1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

فعالان محیط زیست در لندن تظاهرات کردند + تصاویر

اعتراض فعالان محیط‌ زیست درلندن میلیون‌ها پوند خسارت زد

ایرناخبرگزاری ایرنا
اعتراض فعالان محیط‌ زیست درلندن میلیون‌ها پوند خسارت زد

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، شرکت «نیو وست اند» که متشکل از کمپانی‌های پردرآمد مناطق مرکزی لندن است با اعلام این خبر از پلیس خواست تا به‌طورجدی نظم شهر را کنترل کند.

اعتراض‌های گروه موسوم به 'قیام علیه انقراض' که از دوشنبه گذشته در رابطه با کم‌توجهی سیاستمداران به مساله گرمایش زمین آغاز شده امروز (چهارشنبه) هم ادامه پیدا کرد. پلیس لندن دوشنبه ‌شب از معترضان خواسته بود تا تظاهرات خود را به یک نقطه محدود کنند تا از گسترش بی‌نظمی در شهر جلوگیری شود.

بااین‌حال گفته می‌شود که تا دیروز ۲۹۰ نفر به دلیل سرپیچی از دستور پلیس و اخلال در نظم شهر بازداشت‌ شده‌اند. معترضان امروز قصد دارند تا بخش‌هایی از فعالیت مترو لندن را متوقف کنند و انتظار می‌رود که آمار بازداشت‌شدگان افزایش یابد.

تصاویر منتشر شده در فضای مجازی نشان می‌دهد که گروهی از معترضان امروز روی سقف قطار یکی از خطوط ریلی روزمینی در شرق لندن ایستاده و پرچم 'وضعیت آب و هوایی اضطراری است' در دست گرفته‌اند. فرد دیگری هم خود را به همان قطار با چسب چسبانده و در یادداشت کنارش نوشته است: تکانم ندهید با چسب چسبیده‌ام.

پلیس حمل و نقل امروز اعلام کرد که خطوط اینترنت شبکه ریلی را قطع کرده است.

برخی گزارش‌ها هم از تکمیل شدن ظرفیت بازداشتگاه‌های پلیس حکایت دارد و به همین دلیل گفته می‌شود که پلیس برای بازداشت بیشتر معترضان احتیاط بیشتری به خرج می‌دهد.

بسیاری از افرادی که طی سه روز گذشته قصد تردد در مناطق مرکزی لندن داشتند، از ترافیک ایجاد شده شکایت داشتند و گروهی هم خرابکاری و بر هم زدن نظم را محکوم کردند.

شرکت اتوبوس رانی لندن هم درباره تغییر مسیر اتوبوس‌های خیابان‌های مرکزی لندن هشدار داده و پلیس می‌گوید بیش از ۵۰۰ هزار نفر در اثر تغییر مسیر اتوبوس‌ها سرگردان شده‌اند.

سازمان ملل متحد در گزارشی هشدار داده است که تنها ۱۲ سال برای جلوگیری از فاجعه گرم شدن زمین فرصت باقی‌مانده است. در این گزارش نسبت به مواردی همچون خسکشالی، گرم شدن زمین و آب شدن یخ‌های دو قطب زمین هشدار داده ‌شده است.

معترضان می‌خواهند که سطح آلایندگی‌های ناشی از گاز سمی دی‌اکسید کربن تا سال ۲۰۲۵ میلادی به صفر برسد و اصرار دارند که دراین‌باره با دولت مذاکره کنند. آن‌ها اعلام کرده‌اند تا رسیدن به خواست خود، به اقدامات اعتراضی در لندن ادامه خواهند داد.

اروپام **ه ن**۲۰۴۰

خواندن خبر در سایت منبع

ادامه تجمعات اعتراضی در لندن مترو را مختل کرد

فارسخبرگزاری فارس
ادامه تجمعات اعتراضی در لندن مترو را مختل کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، تجمع هزاران نفری مردم انگلیس در اعتراض به گرمایش زمین و تغییرات اقلیمی جهانی در حالی وارد روز سوم شده است که در دو روز اول، پلیس این کشور حدود ۲۹۰ نفر را دستگیر کرده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، معترضان به تغییرات اقلیمی جهانی برای سومین روز، تقاطع‌ها و خیابان‌های مهم لندن را احاطه کرده و نظم عبور و مرور شهر را مختل کردند. آن‌ها از دولت انتظار دارند تا سال ۲۰۲۵ میزان تولید گازهای گلخانه‌ای را به صفر برساند.

