدید به زمین فرستادیم که بازی کردند و دیده شدند. گرچه دروازه بان ما در آسیا بهترین است، اما وقتی به اردوی قبلی نیامد عرصه برای مهدی پور باز شد. او نیز دروازه بان بااستعدادی است.

وی اظهار داشت: فوتسال ایران با توجه به پتانسیل موجود به راحتی می‌تواند برای ایران افتخارآفرینی باشد.

رعدی در خصوص پرداخت پاداش به بازیکنان گفت: اینکه بازیکنان در منزل باشند و در اردو حاضر نشوند، قطعا به حق خود نمی‌رسد. همه نفرات باید در تمرینات حضور داشته باشند. به طور قطع از رئیس فدراسیون دعوت خواهم کرد تا در اردو حضور یابد و بازیکنان نیز با مطرح کردن مشکلات به حق و حقوق خود برسند.

وی عنوان کرد: در سال ٢٠٠٧ مربی تیم ملی فوتسال بودم که ١٤ ماه بعد از مسابقات آسیایی به ما پاداش دادند. باید در فوتسال صبور بود، چراکه این رشته نوعی بازی صبر و حوصله است.

تیم فوتسال زنان ایران تمرینات خود را برای حضور در تورنمنت روسیه آغاز کرده است.

تورنمنت چهارجانبه روسیه، اردیبهشت ماه با حضور تیم‌های روسیه، ایران، پرتغال و اسپانیا برگزار می‌شود.

ادامه دارد …

ورزشی**۳۷۸۳**۹۱۲۸**۲۰۲۴

خواندن خبر در سایت منبع

ابطحی: خط زدن دختران فوتسالیست، زورگویی است

ایسناخبرگزاری ایسنا
ابطحی: خط زدن دختران فوتسالیست، زورگویی است
پیشکسوت فوتسال می‌گوید انتخاب انصاری‌فرد برای ریاست کمیته فوتسال باید بعد از بررسی برنامه‌اش انجام شود. او همچنین نسبت به خط خوردن بانوان فوتسالیست معترض بوده و می‌گوید این کار، مصداق زورگویی است.

سید مهدی ابطحی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره حضور چهره‌های غیر فوتسالی در کمیته فوتسال و انتخاب مسئولان این رشته بدون مشورت با پیشکسوت‌ها عنوان کرد: در ورزش مملکتمان توجهی به زحمت‌کش‌ها نمی‌شود. افرادی مثل ناصر صالح، حسین شمس، علیرضا رعدی و افرادی در این رده همیشه مورد کم لطفی قرار گرفته‌اند. فوتسال ایران را افرادی به یک جایی رسانده‌اند که امروز به ناچار بیرون از گود نشسته‌اند. با این حال این افراد کار خودشان را می‌کنند. آقای تاج یک خصوصیت خوبی دارد و تمام کسانی که می‌توانند کمک کنند را مورد استفاده قرار می‌دهد.

او افزود: فوتسال ما امروز نباید رو به عقب برود. ۱۰ سال پیش می‌گفتیم ایران سوم جهان است اما کسی قبول نمی‌کرد. حال که فوتسال ما به این سومی رسیده، نباید غافل شویم. کسی که می‌خواهد رئیس کمیته فوتسال شود ابتدا باید برنامه‌اش را در زمینه اقتصادی و ساختاری ارائه کند. وقتی برنامه را اعلام کرد و انتخاب شد، بعد از یک سال از او می‌پرسیم کدام یک از وعده‌ها را پیاده کردی؟ اما متأسفانه در فوتسال ما انتخاباتی وجود ندارد که کاندیدای ریاستش بخواهد برنامه بدهد و رأی بیاورد. در فدراسیون‌های دیگر، انتخابات برگزار شده و نامزدها برنامه می‌دهند، اعضای آن رشته نیز بعد از یک سال سوال می‌کنند تا ببینند رئیسشان پای وعده‌ها بوده یا نه.

پیشکسوت فوتسال با بیان اینکه مشکل امروز فوتسال، نبود استقلال و پرسپولیس نیست، اذعان کرد: برخی آقایان، خودشان باعث و بانی انحلال تیم‌های فوتسال استقلال و پرسپولیس بودند و امروز می‌گویند می‌خواهیم این تیم‌ها را به فوتسال بیاوریم.

