بخشی از خسارات وارد شده بر اثر سیل اخیر و گزارش امدادرسانی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

بخشی از خسارات وارد شده بر اثر سیل اخیر و گزارش امدادرسانی

خسارت ۱۳ هزار میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
خسارت ۱۳ هزار میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی
ابراهیم حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی: از مجموع یک میلیون و 120 هزار هکتار زمین های زراعی آسیب دیده از سیل فقط 180 هزار هکتار تحت پوشش بیمه هستند.

. وی گفت: در کشور ۳/۵ میلیون هکتار از اراضی زراعی تحت پوشش بیمه هستند.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی افزود:۳۵ هزار هکتار از باغات و ۶ هزار کلونی زنبور عسل در مناطق سیل زده تحت پوشش بیمه قرار دارند.

حسن نژاد گفت: همه واحدهای پرورش طیور در مناطق سیل زده تحت پوشش بیمه اجباری هستند و خسارات آنها جبران می‌شود.

وی با بیان اینکه مجموع خسارت‌های سیل در بخش کشاورزی حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان که ۳۰ درصد آن مربوط به تاسیسات است افزود: از این رقم فقط ۷۵۰ میلیارد تومان بیمه شده است.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی گفت: با توجه به اینکه در سال‌های گذشته تعداد بسیاری از کشاورزان دچار خسارت از خشکسالی شدند و امسال نیز سیل خسارت زیادی به کشاورزان وارد کرد حوادث طبیعی در کشور بسیار گسترده، سیستمی و شدید است و دولت باید از کشاورزان حمایت بیمه‌ای کند.

حسن نژاد افزود: با توجه به اینکه به طور میانگین بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان سالانه به بخش کشاورزی کشور خسارت وارد می‌شود نمی‌توان با حق بیمه پایین تعهدات بالا انجام داد.

وی گفت: میزان یارانه‌های دولت برای حق بیمه بخش کشاورزی به افزایش تعهد صندوق بیمه کشاورزان و کاهش حق بیمه‌ها کمک می‌کند.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی با بیان اینکه سالانه ۱۰۵ هزار تعرفه برای انواع بیمه به کشاورزان اعلام می‌کنیم افزود: کشاورزان تعهدهای پایین را خریداری می‌کنند.

حسن نژاد گفت: تعهدات صندوق بیمه کشاورزی برای هر هکتار مزرعه آبی دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در بیمه پایه و با حق بیمه ۱۴ هزار تومان است و بخش زیادی از این حق بیمه را دولت پرداخت می‌کند.

وی افزود: به دلیل خسارت‌های بسیار در بخش کشاورزی از محل بیمه کشاورزی درآمدی به دست نمی‌آید.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی گفت: ۷۵ درصد حق بیمه‌ها در بخش کشاورزی را دولت پرداخت می‌کند اما پرداخت‌های دولت با تاخیر سه چهار ماهه روبرو است.

حسن نژاد افزود: نباید از صندوق‌های کشاورزی که دولت از آنها حمایت می‌کند انتظار داشته باشیم همه خسارت‌ها را جبران کنند.

پرویز خسروشاهی قائم مقام بیمه مرکزی نیز در این برنامه گفت: تاکنون ۶۰ هزار پرونده مناطق سیل زده برای دریافت خسارت به بیمه مرکزی اعلام و از این تعداد ۲۶ هزار پرونده به مبلغ ۱۳۰ میلیارد تومان ارزیابی شده است.

وی افزود: حدود ۲۰۰ میلیارد تومان برآورد خسارت ما از بقیه پرونده هاست.

قائم مقام بیمه مرکزی گفت: البته این رقم برای واحدهای مسکونی است و خسارات پروژه‌های بزرگ تاکنون به ما اعلام نشده است.

خسروشاهی با بیان اینکه در سراسر کشور فقط پنج تا هفت درصد واحدهای مسکونی تحت پوشش بیمه هستند افزود: به دلیل اصطکاک اطلاعاتی در حوادث طبیعی از بیمه‌ها در این زمینه استقبال نمی‌شود و بر این اساس در دنیا به صورت قانونی بیمه اجباری انجام می‌شود.

وی گفت: چون شرکت‌های بیمه نمی‌توانند در شرایط اقتصادی نامناسب نمی‌توانند سرمایه جذب کنند بیمه‌گر‌ها به دلیل نداشتن سرمایه برای تعهدات خود در حوادث طبیعی سقف قرار می‌دهند.

