اطلاعات شخصی رانندگان تپسی لو رفت
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

اطلاعات شخصی رانندگان تپسی لو رفت

جزئیات لورفتن اطلاعات کاربران تپ سی دوشنبه اعلام می‌شود

ایرناخبرگزاری ایرنا
جزئیات لورفتن اطلاعات کاربران تپ سی دوشنبه اعلام می‌شود
تهران- ایرنا- یک مقام آگاه در نیروی انتظامی با تایید لورفتن اطلاعات کاربران سامانه تاکسی اینترنتی تپ سی گفت: دوشنبه این هفته اطلاعات این رویداد با جزئیات بیشتری از طریق پایگاه اطلاع رسانی پلیس به اطلاع مردم می رسد.

این مقام آگاه در نیروی انتظامی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: لو رفتن اطلاعات شخصی فعالان و کاربران سامانه تاکسی اینترنتی TAP۳۰ در ایران صحت دارد. این اتفاق افتاده و پلیس در حال بررسی موضوع است.

وی درباره جزئیات اطلاعات لو رفته و تعداد افرادی که اطلاعات آنها لو رفته است، اظهار داشت: بیشتر اطلاعات شخصی بوده است و البته اطلاعات خیلی مهمی نیست؛ با این حال اطلاع رسانی رسمی پلیس در این زمینه از طریق سایت رسمی ناجا خواهد بود.

در روزهای گذشته در برخی رسانه‌های داخلی و خارجی اخباری مبنی بر لو رفتن اطلاعات کاربران یکی از تاکسی‌های اینترنتی منتشر شده است، مبنی بر اینکه از طریق لو رفتن قبض رسید کاربران این تاکسی اینترنتی، اطلاعات شخصی شامل نام، نام خانوادگی و کدملی حدود ۶۰ هزار نفر از کاربران این تاکسی لو رفته است.

تاکسی تپسی یکی از دو تاکسی اینترنتی فعال و شناخته شده در ایران است که گفته می‌شود حدود ۷۵۰ هزار کاربر دارد.

اجتمام * ۳۰۶۳*۱۸۳۴

خواندن خبر در سایت منبع

ضعف تپسی در امانت‌داری اطلاعات

موجخبرگزاری موج
ضعف تپسی در امانت‌داری اطلاعات
هک و انتشار اطلاعات 60 راننده و مسافران شرکت تپسی باعث نگرانی بسیاری شده که در صورت دسته‌بندی و تجزیه‌وتحلیل اطلاعات رفت‌وآمد مسافران می تواند تهدیدی بالقوه باشد و حتی زمینه سوءاستفاده های زیادی را به وجود آورده، البته تاکنون مدیران تپسی اعلام کرده اند اطلاعات در اختیار یک نفر است و در حال مذاکره برای جلوگیری از انتشار آن هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، لو رفتن اطلاعات راننده‌های تپسی از طریق هک از سوی کاربران خارجی بسیاری از مشتریان این شرکت را نگران کرده که اطلاعات سفر آن نیز منتشر شده باشد، هرچند این موضوع در نگاه اول چندان پیچیده به نظر نمی‌رسد، اما با توجه به اینکه این اطلاعات مربوط به یک بازه زمانی طولانی است دسته بندی و تحلیل اطلاعات مشتریان می‌تواند خطراتی به همراه داشته باشد، از این رو شرکت تپسی باید با حساسیت بیشتری نسبت به حل این موضوع اقدام کند و دولت نیز سیاست‌های دقیقی برای ارائه دهنده‌ای خدمات استارت آپی لحاظ کند تا در صورتی که از امنیت کافی برخوردار نیستند مجوز فعالیت به آن‌ها ندهد.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز که لو رفتن اطلاعات از شرکت تپسی را تایید کرده است و در این باره گفته است: «گزارش منتشرشده درباره وجود آسیب‌پذیری در نگهداری اطلاعات یک شرکت حمل و نقل اینترنتی صحت دارد. بررسی تکمیلی در جریان است و گزارش آن رسما از طریق مرکز ماهر منتشر خواهد شد. این یک هشدار جدی برای کسب و کارهای اینترنتی بود که در امنیت اطلاعات کاربران جدی‌تر باشند.»

