در مناطق سیل‌زده، ۲۵ روز بعد از سیل چه خبر است؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

در مناطق سیل‌زده، ۲۵ روز بعد از سیل چه خبر است؟

اختصاص ۳۵ هزار میلیارد تومان به مناطق سیل‌زده

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
اختصاص ۳۵ هزار میلیارد تومان به مناطق سیل‌زده
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: 98 هزار پرونده در مناطق سیل‌زده در خصوص آسیب‌های ایجاد شده به منازل مسکونی تشکیل شده است.

به گزارش مشرق،اسماعیل نجار، درباره آخرین اقدامات در مناطق سیل‌زده کشور گفت: ‌در حال حاضر سیل در اکثر استان‌های آسیب‌دیده فروکش کرده است و دبی آب کارون در استان خوزستان به ۲۷۰۰ رسیده است. و تقریبا می‌توان گفت که میزان بارندگی‌ها و سیل فروکش کرده است.

وی گفت: در حال حاضر تالاب شادگان پر شده است و با اقدامات صورت گرفته آب به شهر شادگان نفوذ نکرده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: دیگر جای نگرانی برای شهرها و روستاها وجود ندارد و بازسازی شهرها و روستاهای تخریب شده آغاز شده است.

نجار گفت: تا کنون ۹۸ هزار پرونده در خصوص خسارات وارد شده در مناطق مسکونی تشکیل شده است. قرارگاه سازندگی مناطق سیل‌زده با توجه به فرمان مقام معظم رهبری با ۵ کمیته تشکیل شده است در روزهای اول کمیته‌های برآورد و تخصیص اعتبار و کمیته بازسازی و نوسازی و همین طور کمیته اجتماعی و بهداشتی شروع به کار کرده‌اند و به طور دائم جلسات آن تشکیل می‌شود.

وی افزود: اولویت ما پرداخت خسارت‌های وارد شده است و تخصیص اعتبار برای بخش‌های کشاورزی و مسکن در مرحله نخست قرار گرفته و بخش اعظمی از اعتبارات مورد نیاز تأمین و مشخص شده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ۳۵ هزار میلیارد تومان در بخش‌های زیرساختی کمک‌های بلاعوض و همین طور تسهیلات اختصاص یافته است و دولت نیز با توجه به پیشرفت کار تأمین اعتبار می‌کند.

نجار افزود: ۳ هزار میلیارد تومان کمک بلاعوض، ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده و امیدواریم از صندوق توسعه ملی نیز استفاده شود.

وی افزود: قطعا‌ تا پایان اردیبهشت ماه بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی بارندگی‌هایی داریم و امیدواریم مشکل خاص دیگری نداشته باشیم. هم اکنون با شایعه‌هایی مواجه هستیم که درخواست می‌کنیم به این شایعه‌ها توجه نشود و اطلاعات دقیق را از رسانه‌های معتبر مردم دریافت کنند و از رسانه‌ها نیز می‌خواهیم برای انتشار اخبار دقت بیشتری داشته باشند.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

استاندار لرستان از مناطق سیلزده کوهدشت بازدید کرد

ایرناخبرگزاری ایرنا
استاندار لرستان از مناطق سیلزده کوهدشت بازدید کرد
خرم آباد - ایرنا - استاندار لرستان روز جمعه به همراه هیاتی روز جمعه به منظور بازدید از مناطق سیلزده کوهدشت و ارزیابی آخرین وضعیت رسیدگی به مردم این منطقه وارد این شهرستان شد.

به گزارش ایرنا معاون وزیر راه و شهرسازی، نماینده مردم کوهدشت، معاونان استاندار، امام جمعه و فرماندار کوهدشت در این سفر استاندار را همراهی می‌کنند که پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدا راهی مناطق سیلزده شدند.

سید موسی خادمی استاندار در حاشیه بازدید از مناطق سیلزده گراب و طرهان به ایرنا گفت: سیل خسارات مختلفی به استان از جمله کوهدشت وارد کرده که استان گیلان جهت پاکسازی و بازسازی مناطق سیلزده، معین شهرستان‌های خرم آباد و کوهدشت انتخاب شده است.

