فعالان محیط زیست در لندن تظاهرات کردند + تصاویر
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

فعالان محیط زیست در لندن تظاهرات کردند + تصاویر

اعتراض فعالان محیط‌ زیست درلندن میلیون‌ها پوند خسارت زد

ایرناخبرگزاری ایرنا
اعتراض فعالان محیط‌ زیست درلندن میلیون‌ها پوند خسارت زد
لندن – ایرنا – تظاهرات اعتراضی هزاران تن از فعالان محیط ‌زیست در لندن در سه روز گذشته، علاوه بر اخلال در نظم عمومی، ایجاد راه‌بندان و ترافیک در نقاط پرتردد شهر، 12 میلیون پوند به شرکت‌های تجاری خسارت زده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، شرکت «نیو وست اند» که متشکل از کمپانی‌های پردرآمد مناطق مرکزی لندن است با اعلام این خبر از پلیس خواست تا به‌طورجدی نظم شهر را کنترل کند.

اعتراض‌های گروه موسوم به 'قیام علیه انقراض' که از دوشنبه گذشته در رابطه با کم‌توجهی سیاستمداران به مساله گرمایش زمین آغاز شده امروز (چهارشنبه) هم ادامه پیدا کرد. پلیس لندن دوشنبه ‌شب از معترضان خواسته بود تا تظاهرات خود را به یک نقطه محدود کنند تا از گسترش بی‌نظمی در شهر جلوگیری شود.

بااین‌حال گفته می‌شود که تا دیروز ۲۹۰ نفر به دلیل سرپیچی از دستور پلیس و اخلال در نظم شهر بازداشت‌ شده‌اند. معترضان امروز قصد دارند تا بخش‌هایی از فعالیت مترو لندن را متوقف کنند و انتظار می‌رود که آمار بازداشت‌شدگان افزایش یابد.

تصاویر منتشر شده در فضای مجازی نشان می‌دهد که گروهی از معترضان امروز روی سقف قطار یکی از خطوط ریلی روزمینی در شرق لندن ایستاده و پرچم 'وضعیت آب و هوایی اضطراری است' در دست گرفته‌اند. فرد دیگری هم خود را به همان قطار با چسب چسبانده و در یادداشت کنارش نوشته است: تکانم ندهید با چسب چسبیده‌ام.

پلیس حمل و نقل امروز اعلام کرد که خطوط اینترنت شبکه ریلی را قطع کرده است.

برخی گزارش‌ها هم از تکمیل شدن ظرفیت بازداشتگاه‌های پلیس حکایت دارد و به همین دلیل گفته می‌شود که پلیس برای بازداشت بیشتر معترضان احتیاط بیشتری به خرج می‌دهد.

بسیاری از افرادی که طی سه روز گذشته قصد تردد در مناطق مرکزی لندن داشتند، از ترافیک ایجاد شده شکایت داشتند و گروهی هم خرابکاری و بر هم زدن نظم را محکوم کردند.

شرکت اتوبوس رانی لندن هم درباره تغییر مسیر اتوبوس‌های خیابان‌های مرکزی لندن هشدار داده و پلیس می‌گوید بیش از ۵۰۰ هزار نفر در اثر تغییر مسیر اتوبوس‌ها سرگردان شده‌اند.

سازمان ملل متحد در گزارشی هشدار داده است که تنها ۱۲ سال برای جلوگیری از فاجعه گرم شدن زمین فرصت باقی‌مانده است. در این گزارش نسبت به مواردی همچون خسکشالی، گرم شدن زمین و آب شدن یخ‌های دو قطب زمین هشدار داده ‌شده است.

معترضان می‌خواهند که سطح آلایندگی‌های ناشی از گاز سمی دی‌اکسید کربن تا سال ۲۰۲۵ میلادی به صفر برسد و اصرار دارند که دراین‌باره با دولت مذاکره کنند. آن‌ها اعلام کرده‌اند تا رسیدن به خواست خود، به اقدامات اعتراضی در لندن ادامه خواهند داد.

