اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه 2 اردیبهشت‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه 2 اردیبهشت‌ماه

فروش فوری خودروهای لوکس هم فوری تکمیل ظرفیت شد!

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
فروش فوری خودروهای لوکس هم فوری تکمیل ظرفیت شد!

هفته گذشته شرکت پرشیا خودرو تعدادی از خودروهای صفر کیلومتر ب ام و را با افزایش قیمت و به صورت فروش فوری به بازار کشور عرضه کرد.

به گزارش عصر ایران خودروهایی چون ب ام و X۱ و ۷۳۰i که بهایی میان یک میلیارد و سیصد میلیون تومان تا ۳ میلیارد تومان را داشتند، بر خلاف تصور عمومی خیلی سریع به فروش رسیدند و دیدیم که حتی خودروهای گران قیمت هم در شرایط فعلی بازار، در کمتر از یک روز تکمیل ظرفیت می‌شوند.

فروش فوری خودروهای لوکس هم فوری تکمیل ظرفیت شد! - 3

یک منابع آگاه به خبرنگار اسب بخار گفته در هفته گذشته و با آغاز فروش فوری پرشیا خودرو برای ب ام و X۱، تنها در عرض سه ساعت چند ده دستگاه از این کراس اوور لوکس آلمانی به فروش رسید و جالب بود که اکثر خریداران این خودرو، از دلالان و فعالان بازار آزاد خودرو بوده‌اند.

با اینکه در این طرح فروش، شرکت عرضه کننده بهای X۱ را افزایش داده بود که پیش بینی می‌شد تا استقبال آنچنان خوبی از جانب بازار صورت نپذیرد، اما مشاهده کردیم که این خودروها به سرعت تکمیل ظرفیت شدنددهند.

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش تولید خودروهای برقی آئودی +تصاویر

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
کاهش تولید خودروهای برقی آئودی +تصاویر
آئودی به دلیل کمبود در باتری‌های مخصوص خودروهای برقی این شرکت، تولید آن‌ها را کاهش داد.

شرکت خودروسازی آئودی به علت کمبود باتری مخصوص تولید خودرو‌های E-Tron خود را کاهش می‌دهد. بر اساس اسناد منتشر شده در یک روزنامه بلژیکی تا پبش از این قرار بود آئودی تا پایان سال ۲۰۱۹ تعداد ۵۵۸۳۰ دستگاه از خودرو‌های مجهز به باتری E-Tron را تولید کند، ولی پس از روبه‌رو شدن با کمبود این باتری‌ها شرکت آئودی تولیدات خود را کاهش داد و به عدد ۴۵۲۴۲ دستگاه رساند.

بررسی‌ها نشان داده است که این کمبود باتری مورد نیاز در شرکت آئودی به علت کاهش تولیدات این نوع از باتری در شرکت ال‌جی است. ال‌جی در همکاری مستقیم با شرکت آئودی است و مسئولیت ساخت باتری خودرو‌های آئودی را دارد. یکی از مدیران ارشد ال‌جی در همین رابطه گفت: شرکتی که با LG همکاری داشته است و قطعات لازم برای باتری‌های E-Tron را تامین می‌کند، اخیرا به دلیل پاره‌ای مشکلات قطعات مورد نیاز را ارسال نکرده و همین موضوع باعث کاهش شدید باتری‌های تولید LG شده است.

کاهش تولید خودروهای برقی آئودی +تصاویر - 3

آئودی شاسی بلند E-Tron را در اروپا به صورت رسمی معرفی و عرضه کرده است، ولی این خودرو هنوز در آمریکا معرفی نشده است و طبق برنامه این شرکت تا ماه آینده به ایالات متحده آمریکا می‌رسد. با وجود مشکلات ایجاد شده در تامین باتری خودرو، مدیران آئودی اصرار دارند تا پایان امسال تعداد زیادی از خودرو‌های E-Tron را تولید کنند و به همین دلیل ساعات کاری مهندسان و متخصصان این شرکت را از ۶ ساعت به ۸ ساعت افزایش دادند.

