اخبار قیمت‌های روز بازار - جمعه ۳۰ فروردین ۹۸
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - جمعه ۳۰ فروردین ۹۸

متوسط قیمت مسکن در شهرهای مختلف جهان چه قدر است؟

ایسناخبرگزاری ایسنا
متوسط قیمت مسکن در شهرهای مختلف جهان چه قدر است؟
با وجود رکود نسبی بخش مسکن در سال ۲۰۱۸، رشد قیمت‌ها د راروپای غربی بیش از سایر مناطق بوده است.

به گزارش ایسنا، مؤسسه " سی بی آرای" در گزارش جدید خود به وضعیت بازار مسکن در ۳۵ شهر از نقاط مختلف جهان پرداخته است و آنها را بر حسب میزان رشد قیمت‌ها در طول یک سال و متوسط قیمت آنها رده‌بندی کرده است.

پس از گذشت یک دهه از رشد انفجاری قیمت مسکن در جهان و به ویژه در کشورهای توسعه یافته، اکنون این بخش وارد آرامش بیشتری شده است و معاملات مسکن در بین معامله گران بیش از پیش کاهش یافته است. این کاهش باعث شده تا آمریکای شمالی و آسیای شرقی در برابر اروپای غربی عقب نشینی کند.

بیشترین رشد قیمت مسکن در سال ۲۰۱۸

۱- بارسلونا- اسپانیا

متوسط افزایش قیمت مسکن در طول یک سال گذشته: ۱۶٫۹ درصد

۲- دوبلین- ایرلند

متوسط افزایش قیمت مسکن در طول یک سال گذشته: ۱۱٫۶ درصد

۳- شانگهای چین

متوسط افزایش قیمت مسکن در طول یک سال گذشته: ۱۱٫۲ درصد

۴- مادرید- اسپانیا

متوسط افزایش قیمت مسکن در طول یک سال گذشته: ۱۰٫۲ درصد

۵-پ اریس- فرانسه

متوسط افزایش قیمت مسکن در طول یک سال گذشته: ۹٫۱ درصد

هم چنین شهرهای مسکو در روسیه، کیپتاون آفریقای جهانی، میلان ایتالیا، لسآنجلسامریکا و استانبول ترکیه در رده‌های ششم تا دهم بیشترین افزایش قیمت مسکن در سال ۲۰۱۸ ایستاده‌اند.

