1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه 4 اردیبهشت

قیمت سکه و قیمت طلا در بازار امروز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۹۸

فراروخبرگزاری فرارو
قیمت سکه و قیمت طلا در بازار امروز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۹۸
در بازار امروز چهارشنبه ۴ اردیبهشت قیمت سکه و قیمت طلا نسبت به روز گذشته کاهش یافت و هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان معامله شد.
قیمت سکه و قیمت طلا در بازار امروز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۹۸ - 0

فرارو- براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر امروز قیمت انواع سکه و طلا نسبت به سه‌شنبه کاهش یافته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۴ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان معامله می‌شود.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۳۵ هزار و ۱۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۲۷۰ دلار قیمت خورد.قیمت طلا و قیمت سکه در بازار امروز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۹۸نوعقیمت روز معاملاتی گذشته (ریال)قیمت امروز (ریال)مثقال طلا۱۸,۹۰۰,۰۰۰۱۸,۸۵۰,۰۰۰طلای ۱۸ عیار۴,۳۶۳,۰۶۰۴,۳۵۱,۵۲۰سکه جدید۴۹,۰۵۰,۰۰۰۴۸,۷۰۰,۰۰۰سکه قدیم۴۷,۵۰۰,۰۰۰۴۷,۲۰۰,۰۰۰نیم سکه۲۷,۰۰۰,۰۰۰ربع سکه۱۷,۲۰۰,۰۰۰سکه گرمی۹,۶۰۰,۰۰۰انس طلا۱۲۷۳ دلار۱۲۷۰/۵۳ دلار

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت گوشت مرغ در قم نباید بالاتر از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان باشد

مهرخبرگزاری مهر
قیمت گوشت مرغ در قم نباید بالاتر از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان باشد
قم - استاندار قم مبنای قیمت گوشت مرغ در استان قم را ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: مشکلات مرغداران نیز باید برطرف شود.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام سرمست شامگاه سه‌شنبه در کارگروه تنظیم بازار که در استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور قیمت مرغ نباید بیش از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان باشد اما مرغداران قم عقیده دارند که این قیمت عادلانه نیست.

وی با انتقاد از وضعیت مبهم نرخ گذاری مرغ در قم افزود: اگر قیمت مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تصویب می‌شود باید نهاده آن عرضه شود و این مسائل در جلسه گذشته نهایی شده بود.

استاندار قم بیان کرد: باید به ستاد تنظیم بازار کشور منعکس کنیم که این قیمت مرغ را همچنان ادامه دهد و یا اینکه در غیر این صورت چنانچه تغییر قیمت لازم است باید ستاد تنظیم بازار این را مشخص کند.

وی گفت: سه مساله در رابطه با قیمت مرغ وجود دارد که نخست اینکه به دلیل عدم تأمین کافی نهاده‌ها قیمت‌ها روی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت نمانده، دوم اینکه این قیمت می‌تواند ثابت بماند اگر استان‌های همجوار نیز آن را رعایت کنند و سوم اینکه این قیمت واقع‌بینانه نیست که باید بررسی لازم صورت گیرد تا بتوان به نتیجه مناسبی در خصوص قیمت مرغ دست یافت.

سرمست با بیان اینکه اساس قیمت مرغ همان ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است، افزود: دست مدیر ما درباره اشراف بر اطلاعات باید پرتر از ذی‌نفعان باشد و اینکه برخی از مدیران بر مسائل مربوط به حوزه خود تسلط ندارند مایه تأسف است.

بیشترین میزان مصرف نهاده در استان قم است

رئیس جهاد کشاورزی استان قم بیان کرد: با توجه به اینکه قرار بود قیمت مرغ بر اساس مصوبه آخرین کارگروه تنظیم بازار کشور مشخص شود اما این اقدام هنوز عملی نشده است.

عباس پورمیدانی با اشاره به عدم تأمین نهاده مورد نیاز مرغداران افزود: اکنون گردش نهاده مشکل اصلی است.

وی بیان کرد: پیشنهاد می‌کنیم ضمن اینکه قیمت مرغ را رسما ۱۱ و نیم قرار دهیم، مسئله عرضه و تقاضا نیز متعادل‌تر شود و به تأمین نهاده نیز توجه لازم شود.

رئیس جهاد کشاورزی استان قم با بیان اینکه ۲۰ درصد از نهاده مرغداران تأمین شده است، افزود: طی گزارشی که دریافت کردیم ۳۰ میلیارد تومان نهاده تحویل مرغداران تخم‌گذار و گوشتی نشده است.

