1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

حمل و نقل گران شد + هر بلیت مترو محدود به 2 ساعت شد

زمان حضور مسافران در مترو محدود شد؛ هر بلیت فقط ۲ ساعت

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
زمان حضور مسافران در مترو محدود شد؛ هر بلیت فقط ۲ ساعت
ایسنا نوشت: مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از تغییر قیمت بلیت مترو بر مبنای پایین تر از نرخ تورم اعلامی از طرف مرکز آمار ایران از اردیبهشت ماه ۹۸ خبر داد.

فرنوش نوبخت با بیان اینکه از روز دوشنبه نهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ قیمت جدید در بلیت‌های متروی تهران و حومه اعمال می‌شود افزود: براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در سال ۹۸ قیمت بلیت تک سفره متروی تهران و حومه از هزار تومان به هزار و ۲۰۰ تومان و قیمت بلیت ایستگاه فرودگاه امام خمینی (ره) از ۷۵۰۰ تومان به ۹۰۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

او با تاکید بر اینکه کرایه اخذ شده از مسافر صرفا جهت استفاده از مترو برای حداکثر مدت زمان لازم جهت طولانی‌ترین سفر (۲ ساعت پس از ثبت ورود) می‌باشد تأکید کرد: بلیت مسافران درطول مدت سفر کنترل می‌شود مسافران باید بلیت‌های خود را تا پایان سفر همراه داشته باشند.

نوبخت افزود: شهروندان و مسافران در صورت ادامه سفر باید دوباره نسبت به تهیه بلیت و یا پرداخت از طریق کارت بلیت‌ها اقدام کنند.

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه افزود: امسال هم همانند سال گذشته بلیت اقشار خاص شامل تخفیف و کارت بلیت مدت‌دار هم بدون افزایش قیمت خواهد بود و بلیت ارائه شده به اقشار خاص و … صرفا جهت استفاده همان شخص معتبر بوده و چنانچه در اختیار فرد دیگری قرار گیرد از ورود وی جلوگیری می‌گردد.

او با اشاره به اینکه مسافرانی که از کارت بلیت استفاده می‌نمایند با توجه به مسافت طی شده هزینه سفر اعتبار کارت ایشان کسر خواهد شدخاطرنشان کرد: درهنگام ثبت ورود توسط مسافران دارای کارت بلیت مبلغ‌دار، مبلغ پایه کارت بلیت از اعتبار آن‌ها کسر خواهد شد در صورتی که دارندگان کارت بلیت مبلغ‌دار در هنگام خروج بلیت خود را در دستگاه‌های کنترل قرار ندهند مابه التفاوت بالاترین بها کارت بلیت مبلغ دار کسر خواهد شد و توصیه می‌گردد مسافران از کارت بلیت جهت سهولت و صرفه جویی در هزینه و زمان سفر استفاده نمایند.

بنا براعلام روابط عمومی شرکت بهره برداری مترو، نوبخت با اشاره به اینکه امسال با راه اندازی خطوط ۶ و ۷ طول خطوط افزایش یافته و دسترسی افراد به تمامی سطح شهر با اتصال ایستگاه‌های تقاطعی در خطوط مختلف آسان‌تر شده است خاطرنشان کرد: امسال نیز مسافران به نسبت مسافت سفر، هزینه پرداخت خواهند کرد.

او در پایان گفت: امیدواریم امسال با تکمیل خطوط ۶ و ۷ مترو شهروندان و مسافران از خدمات رسانی بهتر و با کیفیت‌تری در شبکه حمل و نقل عمومی درون شهری بهرمند شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

از امروز برای تاکسی و مترو باید پول بیشتری بپردازید

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
از امروز برای تاکسی و مترو باید پول بیشتری بپردازید
از صبح امروز، دوشنبه ۹ اردیبهشت، قیمت بلیت مترو و اتوبوس و کرایه تاکسی افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، در اسفندماه سال گذشته، شورای شهر تهران مصوب کرد که نرخ بلیت حمل و نقل عمومی با توجه به نرخ تورم محاسبه شود که این مسئله با مخالفت‌هایی مواجه شد و حالا به نظر می‌رسد، مسئولان امر روی افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه به توافق رسیده‌اند.

در همین راستا، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو، در مورد نرخ بلیت مترو گفت: پیرو مصوبه شورای شهر تهران مبنی بر افزایش قیمت بلیت مترو از امروز شاهد افزایش قیمت بلیت هستیم.

فرنوش نوبخت گفت: از صبح امروز (دوشنبه) نهم اردیبهشت ماه بلیت متروی تهران با ۲۰ درصد افزایش به فروش می‌رسد.

