اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه 3 اردیبهشت‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه 3 اردیبهشت‌ماه

معاینه فنی خودروهای تهران در فروردین امسال ۱۶ درصد رشد داشت

ایرناخبرگزاری ایرنا
معاینه فنی خودروهای تهران در فروردین امسال ۱۶ درصد رشد داشت
تهران- ایرنا- مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اعلام کرد: 168 هزار خودرو در فروردین امسال به مراکز معاینه فنی پایتخت مراجعه کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 16 درصد رشد داشته است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی این ستاد، سید نواب حسینی منش افزود: این تعداد مراجعه در فروردین امسال نسبت به مدت مشابه ۱۶ درصد افزایش داشت که با افزایش تعداد خطوط معاینه فنی و سیستم مدیریت امور مشتریان در کمترین زمان بدون معطلی خدمات ارائه شد.

وی ادامه داد: ۳۸ درصد از این خودروها به علت نقص فنی مردود و یا در بار اول موفق به اخذ معاینه فنی نشدند.

حسینی منش با اشاره به بهسازی تجهیزات با توان و دانش داخلی مجموعه تصریح کرد: تمامی تجهیزات مراکز معاینه فنی ساخت کشور آلمان است که از یکسال گذشته با افزایش هزینه‌های قطعات یدکی تجهیزات خطوط معاینه فنی و مشکلاتی در ورود آن به کشور، این ستاد با اتکا به دانش داخلی نسبت به بهسازی قطعاتی با رعایت استانداردها اقدام کرد.

به گفته وی، ستاد معاینه فنی تهران از این طریق توانست که در سال گذشته مبلغ یک میلیارد تومان در این حوزه صرفه جویی و از خروج ارز جلوگیری کند.

* اقدامات ستاد معاینه فنی برای کاهش آلودگی هوا

حسینی منش همچنین در خصوص مجموعه اقدامات شهرداری تهران برای کاهش آلودگی هوا نیز گفت: اجرای طرح کاهش، الزام تمامی اتوبوسهای شرکت واحد به اخذ معاینه فنی و متوقف کردن اتوبوس‌های دودزا و برخورد با دیزل‌های دودزا توسط اکیپ سیار تست کنار جاده ایی، گسترش شبکه ثبت تخلفات دوربین معاینه فنی، مجهز کردن معابر به دوربین‌های ثبت تخلفات معاینه فنی و بروز رسانی طرح ترافیک تهران از اقدامات شهرداری و شورای شهر تهران برای کاهش آلودگی هوا در سال گذشته بود که به صورت ویژه مورد تقدیر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفت.

وی با بیان اینکه امسال علاوه بر اقدامات گذشته مرحله سوم طرح کاهش اجرایی می‌شود، تصریح کرد: ممنوعیت و محدودیت تردد خودروهای فرسوده و کاربراتوری و همچنین تقویت اکیپ‌های سیار تست کنار جاده‌ای برای پایش مضاعف و مستمر خودروهای دیزل در دستور کار است.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در خصوص آخرین وضعیت عملکرد واحدهای سیار تست کنار جاده‌ای در فروردین امسال نیز گفت: این واحد نسبت به کنترل وضعیت آلایندگی ۴۵۱ دستگاه خودرو سنگین در سطح شهر اقدام کرد که از این تعداد ۹۲ درصد دارای معاینه فنی و ۸ درصد فاقد معاینه فنی بوده است.

حسینی منش افزود: پس از بررسی مجدد وضعیت آلایندگی خودروها، معاینه فنی ۵۸ دستگاه خودرو به علت مردودی از آزمون آلایندگی ابطال و در مجموع ۹۶ دستگاه خودرو به علت نداشتن معاینه فنی و یا مردودی در تست آلایندگی جریمه و اعمال قانون شدند.

وی همچنین گفت که یک میلیون و ۸۰۰ هزار دستگاه خودرو سال گذشته به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کردند که این مسئله موجب شد تا در فصل پاییز و زمستان شهروندان تهرانی هوای سالم‌تری را تنفس کنند و حتی تهران یک روز هم در وضعیت شرایط اضطراری و تعطیلی مدارس قرار نگیرد.

حسینی منش خاطرنشان کرد: بی شک ادامه این مشارکت اجتماعی و تعهد به اجرای الزامات قانونی و رعایت حقوق یکدیگر در عدم استفاده از خودرو دارای آلایندگی در سال ۹۸ نیز می‌تواند در بهبود مستمر، پاک‌تر شدن هوا و جلوگیری از بازگشت آلودگی هوا به کلانشهر تهران موثر باشد.