سرمربی سابق حفاری و شهروند همچنین درباره انتخاب قریب‌الوقوع محمدحسن انصاری‌فرد به عنوان رئیس کمیته فوتسال تصریح کرد: آقای انصاری‌فرد برنامه‌ای اعلام نکرده که بخواهم روی برنامه‌اش نظر دهم. من در تیم ملی با او هم‌بازی بوده‌ام اما سال‌ها ارتباطی باهم نداشتیم. این که او می‌خواهد چه تغییراتی در ساختار بدهد و چه برنامه اقتصادی دارد، مشخص نیست. هر وقت این‌ها را اعلام کند، ما هم نظرمان را می‌دهیم. دوستان فقط گفته‌اند که می‌خواهیم استقلال و پرسپولیس را بیاوریم و پخش تلویزیونی بگیریم اما مشکل فوتسال این موضوع‌ها نیست.

او ادامه داد: آقایان می‌دانند بازیکنانی که قرارداد می‌بندند، آیا پولشان را می‌گیرند؟ من از دوستان می‌خواهم لیگ‌ها را بررسی کنند و ببیند چه فعالیتی در رده پایه می‌شود؟ اینکه مربی تیم ملی استعدادیابی کند و گروهی ۲۰ نفره را بیاورد و تمرین بدهد، اصولی نیست. ما باید کاری کنیم که استعدادها از طریق باشگاه‌ها شناسایی شده و به فوتسال معرفی شوند. یکی دیگر از مشکلات فوتسال ما، عدم پرداخت حق و حقوق بازیکنان و مربیان است. به شخصه از همه تیم‌هایی که در آن‌ها مربی‌گری کرده‌ام، طلب دارم. خیلی از افراد به خاطر همین موارد از فوتسال رفته‌اند و برخی هم به این مسائل عادت کرده‌اند. به خیلی از افراد اصلا نباید از ابتدا تیم داده شود چرا که مشخص است نمی‌تواند هزینه‌های تیم‌داری را تقبل کند.

ابطحی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به حذف بانوان فوتسالیست از تیم ملی اشاره کرد و افزود: متأسفانه یکسری از بانوان را از تیم ملی کنار گذاشتند در حالی که این بازیکنان باید از فوتسال تأمین شوند. تیم ملی در آسیا قهرمان شد اما هیچ پاداشی به بازیکنان داده نشد. اکنون که ملی‌پوشان به این موضوع اعتراض می‌کنند از تیم ملی خط می‌خورند. معتقدم باید برخورد با یک بازیکن ملی درست باشد. دوستان نباید به این شکل رفتار کرده و بازیکن را از تیم ملی محروم کنند. آن‌ها باید پای درد و دل ملی‌پوشان نشسته و ببینید حرفشان چیست. اتفاقی که در تیم ملی بانوان افتاده، مصداق زورگویی است و باعث می‌شود عرق بازیکن به تیم ملی را پایین آورد. به بازیکن اگر بگویند ظرف شش ماه دیگر پاداش را می‌دهیم، بازیکن هم کارش را می‌کند اما وقتی پاسخ مبهم می‌دهید در نهایت خودتان ضرر می‌کنید چرا که آن بازیکن دیگر تعصبش را از دست می‌دهد و تیم ملی ضربه می‌خورد.

خواندن خبر در سایت منبع

دروازه‌بان تیم ملی فوتسال بانوان: اعتراض کردیم خط‌مان زدند

الفخبرگزاری الف
دروازه‌بان تیم ملی فوتسال بانوان: اعتراض کردیم خط‌مان زدند

اردوی جدید تیم ملی فوتسال بانوان که از دیروز آغاز شد و تا ۳۱ فروردین در کمپ تیم‌های ملی ادامه خواهد داشت، سه غایب بزرگ دارد. فرزانه توسلی، نسترن مقیمی و آرزو صدقیانی زاد بازیکنانی هستند که از حضور در اردوی تیم ملی پیش از اعزام به تورنمنت چهارجانبه روسیه محروم شدند. دیروز علی رعدی، مدیر فنی تیم ملی در جریان اولین جلسه تمرینی، اعلام کرد که به دلیل جوانگرایی این ۳ بازیکن به تیم ملی دعوت نشدند.