پیمان سنندجی، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی نیز از افزایش ۲۰ درصدی کرایه اتوبوس خبر داد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی نیز افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها را به نصب چسب قیمت‌های جدید مشروط کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نرخ بلیت مترو و اتوبوس در پایتخت ۲۰ درصد افزایش یافت

ایرناخبرگزاری ایرنا
نرخ بلیت مترو و اتوبوس در پایتخت ۲۰ درصد افزایش یافت
تهران- ایرنا- شهروندان ساکن در پایتخت از صبح امروز(دوشنبه) هنگام استفاده از مترو و اتوبوس با رشد 20 درصدی قیمت بلیت مواجه بودند؛ موضوعی که مسئولان شهری می گویند این اقدام براساس مصوبه شورا بوده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه اعلام کرد: طبق مصوبه شورای اسلامی شهر تهران از امروز ۲۰ درصد به قیمت بلیت‌های مترو اضافه شده است.

«فرنوش نوبخت» در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: به دنبال مصوبه شورا و با تایید فرمانداری تهران این افزایش قیمت برای سال جاری اجرایی شد.

وی افزود: قیمت بلیت تک سفره مترو از یک هزار تومان به یک هزار و ۲۰۰ تومان افزایش یافت و همچنین در بلیت‌های مبلغ دار نیز قیمت پایه از ۳۳۶ تومان به ۴۰۸ تومان رسیده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران ادامه داد: شهروندان دارای بلیت‌های مبلغ دار حتما باید پس از پایان سفر ایستگاه خروج را مشخص کنند که بر اساس مسافت طی شده قیمت از کارت بلیت آنها کم شود.

به گفته نوبخت، شهروندان با بلیت یک هزار و ۲۰۰ تومانی می‌توانند از جنوبی‌ترین نقطه به شرقی و شمالی‌ترین نقطه تهران از طریق مترو سفر کنند که این هزینه نسبت به مسافت و زمان سفر برای شهروندان سنگین نیست.

وی یادآور شد: براساس کار کارشناسی هر شهروند برای اینکه زمان سفر خود را در ناوگان مترو کامل کند حدود ۲ ساعت زمان نیاز دارد که در حال تدارک سامانه کنترلی هستیم که بیشتر از زمان ۲ ساعت شهروند یا باید از ناوگان مترو خارج شود یا بلیت جدیدی تهیه کند.

مترو تهران از سال ۱۳۷۷ با خط ۵ مترو از صادقیه تهران به گلشهر کرج افتتاح شد.

در زمان حاضر این ناوگان زیرزمینی در هفت خط و با بیش از ۱۱۵ ایستگاه در حال فعالیت است.

تهرام/۷۲۴۳/ ۱۰۰۸

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(1)

نباید گران بشه فاجعه است در ادامه

2 هفته قبل

در ادامه بخوانید

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.
فردا نیوزفردا نیوز23 ساعت قبل
سرویس اقتصادی فردا: امروز ۲۹ اردیبهشت ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۸۹۳ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۹۲۵ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۶۹۵ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۹۹۵ هزار تومان است.

کاهش سرمایه گذاری‌ها در صنعت برق

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
پیام باقری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه تناسبی بین قیمت تمام شده و قیمت دریافتی برق از مردم وجود ندارد، افزود: این موضوع سبب بروز مشکل در ترازمنفی مالی صنعت برق شده که این رویه علت اصلی بدهی‌های سنگین وزارت نیرو به بخش خصوصی است. وی بابیان اینکه پول دریافتی از مردم به درستی به صنعت برق بازگشت داده نمی‌شود، گفت: بخشی از این پول به بصورت یارانه به مردم پرداخت می‌شود که البته به دلیل نظام نامناسب تعرفه‌ها هرمشترکی که مصرف بیشتری دارد یارانه بیشتر و هر مشترکی مصرف کمتری داشته باشد یارانه کمتری دریافت می‌کند. نائب رئیس هیئت مدیره سندیکای برق با اشاره به اینکه طبق برنامه ریزی انجام شده باید تا پایان برنامه ششم توسعه ظرفیت نصب شده در نیروگاه‌های کشور به ۱۰۰ هزار مگاوات برسد، ادامه داد: برای دستیابی به این ظرفیت باید سالانه ۵ هزارمگاوات نیروگاه با سرمایه ۵ میلیارد دلاری نصب شود که این موضوع ممکن نیست، و این رویه خاموشی‌ها را در پی دارد. باقری افزود: برق نیز مانند هر کالایی دارای قیمت تمام شده دارد که پیشنهاد ما به دولت پرداخت نرخ واقعی برق از طرف مشترکین پر مصرف است.

اخبار بیشتر