شمار جان‌باختگان حادثه تروریستی سریلانکا افزایش یافت
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

شمار جان‌باختگان حادثه تروریستی سریلانکا افزایش یافت

سفیر آمریکا در سریلانکا خبر وال استریت ژورنال را رد کرد

ایرناخبرگزاری ایرنا
سفیر آمریکا در سریلانکا خبر وال استریت ژورنال را رد کرد
تهران - ایرنا - انفجارهای متعدد در سریلانکا به چالشی برای آمریکا تبدیل شده و درحالیکه روزنامه 'وال استریت ژورنال' در گزارشی به ضعف اطلاعاتی واشنگتن نسبت به این اقدام اذعان کرده، مقامات دولتی آمریکا تلاش دارند این موضوع را رد کنند.

به گزارش ایرنا، وقوع هشت انفجار در روز یکشنبه اول اردیبهشت ماه همزمان با روز عید پاک مسیحیان در کلمبو پایتخت و چند شهر دیگر سریلانکا، ۳۲۱ کشته و ۵۰۰ زخمی بر جای گذاشت.

دولت سریلانکا در ابتدا گروه جماعت ملی توحید را عامل این حملات دانست اما این گروه دست داشتن در این حملات را رد کرد و سرانجام روز گذشته (سه شنبه) گروه تروریستی داعش مسئولیت این انفجارها را برعهده گرفت.

متعاقب این اقدام تروریستی، روزنامه 'وال استریت ژورنال' روز گذشته در تارنمای خبری خود نوشت: آمریکا و هند از هفته‌ها قبل از حملات تروریستی عید پاک، به سریلانکا هشدار داده بودند.

اتهام وال استریت ژورنال واکنش سفیر آمریکا در سریلانکا را برانگخیت و وی امروز (چهارشنبه) در گفت وگو با خبرنگاران خارجی در کلمبو اظهار داشت، آمریکا از قبل اطلاعاتی از تهدید تروریستی نداشته است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، 'آلینا تپلیتز' (Alaina Teplitz) افزود: تیمی از ماموران پلیس فدرال آمریکا (اف. بی. آی) و مقامات نظامی آمریکایی به تحقیقات صورت گرفته در سریلانکا یاری می‌رسانند.

سفیر آمریکا در سریلانکا همچنین گفت: کاملا واضح است که برخی نقصان در سیستم (اطلاعاتی) پیش از بمب گذاری‌های عید پاک در سریلانکا رخ داده است.

آسوشیتدپرس ادامه داد: دولت سریلانکا تصدیق کرده که هشدارهایی از گروه‌های محلی افراطی در مورد تهدید کلیساها دریافت کرده و نخست وزیر سریلانکا گفته است که برخی افرادی بر سر قصور اطلاعاتی در این کشور مشاغل خود را از دست خواهند داد.

در همین پیوند، 'رانیل ویکر مسینگه' نخست وزیر سریلانکا در رابطه با انفجارهای روز یکشنبه در کلمبو گفت: هند اطلاعاتی در اختیار ما گذاشته بود اما، اشتباه ما این بود که این اطلاعات را به موقع و زود ابلاغ نکردیم.

سریلانکا در جنوب آسیا است و بیش از ۲۱ میلیون نفر جمعیت دارد. بیش از ۷۰ درصد از جمعیت کشور سینهالی‌تبار و عمدتا بودائی و بقیه از اقوام تامیل، هندو و مسلمان هستند.

اروپام ** ۱۳۰۲ ** ۱۰۷۱

خواندن خبر در سایت منبع

دولت سریلانکا در صدد بازسازی آثار تخریب شده

ایسناخبرگزاری ایسنا
دولت سریلانکا در صدد بازسازی آثار تخریب شده
کمپین‌های مردمی برای حمایت از قربانیان و بازسازی مکان‌های تاریخی سریلانکا پس از حملات مرگبار این کشور، به دولت سریلانکا پیوستند.

