مشکلات اقتصادی - سیاسی دولت ونزوئلا
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

مشکلات اقتصادی - سیاسی دولت ونزوئلا

ونزوئلا واردکننده نفت شد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
ونزوئلا واردکننده نفت شد
بر اساس گزارش بلومبرگ، آخرین باری که ونزوئلا نفت وارد کرد در سال ۲۰۱۴ بود که نفت الجزایر را برای ترکیب با نفت فوق سنگینی که به Blend ۱۶ معروف بود، استفاده کرد.
ونزوئلا واردکننده نفت شد - 0

تولید نفت در ونزوئلا به رکورد پایین جدیدی سقوط کرد و این کشور را که صاحب بزرگترین ذخایر نفت جهان است، برای نخستین بار در پنج سال اخیر به واردات واداشت.

به گزارش ایسنا، تولید نفت ونزوئلا در مارس تحت تأثیر تحریم‌های آمریکا و قطعی برق که فعالیت میادین نفتی، خطوط لوله و بنادر را مختل کرد، به پایین یک میلیون بشکه در روز سقوط کرد که پایین‌ترین میزان در ۱۶ سال گذشته بود. شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا یک محموله نفت از نیجریه خرید که نخستین واردات نفت از سال ۲۰۱۴ بود.

تقریبا یک میلیون بشکه نفت سبک و شیرین آگبامی که اوایل آوریل بارگیری شد، روز سه شنبه تخلیه شد. این محموله ممکن است به جبران کاهش تولید داخلی ونزوئلا کمک کند. شرکت PDVSA می‌تواند از نفت سبک‌تر برای رقیق کردن نفت فوق سنگین و قابل صادرات کردن آن استفاده کند.

نفتی که با این نفت سبک مخلوط می‌شود، به عنوان Merey ۱۶ شناخته می‌شود که گرید صادراتی اصلی ونزوئلا است و در محاسبه قیمت سبد نفتی اوپک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طبق آخرین آمار رسمی، تولید این گرید نفتی در فاصله سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ نیمی کاهش یافته و به ۳۱۳ هزار بشکه در روز رسیده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، آخرین باری که ونزوئلا نفت وارد کرد در سال ۲۰۱۴ بود که نفت الجزایر را برای ترکیب با نفت فوق سنگینی که به Blend ۱۶ معروف بود، استفاده کرد. شرکت PDVSA در پی اختلاف با شرکت نفتی دولتی سوناترک الجزایر و شکایت پالایشگاه‌های آمریکایی، تولید این گرید نفتی را ادامه نداد.

خواندن خبر در سایت منبع

سفارت ونزوئلا در واشنگتن باید در اختیار دولت قانونی باقی بماند

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما
سفارت ونزوئلا در واشنگتن باید در اختیار دولت قانونی باقی بماند
یک گروه فعال آمریکایی اعلام کرد اعضاي این گروه متعهد شدند مانع از آن شوند که سفارت ونزوئلا در واشنگتن در کنترل مقاماتی از دولت خود خوانده خوان گوایدو قرار گیرد.
سفارت ونزوئلا در واشنگتن باید در اختیار دولت قانونی باقی بماند - 0

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما کوین زیسه Kevin Zeese روز سه شنبه در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد: «هدف اصلی از چنین اقدامی ممانعت از کنترل مخالفان، دولت جعلی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا سعی در روی کار آوردن آن در چارچوب کودتا دارد، بر سفارت این کشور در واشنگتن است. ما قصد داریم در سفارتخانه بمانیم و مقاومت خواهیم کرد. چنانچه لازم باشد خطر بازداشت را هم به جان خواهیم خرید.»

گروه فعال موسوم به حفاظت جمعی از سفارت که از دو هفته گذشته در سفارت ونزوئلا در آمریکا مستقر شده است با دیپلمات هایی که از آنها خواسته شده است تا ۲۴ آوریل سفارتخانه را ترک کنند وارد همکاری شده است. روز پنجشنبه احتمالا روزی است که پلیس و شاید چهره‌های مخالف در تلاش برای در اختیار گرفتن کنترل سفارتخانه برآیند.

