مشکلات اقتصادی - سیاسی دولت ونزوئلا
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

مشکلات اقتصادی - سیاسی دولت ونزوئلا

ونزوئلا واردکننده نفت شد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
ونزوئلا واردکننده نفت شد
بر اساس گزارش بلومبرگ، آخرین باری که ونزوئلا نفت وارد کرد در سال ۲۰۱۴ بود که نفت الجزایر را برای ترکیب با نفت فوق سنگینی که به Blend ۱۶ معروف بود، استفاده کرد.
ونزوئلا واردکننده نفت شد - 0

تولید نفت در ونزوئلا به رکورد پایین جدیدی سقوط کرد و این کشور را که صاحب بزرگترین ذخایر نفت جهان است، برای نخستین بار در پنج سال اخیر به واردات واداشت.

به گزارش ایسنا، تولید نفت ونزوئلا در مارس تحت تأثیر تحریم‌های آمریکا و قطعی برق که فعالیت میادین نفتی، خطوط لوله و بنادر را مختل کرد، به پایین یک میلیون بشکه در روز سقوط کرد که پایین‌ترین میزان در ۱۶ سال گذشته بود. شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا یک محموله نفت از نیجریه خرید که نخستین واردات نفت از سال ۲۰۱۴ بود.

تقریبا یک میلیون بشکه نفت سبک و شیرین آگبامی که اوایل آوریل بارگیری شد، روز سه شنبه تخلیه شد. این محموله ممکن است به جبران کاهش تولید داخلی ونزوئلا کمک کند. شرکت PDVSA می‌تواند از نفت سبک‌تر برای رقیق کردن نفت فوق سنگین و قابل صادرات کردن آن استفاده کند.

نفتی که با این نفت سبک مخلوط می‌شود، به عنوان Merey ۱۶ شناخته می‌شود که گرید صادراتی اصلی ونزوئلا است و در محاسبه قیمت سبد نفتی اوپک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طبق آخرین آمار رسمی، تولید این گرید نفتی در فاصله سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ نیمی کاهش یافته و به ۳۱۳ هزار بشکه در روز رسیده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، آخرین باری که ونزوئلا نفت وارد کرد در سال ۲۰۱۴ بود که نفت الجزایر را برای ترکیب با نفت فوق سنگینی که به Blend ۱۶ معروف بود، استفاده کرد. شرکت PDVSA در پی اختلاف با شرکت نفتی دولتی سوناترک الجزایر و شکایت پالایشگاه‌های آمریکایی، تولید این گرید نفتی را ادامه نداد.

خواندن خبر در سایت منبع

سفارت ونزوئلا در واشنگتن باید در اختیار دولت قانونی باقی بماند

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما
سفارت ونزوئلا در واشنگتن باید در اختیار دولت قانونی باقی بماند
یک گروه فعال آمریکایی اعلام کرد اعضاي این گروه متعهد شدند مانع از آن شوند که سفارت ونزوئلا در واشنگتن در کنترل مقاماتی از دولت خود خوانده خوان گوایدو قرار گیرد.
سفارت ونزوئلا در واشنگتن باید در اختیار دولت قانونی باقی بماند - 0

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما کوین زیسه Kevin Zeese روز سه شنبه در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد: «هدف اصلی از چنین اقدامی ممانعت از کنترل مخالفان، دولت جعلی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا سعی در روی کار آوردن آن در چارچوب کودتا دارد، بر سفارت این کشور در واشنگتن است. ما قصد داریم در سفارتخانه بمانیم و مقاومت خواهیم کرد. چنانچه لازم باشد خطر بازداشت را هم به جان خواهیم خرید.»

گروه فعال موسوم به حفاظت جمعی از سفارت که از دو هفته گذشته در سفارت ونزوئلا در آمریکا مستقر شده است با دیپلمات هایی که از آنها خواسته شده است تا ۲۴ آوریل سفارتخانه را ترک کنند وارد همکاری شده است. روز پنجشنبه احتمالا روزی است که پلیس و شاید چهره‌های مخالف در تلاش برای در اختیار گرفتن کنترل سفارتخانه برآیند.

