جزییات درگیری‌های پس از بازی دیروز تراکتورسازی + فیلم
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

جزییات درگیری‌های پس از بازی دیروز تراکتورسازی + فیلم

دادستان تبریز: دستگیری تخریب‌کنندگان اموال عمومی پس از بازی تراکتورسازی و پیکان

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
دادستان تبریز: دستگیری تخریب‌کنندگان اموال عمومی پس از بازی تراکتورسازی و پیکان
تسنیم نوشت: دادستان عمومی و انقلاب تبریز از تشکیل پرونده برای عاملان اغتشاش پس از بازی شب گذشته تراکتورسازی و پیکان و شناسایی و دستگیری این افراد خبر داد.

موسی خلیل‌اللهی با بیان اینکه دادستانی تبریز به موضوع وروده کرده و برای مخلان نظم و امنیت پس از بازی شب گذشته تراکتورسازی و پیکان، پرونده تشکیل داده است گفت: عمده افرادی که پس از دیدار دو تیم تراکتورسازی تبریز و پیکان تهران، اموال عمومی را تخریب کردند و جاده را بستند، شناسایی و دستگیر شدند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان شرقی افزود: چند نفر از عاملان بر هم خوردن نظم و امنیت در دیدار شب گذشته هنوز دستگیر نشده‌اند که آنها هم به زودی دستگیر می‌شوند.

وی در پاسخ به این سئوال که میزان آسیب‌های وارده به مردم و پلیس در حوادث شب گذشته چه میزان بوده است گفت: متاسفانه برخی خبرگزاری‌ها درباره این حادثه خیلی بزرگنمایی کردند در حالی که تنها دو الی سه نفر آسیب دیدند و مجروح شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

تراکتورسازی را فارغ از حاشیه‌ها قدر بدانیم

ایرناخبرگزاری ایرنا
تراکتورسازی را فارغ از حاشیه‌ها قدر بدانیم
تبریز-ایرنا- تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز، فارغ از حاشیه های اخیر پیش آمده برای آن، از افتخارات فوتبال کشور است و باید آن را قدر دانست.

به گزارش ایرنا، تراکتورسازی با حضور در لیگ برتر، جانی دوباره به آن بخشید و در سایه هواداران پرتعداد و پرشورش، تحرک تازه‌ای به بدنه فوتبال باشگاهی ایران تزریق کرد.

واقعیت این است که چراغ لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشورمان تا پیش از حضور تراکتورسازان، از نظر هوادار، کم سو بود و بازی‌های پرتماشاگر آن به سرخپوشان پایتخت، آن هم در بازی‌های شهرآورد، محدود می‌شد؛ اما باز شدن پای تراکتورسازان به لیگ برتر در خرداد ۱۳۸۸، هیجان تازه‌ای به فوتبال شهرستان‌ها و هواداران آن داد.

تا آن مقطع زمانی حتی قهرمانی چندباره سپاهان و ذوب آهن در لیگ برتر و افتخارآفرینی‌های آنها برای فوتبال کشورمان در جام‌های باشگاهی داخلی و خارجی نیز نتوانسته بود طرفداران فوتبال در شهرستان‌ها را به شکل چشمگیری به ورزشگاه‌ها بکشاند.

نمی‌توان این حقیقت را نادیده گرفت که ورود تراکتورسازی به عنوان یکی از تیم‌های استخوان دار باشگاهی کشورمان به لیگ برتر، حضور ۸۰ هزار نفری طرفداران آن در ورزشگاه یادگار امام تبریز و عزیمت چندهزار نفری آنان به محل بازی‌های خارج از خانه این تیم، زمینه ساز انگیزه دادن به طرفداران تیم‌های شهرستانی دیگر بود.

بدیهی است که سیل عظیم هواداران و تماشاگران پرشور تراکتورسازی به دلیل کثرت آنها، فارغ از برخی جنبه‌ها مانند حضور تعدادی تماشگرنما در هر بازی و احتمال دست زدن آنان به برخی اقدامان نسنجیده، سرمایه فوتبال ایران محسوب می‌شود و گواه این ادعا، بازتاب گسترده پر شدن ورزشگاه یادگار امام توسط «پرشورها» در بازی‌های مختلف داخلی و خارجی این تیم در کنفدراسیون فوتبال آسیا است.