قائم مقام بیمه مرکزی افزود: بر اساس خسارت باید منابع وجود داشته باشد و اگر شرکت‌های بیمه منابع داشته باشند خسارات را پرداخت می‌کنند.

خسروشاهی گفت: ممکن است صندوق‌های بیمه منابعی را که جمع آوری کرده‌اند خوب سرمایه گذاری نکرده باشند و این موجب کمبود سرمایه آنها شده باشد.

وی افزود: میانگین پرداخت خسارات حوادث طبیعی به وسیله صندوق‌های بیمه در دنیا ۳۰ درصد است و ۷۰ درصد باقی مانده را دولت‌ها پرداخت می‌کنند.

قائم مقام بیمه مرکزی گفت: پوشش بیمه به صورت بازرگانی برای حوداث طبیعی مانند سیل و زلزله امکان پذیر نیست زیرا حق بیمه آنقدر گران است که کسی توان خرید ندارد.

خسروشاهی افزود: همه کمک کنند که صندوق بیمه حوادث طبیعی راه اندازی شود.

وی گفت: اگر از واحد مسکونی ۱۲۰ هزار تومان حق بیمه دریافت و به این صندوق واریز شود با توجه به وجود ۳۰ میلیون واحد مسکونی در کشور سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان پول جمع آوری می‌شود که این مبلغ فاصله قابل توجهی از میزان خسارت‌های سالانه در کشور ندارد.

قائم مقام بیمه مرکزی افزود: بیمه‌ها بنگاه اقتصادی و تحت تاثیر فضای اقتصادی جامعه هستند اما تاکنون در مقایسه با بقیه بخش‌ها تا حدودی خوب عمل کرده‌اند.

خسروشاهی گفت: برای فرهنگ سازی در زمینه بیمه ۸۶ عنوان درسی در کتاب‌های مدارس را به صنعت بیمه اختصاص داده‌ایم و در ۱۵ میلیون نشریه راه رشد که در مدارس توزیع می‌شود بحث بیمه آمده است.

سید جعفر حسینی عضو نظام صنفی کشاورزی نیز در این برنامه گفت: عملکرد ضعیف صندوق بیمه کشاورزان در سال‌های گذشته، نداشتن قوانین شفاف بیمه‌ای این صندوق، وعده‌های عمل نشده و خدمات ضعیف بیمه‌ای صندوق بیمه کشاورزان موجب شده است کشاورزان از این صندوق استقبال نکنند.

وی افزود: تعهدی که صندوق بیمه کشاورزان دارد با خسارت‌ها تناسب ندارد و فقط ۱۰ درصد خسارت‌ها پرداخت می‌شود.

حسینی گفت: پرداخت خسارت‌ها نیز با تاخیر روبرو است.

عضو نظام صنفی کشاورزی افزود: صندوق بیمه کشاورزان انحصاری است و رقابتی با آن وجود ندارد و یارانه بیمه کشاورزان فقط به این صندوق تعلق می‌گیرد.

وی گفت: این صندوق بر اساس سیاست‌های خودش پیش می‌رود و برای هر کدام از عوامل خطر حق بیمه‌ای دریافت می‌کند اما تعهدهایش تغییر نکرده است.

غدیر مهدوی کارشناس صنعت بیمه نیز در این برنامه گفت: دولت‌ها باید از بیمه ریسک‌های فاجعه آمیز حمایت کنند.

وی با بیان اینکه بر اساس بررسی‌ها درجه ریسک گریزی مردم ایران در مقایسه با ۱۰۰ کشور رتبه آخر است افزود: برآورد نرخ حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله امکان پذیر نیست و بیمه بازرگانی نمی‌تواند آن را تعهد کند.

مهدوی گفت: بیمه آتش سوزی ریسک پذیر است و فاجعه آمیز نیست و به ازای هر هزار خانه در کشور یک خانه دچار آتش سوزی می‌شود و خسارت آن برای بیمه‌ها قابل پیش بینی است.

خواندن خبر در سایت منبع

۷۷۰ راس دام در سیل پلدختر تلف شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
۷۷۰ راس دام در سیل پلدختر تلف شد
خرم آباد - ایرنا- رئیس شبکه دامپزشکی پلدختر با اشاره به اینکه در حال ارزیابی خسارت های سیل هستیم، گفت: بر اساس آخرین گزارش ها، 700 راس دام سبک و 70 راس دام سنگین در اثر سیل تلف شدند؛ 9 راس از این تعداد معدوم سازی شدند.

