اطلاعات شخصی رانندگان تپسی لو رفت
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

اطلاعات شخصی رانندگان تپسی لو رفت

جزئیات لورفتن اطلاعات کاربران تپ سی دوشنبه اعلام می‌شود

ایرناخبرگزاری ایرنا
جزئیات لورفتن اطلاعات کاربران تپ سی دوشنبه اعلام می‌شود
تهران- ایرنا- یک مقام آگاه در نیروی انتظامی با تایید لورفتن اطلاعات کاربران سامانه تاکسی اینترنتی تپ سی گفت: دوشنبه این هفته اطلاعات این رویداد با جزئیات بیشتری از طریق پایگاه اطلاع رسانی پلیس به اطلاع مردم می رسد.

این مقام آگاه در نیروی انتظامی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: لو رفتن اطلاعات شخصی فعالان و کاربران سامانه تاکسی اینترنتی TAP۳۰ در ایران صحت دارد. این اتفاق افتاده و پلیس در حال بررسی موضوع است.

وی درباره جزئیات اطلاعات لو رفته و تعداد افرادی که اطلاعات آنها لو رفته است، اظهار داشت: بیشتر اطلاعات شخصی بوده است و البته اطلاعات خیلی مهمی نیست؛ با این حال اطلاع رسانی رسمی پلیس در این زمینه از طریق سایت رسمی ناجا خواهد بود.

در روزهای گذشته در برخی رسانه‌های داخلی و خارجی اخباری مبنی بر لو رفتن اطلاعات کاربران یکی از تاکسی‌های اینترنتی منتشر شده است، مبنی بر اینکه از طریق لو رفتن قبض رسید کاربران این تاکسی اینترنتی، اطلاعات شخصی شامل نام، نام خانوادگی و کدملی حدود ۶۰ هزار نفر از کاربران این تاکسی لو رفته است.

تاکسی تپسی یکی از دو تاکسی اینترنتی فعال و شناخته شده در ایران است که گفته می‌شود حدود ۷۵۰ هزار کاربر دارد.

اجتمام * ۳۰۶۳*۱۸۳۴

خواندن خبر در سایت منبع

ضعف تپسی در امانت‌داری اطلاعات

موجخبرگزاری موج
ضعف تپسی در امانت‌داری اطلاعات
هک و انتشار اطلاعات 60 راننده و مسافران شرکت تپسی باعث نگرانی بسیاری شده که در صورت دسته‌بندی و تجزیه‌وتحلیل اطلاعات رفت‌وآمد مسافران می تواند تهدیدی بالقوه باشد و حتی زمینه سوءاستفاده های زیادی را به وجود آورده، البته تاکنون مدیران تپسی اعلام کرده اند اطلاعات در اختیار یک نفر است و در حال مذاکره برای جلوگیری از انتشار آن هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، لو رفتن اطلاعات راننده‌های تپسی از طریق هک از سوی کاربران خارجی بسیاری از مشتریان این شرکت را نگران کرده که اطلاعات سفر آن نیز منتشر شده باشد، هرچند این موضوع در نگاه اول چندان پیچیده به نظر نمی‌رسد، اما با توجه به اینکه این اطلاعات مربوط به یک بازه زمانی طولانی است دسته بندی و تحلیل اطلاعات مشتریان می‌تواند خطراتی به همراه داشته باشد، از این رو شرکت تپسی باید با حساسیت بیشتری نسبت به حل این موضوع اقدام کند و دولت نیز سیاست‌های دقیقی برای ارائه دهنده‌ای خدمات استارت آپی لحاظ کند تا در صورتی که از امنیت کافی برخوردار نیستند مجوز فعالیت به آن‌ها ندهد.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز که لو رفتن اطلاعات از شرکت تپسی را تایید کرده است و در این باره گفته است: «گزارش منتشرشده درباره وجود آسیب‌پذیری در نگهداری اطلاعات یک شرکت حمل و نقل اینترنتی صحت دارد. بررسی تکمیلی در جریان است و گزارش آن رسما از طریق مرکز ماهر منتشر خواهد شد. این یک هشدار جدی برای کسب و کارهای اینترنتی بود که در امنیت اطلاعات کاربران جدی‌تر باشند.»

هرچند این اطلاعات در وهله اول از سوی شرکت تپسی تأیید نشده، اما بعد این شرکت در اطلاعیه‌ای نفوذ به برخی سیستم‌های خود را پذیرفت و اعلام کرد، هیچ‌گونه دسترسی به هیچ نوع اطلاعات مسافران مانند اطلاعات سفر، مبدأ، مقصد و زمان سفر و اطلاعات هویتی صورت نگرفته است. تعدادی نفوذ با منشا خارجی به سرورهای این شرکت شده که تنها یکی از سرورهای جانبی مورد نفوذ هکرها با آدرس‌ آی پی متعلق به شرکت اوکراین قرار گرفته و فاکتورهای ۶۰ هزار راننده فعال برای حسابرسی مالیاتی در سال‌های ۹۵ و ۹۶ روی آن نگهداری می‌شدند. از طرف دیگر تأکید شده که همکاری با پلیس فتا و مرکز ماهر در این زمینه ادامه دارد و در پایان مدیران این شرکت تأکید کرده‌اند که در هفته‌های اخیر این شرکت و سایر استارت‌آپ‌های ایرانی با محدودیت‌های ناشی از تحریم‌های فناوری مواجه بوده‌اند که با وجود تمامی مشکلات ازجمله تحریم‌ها و تلاش گسترده برای نفوذ اینترنتی، همچنان مصمم به ارائه خدمات‌رسانی مناسب به کاربران هستند

اشاره این شرکت به محدودیت‌های ناشی از تحریم در اطلاعیه گزارش نفوذ به سیستم‌هایش با انتقادهای کاربران مواجه شد و بسیاری از کاربران این شرکت برای استفاده کردن از محدودیت تحریم برای توجیه این نفوذ را غیرقابل قبول دانستند. البته میلاد منشی‌پور، مدیرعامل شرکت تپسی در دو توییت نسبت به ماجرای لو رفتن اطلاعات رانندگان این شرکت واکنش نشان داد و با عذرخواهی از انجام اقدامات و برنامه عملی برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی خبر داده و همچنین نوشته است «این اطلاعات مربوط به بخشی از مشخصات ۶۰ هزار راننده فعال و ۱۸۰ هزار راننده غیرفعال بوده که شامل اطلاعات مسافران و سفرها نمی‌شود، از طرف دیگر اطلاعات لو رفته فقط در اختیار یک فرد بوده و نشر پیدا نکرده و تپسی در جهت حفظ داده‌ها با فرد مورد نظر در تعامل است».

شاید برخی تصور کنند لو رفتن نام و شماره ملی و شماره تلفن همراه مشترکین اطلاعات چندان محرمانه‌ای نیست و قبلا چنین تجربه اتفاق افتاده است. این تصور درست نیست، زیرا اگر همین اطلاعات دسته‌بندی و تجزیه‌وتحلیل شود با تعیین تعداد سفرها و مقصد هر یک از مسافران می‌تواند آماری از محل رفت‌وآمد مسافران و اطلاعات شخصی همچون شماره موبایل را در اختیار دیگران قرار دهد و زمینه سوءاستفاده‌های زیادی را فراهم کند، اما آن چیزی که مهم‌تر بوده ادامه نشت اطلاعات مسیرهایی کاربران تپسی است که می‌تواند به طوری سازماندهی شده امنیت مسافران را در خطر قرار دهد.

از این رو قانون‌گذاران برای صیانت از حقوق کاربران باید به این موضوع ورود پیدا کند و با تصویب قوانینی، اجرای دوره‌ای تست و نفوذ بر روی App هایی با بیشتر از ۵۰ هزار کاربر را الزامی کند. همچنین روابط عمومی‌های سازمان‌ها نیز باید بیاموزند هنگام بروز حادثه به‌جای پاک کردن صورت مسئله و فرافکنی، اول از همه اصل موضوع را بپذیرند و سپس اطلاع‌رسانی کنند. این حق مسلم کاربران است که بدانند کدام‌یک از اطلاعات شخصی آن‌ها منتشر شده و در اختیار چه کسانی قرار گرفته است؟

