جزئیات ماجرای قتل طلبه همدانی و کشته شدن قاتل
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

جزئیات ماجرای قتل طلبه همدانی و کشته شدن قاتل

واکنش زاکانی به قتل طلبه همدانی

جهان نیوزخبرگزاری جهان نیوز
واکنش زاکانی به قتل طلبه همدانی

به گزارش جهان نيوز، علی رضا زاکانی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در توئیتر در واکنش به قتل طلبه همدانی نوشت:

عامل شهادت طلبه همدانی به درک رسید ولی زمینه سازان این فجایع نیز می‌بایست پاسخگوی سهل انگاری هایشان باشند.

یکی از وجوه این رخداد، بی در و پیکری فضایمجازی است که شورای عالی آن تعطیل، وزیر بسیار جوان مشغول شوآف، مجلس در خواب و امنیت مردم ایران فدای امیال سیاسی رج کشور است.

واکنش زاکانی به قتل طلبه همدانی - 4

خواندن خبر در سایت منبع

توضیحات پلیس فتا درباره انتشار تصاویر اینستاگرامی قاتل طلبه همدان

ایرناخبرگزاری ایرنا
توضیحات پلیس فتا درباره انتشار تصاویر اینستاگرامی قاتل طلبه همدان
همدان- ایرنا- رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان درباره انتشار تصاویری در صفحه شخصی اینستاگرام قاتل طلبه کشته شده در همدان گفت: این تصاویر پس از ارتکاب به قتل بارگذاری شده و پیش از آن هیچگونه پُست مهم مجرمانه ای در این صفحه منتشر نشده بود.

سرهنگ فیروز سرخوش نهاد روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: پس از قتل طلبه همدانی و انتشار تصاویری در این زمینه در اینستاگرام قاتل، برخی اقدام به اظهار نظرهای غیرکارشناسانه در این زمینه کردند.

وی اضافه کرد: طبق بررسی‌های کارشناسان پلیس فتای همدان، قاتل طلبه همدان سال ۹۶ اقدام به ایجاد یک صفحه در شبکه اجتماعی اینستاگرام کرده بود.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان افزود: این فرد تا هنگام وقوع قتل هیچگونه تصویری مبنی بر برنامه ریزی و قصد قتل بر روی صفحه اینستاگرام خود بارگذاری نکرده بود که مورد پیگیری قرار بگیرد.

سرهنگ سرخوش نهاد بیان کرد: این فرد پس از قتل طلبه همدانی اقدام به انتشار تصاویری در اینستاگرام کرده است که برخی رسانه‌ها و جراید با تمرکز بر روی این تصاویر ناآگانه آنها را تحلیل کردند.

وی ادامه داد: پس از بروز قتل طلبه همدانی، چند پست بر روی صفحه اینستاگرام قاتل بارگذاری شد اما از ساعت ۱۲ و ۵۳ دقیقه روز گذشته هیچگونه ورودی از سوی ادمین، همکاران احتمالی و گردانندگان این صفحه صورت نگرفته است.

سرهنگ سرخوش نهاد ادامه داد: کارشناسان این مجموعه فضای مجازی را به صورت دقیق رصد و با عوامل این قبیل اقدام‌های مجرمانه و خرابکارانه با جدیت برخورد می‌کنند.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان تاکید کرد: از شهروندان انتظار می‌رود مطالب مرتبط با این حوزه را از طریق گفت و گوی‌های کارشناسان این حوزه جویا شوند.

قاتل طلبه همدانی صبح امروز در درگیری مسلحانه با عوامل انتظامی این استان کشته شد.

۷۵۲۶/۲۰۹۰

خواندن خبر در سایت منبع

(تصاویر) سیر تا پیاز ماجرای قتل طلبه همدانی؛ «بهروز حاجیلو» که بود و چه انگیزه‌ای داشت؟

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) سیر تا پیاز ماجرای قتل طلبه همدانی؛ «بهروز حاجیلو» که بود و چه انگیزه‌ای داشت؟
حدود ساعت ۱۲ ظهر روز گذشته روبروی حوزه علمیه آیت الله آخوند(ره) همدان، سرنشینان یک خودرو ۲۰۶ با سلاح به حجت الاسلام «مصطفی قاسمی» روحانی ۴۶ ساله تیراندازی کردند و او را به قتل رساندند.
(تصاویر) سیر تا پیاز ماجرای قتل طلبه همدانی؛ «بهروز حاجیلو» که بود و چه انگیزه‌ای داشت؟ - 0

ظهر دیروز شنبه هفتم اردیبهشت‌ماه جاری یک روحانی حدودا ۴۵ ساله در نزدیکی درب ورودی حوزه علمیه همدان مورد سوء قصد مسلحانه قرار گرفت و کشته شد.روایت شاهدان عینی از جزئیات قتل روحانی همدانیبه گزارش فارس بنا به گفته یکی از شاهدان عینی حادثه زمانی وقتی مصطفی قاسمی (مقتول) از حوزه علمیه خارج شد از پشت به ضرب دو گلوله توسط ضارب به قتل می‌رسد.ضاربان دو نفر با لباس پلنگی و شبه نظامی بوده‌اند که سوار بر خودروی ۲۰۶ بوده چند بار خیابان شهدا را دور می‌زند و چند بار هم در اطراف کوچه قدم می‌زند به نظر می‌رسد که منتظر یک نفر بوده است، وقتی این روحانی از حوزه علمیه خارج می‌شود او را به اسم صدا کرده و عنوان می‌کند «شما آقای قاسمی هستید؟» وقتی این روحانی عنوان می‌کند که خودش است، به سمتش شلیک می‌کند و متواری می‌شود.

(تصاویر) سیر تا پیاز ماجرای قتل طلبه همدانی؛ «بهروز حاجیلو» که بود و چه انگیزه‌ای داشت؟ - 3

مقتول کیست؟

«مصطفی قاسمی» امام جماعت مسجد حاج کربعلی بود و چندی پیش هم در حوزه علمیه دامغانی به عنوان مسؤول کتابخانه فعالیت می‌کرد. ضارب و مضروب هر دو ساکن یک منطقه بودند.

همین موضوع شاید وجود انگیزه شخصی را قوت بخشد، هر چند مراجع رسمی هنوز این مورد را تایید نکرده‌اند.قاتل کیست؟بهروز حاجیلو (قاتل) در منطقه قاسم‌آباد همدان زندگی می‌کند و به گفته برخی از طرفداران «وحید مرادی» از اراذل و اوباش معروف همدان است که سال گذشته کشته شد؛ این فرد پیش از این عکس‌ها و فیلم‌هایی با انواع سلاح‌های گرم در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده بود.حاجیلو بعد از ارتکاب قتل مطلبی در صفحه اینستاگرام خود منتشر می‌کند و به قتل اعتراف می‌کند، بعد از وقوع قتل و شناسایی قاتل پلیس بلافاصله در صحنه وقوع جرم حاضر می‌شود و برادر قاتل را دستگیر می‌کند چرا که خودرویی که از آن در جریان وقوع قتل استفاده شده متعلق به برادر قاتل بوده است.

(تصاویر) سیر تا پیاز ماجرای قتل طلبه همدانی؛ «بهروز حاجیلو» که بود و چه انگیزه‌ای داشت؟ - 8

بهروز حاجیلو در کنار شرور معروف وحید مرادینحوه هلاکت بهروز حاجیلو قاتل طلبه همدانیسردار بخشعلی کامرانی صالح صبح یک‌شنبه ۸ اردیبهشت در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: خوشبختانه قاتل روحانی ۴۶ ساله ساعت ۴ بامداد امروز در یکی از مناطق حاشیه شهر، به دام افتاد.همه نقاطی که امکان داشت مجرم در آن پنهان شود تحت نظر پلیس قرار گرفت و سرانجام قاتل ساعت ۴ بامداد در یک درگیری مسلحانه در مخفیگاه خود به هلاکت رسید.

کامرانی صالح با بیان این‌که عملیات دستگیری مجرم بیش از ۲۰ دقیقه به طول انجامید، یادآور شد: در این درگیری مسلحانه دو تن از مأموران دچار جراحت سطحی شدند که خوشبختانه در حال حاضر در وضعیت خوبی قرار دارند و جراحت‌شان سطحی است.

(تصاویر) سیر تا پیاز ماجرای قتل طلبه همدانی؛ «بهروز حاجیلو» که بود و چه انگیزه‌ای داشت؟ - 11

تصویر به هلاکت رسیدن قاتل روحانی همدانی واکنش‌ها به قتل روحانی همدانیآذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به قتل یک طلبه جوان که روز گذشته در استان همدان رخ داد، بیان کرد: یک جنایت وحشیانه و غیر انسانی رخ داده است ما باید پلیس را در امر امنیت در فضای مجازی، یاری کنیم.عبدالله رمضان‌زاده سخنگویی دولت اصلاحات در واکنش به قتل روحانی همدانی در توئیتر خود نوشت: حادثه دیروز همدان نشان می‌دهد پلیس در تشخیص اولویت‌های امنیتی کشور به خطا رفته است.

آنقدر حواسشان به افتادن روسری خانم‌ها در داخل اتومبیل پرت شده است که تهرید علنی مسلحانه یک شرور را در دو سال اخیر ندیده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

(عکس) قاتل طلبه همدانی کشته شد

فراروخبرگزاری فرارو
(عکس) قاتل طلبه همدانی کشته شد
بهروز حاجیلو قاتل طلبه همدانی به هلاکت رسید

(عکس) قاتل طلبه همدانی کشته شد - 1

فرارو-سردار بخشعلی کامرانی صالح صبح یک‌شنبه ۸ اردیبهشت در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: خوشبختانه قاتل روحانی ۴۶ ساله ساعت ۴ بامداد امروز در یکی از مناطق حاشیه شهر، به دام افتاد.

همه نقاطی که امکان داشت مجرم در آن پنهان شود تحت نظر پلیس قرار گرفت و سرانجام قاتل ساعت ۴ بامداد در یک درگیری مسلحانه در مخفیگاه خود به هلاکت رسید.

کامرانی صالح با بیان این‌که عملیات دستگیری مجرم بیش از ۲۰ دقیقه به طول انجامید، یادآور شد: در این درگیری مسلحانه دو تن از مأموران دچار جراحت سطحی شدند که خوشبختانه در حال حاضر در وضعیت خوبی قرار دارند و جراحت‌شان سطحی است.

خواندن خبر در سایت منبع

قصور پلیس فتا و امنیت در برخورد با عامل قتل طلبه همدانی

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
قصور پلیس فتا و امنیت در برخورد با عامل قتل طلبه همدانی
نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس گفت: پلیس فتا و امنیت در برخورد با عامل قتل طلبه همدانی سهل‌انگاری و قصور کردند.

محمد کاظمی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت در مورد قتل طلبه همدانی، گفت: قاتل از ارذال و اوباش همدان بوده و عکس‌ها و فیلم هایی با انواع سلاح‌های گرم در فضای مجازی منتشر کرده بود و در واقع در منطقه به عنوان یک فرد شرور معروف بوده است.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: بنابراین پلیس فتا باید با اقدامات پیشگیرانه مناسب به این موضوع ورود و اسلحه‌ها را از قاتل اخذ و بر اساس قانون برخورد می‌کرد.

پلیس فتا و امنیت در برخورد با عامل قتل طلبه همدانی سهل انگاری و قصور کردند

کاظمی با تاکید بر اینکه پلیس فتا و امنیت در برخورد با عامل قتل طلبه همدانی سهل انگاری و قصور کردند، ادامه داد: به طور قطع اگر قاتل توسط پلیس فتا و امنیت احضار و سلاح‌ها کشف می‌شد شاید قتلی رخ نمی‌داد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، از تلاش نیروی انتظامی همدان برای شناسایی قاتل سپاسگزاری کرد و گفت: اینکه پلیس توانسته ظرف کمتر از ۲۴ ساعت مخفیگاه قاتل را شناسایی کند جای تقدیر دارد.

وزیر ارتباطات خواستار کمک گرفتن از فضای مجازی برای پشتیبانی پلیس در مسائل امنیتی و انتظامی است

وی در مورد اظهارات آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر اینکه باید پلیس را در امر امنیت در فضای مجازی، یاری کنیم و از ابتدای سال تدوین برنامه تقویت توان فنی پلیس را آغاز کرده‌ایم، گفت: وزیر خواستار این است که از فضای مجازی برای پشتیبانی پلیس در مسائل امنیتی و انتظامی کمک بگیریم البته راهکارهای فنی آن باید توسط این وزارتخانه تامین شود.

برای دسترسی به قوانین مورد نیاز برای کنترل فضای مجازی راه درازی در پیش داریم

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه برای دسترسی به قوانین مورد نیاز برای کنترل فضای مجازی راه درازی در پیش داریم، یادآور شد: بسیاری از کشورهایی که سال‌های سال از فضای مجازی استفاده می‌کنند هنوز نتوانسته‌اند قوانین مصوب مورد نظر را داشته باشند و به طور قطع به دلیل اینکه ما به تازگی وارد این فضا شده‌ایم زمان می‌برد تا قوانین مورد نظر را تصویب کنیم و پلیس بتواند از این فضا برای کنترل مجرمان استفاده کند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چنین حوادث و جنایتی در هر کشوری رخ می‌دهد و امری اجتناب ناپذیر است، تصریح کرد: ما نمی‌توانیم بالای سر هر انسانی یک پلیس برای جلوگیری از تخلف بگذاریم بلکه برای پیشگیری از چنین جنایاتی باید آموزش‌های مناسب ارائه و از ظرفیت مردم برای شناسایی اراذل و اوباش استفاده شود البته پلیس اجتماعی نیروی انتظامی باید اراذل و اوباش را دعوت و ارشاد و راهنمایی کند.

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

پاسخ آذری جهرمی به رائفی‌پور درباره قاتل طلبه همدانی

فراروخبرگزاری فرارو
پاسخ آذری جهرمی به رائفی‌پور درباره قاتل طلبه همدانی
همین که امروز، شما مطالبه می‌کنید و من مسئول پاسخ می‌دهم و افکار عمومی قضاوت می‌کند، از دستاوردهای شبکه‌های اجتماعی است، اسمش گزارش به مردم است نه شوآف و البته مردم فرق این دو را خوب می‌دانند.

آذری جهرمی وزیر ارتباطات در پاسخ رائفی پور درباره صفحه اینستاگرامی قاتل طلبه همدانی نوشت: آزادی و امنیت هر دو از حق‌الناس است.

ساده انگارانه است همه علل ریشه‌ای را رها کنیم و صرفا انتشار خبر جنایت در شبکه‌های اجتماعی را معادل همه علل بدانیم.

همین که امروز، شما مطالبه می‌کنید و من مسئول پاسخ می‌دهم و افکار عمومی قضاوت می‌کند، از دستاوردهای شبکه‌های اجتماعی است، اسمش گزارش به مردم است نه شوآف و البته مردم فرق این دو را خوب می‌دانند.

صدالبته ما باید پلیس را در امر امنیت در فضای مجازی، یاری کنیم. از ابتدای سال تدوین برنامه تقویت توان فنی پلیس را آغاز کرده‌ایم.

پاسخ آذری جهرمی به رائفی‌پور درباره قاتل طلبه همدانی - 6

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ذره‌بین ۸ | دست قدرت خدا

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
۲۷ دی ماه ۹۸؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پس از ۸ سال برای خطبه‌های نماز جمعه راهی مصلای تهران می‌شوند. اوضاع پیچیده منطقه و جهان در این دو هفته پر افت و خیز باعث شد تا رسانه‌های جهان به گمانه زنی درباره سخنان رهبر معظم انقلاب بپردازند. چندین شبکه تلویزیونی داخلی و خارجی نیز به صورت زنده این رویداد را پوشش دادند. اما آنچه خطبه‌های ۲۷ دی ماه را از دیگر رویدادها متفاوت می‌کرد چه بود؟ پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR در هشتمین شماره از گزارش‌های خبری-تحلیلی ذره‌بین به این موضوع می‌پردازد. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