کمترین افزایش قیمت‌ها

۱- ابوظبی- امارات

متوسط افزایش قیمت مسکن در طول یک سال گذشته: منفی ۱۰ درصد

۲- دوبی- امارات

متوسط افزایش قیمت مسکن در طول یک سال گذشته: منفی ۵٫۳ درصد

۳- جده- عربستان

متوسط افزایش قیمت مسکن در طول یک سال گذشته: منفی ۵ درصد

۴- ریاض- عربستان

متوسط افزایش قیمت مسکن در طول یک سال گذشته: منفی ۴٫۴ درصد

۵- شنژن- چین

متوسط افزایش قیمت مسکن در طول یک سال گذشته: منفی ۰٫۱ درصد

گران‌ترین شهرها برای اجاره مسکن

۱- نیویورک- امریکا

متوسط اجاره ماهانه مسکن در سال ۲۰۱۸: ۲۸۴۴ دلار

۲- ابوظبی- امارات

متوسط اجاره ماهانه مسکن در سال ۲۰۱۸: ۲۸۰۷ دلار

۳- هنگ کنگ

متوسط اجاره ماهانه مسکن در سال ۲۰۱۸: ۲۷۷۷ دلار

۴- جده- عربستان

متوسط اجاره ماهانه مسکن در سال ۲۰۱۸: ۲۳۹۹ دلار

۵- لندن- انگلیس

متوسط اجاره ماهانه مسکن در سال ۲۰۱۸: ۲۳۸۹ دلار

ارزان‌ترین شهرها برای اجاره مسکن

۱- بانکوک - تایلند

متوسط اجاره ماهانه مسکن در سال ۲۰۱۸: ۳۰۴ دلار

۲- استانبول- ترکیه

متوسط اجاره ماهانه مسکن در سال ۲۰۱۸: ۴۱۱ دلار

۳- مونترال- کانادا

متوسط اجاره ماهانه مسکن در سال ۲۰۱۸: ۵۹۹ دلار

۴- ژوهانسبورگ- آفریقای جنوبی

متوسط اجاره ماهانه مسکن در سال ۲۰۱۸: ۶۳۱ دلار

۵- مسکو- روسیه

متوسط اجاره ماهانه مسکن در سال ۲۰۱۸: ۸۱۸ دلار

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت طلا ٤٠ هزار تومان ارزان شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
قیمت طلا ٤٠ هزار تومان ارزان شد
تهران- ایرنا- رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: قیمت طلای ١٨ عیار در نخستین روز هفته ٤٧٠ هزار تومان بود اما تا پایان هفته با کاهش حدود ٤٠ هزار تومانی همراه شد و به قیمت ٤٣٠ هزار تومان رسید که امیدواریم این کاهش قیمت ادامه دار باشد و ثبات دوباره به بازار بازگردد.

«آیت محمدولی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا به روند معاملات طلا و سکه در هفته‌ای که گذشت اشاره کرد و افزود: بازار طلا و سکه در هفته‌ای که گذشت نسبت به دو هفته نخست سال جاری نوسانات شدیدی را تجربه کرد.

وی با بیان اینکه این نوسان زمینه ساز سردرگمی سرمایه گذاران در این بازار شد، گفت: از روز چهارشنبه قیمت‌ها در این بازار در مسیر کاهشی قرار گرفت که امیدواریم با درایت مسئولان اقتصادی و بانک مرکزی این روند ادامه دار باشد و آرامش به بازار بازگردد.

محمدولی با اعلام اینکه به دنبال آن هستیم تا با ایجاد آرامش در بازار زمینه سرمایه گذاری و نیز رونق تولید را فراهم کنیم، اظهار داشت: تنها با ایجاد شرایط خرید و فروش می‌توان شاهد رونق کسب و کار طلا و سکه و معامله بیشتر از سوی سرمایه گذاران باشیم.

رئیس اتحادیه طلا و سکه تهران میزان حباب موجود در قیمت سکه را بیش از ٥٠٠ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت یک مثقال طلای آب شده (١٧ عیار) در بازار امروز روز پنجشنبه یک میلیون و ٨٥٢ هزار تومان، یک گرم طلای ١٨ عیار ٤٢٩ هزار و ٥٠٠ تومان، سکه طرح جدید چهار میلیون و ٧٥٠ هزار تومان، نیم سکه دو میلیون و ٥٥٠ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ٥٥٠ هزار تومان و سکه گرمی ٩٥٠ هزار تومان بود.

محمدولی به دلایل کاهش قیمت‌ها در بازار اشاره کرد و گفت: کاهش نرخ ارز و همچنین میزان تقاضا بی تاثیر بر روند قیمت‌ها نیست، اما قیمت طلا و سکه در بازار بیشتر متاثر از قیمت ارز است.

رئیس اتحادیه طلا و سکه تهران اواخر سال ٩٧ و ٢٠ روز نخست فروردین ماه را بهترین زمان برای خرید طلا دانست و گفت: فعالان بازار در صورت سرمایه گذاری در بازار طلا متضرر نخواهند شد و امیدواریم که سرمایه گذاران از خرید طلای آب شده و خام بپرهیزند و به سمت خرید مصنوعات طلا پیش روند.

وی وضعیت معاملات در بازار هفته آینده را مورد پیش بینی قرار داد و اعلام کرد: با وجود وضعیت کنونی، پیش بینی بازار سخت است اما با توجه به وضعیت بازار در دو روز آخر هفته، احتمال ادامه همین روند در بازار هفته آینده بسیار زیاد است که با چنین اتفاقی رونق به بازار باز خواهد گشت.

اقتصام* ٩٢٠٦*٩١٨٩ **۲۰۲۱**

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت سکه در ۳۰ فروردین ۹۸ اعلام شد

موجخبرگزاری موج
قیمت سکه در ۳۰ فروردین ۹۸ اعلام شد
قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان معاملات امروز جمعه 30 فروردین 98 به مبلغ 4 میلیون و 725 هزار تومان رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان معاملات امروز جمعه ۳۰ فروردین ۹۸ به مبلغ ۴ میلیون و ۷۲۵ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۶۴۵ هزار تومان رسید.

در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۲۸ هزار تومان، ربع‌ سکه یک‌ میلیون و ۶۵۹ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۳۹ هزار تومان فروخته می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت آزاد ارز در بازار تهران ۳۰ فروردین ۹۸/ قیمت دلار اعلام شد

موجخبرگزاری موج
قیمت آزاد ارز در بازار تهران ۳۰ فروردین ۹۸/ قیمت دلار اعلام شد
قیمت ارز در بازار آزاد تهران در جریان معاملات امروز جمعه 30 فروردین ماه 98 مشخص شد که قیمت ها نسبت به روز گذشته ثابت بود.

به گزارش خبرگزاری موج، در جریان معاملات امروز جمعه ۳۰ فروردین ماه ۹۸ قیمت ارز در بازار آزاد تهران مشخص شد.

بر این اساس دلار آمریکا ۱۳ هزار ۸۰۰ تومان، یورو با قیمت ۱۵ هزار ۶۰۰ تومان، پوند ۱۸۰۰۰، دلار کانادا ۱۰۴۰۰، درهم امارات ۳۷۶۰ و لیر ترکیه ۲۴۴۰ تومان شد.

منبع قیمت‌های اعلامی در خبرگزاری موج استعلام قیمت‌ها از سه صرافی -در پایان روز کاری ۲۹ فروردین ماه در میدان فردوسی است.

خواندن خبر در سایت منبع

بهترین گوشی‌های اقتصادی سال ۲۰۱۹ +قیمت

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز
بهترین گوشی‌های اقتصادی سال ۲۰۱۹ +قیمت
​اقتصاد نیوز:اگر به دنبال خرید یک گوشی جدید هستید٬ در این مقاله می‌خواهیم به معرفی بهترین گوشی های اقتصادی سال ۲۰۱۹ از برندهای مختلف بپردازیم.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، بهترین گوشی‌های اقتصادی سال ۲۰۱۹ چه گزینه‌هایی هستند؟ برای پاسخ به این پرسش٬ ما ابتدا باید یک تعریف از پدیده‌ی جذاب «پرچمدار اقتصادی» پیدا کنیم. اولا این که ما می‌دانیم مردم می‌خواهند بهترین تلفن را داشته باشند٬‌ اما این کار بدون هزینه‌ی زیاد که معمولا برای یک گوشی پرچمدار پرداخت می‌شود٬ ممکن نیست. بسیاری از شرکت‌ها این تمایل را به رسمیت شناخته‌اند و روش‌های هوشمندانه‌ای را برای ارائه‌ی گوشی‌هایی با مشخصات فنی خوب٬ اما قیمت‌های رقابتی‌تر و کمتر٬ در پیش گرفته‌اند.

یکی از نخستین گوشی‌هایی که از چنین سیاستی پیروی می‌کردند٬ گوشی‌های نکسوس گوگل بود که ارائه کننده‌ی پردازنده‌های پرچمدار در زمان خود بودند و شما فقط باید ۳۰۰ دلار برای خرید یک گوشی نکسوس هزینه می‌کردید. سپس وان پلاس با شعار «قاتل پرچمداران» وارد رقاب شد و در ادامه٬ شیائومی و آنر نیز آن را دنبال کردند. تا به امروز٬ این گوشی‌ها بهتر و بهتر شدند و بسیاری از مردم در واقع ترجیح می‌دهند بنا به دلایلی٬ به جای خرید پرچمداران٬ برای این پرچمداران اقتصادی هزینه کنند.

اما به راستی بهترین گوشی های اقتصادی سال 2019 که هم اکنون می‌توانید از بازار تهیه کنید٬ کدام گزینه‌ها هستند؟ ما در ادامه به معرفی این محصولات خواهیم پرداخت.