خواندن خبر در سایت منبع

شرکت «تپ‌سی» هک شدن یکی از سرورهایش را تایید کرد

فراروخبرگزاری فرارو
شرکت «تپ‌سی» هک شدن یکی از سرورهایش را تایید کرد
در اطلاعیه شرکت تپسی تصریح شده است: با بررسی دقیق‌تر موضوع، تیم امنیت تپ‌سی متوجه تلاش برای تعدادی نفوذ با منشا خارجی به سرور‌های این شرکت شد که تنها یکی از سرور‌های جانبی مورد نفوذ هکر‌ها با آدرس آی‌پی متعلق به کشور اوکراین قرار گرفته است که فاکتور‌های ۶۰ هزار راننده فعال جهت حسابرسی مالیاتی در سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ روی آن نگهداری می‌شدند.
شرکت «تپ‌سی» هک شدن یکی از سرورهایش را تایید کرد - 0

شرکت حمل و نقل اینترنتی «تپسی» با صدور اطلاعیه‌ای با تایید هک شدن یکی از سرور‌های خود اعلام کرد: بخشی از اطلاعاتی که روز گذشته در اینترنت درز پیدا کرد مربوط به فاکتور سفر‌های رانندگان این شرکت است.

به گزارش ایرنا، خبری درمورد هک شدن اطلاعات مربوط به یک شرکت حمل و نقل اینترنتی در ایران به دلیل امنیت پایین منتشر شد، این اطلاعات لو رفته شامل ده‌ها هزار صورت حساب که دارای اطلاعات شخصی نام، نام خانوادگی، شماره ملی و تاریخ صورت حساب‌ها مشترکان است.

شرکت حمل و نقل اینترنتی «تپ‌سی» با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: بخشی از اطلاعاتی که روز گذشته در اینترنت درز پیدا کرده، مربوط به فاکتور سفر‌های رانندگان این شرکت است.

بیشتر بخوانید:

وزیر ارتباطات درز اطلاعات یک تاکسی اینترنتی را تایید کرد

تپسی در این اطلاعیه یادآور شد: پس از بررسی‌های انجام شده توسط تیم امنیت تپ‌سی درخصوص ادعای لو رفتن اطلاعات توسط یک حساب توییتری، نتایج به اطلاع کاربران می‌رسد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: همان‌گونه که در اطلاعیه نخست نیز ذکر شد اولویت تپ‌سی حفاظت از اطلاعات کاربران است. بررسی‌های تپ‌سی هم ثابت کرد تأکید و سرمایه‌گذاری این شرکت بر حفاظت اطلاعات کاربران کاملا به‌جا بوده و در شرایط حیاتی کاملا موثر واقع شده و هیچ‌گونه دسترسی به هیچ نوع اطلاعات مسافران – مانند اطلاعات سفر، مبدا و مقصد و زمان سفر، اطلاعات هویتی صورت نگرفته است.

در اطلاعیه شرکت تپسی تصریح شده است: با بررسی دقیق‌تر موضوع، تیم امنیت تپ‌سی متوجه تلاش برای تعدادی نفوذ با منشا خارجی به سرور‌های این شرکت شد که تنها یکی از سرور‌های جانبی مورد نفوذ هکر‌ها با آدرس آی‌پی متعلق به کشور اوکراین قرار گرفته است که فاکتور‌های ۶۰ هزار راننده فعال جهت حسابرسی مالیاتی در سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ روی آن نگهداری می‌شدند.

منشا و هدف اصلی این نفوذ خارجی برای تپ‌سی مشخص نیست و همکاری تیم امنیت تپ‌سی با پلیس فتا و مرکز ماهر در این زمینه ادامه دارد.

طی هفته‌های اخیر تپ‌سی و سایر استارت‌آپ‌های ایرانی با محدودیت‌های ناشی از تحریم‌های فناوری مواجه بوده‌اند. به رغم تمامی مشکلات اعم از تحریم‌ها و تلاش گسترده برای نفوذ اینترنتی، تپ‌سی همچنان مصمم به ارایه خدمات باکیفیت، امن و مناسب به کاربران است.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز روز گذشته در توییتی گزارش منتشر شده در مورد آسیب‌پذیری در نگهداری اطلاعات یک شرکت را تأیید کرده است و آن را هشداری جدی برای کسب وکار‌های اینترنتی می‌داند. جهرمی از شرکت‌های می‌خواهد در امنیت اطلاعات کاربران خود جدی‌تر باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

تپسی و لو رفتن فاکتورهای رانندگان

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
تپسی و لو رفتن فاکتورهای رانندگان
دنیای اقتصاد : شرکت تپسی اعلام کرد یکی از سرورهای جانبی این شرکت که برای بایگانی فاکتورهای ۶۰ هزار راننده فعال این شرکت مورد استفاده قرار می‌گرفت مورد نفوذ هکرها قرار گرفته است.

