سردار سلامی رسما به عنوان فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معارفه شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

سردار سلامی رسما به عنوان فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معارفه شد

مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه (عکس)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه (عکس)
مراسم تودیع و معارفه فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ستاد فرماندهی سپاه برگزار شد.

فرمانده جدید کل سپاه معارفه شد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
فرمانده جدید کل سپاه معارفه شد
ایلنا نوشت: مراسم تودیع و معارفه فرمانده کل سپاه با حضور فرماندهان عالی‌رتبه نیروهای مسلح و برخی از مسئولان سیاسی کشور صبح امروز (چهارشنبه) در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد.

در این مراسم سردار سرتیپ بسیجی محمد شیرازی رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا احکام را قرائت و سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی رسما به عنوان فرمانده کل سپاه معارفه و از زحمات چند ساله سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری در این مسئولیت تقدیر به عمل آمد.

سردار سرلشکر محمد باقری، سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی، سردار سرلشکر سیدیحیی صفوی، سردار سرلشکر مصطفی ایزدی، امیر سرلشکر حسین حسنی سعدی، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی، سردار محمد شیرازی، سردار محمد پاکپور، دریادار علیرضا تنگسیری، امیر خلبان عزیز نصیرزاده، سردار محمد شیرازی، سردار محمدباقر ذوالقدر، سردار غلامحسین غیب‌پرور، سردار حسین دهقان، محسن رضایی، سردار امیرعلی حاجی‌زاده، محمدحسین صفار هرندی، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای، حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی در این مراسم حضور داشتند.

خواندن خبر در سایت منبع

غربی‌ها درباره انتخاب سردار سلامی به عنوان فرمانده سپاه چه می‌گویند؟

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور
غربی‌ها درباره انتخاب سردار سلامی به عنوان فرمانده سپاه چه می‌گویند؟
انتصاب سردار سلامی به عنوان فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واکنش‌های مختلفی را در پی داشت. بسیاری از رسانه‌ها و کارشناسان خارجی، این انتصاب را به قرار گرفتن نام سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی گره زده‌اند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

غربی‌ها درباره انتخاب سردار سلامی به عنوان فرمانده سپاه چه می‌گویند؟ - 1

به گزارش نامه نیوز، انتصاب سردار حسین سلامی به عنوان فرمانده سپاه واکنش‌هایی را در رسانه‌های خارجی به همراه داشته که فصل مشترک این واکنش‌ها، ویژگی «بزرگنمایی و اغراق» در اظهار نظر‌های فرمانده جدید سپاه است.

نشریه آمریکایی واشنگتن فری بیکون در گزارشی هدف اصلی این انتصاب را نابودی اسرائیل خوانده و نوشته فرمانده جدید یکی از کسانی است که در سیاست‌های توسعه برنامه موشکی ایران با ظرفیت نابودی اسرائیل نقش مهمی داشته و انتصاب او درست زمانی اتفاق افتاده که ترامپ، سپاه پاسداران انقلاب ایران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده است.این رسانه آمریکایی مدعی شده سردار سلامی در موضوع استتار برنامه‌های هسته‌ای ایران از بازرسان بین المللی نقش مهمی بازی کرده است. به گفته مقامات دولت آمریکا انتخاب سلامی به معنای تند‌تر شدن مواضع ایران است. یکی از مقام‌های آمریکا گفته حسین سلامی بار‌ها اسرائیل را تهدید به نابودی کرده و او پشت پرده اقداماتی از قبیل تولید موشک در کشور‌هایی نظیر لبنان برای حمله راحت‌تر به اسرائیل بوده است. موضوع تولید موشک‌های ایران در کشور دیگر همواره توسط ایران تکذیب شده و سندی برای اثبات این ادعا ارائه نشده است.یکی از مقامات آمریکایی که در بخش تحریم‌ها علیه ایران کار می‌کند به نشریه فری بیکون گفته این یک موضع گیری تند دیگر با هدف توسعه عملیات‌های ایران در سراسر جهان است. ایران دو سال است که درحال بلوف زدن است اما این بار می‌خواهد به طور مستقیم انتقام خروج آمریکا از توفق هسته‌ای را بگیرد. این مقام آمریکایی گفته تهدیدهای جعفری هیچگاه عملی نشد بنابراین فرد دیگری انتخاب شده است.نشریه دسته راستی بریت بارت آمریکا نیز در تحلیل این انتخاب نوشته سردار حسین سلامی در میانه جنگ ایران و عراق به سپاه پیوسته و بار‌ها اسرائیل را تهدید به نابودی کرده است. در ماه فوریه او از وجود طرحی برای شکستن روابط میان آمریکا، اسرائیل و متحدان و شرکایشان خبر داده و گفته بود نیرو‌های ایرانی این زمین را از لوث وجود این‌ها پاک خواهند کرد.رسانه بریت بارت قرار گرفتن نام سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی را یکی از دلایل احتمالی انتخاب سردار سلامی به عنوان فرمانده سپاه خوانده است.العربیه عربستان در گزارشی با عنوان «صاحب به یادماندنی‌ترین اظهارنظر‌ها در بین فرماندهان سپاه به فرماندهی کل سپاه پاسداران منصوب شد» برخی اظهار نظر‌های سلامی علیه آمریکا و اسرائیل را بازنشر کرده است.جالب اینجاست که اظهار نظر‌های سلامی درباره عدم مشروعیت اسرائیل مورد توجه رسانه عربستانی العربیه قرار گرفته است.منبع: رویداد ۲۴اورشلیم پست اسرائیل نیز انتخاب سلامی را به وضعیت روابط ایران و اسرائیل گره زده و نوشته در بدترین شرایط تنش‌ها میان اسرائیل و ایران، رهبر ایران صاحب ایده «لزوم پاکسازی زمین از لوث وجود اسرائیل» را به عنوان فرمانده سپاه انتخاب کرده است.لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.
الفالف1 روز قبل
مردم حق دارند خشمگین باشند چرا که در اجرای تصمیم بنزینی شبانه مثل دزدها عمل کرده. حتی ائمه جمعه می‌توانند تریبون را به میان معترضان ببرند و مسئولان شهر را دعوت کنند به حرف مردم گوش دهند. آنچه مسلم است، معترضان تریبون می‌خواهند. جلوی مسئولان، اعتراض کنند، حتما بهتر از این است که با سنگ و چوب جلوی عابر بانکها اعتراض کنند. به معترضان تریبون بدهید تا صف معترضان از اوباش جداشود.

پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ضمن تقبیح و محکومیت اظهارات مداخله جویانه اخیر وزیر خارجه آمریکا، اظهار داشت: تنها چیزی که به آقای پمپئو نمی‌چسبد، اعلام حمایت از ملت ایران است. پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشدسخنگوی وزارت امورخارجه، تاکید کرد: ملت ایران، ملت بالغ و رشیدی است و از موانع مختلف عبور کرده و ناملایمات بسیاری را پشت سرگذاشته است و این ملت از این مرحله نیز عبور خواهد کرد و مسایل داخلی خودش را حل و فصل خواهد کرد. امنیت مرزها، محور گفتگوی فرمانده ارتش پاکستان در تهرانسخنگوی وزارت امور خارجه، سفر فرمانده ارتش پاکستان به تهران را بی نظیر توصیف کرد و گفت: مسایل دوجانبه و امنیت مرز‌ها محور گفتگو‌های فرمانده ارتش پاکستان در تهران است. آقای سید عباس موسوی اظهارداشت: آقای قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز (دوشنبه) وارد ایران شد و قرار است وی با برخی از مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و رایزنی کند. فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز وارد ایران شدآقای موسوی، افزود: فرمانده ارتش پاکستان فردا (سه شنبه) با آقای ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو خواهد کرد.
صدا و سیماصدا و سیما31 دقیقه قبل
معاون اول رئیس جمهور در پیام‌های جداگانه‌ای فرارسیدن روز ملی سلطنت عمان را به معاونین نخست وزیر در امور کابینه و امور همکاری‌های بین‌المللی این کشور، تبریک گفت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهور، اسحاق جهانگیری در پیام‌های جداگانه‌ای فرارسیدن روز ملی سلطنت عمان را به فهد بن محمود آل سعید معاون نخست وزیر در امور کابینه و اسعد بن طارق بن تیمور آل سعید معاون نخست وزیر در امور همکاری‌های بین‌المللی سلطنت عمان تبریک گفت و از روند رو به رشد همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های مختلف که موجب تامین بیش از پیش منافع مشترک دو طرف می‌شود، ابراز خرسندی کرد.
الفالف18 ساعت قبل
حتما جناب وزیر می‌دانند رسانه‌های داخلی که در خط مقدم اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به ویژه در مواقع بحران هستند، طی چند روز گذشته عملا تعطیل یا نیمه تعطیل بوده‌اند؟ اگر هم فعالیتی داشته‌اند عملا مخاطبان آنها کمترین دسترسی را به آنها داشته‌اند. آنوقت میگوییم چرا رسانه‌های بیگانه مرجعیت پیدا می‌کنند. حتما جناب وزیر می‌دانند که در غیبت اینترنت ملی آنچنان وابستگی به سایت‌های خارجی ایجاد شده است که وقتی تصمیم به قطع اینترنت می‌گیرید عملا دریچه‌های اطلاع رسانی را به روی مردم می‌بندید. بماند که حتی یکی دو موتور جستجوی داخلی نیز طی دو روز گشته ناکارآمدی خود را عیان ساختند. متاسفانه یک از موانع تکمیل شبکه ملی اطلاعاتی برداشت وزارت ارتباطات از وظایف خود در این طرح ملی است، این وزارتخانه خود را متولی زیرساخت‌ها می‌دانند نه محتوا، حتی اگر این را بپذیریم. باید پرسید آیا همه زیرساختها آماده است؟ معتقدیم برخورداری از یک موتور جستجوی داخلی قوی نیازمند زیرساختی است که باز بر عهده این وزارتخانه است.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

برزیل ۳-۰ کره جنوبی؛ ادامه روز تلخ آسیایی‌ها با شکست کره در ابوظبی

نود7 دقیقه قبل

واکنش وزارت دفاع روسیه نسبت به تهدیدات ترکیه

ایسنا12 دقیقه قبل

:: معصومی نژاد - نشست مطبوعاتی سفیر ایران در رم

صدا و سیما12 دقیقه قبل

رژیم صهیونیستی، ایران را مسئول حمله به جولان اشغالی دانست

قدس آنلاین13 دقیقه قبل

سرطان پستان در مردان بیماری نادر اما کشنده

خبر فوری14 دقیقه قبل

دستان بخشنده

صدا و سیما15 دقیقه قبل