زلنسکی کمدین اوکراینی به سمت ریاست‌جمهوری این کشور رسید
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

زلنسکی کمدین اوکراینی به سمت ریاست‌جمهوری این کشور رسید

اتحادیه اروپا از دولت جدید اوکراین حمایت می‌کند

مهرخبرگزاری مهر
اتحادیه اروپا از دولت جدید اوکراین حمایت می‌کند
رئیس شورای اروپا در صفحه توئیتر خود در خصوص انتخابات ریاست جمهوری اوکراین نوشت که اتحادیه اروپا از دولت جدید این کشور حمایت می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه دی ولت، «دونالد تاسک» رئیس شورای اروپا در صفحه توئیتر خود با اشاره به اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری اوکراین نوشت: انتخابات ریاست جمهوری اوکراین در فضایی آزاد و توأم با دمکراسی برگزار شد.

تاسک در ادامه مطلب خود آورده است: اتحادیه اروپا با احترام به آرای مردمی در اوکراین از دولت جدید این کشور حمایت می‌کند.

گفتنی است که «ولادیمیر زلنسکی» با کسب ۷۱٫۹ درصد آرا توانست در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اوکراین بر پتروپوروشنکو رئیس جمهور سابق اوکراین پیروز شود.

خواندن خبر در سایت منبع

زلنسکی پیروز انتخابات اوکراین؛ چالش‌های پیش روی رئیس جمهور جدید اوکراین

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
زلنسکی پیروز انتخابات اوکراین؛ چالش‌های پیش روی رئیس جمهور جدید اوکراین
خبرگزاری میزان- ولودیمیر زلنسکی، کمدین اوکراینی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور به پیروزی رسید با این وجود تحلیل‎گران می‎گویند که زلنسکی با چالش‌های بسیاری در آینده مواجه خواهد بود.

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری میزان؛ دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اوکراین روز یکشنبه ۲۱ اوریل (یکم اردیبهشت ماه) برگزار شد و «ولودیمیر زلنسکی»، کمدین تلویزیونی موفق شد تا در این دور از انتخابات «پترو پروشنکو» را شکست دهد.

پروشنکو در پی اعلام نتایج انتخابات، شکست در انتخابات را پذیرفته و پیروزی زلنسکی در انتخابات را به وی تبریک گفته است، اما با این وجود اعلام کرده که از سیاست کناره‌گیری نخواهد کرد.

این کمدین اوکراینی بدون هیچ‌گونه سابقه فعالیت سیاسی وارد عرصه انتخابات اوکراین شده است.

زلنسکی پیروز انتخابات اوکراین؛ چالش‌های پیش روی رئیس جمهور جدید اوکراین - 4

پایگاه سی‌ان‌ان در گزارشی به این موضوع پرداخته و می‌نویسد: اثبات توانایی خود در برابر مخالفان مردد و جامعه بین‌المللی برای زلنسکی بسیار حائز اهمیت است.

این گزارش می‎گوید: یکی از موارد اصلی در لیست اموری که زلنسکی باید به آن‌ها بپردازد درک تنش روز افزون اوکراین با روسیه و بازگرداندن ۲۴ ملوان بازداشت شده از سوی روسیه در بندر کرچ است که ماه نوامبر سال گذشته بازداشت شدند.

زلنسکی پیروز انتخابات اوکراین؛ چالش‌های پیش روی رئیس جمهور جدید اوکراین - 7

زلنسکی در نخستین نطق خود پس از پیروزی در انتخابات، بازگرداندن این افراد از روسیه را از اولویت‌های خود برشمرده است.

وی در این سخنرانی همچنین بر احیای «پیمان مینسک» تأکید کرده است.

زلنسکی پیروز انتخابات اوکراین؛ چالش‌های پیش روی رئیس جمهور جدید اوکراین - 11

سران کشور‌های اروپایی، دبیر کل ناتو و همچنین رئیس شورای اروپا پیروزی زلنسکی را در این انتخابات تبریک گفته‌اند.

سی‌ان‌ان در گزارش خود به موضوع تنش اوکراین با روسیه و بازداشت ملوانان اوکراینی اشاره کرده و می‌نویسد که زلنسکی در این موضوع باید به گونه‌ای اقدام کند که برچسب بی‌تجربگی و ساده‌لوحی و حتی در بدبینانه‌ترین حالت اتهام خائن بودن که از سوی برخی گروه‌های میهن پرست و مخالف مذاکره با روسیه در این کشور مطرح می‌شود، را از خود دور سازد.

زلنسکی پیروز انتخابات اوکراین؛ چالش‌های پیش روی رئیس جمهور جدید اوکراین - 14

در همین حال وزارت خارجه روسیه نیز با انتشار بیانیه‌ای پیروزی زلنسکی در انتخابات اوکراین را «تلاش ملت اوکراین» برای تغییر توصیف کرده است.