کاهش تولید خودروهای برقی آئودی +تصاویر - 6

کارشناسان E-Tron معتقدند با توجه به مشکلات پیش آمده برای شرکت آئودی به احتمال قوی تولید گسترده خودروی شاسی بلند E-Tron این شرکت تا پایان سال ۲۰۲۰ به تعوبق خواهد افتاد و آئودی نخواهد توانست تا به زودی به اهداف خود در زمینه عرضه گسترده این خودرو دست یابد. شاسی بلند E-Tron شرکت آئودی دارای یک باتری ۱۵۰ کیلو واتی است که توانایی زیادی به آینه خودرو بخشیده است و آن را قادر به طی مسافت‌هایی تقریبا طولانی کرده است.

کاهش تولید خودروهای برقی آئودی +تصاویر - 8

خواندن خبر در سایت منبع

فراخوان پارس خودرو برای مشتریان خودروهای رنو + جزئیات

تسنیمخبرگزاری تسنیم
فراخوان پارس خودرو برای مشتریان خودروهای رنو + جزئیات
پارس خودرو در قالب اطلاعیه‌ای فراخوان دوم طرح های پیشنهادی خود را برای مشتریان رنو اعلام کرد.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم شرکت پارس خودرو در قالب اطلاعیه‌ای فراخوان دوم طرح‌های پیشنهادی خود را برای مشتریان محصولات رنو که تا کنون دعوتنامه تکمیل وجه مابه التفاوت برای آنها صادر نشده را اعلام کرد.

*پیشنهاد‌های قابل اجرا برای محصولات رنو:

الف: طرح پیشنهادی «انصراف»

ب: طرح پیشنهادی «تبدیل مدل خودرو»

ج: طرح پیشنهادی «الحاقیه قرارداد»

د: طرح پیشنهادی «خرید انصرافی»

در بند الف مشتریان در صورت تمایل می‌توانند نسبت به انصراف خود اقدام کنند. در این روش به منظور جلب رضایت حداکثری این گروه از مشتریان سود انصراف با نرخ ۴۵ درصد از زمان ثبت نام اولیه خودرو محاسبه خواهد شد و پس از انصراف کامل ثبت نام فروش فوری دستگاه خودرو از محصولات قابل عرضه شرکت سایپا با قیمت قبل تیرماه ۹۷ با قابلیت خرید انصرافی برای مشتری فراهم می‌کرد. البته در صورتی که مشتریان تمایل به استفاده از روش فروش فوری نداشته باشند مبلغ پیش پرداخت به انضمام سود انصراف ۴۵ درصد طی ۳۰ روز هم به ایشان مسترد خواهد شد.

فراخوان پارس خودرو برای مشتریان خودروهای رنو + جزئیات - 10فراخوان پارس خودرو برای مشتریان خودروهای رنو + جزئیات - 11فراخوان پارس خودرو برای مشتریان خودروهای رنو + جزئیات - 12

قیمت محصولات ایران خودرو ﺑﺎ ﺗﺨﻔﯿﻔﺎت وﯾﮋه ﺑﺮای ﺗﻌﻬﺪات بهمن و اسفند 97 +جدول

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودروهای زیر ۶۰ میلیون تومان در بازار

روزنوخبرگزاری روزنو
قیمت خودروهای زیر ۶۰ میلیون تومان در بازار
اقتصاد آنلاین در گزارشی قیمت انواع خودرو در بازار را در محدوده ۶۰ میلیون تومان اعلام کرد.

آنچه در زیر می‌آید قیمت روز خودروهای صفر بازار تهران طی فرودین ماه ۹۸ است که کمتر از ۶۰ میلیون تومان در سطح بازار قیمت خورده که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد:

قیمت خودروهای زیر ۶۰ میلیون تومان در بازار - 2

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جدید خودروی جک S۳ از سوی کرمان موتور اعلام شد

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
قیمت جدید خودروی جک S۳ از سوی کرمان موتور اعلام شد
قیمت جدید خودروی جک S3 با مدل 98 ویژه اردیبهشت ماه 98 از سوی کرمان موتور اعلام شد.

به گزارش «اخبار خودرو»، قیمت جدید خودروی جک S3 با مدل ۹۸ ویژه اردیبهشت ماه ۹۸ از سوی کرمان موتور اعلام شد.

