1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

حاشیه‌های داغ حرف‌های اخیر سعید قاسمی و واکنش‌ها به او

حسین الله کرم: من و سعید قاسمی فکر می‌کنیم جنگ تمام نشده است/لایه‌ای از القاعده به نحوی با ما ارتباط داشت/سعید در حال شاخ و شانه کشیدن است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
حسین الله کرم: من و سعید قاسمی فکر می‌کنیم جنگ تمام نشده است/لایه‌ای از القاعده به نحوی با ما ارتباط داشت/سعید در حال شاخ و شانه کشیدن است

«در بوسنی تحت پوشش هلال‌ احمر رفته بودیم به نیروهای مجاهدین آموزش نظامی می‌دادیم. کریستین امانپور خبرنگار سی‌ان‌ان ما را لو داد. با القاعده‌ای‌ها باهم بودیم. ازما استیل گرفتند. با مجاهدین سراسر دنیا یگان‌های جهادی تشکیل دادیم»، جمله‌ای عجیب که از زبان سعید قاسمی بیان شد.

این جمله او در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده داشت. حسین الله کرم از دوستان نزدیک سعید قاسمی است که اتفاقا در بوسنی برای دفاع مقابل تجاوز صرب‌ها نیز حاضر بود.

حسین الله کرم درباره صحت این اظهارات سعید قاسمی گفت: من نکته ایشان را دیدم، او نگفت که ما با لباس هلال احمر یا از طریق هلال احمر در بوسنی بودیم. در واقع او با استفاده از این تعبیر می‌خواست بگوید «ما آنجا امدادگر بودیم» چون امداد و کمک رسانی شاخصه و ویژگی هلال احمر است بنابراین فعالان این حوزه امدادگر محسوب می‌شوند.

وی درباره ادعای ارتباط خوب نیروهای ایرانی حاضر در جنگ بوسنی با نیروهای القاعده اظهار کرد: القاعده لایه‌های مختلفی دارد، لایه‌ای که شامل نیروهای بوسنی و هرزگوین بود، آنها به نحوی با ما ارتباط داشتند، هرچند گاهی از اینها وقتی در مقرهای القاعده آموزش می‌دیدند وقتی اسلحه خود را تحویل می‌گرفتند بنا به دلایلی آنجا را ترک می‌کردند و به سمت ما می‌آمدند. ارتباط با القاعده عمدتا در این لایه‌ها بود.

این تحلیلگر مسائل سیاسی در پاسخ به کسانی که معتقدند «سعید قاسمی در مقطع کنونی به عمد و با هدف تحریک آمریکایی‌ها برای آغاز جنگ علیه ایران چنین اظهاراتی را مطرح کرد، یادآور شد: امثال من و سعید معتقدیم که الان در حال جنگ با آمریکا هستیم، این طور نیست که جنگ تمام شد و امروز جنگی وجود ندارد. وقتی آمریکایی‌ها به لحاظ سیاسی و امنیتی ما را تحریم می‌کنند نوعی جنگ است.

وی ادامه داد: اگر منظور {آن است که اظهارات سعید قاسمی با هدف} تقویت میان جنگ آمریکا و ایران بیان شد، خیر این طور نیست. در واقع سعید دارد به نوعی شاخ و شانه می‌کشد که ما عمل کردیم و عمل خواهیم کرد و از چیزی نمی‌ترسیم. اگر به ما تهمت تروریست بودن هم زده شود، راه خود را ادامه می‌دهیم و از این چیزها نمی‌ترسیم.

الله کرم بیان کرد: امثال من و سعید کعبه آمال مان واشنگتن نیست بلکه کعبه آمال ما کربلاست. هدف ما رشد به شیوه غرب گرایی نیست، هدف ما شهادت است لذا نیازی به این نیست که ما بخواهیم آمریکایی‌ها را تحریک کنیم چراکه با آمریکایی‌ها در جنگ هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

سعید قاسمی و دو آتشه‌های دیگر: خائن یا نادان؟!

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
سعید قاسمی و دو آتشه‌های دیگر: خائن یا نادان؟!

عصر ایران - اگر کسی بگوید سعید قاسمی، از آن نیروهای نفوذی است که با ظاهری حزب اللهی در صدد ضربه زدن به نظام و کشور در زمان مناسب است، نمی‌توان بدون داشتن مستندات قوی اطلاعاتی تأییدش کرد اما او و نظایرش گاه سخنانی می‌گویند که جز تضعیف داخل نتیجه‌ای ندارد. حرف هایی که یا از نفوذی‌ها بر می‌آید که مأموریت دارند در لباس دوست، دشمنی کنند یا از سر ندانم کاری است که در هر دو حال، خروجی اش یکی است.

در روزهای اخیر دو اتفاق همزمان رخ داده است:

1 - هلال احمر ایران که در گیر سیل گسترده در داخل است، در خارج از کشور با مشکلی به نام مسدودی حساب هایش مواجه شده است چه آن که به دلیل تحریم های آمریکا امکان واریز کمک‌های نقدی خارجی به حساب‌های ارزی هلال احمر وجود ندارد و کار بدانجا رسیده که شماره حساب صلیب سرخ آلمان برای کمک به سیل زدگان ایران اعلام شد.

2 -دولت نومحافظه کار ترامپ، سپاه پاسداران را در فهرست گروه های تروریستی قرار داد.

حال سعید قاسمی در یک گفت و گوی رسانه‌ای درباره هلال احمر و سپاه سخنانی گفته است که دقیقا در راستای تأیید موضع آمریکا علیه سپاه و هلال احمر ایران است.

سعید قاسمی و دو آتشه‌های دیگر: خائن یا نادان؟! - 7

او مدعی شده است در زمان جنگ بوسنی نظامیان ایرانی تحت پوشش هلال احمر به این کشور اعزام می‌شدند. به گفته قاسمی که در آن زمان عضو سپاه بود، آنها در این مأموریت با نیروهای القاعده همکاری می‌کرده‌اند و القاعده ای‌ها استایل آنها را گرفتند و هسته جزیان‌های جهادی در بوسنی این گونه شکل گرفته است.

قاسمی برای این که دقیق‌تر کد بدهد که منظورش از گروه‌های جهادی چه بوده به سوریه اشاره می‌کند و می‌گوید این چیزی که الان ۶ - ۵ سال است در سوریه اتفاق افتاد قبلش در بوسنی اتفاق افتاده بود.

واقعا شگفت انگیز است! درست در زمانی که آمریکا سپاه پاسداران را به تروریست بودن متهم می‌کند، یک سردار سابق سپاه می‌گوید که ما در بوسنی با القاعده بودیم و آنها از استایل ما را گرفتند و باز درست در سخت‌ترین شرایط هلال احمر، مدعی می‌شود که هلال احمر پوششی بوده است برای اعزام نیروهای نظامی به بوسنی و همراهی با القاعده در آنجا!

این که در تبیین گروه‌های موجود در بوسنی می‌گوید مانند همین گروه هایی که در ۶ - ۵ سال گذشته در سوریه بوده‌اند، آیا ذهن‌ها را به سمت داعش که ۶ - ۵ سال است در سوریه تحت عنوان گروه‌های جهادی فعالیت‌های تروریستی می‌کند متبادر نمی‌کند؟ کنار هم قرار دادن سپاه و هلال احمر القاعده و اشاره تلویحی به این که ریشه داعش در همان همکاری‌های انجام شده در بوسنی بوده است، چه معنایی دارد؟

آیا این اظهارات که دقیقا همراستای مواضع آمریکاست اتفاقی و از سر ندانم کاری بوده یا تعمدی در کار است تا پاس گل به دشمن بدهند؟

در روزهای اخیر عملکرد دروازه بان تیم تراکتور که سه گل از سپیدرود خورد به موضوع داغی برای بررسی‌های دقیق تبدیل شده است و حتی کار به مجلس کشیده و داد برخی نمایندگان درآمده و دروازه بان را متهم به تبانی کرده‌اند و خواستار برخورد شده‌اند و ….

حال چگونه است که در برابر این سخنان که می‌تواند مستمسکی باشد برای اثبات ادعاهای ضد ایرانی آمریکا و توجیه کننده مسدودسازی حساب‌های هلال احمر و تروریستی نامیدن سپاه، هیچ صدایی برنمی خیزد؟

آیا نتیجه یک بازی فوتبال مهم‌تر از حرف هایی است که از سوی یک سردار بازنشسته بیان می‌شود و می‌تواند برای کشور هزینه ساز باشد؟ ان هم درست در زمانی که آمریکا سپاه را تروریست می‌خواند؟!

سعید قاسمی و امثال او که اتفاقا بیش از بقیه نیز مدعی انقلاب و اسلام و ارزش‌ها هستند و اصطلاحا دو آتشه‌اند، با حرف هایی که مدام می‌گویند و عملا وهن و تضعیف انقلاب و اسلام و ارزش‌ها را رقم می‌زنند، از دو حال خارج نیستند: یا می‌دانند که چه می‌کنند و در حال انجام مأموریتی برای ضربه از درون هستند و خائن اند یا آن که سوء نیتی ندارند ولی نادان اند و امان از ایشان که «بر زمین ات می‌زند نادان دوست».

خواندن خبر در سایت منبع

همه واکنش‌ها به تهمت‌های سعید قاسمی

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور
همه واکنش‌ها به تهمت‌های سعید قاسمی

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : نامه نیوز نوشت؛ او در بخشی از این گفت‌وگو اظهار کرده است: «در بوسنی تحت پوشش هلال‌ احمر رفته بودیم و به نیروهای مجاهدین آموزش نظامی می‌دادیم که کریستین [امانپور] خبرنگار سی‌ان‌ان ما را لو داد». این سخن که سند آن معلوم نیست با تکذیب هلال احمر مواجه شد و این نهاد این گونه موضع گرفت: «هلال احمر هیچ‌گاه اجازه استفاده از نشان‌واره و لباس خود را به نیروهای نظامی نمی‌دهد». قاسمی همچنین گفته است: «با القاعده‌ای‌ها باهم بودیم. از ما استیل گرفتند. با مجاهدین سراسر دنیا یگان‌های جهادی تشکیل دادیم». اما سخنان این نظامی بازنشسته درباره تعدادی از شخصیت‌های مطرح کشور بیش از بخش‌های دیگر سخنانش عجیب و توهین‌آمیز به نظر می‌رسد به‌نحوی که او درباره صادق زیباکلام گفت: «بدبخت دانشگاهی که آن آقای گیج، کلافه و بی‌سواد را به‌عنوان استاد دانشگاه برای بچه من می‌گذارند». درباره ابراهیم حاتمی‌کیا نیز اظهار کرد: «ای‌کاش در مقطع اصلاحات پشت ما را گرم نگه می‌داشت و به سمت آنها نمی‌رفت». قاسمی آیت‌ا … منتظری را نیز این‌گونه معرفی کرد: «حاصل عمر امام بود اما امام حاصل عمر خود را آسفالت کرد چون از انقلاب دور شد». همچنین درخصوص محسن رضایی گفت: «ای کاش به حرمت همه دست‌هایی که امام روی سر او کشید، حق واقعی سربازی روح‌ا … را ادا می‌کرد. او سرباز خوبی برای امام نبود». افزون بر این حسن خمینی در نگاه سعید قاسمی «نوه گیج و کلافه امام» است. او درباره محمدباقر قالیباف نیز گفت: «آینده حسن روحانی است منتهی با لباس خودی. از زمان جنگ تا کنون به او بدبینم هرچند توانمندی‌هایی دارد». وقتی مجری برنامه نظر قاسمی را درباره راآکتور اراک جویا شد، او اینگونه اظهار کرد: «اگر به دست ما بیفتد در همان‌جا روحانی، ظریف و صالحی را محاکمه و لباس راه‌راه بر تن آنها می‌کنیم و تیشه به دستشان می‌دهیم».واکنش هلال احمر به ادعاهاهلال احمر ایران در بیانیه‌ای به سخنان سعید قاسمی واکنش نشان داد و نوشت: «هلال احمر هیچ گاه اجازه استفاده از نشان‌واره و لباس خود را به نیروهای نظامی نمی‌دهد. این نهاد بین‌المللی طبق کنوانسیون‌های چهارگانه ژنو در مخاصمات مسلحانه بی‌طرف است، زیرا کار مهمی به نام حمایت از انسانیت و کمک به افراد غیرنظامی دارد. اگر فرد یا نهادی از نشان و لباس جمعیت هلال احمر ایران در مسیری مغایر با اهداف و اصول این نهاد بین‌المللی سوءاستفاده کرده، قطعا بدون اجازه و هماهنگی این جمعیت بوده است که اگر قرار بر هماهنگی و اجازه هم باشد، قطعا اجازه چنین اقدامی داده نمی‌شود. بدین ترتیب به دنبال اقرار سعید قاسمی، از فرماندهان سابق نظامی به استفاده از پوشش هلال احمر برای اهداف نظامی در زمان جنگ بوسنی، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از وی به مراجع قضایی شکایت کرده و حق پیگیری این موضوع را تا زمان رسیدن به نتیجه برای خود محفوظ می‌داند».از پشت سر نیزه‌ بیرون بیاصادق زیباکلام فعال سیاسی اصلاح‌طلب هم در واکنش به اظهارات اخیر سعید قاسمی به نامه‌نیوز گفت: «سردار سعید قاسمی سال‌هاست که از پشت سر نیزه‌ای که در دست دارند، هرتوهینی که دلشان بخواهند به دیگران می‌کنند. اگر روزی آن‌قدر مرام و شهامت پیدا کردند که از پشت سر نیزه‌شان بیرون بیایند، لیاقت پاسخ‌دهی پیدا خواهند کرد».لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

نامه‌نیورنامه‌نیور12 ساعت قبل
به تازگی و پس از تودیع سردار نصیری از فرماندهی حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و معارفه سردار سرتیپ فتح‌الله جمیری شایعه‌ای در فضای مجازی با عنوان فرار یک فرمانده سپاه در کانا‌ل‌ها و رسانه‌های معاند منتشر شد. سردار علی نصیری فرمانده سابق حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیرامون شایعات منتشر شده در رسانه‌های ضدانقلاب مبنی بر خروج وی از کشور گفت: مراسم تودیع بنده در روز شنبه انجام شد و این مسئله‌ی عادی سازمانی است. سردار نصیری افزود: آن چیزی که اعلام شد صرفا یک شیطنت رسانه‌ای بوده است. ما پاسدار نظام و سرباز ولایت هستیم و جانمان را برای نظام و انقلاب و رهبرمان گذاشته و هرگز از این مسیر کنار نخواهیم رفت. دشمنان علاقه دارند از هر موضوعی به نفع خود بهره‌برداری کنند، اما ماه هم‌چنان پاسدار این نظام و انقلاب هستیم.
نامه‌نیورنامه‌نیور16 ساعت قبل
دو ماه پیش، یک مسئول اسرائیلی بلند پایه طی گزارشی در مورد اوضاع ارتش اسرائیل و آمادگی آن تاکید کرد که ارتش اسرائیل آماده جنگ نیست و جبهه داخلی آمادگی دریافت ضرباتی در هر گونه جنگ پیش رو را ندارد. بر همین اساس، می‌توان گفت صحبتهای منسوب به نصرالله، تنها بخشی از جنگ روانی صهیونیستها برای تضعیف روحیه مقاومت بوده است. اما محور آمریکا-اسرائیل بخوبی می‌دانند که به دلیل ظرفیتهای محور مقاومت، مقابله میدانی با آن، نتایج دلخواهی را رقم نمی‌زند. این طرفها در حال حاضر از شکستهایی که در سوریه و در برابر محور مقاومت متحمل شدند، رنج می‌برند. در عین حال، مقاومت می‌داند که دشمن وارد جنگی نمی‌شود که باعث خودکشی اش شود و مادامی که از پیروزی در جنگی اطمینان نداشته باشد، هرگز وارد آن نمی‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما محسن رضایی در نشست خبری با اشاره به پایان دادن امریکا به مهلت خرید نفت کشورمان از جانب برخی کشورها گفت: این فشارها موجب خواهد شد که دولت، مجلس و ملت پرافتخار ایران روی پای خود تکیه کنند و به جای صدور نفت از آن برای صنعت خودمان استفاده شود. وی افزود: اگر کشورمان به تولید صنعتی روی بیاورد نه فقط حتی یک قطره نفت صادر نمی‌کنیم بلکه روزانه یک میلیون بشکه نفت باید وارد کنیم پس صادرات نفت بیانگر این است که تولید و صنایع ما هنوز راه نیفتاده است اما برای تحقق این هدف به فرصت نیاز داریم. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با هشدار به دولت امریکا درباره ادامه این جنگ اقتصادی - تروریستی تاکید کرد: بهتر است امریکایی‌ها دست از این شیطنت بردارند و گرنه ملت ایران اقدام خواهند کرد، البته اقدام خود را بیان نمی‌کنیم اما به هنگام اقدام خواهیم کرد. رضایی خطاب به دولتمردان امریکایی هشدار داد: آنان باید بدانند این اقدامات ناجوانمردانه شان که فشارها را بر مردم ما افزایش می‌دهد تا به تعبیر و رویای آنان دولت نتواند حتی حقوق کارمندانش را بپردازد تحقق نخواهد یافت و ما دست روی دست نخواهیم گذاشت و عکس العمل نشان خواهیم داد. وی ابراز امیدواری کرد که عقلا و روشنفکران امریکا آقای ترامپ را از این اقدام جنایت کارانه دور کنند.