رضا عسگری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا به پلدختر همچنین با اشاره به اقدام‌های پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های دام و پرنده اظهار کرد: پس از حادثه سیل تاکنون ۱۵۰۰ راس دام مناطق سیل زده علیه بیماری تب برفکی واکسینه شده‌اند.

وی افزود: ۱۵ هزار قطعه مرغ و پرنده نیز در سیل اخیر تلف شدند که پنج هزار قطعه از آنها نیز معدوم سازی شده و بقیه را سیل با خود برده است.

عسگری ادامه داد: ۵۰ تن ماهی قزل آلای سردابی هم در پلدختر نابود و به واحد پرورش ماهیان خاویاری نیز خسارت وارد شد.

وی یادآور شد: دامپزشکی ۲ وظیفه عمده در مواقع سیل دارد که مایه کوبی دام و دفن بهداشتی لاشه‌های به جا مانده از سیل است که این کار به خوبی انجام شد.

وی ادامه داد: پس از سیل مورد مشکوک بیماری تب برفکی در یکی از روستاهای سیل زده دیده شده بود که بلافاصله دام‌های آنجا علیه این بیماری مایه کوبی شدند.

در سیل نیمه نخست فروردین جاری ۱۱ هزار خانه شهری و روستایی پلدختر خسارت کلی و جزیی دید.

سیل پلدختر با وجود آسیب‌های کلان به بخش‌های مسکونی، تجاری، کشاورزی، با توجه به هشدارهای قبلی هواشناسی و آمادگی دستگاه اجرایی و مدیریت بحران ۲ قربانی گرفت.

سیل همچنین ۵۵۰ میلیارد تومان به بخش کشاورزی این شهرستان خسارت زد.

۳۰۹۳/۶۰۳۳

خواندن خبر در سایت منبع

خسارت ۳۳۰ میلیارد ریالی سیلاب به بخش کشاورزی میناب

ایسناخبرگزاری ایسنا
خسارت ۳۳۰ میلیارد ریالی سیلاب به بخش کشاورزی میناب
معاون سیاسی فرمانداری ویژه میناب گفت: بارندگی‌های اخیر و سیلاب به بخش کشاورزی میناب ۳۳۰ میلیارد ریال خسارت زد.

به گزارش ایسنا، محمد ریاضی در نشست ستاد بحران شهرستان میناب افزود: سیلاب به ۲ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی و باغی خسارت وارد کرد.

وی اظهار کرد: بیشتر خسارت‌ها به ۸۰۰ هکتار از زمین‌های زیر کشت گوجه فرنگی و روستاهای تلنگ ده گانه، کریان، زرتوجی و راونگ وارد شد.

ریاضی با بیان اینکه زمین‌های کشاورزی ۳۰ تا ۷۰ درصد خسارت دیدند، تصریح کرد: سیلاب همچنین به ۵۴ حلقه چاه و ۲ هزار و ۲۰۰ متر کانال اب هم خسارت وارد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

وزارت بهداشت بیماران خاص مناطق سیل‌زده را شناسایی کرده است

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
وزارت بهداشت بیماران خاص مناطق سیل‌زده را شناسایی کرده است
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، با ارزیابی مثبت از اقدامات وزارت بهداشت در جهت تامین داروی بیماران خاص در مناطق سیل‌زده تاکیدکرد که مسئولان حوزه سلامت و بهزیستی، بیماران مبتلا به دیابت، فشارخون، سرطان و معلولان را در این مناطق شناسایی و ساماندهی کرده‌اند.

حسینعلی شهریاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح روند ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بیماران خاص در مناطق سیل‌زده با بیان اینکه وزارت بهداشت از طریق دانشگاه‌های علوم پزشکی داروهای مورد نیاز بیماران خاص را در این مناطق توزیع کرده است، گفت: تاکنون بیماران مبتلا به دیابت، فشارخون و سرطان توسط مسئولان حوزه سلامت مستقر در مناطق سیل‌زده شناسایی شده‌اند و دانشگاه‌های علوم پزشکی داروهای مورد نیاز آنها را به صورت رایگان توزیع کرده‌اند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: وزارت بهداشت تمام بیماران روانی که در مراکز نگهداری می‌شدند را شناسایی و ساماندهی کرده است، همچنین سازمان بهزیستی معلولان و حتی معتادان متجاهر را نیز قبل از اینکه آسیبی ببینند به جای امن منتقل کرده است.