وی بیان کرد: بیشترین میزان مصرف نهاده در استان قم است و روزانه سه هزار تن مصرف نهاده داریم.

پورمیدانی گفت: سامانه‌ای در کشور فعال است که مقدار نهاده‌هایی که وارد کشور شده، تولید و توزیع می‌شود را مشخص می‌کند.

در این جلسه مهرداد غضنفری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم با اشاره به لزوم تسریع در تصویب قیمت مرغ افزود: برخی از اقلامی که قیمت مصوب دارند ممکن است مواد اولیه را غیر یارانه‌ای دریافت کنند که در این صورت می‌توان کمی قیمت را تغییر داد اما اینکه می‌گوئید با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومان نهاده تأمین می‌شود، مشکل خاصی نباید وجود داشته باشد.

قم پتانسیل تولید مرغ تخم‌گذار را دارد

در ادامه جلسه سید مجتبی منزوی رئیس سازمان تعاون روستایی استان قم با بیان اینکه قم پتانسیل تولید مرغ تخم‌گذار را دارد، افزود: تولید مرغ تخم گذار در استان قم بیشتر است.

وی با اشاره به لزوم نگاه ملی به مسئله مرغ و نهاده‌ها افزود: نهاده‌ها تحویل مرغدار شده است اما تولیدکنندگان خرده می‌گیرند که برخوردی که با تولید کننده می‌کنید ممکن است در آینده تولید را متوقف کند.

در این جلسه احمدرضا سمیعی نسب مدیر بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم بیان کرد: در ۶ ماهه دوم سال گذشته قیمت مرغ از هشت هزار تومان آغاز شد و به ۱۱ هزار و ۵۰۰ رسید.

وی با بیان اینکه مشکل اکنون عدم توزیع نهاده هاست، افزود: متأسفانه تعهد لازم از شرکت‌ها در زمینه توزیع نهاده‌ها گرفته نشده است.

مدیر بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم بیان کرد: مرغدار می‌گوید که نهاده نداده‌اند و در بازار آزاد نهاده خریداری کرده‌اند در نتیجه مشکل قیمت دارند.

وی گفت: روزانه هزار و ۲۰۰ تن مرغ با قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در تهران در حال توزیع است.

سمیعی نسب عنوان کرد: کشتارگاه‌ها را مکلف کردیم که بازرس صنعت، معدن و تجارت به قیمت‌ها رسیدگی کند و با دخالت مستقیم با قیمت مصوب شده مرغ به دست مردم رسید.

در ادامه جلسه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم بیان کرد: جهاد کشاورزی عنوان کرده که بر اساس جوجه ریزی‌های انجام‌شده هیچ‌گونه نگرانی در رابطه با تأمین مرغ خانوارها در ماه مبارک رمضان وجود ندارد.

وی مسئله اصلی در رابطه با قیمت مرغ را عدم توزیع مناسب نهاده‌های دامی عنوان کرد و افزود: متأسفانه دستگاه‌های استان بدون مجوز به این کار مبادرت کرده‌اند و به همین دلیل قیمت مرغ از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تجاوز کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جهانی نفت در چهارم اردیبهشت ۹۸

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز
قیمت جهانی نفت در چهارم اردیبهشت ۹۸
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۷ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۷۴ دلار و ۲۴ سنت رسید.

باشگاه خبرنگاران جوان: پس از آنکه مشخص شد که به رغم تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران عرضه نفت به میزان کافی در بازار وجود دارد، قیمت نفت که به بالاترین رقم‌های سال ۲۰۱۹ جهش کرده بود امروز با کاهش مواجه شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۷ سنت معادل ۰٫۴ درصد کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۷۴ دلار و ۲۴ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا هم امروز با ۲۸ سنت معادل ۰٫۴ درصد کاهش به ۶۶ دلار و ۲ سنت رسید.

پس از آنکه دولت آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که معافیت مشتریان نفت ایران از تحریم‌های ضد ایرانی را دیگر تمدید نمی‌کند، قیمت نفت در اوایل این هفته رکورد بالاترین رقم‌های ثبت شده در سال ۲۰۱۹ را شکست. تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران در نوامبر ۲۰۱۸ به اجرا گذاشته شد، اما واشنگتن برای مدت ۶ ماه به مشتریان اصلی نفت ایران فرصت داده بود که به خرید نفت از این کشور ادامه دهند.