روز پنج‌شنبه یک اکانت توییتری متعلق به باب دیاچنگو یک محقق امنیتی اعلام کرده بود که به دیتابیسی دسترسی پیدا کرده که اطلاعات ۵/ ۶ میلیون راننده یک سرویس تاکسی اینترنتی ایرانی روی آن قرار دارد. او تلاش کرد این موضوع را به مرکز ماهر ایران اطلاع دهد. باب دیاچنکو اولین بار خبر لو رفتن اطلاعات کاربران را منتشر کرد. او ابتدا از اطلاعات ۵/ ۶ میلیون راننده تاکسی اینترنتی صحبت کرد ولی بعد اعلام کرد تعداد راننده‌ها ممکن است بین یک تا ۲ میلیون نفر باشد. باب دیاچنکو نگفت این دیتابیس کجاست اما بعدا اعلام کرد این دیتابیس شامل ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار راننده نیست بلکه تعداد رکوردها (‌خط کد نوشته شده) ‌ است. او تصحیح کرد که تعداد رکوردهای یکتای لو رفته ممکن است به یک تا ۲ میلیون برسد چون اطلاعات تکراری در آن وجود دارد. چند ساعت بعد در توییت دیگری اعلام کرد تعداد رکوردهایی که از آن صحبت کرده شامل فاکتورهای تکراری یک راننده می‌تواند باشد و عدد اعلام شده نمایانگر تعداد کل رانندگان نیست. او همچنین نوشت که آن دیتابیس هم اکنون مشکل امنیتی ندارد.

وزیر ارتباطات نخستین مقام دولتی ایران بود که درباره این موضوع اظهار نظر کرد. او در توییتر نوشت که گزارش منتشر شده در مورد وجود آسیب‌پذیری در نگهداری اطلاعات یک شرکت حمل و نقل اینترنتی، صحت دارد. جهرمی نوشت: بررسی تکمیلی در جریان است و گزارش آن رسما از طریق مرکز ماهر منتشر خواهد شد. این یک هشدار جدی برای کسب و کارهای اینترنتی بود. در امنیت اطلاعات کاربران جدی باشید. تپسی در مورد این خبر دو اطلاعیه منتشر کرد. در اطلاعیه نخست این شرکت بر این تاکید کرد که اطمینان کامل دارد اطلاعات کاربران این شرکت ۱۰۰درصد مصون از حمله بوده اما در مورد ادعا برای لو رفتن اطلاعات رانندگان در حال تحقیق بیشتر است. تپسی در بیانیه خود نفوذ به سرورهای جانبی این شرکت را پذیرفت و گفت فاکتور سفر ۶۰ هزار راننده روی سرور مذکور قرار داشته است. این شرکت همچنین اعلام کرد که تعداد کل رانندگانش ۷۵۰ هزار نفر است.

در اطلاعیه دوم که چند ساعت بعد و تقریبا در ساعات اولیه بامداد جمعه منتشر شد تپسی اعلام کرد یکی از سرورهای جانبی‌اش که فاکتورهای ۶۰ هزار راننده آن در سال‌های ۹۵ و ۹۶ روی آن قرار داشته مورد نفوذ قرار گرفته است. تپسی جزئیاتی از این نفوذ منتشر نکرده اما اشاره کرده که مبدا نفوذ ‌ای‌پی اوکراین بوده است. با این توضیحات مشخص شد اعداد ماجرا که ابتدا با ۵/ ۶ میلیون نفر شروع شد و بسیاری را شوکه کرد به ۶۰ هزار نفر کاهش پیدا کرده است. البته تپسی دراطلاعیه دومش نیز تاکید زیادی روی این داشته که این اطلاعات مربوط به کاربر و جزئیات سفر یا اطلاعات آنها نمی‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

درز اطلاعات تپ‌سی شامل مسافران و سفرها نمی‎شود

ایمناخبرگزاری ایمنا
درز اطلاعات تپ‌سی شامل مسافران و سفرها نمی‎شود
میلاد منشی پور، مدیرعامل تپ‌سی، در توئیتر نوشت: بخشی از مشخصات تعدادی از راننده‌ها نشت یافته است که شامل اطلاعات مسافران و سفرها نمی‌شود.