وی در خصوص روستاهای واقع در مخزن سی سیمره و آبگرفتگی آنها افزود: در تماس با معاون اول رئیس جمهور و وزارت نیرو اعلام شد که اعتبار لازم برای پرداخت خسارت و خریداری اراضی و املاک روستاییان حاشیه مخزن سد سیمره تامین شده است.

وی ادامه داد: ۱۱ روستای لرستان در مخزن سد «سیمره» قرار دارند که قول تامین اعتبار و جبران خسارت روستاییان داده شد.

وی اظهار داشت: طبق مسائلی که چند روز پیش مطرح شده بود، آب سد سیمره در حال افزایش است و احتمال دارد تعدادی از روستاهای حاشیه آن زیرآب رود.

استاندار لرستان گفت: مسئولان سد از سال‌ها پیش قرار بود اراضی و خانه‌های مردم را خریداری کنند که این کار انجام نشده و مردم سردرگم بودند.

خادمی افزود: از طرفی مسئولان سد تصمیم گرفته بودند که ارتفاع سد را به حدی نرسانند که مشکلی برای روستاها پیش آید اما اکنون تصمیم دارند ارتفاع را به نحوی تنظیم کنند که در اینصورت روستاها در مخزن قرار می‌گیرند.

وی تصریح کرد: بررسی مناطق سیلزده و خسارات وارده به آنها به صورت کارشناسی انجام می‌شود و جبران خسارتها در حد توان و امکانات به صورت مستمر پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به پیگیری‌های مدیریت ارشد استان برای خرید منازل و اراضی توسط دولت و وزرات نیرو تصریح کرد: در حال حاضر اکیپ‌هایی در حال ارزیابی اراضی و املاک این روستاها هستند و طبق قول دولت این اراضی خریداری می‌شود.

روستاهای منطقه رودبار کوهنانی کوهدشت در نزدیکی مخزن سد سیمره ایلام واقع شده‌اند که با توجه به بالا آمدن تراز آب سد و کاهش خروجی آن، ابگرفتگی یک هزارو ۳۰۰ نفر از اهالی این روستاها را تهدید می‌کند.

۷۲۶۹/۶۰۶۰

خواندن خبر در سایت منبع

سیل ۲۶ میلیارد ریال به کشاورزان اشنویه خسارت زد

ایرناخبرگزاری ایرنا
سیل ۲۶ میلیارد ریال به کشاورزان اشنویه خسارت زد
مهاباد - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی اشنویه گفت: بر اساس برآورد کارشناسان سیل فروردین سال جاری 26 میلیارد ریال به بخش کشاورزی این شهرستان خسارت وارد کرد.

سیدانور حسینی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس بازدیدهای میدانی این میزان خسارت بیشتر به مناطق روستایی، مزارع، واحدهای دامی و تاسیسات کشاورزی وارد شد.

وی افزود: در مجموع ۶۰ هکتار از مزارع گندم و نخود دچار ۷۰ درصد خسارت به میزان یک میلیارد و۱۸۰ میلیون ریال شد.

حسینی اضافه کرد: در بخش امور دام نیز کارشناسان میزان خسارت را ۳۹‌ راس دام سنگین و سبک و ۹۰ قطعه طیور با برآورد چهار میلیارد و ۹۸۰ میلیون ریال برآورد کردند.

وی ادامه داد: سیل همچنین به بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ مترمربع تاسیسات کشاورزی و دامداری این شهرستان به ویژه در مناطق روستایی به میزان ۴۰ درصد خسارت وارد کرد که این میزان نیز ۲۱ میلیارد ریال برآورد شد.

مدیر جهاد کشاورزی اشنویه گفت: مراتب برآورد خسارات این بخش به فرمانداری این شهرستان و سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی منعکس شد که در صورت تامین اعتبار نسبت به پرداخت خسارت به کشاورزان آسیب دیده اقدام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، اشنویه دارای ۳۴ هزار هکتار زمین زراعی بوده که ۲۳ هزار هکتار آن زیرکشت محصولات زراعی است.

بارش‌های شدید از روزهای پایانی سال گذشته تا روزهای اخیر موجب وقوع سیل در ۲۴ استان کشور شد به طوری که در موج اول بارش‌ها، استان‌های گلستان و مازندران درگیر پدیده سیل شد و در مراحل بعد نیز استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب کشور گرفتار شد.