وزارت بهداشت باید منابع مالی لازم برای پرداخت مطالبات شرکت‌های دارویی را تامین کند

وی تصریح کرد: ما در مناطق سیل‌زده از نظر تامین دارو با مشکلی مواجه نیستیم، اما این نگرانی هم وجود دارد که بعد از عبور از این بحران باید مطالبات شرکت‌های دارویی پرداخت شود، بنابراین لازم است وضعیت منابع مالی رصد و کنترل شود.

شهریاری افزود: آنچه مسلم است باید همه دست به دست هم دهیم تا از بحران ناشی از حادثه سیل ویرانگری که رخ داد، خارج شویم و به گونه‌ای اوضاع را در مناطق سیل‌زده مدیریت کنیم که هیچ تهدیدی برای سلامت جسمانی افراد وجود نداشته باشد.

ابتلا به افسردگی مردم مناطق سیل‌زده را تهدید می‌کند

وی خاطرنشان کرد: بی‌تردید تعداد زیادی از مردم در مناطق سیل‌زده وسایل زندگی، خانه، زمین کشاورزی، شغل یا اعضای خانواده خود را از دست داده‌اند، بنابراین ابتلا به افسردگی آنها را تهدید می‌کند که می‌طلبد مسئولان حوزه بهداشت و درمان تمهیداتی را در جهت تامین سلامت روان این افراد بیندیشند.

سازمان دامپزشکی همکاری خوبی برای جمع‌آوری لاشه حیوانات از مناطق سیل‌زده دارد

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: خوشبختانه سازمان نظام دامپزشکی همکاری خوبی با مسئولان در مناطق سیل‌زده در جهت جمع‌آوری لاشه حیواناتی که تلف شده‌اند و ضدعفونی این محیط داشته‌اند که این اقدمات نقش مهمی در جهت پیشگیری از شیوع بیماری‌های ناشی از وقوع سیل خواهد داشت.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: تاکنون هم مردم و هم خیرین با همدلی در جهت رفع مشکلات مناطق سیل‌زده پای کار بوده‌اند، از سوی دیگر مسئولان مربوطه همچون سپاه، ارتش و بسیج با تمام وجود به میدان آمدند و وزارت بهداشت، جمعیت هلال احمر و اورژانس کشور نیز کار بسیار بزرگی در جهت امدادرسانی انجام دادند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر

تسنیمخبرگزاری تسنیم
کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر
نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اقتدار کمک‌رسانی به روستاهای سیل‌زده ملاثانی از توابع شهرستان باوی انجام داد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم در اهواز، کمک‌رسانی به روستاهای سیل‌زده ملاثانی از توابع شهرستان باوی که طی روزهای اخیر بر اثر طغیان و اتصال دو رود دز و کرخه سبب زیر آب رفتن خانه‌ها و زمین‌های زراعی شده است، با اقتدار نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شد.

و در ادامه اقتدار نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز نزد مردم سیل‌زده بسیار ستودنی است.

کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر - 3کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر - 5کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر - 6کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر - 7کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر - 8کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر - 9کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر - 10کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر - 11کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر - 12کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر - 13کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر - 14کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر - 15کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر - 17کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر - 18کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر - 19کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر - 20کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر - 21کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر - 22کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر - 23کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر - 24کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر - 25کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر - 26کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر - 27کمک‌رسانی نیروی دریایی سپاه به مردم سیل‌زده در ‌روستاهای ملاثانی‌+تصاویر - 28

خواندن خبر در سایت منبع

۳۵۰میلیارد وام اشتغال برای هر استان سیل زده اختصاص یافت

ایرناخبرگزاری ایرنا
۳۵۰میلیارد وام اشتغال برای هر استان سیل زده اختصاص یافت
اهواز - ایرنا - رییس بنیاد مستضعفان گفت: امسال با اختصاص 100 میلیارد ریال اعتبار مازاد، وام اشتغالزایی برای هر یک استان های سیل زده به 350 میلیارد ریال افزایش یافته است.

به گزارش روز جمعه ایرنا از بنیاد مستضعفان، محمد سعیدی کیا با اشاره به سهمیه ۲۵۰ میلیارد ریالی وام‌های اشتغالزایی برای توسعه مناطق محروم در استان‌ها افزود: برای آسایش و آرامش مردم سیل زده سهمیه این استان‌ها امسال ۱۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

وی در ادامه در مورد کمک‌های این نهاد انقلابی به سیل زدگان گفت: در این حادثه همه زیرمجموعه‌های بنیاد از جمله بنیاد علوی و سازمان اموال و املاک و ادارات کل استان‌ها برای کمک به سیل زدگان فعال بودند و علاوه بر توزیع ملزومات ضروری و موردنیاز، بنیاد مستضعفان مسوولیت تامین سیمان بازسازی واحد‌های مسکونی را پذیرفت که حدود آن ۴۰۰ هزار تن سیمان برآورد شده است.

رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی یادآورشد: علاوه بر کمک‌هایی که تاکنون ارسال شده، ۴۰ هزار تخته موکت - فرش و پتو نیز به تدریج به مناطق سیل زده ارسال خواهد شد.

وی با بیان اینکه در کنار خسارات سیل، شاهد برکاتی از تامین منابع آبی تا همدلی و اتحاد مردم نیز، بودیم گفت: امیدوارم خداوند متعال به همه خانواده‌هایی که عزیزی را از دست داده‌اند صبر بدهد و همه مسوولان کشور نیز به گونه‌ای رفتار کنند که همه از این برکات بهره‌مند شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

دومین مناره خشتی جهان در خطر سیل

مهرمهر9 ساعت قبل
منار جام، دومین مناره بلند خشتی جهان که درمنطقه تاریخی فیروزکوه از توابع استان غور در مرکز افغانستان قرار دارد، براثر جاری شدن سیل، هرلحظه ممکن است تخریب شود.

صف کشتی‌های خارجی در بندر امام برای تخلیه کالای اساسی +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
به گزارش مشرق، واردات کالای اساسی از جمله شکر، روغن خام، کنجاله سویا، دانه‌های روغنی و … به کشور در مقایسه با سال گذشته از طریق بندر امام حدود ۸۵ درصد افزایش یافته است. مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در این‌باره گفت: در دو ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تعداد کشتی‌های تخلیه شده در کالای اساسی ۸۵ درصد و در تناژ کالای بیش از ۹۰ درصد رشد داشته است. همچنین موجودی کالای در محوطه و انبار حدود ۶۰ درصد داشته است و در حوزه کالای اساسی ۲٫۸ میلیون تن است که سال گذشته ۱٫۸ میلیون تن بود. عادل دریس با بیان این‌که تعداد کشتی کالای اساسی امسال ۶۳ فروند بوده که در دو ماه مشابه سال گذشته تعداد کشتی‌ها ۳۴ فروند بود، افزود: بیش از ۳ میلیون تن موجودی انبار کالای اساسی بندر امام است که در ماه‌های فروردین و اردیبهشت ماه سال ۹۷ این رقم ۱٫۶ میلیون تن بود. در فیلم زیر صف کشتی‌های خارجی برای تخلیه کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره) را ببینید.