به گزارش ایرنا، ۱۶ مرکز ثابت و ۸ واحد سیار معاینه فنی در تهران فعال است.

تهرام/۹۳۴۳//۱۳۴۸

خواندن خبر در سایت منبع

فروش فوری ایران خودرو ۴ اردیبهشت؛ ۴۰۵ ۵ میلیون گران‌تر از اسفند ۹۷!

فراروخبرگزاری فرارو
فروش فوری ایران خودرو ۴ اردیبهشت؛ ۴۰۵ ۵ میلیون گران‌تر از اسفند ۹۷!
فروش فوری ایران خودرو ۴ اردیبهشت؛ ۴۰۵ ۵ میلیون گران‌تر از اسفند ۹۷! - 0

فرارو-در راستای تنظیم قیمت خودروھای شرکت ایران خودرو در بازار، بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان محترم میرساند، شرایط فروش فوری تنظیم بازار مطابق جدول ذیل و از ساعت ۱۰ صبح روز چھارشنبه مورخ ۹۸/۰۲/۰۴ آغاز خواھد شد.مشتریان می‌توانند از طریق سایت فروش اینترنتی به نشانی esale.ikco.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند. بدیھی است امکان ثبت نام تا تکمیل ظرفیت فعال خواھد بود.

فروش فوری ایران خودرو ۴ اردیبهشت؛ ۴۰۵ ۵ میلیون گران‌تر از اسفند ۹۷! - 3

لازم به ذکر است، عرضه محصولات جدول ذیل بر اساس قیمت حاشیه بازار تنظیم شده است.۴۰۵ بنزینی تا ۵ میلیون تومان گران شد!در اسفندماه ۹۷ طرح فروش فوری ایران خودرو ۱۹ مرتبه اجرا شد و پژو ۴۰۵ بنزینی در طرح‌های گذشته حضور فعالی داشت و با قیمت ۶۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان عرضه می‌شد.

این موضوع نشان می‌دهد ایران خودرو در طرح فروش فوری سال ۹۸ قیمت پژو ۴۰۵ بنزنی را حدود پنج میلیون تومان گران‌تر نسبت به اسفندماه عرضه می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

میزان تولید خودرو در ایران در ۶ سال گذشته /اینفوگرافی

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
میزان تولید خودرو در ایران در ۶ سال گذشته /اینفوگرافی

آفتاب‌‌نیوز : به گزارش سازمان بین‌المللی تولیدکنندگان وسایل نقلیه موتوری، شرکت‌های خوروسازی ایران، یک میلیون و ۳۴۰ هزار دستگاه خودرو از نوع سواری و تجاری را در سال ۲۰۱۸ تولید کرده‌اند.

طبق اعلام این سازمان، میزان کاهش تولید خودروی ایران از ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸، بیشترین میزان افت این آمار در ۱۹ سال اخیر بوده است. اینفوگرافی پیش رو، میزان تولید خودرو در ایران طی شش سال اخیر را بر اساس آمار سازمان بین‌المللی تولیدکنندگان وسایل نقلیه موتوری نشان می‌دهد.

میزان تولید خودرو در ایران در ۶ سال گذشته /اینفوگرافی - 3

خواندن خبر در سایت منبع

هواوی خودروها را به شبکه‌های نسل پنجم متصل می‌کند

فارسخبرگزاری فارس
هواوی خودروها را به شبکه‌های نسل پنجم متصل می‌کند
شرکت هواوی برای اولین بار سخت افزاری تولید کرده که می تواند خودروها را به شبکه های مخابراتی نسل پنجم متصل کند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اسین ایج، این اقدام نشانه‌ای از تلاش صنعت خودروسازی برای تبدیل شدن به یک بازیگر جدی در حوزه ارائه خدمات ارزش افزوده مخابراتی محسوب می‌شود.

از سوی دیگر به نظر می‌رسد ارائه چنین خدماتی باعث ارتقای فناوری‌های مورد استفاده در خودروهای خودران می‌شود. زیرا فناوری پرسرعت نسل پنجم هم تبادل داده از طریق خودروها را با یکدیگر ساده می‌کند و هم استفاده از طیف جدیدی از خدمات پیشرفته چندرسانه‌ای، ناوبری، شناسایی موانع و غیره را ممکن می‌کند.

این سخت افزار که MH۵۰۰۰ نام گرفته، مبتنی بر تراشه‌ای جدید موسوم به Balong ۵۰۰۰ ۵G است که در ماه ژانویه عرضه شد و سرعت و کیفیت تبادل داده را به میزان چشمگیری افزایش می‌دهد. انتظار می‌رود استفاده تجاری از این خدمات از نیمه دوم سال جاری میلادی ممکن شود. هواوی در حال برنامه ریزی برای اتصال خودروهای خودران به شبکه‌های نسل پنجم در شهرهایی مانند شانگهای، شنزن و غیره است.

خواندن خبر در سایت منبع

باکیفیت‌ترین خودرو‌ها در اسفند ۹۷ کدام خودرو‌ها بوده‌اند؟

تابناکخبرگزاری تابناک
باکیفیت‌ترین خودرو‌ها در اسفند ۹۷ کدام خودرو‌ها بوده‌اند؟
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد با هماهنگی و اجازه شرکت‌های تولید خودرو و به سفارش وزارت صنعت و معدن و تجارت هر ماه به بررسی کیفیت خودرو‌های ساخت داخل می‌پردازد و نتایج را به صورت گزارشی تهیه و منتشر می‌کند. آخرین گزارش این شرکت مربوط به اسفند ماه ۱۳۹۷ می‌باشد و نشان می‌دهد تعداد ۵۰۹۴۲ دستگاه خودرو در این ماه تولید گردیده که ۹۹ درصد از حجم تولیدات به خودرو‌های گروه سبک و یک درصد دیگر به خودرو‌های گروه سنگین اختصاص دارد.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد با هماهنگی و اجازه شرکت‌های تولید خودرو و به سفارش وزارت صنعت و معدن و تجارت هر ماه به بررسی کیفیت خودروهای ساخت داخل می‌پردازد و نتایج را به صورت گزارشی تهیه و منتشر می‌کند. آخرین گزارش این شرکت مربوط به اسفند ماه ۱۳۹۷ می‌باشد و نشان می‌دهد تعداد ۵۰۹۴۲ دستگاه خودرو در این ماه تولید گردیده که ۹۹ درصد از حجم تولیدات به خودروهای گروه سبک و یک درصد دیگر به خودروهای گروه سنگین اختصاص دارد.

به گزارش تابناک اقتصادی، یکی از راه‌های کسب اطلاعات از میزان کیفیت خودروها و مشکلات احتمالی آن‌ها، بررسی گزارش‌های سازمان‌های مستقل ناظر بر کیفیت محصولات تولیدی می‌باشد. در ایران شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران که یک موسسه خصوصی محسوب می‌شود، مسئولیت بررسی کیفیت خودروهای تولید داخل را بر عهده دارد. این شرکت ماهانه اقدام به ارائه گزارش هایی در همین زمینه می‌کند.

معیارهای شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد برای تعیین سطح کیفیت خودروها از طریق بازرسی در خط تولید شرکت‌‌ها با هماهنگی و اجازه آن‌‌ها و به سفارش وزارت صنعت و معدن و تجارت و بررسی مواردی چون پیشرانه، سیستم تعلیق، تزئینات داخلی و خارجی و صداهای غیرعادی صورت می‌گیرد. هرچند این روش نسبت به ارزیابی از خریداران و شمارش عیوب خودروهای فروخته شده در بازه ‌های زمانی خاص از قابلیت اعتماد پایین ‌تری برخوردار است اما به هر صورت می‌‌توان تا حدود زیادی به همین ارزیابی‌ها اکتفا کرد و از آن برای تشخیص میزان کیفیت محصولات خودرویی داخلی استفاده کرد.

در این گزارش، کیفیت خودروهای داخلی با ۵ ستاره نمایش داده می‌شود. خودروهای کم کیفیت با یک ستاره و خودروهای باکیفیت با ۵ ستاره نمایش داده می‌شوند.

طبق آخرین گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران که به تازگی منتشر شده است، در اسفند ماه ۱۳۹۷ تعداد ۵۰۹۴۲ دستگاه خودرو تولید گردیده که ۹۹ درصد از حجم تولیدات به خودروهای گروه سبک و یک درصد دیگر به خودروهای گروه سنگین اختصاص دارد. خودروهای تولیدی کشور در این ماه، شامل ۴۹ مدل خودرو در گروه سبک و ۱۲ مدل در گروه سنگین می‌‌باشد.

در گروه خودروهای سبک و در بخش وانت، در سطح قیمتی ۱ خودروی وانت نیو پیکاپ فوتون و در سطح قیمتی ۲ خودروی وانت تندر با اخذ ۳ ستاره کیفی بالاترین کیفیت خودروهای تولیدی ساخت داخل را در این ماه به خود اختصاص دادند.

