مدال‌آوران امروز ایران را بشناسید!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

مدال‌آوران امروز ایران را بشناسید!

هاشمی برنز گرفت، قدمی پنجم شد

مهرخبرگزاری مهر
هاشمی برنز گرفت، قدمی پنجم شد
در رقابت دسته ۱۰۹ کیلوگرم مسابقات وزنه برداری قهرمانی ۲۰۱۹ بزرگسالان آسیا هاشمی مدال برنز مجموع و نشان طلای حرکت دو ضرب را گرفت و کیا قدمی در جایگاه پنجم ایستاد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در هشتمین روز از چهل و هشتمین دوره مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ بزرگسالان آسیا و یکی از مراحل گزینشی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، ساعت ۱۵ به وقت تهران رقابت گروه A دسته ۱۰۹ کیلوگرم با حضور علی هاشمی و کیا قدمی دو نماینده وزنه برداری ایران روی تخته این پیکارها آغاز شد.

در نهایت هاشمی با رکورد ۱۸۰ در حرکت یک‌ضرب، ۲۲۵ کیلوگرم در حرکت دوضرب و مجموع ۴۰۵ کیلوگرم طلای دوضرب و برنز مجموع را از آن خود کرد و کیاقدمی با ثبت وزنه‌های ۱۷۵ کیلوگرم در حرکت یک‌ضرب، ۲۱۸ کیلوگرم در حرکت دوضرب و مجموع ۳۹۳ کیلوگرم در رده پنجم جای گرفت.

همچنین عملکرد ملی‌پوشان کشورمان در حرکت یک‌ضرب به شرح زیر است:

علی هاشمی در حرکت اول پشت وزنه ۱۸۰ کیلوگرم قرار گرفت که وزنه را به راحتی بالای سر برد. او در حرکت دوم وزنه ۱۸۵ کیلوگرم را انداخت. هاشمی در حرکت سوم پشت وزنه ۱۸۶ کیلوگرم قرار گرفت که موفق به مهار این وزنه هم نشد.

کیا قدمی در حرکت اول ۱۷۰ کیلوگرم را مهار کرد. او در حرکت دوم وزنه ۱۷۵ کیلوگرم را انداخت. قدمی در آخرین حرکت یک ضرب، ۱۷۵ کیلوگرم توانست بالای سر ببرد.

یانگژی از چین با ۱۹۲ کیلوگرم طلا گرفت. اکبر ژورایف از ازبکستان با مهار وزنه ۱۸۵ کیلوگرم رکورد یک‌ضرب جوانان جهان و آسیا را شکست و مدال نقره گرفت. مدال برنز نیز به وزنه بردار کره جنوبی با رکورد ۱۸۱ کیلوگرم رسید.

شایان ذکر است عملکرد ملی‌پوشان کشورمان در حرکت دوضرب نیز در پی آمده است:

هاشمی در اولین حرکت دوضرب ۲۲۰ کیلوگرم را بالای سر برد اما دواران این حرکت او را نپذیرفتند. او در حرکت دوم وزنه ۲۲۵ کیلوگرم را بالای سر برد. هاشمی در حرکت سوم و در حالی که با نماینده چین و ازبکستان رقابت داشت پشت وزنه ۲۳۱ کیلوگرم قرار گرفت که موفق به مهار آن نشد و سپس از ناحیه پا احساس ناراحتی کرد. او با رکورد مجموع ۴۰۵ کیلوگرم برنز گرفت اما در دو ضرب موفق به کسب مدال طلا شد.

قدمی در اولین حرکت ۲۱۶ کیلوگرم را انداخت. او در حرکت دوم پشت وزنه ۲۱۷ کیلوگرم قرار گرفت که این وزنه را هم نتوانست مهار کند. قدمی در حرکت سوم وزنه ۲۱۸ کیلوگرم را بالای سر برد و خیال همه را بابت ماندن در جدول راحت کرد. او رکورد مجموع ۳۹۳ کیلوگرم را به ثبت رساند.

وزنه‌بردار چین با مجموع ۴۱۷ کیلوگرم قهرمان شد و وزنه‌بردار ازبکستان با رکورد مجموع ۴۱۰ کیلوگرم نایب قهرمان شد.