وی افزود سازمان ملل همچنان دولت مادورو را به رسمیت می‌شناسد بنابراین این دولت، دولتی قانونی ونزوئلاست که جهان آن را به رسمیت شناخته است بنابراین کنترل آمریکا بر این سفارت اقدامی اهانت آمیز خواهد بود. این گروه فعال در تماس با وزارت امور خارجه ونزوئلا بوده است و مجوز حضور در این سفارتخانه را پیش از ورود به آن در اختیار داشته است. فعالان به طور پیوسته با کارکنان سفارت ونزوئلا هستند و در نظر دارند پس از خروج دیپلمات‌ها همچنان این تماس‌ها ادامه داشته باشد.

زیسه خاطر نشان کرد جان کریکائو John Kiriakou عامل سابق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، قرار است درباره فعالیت‌های تغییر رژیم آمریکا از دیدگاه یکی از عوامل این کشور سخنرانی کند. گروه فعال موسوم به حفاظت جمعی از سفارت این محل را زمانی ترک خواهد کرد که آمریکا با دولت ونزوئلا به توافق دست یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

سخنرانی فرستاده مخالفان ونزوئلا در اجلاس سازمان کشورهای آمریکایی

ایسناخبرگزاری ایسنا
سخنرانی فرستاده مخالفان ونزوئلا در اجلاس سازمان کشورهای آمریکایی
یک فرستاده مخالفان دولت ونزوئلا در اتفاقی که برای نخستین بار در دو دهه اخیر رخ می‌دهد، از محل کرسی این کشور در سازمان کشورهای آمریکایی به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش ایسنا، گوستاوو تاره، به عنوان نماینده مخالفان دولت ونزوئلا به ایراد سخنرانی در روز سه شنبه در جلسه شورای دائمی کشورهای قاره آمریکا پرداخت. این اتفاق دقیقا سه ماه بعد از آن می‌افتد که خوآن گوآیدو رهبر مخالفان دولت ونزوئلا به صورت خودخوانده به اعلام ریاست جمهوری‌اش در ونزوئلا پرداخت.

گزارش شده روز سه شنبه پیش از آن که سخنرانی گوستاوو تاره در این نشست آغاز شود، سفرای دست کم چهار کشور حوزه کارائیب شامل «باربادوس»، «سنت کیتس و نویس»، «سنت وینسنت و گرنادینز» و «ترینیداد و توباگو» به نشانه اعتراض اتاق محل نشست را ترک کردند تا مخالفتشان با به رسمیت شناختن وی از سوی این سازمان به عنوان نماینده ونزوئلا را نشان دهند.

به گزارش آسوشیتدپرس، آمریکا و چند عضو این سازمان تاکنون گوآیدو را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخته‌اند.

فرانسیسکو پاپارونی، آخرین نماینده ونزوئلا در سازمان کشورهای قاره آمریکا بود که از مخالفان سوسیالیستهای حاکم در ونزوئلا بود.

پاپارونی در آوریل ۱۹۹۹ دو ماه بعد از آن که هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا شد و حاکمیت دو دهه‌ای سوسیالیستها بر ونزوئلا آغاز گردید از این نمایندگی کنار رفت.

نیکولاس مادورو رئیس جمهور فعلی ونزوئلا بعد از رسیدن به ریاست جمهور ی در سال ۲۰۱۷ یک فرآیند دو ساله را برای خارج کردن کشورش از این سازمان مستقر در واشنگتن آغاز کرد با این حال گوآیدو چند وقت پیش از این سازمان خواست درخواست مادورو برای خروج ونزوئلا را نادیده گرفته و به صورت یکجانبه گوستاوو تاره را به عنوان فرستاده خود در این سازمان منصوب کرد.

این در حالی است که دولت ونزوئلا برای برپایی تجمعی در روز شنبه آینده به هدف جشن گرفتن خروج این کشور از این سازمان فراخوان داده است اما گوستاوو تاره اعلام کرده که قصد دارد به حضور در جلسات سازمان کشورهای آمریکایی ادامه دهد و نماینده ونزوئلا در آن باشد.

پیش از این ساموئل مونکادا، سفیر ونزوئلا در سازمان ملل و تنها مسئول یک هیات دیپلماتیک این کشور در خاک آمریکا که وفادار به مادورو است، در جلسات این سازمان منطقه‌ای شرکت می‌کرد.

اخیرا وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که شعاع تحرک وی را پیرامون شهر نیویورک محدود می‌کند و آن را ۴۰ کیلومتر قرار داده است.

تاره که اوایل ماه جاری میلادی با حمایت ۱۸ کشور در این سازمان به رسمیت شناخته شد در سخنرانی‌اش گفت برای برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه در کشورش تلاش می‌کند.