هرچند این اطلاعات در وهله اول از سوی شرکت تپسی تأیید نشده، اما بعد این شرکت در اطلاعیه‌ای نفوذ به برخی سیستم‌های خود را پذیرفت و اعلام کرد، هیچ‌گونه دسترسی به هیچ نوع اطلاعات مسافران مانند اطلاعات سفر، مبدأ، مقصد و زمان سفر و اطلاعات هویتی صورت نگرفته است. تعدادی نفوذ با منشا خارجی به سرورهای این شرکت شده که تنها یکی از سرورهای جانبی مورد نفوذ هکرها با آدرس‌ آی پی متعلق به شرکت اوکراین قرار گرفته و فاکتورهای ۶۰ هزار راننده فعال برای حسابرسی مالیاتی در سال‌های ۹۵ و ۹۶ روی آن نگهداری می‌شدند. از طرف دیگر تأکید شده که همکاری با پلیس فتا و مرکز ماهر در این زمینه ادامه دارد و در پایان مدیران این شرکت تأکید کرده‌اند که در هفته‌های اخیر این شرکت و سایر استارت‌آپ‌های ایرانی با محدودیت‌های ناشی از تحریم‌های فناوری مواجه بوده‌اند که با وجود تمامی مشکلات ازجمله تحریم‌ها و تلاش گسترده برای نفوذ اینترنتی، همچنان مصمم به ارائه خدمات‌رسانی مناسب به کاربران هستند

اشاره این شرکت به محدودیت‌های ناشی از تحریم در اطلاعیه گزارش نفوذ به سیستم‌هایش با انتقادهای کاربران مواجه شد و بسیاری از کاربران این شرکت برای استفاده کردن از محدودیت تحریم برای توجیه این نفوذ را غیرقابل قبول دانستند. البته میلاد منشی‌پور، مدیرعامل شرکت تپسی در دو توییت نسبت به ماجرای لو رفتن اطلاعات رانندگان این شرکت واکنش نشان داد و با عذرخواهی از انجام اقدامات و برنامه عملی برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی خبر داده و همچنین نوشته است «این اطلاعات مربوط به بخشی از مشخصات ۶۰ هزار راننده فعال و ۱۸۰ هزار راننده غیرفعال بوده که شامل اطلاعات مسافران و سفرها نمی‌شود، از طرف دیگر اطلاعات لو رفته فقط در اختیار یک فرد بوده و نشر پیدا نکرده و تپسی در جهت حفظ داده‌ها با فرد مورد نظر در تعامل است».

شاید برخی تصور کنند لو رفتن نام و شماره ملی و شماره تلفن همراه مشترکین اطلاعات چندان محرمانه‌ای نیست و قبلا چنین تجربه اتفاق افتاده است. این تصور درست نیست، زیرا اگر همین اطلاعات دسته‌بندی و تجزیه‌وتحلیل شود با تعیین تعداد سفرها و مقصد هر یک از مسافران می‌تواند آماری از محل رفت‌وآمد مسافران و اطلاعات شخصی همچون شماره موبایل را در اختیار دیگران قرار دهد و زمینه سوءاستفاده‌های زیادی را فراهم کند، اما آن چیزی که مهم‌تر بوده ادامه نشت اطلاعات مسیرهایی کاربران تپسی است که می‌تواند به طوری سازماندهی شده امنیت مسافران را در خطر قرار دهد.

از این رو قانون‌گذاران برای صیانت از حقوق کاربران باید به این موضوع ورود پیدا کند و با تصویب قوانینی، اجرای دوره‌ای تست و نفوذ بر روی App هایی با بیشتر از ۵۰ هزار کاربر را الزامی کند. همچنین روابط عمومی‌های سازمان‌ها نیز باید بیاموزند هنگام بروز حادثه به‌جای پاک کردن صورت مسئله و فرافکنی، اول از همه اصل موضوع را بپذیرند و سپس اطلاع‌رسانی کنند. این حق مسلم کاربران است که بدانند کدام‌یک از اطلاعات شخصی آن‌ها منتشر شده و در اختیار چه کسانی قرار گرفته است؟

خواندن خبر در سایت منبع

شرکت «تپ‌سی» هک شدن یکی از سرورهایش را تایید کرد

فراروخبرگزاری فرارو
شرکت «تپ‌سی» هک شدن یکی از سرورهایش را تایید کرد
در اطلاعیه شرکت تپسی تصریح شده است: با بررسی دقیق‌تر موضوع، تیم امنیت تپ‌سی متوجه تلاش برای تعدادی نفوذ با منشا خارجی به سرور‌های این شرکت شد که تنها یکی از سرور‌های جانبی مورد نفوذ هکر‌ها با آدرس آی‌پی متعلق به کشور اوکراین قرار گرفته است که فاکتور‌های ۶۰ هزار راننده فعال جهت حسابرسی مالیاتی در سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ روی آن نگهداری می‌شدند.
شرکت «تپ‌سی» هک شدن یکی از سرورهایش را تایید کرد - 0

شرکت حمل و نقل اینترنتی «تپسی» با صدور اطلاعیه‌ای با تایید هک شدن یکی از سرور‌های خود اعلام کرد: بخشی از اطلاعاتی که روز گذشته در اینترنت درز پیدا کرد مربوط به فاکتور سفر‌های رانندگان این شرکت است.

به گزارش ایرنا، خبری درمورد هک شدن اطلاعات مربوط به یک شرکت حمل و نقل اینترنتی در ایران به دلیل امنیت پایین منتشر شد، این اطلاعات لو رفته شامل ده‌ها هزار صورت حساب که دارای اطلاعات شخصی نام، نام خانوادگی، شماره ملی و تاریخ صورت حساب‌ها مشترکان است.

شرکت حمل و نقل اینترنتی «تپ‌سی» با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: بخشی از اطلاعاتی که روز گذشته در اینترنت درز پیدا کرده، مربوط به فاکتور سفر‌های رانندگان این شرکت است.

بیشتر بخوانید:

وزیر ارتباطات درز اطلاعات یک تاکسی اینترنتی را تایید کرد

تپسی در این اطلاعیه یادآور شد: پس از بررسی‌های انجام شده توسط تیم امنیت تپ‌سی درخصوص ادعای لو رفتن اطلاعات توسط یک حساب توییتری، نتایج به اطلاع کاربران می‌رسد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: همان‌گونه که در اطلاعیه نخست نیز ذکر شد اولویت تپ‌سی حفاظت از اطلاعات کاربران است. بررسی‌های تپ‌سی هم ثابت کرد تأکید و سرمایه‌گذاری این شرکت بر حفاظت اطلاعات کاربران کاملا به‌جا بوده و در شرایط حیاتی کاملا موثر واقع شده و هیچ‌گونه دسترسی به هیچ نوع اطلاعات مسافران – مانند اطلاعات سفر، مبدا و مقصد و زمان سفر، اطلاعات هویتی صورت نگرفته است.

در اطلاعیه شرکت تپسی تصریح شده است: با بررسی دقیق‌تر موضوع، تیم امنیت تپ‌سی متوجه تلاش برای تعدادی نفوذ با منشا خارجی به سرور‌های این شرکت شد که تنها یکی از سرور‌های جانبی مورد نفوذ هکر‌ها با آدرس آی‌پی متعلق به کشور اوکراین قرار گرفته است که فاکتور‌های ۶۰ هزار راننده فعال جهت حسابرسی مالیاتی در سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ روی آن نگهداری می‌شدند.

منشا و هدف اصلی این نفوذ خارجی برای تپ‌سی مشخص نیست و همکاری تیم امنیت تپ‌سی با پلیس فتا و مرکز ماهر در این زمینه ادامه دارد.