«گریگوری کاراسین»، معاون وزیر خارجه روسیه در این باره گفته که پیروزی زلنسکی حاکی از آن است که مردم اوکراین برای ایجاد تغییر رأی داده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

متعهد به ادامه مذاکره با اوکراین و اجرای توافقنامه مینسک هستیم

مهرخبرگزاری مهر
متعهد به ادامه مذاکره با اوکراین و اجرای توافقنامه مینسک هستیم
وزیر خارجه روسیه در اظهاراتی عنوان داشت که مسکو به دنبال ادامه مذاکره میان کی‌یف با جمهوری های دونسک و لوگانسک است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در اظهاراتی عنوان داشت: مسکو تلاش می‌کند تا مذاکراتی میان دونسک، لوگانسک و کی یف انجام شود. ما تلاش زیادی انجام می‌دهیم تا سران جمهوری‌های خودخوانده دونسک و لوگانسک را متقاعد به اجرای توافقنامه مینسک نمائیم.

منظور لاوروف از توافقنامه مینسک، توافقی است که میان رهبران روسیه، اوکراین، آلمان و فرانسه برای کاهش تنش‌ها در اوکراین و همچنین میان کی‌یف و بخش‌های جدا شده از اوکراین حاصل شده است.

وزیر خارجه روسیه در ادامه افزود: این ما هستیم که این افراد را متقاعد می‌کنیم تا یک بار دیگر آمادگی خود را برای حل تنش‌ها نشان داده و با اوکراین به صلح برسند.

لاوروف در ادامه از نحوه برخورد مقامات اوکراین با اقدامات روسیه برای بازگرداندن آرامش به منطقه انتقاد کرد.

در پی بحران سال‌های گذشته در اوکراین و به دنبال جدا شدن کریمه از این کشور، مقامات لوگانسک و دونسک نیز ادعای استقلال و جمهوری کردند. کی‌یف مسکو را متهم به تحریک مقامات دونسک و لوگانسک برای جدایی از اوکراین می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

کمدین اوکراینی، رئیس‌جمهور شد!

مهرخبرگزاری مهر
ولادیمیر الکساندرویچ زلنسکی زاده 40ساله، کمدین و مجری تلویزیونی اوکراین در انتخابات اخیر این کشور با آرای بیش از ۳۰ درصدی، رئیس‌جمهور شد. یکی از فیلم‌های پرطرفدار او را می‌بینید!

عکس/ پیروزی زلنسکی در انتخابات اوکراین

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ پیروزی زلنسکی در انتخابات اوکراین

دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری اوکراین روز یکشنبه، یکم اردیبهشت، در این کشور برگزار شد و بنابر نتایج اولیه، ولودیمیر زلنسکی، موفق شده است پترو پوروشنکو، رئیس‌جمهوری فعلی، را شکست دهد.

عکس/ پیروزی زلنسکی در انتخابات اوکراین - 1عکس/ پیروزی زلنسکی در انتخابات اوکراین - 3عکس/ پیروزی زلنسکی در انتخابات اوکراین - 4عکس/ پیروزی زلنسکی در انتخابات اوکراین - 5عکس/ پیروزی زلنسکی در انتخابات اوکراین - 6عکس/ پیروزی زلنسکی در انتخابات اوکراین - 7عکس/ پیروزی زلنسکی در انتخابات اوکراین - 8عکس/ پیروزی زلنسکی در انتخابات اوکراین - 9عکس/ پیروزی زلنسکی در انتخابات اوکراین - 11عکس/ پیروزی زلنسکی در انتخابات اوکراین - 12عکس/ پیروزی زلنسکی در انتخابات اوکراین - 13عکس/ پیروزی زلنسکی در انتخابات اوکراین - 14عکس/ پیروزی زلنسکی در انتخابات اوکراین - 15عکس/ پیروزی زلنسکی در انتخابات اوکراین - 16عکس/ پیروزی زلنسکی در انتخابات اوکراین - 17عکس/ پیروزی زلنسکی در انتخابات اوکراین - 18

خواندن خبر در سایت منبع

استولتنبرگ به رئیس جمهور جدید اوکراین تبریک گفت

مهرخبرگزاری مهر
استولتنبرگ به رئیس جمهور جدید اوکراین تبریک گفت
دبیرکل ناتو در پیامی توئیتری به رئیس جمهور اوکراین بابت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری تبریک گفت و نسبت به ادامه همکاری با این کشور ابراز امیدواری کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانووستی، «ینس استولتنبرگ» دبیر کل ناتو به «ولادیمیر زلنسکی» رئیس جمهور جدید اوکراین بابت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور تبریک گفت.

استولتنبرگ در صفحه توئیتر خود نوشت: انتخاب شدن زلنسکی در انتخابات ریاست جمهوری اوکراین را تبریک میگویم. اوکراین یک شریک ارزشمند ناتو است و ما منتظر ادامه همکاری‌هایمان هستیم.