تاره از اعضای طبقه سیاسی سنتی است که تا قبل از ریاست جمهوری هوگو چاوز بر ونزوئلا حکومت می‌کرد. او از سال ۱۹۷۹ تا ۱۹۹۹ به عنوان نماینده حزب دموکرات مسیحی ونزوئلا در کنگره فعالیت کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

الفالف1 روز قبل
مردم حق دارند خشمگین باشند چرا که در اجرای تصمیم بنزینی شبانه مثل دزدها عمل کرده. حتی ائمه جمعه می‌توانند تریبون را به میان معترضان ببرند و مسئولان شهر را دعوت کنند به حرف مردم گوش دهند. آنچه مسلم است، معترضان تریبون می‌خواهند. جلوی مسئولان، اعتراض کنند، حتما بهتر از این است که با سنگ و چوب جلوی عابر بانکها اعتراض کنند. به معترضان تریبون بدهید تا صف معترضان از اوباش جداشود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.

ویدئو / تهران در محاصره بیابان

ایسناایسنا1 روز قبل
تهران شلوغ مدت‌هاست به دوره‌ای از بیابانی شدن وارد شده است. جمعیت این شهر روزبه‌روز نیاز به منابع آبی بیشتری دارد. آیا تهران و شهرهای اقماری آن می‌توانند به حفظ یا تامین منابع آبی خود امیدوار باشند؟ خبرنگار: سارا سبزی / گوینده: حسین هرمزی / تدوینگر: امید ابراهیمی

پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ضمن تقبیح و محکومیت اظهارات مداخله جویانه اخیر وزیر خارجه آمریکا، اظهار داشت: تنها چیزی که به آقای پمپئو نمی‌چسبد، اعلام حمایت از ملت ایران است. پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشدسخنگوی وزارت امورخارجه، تاکید کرد: ملت ایران، ملت بالغ و رشیدی است و از موانع مختلف عبور کرده و ناملایمات بسیاری را پشت سرگذاشته است و این ملت از این مرحله نیز عبور خواهد کرد و مسایل داخلی خودش را حل و فصل خواهد کرد. امنیت مرزها، محور گفتگوی فرمانده ارتش پاکستان در تهرانسخنگوی وزارت امور خارجه، سفر فرمانده ارتش پاکستان به تهران را بی نظیر توصیف کرد و گفت: مسایل دوجانبه و امنیت مرز‌ها محور گفتگو‌های فرمانده ارتش پاکستان در تهران است. آقای سید عباس موسوی اظهارداشت: آقای قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز (دوشنبه) وارد ایران شد و قرار است وی با برخی از مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و رایزنی کند. فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز وارد ایران شدآقای موسوی، افزود: فرمانده ارتش پاکستان فردا (سه شنبه) با آقای ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو خواهد کرد.

سامانه ۱۲۴؛ دریافت شکایات از قیمت کالا‌ها

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
وی افزود: افزایش قیمت برخی کالا‌ها مانند برنج وارداتی به دلیل ممنوع شدن واردات و حمایت از برنج داخلی است. آقای مدرسی خیابانی افزود: تا کنون دو هزار پرونده تعزیراتی برای تخلفات تشکیل شده است. وی گفت: این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالا‌ها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد. آقای ملکی گفت: بخش حمل و نقل دام نیز از گازوئیل استفاده می‌کند که افزایش قیمت بنزین تأثیری بر آن ندارد. آقای محمدیاری با بیان اینکه قیمت نهاده‌ها ثابت است گفت: قیمت مرغ در حد قیمت مصوب است و در برخی استان‌ها نیز کاهش قیمت داشته‌ایم.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

دبیرکل ناتو از مکرون به‌دلیل انتقاد از این ائتلاف توضیح می‌خواهد

آفتاب‌نیوزچند ثانیه قبل

تساوی عراق و بحرین به نفع ایران

عصر ایران6 دقیقه قبل

پکن از واشنگتن خواست در امور هنگ کنگ دخالت نکند

آفتاب‌نیوز9 دقیقه قبل

انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲| تساوی بحرین و عراق به نفع ایران/ امیدها برای صعود شاگردان ویلموتس به عنوان تیم نخست زنده ماند

تسنیم10 دقیقه قبل

انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۲|برتری قطر و سوریه مقابل رقبا

وانانیوز10 دقیقه قبل

بررسی موضوع ورود پول‌های مشکوک به سینما در کمیسیون فرهنگی

الف10 دقیقه قبل