شرایط فروش نقد و اقساط این خودرو نیز از صبح امروز فعال گردیده است.قیمت قبل (تومان)قیمت جدید (تومان)جک S۳ اتوماتیک۱۶۱، ۰۰۰، ۰۰۰۱۸۰، ۵۰۰، ۰۰۰

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش دوباره قیمت‌ها در بازار با ترخیص خودروها

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
افزایش دوباره قیمت‌ها در بازار با ترخیص خودروها
با نزدیک شدن به ترخیص اولین سری خودروهای مانده در گمرک شاهد پرواز نرخ خودروهای موجود در بازار، هم در بخش نو و هم دست‌دوم هستیم .

به گزارش «اخبار خودرو»، در ماه‌های پایانی سال ۱۳۹۷ و در همین صفحه چندین بار به بررسی این موضوع پرداختیم که با ترخیص خودروهای باقی مانده در گمرک نه تنها قیمت خودروها کاهش نمی‌یابد که بهای خودروهای موجود در بازار هم افزایش پیدا می‌کند. همانند دفعات قبل باز هم پیش‌بینی روزنامه «دنیای خودرو» محقق شد.

با نزدیک شدن به ترخیص اولین سری خودروهای مانده در گمرک شاهد پرواز نرخ خودروهای موجود در بازار، هم در بخش نو و هم دست‌دوم هستیم. این افزایش قیمت‌ها همان‌طور که هفته گذشته به آن اشاره کردیم از سطوح بالادست بازار شروع شده است و به مرور زمان به سطوح پایین‌تر بازار خودروهای وارداتی تسری یافته است. اما دلیل این موضوع چیست؟ در جواب باید گفت اصولا بیزنس و دادوستد خودروهای لوکس بیشتر در اختیار نمایشگاه‌های خودرو است و نمایشگاهداران با اطلاع از وضعیت و قیمت تمام‌شده خودروهای پریمیوم موجود در گمرک به سرعت به تغییر قیمت‌های تمام‌شده به‌دلیل شرایط واردات و همچنین افزایش قیمت گمرکی پی می‌برند و در اولین اقدام قیمت‌ها را افزایش می‌دهند. سطوح پایین‌تر بازار نیز کم‌کم متوجه افزایش قیمت تمام‌شده خودروها خواهند شد و نرخ‌ها در آن قسمت هم افزایش خواهد یافت. دلیل دوم، ترخیص سریع‌تر خودروهای پریمیوم است. به‌دلیل ممنوعیت واردات خودروهای با قیمت بیش‌از ۴۰هزار دلار از تیر ماه ۱۳۹۶ با باز شدن واردات خودرو در دی ماه همان سال دیگر خودرو پریمیوم جدید ثبت سفارش و وارد نشد، در نتیجه بازار با کمبود خودروهای لوکس روبه‌رو شده است و حال تعداد محدودی خودرو لوکس در گمرک وجود دارد که ترخیص خواهد شد. این موضوع در کنار دلیل اول ذکر شده باعث شده است در اولین پله قیمت خودروهای پریمیوم (باقیمت خام بیش‌از ۴۰هزار دلار) افزایش بها داشته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

وقتی عکس‌ها به حرف می‌آیند!

ایسناایسنا18 ساعت قبل
پژوهشگران آزمایشگاه هوش مصنوعی شرکت سامسونگ در روسیه، سیستمی توسعه داده‌اند که می‌تواند تنها از روی تصاویر افراد، مدل صحبت کردن آن‌ها را شبیه‌سازی کند. غول فناوری کره‌ای اخیرا یک سیستم هوش مصنوعی «دیپ‌فیک» (deepfake) جدیدی را توسعه داده است که می‌تواند تنها با داشتن یک تصویر از افراد، نحوه حرف زدن آنها را شبیه‌سازی کند. این نرم افزار دیپ فیک نیز همانند فتوشاپ با استفاده از یادگیری ماشین می‌تواند مدل صحبت کردن افراد را شبیه‌سازی کند. آزمایشگاه هوش مصنوعی سامسونگ، سیستم خود را «صحبت عصبی واقع گرایانه» (realistic neural talking heads) نامید. اصطلاح «talking heads» اشاره به ژانر ویدئویی دارد که این سیستم می‌تواند ایجاد کند.