طی هفته‌های اخیر تپ‌سی و سایر استارت‌آپ‌های ایرانی با محدودیت‌های ناشی از تحریم‌های فناوری مواجه بوده‌اند. به رغم تمامی مشکلات اعم از تحریم‌ها و تلاش گسترده برای نفوذ اینترنتی، تپ‌سی همچنان مصمم به ارایه خدمات باکیفیت، امن و مناسب به کاربران است.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز روز گذشته در توییتی گزارش منتشر شده در مورد آسیب‌پذیری در نگهداری اطلاعات یک شرکت را تأیید کرده است و آن را هشداری جدی برای کسب وکار‌های اینترنتی می‌داند. جهرمی از شرکت‌های می‌خواهد در امنیت اطلاعات کاربران خود جدی‌تر باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

تپسی و لو رفتن فاکتورهای رانندگان

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
تپسی و لو رفتن فاکتورهای رانندگان
دنیای اقتصاد : شرکت تپسی اعلام کرد یکی از سرورهای جانبی این شرکت که برای بایگانی فاکتورهای ۶۰ هزار راننده فعال این شرکت مورد استفاده قرار می‌گرفت مورد نفوذ هکرها قرار گرفته است.

روز پنج‌شنبه یک اکانت توییتری متعلق به باب دیاچنگو یک محقق امنیتی اعلام کرده بود که به دیتابیسی دسترسی پیدا کرده که اطلاعات ۵/ ۶ میلیون راننده یک سرویس تاکسی اینترنتی ایرانی روی آن قرار دارد. او تلاش کرد این موضوع را به مرکز ماهر ایران اطلاع دهد. باب دیاچنکو اولین بار خبر لو رفتن اطلاعات کاربران را منتشر کرد. او ابتدا از اطلاعات ۵/ ۶ میلیون راننده تاکسی اینترنتی صحبت کرد ولی بعد اعلام کرد تعداد راننده‌ها ممکن است بین یک تا ۲ میلیون نفر باشد. باب دیاچنکو نگفت این دیتابیس کجاست اما بعدا اعلام کرد این دیتابیس شامل ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار راننده نیست بلکه تعداد رکوردها (‌خط کد نوشته شده) ‌ است. او تصحیح کرد که تعداد رکوردهای یکتای لو رفته ممکن است به یک تا ۲ میلیون برسد چون اطلاعات تکراری در آن وجود دارد. چند ساعت بعد در توییت دیگری اعلام کرد تعداد رکوردهایی که از آن صحبت کرده شامل فاکتورهای تکراری یک راننده می‌تواند باشد و عدد اعلام شده نمایانگر تعداد کل رانندگان نیست. او همچنین نوشت که آن دیتابیس هم اکنون مشکل امنیتی ندارد.

وزیر ارتباطات نخستین مقام دولتی ایران بود که درباره این موضوع اظهار نظر کرد. او در توییتر نوشت که گزارش منتشر شده در مورد وجود آسیب‌پذیری در نگهداری اطلاعات یک شرکت حمل و نقل اینترنتی، صحت دارد. جهرمی نوشت: بررسی تکمیلی در جریان است و گزارش آن رسما از طریق مرکز ماهر منتشر خواهد شد. این یک هشدار جدی برای کسب و کارهای اینترنتی بود. در امنیت اطلاعات کاربران جدی باشید. تپسی در مورد این خبر دو اطلاعیه منتشر کرد. در اطلاعیه نخست این شرکت بر این تاکید کرد که اطمینان کامل دارد اطلاعات کاربران این شرکت ۱۰۰درصد مصون از حمله بوده اما در مورد ادعا برای لو رفتن اطلاعات رانندگان در حال تحقیق بیشتر است. تپسی در بیانیه خود نفوذ به سرورهای جانبی این شرکت را پذیرفت و گفت فاکتور سفر ۶۰ هزار راننده روی سرور مذکور قرار داشته است. این شرکت همچنین اعلام کرد که تعداد کل رانندگانش ۷۵۰ هزار نفر است.

در اطلاعیه دوم که چند ساعت بعد و تقریبا در ساعات اولیه بامداد جمعه منتشر شد تپسی اعلام کرد یکی از سرورهای جانبی‌اش که فاکتورهای ۶۰ هزار راننده آن در سال‌های ۹۵ و ۹۶ روی آن قرار داشته مورد نفوذ قرار گرفته است. تپسی جزئیاتی از این نفوذ منتشر نکرده اما اشاره کرده که مبدا نفوذ ‌ای‌پی اوکراین بوده است. با این توضیحات مشخص شد اعداد ماجرا که ابتدا با ۵/ ۶ میلیون نفر شروع شد و بسیاری را شوکه کرد به ۶۰ هزار نفر کاهش پیدا کرده است. البته تپسی دراطلاعیه دومش نیز تاکید زیادی روی این داشته که این اطلاعات مربوط به کاربر و جزئیات سفر یا اطلاعات آنها نمی‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

