آغاز ثبت درخواست برای خودروهای فاقد کارت سوخت
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

آغاز ثبت درخواست برای خودروهای فاقد کارت سوخت

کمیسیون انرژی مجلس: استفاده از کارت سوخت به معنی سهمیه‌بندی یا افزایش قیمت سوخت نیست

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
کمیسیون انرژی مجلس: استفاده از کارت سوخت به معنی سهمیه‌بندی یا افزایش قیمت سوخت نیست
کمیسیون انرژی مجلس: استفاده از کارت سوخت به معنی سهمیه‌بندی یا افزایش قیمت سوخت نیست - 0

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه «تاکنون تصمیمی مبنی بر افزایش قیمت سوخت یا سهیمه بندی از سوی مجلس یا دولت اتخاذ نشده است»، گفت: استفاده از کارت سوخت به منزله دو نرخی شدن یا سهمیه بندی بنزین نیست بلکه قصد مدیریت مصرف سوخت و جلوگیری از قاچاق سوخت است.

اسدالله قره خانی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آغاز ثبت نام دریافت کارت سوخت از شب گذشته بیان کرد: بحث استفاده از کارت سوخت به سال گذشته بازمی گردد که دولت این اختیار را داشت تا از کارت سوخت استفاده کند اما در طول سال گذشته دولت این اقدام را انجام نداد.

وی در ادامه اظهار کرد: ولی استفاده از کارت سوخت به منزله دو نرخی شدن یا سهمیه بندی بنزین نیست بلکه قصد مدیریت مصرف سوخت و جلوگیری از قاچاق سوخت است. بنابراین بحث استفاده از کارت سوخت از سال گذشته مطرح شد و قرار است امسال اجرا شود و اکنون دولت فراخوان داده تا کسانی که کارت سوخت ندارند اقدام به دریافت آن کنند.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس تصریح کرد: اکنون بحث افزایش قیمت سوخت یا دو نرخی شدن یا سهمیه بندی بنزین مطرح نیست و در لایحه بودجه سال جاری دولت هیچکدام از این موارد را مطرح نکرده بود و پیشنهاداتی که در مجلس مطرح بود در کمیسیون انرژی رأی نیاورد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در ادامه تاکید کرد: تاکنون تصمیمی مبنی بر افزایش قیمت سوخت یا سهیمه بندی از سوی مجلس یا در لایحه بودجه نداشته‌ایم. تاکنون نیز تصمیمی در این زمینه به کمیسیون انرژی برای بررسی و اظهار نظر ابلاغ نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

مراجعه حضوری از روند ثبت نام کارت سوخت حذف شد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
مراجعه حضوری از روند ثبت نام کارت سوخت حذف شد
خبرگزاری میزان- روند ثبت نام کارت سوخت از ساعت ۲۴ یک شنبه ۸ اردیبهشت ماه آغاز شد تا افرادی که همچنان موفق به ثبت نام یا دریافت کارت سوخت نشده اند، عملیات ثبت نام خود را از روش‌های سامانه www.mob.gov.ir، اپلیکیشن دولت همراه و یا کد دستوری #۴* تکمیل کنند.
مراجعه حضوری از روند ثبت نام کارت سوخت حذف شد - 0

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، به دنبال اجرایی کردن طرح بازگشت کارت سوخت به پروسه سوخت گیری و پس از یک دوره ثبت نام کارت سوخت در آذر ماه سال گذشته که منجر به نام نویسی ۳ میلیون کارت سوخت المثنی در سیستم شد، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از آغاز دور دوم ثبت نام کارت سوخت از ساعت ۲۴ یکشنبه ۸ اردیبهشت ماه خبر داد.

بنا بر اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران این دوره از ثبت نام همانند دوره نخست از سه روش مراجعه به سامانه www. mob. gov. ir، اپلیکیشن دولت همراه و یا کد دستوری #۴* انجام می‌شود و در این دوره هیچ گونه مراجعه‌ای به دفاتر پلیس ۱۰+ به صورت حضوری صورت نمی‌گیرد تا متقاضیان با سهولت بیشتری ثبت نام خود را انجام دهند.

این انتخاب با توجه به استقبال بالای افراد در دوره نخست ثبت نام از روش‌های غیرحضوری بوده به گونه‌ای که طبق اعلام زیبا اسماعیلی سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران از ۳ میلیون ثبت نام کارت سوخت ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در سامانه و تنها ۵۰۹ هزار نفر از طریق مراجعه حضوری به دفاتر پلیس ۱۰+ ثبت نام خود را تکمیل کرده‌اند.برگزاری این دوره از ثبت نام با هدف ثبت نام افراد جا مانده از دور نخست یا افرادی که در چند ماه گذشته اقدام به نقل و انتقال خودرو کرده‌اند صورت گرفته تا در صورت اجباری شدن استفاده از کارت، مالکان خودرو یا موتورسیکلت با مشکل مواجه نشوند.