اسپیس‌ایکس ۶۰ ماهواره اینترنتی را در مدار زمین قرار می‌دهد

همشهریهمشهری23 ساعت قبل
درون دماغه این موشک ۶۰ ماهواره ارتباط ایتترنتی قرار داده شده بودند که نخستین محموله از مجموعه چندهزارتایی ماهواره‌های استارلینک شرکت اسپیس‌ایکس است که قرار است به ایجاد پوشش ارتباط اینترنتی ارزان‌قیمت برای سراسر جهان کمک کنند. هر ماهواره استارلینک ۲۲۷ کیلوگرم وزن دارد و این سنگین‌ترین محموله‌ای بوده است که موشک فالکون ۹ به مدار برده است. اسپیس‌ایکس قرار است در نهایت حدود ۱۲۰۰۰ تا از این ماهواره‌ها را در مدار تحتانی کره زمین قرار دهد تا پوشش اینترنتی برای سراسر جهان را ایجاد کنند. این ماهواره‌ها در دو مجموعه در مدار قرار خواهند گرفت: مجموعه اول شامل ۴۴۰۹ ماهواره و مجموعه دوم شامل ۷۵۱۸ ماهواره. در فیلم جزئیات پرتاب فالکون ۹، بازگشت بخش بوستر به سکوی دریایی و قرار گرفتن ماهواره‌ها در مدار را می‌بینید.

صف کشتی‌های خارجی در بندر امام برای تخلیه کالای اساسی +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
به گزارش مشرق، واردات کالای اساسی از جمله شکر، روغن خام، کنجاله سویا، دانه‌های روغنی و … به کشور در مقایسه با سال گذشته از طریق بندر امام حدود ۸۵ درصد افزایش یافته است. مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در این‌باره گفت: در دو ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تعداد کشتی‌های تخلیه شده در کالای اساسی ۸۵ درصد و در تناژ کالای بیش از ۹۰ درصد رشد داشته است. همچنین موجودی کالای در محوطه و انبار حدود ۶۰ درصد داشته است و در حوزه کالای اساسی ۲٫۸ میلیون تن است که سال گذشته ۱٫۸ میلیون تن بود. عادل دریس با بیان این‌که تعداد کشتی کالای اساسی امسال ۶۳ فروند بوده که در دو ماه مشابه سال گذشته تعداد کشتی‌ها ۳۴ فروند بود، افزود: بیش از ۳ میلیون تن موجودی انبار کالای اساسی بندر امام است که در ماه‌های فروردین و اردیبهشت ماه سال ۹۷ این رقم ۱٫۶ میلیون تن بود. در فیلم زیر صف کشتی‌های خارجی برای تخلیه کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره) را ببینید.

اظهارات مدیر عامل شهروند غیر کارشناسی است

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
سید یاسر رایگانی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: مجموعه شهروند ۲۳۰ تن برنج تقلبی موجود داشت که پیش از ورود تعزیرات ۲۰ تن از آن را با همان قیمت بالا عرضه کرده بود و وقتی تعزیرات ورود کرد با همراهی اتحادیه و بازرسان صنعت، معدن و تجارت ۸۰ تن از این برنج با قیمت مصوب (هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان) به فروش رسید. وی گفت: ۱۳۰ تن از این برنج توقیف شده است و قطعا پرونده مجموعه شهروند در تعزیرات در حال رسیدگی است و حکم آن صادر خواهد شد. رایگانی در پاسخ به سوالی درباره اظهار نظر اخیر مدیر عامل مجموعه شهروند که گفته بود ما خودمان پیش از تعزیرات به این تخلف رسیده بودیم، افزود: این اظهار نظر کارشناسی و پذیرفته شدنی نیست و طبق قانون صنفی هر شرکتی که کالایی ارائه می‌کند مسئول تضمین کیفیتی است که ادعا کرده است و فروشگاه شهروند مسئول عرضه کالا است و اینکه قبل از ورود تعزیرات ۲۰ تن از این برنج را با آن قیمت بالا به فروش رسانده است نشان می‌دهد که به صحت برنج اعتقاد داشته است. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی همچنین به پرونده‌ای دیگر در خصوص کشف ۴ محموله قاچاق لوازم یدکی خودرو به ارزش ۶۰ میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: این پرونده در اداره کل تعزیرات حکومتی استان لرستان در حال رسیدگی است. رایگانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اظهار نظر مردم مبنی بر اینکه سازمان تعزیرات منبع درآمدی برای دولت شده و احکامش دردی را از مردم دوا نمی‌کند چه پاسخی دارید؟ گفت: سازمان تعزیرات، حکم محور است و بر اساس قانون حکم صادر می‌کند و ما در برخورد با گران فروشان و در صورت مشاهده تخلف در نوبت اول، دوم یا سوم حکم متفاوت صادر می‌کنیم و اگر روند صدور حکم، رسیدگی و استعلام در یک سال اتفاق بیفتد منجر به پلمپ و اتفاقات بعدی می‌شود، اما زمان وقوع تخلف و رسیدگی و رسیدگی مجدد در شعب تجدید نظر روند کار را کند می‌کند. وی گفت: ما هم قبول داریم که قوانین صنفی بازدارنده نیست و متخلف باید پس از اینکه در تعزیرات و مراجع قضایی و شبه قضایی محکوم شد دیگر مرتکب تخلف نشود، اما قوانین موجود کشور این نتیجه را برای ما ندارد.