اروپام **ه ن**۲۰۴۰

خواندن خبر در سایت منبع

ادامه تجمعات اعتراضی در لندن مترو را مختل کرد

فارسخبرگزاری فارس
ادامه تجمعات اعتراضی در لندن مترو را مختل کرد
مردم معترض به تغییرات اقلیمی جهانی و گرمایش زمین در لندن، برای سومین روز متوالی حمل‌ونقل و تردد در مسیرهای اصلی و مهم این شهر را مختل کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، تجمع هزاران نفری مردم انگلیس در اعتراض به گرمایش زمین و تغییرات اقلیمی جهانی در حالی وارد روز سوم شده است که در دو روز اول، پلیس این کشور حدود ۲۹۰ نفر را دستگیر کرده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، معترضان به تغییرات اقلیمی جهانی برای سومین روز، تقاطع‌ها و خیابان‌های مهم لندن را احاطه کرده و نظم عبور و مرور شهر را مختل کردند. آن‌ها از دولت انتظار دارند تا سال ۲۰۲۵ میزان تولید گازهای گلخانه‌ای را به صفر برساند.

پلیس لندن در این‌باره گفت انتظار داریم تظاهرات در هفته‌های آتی نیز ادامه یابد. اگر اعتراضات به‌صورت مسالمت‌آمیز و بدون ایجاد اختلال در زندگی سایر شهروندان باشد با آن مخالفتی نمی‌شود.

«کالین وینگرو» رئیس پلیس متروپولیتن گفت: «در حال حاضر تظاهراتی که در حال انجام است موجب اختلال جدی در حمل‌و‌نقل عمومی، کسب‌وکارهای محلی و شهروندان لندنی شده است که قصد رفتن به محل کارشان را دارند».

روز سه‌شنبه تنها ده‌ها نفر بر روی پل «واترلو» در مجاورت پارلمان انگلیس دستگیر شدند. عده‌ای نیز به ساختمان شرکت نفتی «شل» در نزدیکی رودخانه تایمز خساراتی وارد کردند. آن‌ها با رنگ قرمز بر روی ورودی این ساختمان نوشتند: «شل می‌داند».

ادامه تجمعات اعتراضی در لندن مترو را مختل کرد - 7ادامه تجمعات اعتراضی در لندن مترو را مختل کرد - 8

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، روز چهارشنبه نیز، این معترضین روند کار مترو شهر لندن را مختل کردند. پلیس برای متفرق کردن این افراد شبکه وای‌فای متروی لندن را قطع کرد.

یکی از مأموران پلیس حمل‌ونقل لندن به این روزنامه گفت: «به‌منظور ایجاد امنیت و جلوگیری از اختلال جدی در شبکه [حمل‌ونقل] زیرزمینی، پلیس حمل‌ونقل بریتانیا تصمیم گرفت ارتباط وای‌فای را در ایستگاه‌ها قطع کند».

«صادق خان» شهردار لندن گفت به شدت در خصوص اختلال در شبکه مترو نگران است. او گفت اقدامات معترضین تغییرات اقلیمی، امنیت مسافران این خطوط را به خطر می‌اندازد.

پیش‌تر نیز در ماه گذشته میلادی تعدادی از هواداران محیط‌زیست به نشانه اعتراض وارد پارلمان انگلیس شده و شعار سر دادند.

خواندن خبر در سایت منبع

پلیس لندن ۲۹۰ نفر از معترضان به تغییرات اقلیمی را دستگیر کرد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
پلیس لندن ۲۹۰ نفر از معترضان به تغییرات اقلیمی را دستگیر کرد
خبرگزاری میزان- اعتراضات گسترده به تغییرات اقلیمی در انگلیس در حالی وارد سومین روز می‌شود که در ۲ روز نخست پلیس لندن ۲۹۰ نفر از معترضان را دستگیر کرد.
پلیس لندن ۲۹۰ نفر از معترضان به تغییرات اقلیمی را دستگیر کرد - 0

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری میزان، شمار معترضان دستگیر شده در دومین روز اعتراضات علیه پدیده تغییرات اقلیمی در لندن به ۲۹۰ نفر افزایش یافت.

پلیس لندن در پی افزایش اعتراضات فعالان تغییرات اقلیمی در پایتخت انگلیس که از روز دوشنبه آغاز شد، ۲۹۰ نفر را دستگیر کرد.