بهترین گوشی‌های اقتصادی سال ۲۰۱۹

وان پلاس ۶ تی – OnePlus ۶T

قیمت ۵۵۰ دلار

بهترین گوشی‌های اقتصادی سال ۲۰۱۹ +قیمت - 9

مزایاارزش زیاد برای این قیمتعملکرد بسیار سریععمر باتری عالی٬ شارژ سریعقفل‌گشایی بسیار سریع با تشخیص چهرهباریک و با طراحی شیکمعایبدوربین مشابه دیگر گوشی‌های پریمیوم نیستژست‌های حرکتی کمی گیج هستندمقاومت کامل نسبت به آب٬ فراموش شده است

وان پلاس نخستین گزینه‌ی ما برای خرید یک گوشی اقتصادی خوب در سال جدید میلادی است. آخرین گوشی این کمپانی٬ وان پلاس ۶ تی از طراحی بسیار زیبا و عمر باتری عالی برخوردار است که شما حتی در بسیاری از گوشی‌های گران قیمت بازار نیز نمی‌توانید آن را بیابید. باتری این گوشی همچنین از فناوری شارژ سریع پشتیبانی می‌کند. هرچند قیمت گوشی ‌های وان پلاس حالا افزایش پیدا کرده (۵۵۰ دلار) ٬ اما همچنان از دید ما نسبت به سایر پرچمداران مقرون به صرفه است.

تنها چند مورد است که در آن‌ها وان پلاس مغلوب رقبای خود می‌شود. اول اینکه اسکنر اثر انگشت درون صفحه قابلیت جذابی است٬ اما به اعتقاد ما این اسکنر در گوشی وان پلاس از سرعت و دقت یک اسکنر اثر انگشت معمولی٬ برخوردار نیست. جدا از قضیه‌ی سرعت کم آن٬ اما همچنان قابلیت جالبی است. در بخش دوربین نیز همینطور. این گوشی عکس‌های خوش رنگ و زنده‌ای را در طول روز می‌گیرد٬ اما اگر به دنبال عکاسی باکیفیت در شب هستید (نظیر گوشی‌های پیکسل٬‌ گلکسی و آیفون‌ها) ٬ وان پلاس 6 تی نمی‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد. با این حال وان پلاس به قدری در طراحی این گوشی خوب کار کرده که ما آن را به همه پیشنهاد دهیم.

آنر ویو ۲۰ – Honor View ۲۰

قیمت هنوز مشخص نیست٬ اما این گوشی مقرون به صرفه خواهد بود

بهترین گوشی‌های اقتصادی سال ۲۰۱۹ +قیمت - 16

مزایاطراحی V شکل منحصر به فردتراشه ۷ نانومتری Kirin ۹۸۰ بسیار سریع استباتری بزرگدوربین ۴۸ مگاپیکسلی این گوشی٬ عملکرد عالی داردمعایبنبود نمایشگر AMOLED

آنر زیرمجموعه‌ای از شرکت هواوی است٬ اما متکی بر فروشگاه‌های فیزیکی نیست و محصولاتش را به صورت آنلاین عرضه می‌کند که همین به صرفه جویی در هزینه‌های این شرکت می‌انجامد. این همان چیزیست که باعث شده گوشی آنر ویو ۲۰ با قیمتی مقرون به صرفه عرضه شود.

آنر ویو 20 از نمایشگر ۶٫۴ اینچی ال سی دی و تراشه‌ی کایرین ۹۸۰ ساخت هواوی (که نخستین تراشه‌ی ۷ نانومتری بازار لقب گرفته) بهره می‌برد. هواوی سال‌ها سرمایه گذاری زیادی روی ساخت تراشه‌ها انجام داده تا سرانجام کایرین ۹۸۰ موفق شود تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۴۵ را در عملکرد شکست دهد. این گوشی همچنین به یک باتری غول پیکر ۴۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی نیز تجهیز شده است و قاب پشتی آن از طرحی شبیه به حرف V برخوردار است. گوشی آنر به یک سنسور دوربین ۴۸ مگاپیکسلی برای دوربین اصلی خود مجهز است که انتظار می‌رود در بیشتر گوشی‌های سال ۲۰۱۹ آن را ببینیم. این سنسور ۴ پیکسل را در ۱ پیکسل ترکیب می‌کند تا بتواند عکس‌های ۱۲ مگاپیکسلی با عملکرد عالی در شب را ارائه کند.شیائومی می‌میکس ۳ – Xiaomi Mi MIX ۳

قیمت ۵۰۰ دلار

بهترین گوشی‌های اقتصادی سال ۲۰۱۹ +قیمت - 23

مزایانمایشگر لبه به لبه واقعی٬ فاقد ناچارزش زیاد برای این قیمتناوبری مبتنی بر ژست حرکتی نرم و روانحافظه‌ی داخلی عالی٬ حتی برای مدل پایهشارژر بیسیم٬ قاب و سایر لوازم جانبی در جعبه خود گوشیMIUI قابلیت‌های خوبی را در اختیار کاربر قرار می‌دهدمعایبعمر باتری متوسطدوربین نه چندان عالیفاقد مقاومت ویژه در برابر آب

با قیمتی کمتر از وان پلاس ۶ تی و سخت افزاری مشابه آن٬ در شیائومی می میکس 3 تعادل خوبی بین قیمت و عملکرد برقرار است. به این‌ها باید طراحی اسلایدی از جنس آینده و نمایشگر لبه به لبه واقعی فاقد ناچ را نیز اضافه کنیم. نمایشگر ۶٫۴ اینچی AMOLED این گوشی زیبا به نظر می‌رسد٬‌ تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۴۵ زیر قاب آن سریع است و شما یکی از بهترین رابط‌های کاربری مبتنی بر ژست‌های حرکتی را در اختیار خواهید داشت.

البته چند نکته‌ی منفی نیز در مورد شیائومی می‌میکس ۳ وجود دارد: آن از کنار کمی ضخیم است٬ اسپیکرهای آن چندان عالی نیستند و دوربین آن به خوبی گوشی‌های گران قیمت بازار نیست٬ به خصوص در شب. ما همچنین باید به حضور یک باتری با ظرفیت متوسط و به تبع آن عمر باتری متوسط اشاره کنیم. البته شما می‌توانید با مدیریت خوب٬ یک روز کامل از گوشی خود بدون نیاز مجدد به شارژ استفاده کنید.

پوکوفون اف ۱ – Pocophone F۱

قیمت ۳۵۰ دلار

بهترین گوشی‌های اقتصادی سال ۲۰۱۹ +قیمت - 30

مزایاارزش بالا برای این قیمتعمر باتری عالیعملکرد سریعMIUI غنی در قابلیت‌هامعایبقاب پشتی پلاستیکی را همه نمی‌پسندندکمی ضخیم از کنارنمایشگر ال سی دی به جای AMOLEDفاقد شارژ بیسیم

پوکوفون اف 1 یکی از شگفت انگیزترین گوشی‌های سال ۲۰۱۸ بود و امسال نیز قیمت آن همچنان عالی بود. پوکوفون واقعا فراتر از انتظار ظاهر شده است: این گوشی بسیار سریع است که از تراشه‌ی پرچمدار اسنپدراگون ۸۴۵ زیر قاب خود بهره می‌برد٬ یک نمایشگر ال سی دی بسیار خوب در قاب جلویی آن حضور دارد و یک دوربین بسیار خوب نیز در آن تعبیه شده است. تمام این‌ها به کنار٬ قیمت گوشی پوکوفون تنها ۳۵۰ دلار است! شما با قیمت سه عدد پوکوفون می‌توانید یک آیفون ایکس اس بخرید!

ما همچنین از حضور یک باتری بزرگ ۴۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی زیر قاب این گوشی خرسندیم. این باتری می‌تواند یک یا حتی دو روز شما را از شارژ دوباره گوشی‌تان بی‌نیاز کند.

