فعالان محیط زیست در لندن تظاهرات کردند + تصاویر
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

فعالان محیط زیست در لندن تظاهرات کردند + تصاویر

اعتراض فعالان محیط‌ زیست درلندن میلیون‌ها پوند خسارت زد

ایرناخبرگزاری ایرنا
اعتراض فعالان محیط‌ زیست درلندن میلیون‌ها پوند خسارت زد
لندن – ایرنا – تظاهرات اعتراضی هزاران تن از فعالان محیط ‌زیست در لندن در سه روز گذشته، علاوه بر اخلال در نظم عمومی، ایجاد راه‌بندان و ترافیک در نقاط پرتردد شهر، 12 میلیون پوند به شرکت‌های تجاری خسارت زده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، شرکت «نیو وست اند» که متشکل از کمپانی‌های پردرآمد مناطق مرکزی لندن است با اعلام این خبر از پلیس خواست تا به‌طورجدی نظم شهر را کنترل کند.

اعتراض‌های گروه موسوم به 'قیام علیه انقراض' که از دوشنبه گذشته در رابطه با کم‌توجهی سیاستمداران به مساله گرمایش زمین آغاز شده امروز (چهارشنبه) هم ادامه پیدا کرد. پلیس لندن دوشنبه ‌شب از معترضان خواسته بود تا تظاهرات خود را به یک نقطه محدود کنند تا از گسترش بی‌نظمی در شهر جلوگیری شود.

بااین‌حال گفته می‌شود که تا دیروز ۲۹۰ نفر به دلیل سرپیچی از دستور پلیس و اخلال در نظم شهر بازداشت‌ شده‌اند. معترضان امروز قصد دارند تا بخش‌هایی از فعالیت مترو لندن را متوقف کنند و انتظار می‌رود که آمار بازداشت‌شدگان افزایش یابد.

تصاویر منتشر شده در فضای مجازی نشان می‌دهد که گروهی از معترضان امروز روی سقف قطار یکی از خطوط ریلی روزمینی در شرق لندن ایستاده و پرچم 'وضعیت آب و هوایی اضطراری است' در دست گرفته‌اند. فرد دیگری هم خود را به همان قطار با چسب چسبانده و در یادداشت کنارش نوشته است: تکانم ندهید با چسب چسبیده‌ام.

پلیس حمل و نقل امروز اعلام کرد که خطوط اینترنت شبکه ریلی را قطع کرده است.

برخی گزارش‌ها هم از تکمیل شدن ظرفیت بازداشتگاه‌های پلیس حکایت دارد و به همین دلیل گفته می‌شود که پلیس برای بازداشت بیشتر معترضان احتیاط بیشتری به خرج می‌دهد.

بسیاری از افرادی که طی سه روز گذشته قصد تردد در مناطق مرکزی لندن داشتند، از ترافیک ایجاد شده شکایت داشتند و گروهی هم خرابکاری و بر هم زدن نظم را محکوم کردند.

شرکت اتوبوس رانی لندن هم درباره تغییر مسیر اتوبوس‌های خیابان‌های مرکزی لندن هشدار داده و پلیس می‌گوید بیش از ۵۰۰ هزار نفر در اثر تغییر مسیر اتوبوس‌ها سرگردان شده‌اند.

سازمان ملل متحد در گزارشی هشدار داده است که تنها ۱۲ سال برای جلوگیری از فاجعه گرم شدن زمین فرصت باقی‌مانده است. در این گزارش نسبت به مواردی همچون خسکشالی، گرم شدن زمین و آب شدن یخ‌های دو قطب زمین هشدار داده ‌شده است.

معترضان می‌خواهند که سطح آلایندگی‌های ناشی از گاز سمی دی‌اکسید کربن تا سال ۲۰۲۵ میلادی به صفر برسد و اصرار دارند که دراین‌باره با دولت مذاکره کنند. آن‌ها اعلام کرده‌اند تا رسیدن به خواست خود، به اقدامات اعتراضی در لندن ادامه خواهند داد.

اروپام **ه ن**۲۰۴۰

خواندن خبر در سایت منبع

ادامه تجمعات اعتراضی در لندن مترو را مختل کرد

فارسخبرگزاری فارس
ادامه تجمعات اعتراضی در لندن مترو را مختل کرد
مردم معترض به تغییرات اقلیمی جهانی و گرمایش زمین در لندن، برای سومین روز متوالی حمل‌ونقل و تردد در مسیرهای اصلی و مهم این شهر را مختل کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، تجمع هزاران نفری مردم انگلیس در اعتراض به گرمایش زمین و تغییرات اقلیمی جهانی در حالی وارد روز سوم شده است که در دو روز اول، پلیس این کشور حدود ۲۹۰ نفر را دستگیر کرده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، معترضان به تغییرات اقلیمی جهانی برای سومین روز، تقاطع‌ها و خیابان‌های مهم لندن را احاطه کرده و نظم عبور و مرور شهر را مختل کردند. آن‌ها از دولت انتظار دارند تا سال ۲۰۲۵ میزان تولید گازهای گلخانه‌ای را به صفر برساند.

پلیس لندن در این‌باره گفت انتظار داریم تظاهرات در هفته‌های آتی نیز ادامه یابد. اگر اعتراضات به‌صورت مسالمت‌آمیز و بدون ایجاد اختلال در زندگی سایر شهروندان باشد با آن مخالفتی نمی‌شود.

«کالین وینگرو» رئیس پلیس متروپولیتن گفت: «در حال حاضر تظاهراتی که در حال انجام است موجب اختلال جدی در حمل‌و‌نقل عمومی، کسب‌وکارهای محلی و شهروندان لندنی شده است که قصد رفتن به محل کارشان را دارند».

روز سه‌شنبه تنها ده‌ها نفر بر روی پل «واترلو» در مجاورت پارلمان انگلیس دستگیر شدند. عده‌ای نیز به ساختمان شرکت نفتی «شل» در نزدیکی رودخانه تایمز خساراتی وارد کردند. آن‌ها با رنگ قرمز بر روی ورودی این ساختمان نوشتند: «شل می‌داند».

ادامه تجمعات اعتراضی در لندن مترو را مختل کرد - 7ادامه تجمعات اعتراضی در لندن مترو را مختل کرد - 8

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، روز چهارشنبه نیز، این معترضین روند کار مترو شهر لندن را مختل کردند. پلیس برای متفرق کردن این افراد شبکه وای‌فای متروی لندن را قطع کرد.

یکی از مأموران پلیس حمل‌ونقل لندن به این روزنامه گفت: «به‌منظور ایجاد امنیت و جلوگیری از اختلال جدی در شبکه [حمل‌ونقل] زیرزمینی، پلیس حمل‌ونقل بریتانیا تصمیم گرفت ارتباط وای‌فای را در ایستگاه‌ها قطع کند».

«صادق خان» شهردار لندن گفت به شدت در خصوص اختلال در شبکه مترو نگران است. او گفت اقدامات معترضین تغییرات اقلیمی، امنیت مسافران این خطوط را به خطر می‌اندازد.

پیش‌تر نیز در ماه گذشته میلادی تعدادی از هواداران محیط‌زیست به نشانه اعتراض وارد پارلمان انگلیس شده و شعار سر دادند.

خواندن خبر در سایت منبع

پلیس لندن ۲۹۰ نفر از معترضان به تغییرات اقلیمی را دستگیر کرد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
پلیس لندن ۲۹۰ نفر از معترضان به تغییرات اقلیمی را دستگیر کرد
خبرگزاری میزان- اعتراضات گسترده به تغییرات اقلیمی در انگلیس در حالی وارد سومین روز می‌شود که در ۲ روز نخست پلیس لندن ۲۹۰ نفر از معترضان را دستگیر کرد.
پلیس لندن ۲۹۰ نفر از معترضان به تغییرات اقلیمی را دستگیر کرد - 0

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری میزان، شمار معترضان دستگیر شده در دومین روز اعتراضات علیه پدیده تغییرات اقلیمی در لندن به ۲۹۰ نفر افزایش یافت.

پلیس لندن در پی افزایش اعتراضات فعالان تغییرات اقلیمی در پایتخت انگلیس که از روز دوشنبه آغاز شد، ۲۹۰ نفر را دستگیر کرد.

معترضان اقدام به بستن مهم‌ترین مسیر‌های ارتباطی لندن از جمله «آکسفورد سیرکوز» و «ماربل آرچ» کردند که سبب ایجاد ترافیک سنگینی در پایتخت شد.

این اعتراضات که با سازماندهی گروه «اکستینشن ربلیون» در لندن برگزار می‌شود، بخش‌هایی از مرکز لندن را در روز سه شنبه به تعطیلی کشاند.

معترضان خواهان به صفر رساندن تولید گاز‌های گلخانه‌ای تا سال ۲۰۲۵ هستند.

پلیس که اعلام کرده انتظار می‌رود این اعتراضات در هفته‌های آینده نیز ادامه داشته باشد، از معترضان خواست تا اعتراضات خود را به ماربل آرچ محدود کنند و با معترضان در سایر مناطق برخورد خواهد شد.

پلیس همچنین از دستگیری شماری از معترضان در «واترلو بریج» در نزدیکی پارلمان انگلیس خبر داد.

پنج معترض نیز در ارتباط با خسارات وارده به ساختمان «رویال داچ سل» در روز دوشنبه دستگیر شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن
تظاهر کنندگان از دولت انگلیس خواستند تا آلودگی محیط زیست ناشی از گاز کربن را به صفر برساند و تا زمانی که دولت انگلیس به خواسته شان توجه نکند، در خیابان ها باقی خواهند ماند.

به گزارش مشرق، گروه‌های حامی محیط زیست در شورشی بین المللی در لندن همچون ۷۹ شهر دیگر در ۳۳ کشور جهان، به تظاهرات دست زدند و موجب اختلال در رفت و آمد خودروها در بخش هایی از لندن شدند و همچنین در شیشه‌ای دفتر مرکزی شرکت نفت شل را شکستند.

عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 1عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 3عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 4عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 5عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 6عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 7عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 8عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 9عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 11عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 12عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 13عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 14عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 15عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 16عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 17عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 18

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها