اخبار روز بازار مسکن - پنجشنبه 29 فروردین‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - پنجشنبه 29 فروردین‌ماه

مظنه آپارتمان در منطقه سهروردی؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
مظنه آپارتمان در منطقه سهروردی؟ +جدول
اقتصادآنلاین- نقی کاظمی پور: آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در منطقه سهروردی تهران طی فروردین ماه ۹۸ است.لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد:

بازار اجاره مسکن به دست دلالان افتاده است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بازار اجاره مسکن به دست دلالان افتاده است
بازار اجاره مسکن امسال زودتر از سال های گذشته به راه افتاده است در حالیکه قیمت ها در این بازار روند صعودی دارد.

تب و تاب بازار اجاره امسال نسبت به سال‌های گذشته زودتر آغاز شده و همین امر نگرانی‌های بسیاری را برای مستأجران ایجاد کرده است. بر اساس گزارشات میدانی، قیمت‌های اجاره مسکن در برخی از مناطق کشور به ویژه در تهران بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته که برای اقشار ضعیف جامعه غیرقابل تحمل است؛ بنابر این از سال گذشته مهاجرت مستأجران به حومه شهر‌ها آغاز شده که این امر به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم مشکلاتی برای بازار مسکن و دولت به وجود می‌آورد.

بازار مسکن در سال گذشته با افزایش قیمت ۱۱۰ درصدی روبرو شد و بسیاری از خریداران مسکن را ناامید کرد. از سوی دیگر مخالفت دولت با افزایش تسهیلات باعث شد که بسیاری از خریداران مسکنبه سمت بازار اجاره بروند و میزان تقاضا در بازار اجاره با رشد ۸۰ درصدی مواجه شود و با توجه به عدم عرضه مسکن مشکلات بسیار زیادی گریبانگیر مستأجران شد.

دبه کردن به بازار اجاره رسید

به گفته بسیاری از مستأجران، امسال بازار اجاره با مشکل تازه‌ای به نام دبه کردن مالکان روبرو شده است. یکی از مستأجران در این خصوص گفت: هفته گذشته یک آگهی برای اجارهواحد مسکونی منتشر شد و طی تماسی که با مالک گرفته شد مقرر گردید که ۵۰ میلیون تومان ودیعه و ماهانه یک میلیون تومان برای یک واحد ۶۰ متری در منطقه جنوب تهران پرداخت کنم، اما زمانی که به مشاور املاک مراجعه کردیم مالک زیر بار قیمت تعیین شده نرفت و اعلام کرد که در طول یک هفته قیمت‌ها تغییر کرده و من کمتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزار میلیون تومان اجاره دریافت نمی‌کنم.

مستاجران مجبور به انعقاد قراردادهای نجومی هستند

یکی دیگر از مستأجران هم در محدوده شرق تهران به خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اعلام کرد که چنین مشکلی برای بنده هم ایجاد شده و مالک در زمان تنظیم قرارداد اجاره، دبه کرده و حتی تا دو برابر قیمت تعیین شده درخواست می‌کند. با توجه به آنکه مستأجران زمان چندانی برای پیدا کردن ملک دیگری ندارند مجبور می‌شوند که چنین قیمت‌هایی را قبول کنند.

همچنین یکی از مشاوران املاک در محدوده مرکز تهران در باره این موضوع گفت: متأسفانه امسال علاوه بر آنکه مالکان چشم و هم‌چشمی برای تعیین نرخ اجاره دارند، دبه کردن را هم به مشکلات خود اضافه کرده‌اند و همین موضوع باعث شده که مستأجران به مشاوران املاک هم بدبین شوند به طوری که طی چند هفته گذشته میزان مراجعات به مشاوران املاک برای اجاره کردن ملک بسیار کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش یکی دیگر از مشاوران املاک اعلام کرد که فصل بازار اجاره امسال بسیار زودتر آغاز شده و مستأجران بدلیل آنکه در ماه رمضان جابجا نشوند زودتر به دنبال ملک خود می‌گردند.

وی گفت: امسال قیمت‌های اجاره بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته و دلیل اصلی این افزایش قیمت هم رشد ۱۱۰ درصدی قیمت خرید و فروش ملک است.

این مشاور املاک با اشاره به اینکه بازار اجاره نشأت گرفته از خرید و فروش مسکن است، گفت: بدلیل آنکه قیمت‌ها در بازار خرید و فروش افزایش یافته، بسیاری از متقاضیان خرید بدنبال اجاره‌نشینی می‌روند و همین موضوع باعث شده که طمع مالکان زیاد شود و قیمت‌های نجومی را برای این بازار تعیین کنند.

وی افزود: اگر سال گذشته یک واحد ۵۰ متری در محدوده جیحون متری یک میلیون تومان برای اجاره بود امسال به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده و این در حالیست که برخی از مالکان در زمان انعقاد قرارداد دبه می‌کنند.

سایت‌های اینترنتی بازار اجاره مسکن را به هم ریخته است

یکی دیگر از مشاوران املاک در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اعلام کرد که دبه کردن مالکان در زمان تنظیم قرارداد بدلیل آن است که تخفیف ندهند.

وی تاکید کرد: در سال‌های گذشته چنین روشی تنها برای بازار خرید و فروش بود، اما امسال این موضوع به بازار اجاره هم رسیده و باعث شده که مستأجران با مشکلات بسیار زیادی روبرو شوند از سوی دیگر ایجاد سایت‌های اینترنتی و ارائه آگهی‌ها با قیمت‌های نجومی باعث شده که این بازار بصورت کامل بهم بریزد.

در همین رابطه حسام عقبایی نایب رییس اول اتحادیه املاک استان تهران در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه امسال بسیار نگران بازار اجارههستم، گفت: به نظر می‌رسد که قیمت‌های اجاره امسال حداقل ۳۰ درصد افزایش داشته باشد و این در مناطق بالاتر به بیش از ۵۰ درصد می‌رسد بنابر این باید مالکان امسال انصاف بیشتری داشته باشند.

وی اظهار کرد: باید قیمت اجاره در بازار مسکن منطقی و معقول باشد، ولی متاسفانه امسال به نظر می‌رسد که این بازار دچار تورم شدید باشد.

عقبایی با بیان اینکه امسال بیش از سال گذشته مالکان تمایل به دریافت اجاره دارند افزود: به طور معمول هر سال مالکان به جای رهن کامل اقدام به دریافت اجاره می‌کردند، اما با توجه به افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت ملک میزان دریافت اجاره حداقل به یک میلیون تومان می‌رسد.

نایب رئیس اتحادیه املاک استان تهران افزود: همزمان با افزایش قیمت اجاره و ملک، میزان مهاجرت متقاضیان مسکن و هم چنین مستاجران به حومه شهر‌ها افزایش یافته است.

اجرای بازار مسکن استیجاری امسال ضروری است

مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه دولت باید طرح مسکن اجاره‌ای را به مرحله اجرایی برساند، گفت: بازار اجاره هیچ راهی برای کاهش قیمت ندارد و تنها سیاست حمایتی و تولید مسکن اجاره‌ای در سبد‌های مختلف باعث می‌شود که این بازار به ساماندهی برسد.

وی گفت: در گذشته خوابگاه‌های خصوصی و یا مسکن‌های اجاره‌ای وجود داشت و مالکان با اجرای طرح‌های تشویقی دولت واحد‌هایی را تنها برای اجاره‌ دادن می‌ساختند و ۱۰ تا ۱۵ سال این واحد‌ها را به اشخاص متأهل اجاره می‌دادند همین امر باعث شده که در دهه‌های گذشته بازار اجاره ساماندهی داشته باشد.

کیانپور با اشاره به اینکه دولت می‌تواند با ارائه طرح‌های تشویقی از جمله عدم دریافت مالیات و یا عوارض ساختمان، مالکان را به ساخت واحد‌های اجاره‌ای تشویق کند و با کاهش قیمت تمام شده نگرانی مستأجران را از بین ببرد، گفت: بازار اجاره متأثر از بازارخرید مسکن است و با کاهش نرخ پایه پولی کشور متأسفانه طی یک سال گذشته تمامی فشار‌ها به مستأجران و یا خریداران خرد مسکن وارد شده است بنابر این دولت باید طرح مسکن استیجاری را هرچه سریعتر به مرحله اجرا برساند.

در ادامه هادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه متأسفانه دولت هیچ برنامه‌ای برای بازار اجاره ندارد و عملا بازار مسکن به دست مردم و به ویژه دلالان افتاده است، گفت: مردم در این بازار، خود قیمت را تعیین می‌کنند و دولت هیچ نقشی در تعیین قیمت‌ها ندارد.

وی افزود: از سوی دیگر متأسفانه نگاه اسلامی و انصاف در بازار مسکن از بین رفته و هیچ کدام از افراد و به ویژه مالکان، مستأجران را درک نمی‌کنند و به دلیل طمع زیاد در این بازار شاهد افزایش نجومی قیمت‌ها هستیم.

بهادری تأکید کرد: در سایر بازار‌ها از جمله بازار خودرو شاهد هستیم که دولت کاملا ورود کرده و با ارائه بخشنامه‌هایی مانع افزایش بی رویه قیمت خودرو شده است، اما در اقتصاد مسکن متأسفانه دولت بازار را رها کرده و واسطه‌گران را به عنوان تصمیم گیرندگان قرار داده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: تا به امروز دولت هیچ برنامه‌ای برای بهبود وضعیت بازار مسکن به ویژه بخش اجاره نداده است و همین موضوع باعث افزایش ۵۰ درصدی قیمت‌های اجاره شده است و به نوعی این آمار‌ها نشان می‌دهد که دولت در این بازار هیچ کاره است.

بازار اجاره مسکن به عنوان مهمترین بازار برای اقشار ضعیف و متوسط جامعه، این روز‌ها حال چندان خوشی ندارد و بسیاری از مستأجران را نگران کرده است. از سوی دیگر دولت به ویژه وزیر جدید راه و شهرسازی و معاونت مسکن و ساختمان هیچ اقدام و یا طرحی برای بازار اجاره در نظر نگرفته‌اند که همین امر باعث تشدید نابسامانی در این بازار شده است. به گفته بسیاری از کارشناسان اگر دولت طرح دوسالانه کردن اجاره و دریافت مالیات از خانه‌های خالی و یا عایدی مسکن را به مرحله اجرایی برسانند شاید این بازار روی آرامش را ببیند.

خواندن خبر در سایت منبع

شرایط ویژه در بازار اجاره مسکن؛ قیمت‌های پیشنهادی غیرمتعارف شده

الفخبرگزاری الف
شرایط ویژه در بازار اجاره مسکن؛ قیمت‌های پیشنهادی غیرمتعارف شده

دنیای اقتصاد نوشت: بازار اجاره واحدهای مسکونی در آستانه آغاز فصل اوج جابه‌جایی‌ها در یک شرایط ویژه قرار گرفته است؛ این شرایط ویژه بیش از آنکه ناشی از تحولات اخیر بازار معاملات مسکن باشد بیشتر از جو روانی حاکم بر بازارها و متغیرهای بیرونی تاثیر گرفته است.

در حالی که طی ماه‌های اخیر سرعت رشد اجاره‌بهای مسکن از سرعت رشد قیمت واحدهای مسکونی کمتر بوده است، اما وضعیت فایل‌های اجاره پیشنهاد شده به بازار مسکن در روزهای اخیر نشان می‌دهد به نظر می‌رسد برخی از موجران درصدد برآمده‌اند تحولات سال گذشته و تنش‌های ایجاد شده در سایر بازارها را امسال به نرخ اجاره‌بها منتقل کنند؛ هم‌اکنون بخشی از فایل‌های عرضه شده به بازار اجاره مسکن در شرایطی که هنوز فصل اوج نقل و انتقالات در بازار ملک آغاز نشده‌ است با اجاره‌بهای پیشنهادی غیرمتعارف به متقاضیان معرفی شده است.

هر چند در بخش دیگری از بازار و در میان محلات مختلف و گروه‌های متراژی متفاوت، فایل‌های با نرخ اجاره بهای پیشنهادی متعارف نیز وجود دارد؛ با این حال تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» از بازار اجاره مسکن نشان می‌دهد هم اکنون التهاب قیمتی در نرخ‌های پیشنهادی اجاره‌بها بیشتر از آنکه در میان فایل‌های آپارتمان‌های مصرفی واقع در مناطق معمولی مشاهده شود مربوط به فایل‌های اجاره آپارتمان‌های لوکس و بزرگ‌متراژ در مناطق شمالی شهر است؛ در واقع شدت التهاب قیمتی در بازار اجاره در روزهای اخیر در این گروه از مناطق و در میان این دسته از آپارتمان‌ها (مناطق شمالی و آپارتمان‌های لوکس و بزرگ‌متراژ) بیش از سایر مناطقشهر تهران بوده است.

این در حالی است که تعداد فایل‌هایی که با شرایط دریافت کل اجاره‌بها به‌صورت اجاره‌بهای ماهانه بدون تعیین مبلغ ودیعه به بازار عرضه شدند در این محلات نسبت به قبل افزایش یافته است. واسطه‌های بازار اجاره مسکن معتقدند هم‌اکنون شرایط ویژه‌ای در بازار اجاره حاکم است اما آنچه مسلم است آنکه بازار کشش کافی برای پذیرش نرخ‌های غیرمتعارف اجاره را ندارد.

شرایط ویژه در بازار اجاره مسکن؛ قیمت‌های پیشنهادی غیرمتعارف شده - 6

خواندن خبر در سایت منبع

رکود معاملات مسکن در فروردین ۹۸

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
رکود معاملات مسکن در فروردین ۹۸
رشد جهشی قیمت مسکن در یک سال گذشته باعث شد بازار مسکن در اولین ماه امسال معاملات خود را با یک رکود نسبی آغاز کند و باید اذعان کرد کاهش قدرت خرید نخستین دلیل این افت است.

رشد جهشی قیمت مسکن در یک سال گذشته باعث شد بازار مسکن در اولین ماه امسال معاملات خود را با یک رکود نسبی آغاز کند و باید اذعان کرد کاهش قدرت خرید نخستین دلیل این افت است.

به گزارش تجارت‌نیوز، سال ۹۷ را باید سالی خاص برای بازار مسکن دانست، طوری که بعد از یک دوره رکود پنج ساله با یک جهش ۱۰۰ درصدی مواجه شد. این رشد اگر چه به گفته کارشناسان مسکن به اندازه سایر بازارهای موازی نبوده و کمتر از ارز و سکه بوده است، اما قطعا کاهش قدرت خرید دلیل اصلی افت معاملات بوده است.

آخرین وضعیت معاملات در فروردین ماه ۱۳۹۸ نشان می‌دهد که از یکم تا ۲۰ فروردین ماه جاری در کل کشور ۱۱ هزار و ۵۶۷ قرارداد خرید و فروش به امضا رسیده که نسبت به زمان مشابه سال گذشته پنج درصد کاهش نشان می‌دهد.

مهدی غلامی، کارشناس مسکن با اشاره به اینکه تعداد معاملات املاک در فروردین ماه همواره کاهش می‌یابد، ادامه داد: به هر حال هنوز بازار مسکن با یک نابه سامانی مواجه است، اما آنچه که می‌توان با قاطعیت در مورد بازار مسکن اظهارنظر کرد، این است که عرضه و تقاضای مسکن هنوز به تعادل نرسیده و این یک مقدار خطرناک است.

غلامی اضافه کرد: ‌ به هر حال تا زمانی‌که مسکن یک کالای سرمایه‌ای است و با سایر بازارهای موازی مثل ارز و سکه و میزان رشد آن مقایسه می‌شود، پس قطعا باید هر لحظه که این بازارها دچار تلاطم می‌شوند، منتظر تغییرات قیمتی با یک فاصله زمانی باشیم.

این کارشناس مسکن خاطرنشان کرد: ‌ وقتی عنوان می‌شود که رشد قیمت مسکن از رشد قیمت ارز و سکه عقب‌تر است، نمی‌توان انتظار داشت که قیمت مسکن نباید افزایش یابد.

مصطفی قلی‌خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه در فروردین ماه معمولا به دلیل قرار داشتن در تعطیلات، خرید و فروش ملک کاهش پیدا می‌کند، گفت: امسال به دلیل جهش قیمت‌ها و با توجه به نزولات جوی، کاهش قراردادها محسوس‌تر بوده است.

وی می‌گوید: شواهد و قرائن بر اساس چرخه‌های رونق و رکود نشان می‌دهد که هم‌اکنون قیمت مسکن به ثبات رسیده و تا زمانی که قدرت خرید متقاضیان بالا نرود، شاهد جهش قیمت نخواهیم بود.

فعالان بازار بر این باور هستند که حداکثر رشدی که برای بازار مسکن می‌توان متصور بود، رشد قیمت هم‌سطح تورم عمومی و یا حتی پایین‌تر از نرخ تورم است.

بر اساس این گزارش، همچنین اجاره نامه‌ها در این مدت ۶۱۲۵ مورد بوده که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۲۶ درصد کاهش یافته است.

در شهر تهران نیز از یکم تا بیستم فروردین ماه ۷۴۱ مورد خرید و فروش مسکن انجام شده که نسبت به همین زمان در سال قبل ۵۱ درصد کاهش نشان می‌دهد. در مورد بازار اجاره نیز ۱۲۲۸ اجاره نامه منعقد شده که نسبت به ۲۰ روزه فروردین ۱۳۹۷ بالغ بر ۲۶ درصد کاهش یافته است.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

برای خرید آپارتمان ۱۲۰ متری چقدر باید هزینه کرد؟

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
برای خرید آپارتمان ۱۲۰ متری چقدر باید هزینه کرد؟
خبرگزاری میزان- برای خرید یک واحد آپارتمان برای خرید یک واحد آپارتمان ۱۲۰ متری در پونک، بلوار همیلا باید در حدود ۱ میلیارد و ۱۹۰ میلیون تومان هزینه کنید.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، بررسی‌های میدانی نشان داده برای خرید یک واحد آپارتمان ۱۲۰ متری در پونک، بلوار همیلا باید در حدود ۱ میلیارد و ۱۹۰ میلیون تومان هزینه کنید.

قیمت سایر واحدهای آپارتمانی ۱۲۰ متری در تهران به شرح زیر است:

برای خرید آپارتمان ۱۲۰ متری چقدر باید هزینه کرد؟ - 3

خواندن خبر در سایت منبع

مظنه اجاره ورهن آپارتمان در تهران چند؟ +جدول قیمت

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز
مظنه اجاره ورهن آپارتمان در تهران چند؟ +جدول قیمت
اقتصادنیوز: بازار اجاره واحدهای مسکونی در آستانه آغاز فصل اوج جابه‌جایی‌ها در یک شرایط ویژه قرار گرفته است.

به گزارش اقتصادنیوز این شرایط ویژه بیش از آنکه ناشی از تحولات اخیر بازار معاملات مسکن باشد بیشتر از جو روانی حاکم بر بازارها و متغیرهای بیرونی تاثیر گرفته است؛ در حالی که طی ماه‌های اخیر سرعت رشد اجاره‌بهای مسکن از سرعت رشد قیمت واحدهای مسکونی کمتر بوده است، اما وضعیت فایل‌های اجاره پیشنهاد شده به بازار مسکن در روزهای اخیر نشان می‌دهد به نظر می‌رسد برخی از موجران درصدد برآمده‌اند تحولات سال گذشته و تنش‌های ایجاد شده در سایر بازارها را امسال به نرخ اجاره‌بها منتقل کنند؛ هم‌اکنون بخشی از فایل‌های عرضه شده به بازار اجاره مسکن در شرایطی که هنوز فصل اوج نقل و انتقالات در بازار ملک آغاز نشده‌ است با اجاره‌بهای پیشنهادی غیرمتعارف به متقاضیان معرفی شده است.

هر چند در بخش دیگری از بازار و در میان محلات مختلف و گروه‌های متراژی متفاوت، فایل‌های با نرخ اجاره بهای پیشنهادی متعارف نیز وجود دارد؛ با این حال تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» از بازار اجاره مسکن نشان می‌دهد هم اکنون التهاب قیمتی در نرخ‌های پیشنهادی اجاره‌بها بیشتر از آنکه در میان فایل‌های آپارتمان‌های مصرفی واقع در مناطق معمولی مشاهده شود مربوط به فایل‌های اجاره آپارتمان‌های لوکس و بزرگ‌متراژ در مناطق شمالی شهر است؛ در واقع شدت التهاب قیمتی در بازار اجاره در روزهای اخیر در این گروه از مناطق و در میان این دسته از آپارتمان‌ها (مناطق شمالی و آپارتمان‌های لوکس و بزرگ‌متراژ) بیش از سایر مناطقشهر تهران بوده است. این در حالی است که تعداد فایل‌هایی که با شرایط دریافت کل اجاره‌بها به‌صورت اجاره‌بهای ماهانه بدون تعیین مبلغ ودیعه به بازار عرضه شدند در این محلات نسبت به قبل افزایش یافته است. واسطه‌های بازار اجاره مسکن معتقدند هم‌اکنون شرایط ویژه‌ای در بازار اجاره حاکم است اما آنچه مسلم است آنکه بازار کشش کافی برای پذیرش نرخ‌های غیرمتعارف اجاره را ندارد.

مظنه اجاره ورهن آپارتمان در تهران چند؟ +جدول قیمت - 4

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

صف کشتی‌های خارجی در بندر امام برای تخلیه کالای اساسی +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
به گزارش مشرق، واردات کالای اساسی از جمله شکر، روغن خام، کنجاله سویا، دانه‌های روغنی و … به کشور در مقایسه با سال گذشته از طریق بندر امام حدود ۸۵ درصد افزایش یافته است. مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در این‌باره گفت: در دو ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تعداد کشتی‌های تخلیه شده در کالای اساسی ۸۵ درصد و در تناژ کالای بیش از ۹۰ درصد رشد داشته است. همچنین موجودی کالای در محوطه و انبار حدود ۶۰ درصد داشته است و در حوزه کالای اساسی ۲٫۸ میلیون تن است که سال گذشته ۱٫۸ میلیون تن بود. عادل دریس با بیان این‌که تعداد کشتی کالای اساسی امسال ۶۳ فروند بوده که در دو ماه مشابه سال گذشته تعداد کشتی‌ها ۳۴ فروند بود، افزود: بیش از ۳ میلیون تن موجودی انبار کالای اساسی بندر امام است که در ماه‌های فروردین و اردیبهشت ماه سال ۹۷ این رقم ۱٫۶ میلیون تن بود. در فیلم زیر صف کشتی‌های خارجی برای تخلیه کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره) را ببینید.

اظهارات مدیر عامل شهروند غیر کارشناسی است

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
سید یاسر رایگانی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: مجموعه شهروند ۲۳۰ تن برنج تقلبی موجود داشت که پیش از ورود تعزیرات ۲۰ تن از آن را با همان قیمت بالا عرضه کرده بود و وقتی تعزیرات ورود کرد با همراهی اتحادیه و بازرسان صنعت، معدن و تجارت ۸۰ تن از این برنج با قیمت مصوب (هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان) به فروش رسید. وی گفت: ۱۳۰ تن از این برنج توقیف شده است و قطعا پرونده مجموعه شهروند در تعزیرات در حال رسیدگی است و حکم آن صادر خواهد شد. رایگانی در پاسخ به سوالی درباره اظهار نظر اخیر مدیر عامل مجموعه شهروند که گفته بود ما خودمان پیش از تعزیرات به این تخلف رسیده بودیم، افزود: این اظهار نظر کارشناسی و پذیرفته شدنی نیست و طبق قانون صنفی هر شرکتی که کالایی ارائه می‌کند مسئول تضمین کیفیتی است که ادعا کرده است و فروشگاه شهروند مسئول عرضه کالا است و اینکه قبل از ورود تعزیرات ۲۰ تن از این برنج را با آن قیمت بالا به فروش رسانده است نشان می‌دهد که به صحت برنج اعتقاد داشته است. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی همچنین به پرونده‌ای دیگر در خصوص کشف ۴ محموله قاچاق لوازم یدکی خودرو به ارزش ۶۰ میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: این پرونده در اداره کل تعزیرات حکومتی استان لرستان در حال رسیدگی است. رایگانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اظهار نظر مردم مبنی بر اینکه سازمان تعزیرات منبع درآمدی برای دولت شده و احکامش دردی را از مردم دوا نمی‌کند چه پاسخی دارید؟ گفت: سازمان تعزیرات، حکم محور است و بر اساس قانون حکم صادر می‌کند و ما در برخورد با گران فروشان و در صورت مشاهده تخلف در نوبت اول، دوم یا سوم حکم متفاوت صادر می‌کنیم و اگر روند صدور حکم، رسیدگی و استعلام در یک سال اتفاق بیفتد منجر به پلمپ و اتفاقات بعدی می‌شود، اما زمان وقوع تخلف و رسیدگی و رسیدگی مجدد در شعب تجدید نظر روند کار را کند می‌کند. وی گفت: ما هم قبول داریم که قوانین صنفی بازدارنده نیست و متخلف باید پس از اینکه در تعزیرات و مراجع قضایی و شبه قضایی محکوم شد دیگر مرتکب تخلف نشود، اما قوانین موجود کشور این نتیجه را برای ما ندارد.

تبدیل شدن پله برقی به چرخ گوشت و پدید آمدن فاجعه انسانی +فیلم

افتصادنیوزافتصادنیوز13 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، افزایش تراکم جمعیت مسافران در مترو مکزیکوسیتی باعث شد پله برقی مثل چرخ گوشت عمل کند و جان چند تن از شهروندان این کشور را بگیرد. حجم فیلم: ۴ مگابایت
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
قیمت طلا اخیرا با فشارهای کاهشی روبرو شده زیرا سرمایه‌گذاران با مشاهده تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین ترجیح می‌دهند دلار خریداری کنند. در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال‌استریت، ۱۵ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۹ نفر یا ۶۰ درصد افزایش قیمت طلا را پیش بینی کردند و ۵ نفر یا ۳۳ درصد نظری نداشتند و یک نفر نیز کاهش قیمت طلا را پیش بینی کرد. در نظرسنجی هفته پیش، اکثر سرمایه گذاران و کارشناسان وال‌استریت به افزایش قیمت طلا خوش بین بودند. من بر این باورم که سرمایه‌گذاران در هر دور افزایش قیمت طلا باید به فروش اقدام کنند زیرا ثابت شده که این افزایش قیمت‌ها موقتی است. افشین نوابی، مدیر معاملات گروه «ام کی اس» به کیتکونیوز گفت: اگرچه نارضایتی فزاینده‌ای میان سرمایه گذاران طلا وجود دارد، اما همچنان طلا را بهترین دارایی امن در بازار می‌بیند.

بازار خرید و فروش مسکن

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
حسن نیا افزود: شرکت‌های حمل و نقل توانمند بدان گونه که در قانون آمده با برخورداری از تعداد قابل توجهی کامیون و بهره گیری از ظرفیت منطقه‌ای می‌توانند در مواقع ضروری و تنگنا‌ها مشکلات بخش حمل و نقل جاده‌ای رابرطرف کنند. معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: بیش از ۳۴۰ هزار کامیون در بخش حمل و نقل جاده‌ای فعال هستندکه بدلیل عمربالا چالش‌های جدی را در حوزه جابجایی بار و بهره وری حمل ونقل ایجاد کرده که چنانچه در قالب شرکت‌های توانمند ساماندهی شوند بخش قابل توجهی از مشکلات موجود برطرف خواهد شد. حسن نیا با توجه به درخواست مسئولان تشکل‌های صنفی برای اولویت و بکارگیری ناوگان ملکی شرکت‌های حمل ونقل برای حمل بار باتوجه به مسئولیت آن‌ها درمقابل صاحبان کالا افزود: این امرنیازمندبررسی بیشتراست، اما درشرایط کنونی که در بسیاری از استان‌ها از جمله خوزستان و فارس برداشت محصولات کشاورزی خصوصا گندم شروع شده می‌توان ازظرفیت کامیون‌های ملکی شرکت‌ها کمک گرفت. رئیس سازمان راهداری وحمل ونقل جاده‌ای در بخش دیگری ازصحبت‌های خودبه لزوم تعادل بین خواسته‌های استانی و ملی دربخش حمل ونقل تاکیدکرد و گفت: برای رسیدن به تعادل بین خواسته رانندگان، شرکت‌های حمل ونقل، تشکل‌های صنفی وکانون‌های مراکز بار نیازمندتعامل بیشتر منطقه‌ای هستیم ازاین انتظارمی رودمسئولان مربوطه تعامل بیشتری با یکدیگر برقرار کنند. وی همچنین درپاسخ به درخواست مسئولان تشکل‌های صنفی بخش مسافراستان با موضوع مشکل ایجادشده با راه اندازی طرح خط سیربرای شرکت‌های بومی تصریح کرد: یکی ازدغدغه‌های ما درسازمان راهداری به حداقل رساندن چالش‌های بخش حمل و نقل مسافر با آغاز بکار خط سیر یا شرکت‌های حمل ونقل توانمند مسافراست که امیدواریم در این زمینه نیز بادقت لازم اشکالات طرح را شناسایی و برطرف کنیم.

اخبار بیشتر