گفتنی است که «ولادیمیر زلنسکی» با کسب ۷۱٫۹ درصد آرا توانست در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اوکراین بر پتروپوروشنکو رئیس جمهور سابق اوکراین پیروز شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، یکی از رهبران ائتلاف فتح عراق به اخبار مربوط به قرارداد کلان تسلیحاتی میان بغداد و واشنگتن در ازای اجازه دادن آمریکا به بغداد برای وارد کردن گاز و فرآورده‌های نفتی از ایران و دور نگه داشتن آن از تبعات تنش احتمالی میان آمریکا و ایران، واکنش نشان داد. معین الکاظمی گفت: چنین پیشنهاد یا باج خواهی از سوی واشنگتن در قبال عراق در کار نیست به ویژه که عراق پولی ندارد و نمی‌تواند قرارداد کلان تسلیحاتی امضا کند. وی افزود: عراق در حال حاضر به سلاح آمریکایی نیازی ندارد و سلاح کافی در اختیار دارد. الکاظمی تاکید کرد: موضع عراق قوی است و می‌تواند به دیگران نه بگوید به ویژه که اگر آمریکا بخواهد قراردادی را تحت فشار بر عراق دیکته کند. این در حالی است که قبلا «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای از فروش ۸٫۱ میلیارد دلار تسلیحات نظامی به کشورهای عربستان، امارات و اردن خبر داده بود.

پیامی دارم

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
چه آنهایی که در دفاع مقدس به شهادت رسیدند، چه آنهایی که در دفاع از مرز به شهادت رسیدند، چه آنهایی که در دفاع از امنیت به شهادت رسیدند، چه آنهایی که در دفاع از حرم و از حریم اهل‌بیت به شهادت رسیدند. پیام شهیدان، پیام نفی ترس و اندوه است. امروز هم پیام شهیدان اگر به گوش ما برسد، از ما خوف را و حزن را برطرف خواهد کرد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدارهای مختلف بارها با اشاره به این آیه‌ی شریفه‌ی «پیام شهدا برای امروز ملت ایران» را «نترسیدن و امید داشتن» دانسته‌اند. از این رو پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR همزمان با سوم خردادماه سالروز حماسه فتح خرمشهر، نماهنگ «پیامی دارم» را درباره پیام شهدا به ملت ایران منتشر کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با ارسال پیامی در صفحه توئیتر خود به نقل از لیندسی گراهام، سناتور آمریکایی نوشت: اگر آنها (دموکرات‌ها) برای استیضاح، که هیچ کاری نکرده است، تلاش کنند، در نهایت باعث خواهند شد که او دوباره به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شود. ترامپ افزود: استیضاح برای جرایم سنگین و بزهکاری است. هیچ گونه جرم یا بزهکاری رخ نداده، مگر مواردی که طرف مقابل (دموکرات‌ها) مرتکب آنها شده است! انتقاد ترامپ از پافشاری دموکرات‌ها بر شهادت دادن مولردونالد ترامپ در یکی دیگر از توئیت‌های امروز خود نوشت: نمی‌دانم چرا دموکرات‌های رادیکال چپ خواستار ادای شهادت باب مولر هستند، در حالیکه او به تازگی گزارشی ۴۰ میلیون دلاری منتشر کرد که با صدای بلند و آشکار به همه اعلام می‌کند هیچ گونه تبانی و جلوگیری از اجرای عدالت رخ نداده است (زمانی که جرم رخ نداده است، چگونه می‌توان از اجرای عدالت جلوگیری کرد؟). دموکرات‌ها فقط دنبال دردسر و تکرار دوباره این روند هستند!

فیلم | اقدام خطرناک یک جوان به دلیل کمبود امکانات در لرستان

خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل

از سوئیس تا عراق٬ چه کشورهایی دنبال میانجیگری بین ایران و آمریکا هستند؟

5+
خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
وانانیوزوانانیوز18 ساعت قبل
روش‌های حل اختلافات سیاسیبرای حل اختلافات سیاسی، نمی‌توان از روش‌های حقوقی استفاده کرد. همچنین می‌توان به مساعی جمیله دبیر کل سازمان ملل متحد در سال ۱۹۷۵ درباره حل اختلاف دو جامعه یونانی و ترک قبرس اشاره کرد. در میانجیگری، میانجی با دادن پیشنهادات لازم در ماهیت دعوا وارد می‌شود، ولی در مساعی جمیله شخص ثالث در ماهیت دعوا دخالتی ندارد. برای واشنگتن نقش سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران و ونزوئلا حائز اهمیت و الویت است. امیدوار بودن ژاپن به ایفای نقش میانجی در تنش‌های ایران و آمریکادولت ژاپن هم امیدوار است که بتواند در راستای حفظ توافق هسته‌ای ایران میان آمریکا و ایران میانجی‌گری کند.

اخبار بیشتر