بازار خرید و فروش مسکن

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‎؛ حمید بنی تمیم گفت: ۱۱۸ هزار فرانک از ۲۷۰ هزار فرانک بدهی فدراسیون کشتی ایران به اتحادیه جهانی کشتی، مربوط به آینده (آذر۹۸) است که مطابق ضوابط اتحادیه، پس از پذیرش میزبانی در لیست مطالباتش از کشور میزبان (ایران) قرار می‌گیرد، یعنی مربوط به میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی در سال ۲۰۱۹ میلادی است، که قرار است آذر سال ۹۸ در ایران برگزار شود اگر شرایط اقتصادی کشتی اجازه ندهد، رئیس فدراسیون آتی می‌تواند از این میزبانی انصراف دهد و ۱۱۸ هزار فرانک از بدهی هایش کم خواهد شد. وی افزود: از طرف دیگر مبلغی حدود ۵۰ هزار فرانک این بدهی مربوط به ۴ مورد دوپینگ کشتی گیران در ۶ سال گذشته است، که طبق عرف و ضوابط حقوقی، این مبلغ باید توسط فرد خاطی پرداخت شود؛ این مبلغ، هشتاد هزار فرانک بوده است که به علت عملکرد مناسب فدراسیون در انجام تست‌های سلامت و برنامه‌های مبارزه با دوپینگ، سی هزار فرانک آن تخفیف داده شده است. سرپرست پیشین فدراسیون کشتی گفت: با توجه به موارد مطرح شده باید بگویم که تا اینجا بدهی فدراسیون کشتی به اتحادیه، ۱۰۲ هزار فرانک است، از این مبلغ، پنجاه و هفت هزار فرانک آن مربوط به لایسنس کشتی گیران، مربیان و داوران در سال ۲۰۱۹ (از بهمن ۹۷ به بعد) است، ده هزارفرانک آن در مسابقات آسیایی اخیر پرداخت شد، پس چهل و هفت هزار فرانک باقی ماند. حدود چهل و پنج هزار فرانک نیز مربوط به دوره مدیریتی پیش از بهمن ۹۷ بوده است یعنی حدود ۶۵۰ میلیون تومان. سرپرست پیشین فدراسیون کشتی در پایان افزود: در این میان تنها مبلغ بدهی معوق مربوط به دوران مدیریتی فدراسیون قبل، در چندین سال گذشته، مبلغ ۴۵ هزار فرانک است که ان زمان فدراسیون به علت مسائل تحریم و عدم امکان مبادله پول و از سوی دیگر مشکلات مالی نتوانست پرداخت کند، در ضمن فدراسیون در تمامی سمینار‌های ماهانه و یا ۲ ماه یکبار خود، گزارش عملکرد مالی و بودجه‌ای خود را ارائه کرده، که روسای هیئت کشتی استان‌ها و بازرس فدراسیون که در سمینار‌ها حضور داشته‌اند کاملا به ریز، در جریان عملیاتی مالی فدراسیون بوده‌اند.

اخبار بیشتر