واکنش به تهدید ترور سردار قاآنی

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

مرگ لحظه‌ای قربانیان ویروس کرونا

تابناکتابناک1 روز قبل
«کروناویروس‌ها / Coronaviruses» خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود. از علایم اصلی این بیماری می‌توان به تب، سرفه، تنگی نفس و مشکلات حاد تنفسی اشاره کرد. در موارد حاد مشکلات گوارشی نظیر اسهال، نارسایی حاد تنفسی، اختلالات انعقادی خون و نارسایی کلیه نیز گزارش شده‌است که این مورد می‌تواند بیمار را به همودیالیز نیازمند کند. نسخه جهش یافته این بیماری اکنون در چین قربانی می‌‌گیرد و در حال سرایت به دیگر کشورها است. نحوه وقوع مرگ آنی در مبتلایان را می‌بینید.

۱۵ سال زندان برای خائن شدن المیرا / اعدام علیرضا در قتل سریال ستایش+ فیلم گفتگو

رکنارکنا1 روز قبل
او که با یک خانم دکتر ازدواج کرده، می‌گفت همسرم فرهاد را می‌شناسد و از او بدگویی می‌کرد و می‌گفت فرهاد هرزه است. حرف‌های او من را نسبت به همسرم بدبین کرد و تصمیم گرفتم با کمک علیرضا، فرهاد را به قتل برسانم. بعد از اعترافات المیرا، علیرضا دستگیر شد و در اعتراف به قتل گفت: روز حادثه المیرا به بهانه پنچر شدن ماشینش، همسرش را به اتوبان کشاند و من به او شلیک کردم. حتی یک بار علیرضا یک پودر کشنده به من داد که به فرهاد بخورانم و او را بکشم، اما قبول نکردم. قضات دادگاه بعد از مشورت، المیرا را به تحمل ۱۵ سال حبس و علیرضا را به قصاص نفس محکوم کردند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلم لحظه تصادف شاخ به شاخ در جاده برفی / روسیه

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، اخیرا ویدیویی در رسانه‌های روسیه به انتشار گذاشته شد که تصادف شاخ به شاخ دو خودرو را در جاده به تصویر کشیده است. در ویدیو منتشر شده مشاهده می‌شود دو خودرو به سرعت با یکدیگر برخورد کرده و مقصر این اتفاق هولناک راننده ۷۳ ساله بوده که با ورود ناگهانی به لاین مخالف این تصادف را رقم زد. گفتنی است که در پی این حادثه دو نفر از سرنشینان خودرو‌ها در جا کشته و راننده‌ها به بیمارستان منتقل شدند و تحت درمان قرار گرفتند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اقدام دیوانه وار راننده تریلی با خودروی سواری پس از تصادف + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران9 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک تریلی هجده چرخ در برزیل اقدام دیوانه واری پس از تصادف با خودروی سواری کرد. این راننده پس از تصادف، خودروی خود را متوقف نکرد. بیشتر بخوانید: تصادف وحشتناک بر روی ریل قطار به دلیل اقدام ناشیانه راننده تریلی + فیلمانتهای پیام/

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری2 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری2 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری2 هفته قبل

عیدی و افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۹ چقدر است؟ ‌

تکراتوچند ثانیه قبل

کشاورزی از ظرفیت‌های اصلی توسعه آذربایجان غربی است

مهر10 دقیقه قبل

حاشیه دیدار پرسپولیس - تراکتور| اعتراض نیمکت‌نشینان پرسپولیس به کارت زردهای تمام‌نشدنی داور/ دژاگه توهین هواداران را بی‌جواب نگذاشت!

تسنیم10 دقیقه قبل

مربی تراکتور: اوساگونا باید سه بار اخراج می‌شد

تسنیم11 دقیقه قبل

تداوم نتایج درخشان نفت و تارتار

مشرق‌نیوز12 دقیقه قبل

جدول لیگ برتر فوتبال در پایان هفته هفدهم/ اختلاف پرسپولیس در صدر جدول به ۵ امتیاز رسید، تراکتور دور شد

تسنیم12 دقیقه قبل

گزارش| آیا ویروس کرونا نقطه ضعف چین را نمایان کرد؟

تسنیم13 دقیقه قبل