خواندن خبر در سایت منبع

رقابت‌‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا: نوری و قاسمی منجزی طلایی شدند؛ عبدولی و گرایی برنز گرفتند

طرفداریخبرگزاری طرفداری
رقابت‌‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا: نوری و قاسمی منجزی طلایی شدند؛ عبدولی و گرایی برنز گرفتند
حسین نوری و امیر قاسمی منجزی به مدال طلا و سامان عبدولی و محمدعلی گرایی به مدال برنز مسابقات پنج وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در چین دست یافتند.

طرفداری - رقابت‌های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا از صبح امروز و با برگزاری مسابقات پنج وزن نخست در شهر شی آن چین آغاز شد و در پایان حسین نوری در وزن ۸۷ کیلوگرم و امیر قاسمی منجزی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و سامان عبدولی در وزن ۶۳ کیلوگرم و محمدعلی گرایی در وزن ۸۷ کیلوگرم صاحب مدال برنز شدند. رضا خدری در وزن ۵۵ کیلوگرم نیز پنجم شد.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم رضا خدری پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل الهام بهرام اف دارنده مدال نقره جوانان جهان از ازبکستان با نتیجه ۴ بر ۴ مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، خدری به دیدار رده بندی راه یافت. خدری در این دیدار مقابل آسان سلیمان اف از قرقیزستان با نتیجه ۳ بر یک مغلوب و پنجم شد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم سامان عبدولی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم یوشیکی یامادا از ژاپن را با نتیجه ۱۱ بر ۲ شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل ارباتو تیو از چین با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۲ بر یک کودایبرگن تورسینوف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر از سد کایراتبک توگولبایف از قرقیزستان گذشت. وی در دور دوم نیز بیلان نالگیف از ازبکستان را با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گرایی در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب کیم هیون وو قهرمان جهان و المپیک از کره جنوبی شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۹ بر صفر نائوتسوگو شوجی از ژاپن را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم حسین نوری در دیدار نخست فی پنگ دارنده مدال برنز آسیا از چین را با نتیجه ۳ بر یک مغلوب کرد. وی در دور دوم ماتسو سومی دارنده مدال نقره آسیا از ژاپن را با نتیجه ۴ بر ۲ شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. نوری در این مرحله با نتیجه ۳ بر یک از سد رستم آساکولوف دارنده مدال نقره جهان و قهرمان آسیا از ازبکستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار کومار سونیل از هند را با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امیر قاسمی منجزی در دور اول با نتیجه ۲ بر ۱ مورات رامونوف دارنده مدال نقره آسیا از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۸ بر صفر مین سئوک کیم دارنده مدال برنز جهان و بازی‌های آسیایی از کره جنوبی را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. قاسمی منجزی در دیدار فینال مومینجان عبداله یف قهرمان بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ از ازبکستان را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

خواندن خبر در سایت منبع

احسان حدادی در رده چهارم جهان؛ سقوط تفتیان به رده نوزدهم

ایسناخبرگزاری ایسنا
احسان حدادی در رده چهارم جهان؛ سقوط تفتیان به رده نوزدهم
در رده بندی فدراسیون جهانی دوومیدانی احسان حدادی در رده چهارم پرتاب دیسک و حسن تفتیان در رده نوزدهم دوی ۱۰۰ متر قرار دارند.

به گزارش ایسنا، بر اساس رتبه بندی فدراسیون جهانی دوومیدانی بعد از رقابت‌های قهرمانی آسیا دوحه قطر، رنکینگ ورزشکاران ایرانی به روز شده است که طبق آن احسان حدادی، قهرمان پرتاب دیسک قهرمانی آسیا با ۱۳۱۳ امتیاز همچنان در رده چهارم جهان قرار دارد، حسن تفتیان با ۱۲۳۵ امتیاز به رده نوزدهم ماده ۱۰۰ متر سقوط کرده است (او پیش از این مسابقات در رده شانزدهم جهان قرار داشت) و حسین کیهانی در ۰۰۰ ۳ متر با مانع در رده ۲۴ جهان قرار دارد.

کیوان قنبرزاده نیز با ۱۰۹۲ امتیاز در رده ۹۰ پرش ارتفاع و شاهین مهردلان با ۱۱۲۶ امتیاز در رده ۵۲ پرتاب وزنه قرار دارند.

فدراسیون جهانی دوومیدانی به تازگی برای رتبه بندی ورزشکاران بر اساس چند رکورد ترکیبی، امتیازی به ورزشکار می‌دهد و آن‌ها بر اساس نمره میانگین در ماده‌های مختلف رتبه بندی می‌شوند.

رکوردهای حدادی که بر اساس آن امتیازش محاسبه شده است به شرح زیر است:

رکورد ۶۵٫۹۵ قهرمانی آسیا ۲۰۱۹

رکورد ۶۷٫۵۵ لیگ الماس اسل و۲۰۱۸

رکورد ۶۷٫۶۸ لیگ الماس استهلکم ۲۰۱۸

رکورد ۶۵٫۷۱ بازی‌ها آسیایی ۲۰۱۸

رکورد ۶۵٫۹۳ لیگ الماس رم ۲۰۱۸

رکوردهای حسن تفتیان که بر اساس آن امتیازش محاسبه شده است به شرح زیر است: (او پیش از این مسابقات در رده شانزدهم جهان قرار داشت.)

رکورد ۱۰٫۰۹ مسابقات بین‌المللی ۲۰۱۹ تهران

رکورد ۶٫۶۸ مسابقات بین‌المللی ۲۰۱۹ ۶۰ متر آلمان

رکورد ۱۰٫۱۹ بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا

رکورد ۱۰٫۰۷ لیگ الماس استهلکم ۲۰۱۸

رکورد ۱۰٫۰۳ مسابقات بین‌المللی پاریس

رکوردهای حسین کیهانی که بر اساس آن امتیازش محاسبه شده است به شرح زیر است:

رکورد ۸:۲۲٫۷۹ - بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸

رکورد ۸:۳۶٫۴۴ - قهرمانی آسیا ۲۰۱۹

رکورد ۸:۵۲٫۳۰ - کاپ مشهد

خواندن خبر در سایت منبع

ناکامی جاکارتا را در دوحه جبران کردم؛ خیلی خوشحالم مدال طلا به حدادی رسید

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
ناکامی جاکارتا را در دوحه جبران کردم؛ خیلی خوشحالم مدال طلا به حدادی رسید
خبرگزاری میزان- بهنام شیری نایب قهرمان پرتاب دیسک مسابقات قهرمانی آسیا گفت: خوشبختانه توانستم ناکامی بازی‌های آسیایی جاکارتا را در دوحه جبران کنم و از عملکردم و رکوردی که بر جای گذاشتم راضی هستم.
ناکامی جاکارتا را در دوحه جبران کردم؛ خیلی خوشحالم مدال طلا به حدادی رسید - 0

بهنام شیری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، درباره کسب مدال نقره در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: خوشبختانه توانستم ناکامی بازی‌های آسیایی جاکارتا را در دوحه جبران کنم. خداراشکر از عملکردم و رکوردی که بر جای گذاشتم راضی‌ام. البته چنانچه اتفاقات ورزشی مانع از این نمی‌شد توانایی ثبت رکورد ۶۳ متر را هم داشتم.

وی افزود: از اینکه مدال طلا به احسان حدادی رسید خیلی خوشحالم و سعی می‌کنم در آینده جانشین خوبی برای او در مسابقات باشم. در کنار احسان حدادی، پرتابگران مالزی، قطر و عمان از جدی‌ترین رقیبان من در این رقابت‌ها محسوب می‌شدند. احساس می‌کنم شادترین انسان روی زمین هستم چون توانستم برای لحظه‌ای هم شده دل مردم کشورم را شاد کنم و دست پر به ایران بازگردم.

شیری در ادامه گفت: اگر امکانات در اختیارم قرار گیرد و در کنار آن هم مسئولان من را به مسابقات متعدد برون مرزی اعزام کنند توانایی کسب ورودی مسابقات جهانی دوحه را دارم. بازهم تکرار می‌کنم همه چیز بستگی به نحوه رسیدگی اعضای سازمان تیم‌های ملی دوومیدانی دارد. اگر ورودی بگیرم تلاش می‌کنم در نخستین حضورم در مسابقات جهانی یک رکورد خوب برای کشور عزیزم ثبت کنم. هر چند مسابقات جهانی با آسیایی در یک سطح نیستند و در آنجا قطعأ بهترین پرتابگران دنیا شرکت می‌کنند تا هم مدال بگیرند و هم سهمیه المپیک کسب کنند اما من هم از این قاعده مستثنی نیستم و می‌خواهم تلاش کنم تا به یک نتیجه خوب برسم.

