حمل و نقل گران شد + هر بلیت مترو محدود به 2 ساعت شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

حمل و نقل گران شد + هر بلیت مترو محدود به 2 ساعت شد

زمان حضور مسافران در مترو محدود شد؛ هر بلیت فقط ۲ ساعت

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
زمان حضور مسافران در مترو محدود شد؛ هر بلیت فقط ۲ ساعت
ایسنا نوشت: مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از تغییر قیمت بلیت مترو بر مبنای پایین تر از نرخ تورم اعلامی از طرف مرکز آمار ایران از اردیبهشت ماه ۹۸ خبر داد.

فرنوش نوبخت با بیان اینکه از روز دوشنبه نهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ قیمت جدید در بلیت‌های متروی تهران و حومه اعمال می‌شود افزود: براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در سال ۹۸ قیمت بلیت تک سفره متروی تهران و حومه از هزار تومان به هزار و ۲۰۰ تومان و قیمت بلیت ایستگاه فرودگاه امام خمینی (ره) از ۷۵۰۰ تومان به ۹۰۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

او با تاکید بر اینکه کرایه اخذ شده از مسافر صرفا جهت استفاده از مترو برای حداکثر مدت زمان لازم جهت طولانی‌ترین سفر (۲ ساعت پس از ثبت ورود) می‌باشد تأکید کرد: بلیت مسافران درطول مدت سفر کنترل می‌شود مسافران باید بلیت‌های خود را تا پایان سفر همراه داشته باشند.

نوبخت افزود: شهروندان و مسافران در صورت ادامه سفر باید دوباره نسبت به تهیه بلیت و یا پرداخت از طریق کارت بلیت‌ها اقدام کنند.

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه افزود: امسال هم همانند سال گذشته بلیت اقشار خاص شامل تخفیف و کارت بلیت مدت‌دار هم بدون افزایش قیمت خواهد بود و بلیت ارائه شده به اقشار خاص و … صرفا جهت استفاده همان شخص معتبر بوده و چنانچه در اختیار فرد دیگری قرار گیرد از ورود وی جلوگیری می‌گردد.

او با اشاره به اینکه مسافرانی که از کارت بلیت استفاده می‌نمایند با توجه به مسافت طی شده هزینه سفر اعتبار کارت ایشان کسر خواهد شدخاطرنشان کرد: درهنگام ثبت ورود توسط مسافران دارای کارت بلیت مبلغ‌دار، مبلغ پایه کارت بلیت از اعتبار آن‌ها کسر خواهد شد در صورتی که دارندگان کارت بلیت مبلغ‌دار در هنگام خروج بلیت خود را در دستگاه‌های کنترل قرار ندهند مابه التفاوت بالاترین بها کارت بلیت مبلغ دار کسر خواهد شد و توصیه می‌گردد مسافران از کارت بلیت جهت سهولت و صرفه جویی در هزینه و زمان سفر استفاده نمایند.

بنا براعلام روابط عمومی شرکت بهره برداری مترو، نوبخت با اشاره به اینکه امسال با راه اندازی خطوط ۶ و ۷ طول خطوط افزایش یافته و دسترسی افراد به تمامی سطح شهر با اتصال ایستگاه‌های تقاطعی در خطوط مختلف آسان‌تر شده است خاطرنشان کرد: امسال نیز مسافران به نسبت مسافت سفر، هزینه پرداخت خواهند کرد.

او در پایان گفت: امیدواریم امسال با تکمیل خطوط ۶ و ۷ مترو شهروندان و مسافران از خدمات رسانی بهتر و با کیفیت‌تری در شبکه حمل و نقل عمومی درون شهری بهرمند شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

از امروز برای تاکسی و مترو باید پول بیشتری بپردازید

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
از امروز برای تاکسی و مترو باید پول بیشتری بپردازید
از صبح امروز، دوشنبه ۹ اردیبهشت، قیمت بلیت مترو و اتوبوس و کرایه تاکسی افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، در اسفندماه سال گذشته، شورای شهر تهران مصوب کرد که نرخ بلیت حمل و نقل عمومی با توجه به نرخ تورم محاسبه شود که این مسئله با مخالفت‌هایی مواجه شد و حالا به نظر می‌رسد، مسئولان امر روی افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه به توافق رسیده‌اند.