معترضان اقدام به بستن مهم‌ترین مسیر‌های ارتباطی لندن از جمله «آکسفورد سیرکوز» و «ماربل آرچ» کردند که سبب ایجاد ترافیک سنگینی در پایتخت شد.

این اعتراضات که با سازماندهی گروه «اکستینشن ربلیون» در لندن برگزار می‌شود، بخش‌هایی از مرکز لندن را در روز سه شنبه به تعطیلی کشاند.

معترضان خواهان به صفر رساندن تولید گاز‌های گلخانه‌ای تا سال ۲۰۲۵ هستند.

پلیس که اعلام کرده انتظار می‌رود این اعتراضات در هفته‌های آینده نیز ادامه داشته باشد، از معترضان خواست تا اعتراضات خود را به ماربل آرچ محدود کنند و با معترضان در سایر مناطق برخورد خواهد شد.

پلیس همچنین از دستگیری شماری از معترضان در «واترلو بریج» در نزدیکی پارلمان انگلیس خبر داد.

پنج معترض نیز در ارتباط با خسارات وارده به ساختمان «رویال داچ سل» در روز دوشنبه دستگیر شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن
تظاهر کنندگان از دولت انگلیس خواستند تا آلودگی محیط زیست ناشی از گاز کربن را به صفر برساند و تا زمانی که دولت انگلیس به خواسته شان توجه نکند، در خیابان ها باقی خواهند ماند.

به گزارش مشرق، گروه‌های حامی محیط زیست در شورشی بین المللی در لندن همچون ۷۹ شهر دیگر در ۳۳ کشور جهان، به تظاهرات دست زدند و موجب اختلال در رفت و آمد خودروها در بخش هایی از لندن شدند و همچنین در شیشه‌ای دفتر مرکزی شرکت نفت شل را شکستند.

عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 1عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 3عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 4عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 5عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 6عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 7عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 8عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 9عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 11عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 12عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 13عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 14عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 15عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 16عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 17عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 18

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

یک اتفاق عجیب در شمال غرب ایران/ دریاچه ارومیه زنده ماند اما … (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
آنچه دریاچه نیاز داشت آب بود که رساندند؛ از کنترل مصرف گرفته تا تونل آب، ‌ اما یک ترس همچنان باقی مانده‌است. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری فاطمه خسروی ستاد احیاء دریاچه ارومیه دو سال است که خبرنگاران را به ارومیه می‌آورد تا از اقدامات انجام گرفته برای احیاء بزرگترین دریاچه داخلی ایران بگوید. اما بزرگترین بلای دریاچه ارومیه توسعه زمین‌های کشاورزی بود. این زمین‌‌ها هرآنچه آب در سفره‌های زیرزمینی و آبخوان‌ها بود را مصرف کردند و دریاچه که دیگر هیچ حق‌آبه‌ای نداشت روز به روز خشک‌تر شد. اما حالا قرار است هر دو باشند؛ هم زمین‌های کشاورزی و هم دریاچه، اما هر دو آب می‌خواهند؛ درست همان چیزی که هنوز علم نمی‌تواند تولیداش کند.

دورهمی ائمه جمعه سراسر کشور

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
مردم از ائمه جمعه انتظار دارند در دسترس باشند و آن‌ها می‌گفتند که از مشکلات مردم که بیشتر اقتصادی هست خبر دارندمردم، ولی نعمتان ما هستندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ مردم از ائمه جمعه انتظار دارند در دسترس باشند و آن‌ها می‌گفتند که از مشکلات مردم که بیشتر اقتصادی هست خبر دارند.

دوچرخه‌هایی که به مقصد نرسیدند

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ رکاب‌هایی که سالهاست قرار است در خیابان‌های پایتخت زده شود، موضوع دوچرخه سواری پیشینه‌اش به بیش از یک دهه پیش باز می‌گردد که قرار بود پایتخت نشینان را برای یک زندگی بدون آلودگی هوا آماده کند، اما این طرح در زمان هر شهرداری که روی کار امد در همان سکوی اول باقی ماند.