بانک‌های گلدمن ساکس و بارکلیز اعلام کرده‌اند، احتمالا میزان صادرات نفت ایران از ماه می‌به شدت کاهش خواهد یافت و این مسئله موجب کاهش هر چه بیشتر اختلاف بین عرضه و تقاضا در بازار خواهد شد.

اما به رغم این وضعیت تحلیلگران معتقدند با توجه به توان تولید کنندگانی همچون اوپک، روسیه و آمریکا برای افزایش تولید، کمبود عرضه قابل ملاحظه‌ای در بازار به وجود نخواهد آمد.

آژانس بین المللی انرژی روز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که عرضه کافی در بازار نفت وجود دارد و اینکه ظرفیت تولید ذخیره در جهان همچنان در سطح مناسبی قرار دارد.

بخش اعظم افزایش تولید را خود آمریکا بر عهده دارد که تولیدش از اوایل سال ۲۰۱۸ تاکنون بیش از ۲ میلیون بشکه افزایش داشته و اوایل امسال به رکورد بالای ۱۲ میلیون بشکه در روز رسیده است. با این رقم، آمریکا بالاتر از روسیه و عربستان بزرگترین تولید کننده نفت جهان به شمار می‌رود.

به گفته آژانس بین المللی انرژی انتظار می‌رود عرضه نفت آمریکا در سال میلادی ۱٫۶ میلیون بشکه افزایش یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت روز ارز‌های دولتی ۹۸/۰۲/۰۴

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز
قیمت روز ارز‌های دولتی ۹۸/۰۲/۰۴
بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ ۴ ارز نسبت به روز سه‌شنبه افزایش و قیمت ۳۳ واحد پولی دیگر مانند یورو و پوند کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

خبرگزاری تسنیم: بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز «چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه ۹۸» بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین روز جاری هر پوند انگلیس با ۲۱۷ ریال کاهش نسبت به روز گذشته ۵۴ هزار و ۳۳۲ ریال و هر یورو نیز با ۱۶۹ ریال افت ۴۷ هزار و ۹۸ ریال ارزش‌گذاری شد.

افزون بر این، هر فرانک سوئیس ۴۱ هزار و ۱۴۶ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۴۸۳ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۹۰۱ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۳۰۹ ریال، روپیه هند ۶۰۲ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۶۵ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۹ هزار و ۶۴۹ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۷ هزار و ۵۵۰ ریال، دلار هنگ کنگ ۵ هزار و ۳۵۷ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۴ ریال و دلار کانادا ۳۱ هزار و ۲۲۷ ریال قیمت خورد.

از سویی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۷ هزار و ۷۸۳ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲ هزار ۹۳۵ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۱۷۵ ریال، روبل روسیه ۶۶۰ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۱۵ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۹ هزار و ۵۳۴ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۲ ریال، دلار سنگاپور ۳۰ هزار و ۸۸۷ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۴۸۶ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۴۰۷ ریال، کیات میانمار ۲۸ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۷ هزار و ۴۳۱ ریال تعیین شد.

افزون بر این نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۶۹۶ ریال، دینار لیبی ۳۰ هزار و ۷۲ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۲۴۹ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۱ هزار ۱۱۶ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۱۶۴ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۶ هزار و ۵۳۴ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۳۹ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۱ هزار و ۸۵ ریال، لاری گرجستان ۱۵ هزار و ۵۵۶ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۲ هزار و ۹۷۵ ریال، افغانی افغانستان ۵۴۱ ریال، روبل جدید بلاروس ۲۰ هزار و ۱۱۱ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۵۸ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۰ هزار و ۴۱۸ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۴۵۰ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۲ هزار و یک ریال ارزش‌گذاری شد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت گاز صادراتی و وارداتی در سال ۹۶ چقدر بود؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت گاز صادراتی و وارداتی در سال ۹۶ چقدر بود؟
براساس گزارش تفریغ بودجه ۹۶، میزان صادرات گاز طبیعی در این سال حدود ۲۵.۲ میلیون متر مکعب در روز و میزان واردات گاز طبیعی هم حدود ۶.۳ میلیون مکعب در روز بوده است.

دیوان محاسبات کشور در گزارش تفریغ بودجه ۹۶ میزان فروش گاز طبیعی اعم از فروش داخلی و صادرات را اعلام کرد.

