وضعیت آب و هوای روزهای آینده
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

وضعیت آب و هوای روزهای آینده

۱۷ میلیمتر بارش در زنجان ثبت شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
۱۷ میلیمتر بارش در زنجان ثبت شد
زنجان - ایرنا - کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: در 24 سعت گذشته و بر اساس اعلام ایستگاه های هواشناسی، بیشترین میزان بارش استان به میزان 17 میلیمتر از شهر زنجان گزارش و ثبت شد.

حسین سلطانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از شهر زنجان، بیشترین میزان بارش از آب بر طارم، ماهنشان، دانشگاه زنجان، قیدار و خرمدره به میزان ۱۴٫۶ دهم، ۱۰٫۴، ۹٫۴، ۸٫۳ و ۴٫۵ میلیمتر ثبت شد.

وی اظهار داشت: وضعیت جوی امروز/ سه شنبه/ این استان آسمانی ابری که در برخی نقاط با بارش پراکنده برف همراه است که بتدریج از میزان آن کاسته می‌شود.

سلطانی خاطرنشان کرد: با خروج این سامانه بارشی از اواخر وقت امروز کاهش دما بین یک تا پنج درجه‌ای در بیشتر مناطق این استان به وقوع می‌پیوندد که این روند طی مشب تا صبح فردا محسوس‌تر خواهد بود.

این کارشناس ادامه داد: طبق پیش بینی‌ها سامانه بارشی فعال که از روز گذشته آسمان این استان را فرا گرفته بود، عصر امروز خارج می‌شود و به دنبال آن کاهش یک تا پنج درجه‌ای دما به وقوع می‌پیوندد.

وی یادآور شد: بر این اساس احتمال سرما زدگی محصولات کشاوری و باغی وجود دارد، توصیه می‌شود اقدامات پیشگیرانه و محافظتی طی مدت یاد شده انجام گیرد.

این کارشناس اضافه کرد: هوای سرد حاکم بر استان نیز تا روز /پنجشنبه/ هفته جاری ادامه دارد که پس از آن دمای هوا در مناطق مختلف استان افزایش می‌یابد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته شهر زنجان با منفی ۲ و گرماب با هشت درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای استان بود و دمای کنونی شهر زنجان نیز صفر درجه است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت پنج درجه کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش ایرنا، هم اکنون این اداره کل ۶۰ ایستگاه هواشناسی در استان دارد که از این تعداد ۳۰ ایستگاه بصورت خودکار اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری می‌کند.

۹۶۴۶/۸۰۶۸

خواندن خبر در سایت منبع

ادامه بارش‌ها تا ۳ روز آینده

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
ادامه بارش‌ها تا ۳ روز آینده
ادامه بارش‌ها تا ۳ روز آینده - 0

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد که بارش‌ها در نقاط مختلف کشور تا سه روز آینده ادامه دارد اما در روز پنج شنبه این سامانه بارشی تضعیف و بارش‌ها به شکل پراکنده خواهد بود.

«کبری رفیعی» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امروز ادامه بارش‌ها را در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، کردستان، کرمانشاه، بخش هایی از لرستان و ارتفاعات البرز در استان‌های البرز، تهران و سمنان شاهد هستیم که بارش‌ها در مناطق سردسیر به شکل برف خواهد بود.

وی اظهار داشت: همچنین بارش‌ها در پاره‌ای از مناطق مانند شمال شرق، استان‌های گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، بخش هایی از استان سیستان و بلوچستان به شکل رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود که در مناطق مرتفع شمال شرق کشور بارش‌ها به شکل برف پیش بینی شده است.

رفیعی ادامه داد: شدت بارش‌ها امروز در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی خواهد بود.