سیل‌های اخیر در آذربایجان غربی به علت تدابیر مسوولان و اقدامات پیشگیرانه خوشبختانه با کمترین میزان خسارت همراه بود.

۹۸۷۰/۶۱۸۵/۳۰۷۲

خواندن خبر در سایت منبع

برقراری «بیمه بیکاری» برای کارگران خسارت دیده از سیل گلستان

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
برقراری «بیمه بیکاری» برای کارگران خسارت دیده از سیل گلستان
خبرگزاری میزان- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آن دسته از افراد که حق بیمه می‌پرداختند بیمه بیکاری برایشان برقرار می‌شود. آن‌ها که قرار داد دائم نداشتند نیز شناسایی و برآورد ماه‌های که باید از بیمه بیکاری استفاده کنند با کمک واحد‌های تولیدی انجام خواهد شد.
برقراری «بیمه بیکاری» برای کارگران خسارت دیده از سیل گلستان - 0

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، محمد شریعتمداری اظهار کرد: از روز‌های اولیه وقوع سیل و بروز خسارات، از جمله مهمترین سیاست‌های دولت که به استانداران ابلاغ شد، برآورد میزان خسارات اولیه در بخش‌های گوناگون صنعت، کشاورزی و خدمات بود.

وی افزود: در همین راستا، استاندار‌ها فرم‌هایی را آماده و به بخش‌های گوناگون ارسال کردند و وزارت صنعت، کشاورزی و … برآورد خسارات را انجام دادند و محاسبات اولیه صورت گرفت. اولین دستور‌های دولت در بخش کشاورزی صادر شد و مبلغ ۱۶۲ میلیارد تومان در اختیار استان‌ها قرار گرفت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه، در وزارت کشور جلسه‌ای برای برآورد و تعیین تکلیف خسارات در بخش صنعت نیز برگزار شد گفت: امیدواریم در اولین جلسه دولت، خسارات به دستگاه‌ها و مواد اولیه کارخانه‌ها به صورت جداگانه محاسبه و در اختیار تولید کنندگان قرار بگیرد و تسهیلاتی برای آن‌ها منظور شود.

شریعتمداری افزود: همچنین باید در مصوبه‌ای که به پیشنهاد وزارت صنعت ارائه می‌شود، تمهیدات لازم برای تولیدی‌هایی که یک دوره زمانی برای بازگشت به کار نیاز دارند و برای مدتی امکان تولید ندارند فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه در برخی واحد‌ها به صورت موقت و در بخشی دیگر به صورت دائم، اشتغال از دست رفته است گفت: درحوزه کشاورزی، برخی اراضی کشاورزی اطراف رودخانه‌ها از دست رفته و زمان طولانی‌تری برای احیای آن‌ها لازم است و در دوره بیکاری، بیمه بیکاری به افراد تعلق می‌گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

اهواز|۱۵۰۰ تن کمک‌‌های مردمی برای سیل‌زدگان از طریق راه هوایی منتقل شده است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
اهواز|۱۵۰۰ تن کمک‌‌های مردمی برای سیل‌زدگان از طریق راه هوایی منتقل شده است
باتوجه به مسدود بودن برخی راه‌های مواصلاتی و سختی در انتقال مایحتاج، فرودگاه بین‌المللی اهواز از روز وقوع سیل تاکنون با انتقال ۱۵۰۰ تن از کمک‌های مردمی به صورت هوایی توانسته در خدمت به مردم سیل‌زده خوزستان باشد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، همدلی و مهربانی آئین مردمی سرزمین ایران اسلامی است و وقتی پای خدمت در میان باشد فرقی نمی‌کند هموار کردن مسیر همدلی در زمین یا آسمان باشد.

باتوجه به مسدود بودن برخی راه‌های مواصلاتی و سختی در انتقال مایحتاج، فرودگاه بین‌المللی اهواز از روز وقوع سیل تاکنون با انتقال ۱۵۰۰ تن از کمک‌های مردمی به صورت هوایی توانسته در خدمت به مردم سیل‌زده خوزستان باشد.

آغاز فعالیت امدادرسانی هوایی از لحظات اولیه وقوع سیل خوزستان

در همین راستا احسان الواری اظهار داشت: از ابتدای وقوع سیل در استان خوزستان فرودگاه بین‌‌المللی اهواز دوبه دوش دیگر ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی به خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان پرداخته است.

معاون عملیات هوانوردی فرودگاه‌های خوزستان بیان کرد: این فرودگاه فعالیت خود را در جهت امدادرسانی در کار تخصصی خود را آغاز کرده و توانسته گام‌های بسیاری را بردارد.

باتوجه به ترافیک بسیار در فرودگاه بین‌المللی اهواز و حمل‌ونقل‌هایی متعددی که در آن صورت می‌گرفت تعدادی نیرو و موقعیت در آن اضافه شده تا روند امدادرسانی به نحو احسن انجام شود.

ارائه خدمات به دو هزار و ۱۴۲ بالگرد تا پایان فروردین‌ماه

همچنین در همین زمینه محمدرضا رضایی نیز اظهار داشت: تا پایان فروردین‌ماه توانستیم دو هزار و ۱۴۲ بالگرد را نشست و برخاست کنیم و کارمندان فرودگاه سرویس ارائه دهند.

مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان ادامه داد: باتوجه به اینکه پروازهای مسافری در طول ماه یک هزار و ۴۶۸ پرواز رفت و برگشت است در سطح فرودگاه‌های کشور فرخوان داده شود و همکاران به کمک استان آمدند و شیفت نیز از چهار نفر به شش نفر افزایش پیدا کرد.

بنا به گفته علی خدادادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان ۹۱ اردوگاه اسکان اضطراری از آغاز کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده نقاط مختلف استان خوزستان برپا شده که این تعداد به ۲۶ محل کاهش پیدا کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

رضایی: در مسائل مربوط به سیل اخیر در اجرای قانون کوتاهی شده است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
رضایی: در مسائل مربوط به سیل اخیر در اجرای قانون کوتاهی شده است
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: می‌توان گفت که قانون مشخص و شفاف است و کوتاهی در اجرای قانون انجام شده است وزارت نیرو باید در بحث آزادسازی حریم رودخانه‌ها، لای روبی رودخانه‌ها و مدیریت آب پشت سدها دقت بیشتری می‌کرد.

محمد رضا رضایی کوچی با اشاره بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس از مناطق سیل زده، بیان کرد: حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان کل خسارات وارد شده است. ما در کمیسیون عمران دو موضوع را در دست دنبال کردن داریم. یکی اینکه آیا دستگاه‌ها با قوانین موجود می‌توانستند پیشگیری‌های لازم را انجام دهند و بهتر از این تدبیر می‌کردند؟ آیا ما خلاء قانونی در این زمینه داریم و یا کوتاهی از سوی دستگاه‌ها بوده است؟

وی در ادامه اظهار کرد: آنچه که مشخص این است که ما خلاء قانونی نداریم و عمده مشکلات حاصل از سیل به این دلیل بود که به حریم رودخانه‌ها تجاوز شده بود. در همین شهر تهران خیلی از رودخانه‌ها که از بستر شهر عبور می‌کنند امروز در تصرف افراد هستند و به حریم آنها تجاوز شده است.

نماینده مردم جهرم در مجلس ادامه داد: در شهر قم هم شاهد هستیم که در قم رود در حال احداث مونوریل هستند. می‌توان گفت که قانون مشخص و شفاف است و کوتاهی در اجرای قانون انجام شده است و می‌توان گفت بیشتر تخلفات متوجه وزارت نیرو است و وزارت نیرو باید در بحث آزادسازی حریم رودخانه‌ها و لای روبی رودخانه‌ها دقت بیشتری می‌کرد.

رضایی در ادامه تاکید کرد: موضوع دیگری که کمیسیون در حال بررسی، در خصوص خوزستان است. یکی از سوالات این است که ما چگونه آب مخازن را مدیریت کردیم. آیا از قبل می‌توانستیم با پیش بینی و تحلیل درست آب پشت سدها را خالی کنیم. ما مجبور شدیم در زمان کوتاهی چند برابر ظرفیت رودخانه‌ها آب را از پشت سدها خارج کنیم که باعث شد آب وارد شهرها شود.