پلیس لندن در این‌باره گفت انتظار داریم تظاهرات در هفته‌های آتی نیز ادامه یابد. اگر اعتراضات به‌صورت مسالمت‌آمیز و بدون ایجاد اختلال در زندگی سایر شهروندان باشد با آن مخالفتی نمی‌شود.

«کالین وینگرو» رئیس پلیس متروپولیتن گفت: «در حال حاضر تظاهراتی که در حال انجام است موجب اختلال جدی در حمل‌و‌نقل عمومی، کسب‌وکارهای محلی و شهروندان لندنی شده است که قصد رفتن به محل کارشان را دارند».

روز سه‌شنبه تنها ده‌ها نفر بر روی پل «واترلو» در مجاورت پارلمان انگلیس دستگیر شدند. عده‌ای نیز به ساختمان شرکت نفتی «شل» در نزدیکی رودخانه تایمز خساراتی وارد کردند. آن‌ها با رنگ قرمز بر روی ورودی این ساختمان نوشتند: «شل می‌داند».

ادامه تجمعات اعتراضی در لندن مترو را مختل کرد - 7ادامه تجمعات اعتراضی در لندن مترو را مختل کرد - 8

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، روز چهارشنبه نیز، این معترضین روند کار مترو شهر لندن را مختل کردند. پلیس برای متفرق کردن این افراد شبکه وای‌فای متروی لندن را قطع کرد.

یکی از مأموران پلیس حمل‌ونقل لندن به این روزنامه گفت: «به‌منظور ایجاد امنیت و جلوگیری از اختلال جدی در شبکه [حمل‌ونقل] زیرزمینی، پلیس حمل‌ونقل بریتانیا تصمیم گرفت ارتباط وای‌فای را در ایستگاه‌ها قطع کند».

«صادق خان» شهردار لندن گفت به شدت در خصوص اختلال در شبکه مترو نگران است. او گفت اقدامات معترضین تغییرات اقلیمی، امنیت مسافران این خطوط را به خطر می‌اندازد.

پیش‌تر نیز در ماه گذشته میلادی تعدادی از هواداران محیط‌زیست به نشانه اعتراض وارد پارلمان انگلیس شده و شعار سر دادند.

خواندن خبر در سایت منبع

پلیس لندن ۲۹۰ نفر از معترضان به تغییرات اقلیمی را دستگیر کرد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
پلیس لندن ۲۹۰ نفر از معترضان به تغییرات اقلیمی را دستگیر کرد
پلیس لندن ۲۹۰ نفر از معترضان به تغییرات اقلیمی را دستگیر کرد - 0

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری میزان، شمار معترضان دستگیر شده در دومین روز اعتراضات علیه پدیده تغییرات اقلیمی در لندن به ۲۹۰ نفر افزایش یافت.

پلیس لندن در پی افزایش اعتراضات فعالان تغییرات اقلیمی در پایتخت انگلیس که از روز دوشنبه آغاز شد، ۲۹۰ نفر را دستگیر کرد.

معترضان اقدام به بستن مهم‌ترین مسیر‌های ارتباطی لندن از جمله «آکسفورد سیرکوز» و «ماربل آرچ» کردند که سبب ایجاد ترافیک سنگینی در پایتخت شد.

این اعتراضات که با سازماندهی گروه «اکستینشن ربلیون» در لندن برگزار می‌شود، بخش‌هایی از مرکز لندن را در روز سه شنبه به تعطیلی کشاند.

معترضان خواهان به صفر رساندن تولید گاز‌های گلخانه‌ای تا سال ۲۰۲۵ هستند.

پلیس که اعلام کرده انتظار می‌رود این اعتراضات در هفته‌های آینده نیز ادامه داشته باشد، از معترضان خواست تا اعتراضات خود را به ماربل آرچ محدود کنند و با معترضان در سایر مناطق برخورد خواهد شد.

پلیس همچنین از دستگیری شماری از معترضان در «واترلو بریج» در نزدیکی پارلمان انگلیس خبر داد.

پنج معترض نیز در ارتباط با خسارات وارده به ساختمان «رویال داچ سل» در روز دوشنبه دستگیر شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن

به گزارش مشرق، گروه‌های حامی محیط زیست در شورشی بین المللی در لندن همچون ۷۹ شهر دیگر در ۳۳ کشور جهان، به تظاهرات دست زدند و موجب اختلال در رفت و آمد خودروها در بخش هایی از لندن شدند و همچنین در شیشه‌ای دفتر مرکزی شرکت نفت شل را شکستند.

عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 1عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 3عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 4عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 5عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 6عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 7عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 8عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 9عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 11عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 12عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 13عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 14عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 15عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 16عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 17عکس/ بازداشت بیش از ۱۲۰ فعال محیط زیست در لندن - 18

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فارسفارس10 ساعت قبل
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی معاونت اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم قوه قضاییه از راه‌اندازی ۱۳۲ مرکز ملاقات با فرزندان طلاق خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس، علی محمد زنگانه در دوازدهمین نشست ستاد کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی افزود: طبق توافق با شورای اجتماعی کشور قرار شد ۱۶۰ مرکز ملاقات با فرزند تا پایان سال ۱۴۰۰ راه اندازی شود که تاکنون ۱۳۲ مرکز فعالیت خود را شروع کرده و بیش از ۸۰درصد هدف توافق شده با شورای اجتماعی کشور با راه اندازی این مراکز محقق شده است. وی ادامه داد: حدو ۷۰ هزار ملاقات در این مراکز صورت گرفته و ۷۴۰ مورد صلح و سازش بین والدین طلاق گرفته اتفاق افتاده است. در بقیه استان‌ها هم قرار شد یک شهر از هر استان به صورت پایلوت اجرا شود. به ازای هر ۵۰۰ نفر جمعیت هر شهرستان، دست کم یک حکم قرآن و مصلح تربیت می‌شود.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
مشاور وزیر بهداشت گفت: در حوزه شنوایی باید به این مسئله توجه داشته باشیم که جمعیت کشور در حال مسن شدن بوده و امید به زندگی در کشور به ۷۵ سال رسیده و مفهوم آن این است که جمعیت سالمند کشور در حال افزایش است. محمد تقی جغتایی، مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی، در حاشیه برگزاری هجدهمین کنگره شنوایی شناسی ایران، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که امروز در این کنگره صورت گرفت، رونمایی از «گایدلاین‌های غربالگری کودکان ناشنوا، کم شنوا و اختلالات شنوایی» بود. جغتایی خاطرنشان کرد: در حوزه شنوایی باید به این مسئله توجه داشته باشیم که جمعیت کشور در حال مسن شدن بوده و امید به زندگی در کشور به ۷۵ سال رسیده و مفهوم آن این است که جمعیت سالمند کشور در حال افزایش است. جغتایی افزود: یکی از مزیت‌های هجدهمین کنگره شنوایی شناسی ایران، این است که علاوه بر ارائه مقالات علمی به رونمایی از کتاب راهنمای بالینی مداخله زودهنگام کم شنوایی و ناشنوایی در کودکان است. وی گفت: برگزاری چنین کنگره‌هایی سبب ارتقا سطح علمی و عملی جامعه شنوایی شناسان کشور می‌شود.
خبر فوریخبر فوری15 ساعت قبل
مردی اواخر سال گذشته نزد پلیس رفت و از ماجرای اخاذی یک زن پرده برداشت. از آنجایی که شاکی نشانی خانه متهمان را داشت، مأموران چند روز پیش به آنجا رفتند و توانستند زن جوان را دستگیر کنند. بعد از آن بود که شوهرم نقشه اخاذی از مردان را طراحی کرد و من به خواسته او با این مرد تماس گرفتم. کارآگاهان در ادامه شوهر این زن را نیز بازداشت کردند. بنا بر این گزارش، این زن و شوهر اکنون در بازداشت هستند و تحقیقات برای دستگیری دو همدست آنها ادامه دارد.
فراروفرارو14 ساعت قبل
