اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه 4 اردیبهشت
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه 4 اردیبهشت

قیمت سکه و قیمت طلا در بازار امروز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۹۸

فراروخبرگزاری فرارو
قیمت سکه و قیمت طلا در بازار امروز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۹۸
در بازار امروز چهارشنبه ۴ اردیبهشت قیمت سکه و قیمت طلا نسبت به روز گذشته کاهش یافت و هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان معامله شد.
قیمت سکه و قیمت طلا در بازار امروز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۹۸ - 0

فرارو- براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر امروز قیمت انواع سکه و طلا نسبت به سه‌شنبه کاهش یافته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۴ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان معامله می‌شود.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۳۵ هزار و ۱۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۲۷۰ دلار قیمت خورد.قیمت طلا و قیمت سکه در بازار امروز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۹۸نوعقیمت روز معاملاتی گذشته (ریال)قیمت امروز (ریال)مثقال طلا۱۸,۹۰۰,۰۰۰۱۸,۸۵۰,۰۰۰طلای ۱۸ عیار۴,۳۶۳,۰۶۰۴,۳۵۱,۵۲۰سکه جدید۴۹,۰۵۰,۰۰۰۴۸,۷۰۰,۰۰۰سکه قدیم۴۷,۵۰۰,۰۰۰۴۷,۲۰۰,۰۰۰نیم سکه۲۷,۰۰۰,۰۰۰ربع سکه۱۷,۲۰۰,۰۰۰سکه گرمی۹,۶۰۰,۰۰۰انس طلا۱۲۷۳ دلار۱۲۷۰/۵۳ دلار

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت گوشت مرغ در قم نباید بالاتر از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان باشد

مهرخبرگزاری مهر
قیمت گوشت مرغ در قم نباید بالاتر از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان باشد
قم - استاندار قم مبنای قیمت گوشت مرغ در استان قم را ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: مشکلات مرغداران نیز باید برطرف شود.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام سرمست شامگاه سه‌شنبه در کارگروه تنظیم بازار که در استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور قیمت مرغ نباید بیش از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان باشد اما مرغداران قم عقیده دارند که این قیمت عادلانه نیست.

وی با انتقاد از وضعیت مبهم نرخ گذاری مرغ در قم افزود: اگر قیمت مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تصویب می‌شود باید نهاده آن عرضه شود و این مسائل در جلسه گذشته نهایی شده بود.

استاندار قم بیان کرد: باید به ستاد تنظیم بازار کشور منعکس کنیم که این قیمت مرغ را همچنان ادامه دهد و یا اینکه در غیر این صورت چنانچه تغییر قیمت لازم است باید ستاد تنظیم بازار این را مشخص کند.

وی گفت: سه مساله در رابطه با قیمت مرغ وجود دارد که نخست اینکه به دلیل عدم تأمین کافی نهاده‌ها قیمت‌ها روی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت نمانده، دوم اینکه این قیمت می‌تواند ثابت بماند اگر استان‌های همجوار نیز آن را رعایت کنند و سوم اینکه این قیمت واقع‌بینانه نیست که باید بررسی لازم صورت گیرد تا بتوان به نتیجه مناسبی در خصوص قیمت مرغ دست یافت.

سرمست با بیان اینکه اساس قیمت مرغ همان ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است، افزود: دست مدیر ما درباره اشراف بر اطلاعات باید پرتر از ذی‌نفعان باشد و اینکه برخی از مدیران بر مسائل مربوط به حوزه خود تسلط ندارند مایه تأسف است.

بیشترین میزان مصرف نهاده در استان قم است

رئیس جهاد کشاورزی استان قم بیان کرد: با توجه به اینکه قرار بود قیمت مرغ بر اساس مصوبه آخرین کارگروه تنظیم بازار کشور مشخص شود اما این اقدام هنوز عملی نشده است.

عباس پورمیدانی با اشاره به عدم تأمین نهاده مورد نیاز مرغداران افزود: اکنون گردش نهاده مشکل اصلی است.

وی بیان کرد: پیشنهاد می‌کنیم ضمن اینکه قیمت مرغ را رسما ۱۱ و نیم قرار دهیم، مسئله عرضه و تقاضا نیز متعادل‌تر شود و به تأمین نهاده نیز توجه لازم شود.

رئیس جهاد کشاورزی استان قم با بیان اینکه ۲۰ درصد از نهاده مرغداران تأمین شده است، افزود: طی گزارشی که دریافت کردیم ۳۰ میلیارد تومان نهاده تحویل مرغداران تخم‌گذار و گوشتی نشده است.

وی بیان کرد: بیشترین میزان مصرف نهاده در استان قم است و روزانه سه هزار تن مصرف نهاده داریم.

پورمیدانی گفت: سامانه‌ای در کشور فعال است که مقدار نهاده‌هایی که وارد کشور شده، تولید و توزیع می‌شود را مشخص می‌کند.

در این جلسه مهرداد غضنفری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم با اشاره به لزوم تسریع در تصویب قیمت مرغ افزود: برخی از اقلامی که قیمت مصوب دارند ممکن است مواد اولیه را غیر یارانه‌ای دریافت کنند که در این صورت می‌توان کمی قیمت را تغییر داد اما اینکه می‌گوئید با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومان نهاده تأمین می‌شود، مشکل خاصی نباید وجود داشته باشد.

قم پتانسیل تولید مرغ تخم‌گذار را دارد

در ادامه جلسه سید مجتبی منزوی رئیس سازمان تعاون روستایی استان قم با بیان اینکه قم پتانسیل تولید مرغ تخم‌گذار را دارد، افزود: تولید مرغ تخم گذار در استان قم بیشتر است.

وی با اشاره به لزوم نگاه ملی به مسئله مرغ و نهاده‌ها افزود: نهاده‌ها تحویل مرغدار شده است اما تولیدکنندگان خرده می‌گیرند که برخوردی که با تولید کننده می‌کنید ممکن است در آینده تولید را متوقف کند.

در این جلسه احمدرضا سمیعی نسب مدیر بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم بیان کرد: در ۶ ماهه دوم سال گذشته قیمت مرغ از هشت هزار تومان آغاز شد و به ۱۱ هزار و ۵۰۰ رسید.

وی با بیان اینکه مشکل اکنون عدم توزیع نهاده هاست، افزود: متأسفانه تعهد لازم از شرکت‌ها در زمینه توزیع نهاده‌ها گرفته نشده است.

مدیر بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم بیان کرد: مرغدار می‌گوید که نهاده نداده‌اند و در بازار آزاد نهاده خریداری کرده‌اند در نتیجه مشکل قیمت دارند.

وی گفت: روزانه هزار و ۲۰۰ تن مرغ با قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در تهران در حال توزیع است.

سمیعی نسب عنوان کرد: کشتارگاه‌ها را مکلف کردیم که بازرس صنعت، معدن و تجارت به قیمت‌ها رسیدگی کند و با دخالت مستقیم با قیمت مصوب شده مرغ به دست مردم رسید.

در ادامه جلسه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم بیان کرد: جهاد کشاورزی عنوان کرده که بر اساس جوجه ریزی‌های انجام‌شده هیچ‌گونه نگرانی در رابطه با تأمین مرغ خانوارها در ماه مبارک رمضان وجود ندارد.

وی مسئله اصلی در رابطه با قیمت مرغ را عدم توزیع مناسب نهاده‌های دامی عنوان کرد و افزود: متأسفانه دستگاه‌های استان بدون مجوز به این کار مبادرت کرده‌اند و به همین دلیل قیمت مرغ از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تجاوز کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جهانی نفت در چهارم اردیبهشت ۹۸

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز
قیمت جهانی نفت در چهارم اردیبهشت ۹۸
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۷ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۷۴ دلار و ۲۴ سنت رسید.

باشگاه خبرنگاران جوان: پس از آنکه مشخص شد که به رغم تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران عرضه نفت به میزان کافی در بازار وجود دارد، قیمت نفت که به بالاترین رقم‌های سال ۲۰۱۹ جهش کرده بود امروز با کاهش مواجه شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۷ سنت معادل ۰٫۴ درصد کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۷۴ دلار و ۲۴ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا هم امروز با ۲۸ سنت معادل ۰٫۴ درصد کاهش به ۶۶ دلار و ۲ سنت رسید.

پس از آنکه دولت آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که معافیت مشتریان نفت ایران از تحریم‌های ضد ایرانی را دیگر تمدید نمی‌کند، قیمت نفت در اوایل این هفته رکورد بالاترین رقم‌های ثبت شده در سال ۲۰۱۹ را شکست. تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران در نوامبر ۲۰۱۸ به اجرا گذاشته شد، اما واشنگتن برای مدت ۶ ماه به مشتریان اصلی نفت ایران فرصت داده بود که به خرید نفت از این کشور ادامه دهند.

بانک‌های گلدمن ساکس و بارکلیز اعلام کرده‌اند، احتمالا میزان صادرات نفت ایران از ماه می‌به شدت کاهش خواهد یافت و این مسئله موجب کاهش هر چه بیشتر اختلاف بین عرضه و تقاضا در بازار خواهد شد.

اما به رغم این وضعیت تحلیلگران معتقدند با توجه به توان تولید کنندگانی همچون اوپک، روسیه و آمریکا برای افزایش تولید، کمبود عرضه قابل ملاحظه‌ای در بازار به وجود نخواهد آمد.

آژانس بین المللی انرژی روز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که عرضه کافی در بازار نفت وجود دارد و اینکه ظرفیت تولید ذخیره در جهان همچنان در سطح مناسبی قرار دارد.

بخش اعظم افزایش تولید را خود آمریکا بر عهده دارد که تولیدش از اوایل سال ۲۰۱۸ تاکنون بیش از ۲ میلیون بشکه افزایش داشته و اوایل امسال به رکورد بالای ۱۲ میلیون بشکه در روز رسیده است. با این رقم، آمریکا بالاتر از روسیه و عربستان بزرگترین تولید کننده نفت جهان به شمار می‌رود.

به گفته آژانس بین المللی انرژی انتظار می‌رود عرضه نفت آمریکا در سال میلادی ۱٫۶ میلیون بشکه افزایش یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت روز ارز‌های دولتی ۹۸/۰۲/۰۴

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز
قیمت روز ارز‌های دولتی ۹۸/۰۲/۰۴
بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ ۴ ارز نسبت به روز سه‌شنبه افزایش و قیمت ۳۳ واحد پولی دیگر مانند یورو و پوند کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

خبرگزاری تسنیم: بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز «چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه ۹۸» بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین روز جاری هر پوند انگلیس با ۲۱۷ ریال کاهش نسبت به روز گذشته ۵۴ هزار و ۳۳۲ ریال و هر یورو نیز با ۱۶۹ ریال افت ۴۷ هزار و ۹۸ ریال ارزش‌گذاری شد.

افزون بر این، هر فرانک سوئیس ۴۱ هزار و ۱۴۶ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۴۸۳ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۹۰۱ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۳۰۹ ریال، روپیه هند ۶۰۲ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۶۵ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۹ هزار و ۶۴۹ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۷ هزار و ۵۵۰ ریال، دلار هنگ کنگ ۵ هزار و ۳۵۷ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۴ ریال و دلار کانادا ۳۱ هزار و ۲۲۷ ریال قیمت خورد.

از سویی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۷ هزار و ۷۸۳ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲ هزار ۹۳۵ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۱۷۵ ریال، روبل روسیه ۶۶۰ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۱۵ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۹ هزار و ۵۳۴ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۲ ریال، دلار سنگاپور ۳۰ هزار و ۸۸۷ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۴۸۶ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۴۰۷ ریال، کیات میانمار ۲۸ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۷ هزار و ۴۳۱ ریال تعیین شد.

افزون بر این نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۶۹۶ ریال، دینار لیبی ۳۰ هزار و ۷۲ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۲۴۹ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۱ هزار ۱۱۶ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۱۶۴ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۶ هزار و ۵۳۴ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۳۹ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۱ هزار و ۸۵ ریال، لاری گرجستان ۱۵ هزار و ۵۵۶ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۲ هزار و ۹۷۵ ریال، افغانی افغانستان ۵۴۱ ریال، روبل جدید بلاروس ۲۰ هزار و ۱۱۱ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۵۸ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۰ هزار و ۴۱۸ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۴۵۰ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۲ هزار و یک ریال ارزش‌گذاری شد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت گاز صادراتی و وارداتی در سال ۹۶ چقدر بود؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت گاز صادراتی و وارداتی در سال ۹۶ چقدر بود؟
براساس گزارش تفریغ بودجه ۹۶، میزان صادرات گاز طبیعی در این سال حدود ۲۵.۲ میلیون متر مکعب در روز و میزان واردات گاز طبیعی هم حدود ۶.۳ میلیون مکعب در روز بوده است.

دیوان محاسبات کشور در گزارش تفریغ بودجه ۹۶ میزان فروش گاز طبیعی اعم از فروش داخلی و صادرات را اعلام کرد.

براساس گزارش تفریغ تبصره ۱ قانون بودجه ۹۶، میزان صادرات گاز طبیعی کشور در این سال برابر ۹ میلیارد و ۱۹۷ میلیون و ۴۲۲ هزار و ۳۷۰ متر مکعب بوده است. بر این اساس، میزان متوسط صادرات گاز طبیعی در سال ۹۶ بالغ بر ۲۵ میلیون و ۱۹۸ هزار متر مکعب در روز بوده است.

براساس این گزارش، در سال ۹۶ مجموعا ۲ میلیارد و ۲۹۴ میلیون و ۹۱۷ هزار و ۶۲۱ متر مکعب گاز طبیعی وارد کشور شده و در نتیجه، میزان متوسط واردات گاز طبیعی در این سال برابر ۶ میلیون و ۲۸۷ هزار متر مکعب در روز بوده است.

با توجه به اعداد فوق، خالص گاز طبیعی صادراتی کشور در سال ۹۶ بالغ بر ۶ میلیارد و ۹۰۲ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۷۴۹ متر مکعب بوده است. بر این اساس، میزان متوسط خالص گاز طبیعی صادراتی کشور در سال مذکور برابر ۱۸ میلیون و ۹۱۰ هزار متر مکعب در روز بوده است.

براساس گزارش دیوان محاسبات، مجموع گاز طبیعی فروخته شده در داخل کشور در سال ۹۶ هم ۱۸۹ میلیارد و ۴۸۱ میلیون و ۹۱ هزار و ۵۰۸ متر مکعب بوده و در نتیجه، مجموع گاز طبیعی فروخته شده در داخل کشور در سال مذکور برابر ۵۱۹ میلیون و ۱۲۶ هزار متر مکعب در روز بوده است.

همچنین ارزش دلاری صادرات گاز طبیعی کشور در سال ۹۶، بالغ بر ۱ میلیارد و ۸۸۵ میلیون و ۵۰۵ هزار و ۳۱۳ دلار بوده است. هزینه دلاری واردات گاز طبیعی کشور در سال مذکور هم ۲۵۷ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۳۶۳ دلار بوده است.

براساس این گزارش، متوسط قیمت گاز طبیعی صادراتی کشور در سال ۹۶ برابر ۲۰٫۵ سنت به ازای هر متر مکعب بوده است. همچنین متوسط قیمت هر متر مکعب گاز طبیعی وارداتی کشور در سال مذکور هم برابر ۱۱٫۲ سنت بوده است.

بخش اعظم صادرات گاز ایران به کشور ترکیه صورت می‌گیرد و از ۳۱ خردادماه ۹۶ هم صادرات گاز کشورمان به عراق با حجمی حدود ۷ میلیون متر مکعب در روز آغاز شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

ویدئو / تهران در محاصره بیابان

ایسناایسنا1 روز قبل
تهران شلوغ مدت‌هاست به دوره‌ای از بیابانی شدن وارد شده است. جمعیت این شهر روزبه‌روز نیاز به منابع آبی بیشتری دارد. آیا تهران و شهرهای اقماری آن می‌توانند به حفظ یا تامین منابع آبی خود امیدوار باشند؟ خبرنگار: سارا سبزی / گوینده: حسین هرمزی / تدوینگر: امید ابراهیمی

سامانه ۱۲۴؛ دریافت شکایات از قیمت کالا‌ها

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
وی افزود: افزایش قیمت برخی کالا‌ها مانند برنج وارداتی به دلیل ممنوع شدن واردات و حمایت از برنج داخلی است. آقای مدرسی خیابانی افزود: تا کنون دو هزار پرونده تعزیراتی برای تخلفات تشکیل شده است. وی گفت: این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالا‌ها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد. آقای ملکی گفت: بخش حمل و نقل دام نیز از گازوئیل استفاده می‌کند که افزایش قیمت بنزین تأثیری بر آن ندارد. آقای محمدیاری با بیان اینکه قیمت نهاده‌ها ثابت است گفت: قیمت مرغ در حد قیمت مصوب است و در برخی استان‌ها نیز کاهش قیمت داشته‌ایم.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
محمد سولکی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه انجمن خیرین مسکن ساز در مراکز استان‌ها و ۱۲۰ شهرستان فعالیت می‌کند گفت: انجمن خیرین مسکن ساز در طی ۸ سال اقدام به ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی کرده است و ۳۰ هزار واحد مسکونی دیگر در حال تکمیل است. وی ادامه داد: محور فعالیت خیرین مسکن ساز تامین مسکن و خانه دار کردن خانواده‌های محروم و دارای معلول است. مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز تصریح کرد: واحد‌های مسکونی که خیرین می‌سازند در مکان‌های مناسب و دارای خدمات شهری و امکانات رفاهی است. سولکی تصریح کرد: افرادی که توانایی پیش پرداخت اولیه مسکن را داشته باشند می‌توانند با ۳۰ میلیون تومان صاحب خانه شوند و اگر توانایی پرداخت نداشته باشند به ان‌ها براساس شرایط کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: این واحد‌ها دارای تسهیلات ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی است و اگر فردی توان پرداخت اقساط را نداشته باشد برای پرداخت اقساط نیز کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: دولت با تسریع در واگذاری زمین به خیرین و ارائه تسهیلات ارزان قیمت خیرین را برای ساخت واحد‌های بیشتر یاری کند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصر ایران؛ جعفر محمدی - درباره اعتراضات روزهای اخیر که بعد از افزایش قیمت بنزین رخ داده است، ۲ نکته ارزش تأمل دارد:۱ - «اعتراض حق مردم نیست»؛ به نظر من «اعتراض وظیفه مردم است». واقعا اگر به افزایش قیمت بنزین یا هر چیز دیگری اعتراض دارند، چرا اموال مردم را غارت و تخریب می‌کنند؟ این رفتارهای بدوی، اساسا ربطی به اعتراضات ندارد و نشان دهنده فاجعه‌ای به مراتب بزرگ‌تر از ناآرامی‌های اخیر است. شاهدان عینی می‌گویند که بسیاری از همین شهروندان عادی که اساسا در اعتراضات نیز حضور نداشته‌اند، در غارت فروشگاه هایی مانند جانبو، افق کوروش، امیران و … شرکت داشتند. ۲ - بنزین بهانه‌ای برای اعتراضات و در کنار آن اغتشاشات اخیر است. بنابر این، حتی اگر همین امروز بنزین به قیمت سابق برگردد و حتی ارزان‌تر هم شود، اصل نارضایتی‌ها باقی است و مترصد فرصتی دیگری برای بروز و ظهور.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

برزیل ۳-۰ کره جنوبی؛ ادامه روز تلخ آسیایی‌ها با شکست کره در ابوظبی

نود12 دقیقه قبل

واکنش وزارت دفاع روسیه نسبت به تهدیدات ترکیه

ایسنا17 دقیقه قبل

:: معصومی نژاد - نشست مطبوعاتی سفیر ایران در رم

صدا و سیما18 دقیقه قبل

رژیم صهیونیستی، ایران را مسئول حمله به جولان اشغالی دانست

قدس آنلاین18 دقیقه قبل

سرطان پستان در مردان بیماری نادر اما کشنده

خبر فوری19 دقیقه قبل

دستان بخشنده

صدا و سیما20 دقیقه قبل