افزایش ۵ درصدی بسته‌های مشترکان اینترنت

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
سیدمجید صدری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: با توجه به اینکه رویکرد اصلی شرکت مخابرات توجه به مشترکان و ارائه خدمات خوب است و با توجه به قطعی‌هایی که در ماه گذشته داشتیم و تاکید وزیر ارتباطات مبنی بر اینکه حقی از کسی ضایع نشود با هماهنگی سازمان تنظیم مقررات مقرر شد بخشی از اجحافی که در حق مشتریان شده است جبران شود. وی گفت: بر همین اساس پنج درصد به حجم همه مشترکان اینترنت مخابرات اضافه کردیم که به صورت خودکار و اتوماتیک اضافه می‌شود. مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: این کار از دیروز آغاز شد و همه بسته‌های مصرفی مشمول افزایش پنج درصدی وضعیت می‌شوند. وی گفت: امیدواریم پس از این شاهد قطعی نباشیم و بتوانیم خدماتی خوب، با کیفیت و با هزینه مناسب به مردم ارائه کنیم. صدری گفت: ما نخستین شرکتی هستیم که این کار را کرده‌ایم.

۴۰ سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز عملیاتی می‌شود

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز در حاشیه جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال ۹۲ تصویب، نهایی و ابلاغ شد و مهم‌ترین محور این قانون بازدارندگی و پیشگیری از قاچاق با توسعه سامانه‌هاست. وی با بیان اینکه حدود ۱۲ دستگاه اجرایی باید این سامانه‌ها را عملیاتی کنند، گفت: بخشی از سامانه‌ها فعال شده، اما ارتباط سامانه‌ها و سرویس‌دهی دستگاه‌های مختلف با یکدیگر دچار اشکال بود. وزیر کشور افزود: با نمایندگان دستگاه‌های حاضر در نشست امروز توافق نامه‌ای امضا کردیم و همه مراحل نهایی کردن حدود ۴۰ سامانه مشخص شد. رحمانی فضلی یادآور شد: هر کدام از این سامانه‌ها دارای زیرسامانه‌های مختلفی هستند که تاریخ قطعی اتمام همه آن‌ها بجز چند مورد انتهای سال ۹۸ خواهد شد و البته از ماه مرداد این سامانه‌ها عملیاتی می‌شود، ولی در انتهای سال ۹۸ همه سامانه‌ها باید فعال شوند. وزیر کشور گفت: با راه اندازی این سامانه‌ها در زمینه پیشگیری بازدارندگی، هدایت مؤثر و نظارت بر روند فعالیت‌های اقتصادی، تجاری و مالی؛ کنترل‌های خوبی خواهیم داشت. وی بیان کرد: امیدواریم با راه اندازی این سامانه‌ها از میزان تخلفات کاسته و سرعت عمل دستگاه‌ها برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیشتر شود که دستگاه‌های اجرایی، تجار، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ما با اطمینان و اعتماد بیشتری بتوانند از آن استفاده کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
سید مجید صدری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: براساس برنامه ششم توسعه خدماتی که به مردم در اینترنت داده می‌شود باید سرعتی بر مبنای ۲۰ مگ داشته باشد و شرکت مخابرات برای تحقق این موضوع گام‌های بلندی برداشته است. وی افزود: در همین راستا و آستانه آغاز بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ بخش قابل توجهی از مشترکان فعالمان را به حدود ۲ میلیون نفر بدون این که هزینه‌ای دریافت کنیم سرویس خدمات را از «ای دی اس ال» به «وی دی اس ال» و «اف تی تی پی» تغییر می‌دهیم. صدری گفت: ما برای این کار هزینه‌ای از مشترک دریافت نمی‌کنیم به این معنا که کابل کشی رایگان است و مودم «ای دی اس ال» را تحویل می‌گیریم و مودم «وی دی اس ال» تحویل می‌دهیم. وی افزود: تلاش ما این است که با کمترین هزینه این کار را تا پایان سال انجام دهیم و آغاز کار اجرایی آن از ۱۰ روز آینده خواهد بود. مدیر عامل شرکت مخابرات گفت: مبنای ما این است که این خدمت در همه مناطق تهران و استان‌ها ارائه شود و حداقل سرعت این خدمت ۴۰ مگ است و نام این سرویس را سورینو (سرعت نو و جدید) گذاشته‌ایم.

اخبار بیشتر