براساس گزارش تفریغ تبصره ۱ قانون بودجه ۹۶، میزان صادرات گاز طبیعی کشور در این سال برابر ۹ میلیارد و ۱۹۷ میلیون و ۴۲۲ هزار و ۳۷۰ متر مکعب بوده است. بر این اساس، میزان متوسط صادرات گاز طبیعی در سال ۹۶ بالغ بر ۲۵ میلیون و ۱۹۸ هزار متر مکعب در روز بوده است.

براساس این گزارش، در سال ۹۶ مجموعا ۲ میلیارد و ۲۹۴ میلیون و ۹۱۷ هزار و ۶۲۱ متر مکعب گاز طبیعی وارد کشور شده و در نتیجه، میزان متوسط واردات گاز طبیعی در این سال برابر ۶ میلیون و ۲۸۷ هزار متر مکعب در روز بوده است.

با توجه به اعداد فوق، خالص گاز طبیعی صادراتی کشور در سال ۹۶ بالغ بر ۶ میلیارد و ۹۰۲ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۷۴۹ متر مکعب بوده است. بر این اساس، میزان متوسط خالص گاز طبیعی صادراتی کشور در سال مذکور برابر ۱۸ میلیون و ۹۱۰ هزار متر مکعب در روز بوده است.

براساس گزارش دیوان محاسبات، مجموع گاز طبیعی فروخته شده در داخل کشور در سال ۹۶ هم ۱۸۹ میلیارد و ۴۸۱ میلیون و ۹۱ هزار و ۵۰۸ متر مکعب بوده و در نتیجه، مجموع گاز طبیعی فروخته شده در داخل کشور در سال مذکور برابر ۵۱۹ میلیون و ۱۲۶ هزار متر مکعب در روز بوده است.

همچنین ارزش دلاری صادرات گاز طبیعی کشور در سال ۹۶، بالغ بر ۱ میلیارد و ۸۸۵ میلیون و ۵۰۵ هزار و ۳۱۳ دلار بوده است. هزینه دلاری واردات گاز طبیعی کشور در سال مذکور هم ۲۵۷ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۳۶۳ دلار بوده است.

براساس این گزارش، متوسط قیمت گاز طبیعی صادراتی کشور در سال ۹۶ برابر ۲۰٫۵ سنت به ازای هر متر مکعب بوده است. همچنین متوسط قیمت هر متر مکعب گاز طبیعی وارداتی کشور در سال مذکور هم برابر ۱۱٫۲ سنت بوده است.

بخش اعظم صادرات گاز ایران به کشور ترکیه صورت می‌گیرد و از ۳۱ خردادماه ۹۶ هم صادرات گاز کشورمان به عراق با حجمی حدود ۷ میلیون متر مکعب در روز آغاز شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

کاهش سرمایه گذاری‌ها در صنعت برق

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
پیام باقری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه تناسبی بین قیمت تمام شده و قیمت دریافتی برق از مردم وجود ندارد، افزود: این موضوع سبب بروز مشکل در ترازمنفی مالی صنعت برق شده که این رویه علت اصلی بدهی‌های سنگین وزارت نیرو به بخش خصوصی است. وی بابیان اینکه پول دریافتی از مردم به درستی به صنعت برق بازگشت داده نمی‌شود، گفت: بخشی از این پول به بصورت یارانه به مردم پرداخت می‌شود که البته به دلیل نظام نامناسب تعرفه‌ها هرمشترکی که مصرف بیشتری دارد یارانه بیشتر و هر مشترکی مصرف کمتری داشته باشد یارانه کمتری دریافت می‌کند. نائب رئیس هیئت مدیره سندیکای برق با اشاره به اینکه طبق برنامه ریزی انجام شده باید تا پایان برنامه ششم توسعه ظرفیت نصب شده در نیروگاه‌های کشور به ۱۰۰ هزار مگاوات برسد، ادامه داد: برای دستیابی به این ظرفیت باید سالانه ۵ هزارمگاوات نیروگاه با سرمایه ۵ میلیارد دلاری نصب شود که این موضوع ممکن نیست، و این رویه خاموشی‌ها را در پی دارد. باقری افزود: برق نیز مانند هر کالایی دارای قیمت تمام شده دارد که پیشنهاد ما به دولت پرداخت نرخ واقعی برق از طرف مشترکین پر مصرف است.

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.
فردا نیوزفردا نیوز22 ساعت قبل
سرویس اقتصادی فردا: امروز ۲۹ اردیبهشت ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۸۹۳ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۹۲۵ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۶۹۵ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۹۹۵ هزار تومان است.

اخبار بیشتر