مسئول بمب‌گذاری‌های سریلانکا که بود و چه هدفی داشت؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

مسئول بمب‌گذاری‌های سریلانکا که بود و چه هدفی داشت؟

داعش مسئولیت انفجارهای سریلانکا را بر عهده گرفت

مهرخبرگزاری مهر
داعش مسئولیت انفجارهای سریلانکا را بر عهده گرفت
گروهک تکفیری- تروریستی «داعش» مسئولیت انفجارهای سریلانکا را بر عهده گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، گروهک تکفیری- تروریستی «داعش» امروز سه‌شنبه مسئولیت انفجارهای چند روز گذشته در سریلانکا را بر عهده گرفت.

سایت «أعماق» متعلق به تکفیری‌های داعش اعلام کرد که مسئولیت انفجارهای سریلانکا را برعهده می‌گیرد.

این درحالیست که شمار قربانیان انفجارهای سریالی در کشور سریلانکا به بیش از ۳۱۰ نفر رسیده است.

گفتنی است، روز یکشنبه چندین انفجار متوالی در سریلانکا به وقوع پیوست.

خواندن خبر در سایت منبع

پامپئو تروریسم افراطی را عامل حملات سریلانکا دانست

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
پامپئو تروریسم افراطی را عامل حملات سریلانکا دانست
وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به حملات به کلیساها و هتل‌ها در سریلانکا در روز عید پاک که صدها کشته و زخمی برجای گذاشت قول داد که واشنگتن به مبارزه با "تروریسم اسلامی افراطی" ادامه خواهد داد.

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری اظهار کرد: روزی که باید یک عید پاک لذت‌بخش را رقم می‌زد، با موج هولناک ترورهای افراطی و خونریزی از بین رفت. ترور اسلامی افراطی همچنان یک تهدید است. ما به اقدام واقعی علیه این شیاطین ادامه خواهیم داد. این جنگ آمریکا نیز هست.

پامپئو افزود، اوایل روز دوشنبه با نخست وزیر سریلانکا صحبت کرده و آمریکا برای ارائه «تمام کمک‌های ممکن» به دولت سریلانکا و شهروندان آمریکایی که تحت تاثیر این حملات قرار گرفته‌اند، آماده است.

به گزارش پایگاه خبری هیل، وزیر خارجه آمریکا گفت: ما خواستار اجرای سریع عدالت در خصوص هر کسی هستیم که دست به این اعمال شیطانی زده و آمریکا آماده حمایت از این اقدام است. ما به مقابله با تروریسم در کنار یکدیگر متعهد و مصمم هستیم.

دولت سریلانکا یک گروه تروریستی موسوم به «جماعت ملی توحید» را مسئول این انفجارهای خونین دانسته است. بر اساس گزارش روزنامه نیویورک تایمز، مقامات دولتی بر این باورند که عاملان این حمله از کمک‌های تروریست‌های بین‌المللی نیز استفاده کرده‌اند.

پامپئو در این کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت، این حملات نشان می‌دهند که «ترورهای افراطی همچنان یک تهدید محسوب می‌شود».

وزیر امور خارجه آمریکا در این مورد که این تهدید حاکی از وجود خطر داعش است گفت: دونالد ترامپ درباره تهدید داعش «بسیار روشن» صحبت کرده است. ما این تهدید را تا میزان قابل توجهی از بین برده‌ایم. نابودی خلافت داعش امری مهم بود و از بین بردن چنین تهدیدهایی در جغرافیاهای دیگر نیز مساله‌ای مهم است.

مایک پامپئو ادامه داد: متاسفانه این مساله شیطانی در جهان وجود دارد و آمریکا و همه شرکای آن که در کمپین مقابله با داعش حضور دارند و تقریبا ۸۰ کشور هستند و همچنین دیگر کشورها در مبارزه با این تروریسم در سراسر جهان ما را یاری می‌کنند. ما باید فعال و هشیار باشیم و این مساله نیازمند توجه است.

خواندن خبر در سایت منبع

ثروتمندترین مرد دانمارک سه فرزند خود را در انفجار سریلانکا از دست داد

فراروخبرگزاری فرارو
ثروتمندترین مرد دانمارک سه فرزند خود را در انفجار سریلانکا از دست داد
این ثروتمندترین مرد دانمارک که ۴۶ ساله است شرکت‌های زیر مجموعه‌های مختلفی در زمینه مد و لباس دارد. ثروت خالص وی از سوی مجله فوربس ۷.۹ میلیارد دلار برآورد شده است.
ثروتمندترین مرد دانمارک سه فرزند خود را در انفجار سریلانکا از دست داد - 0

سه فرزند آندرس هولچ پوولسن، ثروتمندترین مرد دانمارک، در حوادث تروریستی سریلانکا در روز یکشنبه جان خود را از دست دادند.

به گزارش راشاتودی، این سرمایه‌دار دانمارکی ۴ فرزند داشت و آن‌ها برای گذراندن عید پاک به سریلانکا رفته بودند. سخنگوی شرکت بستسلر متعلق به پوولسن با تائید این خبر گفت: متاسفانه این مسئله حقیقت دارد.

وی ادامه داد: ما از رسانه‌ها می‌خواهیم که حریم خصوصی این خانواده را رعایت کرده و به همین دلیل نمی‌توانیم اطلاعات بیشتری در این باره ارائه کنیم.

این ثروتمندترین مرد دانمارک که ۴۶ ساله است شرکت‌های زیر مجموعه‌های مختلفی در زمینه مد و لباس دارد. ثروت خالص وی از سوی مجله فوربس ۷٫۹ میلیارد دلار برآورد شده است.

وی همچنین بیش از یک درصد از کل زمین اسکاتلند را خریداری کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

سریلانکا: حملات یکشنبه انتقام حمله کرایست‌چرچ بود

مهرخبرگزاری مهر
سریلانکا: حملات یکشنبه انتقام حمله کرایست‌چرچ بود
وزیر دفاع سریلانکا می‌گوید حملات روز یکشنبه در این کشور پاسخی انتقام‌جویانه به حمله علیه مسلمانان در کرایست چرچ نیوزیلند بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، «روان ویجه‌واردن» وزیر دفاع سریلانکا، امروز سه‌شنبه، خطاب به پارلمان این کشور گفت حملات روز یکشنبه علیه کلیساها و هتل‌های کلمبو، پاسخی انتقام‌جویانه به حملاتی است که روز ۲۴ اسفند علیه نمازگزاران مسلمان در شهر کرایست چرچ نیوزیلند صورت گرفت.

وی همچنین ضعف امنیتی را در پیشبرد این جنایت دخیل دانست.

به گفته ویجه‌واردن، ۲ گروه افراط گرا مسئول حملات روز یکشنبه کلمبو هستند که یکی از آنها «جماعت توحید» نام دارد و گروه دیگر به اختصار تحت عنوان «JMI» شناخته می‌شود.

گفتنی است روز یکشنبه همزمان با برگزاری عید پاک مسیحیان، به دنبال ۸ انفجار پی‌ در پی در کلمبو- پایتخت سریلانکا- ۳۱۰ نفر کشته و بیش از ۵۰۰ نفر مجروح شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها