هزینه‌های زندگی چقدر بالا رفته است؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

هزینه‌های زندگی چقدر بالا رفته است؟

حداقل و حداکثر هزینه تفریح یک زوج جوان در تهران

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
حداقل و حداکثر هزینه تفریح یک زوج جوان در تهران
تفریح همیشه یکی از دغدغه‌های زوج‌های جوان بوده که هزینه آن برای این اشخاص موضوع مهمی است، اما حداقل هزینه برای گذراندن یک روز خاطره‌انگیز دو نفره چقدر رقم می‌خورد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، اگر تازه نامزد کرده‌اید یا دنبال یک تفریح مشترک با همسرتان هستید، حداقل ٣٠‌هزار تومان و حداکثر ۶٠٠ تا ٧٠٠‌هزار تومان نیاز دارید تا روزی خاطره‌انگیز را برای خودتان رقم بزنید. البته این به شرطی است که هزینه رفت‌و‌آمد را فاکتور بگیرید.

در غیر این‌صورت باید بدانید که بسیاری از مناطق تهران در محدوده طرح ترافیک قرار دارند و به راحتی نمی‌توانید با خودروی خودتان در این مناطق تردد کنید. ارزان‌ترین گزینه تفریحی در تهران موزه‌های جالب و نسبتا بزرگ پایتخت است که برای یک زوج فرهنگی می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

به جز این، تماشای یک فیلم کمدی در سینما هم هزینه چندانی برایتان نخواهد داشت. گران‌ترین تفریحات، گذراندن وقت در پیست‌های اتومبیلرانی یا همان کارتینگ و توچال است که البته با هزینه‌های جانبی و بوفه‌های گرانقیمت‌شان اجازه نمی‌دهند که یک تفریح اقتصادی و خیلی ارزان داشته باشید.

البته جالب است که بدانید محمدحسن یزدانی، عضو هیأت‌مدیره انجمن راهنمایان گردشگری تهران به «شهروند» می‌گوید که تهرانی‌ها به‌صورت سالانه حدود ٣‌میلیون تومان برای تفریحات‌شان هزینه می‌کنند. با این‌حساب، هر تهرانی در ماه حدود ٢۵٠‌هزار تومان برای تفریحاتش اختصاص می‌دهد که این تفریحات شامل رفتن به کافه‌ها، رستوران‌ها، مراکز تفریحی و فرهنگی مختلف است.

سینما یک گزینه ارزان و کم‌هزینه

سینما به‌عنوان یکی از کم‌هزینه‌ترین تفریحاتی است که می‌توانید در تهران تجربه کنید. اگر فرض کنیم یک زوج بخواهند سینما را برای گذراندن تعطیلات آخر هفته خود انتخاب کنند، حداقل باید چیزی حدود ٧٠ تا ١٠٠‌هزار تومان هزینه کنند. درحال حاضر دو بلیت سینما برای شما ۴٠‌هزار تومان تمام می‌شود و اگر بخواهید در سینما دو پاکت پاپ کورن یا دو پاکت سیب‌زمینی صرف کنید، چیزی نزدیک به ٣٠‌هزار تومان می‌شود و در نتیجه هزینه‌ای که برای شما می‌تواند به دنبال داشته باشد، ٧٠‌هزار تومان می‌شود.

فرض کنیم خودرو ندارید یا در محدوده طرح ترافیک هستید و ناچارید با تاکسی‌های آنلاین رفت‌وآمد کنید. به این ترتیب حداقل حدود ٣٠‌هزار تومان دیگر به‌عنوان هزینه رفت‌وآمد به این مبلغ اضافه می‌شود.

تئاتر ببینید

اگر فیلم‌های سینمای ایران را چندان نمی‌پسندید و تصمیم دارید یک تفریح فرهنگی دیگر را در تهران تجربه کنید، تئاتر گزینه خوبی است. تئاترهای تهران معمولا در تئاتر شهر که در چهارراه ولیعصر واقع شده است یا تالار وحدت روی صحنه می‌روند و قیمت بلیت تئاترهای حرفه‌ای‌تر معمولا بین ٨٠ تا ١٠٠‌هزار تومان است.

از آنجایی که سانس برگزاری تئاترها معمولا در نیمه دوم روز است، احتمالا بعد از دیدن یک تئاتر دو ساعته بخواهید شام را خارج از خانه صرف کنید. یک زوج برای تماشای تئاتر باید ١۶٠ تا ٢٠٠‌هزار تومان هزینه کنند. فرض کنیم شام ساده و ارزان‌قیمتی مانند ساندویچ یا فست‌فود را تجربه کنید که برای این بخش باید دست‌کم حدود ١٠٠‌هزار تومان کنار بگذارید.

در حال حاضر هر عدد ساندویچ همبرگر در مرکز شهر بین ٢٠ تا ٢۵‌هزار تومان و قیمت یک پیتزای دونفره تقریبا بین ٣٠ تا ۵٠‌هزار تومان است، ٣‌هزار تومان برای هر قوطی نوشیدنی، ١۵‌هزار تومان برای هر پاکت سیب‌زمینی و ١۵ تا ٢٠‌هزار تومان برای یک ظرف سالاد در نظر بگیرید. به این ترتیب تماشای یک تئاتر دو نفره با نامزد یا همسرتان می‌تواند برایتان حدود ٣٠٠‌هزار تومان تمام شود.

کافه‌نشینی در تهران چقدر خرج دارد؟

هزینه یک دیدار دوستانه در کافه مبلغی بین ۵٠ تا١٠٠‌هزار تومان است، برای همین یکی از ارزان‌ترین تفریحاتی است که در پایتخت وجود دارد؛ برای سفارش تنها یک فنجان چای و کیک باید مبلغی نزدیک به ٢۵‌هزار تومان پرداخت کرد که برای دو نفر ۵٠‌ هزار تومان می‌شود.

حالا در نظر بگیرید عصرانه‌ای در کنار آن سفارش می‌دهید. به‌عنوان مثال سالاد سزار یا الفردو با میانگین قیمت ٢۵-٣۵‌هزار تومانی که به کلاس کافه مورد نظرتان و منطقه جغرافیایی‌تان هم بستگی دارد. با این حساب ما قیمت‌ها را در کافه‌های مرکز تهران در نظر گرفته‌ایم. البته اگر هزینه‌هایی چون رزرو میز و… را به دنبال نداشته باشد.

یک پیشنهاد برای زوج‌های علاقه‌مند به موسیقی

کم نیستند کسانی که عاشقانه موسیقی را دوست دارند، برای همین تا خبری از برگزاری کنسرتی از خواننده محبوبشان می‌شود حتی از شهر‌های دیگر هم برای خرید بلیت متقاضی می‌شوند. البته کنسرت‌هایی که در تهران برگزار می‌شود، گران‌تر از کنسرت‌های شهرستان است، به‌طوری که اگر در شهرستان‌ها بلیت کنسرت حداکثر ٨٠ تا ١٠٠هزار تومان قیمت داشته باشد، در تهران قیمت‌ها تا ١٨٠ و حتی ٢٠٠‌هزار تومان می‌رسد.

البته قیمت بلیت کنسرت در تهران به محل قرار گرفتن صندلی‌تان هم مربوط است. در سالن میلاد نور ارزان‌ترین صندلی کنسرت خوانندگان معروف به ٧٠‌هزار تومان هم می‌رسد که مربوط به ردیف‌های آخر یا بالکن است. حالا با در نظر گرفتن میانگین قیمتی ١٠٠‌هزار تومان برای رفتن به کنسرت ٢٠٠‌هزار تومان تنها هزینه بلیت می‌شود.

هزینه‌های جانبی یک کنسرت ٣‌هزار تومان برای ورودی پارکینگ میلاد نور در نظر بگیرید. یک کلاب یا ساندویچ ساده در بوفه‌های این محل بین ١۵ تا ٢٠‌هزار تومان قیمت دارند و قیمت انواع قوطی‌های نوشیدنی از ١۵٠٠ تومان برای یک آب‌معدنی ساده متغیر است تا نوشیدنی‌های گران‌تری مانند شیرسویا که قیمت آن به ١٢‌هزار تومان می‌رسد. برای خورد و خوراک دو نفر هم حداقل ۵٠ تا ۶٠‌هزار تومان در نظر بگیرید که با این حساب هزینه رفتن یک زوج به یک کنسرت در تهران حدود ٢۵٠ تا ٢۶٠‌هزار تومان تمام می‌شود.

طبیعت‌گردی در قلب تهران

بام تهران و توچال از گزینه‌های پرطرفدار تهرانی‌هاست، چراکه هم می‌توان در دل طبیعت بود و هم دارای امکانات و تفریحگاه‌های زیادی است، چون تله‌کابین، سینما ۵ بعدی، باشگاه‌های زیپ‌لاین و تیروکمان، سورتمه، تله سیژ چشمه و اسکی که البته برای هر کدام از این تفریح‌ها باید قیمت‌های بالایی پرداخت کنید.

حالا دو بازی آن را در نظر بگیرید؛ سورتمه که برای هر نفر ٣٠‌هزار تومان می‌شود و تله‌کابین برای هر نفر ۶٠‌هزار تومان هزینه دارد؛ در مجموع تنها دو بازی برای هر نفر ٩٠‌هزار تومان می‌شود. البته اگر بخواهید به کافی شاپ یا رستوران‌های آن منطقه بروید، قیمت‌ها با قیمت‌های سطح شهر متفاوت است، به‌طوری که برای خرید یک دست کباب لقمه باید ١٠٠‌هزار تومان هزینه کنید. در این صورت تنها یک وعده ناهار به همراه دو بازی برای شما ٣٨٠‌هزار تومان می‌شود.

اگر دنبال یک تفریح پرهیجان هستید

کارتینگ از بازی‌هایی است که در سال‌های اخیر توانسته جایگاه ویژه‌ای بین جوانان پیدا کند، کارتینگ آزادی یکی از جاهایی است که جوانان تهرانی برای تفریحات‌شان انتخاب می‌کنند. اگر قصد دارید با نامزد یا همسرتان یک تفریح هیجان‌برانگیز را تجربه کنید، کارتینگ گزینه نسبتا خوبی است. بهای هر راند کارتینگ ۶٠‌هزار تومان است، البته نه با مدت زمان دلخواه شما بلکه مدت استفاده از پیست ۶ دقیقه است که با آموزش و توضیحات ۱۰ دقیقه می‌شود.

حالا با فرض این‌که دو نفره به کارتینگ رفته‌اید و هر کدامتان ٣ راند از کارتینگ استفاده کند، مبلغی معادل ٣۶٠هزار تومان باید پرداخت کنید. البته اگر بخواهید هزینه‌های جانبی برای این تفریح بپردازید، عکس‌های اختصاصی است که درنهایت معمولا به شما سه قاب عکس می‌دهند و هزینه آن چیزی حدود ٢٠٠ تا ٢۵٠‌هزار تومان تمام می‌شود و در مجموع هزینه شما را تا ۶٠٠‌هزار تومان بالا می‌برد.

زوج‌ها بانجی جامپینگ نروند!

بانجی جامپینگ هیجان سقوط آزاد از ارتفاعی بلند را به شما می‌چشاند. البته اگر شما یک زوج نترس هستید و می‌خواهید این هیجان را دونفره تجربه کنید، بهتر است بی‌خیال شوید، چون خانم‌ها اجازه این بازی را در تهران ندارند! قیمت این بازی برای هر فرد ١٨٠‌هزار تومان است.

موزه‌ها ارزان‌ترین گزینه تهران‌گردی

اگر به تاریخ علاقه‌مند هستید، می‌توانید به موزه‌های جالب تهران سر بزنید، البته هزینه این تفریح بسیار اندک است، به‌عنوان مثال کاخ گلستان می‌تواند مصداق مناسبی باشد، چراکه هم در مرکز شهر است، هم دسترسی وسایل نقلیه عمومی به آن آسان است و هم دیدنی‌های جالب توجهی از دوره قاجار دارد.

ورودی این کاخ تنها ۵‌هزار تومان است و برای بازدید از هر کاخ باید ٢هزار تومان پرداخت کرد. برای دیدن دو کاخ بیش از ١٠‌هزار تومان لازم به هزینه نیست و در مجموع مبلغی نزدیک به ٣٠‌هزار تومان برای دو نفر باید هزینه کرد. شاید برای همین است که گشت‌وگذار در موزه و مکان‌های تاریخی یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین مکان‌های دیدنی به شمار می‌آید.

منبع: روزنامه شهروند

خواندن خبر در سایت منبع

هزینه‌های مردم چقدر بالا رفته است؟

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
هزینه‌های مردم چقدر بالا رفته است؟
در فروردین امسال مردم حدود ۵۰ درصد بیشتر از همین ماه در سال گذشته برای تامین کالا و خدمات خود هزینه کردند. برای خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها این رقم تا ۸۴ درصد افزایش یافته است.

آفتاب‌‌نیوز : اعلام تورم در اولین ماه سال جاری نشان از ادامه روند رو به رشد آن داشت؛ به طوری که در ۱۲ ماهه به ۳۰٫۶ دهم درصد رسیده بود که در مقایسه با اسفند ماه ۳٫۷ درصد افزایش یافته بود. همچنین در مقایسه با فروردین سال گذشته (تورم نقطه به نقطه) ۵۱٫۴ درصد رشد داشت که نشان داد خانوارهای ایرانی تا این رقم بیشتر از سال ۱۳۹۷ برای خرید مجموعه کالا و خدمات یکسان هزینه کرده‌اند.

اما جزئیات تغییرات تورم در بین ۱۲ گروه کالا و خدمات از این حکایت دارد که شاخص در گروه خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها ۸۴٫۴ درصد نسبت به فروردین سال گذشته افزایش دارد که برای ۱۲ ماه منتهی فروردین به ۴۳٫۵ درصد می‌رسد.

در بین خوراکی‌ها گروه گوشت قرمز و سفید با ۱۱۶ درصد و گروه گوشت قرمز و ماکیان با ۱۱۷ درصد و همچنین سبزیجات با ۱۵۷ درصد بالاترین تورم را در فروردین امسال نسبت به سال گذشته به خود اختصاص داده‌اند.

دخانیات نیز با ۱۲۳ درصد جزو گروه‌های کالایی است که در رده بالای تورم قرار دارد. در سایر بخش‌ها نیز مردم برای مسکن ۲۴٫۸ و اجاره ۲۸٫۷ در ماه ابتدایی امسال بیش از ماه مشابه سال قبل هزینه کرده‌اند.

اما در بخش خدمات حمل و نقل با ۵۲٫۵، مبلمان و لوازم خانگی با ۸۰٫۱ و همچنین تفریح و سرگرمی با ۷۲ درصد جزو گروه‌هایی هستند که تورم بالایی داشته‌اند.

جزئیات تورم در بین کالا و خدمات در فروردین ۹۸

هزینه‌های مردم چقدر بالا رفته است؟ - 8

منبع: خبرگزاری اینسا

خواندن خبر در سایت منبع

هزینه خالی نگه داشتن مسکن با اعمال مالیات بالا برود

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
هزینه خالی نگه داشتن مسکن با اعمال مالیات بالا برود
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: باید از ظرفیت بخش خصوصی به ویژه بنگاه های املاک و مشاوران این حوزه برای شناسایی دقیق خانه های خالی استفاده کرد.

سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بر لزوم نظارت و اعمال مالیات بر خانه های خالی در کشور تأکید کرد و گفت: بر اساس آمارهای مطرح شده، در سال گذشته بیش از ۲ میلیون خانه خالی در کشور وجود داشته و قطعا با توجه به افزایش قیمت مسکن، این آمارها افزایش خواهد یافت.

هزینه خالی نگه داشتن مسکن با اعمال مالیات بالا برود - 2

مسکن در کشور به کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با افزایش قیمت مسکن، عملا مسکن به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده و مالکان برای حفظ ارزش سرمایه خود، ملک خود را اجاره نمی‌دهند.

افضلی افزود: قطعا موضوع عرضه و تقاضا در تمام محورهای بازار مسکن از جمله اجاره یا خرید و فروش ملک اثرگذار بوده و این مسئله یکی از فاکتورهای مهم این حوزه است، در شرایط کنونی تقاضا برای اجاره و خرید مسکن بسیار بالاتر از عرضه آن است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: موضوع ساماندهی خانه‌های خالی باید در کنار دیگر عناصر و فاکتورهای بازار مسکن به خوبی دیده شود و تمام مسائل این بخش از جمله نحوه ساخت و ساز و کیفیت و قیمت مصالح ساختمانی باید در کنار یکدیگر رسیدگی شود.

ساماندهی خانه‌های خالی به صورت دستوری امکان پذیر نیست/ نقش مشاوران املاک در شناسایی خانه‌های خالی

به نظر من نمی‌توان به صورت دستوری خانه‌های خالی را ساماندهی کرد، بلکه باید از ظرفیت بخش خصوصی به ویژه بنگاه‌های املاک و مشاوران این حوزه برای شناسایی دقیق آن استفاده کرد

افضلی با اشاره به نبود اطلاعات جامع و دقیق از میزان خانه‌های خالی در کشور، گفت: به نظر من نمی‌توان به صورت دستوری خانه‌های خالی را ساماندهی کرد، بلکه باید از ظرفیت بخش خصوصی به ویژه بنگاه‌های املاک و مشاوران این حوزه برای شناسایی دقیق آن استفاده کرد.

هزینه خالی نگه داشتن مساکن با اعمال مالیات یا عوارض بالا رود

وی افزود: قطعا باید هزینه خالی نگه داشتن مساکن با اعمال مالیات یا عوارض بالا برود تا مالکان ترغیب به اجاره یا فروش مسکن شوند، در غیر این صورت آمار خانه‌های خالی روز به روز افزایش می‌یابد.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: دولت و مجلس باید مکانیزمی را فراهم کنند تا با کمک بخش خصوصی، خانه‌های خالی شناسایی و برای ساماندهی آن اقدام شود. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

بارش دومین برف پاییزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیبارش دومین برف پاییزیامروز آسمان شمال پایتخت و شهرستان‌های ملارد، دماوند، پردیس و بومهن برفی بود و شهروندان در این هوای پاک نفسی تازه کردند.

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

ویدئو / تهران در محاصره بیابان

ایسناایسنا1 روز قبل
تهران شلوغ مدت‌هاست به دوره‌ای از بیابانی شدن وارد شده است. جمعیت این شهر روزبه‌روز نیاز به منابع آبی بیشتری دارد. آیا تهران و شهرهای اقماری آن می‌توانند به حفظ یا تامین منابع آبی خود امیدوار باشند؟ خبرنگار: سارا سبزی / گوینده: حسین هرمزی / تدوینگر: امید ابراهیمی

سامانه ۱۲۴؛ دریافت شکایات از قیمت کالا‌ها

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
وی افزود: افزایش قیمت برخی کالا‌ها مانند برنج وارداتی به دلیل ممنوع شدن واردات و حمایت از برنج داخلی است. آقای مدرسی خیابانی افزود: تا کنون دو هزار پرونده تعزیراتی برای تخلفات تشکیل شده است. وی گفت: این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالا‌ها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد. آقای ملکی گفت: بخش حمل و نقل دام نیز از گازوئیل استفاده می‌کند که افزایش قیمت بنزین تأثیری بر آن ندارد. آقای محمدیاری با بیان اینکه قیمت نهاده‌ها ثابت است گفت: قیمت مرغ در حد قیمت مصوب است و در برخی استان‌ها نیز کاهش قیمت داشته‌ایم.

اینترنت دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+ ۱۰

صدا و سیماصدا و سیما22 دقیقه قبل
دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت چند روز اخیر بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی بودند به راحتی فعالیت می‌کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز برای اینکه ببینیم اختلال‌های اینترنت چند روز اخیر چه تاثیری بر عملکرد دفاتر پیشخوان دولت و پلیس +۱۰ داشته به برخی از این مراکز سرزدیم؛ دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی قرار داشتند به راحتی فعالیت می‌کردند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

جهانگیری فرارسیدن روز ملی عمان را تبریک گفت

مهر18 دقیقه قبل

طرح ویژه تعزیرات برای کنتزل قیمت‌ها در فاز اول یک ماه اجرا می‌شود

فارس18 دقیقه قبل

تیم ملی فوتبال کره جنوبی مقابل برزیل شکست خورد

مهر18 دقیقه قبل

استخدام کارشناس مدیریت شبکه‌های اجتماعی در تهران

اقتصاد آنلاین19 دقیقه قبل

ریاض غرامت حادثه سقوط جرثقیل را به مصر پرداخت کرد

الف19 دقیقه قبل

هفته‌آینده؛ جلسه کمیسیون امنیت‌ملی مجلس درباره اعتراضات

اقتصاد آنلاین20 دقیقه قبل