ادامه این روند بود که پای طرفداران تیم‌های پرافتخار اصفهانی را نیز به ورزشگاه «نصف جهان» در یکی دو سال اخیر کشید و امروزه طرفداران پرشمار تراکتورسازی در کشاندن هواداران دیگر تیم‌های شهرستانی به استادیوم‌ها، به مانند موتور محرکه فوتبال باشگاهی کشورمان عمل می‌کنند.

از سوی دیگر تراکتورسازی در یک دهه حضور خود در لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور، بازیکنان بزرگی را برای جامعه فوتبال تریبت کرده است که امروز هر کدام در یکی از تیم‌های لیگ برتر صاحب نام و آوازه هستند.

بدیهی است تیمی با این ویژگی‌ها، حساسیت‌های خاص خود را دارد و هر گونه اتفاق مرتبط با آن می‌تواند موجی از رفتارهای احساسی و خارج از قاعده را در ورزشگاه‌ها دامن بزند که حاشیه‌های باخت خانگی روز گذشته تراکتورسازان مقابل پیکان نیز در این دایره قابل بررسی است.

بدیهی است در شرایطی که تراکتورسازی تا پیش از باخت سنگین هفته گذشته مقابل سپیدرود رشت، یکی از ۲شانس قهرمانی لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور بود، تجربه ۲ شکست پیاپی، موجب عصبانیت طرفداران متعصب آن شد و اتفاقاتی روی داد که به هیچ وجه قابل قبول ورز دوستان و اکثریت طرفداران آن نیست.

در واقع اتفاقات بازی روز گذشته سرخپوشان تبریزی در ورزشگاه یادگار امام از قبیل ورود یکی از هواداران به زمین بازی و درگیری فیزیکی او با مسعود شجاعی، شکستن صندلی‌های ورزشگاه و درگیری با نیروهای پلیس، نتیجه انباشت انتظارات و هیجان ناشی از شکست غیرقابل پیش بینی بود که به سرعت «سرایت روانی» یافت و بخش چشمگیری از هواداران را درگیر کرد.

البته پیش از این برخی از نمایندگان مجلس و مدیران ارشد پیشین آذربایجان شرقی بر ضرورت هوشیاری برای جلوگیری از تکرار حوادث بازی سه سال قبل تراکتورسازی با نفت تهران در فینال لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور در ورزشگاه یادگار امام تاکید کرده بودند، اما با این وجود باخت عصر دیروز تیم محبوب «پرشورها» در خانه، حاشیه ساز شد.

البته پیش از این باخت تیم فوتبال تراکتورسازی مقابل سپیدرود موجب اظهارنظرهایی درباره احتمال تبانی در حوزه فوتبال از سوی نمایندگان مجلس را نیز دامن زده بود، به گونه‌ای که نادر قاضی‌پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، بعد از اتفاقات آن بازی، نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان نوشت و از او خواست که در مورد قضایای مطرح شده تحقیقات لازم انجام شود.

بعد از قاضی‌پور، احمد علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در خانه ملت، هم نامه‌ای اعتراض‌آمیز به وزیر ورزش و جوانان نوشت و خواهان پیگیری این موضوع شد؛ نماینده مردم تبریز در این نامه از سلطانی‌فر خواست تا با مافیای موجود در فوتبال ایران برخورد کند.

شدت تاثر ناشی از کمرنگ شدن امید قهرمانی تراکتورسازی در لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور پس از باخت دیروز به حدی بود که اظهارات تند محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه فرهنگی - ورزشی تراکتورسازی را به دنبال داشت و او با تاکید بر اینکه معادلات مجهول فراوانی در فوتبال و ورزش کشور وجود دارد، گفت: مردم شک نکنند که سه تیم نخست لیگ برتر فوتبال کشور از قبل مهندسی و انتخاب شده‌اند.

زنوزی جمعه شب در گفت وگو با یکی از شبکه‌های رادیویی، اظهار داشت: سئوال من و هواداران تراکتورسازی این است که چرا دو تیم سرخابی تهرانی در هفته‌های اخیر شکایتی از نحوه قضاوت‌ها ندارند و تمام مشکلات داوری متوجه تراکتورسازی و البته سایر تیم‌های شهرستانی است؛ چرا باید در ۲ هفته اخیر چند پنالتی به نفع تیم‌های تبریزی گرفته نشود تا نفع آن به سود تیم‌های مهندسی شده لیگ برتر برود؟

وی ادامه داد: چرا در بازی ماشین سازی با استقلال پنالتی دقیقه ۱ بازی و اخراج مدافع تیم حریف به راحتی نادیده گرفته می‌شود، کسی اعتراض نمی‌کند و صدای فدراسیونی‌ها هم بلند نمی‌شود؟ چرا در بازی تراکتورسازی مقابل پیکان پنالتی محرز روز اسماعیلی فرد نادیده گرفته می‌شود تا این تیم به حاشیه برود؟

زنوزی ادامه داد: اگر ‌یک نفر معمولی و نه با ضریب هوشی بالا، بازی‌های هفته‌های اخیر و نوع چیدمان‌ها را تماشا کند به راحتی مهندسی فوتبال کشور را متوجه می‌شود و به این مسئله پی می‌‌برد.

وی به حواشی بازی تراکتورسازی و سپیدرود نیز اشاره کرد و گفت: چرا در بازی مقابل این تیم در رشت روی زمین چمن مصنوعی گرانول می‌ ریزند؟ چرا ناظران بازی را از استان محل بازی انتخاب می‌‌کنند و گزارشی در این زمینه ارایه نمی‌کنند؟

زنوزی با بیان اینکه یک هفته است از رییس فدراسیون فوتبال وقت ملاقات حضوری خواسته‌ام و هنوز به این درخواست پاسخی داده نشده است، اظهار داشت: البته از وزیر ورزش و جوانان نیز وقت خواستم، اما هنوز جوابی نگرفتم.

وی با بیان اینکه مسئولان ورزش کشور رنگی بوده و برای منابع دو تیم تهرانی فعالیت می‌کنند، افزود: ما و البته سایر تیم‌های شهرستانی باید برای مقام سوم به بعد در لیگ برنامه ‌ریزی کنند، چون تیم‌های اول تا سوم مشخص هستند و ۱۳ تیم دیگر باید برای یک سهمیه باقی مانده لیگ آسیا تلاش کنند و اصلا' شک نکنید که این اتفاق دارد می‌ افتد.

مالک باشگاه تراکتورسازی با طرح این سئوال که چرا به بازیکنی که در ارکان فدراسیون فوتبال محکوم شده است، مجوز بازی دادند، گفت: شاید در سایر نقاط جهان شرط‌ بندی جرم نباشد، اما در ایران شرط‌ بندی قمار بوده و جرم محسوب می‌ شود و کسی که این جرم را مرتکب می‌شود، باید به قوه قضاییه معرفی شود؛ وقتی فدراسیون فردی را محروم به اتهام این جرم محروم کرده، پس چرا به قوه قضاییه معرفی نکرده است؟

زنوزی ادامه داد: آیا اعتبار و آبروی این فرد خاطی از تیم تراکتورسازی بیشتر است؟ یا خود من آبرو و اعتبارم از تیم تراکتورسازی بیشتر است؟ چرا این اتفاقات دارد می‌افتد؟

وی با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان متعلق به همه ۸۰ میلیون ایرانی است اما برای دو تیم قرمز و آبی تهرانی کار می‌کند، گفت: ایران کشور گسترده‌ای است و ما همه ایرانی هستیم و مسئولان توجه کنند که ایران از تهران تا کرج نیست.

زنوزی وجود دو تیم بی طرفدار صنعتی در تهران را شائبه برانگیز خواند و افزود: دو تیم سایپا و پیکان را در تهران نگه داشته‌اند که هوادار ندارد، اما دلیل اصلی آن مهندسی سایر نتایج است تا نتایج تیم‌های مورد دلخواه شان را در تهران رقم بزنند.

وی اضافه کرد: در بازی سایپا و پرسپولیس در نیم فصل اول یک سری اتفاقاتی افتاد که شدتش هم زیاد بود، اما در بازی ماشین‌ سازی با پدیده درگیری‌های کوچک بین ۲ بازیکن افتاد؛ برای بازی شهرستانی‌ها چه احکامی صادر شد و برای این بازی تیم‌های تهرانی چه احکامی داده شد؟

وی خطاب به وزری ورزش و جوانان، گفت: شما وزیر ۲ یا ۳ تیم نیستید، وزیر کل ورزش کشور هستید و باید نظارت‌ را بیشتر کنید؛ چرا فقط به یک یا دو استادیوم می‌‌رسند، چرا به سایر ورزشگاه‌های دیگر رسیدگی نمی‌‌شود؟ چرا وضعیت ورزشگاه تبریز و راه‌های آن و کمبودهای آن رسیدگی نمی‌ شود؟

زنوزی خطاب به رییس فدراسیون فوتبال نیز گفت: آقای تاج اگر خسته شدید از فوتبال بروید تا این فوتبال راحت شود؛ اگر هدف خدمت‌ ‌رسانی هم باشد به اندازه کافی خدمت کردید؛ اکنون با رفتن ‌تان بیشتر از ماندن تان به فوتبال این کشور خدمت می‌ کنید.

وی ادامه داد: اگر یک سری آقایان از فوتبال بروند این فوتبال اصلاح می‌‌شود؛ من آماده مناظره با رییس فدراسیون فوتبال هستم، اما می‌دانم امکان ندارد بیایند و به طور قطع به خاطر کم‌کاری‌های خودشان نخواهند آمد.

پیش از این نیز رحیم شهرتی فر، معاون قبلی سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار پیشین تبریز خواستار اتخاذ تدابیری برای حفظ جایگاه تیم تراکتورسازی در لیگ برتر و جلوگیری از وقوع هر گونه اتفاق ناخوشایند شده بود.

امید که فوتبال کشورمان با دوری از حاشیه‌ها بتواند مسیر رو به پیشرفتی را در سال‌های آینده طی کند.

۳۰۳۸/۵۱۸

خواندن خبر در سایت منبع

با تصمیم کادرفنی تراکتورسازی، تمرین این تیم تعطیل شد

طرفداریخبرگزاری طرفداری
با تصمیم کادرفنی تراکتورسازی، تمرین این تیم تعطیل شد
لیکنز تمرین تیمش را تعطیل کرد.

طرفداری- با تصمیم کادرفنی تراکتورسازی تمرین امروز این تیم تعطیل شد.

به گزارش فارس، تراکتورسازی روز گذشته در دیداری از هفته بیست و ششم لیگ برتر مقابل پیکان متحمل شکست یک بر صفر شد. این شکست با حواشی زیادی همراه شد و هواداران نا راضی تراکتورسازی اقدام به سنگ پرانی و اعتراض به تیم خود کردند. در همین راستا با توجه به شرایط عجیبی که در بازی روز گذشته رخ داد کادرفنی تراکتورسازی تصمیم گرفت برای آرام کردن حواشی تمرین امروز را تعطیل اعلام کند.

قبل از این تراکتورسازی روز بعد از بازی یک جلسه ریکاوری می‌کرد و سپس تمرین این تیم تعطیل می‌شد اما اینبار با تصمیم کادرفنی این تیم اولین تمرین روز بعد از بازی تعطیل شد.

خواندن خبر در سایت منبع

سامان نریمان جهان: دوست دارم تراکتورسازی قهرمان شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم
سامان نریمان جهان: دوست دارم تراکتورسازی قهرمان شود
بازیکن تبریزی تیم فوتبال پیکان ابراز امیدواری کرد که تراکتورسازی امسال جام قهرمانی را از آن خودش بکند.

- اخبار استانها -

سامان نریمان جهان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، درباره پیروزی یک بر صفر پیکان مقابل تراکتورسازی، اظهار داشت: بازی مقابل تراکتورسازی همیشه سخت است، مخصوصا برای من که بچه این شهر هستم و برای تراکتورسازی هم بازی کردم. با این حال مجبورم برای تیم خودم با جان و دل بازی کنم.

وی افزود: من همیشه گفته‌ام که دوست دارم تراکتورسازی قهرمان شود و روی این حرف خودم هم ایستاده‎ام، اما در حال حاضر بازیکن پیکان هستم و نمی‌توانم برای تیمم کم بگذارم.