البته بازیکنان خط خورده معتقدند جوانگرایی تنها بهانه است و دلیل اصلی برخورد با آنها به خاطر اعتراض است. این بازیکنان کلیدی تیم ملی به پرداخت نشدن پاداش قهرمانی‌ سال گذشته شان در جام ملت‌های آسیا معترض هستند. نسترن مقیمی سوال قابل تاملی مطرح می‌کند: «اگر این دلیلشان بود چرا اردوهای پیش نمی‌خواستند جوانگرایی کنند؟ اردوی قبلی ۳ هفته پیش بود، یعنی از آن موقع تا الان ما پیر شدیم؟ این بهانه است.» رعدی دیروز به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه «تیم ملی بازیکنان دیگری هم دارد که نسبت به ۳ نفری که دعوت نشدند از نظر سنی بالاتر هستند اما دعوت شدند. با توجه به اینکه شما قصد جوانگرایی داشتید آیا این موضوع نقض حرف‌هایتان نیست؟» پاسخ نداد.

فرزانه توسلی، گلر تیم ملی فوتسال بانوان که نقش بسزایی در قهرمانی تیم ملی در آسیا داشت، درخصوص این موضوع به خبرنگار «ایران» گفت: «در اردوی اول که بلافاصله بعد از اتمام لیگ برتر برگزار شد، بچه‌ها درخصوص دریافت پاداش‌هایشان با فدراسیون صحبت کردند و خودم هم شخصا در کمیته فوتسال حاضر شدم و با آقای محمدحسن انصاری فرد، رئیس کمیته فوتسال صحبت کردم و ایشان قول دادند تا هر چه زودتر پاداش‌ها پرداخت شود. قرار بود خود انصاری فرد پیگیر این موضوع باشد.»

او ادامه داد: «چون اردوی اول بلافاصله پس از پایان لیگ برگزار شد، برخی از بچه‌ها به دلیل مصدومیت و خستگی در آن حاضر نشدند. در اردوی دوم تیم ملی که اسفندماه برای بازی با روسیه برگزار شد، شخصا با خانم صوفی‌زاده، نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال صحبت کردم و به دلیل برخی از مشکلات خانوادگی از ایشان خواستم تا در اردو حضور نداشته باشم که او موافقت کرد. در اردوی سوم که هم اکنون درحال برگزاری است اسامی ما ۳ نفر نبود و تا به این لحظه هم از کسی جوابی منطقی نشنیدیم. به جز ما ۳ نفری که به اردوی تیم ملی دعوت نشدیم، بقیه بچه‌ها هم نسبت به رقم پاداش قهرمانی در جام ملت‌ها ۲۰۱۸ (۲۰ میلیون تومان) معترض بودند و پیگیری می‌کردند که چه زمانی این مبلغ پرداخت می‌شود. همه بازیکنان پیگیر پرداخت پاداش‌ها بوده و هستند.»

دیروز حسین شمس، سرمربی سابق تیم ملی فوتسال در گفت و گویی کنار گذاشتن بازیکنان به خاطر اعتراض به پرداخت نشدن پاداش را کار درستی ندانست. گلر تیم ملی فوتسال بانوان با اشاره به این موضوع، گفت: «صحبت‌های شمس درست است. در فوتسال آقایان و ساحلی هم شاهد برخی اعتراض‌ها نسبت به عدم پرداخت پاداش‌ها از سوی فدراسیون بودیم و این گونه نبود که تنها خانم‌ها معترض باشند. اگر دلیل حذف‌مان اعتراض نسبت به پاداش‌ها باشد، غیرمنطقی است.»

او با تأکید بر اینکه در ورزش بانوان چه در رده باشگاهی و چه ملی چنین مشکلاتی وجود داشته و دارد، افزود: «بچه‌ها از نظر مالی به خوبی حمایت نمی‌شوند. اکثر بازیکنان تیم ملی فوتسال بانوان از قشر ضعیف جامعه هستند و این مبلغ می‌توانست مرهمی بر زخم‌های شان باشد. سال گذشته شرایط آمادگی تیم ملی بسیار خوب بود و فدراسیون نگاه ویژه‌ای به تیم ملی فوتسال داشت و بازی‌های خوبی با تیم‌های ایتالیا، چین و اوکراین برگزار کردیم. شاید مشکلات مالی باعث دلسرد شدن بچه‌ها شود اما همیشه ته قلب‌شان این بوده که در تمامی مسابقات بهترین نتایج را بگیرند. همیشه علاقه به تیم ملی و تلاش برای موفقیت پررنگ‌تر از موضوعات دیگر بوده و در جام ملت‌های پیش رو هم این خواسته قلبی بچه‌هاست. امیدوارم که هر چه زودتر تیم به آرامش برسد.»

منبع: روزنامه ایران

واکنش او به ادعای مدیر فنی تیم ملی مبنی بر جوانگرایی چنین است: «اگر بحث جوانگرایی مطرح بود که ما نباید دو اردوی قبل هم به تیم ملی دعوت می‌شدیم. از شرایط سنی بچه‌ها بی خبرم و شاید کسانی در اردو باشند که همسن ما باشند یا سن‌شان از ما بیشتر باشد. به نظرم سوء تفاهم‌هایی پیش آمده و شاید اگر مدیریت می‌شد هیچ کدام از این اتفاقات نمی‌افتاد. امیدواریم بزرگ‌ترها تلاش کنند تا تیم به آرامش برسد چرا که همه ما به دنبال یک هدف هستیم و آن تکرار قهرمانی در جام ملت‌های آینده است.»

فرزانه توسلی درخصوص اینکه آیا با ادامه این روند، احتمال دارد ستاره‌های دیگری همچون فرشته کریمی از تیم ملی کنار گذاشته شوند؟ افزود: «من امیدوارم که این اتفاق برای هیچ کدام از بچه‌ها نیفتد چرا که تک تک این بچه‌ها بدون هیچ چشمداشتی مشغول کار هستند و اگر قرار است روزی کنار گذاشته شوند، بهتر است به شیوه‌ای درست و آن گونه که در شأن و شخصیت بچه‌هاست این اتفاق بیفتد.»

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ویدیو/ پست اینستاگرامی برانکو ایوانکوویچ و خداحافظی از پرسپولیس

انتخابانتخاب1 روز قبل

واکنش منفی هواداران پرسپولیس به صحبت‌های عرب/فریاد استعفا استعفا در سئول! +تصاویرو فیلم

فارسفارس1 روز قبل
بعد از صحبت‌های مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، ‌ هواداران این تیم شعارهای تندی علیه او سر دادند و خواستار استعفایش از پرسپولیس شدند. * هواداران تیم پرسپولیس شعارهای تندی علیه ایرج عرب سر دادند و خواهان استعفای او شدند. * هواداران تیم پرسپولیس علیه محسن خلیلی سرپرست تیم پرسپولیس شعار دادند و خواستار کناره‌گیری او شدند. * هواداران تیم پرسپولیس به تشویق سید جلال حسینی و کریم باقری پرداختند. *‌ بعد از اینکه عرب داخل باشگاه پرسپولیس رفت، هواداران این تیم شعارهای تندی علیه او دادند و خواستار استعفای عرب شدند.

فیلم | برانکو دلایلش برای رفتن به الاهلی را فاش کرد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل

واکنش جواد رضویان به رفتن برانکو از پرسپولیس

مهرمهر1 روز قبل

آخرین تحولات پرسپولیس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
تکلیف سرمربی فصل آینده پرسپولیسی‌ها، نامشخص؛ به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ۴۰ روز به آغاز لیگ برتر باقی نمانده است پرسپولیسی‌ها منتظرند هر چه زودتر تکلیف سرمربی فصل آینده شان مشخص شود؛ تیمی که برای تکرار عناوین قهرمانی کار بسیار سختی را در پیش دارد.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، ایگور پانادیچ در مکالمه‌ای پیامی با یکی از هواداران پرسپولیس مقصران جدایی برانکو ایوانکویچ از این تیم را اعلام کرد تا هواداران عصبانی سرخ‌ها به مرز جنون برسند و بر عصبانیت بی حدوحصر آن‌ها افزوده شود. پانادیچ که چند فصل در پرسپولیس به عنوان مربی دروازه‌بانان فعالیت می‌کرد از یاران صمیمی سرمربی موفق سرخ‌پوشان است و با اعلام این افشاگری باعث شد تا خون پرسپولیسی‌ها نسبت به عملکرد مدیران تیم‌شان به جوش بیاید.

اخبار بیشتر