وی افزود سازمان ملل همچنان دولت مادورو را به رسمیت می‌شناسد بنابراین این دولت، دولتی قانونی ونزوئلاست که جهان آن را به رسمیت شناخته است بنابراین کنترل آمریکا بر این سفارت اقدامی اهانت آمیز خواهد بود. این گروه فعال در تماس با وزارت امور خارجه ونزوئلا بوده است و مجوز حضور در این سفارتخانه را پیش از ورود به آن در اختیار داشته است. فعالان به طور پیوسته با کارکنان سفارت ونزوئلا هستند و در نظر دارند پس از خروج دیپلمات‌ها همچنان این تماس‌ها ادامه داشته باشد.

زیسه خاطر نشان کرد جان کریکائو John Kiriakou عامل سابق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، قرار است درباره فعالیت‌های تغییر رژیم آمریکا از دیدگاه یکی از عوامل این کشور سخنرانی کند. گروه فعال موسوم به حفاظت جمعی از سفارت این محل را زمانی ترک خواهد کرد که آمریکا با دولت ونزوئلا به توافق دست یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

سخنرانی فرستاده مخالفان ونزوئلا در اجلاس سازمان کشورهای آمریکایی

ایسناخبرگزاری ایسنا
سخنرانی فرستاده مخالفان ونزوئلا در اجلاس سازمان کشورهای آمریکایی
یک فرستاده مخالفان دولت ونزوئلا در اتفاقی که برای نخستین بار در دو دهه اخیر رخ می‌دهد، از محل کرسی این کشور در سازمان کشورهای آمریکایی به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش ایسنا، گوستاوو تاره، به عنوان نماینده مخالفان دولت ونزوئلا به ایراد سخنرانی در روز سه شنبه در جلسه شورای دائمی کشورهای قاره آمریکا پرداخت. این اتفاق دقیقا سه ماه بعد از آن می‌افتد که خوآن گوآیدو رهبر مخالفان دولت ونزوئلا به صورت خودخوانده به اعلام ریاست جمهوری‌اش در ونزوئلا پرداخت.

گزارش شده روز سه شنبه پیش از آن که سخنرانی گوستاوو تاره در این نشست آغاز شود، سفرای دست کم چهار کشور حوزه کارائیب شامل «باربادوس»، «سنت کیتس و نویس»، «سنت وینسنت و گرنادینز» و «ترینیداد و توباگو» به نشانه اعتراض اتاق محل نشست را ترک کردند تا مخالفتشان با به رسمیت شناختن وی از سوی این سازمان به عنوان نماینده ونزوئلا را نشان دهند.

به گزارش آسوشیتدپرس، آمریکا و چند عضو این سازمان تاکنون گوآیدو را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخته‌اند.

فرانسیسکو پاپارونی، آخرین نماینده ونزوئلا در سازمان کشورهای قاره آمریکا بود که از مخالفان سوسیالیستهای حاکم در ونزوئلا بود.

پاپارونی در آوریل ۱۹۹۹ دو ماه بعد از آن که هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا شد و حاکمیت دو دهه‌ای سوسیالیستها بر ونزوئلا آغاز گردید از این نمایندگی کنار رفت.

نیکولاس مادورو رئیس جمهور فعلی ونزوئلا بعد از رسیدن به ریاست جمهور ی در سال ۲۰۱۷ یک فرآیند دو ساله را برای خارج کردن کشورش از این سازمان مستقر در واشنگتن آغاز کرد با این حال گوآیدو چند وقت پیش از این سازمان خواست درخواست مادورو برای خروج ونزوئلا را نادیده گرفته و به صورت یکجانبه گوستاوو تاره را به عنوان فرستاده خود در این سازمان منصوب کرد.

این در حالی است که دولت ونزوئلا برای برپایی تجمعی در روز شنبه آینده به هدف جشن گرفتن خروج این کشور از این سازمان فراخوان داده است اما گوستاوو تاره اعلام کرده که قصد دارد به حضور در جلسات سازمان کشورهای آمریکایی ادامه دهد و نماینده ونزوئلا در آن باشد.

پیش از این ساموئل مونکادا، سفیر ونزوئلا در سازمان ملل و تنها مسئول یک هیات دیپلماتیک این کشور در خاک آمریکا که وفادار به مادورو است، در جلسات این سازمان منطقه‌ای شرکت می‌کرد.

اخیرا وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که شعاع تحرک وی را پیرامون شهر نیویورک محدود می‌کند و آن را ۴۰ کیلومتر قرار داده است.