در همین راستا، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو، در مورد نرخ بلیت مترو گفت: پیرو مصوبه شورای شهر تهران مبنی بر افزایش قیمت بلیت مترو از امروز شاهد افزایش قیمت بلیت هستیم.

فرنوش نوبخت گفت: از صبح امروز (دوشنبه) نهم اردیبهشت ماه بلیت متروی تهران با ۲۰ درصد افزایش به فروش می‌رسد.

پیمان سنندجی، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی نیز از افزایش ۲۰ درصدی کرایه اتوبوس خبر داد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی نیز افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها را به نصب چسب قیمت‌های جدید مشروط کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نرخ بلیت مترو و اتوبوس در پایتخت ۲۰ درصد افزایش یافت

ایرناخبرگزاری ایرنا
نرخ بلیت مترو و اتوبوس در پایتخت ۲۰ درصد افزایش یافت
تهران- ایرنا- شهروندان ساکن در پایتخت از صبح امروز(دوشنبه) هنگام استفاده از مترو و اتوبوس با رشد 20 درصدی قیمت بلیت مواجه بودند؛ موضوعی که مسئولان شهری می گویند این اقدام براساس مصوبه شورا بوده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه اعلام کرد: طبق مصوبه شورای اسلامی شهر تهران از امروز ۲۰ درصد به قیمت بلیت‌های مترو اضافه شده است.

«فرنوش نوبخت» در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: به دنبال مصوبه شورا و با تایید فرمانداری تهران این افزایش قیمت برای سال جاری اجرایی شد.

وی افزود: قیمت بلیت تک سفره مترو از یک هزار تومان به یک هزار و ۲۰۰ تومان افزایش یافت و همچنین در بلیت‌های مبلغ دار نیز قیمت پایه از ۳۳۶ تومان به ۴۰۸ تومان رسیده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران ادامه داد: شهروندان دارای بلیت‌های مبلغ دار حتما باید پس از پایان سفر ایستگاه خروج را مشخص کنند که بر اساس مسافت طی شده قیمت از کارت بلیت آنها کم شود.

به گفته نوبخت، شهروندان با بلیت یک هزار و ۲۰۰ تومانی می‌توانند از جنوبی‌ترین نقطه به شرقی و شمالی‌ترین نقطه تهران از طریق مترو سفر کنند که این هزینه نسبت به مسافت و زمان سفر برای شهروندان سنگین نیست.

وی یادآور شد: براساس کار کارشناسی هر شهروند برای اینکه زمان سفر خود را در ناوگان مترو کامل کند حدود ۲ ساعت زمان نیاز دارد که در حال تدارک سامانه کنترلی هستیم که بیشتر از زمان ۲ ساعت شهروند یا باید از ناوگان مترو خارج شود یا بلیت جدیدی تهیه کند.

مترو تهران از سال ۱۳۷۷ با خط ۵ مترو از صادقیه تهران به گلشهر کرج افتتاح شد.

در زمان حاضر این ناوگان زیرزمینی در هفت خط و با بیش از ۱۱۵ ایستگاه در حال فعالیت است.

تهرام/۷۲۴۳/ ۱۰۰۸

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(1)

نباید گران بشه فاجعه است در ادامه

9 ماه قبل

در ادامه بخوانید

اولین ویدئو از زلزله‌زدگان ترکیه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل

افزایش قیمت دوباره به جان بازار خودرو افتاد

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

لزوم راه اندازی مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای رضا اردکانیان افزود: امروز با همکاری دانشگاه تربیت مدرس دو تفاهم نامه رسما امضا شد و قرارداد‌های اجرایی آن نیز برای شروع کار تدوین خواهد شد. اردکانیان منابع آب مشترک در حوضه‌های آبریز مشترک را از اولویت‌های وزارت نیرو دانست و افزود: با توجه به نیاز‌ها باید بتوانیم از ظرفیت‌های تخصصی که در دانشگاه وجود دارد بهره‌مند شویم و مقدمات تاسیس مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی را فراهم کنیم. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر نیرو با اشاره به اینکه تفاهم نامه دوم درخصوص بخش اجتماعی دو موضوع آب و انرژی است گفت: تاکید در این تفاهم نامه بر موضوع مدیریت مصرف و شیوه‌های بررسی طرح‌ها و پررنگ‌تر دیدن وجه اجتماعی موضوع آب و انرژی است. راه‌اندازی هسته متناسب با موضوع تفاهم نامه در دانشگاه، ظرفیت سازی انسانی برای تربیت نیرو‌های تخصصی در کشور با استفاده از ظرفیت‌های طرفین، ارزیابی و پایش فعالیت‌های موسسات ملی، منطقه‌ای و بین المللی پیرامون موضوع تفاهم نامه، تسهیل تبادل داده، اطلاعات و گزارشات مورد نیاز موضوع تفاهم نامه با لحاظ حقوق معنوی و طبقه بندی آن‌ها. بخشی از زمینه‌های همکاری مشترک وزارت نیرو و دانشگاه تربیت مدرس است.