بازیکن تیم فوتبال پیکان خاطرنشان کرد: خوشحالم که توانستیم تراکتورسازی را ببریم و سه امتیاز از تبریز بگیریم. امیدوارم تا پایان فصل به این روند ادامه بدهیم تا بتوانیم رتبه خوبی کسب کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم/ لحظه حمله هوادار تراکتورسازی به مسعود شجاعی

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
پس از پایان بازی تراکتورسازی و پیکان، یکی از هواداران تراکتور در اعتراض به نحوه بازی تیمش به داخل زمین رفت و با مسعود شجاعی درگیری فیزیکی پیدا کرد.

«تراکتورسازی تبریز» مدعی اما زخم‌خورده

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
«تراکتورسازی تبریز» مدعی اما زخم‌خورده
باور کنیم که یک هسته در فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش برای قهرمانی یکی دو تیم نقشه می‌کشند؟

عصرایران؛ احسان محمدی- شکست هولناک است و دردآور. این را هوادار فوتبال با تک‌تک سلول‌هایش می‌فهمد. هوادارای که ابتدای هر فصل می‌گوید: «امسال دیگه قهرمانیم»! و در انتهای فصل باز ناکام می‌ماند و یک رویای عقیم که باید سال بعد باز در پی تحقق‌اش باشد.

تراکتورسازی تبریز یکی از پرامیدترین تیم‌های لیگ برتر فوتبال ایران در دومین دیدار متوالی شکست خورد تا جام قهرمانی هر روز برای هوادارانش بیشتر در هاله‌ای از مه غلیط فرو برود. آنها در خانه با یک گل مغلوب تیم پیکان شدند و پس از آن نیز شاهد حواشی آزاردهنده‌ای از جمله سیلی‌زدن به مسعود شجاعی، درگیری اشکان دژاگه و زخمی شدن بیش از ۵۰ نفر بودیم.

هواداران تراکتورسازی حق دارند به یکی دو صحنه داوری معترض باشند، همانطور که دیگر تیم‌ها هم اعتراض دارند اما آیا همه چیز تقصیر داوری است یا آنطور که کانال‌های هواداری و مدیرعامل این تیم می‌گویند «تیم حکومتی» و «مهندسی قهرمانی» و … مانع از قهرمانی تراکتورسازی می‌شوند؟

«تراکتورسازی تبریز» مدعی اما زخم‌خورده - 4

باور کنیم که یک هسته در فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش برای قهرمانی یکی دو تیم نقشه می‌کشند؟ وزیر ورزش اعتبار و پست و صندلی‌اش را فدای یک تیم فوتبال و دلخوشی هواداران آن می‌کند و بقیه را دشمن خودش می‌سازد؟

دامن زدن به این نگاه، خطرناک است و ممکن است فراتر از فوتبال هم برود. فدراسیون فوتبال باید پاسخگوی انتقادات باشد اما با ادامه این روند «بوی بهبود ز اوضاع جهان» نمی‌شنوم!

در فوتبالی که سر تا پایش دولتی است و حتی تیم‌هایی که به اصطلاح خصوصی هستند هم از مرحمت‌های کم و زیاد دولت بهره می‌برند اطلاق «تیم حکومتی» به رقبا تا چه اندازه درست است؟ یعنی یکی دو تیم حکومتی و تیم‌های دیگر اپوزیسیون هستند و بازیکنان و هواداران آنها توسط دولت دستگیر، بازداشت و زندانی می‌شوند؟!

شکست هولناک است و دردآور. هیچکدام از ما جای هوادار تبریزی که در زمستان سرد امسال رنج رفتن به ورزشگاه یادگار امام (ره) را به جان خرید نیستیم، ما مثل آنها بعد از گل خوردن با امیدواری «عیبی یوخ» نگفتیم، جای آنها خون دل نخوردیم، درک حال و هوای آنها این روزها دشوار است اما آیا این شیوه اعتراض به کمک‌شان می‌آید؟ سیلی زدن به کاپیتان، متهم کردن دروازه‌بان به تبانی و شرط‌بندی و فحاشی جنسی به اشکان دژاگه امتیازهای رفته را برمی‌گرداند؟

وقتی مدیرعامل باشگاه، بدون سند و مدرک مشخص محسن فروزان را به تبانی متهم کرد، گفتم و نوشتم این اتهام زانوی دیگر بازیکنان را سست می‌کند، آنها را می‌ترساند که شاید قربانی بعدی باشند. اینکه یک پنالتی دادن، یک گل به خودی، یک هدر دادن فرصت و … هم می‌تواند تا این اندازه بی‌رحمانه ترجمه شود و روبروی هواداران خشمگین قرار بگیرند.