نوکیا ۸٫۱ – Nokia ۸٫۱

قیمت ۴۵۰ دلار

بهترین گوشی‌های اقتصادی سال ۲۰۱۹ +قیمت - 37

مزایانرم افزار به‌روز٬ اندروید وان به معنای دریافت سریع آپدیت‌ها در آینده استعمر باتری عالیطراحی شیکعملکرد سریع و نرمعملکرد دوربین بسیار خوبمعایبگرم شدن هنگام اجرای بازی و ویدیوهای ۴Kکیفیت صوتی و اسپیکرها عالی نیستفلز قاب آن لغزنده استنبود مقاومت در برابر آب

نوکیا 8.1 عملا یک گوشی پرچمدار نمی‌تواند باشد٬‌ زیرا برخلاف دیگر گوشی‌های این لیست٬ از تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۴۵ بهره نمی‌برد؛ اما این گوشی می‌تواند تجربه کاربری مشابه با آن‌ها را ارائه کند.

نوکیا این گوشی را به زیبایی با یک قاب شیشه‌ای طراحی کرده است. تراشه‌ی اسنپدراگون ۷۱۰ زیر قاب این گوشی٬ یک بعد جدید از عملکرد را ارائه می‌کند که بسیار نرم و خوب است. به علاوه این که عملکرد دوربین این گوشی نیز چه در شب و چه در روز٬ بسیار خوب است. به این عملکرد باید یک عمر باتری خوب را اضافه کنید تا نوکیا ۸٫۱ را نیز عضوی از لیست بهترین گوشی‌های اقتصادی سال ۲۰۱۹ بدانیم.

خواندن خبر در سایت منبع

پیش بینی قیمت بیت کوین در دهه آینده

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز
پیش بینی قیمت بیت کوین در دهه آینده
​اقتصاد نیوز:با آغاز روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال، تحلیلگران و معامله‌گران مختلفی مشغول بحث درباره قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال شده اند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از کلیک، آنطور که از آمارها پیداست، بازار ارزهای دیجیتال از ابتدای ماه آوریل وارد فاز صعودی جدیدی شده است. بیت کوین پس از گذشت یکسال، دوباره از مرز ۵۰۰۰ دلار عبور کرد و حال تحلیلگران می‌گویند که ارزش این ارز به زودی به ۶۰۰۰ دلار نیز خواهد رسید. پیش بینی بلند مدت برخی تحلیلگران حاکی از قیمت ۱۰۰ میلیون دلاری بیت کوین در دهه آینده است.

پیش بینی قیمت بیت کوین در دهه آینده - 2

تحلیلگرانی همچون تیم دریپر و جان مک آفی نیز نظرات جالبی درباره آینده بیت کوین داشته‌اند؛ آن‌ها بر این باورند که بیت کوین در سال‌های آتی به قیمتی بین ۲۵۰ هزار دلار تا ۱ میلیون دلار خواهد رسید. با این حال، Moon Capital، یکی از معامله گران و تحلیلگران سرشناس در توییتر خود پیش بینی جسورانه‌تری از قیمت بیت کوین به اشتراک گذاشته است. وی در رشته توییتی به بررسی و تحلیل دلایل پیش بینی خود از بیت کوین پرداخته و انتظار دارد که در ده تا بیست سال آینده، بیت کوین به اولین واحد پولی در دنیا تبدیل شود که ۹۸ میلیون دلار ارزش خواهد داشت.

بیت کوین با حفظ جایگاه کنونی خود در صنعت‌های مختلف و سیستم‌های مالی، می‌تواند به چنین قیمت‌های بالایی نیز برسد. بدین ترتیب، محبوب‌ترین ارز دیجیتال می‌تواند به ارز جهانی تبدیل شده و جایگزین پول رایج معاملات جهانی شود. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، در نهایت ارزش بازار بیت کوین به ۹۰٫۴ میلیارد دلار خواهد رسید.