اظهارات مدیر عامل شهروند غیر کارشناسی است

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
سید یاسر رایگانی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: مجموعه شهروند ۲۳۰ تن برنج تقلبی موجود داشت که پیش از ورود تعزیرات ۲۰ تن از آن را با همان قیمت بالا عرضه کرده بود و وقتی تعزیرات ورود کرد با همراهی اتحادیه و بازرسان صنعت، معدن و تجارت ۸۰ تن از این برنج با قیمت مصوب (هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان) به فروش رسید. وی گفت: ۱۳۰ تن از این برنج توقیف شده است و قطعا پرونده مجموعه شهروند در تعزیرات در حال رسیدگی است و حکم آن صادر خواهد شد. رایگانی در پاسخ به سوالی درباره اظهار نظر اخیر مدیر عامل مجموعه شهروند که گفته بود ما خودمان پیش از تعزیرات به این تخلف رسیده بودیم، افزود: این اظهار نظر کارشناسی و پذیرفته شدنی نیست و طبق قانون صنفی هر شرکتی که کالایی ارائه می‌کند مسئول تضمین کیفیتی است که ادعا کرده است و فروشگاه شهروند مسئول عرضه کالا است و اینکه قبل از ورود تعزیرات ۲۰ تن از این برنج را با آن قیمت بالا به فروش رسانده است نشان می‌دهد که به صحت برنج اعتقاد داشته است. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی همچنین به پرونده‌ای دیگر در خصوص کشف ۴ محموله قاچاق لوازم یدکی خودرو به ارزش ۶۰ میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: این پرونده در اداره کل تعزیرات حکومتی استان لرستان در حال رسیدگی است. رایگانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اظهار نظر مردم مبنی بر اینکه سازمان تعزیرات منبع درآمدی برای دولت شده و احکامش دردی را از مردم دوا نمی‌کند چه پاسخی دارید؟ گفت: سازمان تعزیرات، حکم محور است و بر اساس قانون حکم صادر می‌کند و ما در برخورد با گران فروشان و در صورت مشاهده تخلف در نوبت اول، دوم یا سوم حکم متفاوت صادر می‌کنیم و اگر روند صدور حکم، رسیدگی و استعلام در یک سال اتفاق بیفتد منجر به پلمپ و اتفاقات بعدی می‌شود، اما زمان وقوع تخلف و رسیدگی و رسیدگی مجدد در شعب تجدید نظر روند کار را کند می‌کند. وی گفت: ما هم قبول داریم که قوانین صنفی بازدارنده نیست و متخلف باید پس از اینکه در تعزیرات و مراجع قضایی و شبه قضایی محکوم شد دیگر مرتکب تخلف نشود، اما قوانین موجود کشور این نتیجه را برای ما ندارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
قیمت طلا اخیرا با فشارهای کاهشی روبرو شده زیرا سرمایه‌گذاران با مشاهده تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین ترجیح می‌دهند دلار خریداری کنند. در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال‌استریت، ۱۵ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۹ نفر یا ۶۰ درصد افزایش قیمت طلا را پیش بینی کردند و ۵ نفر یا ۳۳ درصد نظری نداشتند و یک نفر نیز کاهش قیمت طلا را پیش بینی کرد. در نظرسنجی هفته پیش، اکثر سرمایه گذاران و کارشناسان وال‌استریت به افزایش قیمت طلا خوش بین بودند. من بر این باورم که سرمایه‌گذاران در هر دور افزایش قیمت طلا باید به فروش اقدام کنند زیرا ثابت شده که این افزایش قیمت‌ها موقتی است. افشین نوابی، مدیر معاملات گروه «ام کی اس» به کیتکونیوز گفت: اگرچه نارضایتی فزاینده‌ای میان سرمایه گذاران طلا وجود دارد، اما همچنان طلا را بهترین دارایی امن در بازار می‌بیند.

بازار خرید و فروش مسکن

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
حسن نیا افزود: شرکت‌های حمل و نقل توانمند بدان گونه که در قانون آمده با برخورداری از تعداد قابل توجهی کامیون و بهره گیری از ظرفیت منطقه‌ای می‌توانند در مواقع ضروری و تنگنا‌ها مشکلات بخش حمل و نقل جاده‌ای رابرطرف کنند. معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: بیش از ۳۴۰ هزار کامیون در بخش حمل و نقل جاده‌ای فعال هستندکه بدلیل عمربالا چالش‌های جدی را در حوزه جابجایی بار و بهره وری حمل ونقل ایجاد کرده که چنانچه در قالب شرکت‌های توانمند ساماندهی شوند بخش قابل توجهی از مشکلات موجود برطرف خواهد شد. حسن نیا با توجه به درخواست مسئولان تشکل‌های صنفی برای اولویت و بکارگیری ناوگان ملکی شرکت‌های حمل ونقل برای حمل بار باتوجه به مسئولیت آن‌ها درمقابل صاحبان کالا افزود: این امرنیازمندبررسی بیشتراست، اما درشرایط کنونی که در بسیاری از استان‌ها از جمله خوزستان و فارس برداشت محصولات کشاورزی خصوصا گندم شروع شده می‌توان ازظرفیت کامیون‌های ملکی شرکت‌ها کمک گرفت. رئیس سازمان راهداری وحمل ونقل جاده‌ای در بخش دیگری ازصحبت‌های خودبه لزوم تعادل بین خواسته‌های استانی و ملی دربخش حمل ونقل تاکیدکرد و گفت: برای رسیدن به تعادل بین خواسته رانندگان، شرکت‌های حمل ونقل، تشکل‌های صنفی وکانون‌های مراکز بار نیازمندتعامل بیشتر منطقه‌ای هستیم ازاین انتظارمی رودمسئولان مربوطه تعامل بیشتری با یکدیگر برقرار کنند. وی همچنین درپاسخ به درخواست مسئولان تشکل‌های صنفی بخش مسافراستان با موضوع مشکل ایجادشده با راه اندازی طرح خط سیربرای شرکت‌های بومی تصریح کرد: یکی ازدغدغه‌های ما درسازمان راهداری به حداقل رساندن چالش‌های بخش حمل و نقل مسافر با آغاز بکار خط سیر یا شرکت‌های حمل ونقل توانمند مسافراست که امیدواریم در این زمینه نیز بادقت لازم اشکالات طرح را شناسایی و برطرف کنیم.

اخبار بیشتر