باکیفیت‌ترین خودرو‌ها در اسفند ۹۷ کدام خودرو‌ها بوده‌اند؟ - 8

در گروه خودروهای سبک و بخش سواری، در سطح قیمتی ۱ خودروهای نیو مزدا ۳ و گرند ویتارا با اخذ ۴ ستاره کیفی، در سطح قیمتی ۲ خودروی پژو ۲۰۰۸ با اخذ ۵ ستاره کیفی، در سطح قیمتی ۳ خودروهای ۳۰B و چانگان ۳۵cs، در سطح قیمتی ۴ خودروهای تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک، تندر ۹۰ پلاس، رنو ساندرو اتوماتیک، پژو ۲۰۷ اتوماتیک، پارس تندر و پژو ۲۰۷ با اخذ ۴ ستاره کیفی بالاترین کیفیت خودروهای تولیدی ساخت داخل را در این ماه به خود اختصاص دادند.

باکیفیت‌ترین خودرو‌ها در اسفند ۹۷ کدام خودرو‌ها بوده‌اند؟ - 10

در گروه خودروهای سنگین و بخش باری، کامیونت ایسوزو ۸۵NMR، کامیونت ایسوزو K۷۵NPR، کامیونت هیوندای ۶۵HD، کشنده اسکانیا ۴۱۰ Gو کشنده ولوو ۴۶۰ FHبا اخذ ۴ ستاره کیفی بالاترین کیفیت خودروهای تولیدی ساخت داخل را در این ماه به خود اختصاص دادند.

در گروه خودروهای سنگین و بخش مسافری، ون مسافری وانا با اخذ ۴ ستاره کیفی بالاترین کیفیت خودروی تولیدی ساخت داخل را در این ماه به خود اختصاص داده است.

باکیفیت‌ترین خودرو‌ها در اسفند ۹۷ کدام خودرو‌ها بوده‌اند؟ - 13

همان گونه که مشاهده می‌گردد متأسفانه در این گزارش‌‌ها خبری از نمره‌‌های منفی خودروها و همچنین نوع عیوب کشف‌ شده آن ‌ها نیست. بنابراین مشخص نمی‌‌شود که وزن ستاره ‌های دریافتی یا از دست رفته بیشتر بر اساس مشکلات فنی و مکانیکی بوده است یا بر اساس مشکلات تزئیناتی و رفاهی.

خواندن خبر در سایت منبع

جدیدترین قیمت خودرو جک صفر و کارکرده در بازار + جدول

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
جدیدترین قیمت خودرو جک صفر و کارکرده در بازار + جدول
اقتصاد نیوز: برای خرید خودروی جک در بازار بسته به مدل موردنظر و میزان کارکرد آن باید حداقل ۱۲۴ میلیون تومان پرداخت کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از میزان؛ برای خرید خودروی جک در بازار بسته به مدل و میزان کارکرد آن باید هزینه‌های مختلفی پرداخت کرد.

جدیدترین قیمت خودرو جک صفر و کارکرده در بازار + جدول - 1

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم| هجوم مردم به پمپ بنزین‌ها

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز10 ساعت قبل

فیلم لحظه آتش گرفتن وحشتناک ماشین مگان پلیس راه / در بوشهر رخ داد

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، پایگاه اطلاع رسانی پلیس بوشهر اعلام کرد: در پی انتشار عکسی از آتش گرفتن خودرو پلیس در فضای مجازی به اطلاع می‌رساند، ظهر دیروز (سه‌شنبه ۲۱ آبان ۹۸) خودرو مگان پلیس راه هنگام گشت زنی در محور بوشهر به تنگستان، روبه‌روی روستای محمود احمدی به علت نقص در سامانه برق خودرو، دچار آتش سوزی شد که در این حادثه به هیچ کدام از کارکنان آسیبی نرسید. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اجرای طرح اقدام ملی مسکن‎‎؛ محرکی برای خروج از رکود