سرپرست سازمان تامین اجتماعی از پرداخت افزایش حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی از اردیبهشت ماه خبر داد. به گزارش تسنیم، سرپرست سازمان تامین اجتماعی با اشاره به افزایش حقوق بازنشستگان و زمان پرداخت افزایش حقوق در سال جاری گفت: ما در این بخش با دو گروه از بازنشستگان روبرو هستیم که در یک بخش حقوق حداقل‌بگیر هستند که بر اساس ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی، حقوق آن‌ها را شورای عالی کار تعیین می‌کند و سازمان هیچ نقشی در آن ندارد و در بخش دیگر مستمری‌بگیران تامین اجتماعی هستند که از این سازمان حقوق دریافت می‌کنند. زدا همچنین در ارتباط با مابه‌التفاوت حقوق و مستمری فروردین ماه نیز گفت:، چون پرداخت افزایش حقوق مستمری بار مالی زیادی برای سازمان دارد تلاش می‌کنیم که این مابه‌التفاوت در اردیبهشت ماه پرداخت شود و در غیر این صورت در ماه‌های بعدی این پرداخت انجام خواهد گرفت. وی افزود: بر اساس تصویب مصوبه هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی هر ماه ۱۴۰۰ میلیارد تومان با توجه به افزایش مستمری و حقوق بازنشستگان به هزینه‌های سازمان اضافه خواهد شد و در سال این رقم به ۱۷ هزار میلیارد تومان می‌رسد. وی گفت: ضریب پشتیبانی سازمان تامین اجتماعی حدود ۵٫۵ است که البته این شرایط خوب نیست، اما در عین حال بحرانی هم نیست و امیدواریم با توجه به اصلاح ساختاری سازمان تامین اجتماعی که مورد توجه نمایندگان مجلس است این ضریب پشتیبانی افزایش یابد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل
اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران در پاسخ به خبرنگار اقتصاد آنلاین مبنی بر اینکه چرا شهرداری استفساریه برای اخذ عوارض تخلفات ورود غیر مجاز به محدوده زوج و فرد به شورای شهر ارائه نمی‌دهد گفت:۴ ماه پیش یعنی دقیقا ۲۵ آذر ماه سال گذشته طی نامه‌ای که در حکم استفساریه را داشت از رئیس شورای شهر تهران تقاضا کردم نسبت به تعیین تکلیف موضوع از خودروهای پلاک مخالف در محدوده‌ی زوج یا فرد اقدام کند. به گفته پورسیدآقایی در این نامه اعلام کردم برداشت معاونت حمل ونقل و ترافیک از تبصره اصلاحی مصوبه ۲۴۲۲ و ماده ۸ مصوبه ۲۴۱۸ شورای اسلامی شهر، این بوده که همه خودروهای پلاک مخالفی که وارد محدوده زوج یا فرد می‌شوند وعوارض طرح ترافیک را نمی‌پردازند، می‌بایست شناسایی شده و هزینه‌ی عوارض به حساب بدهی مالکین آنها لحاظ شود و این کار از ابتدای اجرای طرح جدید ترافیک در سال ۹۷ و بر اساس همین مصوبات صورت پذیرفته است. وی ادامه داد: در نامه‌ی ارسالی از رئیس شورای شهر درخواست کردم موضوع را بررسی کنند و چنانچه برداشت و اقدام این معاونت خلاف مصوبه شورای شهر باشد، نتیجه را به این معاونت ابلاغ کنند تا نسبت به اصلاح روند کار اقدام لازم انجام شود. معاون شهردار تهران اظهار کرد: بنابراین استفساریه ۲۵ آذر ماه سال گذشته ارسال شده و اگر شورای شهر نظری مغایر با عملکرد شهرداری داشت حتما بعد از گذشت ۴ ماه به ما اعلام میکرد تا لااقل از ادامه روند کار جلوگیری شود اما به هر جهت شورای حق دارد در هر مقطعی نظر خود را اعلام کند و ما نیز مطیع آن هستیم هرچند بازگشت به عقب بسیار سخت و تقریبا غیر ممکن است در عین حال معتقدم موارد مطرح شده از سوی برخی از اعضا و برداشت‌های دوگانه از این مصوبه نشات گرفته از اختلاف نظر بوده و در جلسات کارشناسی رفع خواهد شد. پورسید آقایی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا اعلام کردید که راهور شکایت خود را پس گرفته در حالی که پلیس منکر آن شد، اضافه کرد: به ما گفتند که پس گرفته‌ایم اما خودمان اعلام می‌کنیم.

ملخ‌ها پیش از حمله به ایران، اعلان جنگ کرده بودند (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
جنوب ایران صحنه نبرد با ملخ‌های صحرایی آفریقایی شده که محصولات کشاورزی و باغی را می‌خورند. ایران، خبر داشت که قرار است این حشرات به استان‌های جنوبی کشور یورش ببرند.

اخبار بیشتر