همچنین طبق اعلام مسئولین این حوزه امکان ویرایش اطلاعات دائمی خواهد بود و در صورت بروز مشکل مانند اتمام تاریخ انقضا کارت بانکی، فروش خودرو، تصمیم به تغییر کارت بانکی به عنوان کارت سوخت و موارد مشابه، امکان جایگزینی کارت دیگری وجود داشته باشد.

در کنار این موضوع کارت‌های سوختی که در دفاتر پستی معطل مانده مجددا باز ارسال شده تا این کارت‌ها نیز به دست صاحبان خود برسند.در کنار موضوع بازگشت کارت سوخت، زمزمه‌هایی در زمینه آمادگی‌ زیرساخت‌های جایگاه‌های سوخت مطرح شد، به گونه‌ای که طبق اعلام بیژن حاج محمدرضا رئیس اتحادیه جایگاه داران سیستم جایگاه‌ها برای ۱۲ یا ۱۳ سال گذشته هستند که ضرورت تعویض تجهیزات آن دیده می‌شود که پیگیری‌های خبرگزاری میزان حمیدرضا موسوی خواه مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نشان داد، تمام زیرساخت‌های مربوط با استفاده از کارت سوخت در جایگاه‌ها آماده هستند و هیچ جایگاهی نیست که بدون کارت سوخت اقدام به عرضه بنزین کند.موسوی خواه بیان کرد: گروه مخصوصی به صورت مستمر جایگاه‌های سوخت را مورد سنجش و در صورت لزوم تعمیر می‌کند که در این میان تنها حدود ۱۰۰ نازل در جایگاه‌های کوچک در سراسر کشور داریم که تجهیزاتشان نیاز به بازبینی دارد که بازسازی آن‌ها نیز به تدریج صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری میزان، در کنار تعمیر تجهیزات برخی جایگاه‌ها از سوی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، این شرکت موظف شده تا پایان سال جاری تمام جایگاه‌ها را به کارت‌خوان‌های جدید مجهز کند.

خواندن خبر در سایت منبع

ثبت‌نام کارت سوخت در شعب منتخب بانک‌ها

ایبناخبرگزاری ایبنا
ثبت‌نام کارت سوخت در شعب منتخب بانک‌ها
بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری در راستای تسهیل فرآیند ثبت نام و تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت شعب منتخبی را برای مشتریان بانکی به عنوان تمهیداتی ویژه در نظر گرفتند.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران روز گذشته در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مالکان خودرو یا موتورسیکلت‌هایی که فاقد کارت سوخت هستند می‌توانند در فرصت محدودی که ایجاد شده از طریق دفاتر پلیس ۱۰+ برای ثبت نام کارت سوخت با هزینه ۳۳ هزار تومان و یا از طریق سایت دولت همراه و تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت به صورت رایگان اقدام کنند؛ در حال حاضر استفاده از کارت سوخت در فرآیند سوخت گیری الزامی نیست اما با توجه به اطلاعیه منتشر شده و تاکید انجام شده توسط دولت و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی به نظر می‌رسد بزودی فرآیند سوخت گیری با کارت سوخت الزامی باشد و تغییراتی در حوزه سوخت انجام شود.

بر همین اساس شرکت ملی پخش اعلام کرده که مالکان خودرو و موتورسیکلت که به هر دلیلی کارت سوخت ندارند، می‌توانند با مراجعه به سایت www. mob. gov. ir، اپلیکیشن دولت همراه و یا کد دستوری #۴* به منظور دریافت کارت سوخت تقاضای خود را ثبت کنند؛ در این فرآیند یکی از کارت‌های بانکی شخص صاحب خودرو به عنوان کارت سوخت انتخاب می‌شود و از این کارت برای سوخت‌ گیری استفاده می‌شود.

طرح کارت سوخت بانکی (استفاده از کارت بانکی به عنوان کارت سوخت) یکی از طرح‌های مهم ملی به شمار می‌رود که با استفاده از ظرفیت‌های زیرساخت دولت الکترونیک و تعامل دستگاه‌ها از جمله بانک مرکزی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور جلوگیری از هزینه بسیار زیاد چاپ کارت و کاهش اتلاف وقت شهروندان در راستای ثبت نام عملیاتی شده و بنابر اعلام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات این طرح مهم ملی توانسته تا به امروز از صرف هزینه ۱۳ هزار میلیارد تومانی برای چاپ و صدور کارت سوخت جلوگیری کند و ضمن صرفه جویی باعث ایجاد شفافیت شود.

این طرح با همکاری متخصصان بانک مرکزی، شرکت خدمات انفورماتیک و بانک‌های کشور طراحی و عملیاتی شد تا کارت‌های بانکی به نظام مدیریت مصرف سوخت کشور با استفاده از زیرساخت‌های داده و ابزارهای تسویه و پرداخت نظام بانکی متصل شود؛ با توجه به همکاری نظام بانکی در طرح ملی کارت سوخت بانکی، بانک‌ها علاوه بر در نظر گرفتن جوایز ویژه برای تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت به منظور سهولت ثبت نام و تبدیل کارت بانکی مشتریان به کارت سوخت در برخی شعب منتخب تمعیداتی را به منظور ثبت نام کارت سوخت در نظر گرفته‌اند که بر این اساس افرادی که قادر به ثبت نام نیستند و اطلاعاتی ندارند می‌توانند برای ثبت نام به شعبه بانک عامل خود با همراه داشتن کارت خودرو یا موتورسیکلت مراجعه کنند.

ثبت‌نام کارت سوخت در شعب منتخب بانک‌ها - 4

خواندن خبر در سایت منبع

جزئیات ثبت نام کارت سوخت از طریق اپلیکیشن، سامانه و کد دستوری

فراروخبرگزاری فرارو
جزئیات ثبت نام کارت سوخت از طریق اپلیکیشن، سامانه و کد دستوری
مالکان خودرو و موتورسیکلت که به هر دلیلی کارت سوخت ندارند، می توانند از ساعت ۲۴ امشب از طریق سامانه دولت همراه برای دریافت کارت سوخت ثبت نام کنند.
جزئیات ثبت نام کارت سوخت از طریق اپلیکیشن، سامانه و کد دستوری - 0

مالکان خودرو و موتورسیکلت که به هر دلیلی کارت سوخت ندارند، می‌توانند از ساعت ۲۴ امشب از طریق سامانه دولت همراه برای دریافت کارت سوخت ثبت‌نام کنند.

به گزارش تسنیم؛ درحالی که خبر‌های رسیده حاکی از در پیش بودن تغییرات در نحوه عرضه بنزین و تغییر در قیمت عرضه این فرآورده نفتی حکایت دارد، دقایقی پیش اطلاعیه جدید دولت در خصوص کارت سوخت منتشر شد.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مالکان خودرو و موتورسیکلت که به هر دلیلی کارت سوخت ندارند، می‌توانند از ساعت ۲۴ امشب مورخ هشتم اردیبهشت ماه، با مراجعه به سامانه www.mob.gov.ir و همچنین اپلیکیشن دولت همراه و یا کددستوری #۴* به‌منظور دریافت کارت سوخت تقاضای خود را ثبت کنند.

این اطلاعیه تأکید می‌کند مالکان خودرو‌های عمومی، دولتی و مالکان خودرو‌ها در استان سیستان و بلوچستان که پیش از این در دفاتر پلیس+۱۰ درخواست خود را ثبت کرده‌اند، نیاز به مراجعه به سامانه را ندارند و کارت سوخت آن‌ها به نشانی ایشان ارسال خواهد شد.

لازم به یادآوری است مراحل ثبت‌نام صرفا غیرحضوری و از طریق سامانه دولت همراه انجام می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

حریم بان شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، با وجود این سامانه نظارت دائمی و بر خط مدیران شهری بر حریم شهر امکان پذیر می‌شود. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

درختانی که قطع نشده بود

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
حفاری صورت گرفته در ضلع شرقی خیابان ولیعصر به فاصله هر ۴ متر، مربوط به کاشت درخت است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ هزار اصله درخت با بن ۵۰ سانتی متر و سن بین ۸ تا ۱۲ سال در محدوده مناطق ۳، ۶ و ۱۱ تا پایان سال کاشته می‌شود.

کتاب‌سوزی با نام علم / تبریزیان کیست و چرا کتاب مرجع پزشکی را آتش زده؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل

یخ بستن آب پشت سد حسنلوی در شهر نقده آذربایجان غربی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

بیش‌فعالی را بشناسیم/ یک بیماری بحران زا که در کودکی نادیده گرفته می‌شود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مهمترین نشانه‌های بیش‌فعالی، فعالیت بیش از حد، تمرکز پایین، ناتوانی دنبال کردن کارها و رفتارهای ناگهانی هستند. خانواده‌ای که کودک‌شان او از بیش‌فعالی و نقص توجه رنج می‌برد. مهم‌ترین نشانه‌‌های بیش‌فعالی، فعالیت بیش از حد، تمرکز پایین، ناتوانی دنبال کردن کارها و رفتارهای ناگهانی هستند. این اختلال به سه نوع تقسیم می‌شود: کمبود توجه، بیش‌‌فعالی و ترکیبی از این‌دو. این نشانه‌‌ها در کودکان پیش از دوازده سالگی قابل تشخیص است و شیوع آن در پسران بیشتر از دختران است.

نذر جالب برای پرندگان + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، کسبه بازار تاریخی ارومیه هر روز برای پرندگان، بویژه کبوترهای آن حوالی دانه می‌ریزند. به دلیل همچواری بازار تاریخی ارومیه با مسجد اعظم و مسجد جامع ارومیه، کبوترهای زیادی در آن حوالی زندگی می‌کنند. برخی از اهالی نذورات خود را به کسبه می‌دهند تا با هدف خیرات، برای پرندگان دانه تهیه کنند. بیشتر بخوانید: روش عجیب مرد مجنون برای نجات کبوتر زخمی + فیلمانتهای پیام/

اخبار بیشتر