به گزارش ایمنا، میلاد منشی‌پور، مدیرعامل تپ‌سی ضمن عذرخواهی از نشت اطلاعاتی که در از طریق این اپلیکیشن رخ داده است، توضیحاتی را در این خصوص در صفحه توئیترخود منتشر کرد و نوشت:

"از اتفاقی که افتاده ناراحتم، مسئولیت آن را پذیرفته و عذرخواهی می‌کنم. به زودی اقدامات و برنامه عملی خودمان برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی را منتشر خواهیم کرد.

این اطلاعات مربوط به بخشی از مشخصات ۶۰ هزار راننده فعال و ۱۸۰ هزار راننده غیر فعال است؛ شامل اطلاعات مسافران و سفرها نمی‌شود. اطلاعات فوق فقط در اختیار یک فرد بوده که با هدف شناسایی نقاط نفوذ صورت گرفته و نشر پیدا نکرده است. تپسی در جهت حفظ داده‌ها با فرد مورد نظر در تعامل است. "

به گزارش ایمنا، در چند روز اخیر خبر لو رفتن صدها هزار صورتحساب مربوط به تپسی، منتشر شده است. صورتحساب‌های لورفته شامل اطلاعات شخصی، از جمله نام، نام خانوادگی، شماره ملی و تاریخ صورتحساب‌ها بوده است.

شرکت تپسی تایید کرده است که اطلاعات لو رفته روی «سرورهای جانبی» این شرکت نگهداری می‌شده و به ۶۰ هزار راننده‌ای که با این شرکت کار می‌کردند مربوط می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا14 ساعت قبل
انتخابات مجلس یازدهم در حالی پیش رو است که اغلب تائید صلاحیت‌شدگان از یک طیف خاص هستند و این اولین بار نیست که شاهد حضور یک جناح سیاسی در مجلس هستیم. در آن زمان شاهد بودیم که کشور نتوانست از تنگناها به‌درستی عبور کند و دچار چالش‌های فراوانی شدیم. بنابراین، روند پیش‌گرفته شده به‌هیچ‌عنوان روند مطلوبی نیست و باید نسبت به این قضیه فکر عاجلی شود. این البته بیش از اینکه مربوط به انتخابات باشد مربوط به یک نوع نگرش است که متأسفانه سال‌ها است که در اداره کشور حاکم شده است. بدون شک این مسیری نیست که خواست مردم باشد و طبیعتا پاسخگوی عواقب آن باید کسانی باشند که چنین نتایجی را رقم زدند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین14 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| سیدابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه، در نشست هم اندیشی شورای عالی قوه قضاییه با نهادهای مردمی با موضوع «آیین رونمایی و ابلاغ دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی قوه قضاییه» گفت: از روح امام (ره) و شهدا استمداد می‌طلبیم که نسبت به انجام وظایف ما را مدد کنند. همچنین از سازمان‌های مردم نهاد تشکر می‌کنم که جلسه عالی شورای قوه قضاییه امروز مزین به حضور این عزیزان شده است. وی افزود: ما به قوه قضاییه قوی می‌اندیشیم نه قوه قضاییه بزرگ. قوه قضاییه قوی آن است که اجرای حق کند و بتواند نگاه مردم را در فرآیند دادرسی همراه داشته باشد. این کار یک حرکت دو سویه نیاز دارد؛ یعنی هم باید قوه قضاییه نگاهش به حمایت مردم و مشارکت آنها باشد و هم مردم این باور و اراده قوی را در عمل و اجرا داشته باشند.
ایلناایلنا14 ساعت قبل
سقوط میلگردها موجب مرگ یک کارگر در اصفهان شد. به گزارش خبرنگار ایلنا، یک کارگر هنگام بارگیری میلگرد به خودرو در اصفهان جان خود را از دست داد. در این حادثه که روز گذشته، ۲۷ بهمن ماه در خیابان امام خمینی اصفهان رخ داد، میلگرد‌ها براثر بی احتیاطی از محل بارگیری بر روی کارگر واژگون و موجب مرگ وی شد. در نهایت به علت شدت جراحت این کارگر جان خود را از دست داد و جسد او تحویل عوامل انتظامی اصفهان شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴13 ساعت قبل
ساعت ۲۴-کلیپ‌هایی که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده و در آن تبلیغات نامتعارفی از نامزدهای نمایندگی مجلس به نمایش در آمده، به سبب برخی سختگیری‌هاست. دیده شده یکی از نامزدها با پوشیدن لباس پلنگی ادعا می‌کند من پلنگ هستم و اگر وارد مجلس شوم شاخ وزیر را می‌شکنم. در سوی دیگر باید یادآور شد که با چنین نماینده‌هایی جامعه سخت به سمت دموکراسی حرکت خواهد کرد. نهایتا می‌توان گفت نباید در بررسی صلاحیت‌ها نماینده‌هایی که سلامت خود را به شکل‌های مختلف نشان داده‌اند مانند آقایان محمود صادقی، علی مطهری و … از این عرصه باز بمانند. همانطور که می‌گویند سالی که نکوست از بهارش پیداست؛ این مسائل در ارتباط با مجلس یازدهم نگرانی‌هایی را ایجاد خواهد کرد.
الفالف14 ساعت قبل
ما به عنوان قوه بزرگ فقط یک وسعت نمی‌خواهیم بلکه به قوه قضائیه قوی می‌اندیشیم که اجرای عدالت و حق را بکند و نگاه مردم را در فرایند دادرسی و پیگیری‌های اجتماعی با خود همراه کند. رئیس قوه قضائیه با اشاره به حرکت دو سویه بین دستگاه قضا و مردم گفت: هم قوه قضائیه به مردم و نگاه به مشارکت آنها نیاز دارد و هم مردم باور، اراده و اقدام را در حوزه عمل باید داشته باشد. آیت‌الله رئیسی گفت: شاخص امروز، همدلی است که باید با مردم کار مشترکی انجام داد و پیامد آن اعتمادسازی در جامعه است و قوه قضائیه در تراز خواهد بود. وی با اشاره به دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه گفت: این دستورالعمل یکی از گام‌های مثبتی است که بیش از ۳۰ جلسه صاحبنظران وقت گذاشته‌اند تا بتوان قانونمند به مشارکت مردم نقش بدهند. وی گفت: سازوکار جدیدی در بحث نهاد داوری، میانجی‌گری و شورای حل اختلاف در دستگاه قضا ایجاد شده و در گام دوم حرکت انقلاب نقش مشارکت‌های مردمی در عموم کارها را می‌توان تعریف کرد و مقدمات آن اکنون آماده شده است.
ایرناایرنا13 ساعت قبل
با وجود اعلام چندباره مسئولان شهرداری و پلیس در خصوص ممنوعیت فعالیت پارکبانان اما هنوز در برخی معابر بعضی افراد با عنوان «پارکبان» فعالیت می‌کنند و از شهروندان در ازای جای پارک، هزینه می‌گیرند. «محمد علیخانی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت که ما اصلا پارکبان نداریم و فعالیت افرادی با این عنوان در شهر غیر قانونی است. وی یادآور شد که با مصوبه شورای شهر، پارکبان جمع شده و اگر در منطقه‌ای حضور دارند، شهروندان نباید پول بدهند. وی با اشاره به حضور پارکبان‌ها در برخی مناطق از جمله منطقه ۱۹ شهرداری تهران گفت: این موضوع از سوی کلانتری انجام شده و توجیه می‌کنند که چون امنیت نیست، ‌ به خاطر ایجاد امنیت و حافظت از خودرو شهروندان، پارکبان مستقر کرده‌اند. علیخانی تاکید کرد که این اقدام غیر قانونی است و قانونی نداریم که بر اساس آن کلانتری‌ها برای پارک حاشیه‌ای، پارکبان بگذارند.

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها