حاشیه‌های داغ حرف‌های اخیر سعید قاسمی و واکنش‌ها به او
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

حاشیه‌های داغ حرف‌های اخیر سعید قاسمی و واکنش‌ها به او

حسین الله کرم: من و سعید قاسمی فکر می‌کنیم جنگ تمام نشده است/لایه‌ای از القاعده به نحوی با ما ارتباط داشت/سعید در حال شاخ و شانه کشیدن است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
حسین الله کرم: من و سعید قاسمی فکر می‌کنیم جنگ تمام نشده است/لایه‌ای از القاعده به نحوی با ما ارتباط داشت/سعید در حال شاخ و شانه کشیدن است
الله کرم گفت: هدف ما رشد به شیوه غرب گرایی نیست، هدف ما شهادت است لذا نیازی به این نیست که ما بخواهیم آمریکایی ها را تحریک کنیم چراکه با آمریکایی ها در جنگ هستیم.

«در بوسنی تحت پوشش هلال‌ احمر رفته بودیم به نیروهای مجاهدین آموزش نظامی می‌دادیم. کریستین امانپور خبرنگار سی‌ان‌ان ما را لو داد. با القاعده‌ای‌ها باهم بودیم. ازما استیل گرفتند. با مجاهدین سراسر دنیا یگان‌های جهادی تشکیل دادیم»، جمله‌ای عجیب که از زبان سعید قاسمی بیان شد.

این جمله او در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده داشت. حسین الله کرم از دوستان نزدیک سعید قاسمی است که اتفاقا در بوسنی برای دفاع مقابل تجاوز صرب‌ها نیز حاضر بود.

حسین الله کرم درباره صحت این اظهارات سعید قاسمی گفت: من نکته ایشان را دیدم، او نگفت که ما با لباس هلال احمر یا از طریق هلال احمر در بوسنی بودیم. در واقع او با استفاده از این تعبیر می‌خواست بگوید «ما آنجا امدادگر بودیم» چون امداد و کمک رسانی شاخصه و ویژگی هلال احمر است بنابراین فعالان این حوزه امدادگر محسوب می‌شوند.

وی درباره ادعای ارتباط خوب نیروهای ایرانی حاضر در جنگ بوسنی با نیروهای القاعده اظهار کرد: القاعده لایه‌های مختلفی دارد، لایه‌ای که شامل نیروهای بوسنی و هرزگوین بود، آنها به نحوی با ما ارتباط داشتند، هرچند گاهی از اینها وقتی در مقرهای القاعده آموزش می‌دیدند وقتی اسلحه خود را تحویل می‌گرفتند بنا به دلایلی آنجا را ترک می‌کردند و به سمت ما می‌آمدند. ارتباط با القاعده عمدتا در این لایه‌ها بود.

این تحلیلگر مسائل سیاسی در پاسخ به کسانی که معتقدند «سعید قاسمی در مقطع کنونی به عمد و با هدف تحریک آمریکایی‌ها برای آغاز جنگ علیه ایران چنین اظهاراتی را مطرح کرد، یادآور شد: امثال من و سعید معتقدیم که الان در حال جنگ با آمریکا هستیم، این طور نیست که جنگ تمام شد و امروز جنگی وجود ندارد. وقتی آمریکایی‌ها به لحاظ سیاسی و امنیتی ما را تحریم می‌کنند نوعی جنگ است.

وی ادامه داد: اگر منظور {آن است که اظهارات سعید قاسمی با هدف} تقویت میان جنگ آمریکا و ایران بیان شد، خیر این طور نیست. در واقع سعید دارد به نوعی شاخ و شانه می‌کشد که ما عمل کردیم و عمل خواهیم کرد و از چیزی نمی‌ترسیم. اگر به ما تهمت تروریست بودن هم زده شود، راه خود را ادامه می‌دهیم و از این چیزها نمی‌ترسیم.

الله کرم بیان کرد: امثال من و سعید کعبه آمال مان واشنگتن نیست بلکه کعبه آمال ما کربلاست. هدف ما رشد به شیوه غرب گرایی نیست، هدف ما شهادت است لذا نیازی به این نیست که ما بخواهیم آمریکایی‌ها را تحریک کنیم چراکه با آمریکایی‌ها در جنگ هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

سعید قاسمی و دو آتشه‌های دیگر: خائن یا نادان؟!

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
سعید قاسمی و دو آتشه‌های دیگر: خائن یا نادان؟!
واقعاً شگفت انگیز است! درست در زمانی که آمریکا سپاه پاسداران را به تروریست بودن متهم می کند، یک سردار سابق سپاه می گوید که ما در بوسنی با القاعده بودیم و آنها از استایل ما را گرفتند و باز درست در سخت ترین شرایط هلال احمر، مدعی می شود که هلال احمر پوششی بوده است برای اعزام نیروهای نظامی به بوسنی و همراهی با القاعده در آنجا!

عصر ایران - اگر کسی بگوید سعید قاسمی، از آن نیروهای نفوذی است که با ظاهری حزب اللهی در صدد ضربه زدن به نظام و کشور در زمان مناسب است، نمی‌توان بدون داشتن مستندات قوی اطلاعاتی تأییدش کرد اما او و نظایرش گاه سخنانی می‌گویند که جز تضعیف داخل نتیجه‌ای ندارد. حرف هایی که یا از نفوذی‌ها بر می‌آید که مأموریت دارند در لباس دوست، دشمنی کنند یا از سر ندانم کاری است که در هر دو حال، خروجی اش یکی است.

در روزهای اخیر دو اتفاق همزمان رخ داده است:

1 - هلال احمر ایران که در گیر سیل گسترده در داخل است، در خارج از کشور با مشکلی به نام مسدودی حساب هایش مواجه شده است چه آن که به دلیل تحریم های آمریکا امکان واریز کمک‌های نقدی خارجی به حساب‌های ارزی هلال احمر وجود ندارد و کار بدانجا رسیده که شماره حساب صلیب سرخ آلمان برای کمک به سیل زدگان ایران اعلام شد.

2 -دولت نومحافظه کار ترامپ، سپاه پاسداران را در فهرست گروه های تروریستی قرار داد.

حال سعید قاسمی در یک گفت و گوی رسانه‌ای درباره هلال احمر و سپاه سخنانی گفته است که دقیقا در راستای تأیید موضع آمریکا علیه سپاه و هلال احمر ایران است.

سعید قاسمی و دو آتشه‌های دیگر: خائن یا نادان؟! - 7

او مدعی شده است در زمان جنگ بوسنی نظامیان ایرانی تحت پوشش هلال احمر به این کشور اعزام می‌شدند. به گفته قاسمی که در آن زمان عضو سپاه بود، آنها در این مأموریت با نیروهای القاعده همکاری می‌کرده‌اند و القاعده ای‌ها استایل آنها را گرفتند و هسته جزیان‌های جهادی در بوسنی این گونه شکل گرفته است.

قاسمی برای این که دقیق‌تر کد بدهد که منظورش از گروه‌های جهادی چه بوده به سوریه اشاره می‌کند و می‌گوید این چیزی که الان ۶ - ۵ سال است در سوریه اتفاق افتاد قبلش در بوسنی اتفاق افتاده بود.

واقعا شگفت انگیز است! درست در زمانی که آمریکا سپاه پاسداران را به تروریست بودن متهم می‌کند، یک سردار سابق سپاه می‌گوید که ما در بوسنی با القاعده بودیم و آنها از استایل ما را گرفتند و باز درست در سخت‌ترین شرایط هلال احمر، مدعی می‌شود که هلال احمر پوششی بوده است برای اعزام نیروهای نظامی به بوسنی و همراهی با القاعده در آنجا!