دارنده مدال نقره پرتاب دیسک قهرمانی آسیا در مورد اتمام قرارداد سپهرزاد مربی‌اش گفت: در این پنج ماهی که تمریناتم را زیر نظر هادی سپهرزاد دنبال می‌کنم شرایطی به شکلی پیش رفته که توانسته‌ام رفته رفته به آمادگی لازم برسم و نکات فنی زیادی را از او بیاموزم. با توجه به اتمام قرارداد مربی‌ام در این برهه زمانی شرایط حساسی پیش روی من است و از اعضای سازمان تیم‌های ملی تقاضا دارم قرارداد مربی‌ام را تمدید کنند تا بدون حاشیه و در آرامش کامل تمریناتم را برای موفقیت در مسابقات پیش رو دنبال کنم. از اینکه هادی سپهرزاد در ماه‌های اخیر برایم سنگ تمام گذاشت و برای موفقیت من از هیچ تلاشی دریغ نکرد کمال تشکر و قدردانی را دارم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

درگیری لفظی تند خداداد عزیزی و فیروز کریمی در «ستاره‌ساز»

مهرمهر10 ساعت قبل

فیلم | بیرانوند به این دلیل تا اطلاع ثانوی محروم شد!

خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل

دانلود؛ وقتی جام قهرمانی از دستان سرخیو آگوئرو و دی بروین سقوط می‌کند (شوخی باشگاه منچسترسیتی با هواداران)

طرفداریطرفداری9 ساعت قبل
طرفداری - شوخی باشگاه منچسترسیتی با تعدادی از هواداران خود را می‌توانید مشاهده نمایید. در این ویدیو کوین دی بروین و سرخیو آگوئرو جام قهرمانی قلابی لیگ برتر انگلیس را به پایین می‌اندازند و این اتفاق را به گردن چند هوادار منچسترسیتی می‌اندازند.

ماجرای ازدواج کیمیا علیزاده و معدنچی

مهرمهر10 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی فدراسیون انجمن‌های ورزشی‎؛ رقابت‌های قهرمان کشوری راگبی بانوان از ۲۷ تیر در زمین شماره چهار مجموعه آزادی برگزار می‌شود. تیم‌های سیرجان، زنجان، خراسان رضوی، مازندران (سه تیم)، شیراز، مهرگان شیراز، تهران کلاب، داتیس تهران (۲ تیم)، هرمزگان، دانشگاه آزاد اسلامی، کرمانشاه، گلستان، البرز، خراسان جنوبی (طبس) و اردبیل در این رقابت‌ها حضور خواهند داشت.
جام نیوزجام نیوز10 ساعت قبل
به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، با پایان رسیدن لیگ برتر فوتبال، باشگاه پرسپولیس مانند سایر باشگاه‌ها به دنبال حضور موفق در بازار نقل و انتقالات است. برانکو در نیم فصل با پافشاری، مسئولان پرسپولیس را مجبور به جذب محمد نادری کرد. این بازیکن در چند دیدار ابتدایی برای سرخ‌پوشان عملکرد مطلوبی نداشت و با انتقادهایی از سوی هواداران و کارشناسان فوتبال روبرو شد اما رفته رفته و با اعتماد برانکو این مدافع جوان در ترکیب پرسپولیس جا افتاد و اکنون به مهره‌ای انکارناپذیر و تاثیرگذار بدل شده است. قرارداد محمد نادری با پرسپولیس به شکل قرضی و تا آخر فصل بود و بر اساس شنیده‌ها باشگاه پرسپولیس در حال مهیا کردن مقدمات قرارداد بلندمدت با نادری است. البته هنوز به صورت رسمی باشگاه در این باره چیزی اعلام نکرده اما تردیدی نیست حضور این مدافع در جمع شاگردان برانکو نخستین خبر خوش نقل و انتقالاتی برای پرسپولیسی‌ها به شمار می‌رود.

اخبار بیشتر