درز اطلاعات تپ‌سی شامل مسافران و سفرها نمی‎شود

ایمناخبرگزاری ایمنا
درز اطلاعات تپ‌سی شامل مسافران و سفرها نمی‎شود
میلاد منشی پور، مدیرعامل تپ‌سی، در توئیتر نوشت: بخشی از مشخصات تعدادی از راننده‌ها نشت یافته است که شامل اطلاعات مسافران و سفرها نمی‌شود.

به گزارش ایمنا، میلاد منشی‌پور، مدیرعامل تپ‌سی ضمن عذرخواهی از نشت اطلاعاتی که در از طریق این اپلیکیشن رخ داده است، توضیحاتی را در این خصوص در صفحه توئیترخود منتشر کرد و نوشت:

"از اتفاقی که افتاده ناراحتم، مسئولیت آن را پذیرفته و عذرخواهی می‌کنم. به زودی اقدامات و برنامه عملی خودمان برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی را منتشر خواهیم کرد.

این اطلاعات مربوط به بخشی از مشخصات ۶۰ هزار راننده فعال و ۱۸۰ هزار راننده غیر فعال است؛ شامل اطلاعات مسافران و سفرها نمی‌شود. اطلاعات فوق فقط در اختیار یک فرد بوده که با هدف شناسایی نقاط نفوذ صورت گرفته و نشر پیدا نکرده است. تپسی در جهت حفظ داده‌ها با فرد مورد نظر در تعامل است. "

به گزارش ایمنا، در چند روز اخیر خبر لو رفتن صدها هزار صورتحساب مربوط به تپسی، منتشر شده است. صورتحساب‌های لورفته شامل اطلاعات شخصی، از جمله نام، نام خانوادگی، شماره ملی و تاریخ صورتحساب‌ها بوده است.

شرکت تپسی تایید کرده است که اطلاعات لو رفته روی «سرورهای جانبی» این شرکت نگهداری می‌شده و به ۶۰ هزار راننده‌ای که با این شرکت کار می‌کردند مربوط می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران در بازدید از فروشگاه‌های شهروند در سطح شهر ری پیگیر حواشی اخیر مربوط به «توزیع برنج» شد. خلیل آبادی در این زمینه گفت: سلامت شهروندان و اعتماد آنان برای ما نمایندگان دارای بیشترین درجه اهمیت است و چنین موضوعاتی را با حساسیت فراوانی پیگیری می‌کنیم. وی ادامه داد: بر اساس توضیحات مدیر عامل شرکت شهروند، کوتاهی از شرکت تولید کننده بوده که البته این شرکت برندی معروف بوده و تعجب همگان را نیز در بر داشته است، اما با این وجود شرکت شهروند بر اساس دستور تعزیرات به سرعت این برنج‌ها را جمع آوری کرده و با قیمتی که تعزیرات عنوان داشته به فروش می‌رساند. خلیل آبادی افزود: گرچه چنین مسائلی نباید به وجود بیاید، اما شرایط اقتصادی سبب شده برخی از شرکت‌ها رو به سود جویی و سوءاستفاده بیاورند و لذا باید نظارت در این امر بیشتر شود. اما آنچه که مهم است میزان اعتماد شهروندان به نشان شهروند است که به نظر من این اعتماد از قبل هم بیشتر شده است. وی افزود: شهروند همواره در بحران‌ها یار شهروندان بوده همچنان که در توزیع گوشت مورد اعتماد دولت و مردم بود. این نشان تجاری با امکانات قوی در توزیع و پخش مواد غذایی در شرایط بحرانی همواره مدد رسان شهروندان بوده است. عضو شورای شهر تهران گفت: فروشگاه‌های شهروند علاوه بر توزیع و پخش مواد غذایی در ارائه کیفیت مواد غذایی نیز بسیار خوب عمل کرده‌اند و همانگونه که مشاهده شد در کمترین زمان ممکن با نشان تجاری متخلف برخورد کرده‌اند. وی در ادامه اظهار داشت: این روز‌ها می‌توان رضایت شهروندان را در میزان استقبال از فروشگاه‌های شبانه روزی شهروند دید بعلاوه پراکندگی فروشگاه‌های شهروند در سطح مناطق نیز سبب شده است شهروندان در مناطق خود دسترسی به این مجموعه داشته باشند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
موضع و رویکرد آیت‌الله خامنه‌ای نسبت به پروسه «مذاکرات هسته‌ای با آمریکا» و متن توافق نهایی، مهم‌ترین جزء فرامتن برجام است. لذا پرسش مهمی که پیش کشیده می‌شود آن است که چرا آیت‌الله خامنه‌ای با این مذاکرات موافقت کرده‌اند؟ کلید پاسخ به این پرسش، توجه به مبنای «مردم‌سالاری دینی» است و تا زمانی که یک درک صحیح از این مفهوم در میان نباشد، از رویکرد و مدیریت آیت‌الله خامنه‌ای در موضوع برجام هم رمزگشایی نخواهد شد. بر همین اساس آیت‌الله خامنه‌ای «جهت‌گیری» حکومت به سمت عدالت و سعادت مردم را نیز یک پایه مشروعیت می‌دانند. آیت‌الله خامنه‌ای چرایی صدور این مجوز را شخصا توضیح داده‌اند. آیت‌الله خامنه‌ای در این دو دیدار تاکید می‌کنند صدور این مجوز در پی «اصرار دولت‌ها» و برای کسب «تجربه ملت» صورت گرفته است.