این که در تبیین گروه‌های موجود در بوسنی می‌گوید مانند همین گروه هایی که در ۶ - ۵ سال گذشته در سوریه بوده‌اند، آیا ذهن‌ها را به سمت داعش که ۶ - ۵ سال است در سوریه تحت عنوان گروه‌های جهادی فعالیت‌های تروریستی می‌کند متبادر نمی‌کند؟ کنار هم قرار دادن سپاه و هلال احمر القاعده و اشاره تلویحی به این که ریشه داعش در همان همکاری‌های انجام شده در بوسنی بوده است، چه معنایی دارد؟

آیا این اظهارات که دقیقا همراستای مواضع آمریکاست اتفاقی و از سر ندانم کاری بوده یا تعمدی در کار است تا پاس گل به دشمن بدهند؟

در روزهای اخیر عملکرد دروازه بان تیم تراکتور که سه گل از سپیدرود خورد به موضوع داغی برای بررسی‌های دقیق تبدیل شده است و حتی کار به مجلس کشیده و داد برخی نمایندگان درآمده و دروازه بان را متهم به تبانی کرده‌اند و خواستار برخورد شده‌اند و ….

حال چگونه است که در برابر این سخنان که می‌تواند مستمسکی باشد برای اثبات ادعاهای ضد ایرانی آمریکا و توجیه کننده مسدودسازی حساب‌های هلال احمر و تروریستی نامیدن سپاه، هیچ صدایی برنمی خیزد؟

آیا نتیجه یک بازی فوتبال مهم‌تر از حرف هایی است که از سوی یک سردار بازنشسته بیان می‌شود و می‌تواند برای کشور هزینه ساز باشد؟ ان هم درست در زمانی که آمریکا سپاه را تروریست می‌خواند؟!

سعید قاسمی و امثال او که اتفاقا بیش از بقیه نیز مدعی انقلاب و اسلام و ارزش‌ها هستند و اصطلاحا دو آتشه‌اند، با حرف هایی که مدام می‌گویند و عملا وهن و تضعیف انقلاب و اسلام و ارزش‌ها را رقم می‌زنند، از دو حال خارج نیستند: یا می‌دانند که چه می‌کنند و در حال انجام مأموریتی برای ضربه از درون هستند و خائن اند یا آن که سوء نیتی ندارند ولی نادان اند و امان از ایشان که «بر زمین ات می‌زند نادان دوست».

خواندن خبر در سایت منبع

همه واکنش‌ها به تهمت‌های سعید قاسمی

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور
همه واکنش‌ها به تهمت‌های سعید قاسمی
روزنامه آرمان: سعيد قاسمی كه به سخنان خارج از عرف و سياسی شهرت دارد و خود را يک نيروی اصيل می‌داند و معمولا انواع اتهام‌ها را متوجه شخصيت‌های سياسی كشور می‌كند، اخيرا در مصاحبه‌ای با برنامه اينترنتی «رو در رو» حرف‌هايی را مطرح كرده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : نامه نیوز نوشت؛ او در بخشی از این گفت‌وگو اظهار کرده است: «در بوسنی تحت پوشش هلال‌ احمر رفته بودیم و به نیروهای مجاهدین آموزش نظامی می‌دادیم که کریستین [امانپور] خبرنگار سی‌ان‌ان ما را لو داد». این سخن که سند آن معلوم نیست با تکذیب هلال احمر مواجه شد و این نهاد این گونه موضع گرفت: «هلال احمر هیچ‌گاه اجازه استفاده از نشان‌واره و لباس خود را به نیروهای نظامی نمی‌دهد». قاسمی همچنین گفته است: «با القاعده‌ای‌ها باهم بودیم. از ما استیل گرفتند. با مجاهدین سراسر دنیا یگان‌های جهادی تشکیل دادیم». اما سخنان این نظامی بازنشسته درباره تعدادی از شخصیت‌های مطرح کشور بیش از بخش‌های دیگر سخنانش عجیب و توهین‌آمیز به نظر می‌رسد به‌نحوی که او درباره صادق زیباکلام گفت: «بدبخت دانشگاهی که آن آقای گیج، کلافه و بی‌سواد را به‌عنوان استاد دانشگاه برای بچه من می‌گذارند». درباره ابراهیم حاتمی‌کیا نیز اظهار کرد: «ای‌کاش در مقطع اصلاحات پشت ما را گرم نگه می‌داشت و به سمت آنها نمی‌رفت». قاسمی آیت‌ا … منتظری را نیز این‌گونه معرفی کرد: «حاصل عمر امام بود اما امام حاصل عمر خود را آسفالت کرد چون از انقلاب دور شد». همچنین درخصوص محسن رضایی گفت: «ای کاش به حرمت همه دست‌هایی که امام روی سر او کشید، حق واقعی سربازی روح‌ا … را ادا می‌کرد. او سرباز خوبی برای امام نبود». افزون بر این حسن خمینی در نگاه سعید قاسمی «نوه گیج و کلافه امام» است. او درباره محمدباقر قالیباف نیز گفت: «آینده حسن روحانی است منتهی با لباس خودی. از زمان جنگ تا کنون به او بدبینم هرچند توانمندی‌هایی دارد». وقتی مجری برنامه نظر قاسمی را درباره راآکتور اراک جویا شد، او اینگونه اظهار کرد: «اگر به دست ما بیفتد در همان‌جا روحانی، ظریف و صالحی را محاکمه و لباس راه‌راه بر تن آنها می‌کنیم و تیشه به دستشان می‌دهیم».واکنش هلال احمر به ادعاهاهلال احمر ایران در بیانیه‌ای به سخنان سعید قاسمی واکنش نشان داد و نوشت: «هلال احمر هیچ گاه اجازه استفاده از نشان‌واره و لباس خود را به نیروهای نظامی نمی‌دهد. این نهاد بین‌المللی طبق کنوانسیون‌های چهارگانه ژنو در مخاصمات مسلحانه بی‌طرف است، زیرا کار مهمی به نام حمایت از انسانیت و کمک به افراد غیرنظامی دارد. اگر فرد یا نهادی از نشان و لباس جمعیت هلال احمر ایران در مسیری مغایر با اهداف و اصول این نهاد بین‌المللی سوءاستفاده کرده، قطعا بدون اجازه و هماهنگی این جمعیت بوده است که اگر قرار بر هماهنگی و اجازه هم باشد، قطعا اجازه چنین اقدامی داده نمی‌شود. بدین ترتیب به دنبال اقرار سعید قاسمی، از فرماندهان سابق نظامی به استفاده از پوشش هلال احمر برای اهداف نظامی در زمان جنگ بوسنی، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از وی به مراجع قضایی شکایت کرده و حق پیگیری این موضوع را تا زمان رسیدن به نتیجه برای خود محفوظ می‌داند».از پشت سر نیزه‌ بیرون بیاصادق زیباکلام فعال سیاسی اصلاح‌طلب هم در واکنش به اظهارات اخیر سعید قاسمی به نامه‌نیوز گفت: «سردار سعید قاسمی سال‌هاست که از پشت سر نیزه‌ای که در دست دارند، هرتوهینی که دلشان بخواهند به دیگران می‌کنند. اگر روزی آن‌قدر مرام و شهامت پیدا کردند که از پشت سر نیزه‌شان بیرون بیایند، لیاقت پاسخ‌دهی پیدا خواهند کرد».لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

افشاگری درباره «گاندو» | پشت‌پرده سریال‎سازی علیه دولت روحانی چه کسانی هستند؟ +فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز21 ساعت قبل
«یک جریان فکری با نقابی بنام گاندو سعی در مخدوش کردن تمام زحمات این دولت دارد» یک جریان فکری با نقابی بنام گاندو سعی در مخدوش کردن تمام زحمات این دولت دارد. این ویدئو را ببینید تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد. حسام الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور درباره سریال «گاندو» نوشت: دولت در شش سال گذشته با تمام نیرو از هیچ خدمتی فروگذار نکرد و برای اعتلای ایران و ایرانی چوب حراج بر حیثیت سیاسی خود زد. وی افزود: اما یک جریان فکری با نقابی بنام گاندو سعی در مخدوش کردن تمام زحمات این دولت دارد. این ویدئو را ببینید تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد.

سارقانی که از راننده نماینده مجلس سرقت کرده بودند دستگیر شدند+ فیلم لحظه سرقت

رکنارکنا19 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سردار حمید هداوند در تشریح این خبر بیان داشت: با انتشار خبری مبنی بر مصدومیت راننده نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در مواجهه با دو سارق گوشی قاب، تیم هایی از کارگاه کارآگاهان پلیس پایتخت به بررسی موضوع پرداختند. این مقام ارشد انتظامی عنوان داشت: در بررسی‌های انجام شده این دو سارق گوشی قاپ شناسایی شده و لحظاتی قبل در یک عملیات ضربتی از سوی کارآگاهان دستگیر شدند. سردار هداوند تصریح کرد: در تحقیقات انجام شده از متهمان هر دو متهم به جرم خود اعتراف کردند. جانشین رییس پلیس پایتخت در پایان خاطرنشان کرد: متهمان اذعان داشتند که گوشی مسروقه را به یک مالخر اموال مسروقه فروختند که دستگیری این مالخر نیز در دستور کار است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلم/ حامی مالی نتانیاهو: ایران باید نابود شود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

آمریکا سازمان ملل را گروگان گرفته است

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
وی با بیان اینکه آمریکا سازمان‌های بین المللی از جمله «سازمان ملل متحد» را به گروگان گرفته است، گفت: طبق قانونی که در چارچوب مصوبه شورای امنیت سازمان ملل متحد در سال ۱۹۴۷ بین آمریکا و سازمان ملل وضع شده، «بند یازدهم» می‌گوید «هیچ یک از دولت‌های ایالتی، فدرال و محلی آمریکایی حق اخلال در تردد نمایندگان سیاسی و کسانی را که به دعوت سازمان ملل متحد به مقر این سازمان در نیویورک می‌روند ندارند». در دروه قبل هم شاهد بودیم که جمهوری اسلامی نام سفیری را به عنوان نماینده دائم جمهوری اسلامی نزد سازمان ملل اعلام کرد، اما دولت اوباما آن را رد کرد و الان هم محدودیت‌های گسترده‌ای را برای دیپلمات‌های و خبرنگاران ایرانی قائل شده‌اند. این کارشناس سیاست خارجی با اشاره به اینکه این اقدام، تنها نقض قوانین و عرف بین‌المللی از سوی ایالات متحده نیست، گفت: آمریکایی‌ها الان در تهران ۱۶ نهاد اطلاع‌رسانی دارند؛ از جمله «سی. اس» و بسیاری از رسانه‌های دیداری و نوشتاری و حتی سه آژانس عکس در تهران دارند؛ اما در برابر دو خبرنگار «خبرگزاری جمهوری اسلامی» و «خبرگزاری صداوسیما» محدودیت‌های بسیار شدیدی را اعمال کردند. پیش از این محدودیت ۴۰ کیلومتری بود و الان تبدیل به محدودیت یک کیلومتری برای تردد شده است.

دو رئیس پیشین دستگاه قضا و یک استخدام/ اکبر طبری را بهتر بشناسید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سخنگوی قوه‌قضائیه، اعمال نقوذ در پرونده‌ها و بعضی روابط ناصواب را از دلایل بازداشت اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه‌قضاییه اعلام کرد. عصر ایران؛ بهنام اکبری - در حالیکه چند روز پیش دفتر آیت الله آملی لاریجانی اتهامات علیه معاون اجرایی پیشین قوه قضائیه را تکذیب کرده بود، روز گذشته رسانه‌ها خبر از بازداشت اکبر طبری دادند. هنوز اتهام طبری روشن نیست، اما پیش‌تر چند نماینده مجلس ادعا‌هایی مالی درباره او مطرح کرده بود.

نظر ظریف در مورد روند غنی‌سازی ایران +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

اخبار بیشتر