به گزارش ایسنا و به نقل از آرتنیوزپیپر، وزیر فرهنگ سریلانکا قول داده کلیسای کاتولیک «سنت آنتونی‌» را که در جریان بمب‌گذاری‌های عید پاک یکشنبه به شدت آسیب دیده را تعمیر کند.

دولت سریلانکا برنامه بازسازی کلیسای «سنت آنتونی» را زیر نظر کاردینال «رانجیس»، اسقف اعظم «کلمبو» آغاز خواهد کرد. «شوالیه‌های کلمبوس» که یک سازمان ائتلافی کالتولیک است اعلام کرد، ۱۰۰ هزار دلار برای بازسازی و تعمیر آسیب‌های وارده به جوامع مسیحی پس از حملات تروریستی در این کشور، اهدا خواهد کرد. کلیساهای «سنت سباستین» در «نگومبو» و کلیسای «صهیون» در «باتیکالوا» در جریان بمب‌گذاری‌های روز یکشنبه صدمه دیدند.

کمک‌های جمع‌آوری شده از سوی کمپین‌های حمایتی مردمی تاکنون به رقم ناچیزی رسیده است.

یکی از حامیان این کمپین مردمی بیان کرد: «سعی داریم کمک‌های خود را به ۶۰۰ هزار پوند برسانیم تا بتوانیم به قربانیان حملات تروریستی و بازسازی کلیساهای آسیب دیده کمک کنیم. کلیسای نوتردام برای بازسازی در طول ۲۴ ساعت ۶۰۰ میلیون پوند جمع‌آوری کرد.»

پس از آن که، هفته پیش کلیسای قرون وسطی پاریس دچار آتش سوزی شد، تاجران و میلیاردهای مختلف برای کمک به بازسازی کلیسای نوتردام صف کشیدند. با این حال، پس از آنکه کارشناسان از هزینه سنگین دو تا سه میلیارد دلاری برای برای احیای این بنای تاریخی در جریان آتش‌سوزی بزرگ خبر دادند، مدیر برنامه‌های احیا و مرمت میراث تاریخی در سراسر فرانسه اعلام کرده کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده برای مرمت و بازسازی کلیسای نوتردام کافی نیست و تخمین‌زده می‌شود هزینه‌های آن به ۱٫۱۳ تا ۲٫۳ میلیارد دلار برسد.

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم عاملان انتحاری حملات سریلانکا و بیعت‌شان با ابوبکر البغدادی

ایسناخبرگزاری ایسنا
داعش فیلمی را منتشر کرد که در آن عاملان انتحاری سریلانکایی بیعت خود را با رهبری این گروه تروریستی پیش از قتل عام عید پاک در روز یکشنبه اعلام می‌کنند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، در این فیلم، هشت نیروی تروریستی در حالیکه به صورت دایره‌وار گردهم جمع شده‌اند و دستانشان را به هم داده‌اند، وفاداری خود را با ابوبکر البغدادی، رهبر داعش اعلام می‌کنند؛ وی پنج سال است که در انظار عمومی ظاهر نشده است.

این عاملان انتحاری درحالی که پرچم سیاهرنگ داعش در پشتشان قرار دارد، پیش از بالا بردن دستان خود و اشاره کردن به آسمان، شعاری در همسبتگی سردادند.

داعش اخیرا مسئولیت این حملات تروریستی در سریلانکا را برعهده گرفت که بیش از ۳۵۰ کشته برجای گذاشته است.

سه تن از این نیروهای انتحاری به نام‌های «ابو عبیده»، «ابو بارع» و «ابو مختار» در سه حمله به هتل‌های شانگری لا، سینامون گرند و کینگزبری دست داشتند.

سه تن دیگر «ابو حمزه»، «ابو خالد» و «ابو محمد» نیز به سه کلیسا در کلمبو، پایتخت، نگومبو و باتیکالوآ حمله کردند.

نفر هفتم به نام «ابو عبدالله» سه افسر پلیس را در حومه کلمبو کشت.

خبرگزاری اعماق داعش نیز تصویری از هشت مرد منتشر کرد که در این حملات دست داشتند که هفت تن از آنها صورت‌هایشان را پوشانده و سه تن دیگر چاقو به دست داشتند و یکی از آنها یک سلاح تهاجمی در دست داشت.

فیلم عاملان انتحاری حملات سریلانکا و بیعت‌شان با ابوبکر البغدادی - 10

دلیل عدم توافق درباره تعداد این عاملان انتحاری – نام هفت نفر برده شده اما عکس هشت نفر منتشر شده – هنوز مشخص نیست.

همچنین گفته شده که دو برادر مسلمان که پسران یک تاجر ثروتمند ادویه هستند، در میان عاملان این حملات هستند. آنها خود را در صفوف صبحانه هتل‌های سینامون گراند و شانگری لا منفجر کردند.

این دو از اعضای جماعت ملی توحید بودند که دولت سریلانکا پیشتر آن را مقصر این حمله اعلام کرده بود.

فیلم عاملان انتحاری حملات سریلانکا و بیعت‌شان با ابوبکر البغدادی - 14

یکی از این برادرها حین ورود به هتل هویت جعلی ارائه کرده اما دیگری آدرس حقیقی خود را داده بود که براین اساس، پلیس موفق شد خانواده آنها را در مرکز تجاری کلمبو بیابد.

زمانیکه افسران پلیس به خانه آنها رفتند تا بازجویی‌های لازم را انجام دهند، همسر یکی از برادرها خود را منفجر کرد که این امر باعث کشته شدن خودش و دو فرزندش شد.

سه افسر پلیس نیز کشته شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

نیوزیلند: مدرکی درباره ارتباط حملات سریلانکا و «کرایست چرچ» نداریم

فارسخبرگزاری فارس
نیوزیلند: مدرکی درباره ارتباط حملات سریلانکا و «کرایست چرچ» نداریم
نخست‌وزیر نیوزیلند گفت که بررسی‌های انجام شده حاکی از این است که ارتباطی بین حملات نیوزیلند و سریلانکا مشاهده نشده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جاسیندا آردرن» نخست‌وزیر نیوزیلند اعلام کرد که هیچ ارتباط اطلاعاتی میان حملات تروریستی سریلانکا و «کرایست‌چرچ» وجود ندارد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، آردرن امروز چهارشنبه گفت که دولت وی از ارتباط اطلاعاتی میان حملات در سریلانکا و کشورش اطلاع ندارد. وی در جریان کنفرانس خبری در شهر «اکلند» گفت: «ما هیچ نشانه‌ رسمی و یا اطلاعاتی دریافت نکرده‌ایم که آنچه در سریلانکا اعلام شده را تائید می‌کند.»

وی افزود: «سریلانکا در مراحل آغازین تحقیقات قرار دارد و ما دخالتی نمی‌کنیم و اجازه می‌دهیم که آن‌ها تحقیقات خود را انجام دهند، اما تا الان چیزی که آنچه را که گفته شده تایید کند، در اختیار نداریم.»

«روان ویجه واردنا» وزیر دفاع سریلانکا دیروز در پارلمان اعلام کرد که تحقیقات نشان داده است که حملات تروریستی مرگبار در سریلانکا به منظور تلافی حملات نیوزیلند انجام گرفته‌اند. با این حال کارشناسان امنیتی و تحلیلگران چنین دیدگاهی را از این جهت که بمب‌گذاری‌ها چطور می‌تواند در این مدت زمان کوتاه هماهنگ شده باشد را زیر سوال برده‌اند.

روز یکشنبه در پی حمله انفجار پیاپی هشت بمب در چند کلیسا و هتل واقع در سریلانکا، حدود چهارصد نفر کشته و بیش از پانصد تن مجروح شدند. کلیسای «سنت آنتونی» در منطقه کوچچیکاده، کلیسای «کاتوواپیتیا» در منطقه کاتانا، هتل‌های «شانگری-لا» و «کینگبری» در کلمبو از جمله اهداف این انفجارهای تروریستی بودند.

گروه تروریستی داعش روز گذشته مسئولیت این انفجارها را برعهده گرفت. پیشتر دولت سریلانکا گروه محلی «جماعت توحید» را مسئول این انفجارها معرفی کرده و گفته بود این گروه، این حملات تروریستی را با کمک یک شبکه بین‌المللی سازماندهی کرده است.

انتهای‌پیام/ق

خواندن خبر در سایت منبع

مرگ عجیب رییس بمبگذارها در انفجارهای سریلانکا + جزییات

رکناخبرگزاری رکنا
مرگ عجیب رییس بمبگذارها در انفجارهای سریلانکا + جزییات
رکنا: مسئولان عالی رتبه سریلانکا از خودکشی سرکرده گروه محلی مسئول انفجارهای اخیر این کشور خبر دادند.

مرگ عجیب رییس بمبگذارها در انفجارهای سریلانکا + جزییات - 1

معاون وزیر دفاع سریلانکا امروز چهارشنبه اعلام کرد: سرکرده یک گروه محلی که انفجارهای اخیر سریلانکا را انجام داد، در هتل «شانجری لا» خودکشی کرده است.

مسئولان سریلانکا پیشتر گروه «جماعت توحید» را عامل حملات معرفی کردند.

این درحالی است که گروه تروریستی داعش نیز در سایت خود موسوم به «اعماق» مسؤولیت این حملات را برعهده گرفته است.

همزمان یک وزیر سریلانکایی نیز گفت که یکی از مجریان انفجارهای اخیر سریلانکا در انگلیس و استرالیا درس خوانده بود.

وی افزود: بیش از یکصد نفر در ارتباط با این انفجارها بازداشت شده‌اند.

پلیس سریلانکا نیز امروز اعلام کرد: تحقیقات از وجود ۹ بمبگذار انتحاری (دیگر) حکایت داشت که هویت هشت نفر از آنها شناسایی شده است.

براساس آخرین آمار، در انفجارهای اخیر سریلانکا ۳۵۹ نفر کشته شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

سریلانکا شبکه‌های اجتماعی را مسدود کرد

مهرخبرگزاری مهر
سریلانکا شبکه‌های اجتماعی را مسدود کرد
در‍ پی بمبگذاری در سریلانکا دولت این کشور تمام شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک، واتس اپ و اینستاگرام را مسدود کرده است. هدف از این اقدام جلوگیری از انتشار اخبار جعلی اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، مدت زمان کوتاهی پس از بمب گذاری در سریلانکا، اخبار جعلی به طور فراگیر در شبکه‌های اجتماعی این کشور منتشر شد. در همین راستا دولت در اقدامی تمام شبکه‌های اجتماعی را مسدود کرده است.

به طور دقیق دولت سریلانکا برای جلوگیری از انتشار اخبار جعلی فیس‌بوک، واتساپ، اینستاگرام، یوتیوب، اسنپچت و وایبر را ممنوع کرده است. هنوز مشخص نیست این ممنوعیت چه زمان رفع می‌شود.

از سوی دیگر این اقدام در زمانی انجام می‌شود که شبکه‌های اجتماعی برای کنترل گسترش اخبار جعلی در تقلا هستند.

روز یکشنبه بیش از ۳۰۰ نفر در عملیات بمب گذاری در کلیسا و هتل‌ها جان باختند. «رانیل ویکرماسینگه‌» نخست وزیر سریلانکا از مردم درخواست کرد تا از انتشار اخبار تأیید نشده خودداری کنند.

پس از این درخواست ممنوعیت بر شبکه‌های اجتماعی این کشور اعمال شد. دولت نیز اعلام کرده ممنوعیت مذکور موقت است اما تا زمان تکمیل تحقیقات ادامه می‌یابد. از سوی دیگر چنین اقدامی در سریلانکا بی سابقه نیست. سال گذشته پس از آنکه پست‌هایی در فیس‌بوک منجر به خشونت‌هایی ضد مسلمانان شد، این شبکه اجتماعی در کشور ممنوع شد.

البته به نظر نمی‌رسد ممنوعیت شبکه‌های اجتماعی سریلانکا توئیتر را تحت تأثیر قرار داده باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای الیاس حضرتی پس از جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران، افزود: در جلسه امروز (سه شنبه) ۹ نفر از نمایندگان مجلس سوالاتی را در بخش‌های مختلف بانک‌ها، بیمه‌ها، گمرک و سایر موارد از وزیر اقتصاد پرسیدند و آقای فرهاد دژپسند هم با دقت و به صورت کارشناسی به این سوالات پاسخ گفت. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین گفت: تعدادی از نمایندگان مجلس از توضیحات وزیر امور اقتصاد و دارایی قانع شدند و تعدادی هم نیاز به اطلاعات تکمیلی دارند و قرار شد که بررسی‌های بیشتری انجام دهند و برخی از نمایندگان هم قانع نشدند. آقای حضرتی در ادامه با اشاره به اینکه (سه شنبه) هر هفته وزرای مختلف به این کمیسیون دعوت می‌شوند، افزود: علاوه بر وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در جلسه امروز به سوال دو نفر از نمایندگان پاسخ گفت. وی افزود: معمولا ما سه شنبه هر هفته فعالیت بخش نظارت کمیسیون اقتصادی مجلس را شاهد هستیم.

پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ضمن تقبیح و محکومیت اظهارات مداخله جویانه اخیر وزیر خارجه آمریکا، اظهار داشت: تنها چیزی که به آقای پمپئو نمی‌چسبد، اعلام حمایت از ملت ایران است. پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشدسخنگوی وزارت امورخارجه، تاکید کرد: ملت ایران، ملت بالغ و رشیدی است و از موانع مختلف عبور کرده و ناملایمات بسیاری را پشت سرگذاشته است و این ملت از این مرحله نیز عبور خواهد کرد و مسایل داخلی خودش را حل و فصل خواهد کرد. امنیت مرزها، محور گفتگوی فرمانده ارتش پاکستان در تهرانسخنگوی وزارت امور خارجه، سفر فرمانده ارتش پاکستان به تهران را بی نظیر توصیف کرد و گفت: مسایل دوجانبه و امنیت مرز‌ها محور گفتگو‌های فرمانده ارتش پاکستان در تهران است. آقای سید عباس موسوی اظهارداشت: آقای قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز (دوشنبه) وارد ایران شد و قرار است وی با برخی از مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و رایزنی کند. فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز وارد ایران شدآقای موسوی، افزود: فرمانده ارتش پاکستان فردا (سه شنبه) با آقای ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو خواهد کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین10 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اسلامشهر گفت: شهرستان اسلامشهر در حال حاضر در فضای امن و آرامی به سر می‌برد و هیچ مشکلی به لحاظ امنیتی در سطح شهر نداریم. سرهنگ «هادی ایلکا» در گفت‌‎وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، اظهار کرد: شهرستان اسلامشهر در حال حاضر در فضای امن و آرامی به سر می‌برد و هیچ مشکلی به لحاظ امنیتی در سطح شهر نداریم. وی افزود: شب گذشته (۲۷ آبان) اوضاع اسلامشهر کاملا آرام بود و امنیت در سطح شهر برقرار بود. بیشتر بخوانید: فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اسلامشهر همچنین عنوان کرد: هیچ نیرویی از ناحیه مقاومت بسیج اسلامشهر در جریان ناامنی‌های روز‌های گذشته اسلامشهر به شهادت نرسیدند. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، مولود چاووش‌ اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه طی جلسه‌ای در پارلمان ترکیه درباره توافق حاصل شده بین ترکیه با روسیه و آمریکا درباره ایجاد منطقه امن در شمال سوریه گفت: واشنگتن و مسکو به تعهدات خود عمل نکرده‌اند. چاووش‌اوغلو اظهار داشت: آیا تاکنون طبق تعهدات خود در توافق‌نامه عمل کرده‌اند؟ نه خیر، باید عمل کنند. در صورت عدم پاکسازی این منطقه ما عملیاتی را آغاز می‌کنیم. چاووش‌اوغلو همچنین در ارتباط با پاکسازی عناصر گروه تروریستی ی. پ. گ/ پ. ک. ک از شمال سوریه تاکید کرد: در صورت عدم پاکسازی این منطقه عملیاتی را آغاز می‌کنیم. وزیر امور خارجه ترکیه در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با کشته شدن ابوبکر البغدادی سرکرده داعش تصریح کرد: فردی بنام «العیثاوی» که نزدیکترین شخص به وی بود را دستگیر و به عراق تحویل دادیم.
فارسفارس8 ساعت قبل
در پی بحران سیاسی در زمینه تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی، وزیر خارجه این رژیم تصریح کرد که هیچ شانسی برای تشکیل یک دولت راستگرا وجود ندارد و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و رئیس حزب «اسرائیل خانه ما» آماده تقویت دولت «وحدت ملی» هستند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «اسرائیل کاتص» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی تصریح کرد که با توجه به نتایج آخرین انتخابات سراسری این رژیم، شانسی برای تشکیل یک دولت راستگرا وجود ندارد. کاتص، امروز (سه‌شنبه) در گفت‌وگو با رادیو ارتش اسرائیل همچنین در ادامه تصریح کرد که در پی درخواست «رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و «آویگدور لیبرمن» رئیس حزب «اسرائیل خانه ما» برای تقویت دولت «وحدت ملی» آمادگی دارند. حدود سه هفته از زمانی که گانتز از سوی ریولین مأمور تشکیل کابینه شده می‌گذرد. بحران تشکیل کابینه در سرزمین‌های اشغالی همچنان پس از برگزاری انتخابات سراسری دوم باقی مانده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر طی حکمی از سوی سورنا ستاری، رئیس بنیاد ملی نخبگان منصوب شد. به گزارش ایسنا، در متن حکم دکتر ستاری خطاب به دکتر الله کرم اخلاقی آمده است: "نظر به ضرورت تمهید و تسهیل شکوفایی و ثمربخشی نخبگان در استان بوشهر و ایجاد و تقویت همفکری و همکاری میان نخبگان و مسؤولان آن استان و با توجه به مراتب علمی، تعهد و کارآمدی که از آن برخوردارید، جنابعالی را به مدت سه سال به عنوان رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر منصوب می‌نمایم. شایسته است، با اتکال به خداوند متعال، در چارچوب اساسنامه بنیاد ملی نخبگان، آئین‌نامه تأسیس و اداره نخبگان استان و مصوبات هیأت امنای بنیاد و با بهره‌مندی از مشاورت نخبگان و صاحبان استعدادهای برتر در سطوح مختلف، به هماهنگی امور مربوط به نخبگان و کمک به شناسایی و شکوفایی استعدادهای برتر و پشتیبانی از تلاش‌های ذی‌قیمت آنان با استفاده بهینه از توانمندی‌های گسترده و ارزشمند استان همت گمارید. بدیهی است استاندار و رؤسا و مدیران دانشگاه‌ها و مراکز علمی، فرهنگی و صنعتی استان همکاری شایسته را با جنابعالی مبذول خواهند داشت. توفیق جنابعالی را در انجام این مسؤولیت خطیر از خداوند متعال خواستارم".

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

فیلم | جاذبه‌های دیدنی دومین شهر بزرگ ژاپن را ببینید

خبرآنلاین11 دقیقه قبل

پیشنهاد کاهش قیمت بنزین آزاد به ۲۰۰۰ تومان

ایران‌جیب13 دقیقه قبل

جزئیات نشست نمایندگان با رئیس قوه قضائیه/ آیت‌الله رئیسی: سیاست‌گذار در نحوه افزایش قیمت بنزین دولت بود

فارس13 دقیقه قبل

سخنگوی کمیسیون آموزش: با خاطیان در دانشگاه فرهنگیان و سازمان سنجش برخورد خواهد شد

عصر ایران14 دقیقه قبل

بونوچی تا ۲۰۲۴ با یوونتوس تمدید کرد

فارس14 دقیقه قبل

وزیر خارجه بحرین فردا به مسکو می‌رود

ایسنا15 دقیقه قبل