وی در ادامه با ارزیابی این موضوع که امروز عده‌ای بر این باورند که اگر روند سدسازی ادامه پیدا می‌کرد ما شاهد کاهش خسارات بودیم، گفت: وزیر نیرو اعلام کردند اگر ما در لرستان و خوزستان سدهای دیگری ساخته بودیم می‌توانستیم آب‌ها را مهار کنیم و در تأمین آب کشور جلو بیفتیم و از سوی دیگر جلوی تخریب‌های پایین دست سدها را بگیریم ولی نمی‌توان گفت که امروز ما باید حرکت گسترده‌ای از سدسازی شروع کنیم یا اینکه سدها را کلا فراموش کنیم. بلکه باید یک مطالعه علمی و دانشگاهی در این زمینه انجام شود و در جاهایی که لازم است سد احداث کنیم.

رضایی در پایان گفت: طبیعی است که در سیل اخیر اگر در بعضی نقاط سد احداث کرده بودیم خیلی به کشور کمک می‌شد. البته اگر سدهای موجود هم به درستی مدیریت شده بود حجم خسارات کاهش پیدا می‌کرد. ما تا سه ماه پیش در کمیسیون عمران به دنبال این بودیم که برای تأمین آب شرب از دریا آب انتقال دهیم. من اعتقادم بر این است که باید امروز در این شرایط مجلس و دولت و قوه قضائیه در کنار یکدیگر بنشینند و برای نحوه مدیریت اینگونه حوادث در آینده برنامه ریزی کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | حقیقت پمپ‌بنزینی که می‌گفتند نیه‌شب در خمینی‌شهر آتش گرفته، به روایت ایسنا

خبرآنلاینخبرآنلاین4 ساعت قبل
همیشه این‌طور نیست که میکروب‌ها، باکتری‌ها و مواد بیماری‌زا، باعث بیماری انسان شوند. بعضی اوقات مواد آنتی‌باکتریال، آنتی‌بیوتیک‌ها و مواد شیمیایی که برای ایجاد بهداشت بیشتر در زندگی ما مورد استفاده قرار می‌گیرند، خود باعث بروز انواع بیماری‌ها در بدن انسان هستند. یکی از این مشکلات، بیماری‌های مربوط به روده است که در اثر وارد شدن تدریجی مایع ظرفشویی به بدن انسان بروز می‌کند. شاید برایتان عجیب باشد، اما درست فهمیدید؛ همه‌ی ما انسان‌ها در طول زندگی، مقدار متغیری مایع ظرفشویی می‌خوریم و شاید خیلی از ما، از این مسئله بی‌خبر باشیم!
تسنیمتسنیم1 روز قبل
داوود خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان اظهارداشت: روند ساخت و سازها در مناطق سیل‌زده استان گلستان با شتاب خوبی در حال اجراست و تا کنون نیز حدود یکهزار واحدمسکونی تخریبی، احداث و تحویل متقاضیان شده است. وی با یادآوری تخریب ۷ هزار و ۷۰۷ واحدمسکونی روستایی و شهری استان در مناطق سیل‌زده و رانشی گفت: تلاش بنیاد مسکن بر تکمیل واحدهای مسکونی سیل‌زدگان تا پایان امسال است. همانطور که قول دادیم تلاش می‌کنیم تا پایان آبان‌ماه، ۲ هزار واحد مسکونی را به مرحله بهره‌برداری برسانیم. خسروی خاطرنشان کرد: از ابتدای بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق سیل‌زده استان تا کنون ۳۶ هزار تن سیمان رایگان بین سیل‌زدگان توزیع و ۱۲۲ میلیارد تومان کمک بلاعوض به ۲۴ هزار و یکصد مالک خسارت‌دیده پرداخت شده است. وی یادآور شد: تعمیر ۱۴ هزار و ۲۴ واحد خسارت‌دیده در مناطق سیل‌زده استان نیز با اعتبار بیش از ۱۸۵ میلیارد تومان به پایان رسید.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - سنندج - یک دهنه کوره زغال‌گیری در جنگل‌های روستای پیله بخش مرکزی در شهرستان مریوان توسط نیروهای یگان حفاظت پاسگاه ویژه منابع طبیعی شناسایی و توقیف شد. شاهرخ محمودی افزود: نیروهای حفاظت منابع طبیعی سریعا به محل اعزام شدند ولی فرد متخلف در حین انجام زغال گیری به محض مشاهده آنها به سرعت از محل جرم متواری شد. رئیس اداره منابع طبیعی مریوان تاکید کرد: در صورت مشاهده تخریب، تصرف، قطع و ذغال گیری از درختان جنگلی با همکاری مراجع قضایی شهرستان مریوان با تمام توان با متخلفان برخورد می‌شود. وی افزود: نجات عرصه‌های ملی و منابع طبیعی جز با همکاری و همیاری طبیعت دوستان میسر نیست لذا فرهنگ منابع طبیعی باید مردم محور شده و مردم، طبیعت را از آن خود دانسته و آنرا همچون میراثی جاودانه و ماندگار به نسل آینده منتقل نمایند. برچسب‌هاآتش سوزی مریوان جنگل منابع طبیعی