علاوه بر این، اگر بیت کوین قادر به جذب بیش از ۹۰ درصد از ارزش بازار طلا باشد، ارزش بازار آن ۶٫۹ میلیارد دلار نیز بیشتر خواهد شد. بدین ترتیب، بیت کوین سرمایه گذاران دیگری از دیگر بازار‌های مالی نیز جذب خواهد کرد که همه این‌ها باعث می‌شود ارزش بازار این ارز به ۲۹۴ میلیارد دلار برسد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

صف کشتی‌های خارجی در بندر امام برای تخلیه کالای اساسی +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
به گزارش مشرق، واردات کالای اساسی از جمله شکر، روغن خام، کنجاله سویا، دانه‌های روغنی و … به کشور در مقایسه با سال گذشته از طریق بندر امام حدود ۸۵ درصد افزایش یافته است. مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در این‌باره گفت: در دو ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تعداد کشتی‌های تخلیه شده در کالای اساسی ۸۵ درصد و در تناژ کالای بیش از ۹۰ درصد رشد داشته است. همچنین موجودی کالای در محوطه و انبار حدود ۶۰ درصد داشته است و در حوزه کالای اساسی ۲٫۸ میلیون تن است که سال گذشته ۱٫۸ میلیون تن بود. عادل دریس با بیان این‌که تعداد کشتی کالای اساسی امسال ۶۳ فروند بوده که در دو ماه مشابه سال گذشته تعداد کشتی‌ها ۳۴ فروند بود، افزود: بیش از ۳ میلیون تن موجودی انبار کالای اساسی بندر امام است که در ماه‌های فروردین و اردیبهشت ماه سال ۹۷ این رقم ۱٫۶ میلیون تن بود. در فیلم زیر صف کشتی‌های خارجی برای تخلیه کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره) را ببینید.

اظهارات مدیر عامل شهروند غیر کارشناسی است

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
سید یاسر رایگانی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: مجموعه شهروند ۲۳۰ تن برنج تقلبی موجود داشت که پیش از ورود تعزیرات ۲۰ تن از آن را با همان قیمت بالا عرضه کرده بود و وقتی تعزیرات ورود کرد با همراهی اتحادیه و بازرسان صنعت، معدن و تجارت ۸۰ تن از این برنج با قیمت مصوب (هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان) به فروش رسید. وی گفت: ۱۳۰ تن از این برنج توقیف شده است و قطعا پرونده مجموعه شهروند در تعزیرات در حال رسیدگی است و حکم آن صادر خواهد شد. رایگانی در پاسخ به سوالی درباره اظهار نظر اخیر مدیر عامل مجموعه شهروند که گفته بود ما خودمان پیش از تعزیرات به این تخلف رسیده بودیم، افزود: این اظهار نظر کارشناسی و پذیرفته شدنی نیست و طبق قانون صنفی هر شرکتی که کالایی ارائه می‌کند مسئول تضمین کیفیتی است که ادعا کرده است و فروشگاه شهروند مسئول عرضه کالا است و اینکه قبل از ورود تعزیرات ۲۰ تن از این برنج را با آن قیمت بالا به فروش رسانده است نشان می‌دهد که به صحت برنج اعتقاد داشته است. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی همچنین به پرونده‌ای دیگر در خصوص کشف ۴ محموله قاچاق لوازم یدکی خودرو به ارزش ۶۰ میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: این پرونده در اداره کل تعزیرات حکومتی استان لرستان در حال رسیدگی است. رایگانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اظهار نظر مردم مبنی بر اینکه سازمان تعزیرات منبع درآمدی برای دولت شده و احکامش دردی را از مردم دوا نمی‌کند چه پاسخی دارید؟ گفت: سازمان تعزیرات، حکم محور است و بر اساس قانون حکم صادر می‌کند و ما در برخورد با گران فروشان و در صورت مشاهده تخلف در نوبت اول، دوم یا سوم حکم متفاوت صادر می‌کنیم و اگر روند صدور حکم، رسیدگی و استعلام در یک سال اتفاق بیفتد منجر به پلمپ و اتفاقات بعدی می‌شود، اما زمان وقوع تخلف و رسیدگی و رسیدگی مجدد در شعب تجدید نظر روند کار را کند می‌کند. وی گفت: ما هم قبول داریم که قوانین صنفی بازدارنده نیست و متخلف باید پس از اینکه در تعزیرات و مراجع قضایی و شبه قضایی محکوم شد دیگر مرتکب تخلف نشود، اما قوانین موجود کشور این نتیجه را برای ما ندارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
قیمت طلا اخیرا با فشارهای کاهشی روبرو شده زیرا سرمایه‌گذاران با مشاهده تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین ترجیح می‌دهند دلار خریداری کنند. در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال‌استریت، ۱۵ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۹ نفر یا ۶۰ درصد افزایش قیمت طلا را پیش بینی کردند و ۵ نفر یا ۳۳ درصد نظری نداشتند و یک نفر نیز کاهش قیمت طلا را پیش بینی کرد. در نظرسنجی هفته پیش، اکثر سرمایه گذاران و کارشناسان وال‌استریت به افزایش قیمت طلا خوش بین بودند. من بر این باورم که سرمایه‌گذاران در هر دور افزایش قیمت طلا باید به فروش اقدام کنند زیرا ثابت شده که این افزایش قیمت‌ها موقتی است. افشین نوابی، مدیر معاملات گروه «ام کی اس» به کیتکونیوز گفت: اگرچه نارضایتی فزاینده‌ای میان سرمایه گذاران طلا وجود دارد، اما همچنان طلا را بهترین دارایی امن در بازار می‌بیند.

تبدیل شدن پله برقی به چرخ گوشت و پدید آمدن فاجعه انسانی +فیلم

افتصادنیوزافتصادنیوز14 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، افزایش تراکم جمعیت مسافران در مترو مکزیکوسیتی باعث شد پله برقی مثل چرخ گوشت عمل کند و جان چند تن از شهروندان این کشور را بگیرد. حجم فیلم: ۴ مگابایت

بازار خرید و فروش مسکن

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
حسن نیا افزود: شرکت‌های حمل و نقل توانمند بدان گونه که در قانون آمده با برخورداری از تعداد قابل توجهی کامیون و بهره گیری از ظرفیت منطقه‌ای می‌توانند در مواقع ضروری و تنگنا‌ها مشکلات بخش حمل و نقل جاده‌ای رابرطرف کنند. معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: بیش از ۳۴۰ هزار کامیون در بخش حمل و نقل جاده‌ای فعال هستندکه بدلیل عمربالا چالش‌های جدی را در حوزه جابجایی بار و بهره وری حمل ونقل ایجاد کرده که چنانچه در قالب شرکت‌های توانمند ساماندهی شوند بخش قابل توجهی از مشکلات موجود برطرف خواهد شد. حسن نیا با توجه به درخواست مسئولان تشکل‌های صنفی برای اولویت و بکارگیری ناوگان ملکی شرکت‌های حمل ونقل برای حمل بار باتوجه به مسئولیت آن‌ها درمقابل صاحبان کالا افزود: این امرنیازمندبررسی بیشتراست، اما درشرایط کنونی که در بسیاری از استان‌ها از جمله خوزستان و فارس برداشت محصولات کشاورزی خصوصا گندم شروع شده می‌توان ازظرفیت کامیون‌های ملکی شرکت‌ها کمک گرفت. رئیس سازمان راهداری وحمل ونقل جاده‌ای در بخش دیگری ازصحبت‌های خودبه لزوم تعادل بین خواسته‌های استانی و ملی دربخش حمل ونقل تاکیدکرد و گفت: برای رسیدن به تعادل بین خواسته رانندگان، شرکت‌های حمل ونقل، تشکل‌های صنفی وکانون‌های مراکز بار نیازمندتعامل بیشتر منطقه‌ای هستیم ازاین انتظارمی رودمسئولان مربوطه تعامل بیشتری با یکدیگر برقرار کنند. وی همچنین درپاسخ به درخواست مسئولان تشکل‌های صنفی بخش مسافراستان با موضوع مشکل ایجادشده با راه اندازی طرح خط سیربرای شرکت‌های بومی تصریح کرد: یکی ازدغدغه‌های ما درسازمان راهداری به حداقل رساندن چالش‌های بخش حمل و نقل مسافر با آغاز بکار خط سیر یا شرکت‌های حمل ونقل توانمند مسافراست که امیدواریم در این زمینه نیز بادقت لازم اشکالات طرح را شناسایی و برطرف کنیم.

اخبار بیشتر