مشکل بدهی تولیدکنندگان چگونه باید حل شود؟

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
تولیدکنندگان علاوه بر مشکل تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای و تامین نقدینگی با چندبرابر شدن نرخ ارز، به یک باره تبدیل به بدهکار کلان بانکی شدند. ۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی خودروسازانبه عنوان نمونه براساس گزارش ارایه شده در مهرماه ۱۳۹۸ در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، شرکت‌های سایپا و ایران‌خودرو بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان به بانک‌ها و حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان به قطعه‌سازان بدهکار هستند. داشتن بدهی بانکی تولیدکنندگان منطقی استعبداله رضیان عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است: داشتن بدهی بانکی منطقی است اما فشار بانک‌ها و بگیر و ببندها راه چاره برای دریافت معوقات نیست. حمایت ناکافی «طرح تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی» در مجمع تشخیص مصلحت تصویب شده است. حل مشکلات بدهی تسهیلات صنعتی در نظام بانکی، راه حل اساسی رونق تولید در ایران است.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل دفتر ارتباطات، اطلاع رسانی و امور بین الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: پرواز شماره ٩٧١٦ هواپیمای ایرتور از تهران به استانبول توسط یک فروند ایرباس ٣٠٠-٦٠٠ ساعت ١٩:٥٠ از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) انجام شد، اما دقایقی پس از برخاستن، خلبان با اعلام بروز نقص فنی در هواپیما درخواست بازگشت به فرودگاه را به برج مراقبت پرواز اطلاع داد. کاشانی حیدری بیان داشت: به دنبال این مساله کلیه نیرو‌ها و تجهیزات اداره ایمنی زمینی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به حالت آماده باش صد در صدی درآمده و تمامی تمهیدات لازم برای فرود ایمن این هواپیما در فرودگاه امام (ره) مهیا شد. مدیرکل دفتر ارتباطات، اطلاع رسانی و امور بین الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود: با وجود آمادگی صد در صدی در فرودگاه امام (ره) خلبان پرواز با بررسی وضعیت هواپیما مسیر خود را به سمت فرودگاه مهرآباد تغییر داد و در ساعت ٢١:٥٦ در این فرودگاه به سلامت به زمین نشست.

لینک اند کو ۰۵؛ فرمول سوئدی برای تولید یک شاسی بلند باکیفیت چینی! (+تصاویر)

20+
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری2 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری2 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری2 هفته قبل

سرمایه گذاری صباایده در استارتاپ فلایتیو؛ ‌مالک آپارات وارد بازار گردشگری آنلاین می‌شود

تکراتوچند ثانیه قبل

گواردیولا: مقابل فولام مصمم به کسب پیروزی بودیم/ هدف بعدی‌مان صعود به فینال جام اتحادیه است

تسنیم8 دقیقه قبل

دژاگه: کسی درباره انتخاب دایی از من سوال نپرسید/فحاشی؟ فوتبال همین است دیگر

قدس آنلاین8 دقیقه قبل

رونمایی از کیت جدید تمرینی بارسلونا در روز بازگشت عثمان دمبله (عکس)

طرفداری10 دقیقه قبل

برخی نقاط کرج حتی زمستان هم بوی تعفن می‌آید

ایسنا10 دقیقه قبل

ویدیو؛ تبریک تولد ژاوی توسط اکانت یوفا

طرفداری11 دقیقه قبل

بازدید ۲۵ هزار زائر غیر ایرانی از موزه آستان مقدس بانوی کرامت

مهر11 دقیقه قبل