الفالف17 ساعت قبل
همچنان که پیش بینی می‌شد ترامپ، معافیت ۶ کشور در خرید نفت از ایران را لغو کرد. نکته دوم؛ معافیت‌های ۶ کشور، در صورت وجود (مانند الان) هم تنها بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار بشکه به فروش نفت کمک می‌نمود که با توجه به تحریم‌های مالی بازگشت ثمن آن، به راحتی ممکن نبود و لذا لغو معافیت‌ها در تامین ارز مورد نیاز کشور نیز، سهم قابل توجهی نبود. نکته چهارم؛ در چنین فضایی، هر عمل و اقدام و نوشته و مطلبی که به نحوی به بزرگنمایی این اقدام ترامپ کمک کند، بازی در مسیر خواست امریکاست. نکته پنجم؛ مجلس و دولت و نخبگان در این دو سال خیلی کارها می‌توانستند بکنند که نکردند و بعدها باید بر این نکرده‌ها افسوس خورد اما الان زمان ادای قضای آن واجبات نیست. امروز فریاد زدن و مصاحبه کردن نه تنها اثر دیروز را ندارد که در حقیقت تایید نقشه انها و بازی در زمین امریکاست.
تابناکتابناک10 ساعت قبل
وی افزود: به هر حال، امریکا با ما دشمن است و می‌خواهد هر طور شده به ما ضربه بزند و تلاش خود را می‌کند که فروش نفت ایران را به صفر برساند. همچنین کشور‌هایی مانند عربستان و برخی کشور‌های عربی منطقه را که با ما خصومت دارند، با خود همراه کرده است. اگر عربستان بخواهد در این میان سوءاستفاده و جایگاه ایران را تصاحب کند، به معنای اعلام جنگ با ایران است. اگر عربستان بخواهد وارد بازی نفتی ایران شود، قطعا ما هم امنیت تولید عربستان را به هم خواهیم زد. درباره عربستان اگر ما یک درصد از توان خود را به کار گیریم، آن‌ها را به زانو درمی آوریم و کاری می‌کنیم که التماسمان کنند.
فارسفارس21 ساعت قبل
سخنگوی جبهه پایداری گفت: با توجه به اینکه جامعه برای گفت‌وگو و مذاکرده با غرب، شرطی شد و رویکرد انقلاب را ناکارآمد نشان دادند، نتیجه‌ای که حاصل شد این است که رویکرد انقلابی پیش برنده است. وی در پاسخ به سؤالی درباره پایگاه اجتماعی جبهه پایداری گفت: برآورد از پایگاه اجتماعی بستگی به فضای زمان انتخابات دارد. متقی فر با بیان اینکه اخبار چهره‌های سازشکار در قضیه برجام بیشتر از چهره‌های انقلابی در رسانه‌ها انعکاس پیدا می‌کند، تصریح کرد: انتظار این است که چهره‌های انقلابی تقویت شوند. وی ادامه داد: برخی‌ها نگران هستند که جبهه پایداری تقویت بشود؛ خب اگر پایداری تقویت شود، چه اتفاقی می‌افتد؟ هیچ اتفاقی نمی‌افتد، بلکه منویات نظام و آرمان‌های مردم پیش می‌رود. سخنگوی جبهه پایداری با بیان اینکه ما به جای اینکه مخاطب ناپایدار جمع کنیم به دنبال مخاطب پایدار هستیم، گفت: مخاطبانی که جبهه پایداری جذب می‌کند در همه صحنه‌ها حضور دارند و ظرفیت‌های تمام نشدنی هستند.

اخبار بیشتر