تراکتورسازی تبریز یکی از تیم‌هایی است که به لیگ فوتبال ایران شور و خون می‌دهد. آن را گرم و پرهیجان می‌کند، امسال هم به خوبی هزینه کردند، سه کاپیتان تیم ملی ایران را به خدمت گرفتند، هواداران سرسختی دارد، فوتبال زیبایی بازی می‌کنند اما چرا در حالیکه هنوز تکلیف قهرمان مشخص نیست و ۱۲ امتیاز دست نخورده باقیمانده اینطور دست به کشتن خود زده‌اند؟

حال و هوای بازیکنان این تیم را بعد از این دو دیدار تجسم کنید. چطور می‌توانند آرامش داشته باشند و با تمرکز به دیدارهای آینده فکر کنند؟ آیا همه عوامل ناکامی تراکتورسازی بیرون از این باشگاه هستند یا لازم است گاهی به درون خودشان سرک بکشند و ببیند که کسی یا کسانی برای منافع فردی دارند قلب میلیون‌ها هوادار این تیم را غارت می‌کنند.

پپ گواردیولا بعد از شکست دراماتیک مقابل تاتنهام در لیگ قهرمانان اروپا گفت: «زندگی و فوتبال همین است. اما مهم این است که چگونه رفتار می‌کنید. زندگی آسان نیست، شما باید مبارزه و رقابت کنید، اما این که ما چگونه واکنش نشان می‌دهیم مهم است. ما باید شرایط را بپذیریم و نگاه کردن به گذشته به ما کمک نخواهد کرد.»

این واکنش مربیان بزرگ است. آنها تیم‌های بزرگ را می‌سازند و برای بزرگی باید از چالش‌ها تلخ گذر کرد. تراکتورسازی تبریز هنوز بخت قهرمانی دارد، دامن زدن به حاشیه‌ها فقط باعث خوشحالی رقیبان می‌شود. دشمن و رقیب البته همیشه بیرون از باشگاه نیست!

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تابناکتابناک14 ساعت قبل
در جریان دیدار نوئوا شیکاگو و تمپرلی آرژانتین هواداران در جایگاه‌ها با سلاح سرد به جان هم افتادند. به گزارش تابناک ورزشی و به نقل از مارکا، دیدار دو تیم نوئوا شیکاگو و تمپرلی در لیگ دسته دو فوتبال آرژانتین به دلیل درگیری شدید در جایگاه‌ها متوقف شد. تماشاگران با چاقو به جان هم افتادند و مشخص نیست که درگیری میان هواداران یک تیم بوده است یا طرفداران هر دو تیم. با این حال کاملا واضح است که هواداران نوئوا شیکاگو به سمت گروهی می‌دوند که در حال فرار از ورزشگاه هستند و می‌خواهند خود را از ضربه‌های احتمالی نجات دهند. دیدار دو تیم تمپرلی و شیکاگو که دو بار به خاطر درگیری‌ها متوقف شد در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
روزنوروزنو14 ساعت قبل
روزنامه عربستانی قبل از دیدار حساس استقلال برابر الاهلی از تجربه بالای سرمربی آبی پوشان پایتخت سخن به میان آورد. به گزارش ایسنا، در یکی از حساس‌ترین دیدارهای هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا دو تیم استقلال ایران و الاهلی عربستان در کویت به مصاف هم خواهند رفت. روزنامه الریاضیه عربستان از تجربه بالای فرهاد مجیدی در فوتبال خلیج فارس سخن به میان آورد و با تیتر «مجیدی آگاه به فوتبال خلیج» نوشت: فرهاد مجیدی سرمربی استقلال شناخت خوبی از جزئیات فوتبال خلیج (فارس) در کشورهای عربی دارد، چرا که او ۶ سال به عنوان بازیکن در دو لیگ امارات و قطر بازی کرده است. در ادامه این گزارش سایت عربستانی آماده است: مجیدی یک فصل هم راهی لیگ ستارگان قطر شد تا برای الغرافه بازی کند و در سال ۲۰۱۳ با پیراهن استقلال از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. این دیدار درحالی برگزار می‌شود که هر دو تیم استقلال و الاهلی در دیدار نخست خود به تساوی دست پیدا کردند و به همین خاطر به پیروزی در گام دوم نیاز دارند.
ورزش۳ورزش۳18 ساعت قبل
به نظر می‌رسد آنخل، مهاجم ۳۲ ساله ختافه انتخاب نهایی بارسلونا برای تقویت خط حمله خواهد بود. لائوتارو مارتینز، مهاجم جوان و ۲۲ ساله اینتر مهم‌ترین گزینه بارسلونا برای خط حمله در تابستان به شمار می‌آید. این بازیکن در ماه‌های اخیر عملکرد درخشانی داشته و توجه بسیاری از تیم‌های بزرگ اروپایی را به خود جلب کرده است. اما بارسا می‌داند که خرید لائوتارو مارتینز آسان نخواهد بود و آنها قصد ندارند دست به عملیات دیوانه واری برای جذب این بازیکن بزنند. بند فسخی ۱۱۱ میلیون یورویی در قرارداد لائوتارو مارتینز با اینتر وجود دارد که بارسلونا پرداخت چنین رقمی را برای جذب این مهاجم جوان بسیار زیاد می‌داند.
روزنوروزنو15 ساعت قبل
بعد از هفته‌ها مذاکره فشرده و محرمانه، دیوید بکام، مالک باشگاه اینتر میامی در لیگ آمریکا - که چند هفته دیگر اولین بازی خود را در MLS انجام خواهد داد - با سران قطری به توافق رسید و سرمایه گذاران قطری به عنوان اسپانسر این باشگاه فعالیت خواهند کرد. در این قرارداد ۱۸۰ میلیون پوندی که دو هفته پیش به امضا رسیده است، نام قطر در ورزشگاه، البسه و کالاهای تجاری اینتر میامی نقش خواهد بست. اینتر میامی اولین بازی MLS خود را در اول مارس انجام می‌دهد. منابع خبری می‌گویند، بکام ۴۴ ساله اطمینان دارد که این کشور مواضع خود را در مورد مسائل حقوق بشری تعدیل خواهد کرد. بکام نیز چندی پیش از برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ در کشور قطر حمایت کرد و اخیرا عکس سلفی با ناصر الخلیفی، رئیس سرمایه‌گذاری‌های ورزشی قطر منتشر کرد.
مهرمهر15 ساعت قبل
دغدغه اصلی فرهاد مجیدی برای بازی امروز غیبت مهاجمان اصلی تیمش به دلیل مصدومیت و تردید او در انتخاب ۳ بازیکن از بین ۶ مدافع آماده به بازی برای دفاع میانی است. محمد دانشگر محتمل‌ترین انتخاب مجیدی برای قرار گرفتن در پست مدافع میانی سمت راست می‌باشد. مجیدی برای خط حمله‌اش یک انتخاب قطعی و کلی تردید برای انتخاب نفر بعدی دارد. مرادی می‌تواند یک گزینه مناسب برای حضور در ترکیب اصلی و یک گزینه مناسب‌تر برای تعویض باشد. گزینه بعدی و کم احتمال‌تر برای خط حمله، علی دشتی است که البته شواهد نشان می‌دهد احتمال اینکه او در ترکیب اصلی قرار بگیرد زیاد نیست.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، در آستانه دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان ایران و السد قطر، روزنامه «استاد الدوحه» این کشور، گفت‌وگویی با سروش رفیعی داشت که متن این گفت‌وگو در زیر آمده است. یک هفته است که با سپاهان و برای بازی با السد که یکی از بهترین تیم‌هاست، به دوحه آمده‌ایم. با وجود برتری چهار گله، العین تیم ضعیفی نبود و ما در خانه این تیم به نتیجه‌ای دست یافتیم که مستحق آن بودیم. السد بهترین تیم قطر است، همانطور که العین بهترین تیم امارات و النصر بهترین تیم عربستان هستند. در مجموع از تیم خوبی بهره می‌بریم و مربی باتجربه‌ای در مسابقات آسیایی به نام امیر قلعه‌نویی داریم.

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها