سردار سلامی رسما به عنوان فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معارفه شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

سردار سلامی رسما به عنوان فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معارفه شد

مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه (عکس)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه (عکس)
مراسم تودیع و معارفه فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ستاد فرماندهی سپاه برگزار شد.

فرمانده جدید کل سپاه معارفه شد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
فرمانده جدید کل سپاه معارفه شد
ایلنا نوشت: مراسم تودیع و معارفه فرمانده کل سپاه با حضور فرماندهان عالی‌رتبه نیروهای مسلح و برخی از مسئولان سیاسی کشور صبح امروز (چهارشنبه) در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد.

در این مراسم سردار سرتیپ بسیجی محمد شیرازی رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا احکام را قرائت و سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی رسما به عنوان فرمانده کل سپاه معارفه و از زحمات چند ساله سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری در این مسئولیت تقدیر به عمل آمد.

سردار سرلشکر محمد باقری، سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی، سردار سرلشکر سیدیحیی صفوی، سردار سرلشکر مصطفی ایزدی، امیر سرلشکر حسین حسنی سعدی، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی، سردار محمد شیرازی، سردار محمد پاکپور، دریادار علیرضا تنگسیری، امیر خلبان عزیز نصیرزاده، سردار محمد شیرازی، سردار محمدباقر ذوالقدر، سردار غلامحسین غیب‌پرور، سردار حسین دهقان، محسن رضایی، سردار امیرعلی حاجی‌زاده، محمدحسین صفار هرندی، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای، حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی در این مراسم حضور داشتند.

خواندن خبر در سایت منبع

غربی‌ها درباره انتخاب سردار سلامی به عنوان فرمانده سپاه چه می‌گویند؟

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور
غربی‌ها درباره انتخاب سردار سلامی به عنوان فرمانده سپاه چه می‌گویند؟
انتصاب سردار سلامی به عنوان فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واکنش‌های مختلفی را در پی داشت. بسیاری از رسانه‌ها و کارشناسان خارجی، این انتصاب را به قرار گرفتن نام سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی گره زده‌اند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

غربی‌ها درباره انتخاب سردار سلامی به عنوان فرمانده سپاه چه می‌گویند؟ - 1

به گزارش نامه نیوز، انتصاب سردار حسین سلامی به عنوان فرمانده سپاه واکنش‌هایی را در رسانه‌های خارجی به همراه داشته که فصل مشترک این واکنش‌ها، ویژگی «بزرگنمایی و اغراق» در اظهار نظر‌های فرمانده جدید سپاه است.

نشریه آمریکایی واشنگتن فری بیکون در گزارشی هدف اصلی این انتصاب را نابودی اسرائیل خوانده و نوشته فرمانده جدید یکی از کسانی است که در سیاست‌های توسعه برنامه موشکی ایران با ظرفیت نابودی اسرائیل نقش مهمی داشته و انتصاب او درست زمانی اتفاق افتاده که ترامپ، سپاه پاسداران انقلاب ایران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده است.این رسانه آمریکایی مدعی شده سردار سلامی در موضوع استتار برنامه‌های هسته‌ای ایران از بازرسان بین المللی نقش مهمی بازی کرده است. به گفته مقامات دولت آمریکا انتخاب سلامی به معنای تند‌تر شدن مواضع ایران است. یکی از مقام‌های آمریکا گفته حسین سلامی بار‌ها اسرائیل را تهدید به نابودی کرده و او پشت پرده اقداماتی از قبیل تولید موشک در کشور‌هایی نظیر لبنان برای حمله راحت‌تر به اسرائیل بوده است. موضوع تولید موشک‌های ایران در کشور دیگر همواره توسط ایران تکذیب شده و سندی برای اثبات این ادعا ارائه نشده است.یکی از مقامات آمریکایی که در بخش تحریم‌ها علیه ایران کار می‌کند به نشریه فری بیکون گفته این یک موضع گیری تند دیگر با هدف توسعه عملیات‌های ایران در سراسر جهان است. ایران دو سال است که درحال بلوف زدن است اما این بار می‌خواهد به طور مستقیم انتقام خروج آمریکا از توفق هسته‌ای را بگیرد. این مقام آمریکایی گفته تهدیدهای جعفری هیچگاه عملی نشد بنابراین فرد دیگری انتخاب شده است.نشریه دسته راستی بریت بارت آمریکا نیز در تحلیل این انتخاب نوشته سردار حسین سلامی در میانه جنگ ایران و عراق به سپاه پیوسته و بار‌ها اسرائیل را تهدید به نابودی کرده است. در ماه فوریه او از وجود طرحی برای شکستن روابط میان آمریکا، اسرائیل و متحدان و شرکایشان خبر داده و گفته بود نیرو‌های ایرانی این زمین را از لوث وجود این‌ها پاک خواهند کرد.رسانه بریت بارت قرار گرفتن نام سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی را یکی از دلایل احتمالی انتخاب سردار سلامی به عنوان فرمانده سپاه خوانده است.العربیه عربستان در گزارشی با عنوان «صاحب به یادماندنی‌ترین اظهارنظر‌ها در بین فرماندهان سپاه به فرماندهی کل سپاه پاسداران منصوب شد» برخی اظهار نظر‌های سلامی علیه آمریکا و اسرائیل را بازنشر کرده است.جالب اینجاست که اظهار نظر‌های سلامی درباره عدم مشروعیت اسرائیل مورد توجه رسانه عربستانی العربیه قرار گرفته است.منبع: رویداد ۲۴اورشلیم پست اسرائیل نیز انتخاب سلامی را به وضعیت روابط ایران و اسرائیل گره زده و نوشته در بدترین شرایط تنش‌ها میان اسرائیل و ایران، رهبر ایران صاحب ایده «لزوم پاکسازی زمین از لوث وجود اسرائیل» را به عنوان فرمانده سپاه انتخاب کرده است.لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
موضع و رویکرد آیت‌الله خامنه‌ای نسبت به پروسه «مذاکرات هسته‌ای با آمریکا» و متن توافق نهایی، مهم‌ترین جزء فرامتن برجام است. لذا پرسش مهمی که پیش کشیده می‌شود آن است که چرا آیت‌الله خامنه‌ای با این مذاکرات موافقت کرده‌اند؟ کلید پاسخ به این پرسش، توجه به مبنای «مردم‌سالاری دینی» است و تا زمانی که یک درک صحیح از این مفهوم در میان نباشد، از رویکرد و مدیریت آیت‌الله خامنه‌ای در موضوع برجام هم رمزگشایی نخواهد شد. بر همین اساس آیت‌الله خامنه‌ای «جهت‌گیری» حکومت به سمت عدالت و سعادت مردم را نیز یک پایه مشروعیت می‌دانند. آیت‌الله خامنه‌ای چرایی صدور این مجوز را شخصا توضیح داده‌اند. آیت‌الله خامنه‌ای در این دو دیدار تاکید می‌کنند صدور این مجوز در پی «اصرار دولت‌ها» و برای کسب «تجربه ملت» صورت گرفته است.

پیامی دارم

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
چه آنهایی که در دفاع مقدس به شهادت رسیدند، چه آنهایی که در دفاع از مرز به شهادت رسیدند، چه آنهایی که در دفاع از امنیت به شهادت رسیدند، چه آنهایی که در دفاع از حرم و از حریم اهل‌بیت به شهادت رسیدند. پیام شهیدان، پیام نفی ترس و اندوه است. امروز هم پیام شهیدان اگر به گوش ما برسد، از ما خوف را و حزن را برطرف خواهد کرد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدارهای مختلف بارها با اشاره به این آیه‌ی شریفه‌ی «پیام شهدا برای امروز ملت ایران» را «نترسیدن و امید داشتن» دانسته‌اند. از این رو پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR همزمان با سوم خردادماه سالروز حماسه فتح خرمشهر، نماهنگ «پیامی دارم» را درباره پیام شهدا به ملت ایران منتشر کرد.
الفالف11 ساعت قبل
نماینده سابق مردم تهران در مجلس با بیان اینکه یکی از کار ویژه‌های آقای رئیسی این بود که برخی افراد قوه قضائیه که دچار فساد بودند را برکنار کرد، گفت: معتقدم این برکناری کفایت نمی‌کند و اگر کسی در دوره مسئولیت دچار فساد شده باید محاکمه‌اش کنند. گروه سیاسی الف، ۴ خرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۳۷ ۳۹۸۰۳۰۴۰۳۸علیرضا زاکانی نماینده سابق مردم تهران در مجلس در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اقدامات صورت گرفته در قوه قضائیه در دوران تصدی‌گری رئیس جدید این قوه اظهار داشت: قوه قضائیه اکنون اقدامات خوبی انجام می‌دهد که منشا امید است و حرف‌هایی که آقای رئیسی می‌زند و جهت‌گیری‌هایی که دنبال می‌کند بسیار مناسب است. وی با بیان اینکه یکی از کارویژه‌های ایشان این بود که برخی افراد که در قوه قضائیه دچار فساد بودند را برکنار کرد، گفت: معتقدم این برکناری کفایت نمی‌کند و اگر کسی در دوره مسئولیت دچار فساد شده باید محاکمه‌اش کنند و اتفاقا محاکمه کردن فردی که فساد آشکاری دارد و توسط آقای رئیسی کنار گذاشته شده کمک می‌کند که جهت آینده در قوه قضائیه تثبیت شود. البته همه کسانی که کنار گذاشته شده‌اند مقصودم نیست بلکه فرد یا عنصر خاصی است که کنار گذاشته شده است. زاکانی ضمن تاکید بر اینکه کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل بوده و مایه بدنامی قوه قضائیه و زد و بند شده را باید کنار گذاشت، تصریح کرد: این اقدام مناسب است ولی اینکه رها کنند و محاکمه نکنند خیلی غلط است و محاکمه چنین عنصری که همه از او و اشکالاتش اطلاع دارند برای سلامت قوه قضائیه بسیار مفید وحیاتی است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با ارسال پیامی در صفحه توئیتر خود به نقل از لیندسی گراهام، سناتور آمریکایی نوشت: اگر آنها (دموکرات‌ها) برای استیضاح، که هیچ کاری نکرده است، تلاش کنند، در نهایت باعث خواهند شد که او دوباره به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شود. ترامپ افزود: استیضاح برای جرایم سنگین و بزهکاری است. هیچ گونه جرم یا بزهکاری رخ نداده، مگر مواردی که طرف مقابل (دموکرات‌ها) مرتکب آنها شده است! انتقاد ترامپ از پافشاری دموکرات‌ها بر شهادت دادن مولردونالد ترامپ در یکی دیگر از توئیت‌های امروز خود نوشت: نمی‌دانم چرا دموکرات‌های رادیکال چپ خواستار ادای شهادت باب مولر هستند، در حالیکه او به تازگی گزارشی ۴۰ میلیون دلاری منتشر کرد که با صدای بلند و آشکار به همه اعلام می‌کند هیچ گونه تبانی و جلوگیری از اجرای عدالت رخ نداده است (زمانی که جرم رخ نداده است، چگونه می‌توان از اجرای عدالت جلوگیری کرد؟). دموکرات‌ها فقط دنبال دردسر و تکرار دوباره این روند هستند!

از سوئیس تا عراق٬ چه کشورهایی دنبال میانجیگری بین ایران و آمریکا هستند؟

5+
خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
وانانیوزوانانیوز17 ساعت قبل
روش‌های حل اختلافات سیاسیبرای حل اختلافات سیاسی، نمی‌توان از روش‌های حقوقی استفاده کرد. همچنین می‌توان به مساعی جمیله دبیر کل سازمان ملل متحد در سال ۱۹۷۵ درباره حل اختلاف دو جامعه یونانی و ترک قبرس اشاره کرد. در میانجیگری، میانجی با دادن پیشنهادات لازم در ماهیت دعوا وارد می‌شود، ولی در مساعی جمیله شخص ثالث در ماهیت دعوا دخالتی ندارد. برای واشنگتن نقش سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران و ونزوئلا حائز اهمیت و الویت است. امیدوار بودن ژاپن به ایفای نقش میانجی در تنش‌های ایران و آمریکادولت ژاپن هم امیدوار است که بتواند در راستای حفظ توافق هسته‌ای ایران میان آمریکا و ایران میانجی‌گری کند.

اخبار بیشتر