وی اظهارداشت: همچنین امروز وزش باد شدید در نیمه شرقی کشور و در استان‌های تهران، البرز، قم، قزوین، مرکزی و اصفهان پیش بینی می‌شود که در مناطق شرق و جنوب شرق کشور سبب خیزش گرد و خاک خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا ادامه بارش‌ها را در شمال شرق و شرق دریای خزر و بخش هایی از زاگرس مرکزی داریم و روز پنجشنبه بارش‌ها تضعیف می‌شود اما بارش‌ها به صورت پراکنده در بخش هایی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، کردستان، کرمانشاه، بخش هایی از لرستان و مرکزی ادامه دارد و در ارتفاعات استان تهران نیز بارش پیش بینی می‌شود.

ادامه کاهش دما در کشور

وی اظهار داشت: همچنین طی سه روز آینده خلیج فارس مواج خواهد بود و روزهای چهارشنبه و پنج شنبه تنگه هرمز و دریای عمان این شرایط دور از انتظار نیست و امروز نیز دریای خزر مواج و توفانی است.

رفیعی گفت: کاهش دمای ۴ تا ۷ درجه را همچنان تا صبح فردا در شمال غرب، غرب سواحل خزر و دامنه‌های جنوبی البرز و مرکز کشور داریم و از صبح فردا تا صبح جمعه نیز همین روند کاهش دمای ۴ تا ۷ درجه برای شمال شرق و شرق کشور رخ می‌دهد.

وزش باد در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز احتمال بارش پراکنده در تهران وجود دارد که گاهی ابری و همراه با وزش باد شدید خواهد بود، بیشینه دمای امروز پایتخت ۱۶ درجه بالای صفر می‌شود و کمینه دمای فردا صبح تهران نیز ۵ درجه بالای صفر خواهد شد.

رفیعی اظهار داشت: اردبیل با دمای منفی ۲ و بندرعباس با دمای ۳۶ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

خواندن خبر در سایت منبع

هوای تهران رکورد کیفیت را زد

فارسخبرگزاری فارس
هوای تهران رکورد کیفیت را زد
براساس آمار شرکت کنترل کیفیت هوا، هوای پایتخت در حال حاضر سالم گزارش شده و تهران از ابتدای سال جاری 22 روز هوای پاک داشته است.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، براساس آمار شرکت کنترل کیفیت هوای تهران شاخص کیفیت هوا در پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۵۹ قرار داشته و سالم است؛ همچنین در حال حاضر شاخص کیفیت هوای تهران بر روی عدد ۵۸ است و سالم محسوب می‌شود.

خوشبختانه پایتخت از ابتدای سال جاری ۲۲ روز هوای پاک و ۱۲ روز هوای سالم داشته است.

مقایسه کیفیت هوای امسال و سال‌های گذشته نشان می‌دهد، هوای پایتخت در قله رکورد کیفیت قرار گرفته که به گفته کارشناسان افزایش ناپایداری جوی و افزایش معاینه فنی خودروهای پایتخت از جمله عوامل اصلی این کیفیت بشمار می‌رود.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

هوای مشهد برای دومین روز متوالی پاک است

ایرناخبرگزاری ایرنا
هوای مشهد برای دومین روز متوالی پاک است
مشهد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: با ادامه بارندگی در مشهد کیفیت هوای این کلانشهر در روز سه شنبه برای دومین روز متوالی در وضعیت پاک قرار دارد.

تورج همتی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، میانگین کنونی شاخص کلی کیفیت هوای مشهد را ۴۹ ای. کیو. آی اعلام کرد و افزود: شاخص کیفیت هوا در ۱۰ ایستگاه مشهد در وضعیت پاک و در ۱۳ ایستگاه دیگر در وضعیت سالم قرار دارد.

وی اظهار داشت: شایسته است شهروندان، زائران و مسافران با بهره گیری از ناوگان حمل و نقل عمومی و پرهیز از استفاده خودروهای شخصی، نقش موثر در جلوگیری از افزایش حجم آلاینده‌های هوا ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا در کمتر از ۵۰ ای. کیو. آی به معنای وضعیت پاک و بین اعداد ۵۰ تا ۱۰۰ به معنای وضعیت سالم است.

شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی برای همه سنین محسوب می‌شود.

همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۰ تا ۳۰۰ ای. کیو. آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد ۳۰۰ نیز حالت بحرانی را نشان می‌دهد.

مردم مشهد طی سال گذشته ۴۵ روز هوای پاک، ۲۷۵ روز هوای سالم و ۴۵ روز هوای ناسالم تنفس کردند.

۷۴۹۶ / ۶۰۵۳

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش دمای هوا از ۴ تا ۸ درجه

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
کاهش دمای هوا از ۴ تا ۸ درجه
خبرگزاری میزان- کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با گذر سامانه بارشی از اواخر وقت روز گذشته دوشنبه تا صبح چهارشنبه دمای هوا از ۴ تا ۸ درجه در سطح کشور کاهش می‌یابد.
کاهش دمای هوا از ۴ تا ۸ درجه - 0

فریبا کوثری در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان درباره هشدارها درباره کاهش دما گفت: با گذر سامانه بارشی از اواخر وقت روز گذشته دوشنبه تا صبح چهارشنبه دمای هوا از ۴ تا ۸ درجه در سطح کشور کاهش می‌یابد.

وی در ادامه بیان کرد: کمینه دمای هوا طی این مدت در استان‌های واقع در شمال غرب و غرب و در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز به صفر و یا حتی به کمتر از آن می‌رسد. بر این اساس با توجه به کاهش دما به محدوده شرایط سرمازدگی و یخ زدگی در مناطق یاد شده به کشاورزان توصیه می‌شود توصیه‌های لازم را جهت جلوگیری از یخ زدگی باغات و زمین‌ها انجام دهند.

کوثری افزود: طی امروز با بارش باران در ارتفاعات و در نقاط سردسیر با بارش برف در شرق مازندران، گلستان، نیمه شمالی خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی که بیشترین میزان بارش تجمعی بین ۲۰ تا ۴۰ میلیمتر می‌باشد پیش بینی می‌شود. همچنین به سبب وزش باد شدید احتمال خیزش گردوخاک در شرق و جنوب شرق کشور وجود دارد که سرعت باد بین ۶۰ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت پیش بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه بیان کرد: با توجه به انتظار بارش برف و تشدید آن در روز دوشنبه در شمال غرب، غرب و جاده‌های کوهستانی البرز و شرایط جوی مخاطره آمیزشامل مه غلیظ و احتمال کولاک برف، نیز وجود دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

هشدار جدی هواشناسی درباره کاهش دما

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
هشدار جدی هواشناسی درباره کاهش دما
کارشناس سازمان هواشناسی درباره کاهش دما گفت: با گذر سامانه بارشی از اواخر وقت روز گذشته دوشنبه تا صبح چهارشنبه دمای هوا از ۴ تا ۸ درجه در سطح کشور کاهش می‌یابد.

به گزارش افکارنیوز،

فریبا کوثری درباره هشدارها درباره کاهش دما گفت: با گذر سامانه بارشی از اواخر وقت روز گذشته دوشنبه تا صبح چهارشنبه دمای هوا از ۴ تا ۸ درجه در سطح کشور کاهش می‌یابد.

وی در ادامه بیان کرد: کمینه دمای هوا طی این مدت در استان‌های واقع در شمال غرب و غرب و در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز به صفر و یا حتی به کمتر از آن می‌رسد. بر این اساس با توجه به کاهش دما به محدوده شرایط سرمازدگی و یخ زدگی در مناطق یاد شده به کشاورزان توصیه می‌شود توصیه‌های لازم را جهت جلوگیری از یخ زدگی باغات و زمین ها انجام دهند.

کوثری افزود: طی امروز با بارش باران در ارتفاعات و در نقاط سردسیر با بارش برف در شرق مازندران، گلستان، نیمه شمالی خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی که بیشترین میزان بارش تجمعی بین ۲۰ تا ۴۰ میلیمتر می‌باشد پیش بینی می‌شود. همچنین به سبب وزش باد شدید احتمال خیزش گردوخاک در شرق و جنوب شرق کشور وجود دارد که سرعت باد بین ۶۰ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت پیش بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه بیان کرد: با توجه به انتظار بارش برف و تشدید آن در روز دوشنبه در شمال غرب، غرب و جاده‌های کوهستانی البرز و شرایط جوی مخاطره آمیزشامل مه غلیظ و احتمال کولاک برف، نیز وجود دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل

اگر باور دارید رفاه در ایران بهتر از اروپاست این گزارش را نبینید/ گرسنگی در ایران واقعی‌ است (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
طی ماه‌های اخیر با قیمت مهار نشدنی گوشت و مواد غذایی دیگر مواجه بودیم. با این‌کار معده پر می‌شود و گرسنگی برای مدتی از بین می‌رود اما در صورت نرسیدن مواد غذایی لازم برای بدن، گرسنگی حقیقی که همان فقر غذایی است رخ می‌دهد و امکان مرگ فرد هم وجود دارد. در چنین شرایطی او قادر به تامین خوراک نیست و بیشتر درآمد خود را صرف تهیه مواد غذایی ارزان قیمت می‌کند. انجمن مقابله با گرسنگی طی دو دهه گذشته تلاش کرده تا بر اساس این تعریف، گام بزرگی در جهت رفع گرسنگی در مناطق ناامن غذایی بردارد. این اطلاعات اکنون در این گزارش منتشر شده که همه آن‌ها بر اساس مشاهدات، مطالعات و پیگیری‌های اعضای انجمن مقابله با گرسنگی به دست آمده‌است.

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
فارسفارس10 ساعت قبل
به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، در سالروز شهادت سردار سرلشکر پاسدار محمد بروجردی در کردستان شهر حال و هوای رشادت و دلاوری این شهید بزرگوار را به خود گرفت. شهید بروجردی فرمانده محبوب و شجاع جنگ تحمیلی در کردستان بود. پس از انقلاب و در جنگ تحمیلی نیز با نبوغ خود به خصوص در منطقه کردستان نقش پر رنگی در پیشبرد اهداف انقلاب داشت و به همین مناسبت به او مسیح کردستان می‌گویند. سازمان زیباسازی با اکران طرح‌هایی از تصاویر محمد بروجردی در سطح شهر تلاش نموده‌است یاد و خاطره دلاوری‌ و رشادت این شهید جلیل القدر را در خاطره‌ها زنده نگه دارد. مقام معظم رهبری در مورد شهید بروجردی فرموده‌اند: شهید بروجردی هیچ‌گونه حرکتی که از آن حرکت آدم احساس کند که در آن کارشکنی یا مخالفتی است، انجام نمی‌داد و این علاقه من به این شهید عزیز را خیلی بیشتر کرد.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
تعامل و همکاری با دستگاه‌های مختلف یکی دیگر از سیاست‌های این معاونت محسوب می‌شود تا ما بتوانیم علاوه بر افزایش درآمدها، درآمدهای جدیدی را نیز برای شهرداری تهران داشته باشیم. وی به پرداخت برخی از بدهی‌های شهرداری تهران به پیمانکاران اشاره کرد و گفت: سال گذشته مبلغ قابل توجهی بدون تنش و استرس فراهم کردیم و در پایان اسفند سال گذشته بخشی از بدهی‌های شهرداری تهران به پیمانکاران پرداخت شد. برهمین اساس عملکرد سال گذشته شهرداری تهران در بخش بودجه نقد ۱۰۶ درصد و در بخش بودجه غیرنقد ۵۴ درصد محقق شده است و در سال جاری با توجه به افزایش ۷ درصدی بودجه شهرداری تهران قطعا عملکرد بهتری را نسبت به سال گذشته خواهیم داشت. وی افزود: بر اساس آخرین آمار حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان شهرداری تهران از دولت و شرکت‌های وابسته به دولت طلب دارد. وی از بازپس‌گیری ساختمان روزنامه اطلاعات خبر داد و گفت: این ساختمان چندی پیش در اختیار شهرداری قرار گرفته شد و به زودی برخی از واحدهای شهرداری تهران در این ساختمان مستقر خواهند شد.

اخبار بیشتر