پیامی دارم

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
چه آنهایی که در دفاع مقدس به شهادت رسیدند، چه آنهایی که در دفاع از مرز به شهادت رسیدند، چه آنهایی که در دفاع از امنیت به شهادت رسیدند، چه آنهایی که در دفاع از حرم و از حریم اهل‌بیت به شهادت رسیدند. پیام شهیدان، پیام نفی ترس و اندوه است. امروز هم پیام شهیدان اگر به گوش ما برسد، از ما خوف را و حزن را برطرف خواهد کرد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدارهای مختلف بارها با اشاره به این آیه‌ی شریفه‌ی «پیام شهدا برای امروز ملت ایران» را «نترسیدن و امید داشتن» دانسته‌اند. از این رو پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR همزمان با سوم خردادماه سالروز حماسه فتح خرمشهر، نماهنگ «پیامی دارم» را درباره پیام شهدا به ملت ایران منتشر کرد.

خطر زخم زرد پایتخت را تهدید می‌کند/ خانه‌های بدون حمام، زخم زرد را به تهران بازمی‌گردانند؟ (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
در قلب پایتخت محله‌ای هست که بسیاری از خانه‌هایش حمام ندارند و یکبار از همین محله زخم زرد شیوع پیدا کرد. حالا هوا رو به گرمی می‌رود و خبری از حمام عمومی قدیمی محله هم نیست.

از سوئیس تا عراق٬ چه کشورهایی دنبال میانجیگری بین ایران و آمریکا هستند؟

5+
خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
وانانیوزوانانیوز17 ساعت قبل
روش‌های حل اختلافات سیاسیبرای حل اختلافات سیاسی، نمی‌توان از روش‌های حقوقی استفاده کرد. همچنین می‌توان به مساعی جمیله دبیر کل سازمان ملل متحد در سال ۱۹۷۵ درباره حل اختلاف دو جامعه یونانی و ترک قبرس اشاره کرد. در میانجیگری، میانجی با دادن پیشنهادات لازم در ماهیت دعوا وارد می‌شود، ولی در مساعی جمیله شخص ثالث در ماهیت دعوا دخالتی ندارد. برای واشنگتن نقش سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران و ونزوئلا حائز اهمیت و الویت است. امیدوار بودن ژاپن به ایفای نقش میانجی در تنش‌های ایران و آمریکادولت ژاپن هم امیدوار است که بتواند در راستای حفظ توافق هسته‌ای ایران میان آمریکا و ایران میانجی‌گری کند.

اخبار بیشتر