دعوا بر سر ماریجوانای دزدیده شده! + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران22 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، فیلمی از حمله عمدی یک راننده با خودرو به فردی دیگر در کالیفرنیای آمریکا منتشر شده است. طبق گفته شاهدان ماجرا، دعوا بر سر دزدیدن ماریجوانا بوده است و به پای فرد قربانی آسیب جدی وارد نشد. بیشتر بخوانید: سارقی که در کمتر از یک دقیقه به سزای عملش رسید + فیلمانتهای پیام/
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد شریفی در شورای مدیریت بحران لرستان در سخنانی با بیان اینکه از محل اعتبارات سیلاب ۲۱ پروژه در شهر خرم آباد به شهرداری ابلاغ شده است، اظهار داشت: ۱۷ پروژه فعال با میانگین پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصد در سطح شهر داریم. وی با بیان اینکه در مسیر رودخانه خرم آباد چهار پروژه باقی مانده که در حال انعقاد قرارداد و عقد پیمان آنها هستیم، عنوان کرد: یکی از نگرانی‌های موجود در شهر خرم آباد، پل «حاج عمران» بود که ارتفاع زیر آن تا قبل از طرح‌های جدید ۱۸۰ سانتی متر بود که امروز در برخی نقاط به ۳٫۵ متر می‌رسد تا دبی آب را رد کند. شهردار خرم آباد، افزود: همچنین پیمانکارانی که در مسیر وردخانه فعال هستند ابلاغ شده که نخاله‌ها را جمع آوری کنند. شریفی همچنین به پل «اناری» شهر خرم آباد و دیواره ساحلی آن اشاره کرد و گفت: با شرکت آب و فاضلاب در این رابطه جلساتی داشته‌ایم و امروز قرار است که این شرکت خط آب را احدات کند تا به موازی کار که در پل «اناری» انجام می‌شود به اتمام برسد و مشکل خاصی در این پل نخواهیم داشت. وی، گفت: اما همچنان مشکل پل «بهداری» مانده و حل نشده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز23 ساعت قبل
به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بعد از هشت روز متوالی هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (بیماران قلبی، عروقی و ریوی، ‌سالمندان، ‌کودکان و بانوان باردار)، امروز کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها قرار گرفت. متوسط میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بر روی شاخص ۱۴۴ قرار گرفت. کمیته اضطرار پایتخت به بیماران قلبی، عروقی و ریوی، ‌سالمندان، ‌کودکان و بانوان باردار توصیه کرد در صورت امکان از تردد غیرضروری در شهرهای آلوده خودداری کنند. ایستگاه‌های شهر ری (منطقه ۲۰) با شاخص ۱۸۰، شریف (منطقه ۲) با شاخص ۱۷۳ و پیروزی (منطقه ۱۳) با شاخص ۱۷۲ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بیشترین میزان آلایندگی را در سطح مناطق تهران داشته‌اند. همچنین ایستگاه‌های دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱) با شاخص ۷۹ و پونک با شاخص ۹۵ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز به ترتیب کمترین میزان آلایندگی را در سطح مناطق را نشان می‌دهد.

اخبار بیشتر