تاره که اوایل ماه جاری میلادی با حمایت ۱۸ کشور در این سازمان به رسمیت شناخته شد در سخنرانی‌اش گفت برای برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه در کشورش تلاش می‌کند.

تاره از اعضای طبقه سیاسی سنتی است که تا قبل از ریاست جمهوری هوگو چاوز بر ونزوئلا حکومت می‌کرد. او از سال ۱۹۷۹ تا ۱۹۹۹ به عنوان نماینده حزب دموکرات مسیحی ونزوئلا در کنگره فعالیت کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، یکی از رهبران ائتلاف فتح عراق به اخبار مربوط به قرارداد کلان تسلیحاتی میان بغداد و واشنگتن در ازای اجازه دادن آمریکا به بغداد برای وارد کردن گاز و فرآورده‌های نفتی از ایران و دور نگه داشتن آن از تبعات تنش احتمالی میان آمریکا و ایران، واکنش نشان داد. معین الکاظمی گفت: چنین پیشنهاد یا باج خواهی از سوی واشنگتن در قبال عراق در کار نیست به ویژه که عراق پولی ندارد و نمی‌تواند قرارداد کلان تسلیحاتی امضا کند. وی افزود: عراق در حال حاضر به سلاح آمریکایی نیازی ندارد و سلاح کافی در اختیار دارد. الکاظمی تاکید کرد: موضع عراق قوی است و می‌تواند به دیگران نه بگوید به ویژه که اگر آمریکا بخواهد قراردادی را تحت فشار بر عراق دیکته کند. این در حالی است که قبلا «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای از فروش ۸٫۱ میلیارد دلار تسلیحات نظامی به کشورهای عربستان، امارات و اردن خبر داده بود.

پیامی دارم

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
چه آنهایی که در دفاع مقدس به شهادت رسیدند، چه آنهایی که در دفاع از مرز به شهادت رسیدند، چه آنهایی که در دفاع از امنیت به شهادت رسیدند، چه آنهایی که در دفاع از حرم و از حریم اهل‌بیت به شهادت رسیدند. پیام شهیدان، پیام نفی ترس و اندوه است. امروز هم پیام شهیدان اگر به گوش ما برسد، از ما خوف را و حزن را برطرف خواهد کرد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدارهای مختلف بارها با اشاره به این آیه‌ی شریفه‌ی «پیام شهدا برای امروز ملت ایران» را «نترسیدن و امید داشتن» دانسته‌اند. از این رو پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR همزمان با سوم خردادماه سالروز حماسه فتح خرمشهر، نماهنگ «پیامی دارم» را درباره پیام شهدا به ملت ایران منتشر کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با ارسال پیامی در صفحه توئیتر خود به نقل از لیندسی گراهام، سناتور آمریکایی نوشت: اگر آنها (دموکرات‌ها) برای استیضاح، که هیچ کاری نکرده است، تلاش کنند، در نهایت باعث خواهند شد که او دوباره به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شود. ترامپ افزود: استیضاح برای جرایم سنگین و بزهکاری است. هیچ گونه جرم یا بزهکاری رخ نداده، مگر مواردی که طرف مقابل (دموکرات‌ها) مرتکب آنها شده است! انتقاد ترامپ از پافشاری دموکرات‌ها بر شهادت دادن مولردونالد ترامپ در یکی دیگر از توئیت‌های امروز خود نوشت: نمی‌دانم چرا دموکرات‌های رادیکال چپ خواستار ادای شهادت باب مولر هستند، در حالیکه او به تازگی گزارشی ۴۰ میلیون دلاری منتشر کرد که با صدای بلند و آشکار به همه اعلام می‌کند هیچ گونه تبانی و جلوگیری از اجرای عدالت رخ نداده است (زمانی که جرم رخ نداده است، چگونه می‌توان از اجرای عدالت جلوگیری کرد؟). دموکرات‌ها فقط دنبال دردسر و تکرار دوباره این روند هستند!

فیلم | اقدام خطرناک یک جوان به دلیل کمبود امکانات در لرستان

خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل

بازار خرید و فروش مسکن

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل

از سوئیس تا عراق٬ چه کشورهایی دنبال میانجیگری بین ایران و آمریکا هستند؟

5+
خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل

اخبار بیشتر