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمود محمودزاده با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری پنجشنه شب شبکه دو سیما افزود: در اقدام ملی مسکن بنا بر تاکید و سیاستگذاری وزارت راه وشهرسازی، عملیات اجرایی ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، امسال باید آغاز شود. وی، تولید مستمر مسکن را از سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی برشمرد و تاکید کرد: ساخت واحد‌های مسکونی به این ۴۰۰ هزار واحد، محدود نمی‌شود و ادامه خواهد داشت. آقای محمودزاده افزود: بر اساس پیش بینی‌های برنامه ششم توسعه و طرح جامع مسکن، کشور در سال، بین ۹۰۰ هزار تا یک میلیون واحد مسکونی نیاز دارد، اما به این معنی نیست که دولت این میزان مسکن را تولید کند، زیرا چنین توانی ندارد و همچنین برخی دهک‌ها نیاز به کمک دولت ندارند. او ادامه داد: این ۴۰۰ هزار واحد بیش از ۴۰ میلیون مترمربع زیربنا دارد و بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان گردش اقتصادی این طرح است به جز زمینی که برای آن تخصیص داده شده است و امیدواریم نقش ویژه‌ای را در رونق تولید در حوزه صنعت ساختمان بر عهده بگیرد. معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه در ۴ استانی که ثبت نام کردیم از سه روز پیش از آن اطلاع رسانی نمودیم، گفت: ثبت نام در هر استان فقط یک بار نیست بلکه هر استانی که بتواند پیش نیاز‌های ساخت واحد‌های مسکونی از جمله زمین را تامین کند، در چند مرحله ممکن است نام نویسی انجام شود بنابراین کسانی که در این مرحله به آن‌ها نوبت نرسیده است در صورتی که استان‌ها زمین تامین کنند در مراحل بعدی نام نویسی می‌شوند. آقای محمودزاده افزود: در مرحله اول نام نویسی، ظرفیت استان قم پر شد و ظرفیت برخی شهر‌های استان خراسان شمالی هنوز باقیمانده است. خراسان جنوبی تا روز بعد ادامه داشت و در استان سیستان و بلوچستان هم ظرفیت برخی شهر‌ها تا دیروز پر نشده بود. او اضافه کرد: مشکل فقط در استان قم بود به علت حجم تقاضا و زمین کمی که تامین شده بود. امیدواریم با تلاش مسئولان این استان برای تامین زمین و ظرفیت ساخت، بتوانیم دفعات مکرری برای طرح اقدام ملی مسکن نام نویسی کنیم. معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: تا کنون در استان قم ۴۴۰۰ نفر، در استان سیستان و بلوچستان حدود ۱۰ هزار نفر، در خراسان جنوبی حدود ۲۵۰۰ و در استان خراسان شمالی نیز حدود ۲۴۰۰ نفر در طرح اقدام ملی مسکن، نام نویسی کرده‌اند. وی گفت: نام نویسی در این مرحله طرح اقدام ملی مسکن به اینترنت پرسرعت نیاز نداشت، زیرا فقط کد ملی افراد گرفته می‌شد و بارگذاری مدارک دیگر را به مرحله بعد واگذار کردیم. او ادامه داد: البته هر کسی که موفق به نام نویسی شد به این مفهوم نیست که ثبت نام نهایی شده است بلکه بعدا باید مدارک آن‌ها بررسی شود و از سامانه ثبت احوال، سامانه ثبت اسناد و سامانه بانک باید استعلام‌های مربوط را انجام دهیم. آقای محمودزاده با اشاره به اینکه در برخی از استان‌ها مانند استان‌های شمالی زمین دولتی وجود ندارد، گفت: تاکنون حدود ۷ هزار هکتار زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن تامین شده است. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هم با حضور در این برنامه گفت: هر طرح که به خانه دار شدن مردم و تعادل عرضه و تقاضا و تعادل بخشی به بازار مسکن کمک می‌کند به کاهش رکورد مسکن هم کمک می‌کند. آقای مجید کیانپور افزود: از حدود یک سال و نیم پیش تا کنون صحبت از ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن است. این کار قطعا برای تاثیر در بازار مسکن، محرک است، اما نحوه توزیع این واحد‌ها میان اقشار و دهک‌های مختلف جامعه، نامشخص است و بسیاری از مردم از نحوه ثبت نام این طرح هم ناراضی هستند و برخی به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارند. وی ادامه داد: برای ایجاد عدالت و اینکه همه اقشار جامعه هدف این طرح موفق به ثبت نام شوند باید زمان مناسبی در نظر گرفته شود و خانه اولی‌ها و زوج‌های جوان در اولویت باشند.

رمز دوم یکبار مصرف

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بر اساس اعلام بانک مرکزی، رمز دوم یکبار مصرف از اول دی امسال برای کاربران شبکه بانکی اجباری می‌شود. کاربران برای فعال کردن رمز پویا می‌توانند با مراجعه به وب سایت بانک مورد نظرشان یکی از ۲ روش نرم افزار و پیامک را انتخاب و بر اساس راهنما عمل کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل

اخبار بیشتر