واکنش‌ها به برکناری شفر و جانشینی فرهاد مجیدی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

واکنش‌ها به برکناری شفر و جانشینی فرهاد مجیدی

آشتیانی: برکناری شفر توطئه است، مجیدی را می‌سوزانند

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
آشتیانی: برکناری شفر توطئه است، مجیدی را می‌سوزانند
مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت: برکناری شفر توطئه نرم بود، مجیدی را می‌گذارند که او را بسوزانند و بعداً مربی مورد نظرشان را بیاورند.

به گزارش «ورزش سه» به نقل از فارس، امیررضا واعظ آشتیانی در گفت‌وگوی زنده با رادیو جوان، در مورد حضور فرهاد مجیدی روی نیمکت تیم استقلال گفت: ‌ به نظر من این بزرگترین خطای مدیریت باشگاه استقلال بود، این خواسته کسانی بود که در کنار استقلال بودند. برکناری شفرچه بازدهی برای استقلال خواهد داشت؟ مجیدی را می‌گذارند که او را بسوزانند و بعدا مربی مورد نظرشان را بیاورند. این اتفاق توطئه نرمی بود که برخی سناریوی آن را نوشتند. برخی از اعضای هیأت مدیره با مصاحبه‌های پوپولیستی خواستند فضای هواداران را به نفع خودشان سوق بدهند. این همه مصاحبه از اعضای هیأت مدیره چه سودی دارد؟ سال گذشته هم همین‌طور بود. آنها عمدتا سنگ هواداران را به سینه می‌زنند.

واعظ آشتیانی در ادامه گفت: من متأسفم که می‌بینم اعضای هیأت مدیره باشگاه خودشان حواشی درست می‌کنند. به نظر من بزرگترین آفت بزرگ استقلال همین هیأت مدیره است. چقدر خوب بود که باشگاه استقلال هیأت مدیره نداشت. من اگر جای وزارت ورزش بودم، بعد از برکناری شفر بلافاصله اعضای هیأت مدیره را برکنار می‌کردم. وجود برخی افراد برای باشگاه استقلال آلرژی‌زا است.

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال در ادامه افزود: باشگاه پرسپولیس با وجود آقای کاشانی شرایط خیلی بهتری دارد. من صحبت ایشان را به لحاظ مدیریتی منطقی می‌دانم. همه موفقیت‌های یک تیم را نباید به پای سرمربی نوشت. اگر مدیریت بهترین شرایط و امکانات را فراهم نکند، شما بهترین سرمربی را هم بیاورید تیم نمی‌تواند موفق شود. الان بخش زیادی از موفقیت تیم‌ها از مدیریت است اما در گذشته این بخش سهم سرمربی بوده است.

آشتیانی در خصوص مسئله کانون هواداران در باشگاه‌های فوتبال ایران، گفت: مگر ما کانون هواداران داریم؟ ‌ما کانون لیدرها داریم. کانون هواداران تعریف و شرایط دیگری دارد که فضای آن متفاوت است. لیدرهای شروری هستند که بحث آنها جداست. تعدادی از لیدرها هستند که به تیم‌شان علاقمندند و سعی می‌کنند آرامش را روی سکوها برقرار کنند که باید تفکیک شوند. ما کانون هواداران نداریم. به نظر من فدراسیون فوتبال کانون هواداران را با مجموعه لیدرها که در اواخر دهه هشتاد که توسط برخی سرمربیان و مدیران باشگاه‌ها شکل گرفت اشتباه گرفته است.

وی در ادامه اظهار داشت: به اعتقاد من جلوگیری از ورود آنها منطقی است. باشگاه‌ها باید خودشان سازوکاری را تعریف کنند و الگوهایی که در کشورهای دیگر هست را بیاورند و با فرهنگ ما تطبیق بدهند. ولی ما چنین چیزی را نداریم. فدراسیون هم باید مرکزی باشد که در این ساماندهی به باشگاه‌ها کمک کند.

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال در مورد اینکه مدیرعامل‌های باشگاه‌های ما کار تحقیقی انجام نمی‌دهند، گفت: ‌ ما شاید به تعداد انگشتان یک دست هم در کشورمان باشگاه واقعی نداشته باشیم. شما استقلال و پرسپولیس را ببینید. اینها دو تیم فوتبال هستند. اگر هواداران آنها را فاکتور بگیریم دو تیم محلی می‌شوند. ای کاش که مدیران باشگاه‌های ما روی این فکر و مطالعه کنند. در این زمینه فدراسیون باید راهنما بشود، کار تحقیقی کند و نتیجه را با توجه به موقعیت‌ تیم‌ها در کشورمان تدوین کند. باشگاه‌ها هم باید بروند و کار تحقیقی انجام دهند و آن را تلفیق کنند و آئین‌نامه‌ای درست کنند. این کار جزو وظیفه ذاتی باشگاه‌ها است اما وقتی باشگاه‌ها این کار را نمی‌کنند، فدراسیون باید از آنها بخواهد که کانون هواداران را ساماندهی کنند.

آشتیانی در خصوص اینکه مدیران عامل باشگاه‌ها آنقدر گرفتاری دارند که نمی‌توانند کار تحقیقی انجام دهند، گفت: ‌ کسی نگفته آنها بروند و اروپا را بگردند. خدا را شکر اینترنت هست و مدیران عامل می‌توانند با استفاده از نیروهایی که در باشگاه‌ دارند تحقیقاتشان را انجام دهند. آنها سر خودشان را با مسائلی که به راحتی حل می‌شوند گرم کرده‌اند. برخی خودشان مسبب این هستند که سرشان را به سقف بکوبند. این تنها در فوتبال ما نیست و در جاهای دیگر هم این مسائل را می‌بینیم.

خواندن خبر در سایت منبع

برکناری شفر از هدایت استقلال تصمیم درستی بود

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
برکناری شفر از هدایت استقلال تصمیم درستی بود
خبرگزاری میزان- بازیکن پیشین تیم استقلال معتقد است که این تیم به شوک احتیاج داشت و برکناری شفر تصمیم درستی بود.
برکناری شفر از هدایت استقلال تصمیم درستی بود - 0

رضا حسن‌زاده در گفت‌‎وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، درباره برکناری وینفرد شفر از هدایت تیم استقلال، اظهار داشت: در این چند بازی که انجام شد، ضعیف بودن و چیدمان عجیبی که شفر انجام می‎داد، باعث شد استقلال افت کند. مقابل پدیده، استقلال واقعا خوب بازی نکرد و تیم هیچ برنامه‌‎ای نداشت.

وی با اشاره به حضور فرهاد مجیدی در رأس کادر فنی استقلال، گفت: به نظرم تصمیم درستی است، چون در این مقطع باید یک شوک به استقلال وارد می‌شد. فرهاد در استقلال قدمت دارد و از دانش روز برخوردار است. باید به مجیدی فرصت داده شود.

سرمربی پیشین تیم استقلال خاطرنشان کرد: مجیدی از لحاظ فنی خوب است، اما چیزی که شاید او را اذیت کند، حواشی استقلال است. البته با درایتی که من از مجیدی سراغ دارم، می‌دانم که می‎تواند این حواشی را مدیریت و حل کند. خواهشی که از همه بازیکنان و هواداران استقلال دارم، این است که از مجیدی حمایت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

منزوی: مجیدی قطعا فصل بعد مربی استقلال نیست

ایران ورزشیخبرگزاری ایران ورزشی
منزوی: مجیدی قطعا فصل بعد مربی استقلال نیست
کامران منزوی تاکید کرده که مجیدی فصل بعد مربی استقلال نخواهد بود و تنها برای 5 بازی سرمربی موقت استقلال است.

کامران منزوی، یکی از اعضای هیات مدیره استقلال که در تصمیم گیری‌های کلان این باشگاه نقش کلیدی ایفا می‌کند درباره دلیل انتخاب مجیدی گفت: «مجیدی سال ۷۶ که سرپرست تیم بودم، به استقلال آمد. بچه‌های آن دوره از علیرضا منصوریان و مهدی پاشازاده گرفته تا محمد نوازی، اصغر رسول‌زاده و پیروز قربانی در تیم‌های مختلف کار می‌کنند. به این اسامی باید، مهدی هاشمی‌نسب، محمد خرمگاه و حتی علی چینی را اضافه کرد. برای مجیدی قرعه استقلال افتاد و امیدوارم موفق باشد. وقتی تیمی شکست می‌خورد، مدیرانش قول می‌دهند که شرایط بهتر شود، اما ما می‌خواهیم دور از وعده وعید کارمان را انجام دهیم و هواداران را از ناراحتی خارج کنیم.» آیا هیئت مدیره در جریان این انتخاب بوده یا نه؟ پاسخ منزوی نشان می‌دهد که هیچ کس در جریان نبوده: «فتحی مدیرعامل باشگاه تلفنی همه اعضا را در جریان این انتخاب قرار داد. ما هم به او اختیار تام دادیم.

منزوی در مورد اینکه مجیدی شرط گذاشته که فصل بعد باید سرمربی باشد، گفت: «این حرف‌ها درست نیست و با این حرف‌ها می‌خواهند مجیدی را خراب کنند. شرط مجیدی این بوده که فصل بعد سرمربی نباشد. اگر می‌خواهید مطمئن شوید، در تمرین از او سؤال بپرسید که می‌خواهد سرمربی باشد یا نه.» باشگاه استقلال با قرارداد سنگین شفر چه خواهد کرد؟ آیا بودجه فسخ قرارداد تامین شده؟ منزوی در پاسخ به این سوال گفت: «سرنوشت و احساسات هواداران مهم است یا این پول؟ زمانی که قرارداد آنچنانی با شفر بسته شد، باید فکر این روزها را می‌کردند. هیچ بند و تبصره‌ای در قرارداد شفر نیست، اما سرنوشت و احساسات هواداران از قرارداد شفر مهم‌تر است.» منزوی در پایان حرف هایش گفت: «اعضای هیئت مدیره تصمیم گرفته‌اند که دیگر صحبتی نداشته باشند، چون کار ما حرف زدن نیست، مگر در مواقع حساس. امیدوارم رسانه‌ها از این موضوع ناراحت نشوند.»

۱۰-۳۹۰

خواندن خبر در سایت منبع

ملکی: امیدوارم مجیدی مثل منصوریان نشود

روزنوخبرگزاری روزنو
ملکی: امیدوارم مجیدی مثل منصوریان نشود

اکبر عباس‌ملکیدر خصوص کنار گذاشتنوینفرد شفر از هدایت استقلال اظهار داشت: شفر علاوه بر این که مربی خوبی است انسان بااخلاقی نیز است. هیچ وقت بی‌ادبی از این مربی نشنیدم و به نظر من نتایج بدی هم او نگرفت.

وی ادامه داد: مگر برانکو از همان ابتدا برای پرسپولیس قهرمانی آورد؟ به او فرصت دادند و در نهایت با پرسپولیس قهرمان شد. الان فوتبال ایران ۴ قطبی شده و کسب عنوان قهرمانی سخت است.

عضو پیشین هیئت مدیره استقلال در پاسخ به این سوال که اگر زمان به قبل برگردد باز هم شفر را به عنوان جانشین مجیدی انتخاب می‌شود یا خیر، تصریح کرد: منصوریان در حد استقلال نبود و شفر مربی بهتری از او است و از انتخاب این مربی آلمانی دفاع می‌کنم. البته منصوریان فرزند استقلال است و ۵ سال دیگر می‌توانست سرمربی استقلال باشد و در آن مقطع برای او زود بود روی نیمکت این تیم بنشیند.

ملکی افزود: مهمترین مشکل شفر ملاحظه‌کار بود و در بعضی مواقع با برخی بازیکنانش برخورد نکرد. حتی در فهرست شفر بازیکنانی بودند که نیازی به آنها نداشت، اما این بازیکنان را کنار نمی‌گذاشت.

ملکی: امیدوارم مجیدی مثل منصوریان نشود - 6

وی درخصوص انتخاب مجیدی به عنوان سرمربی موقت استقلال گفت: فرهاد هم یکی از محبوب‌ترین چهره‌های استقلالی است. دعا می‌کنم که موفق باشد اگر نتیجه نگیرد به سرنوشت منصوریان دچار می‌شود. البته در حال حاضر بهترین گزینه برای سرمربیگری استقلال مجیدی است، چون بازی‌های کمی تا پایان فصل مانده، اما برای فصل بعد مجیدی نباید این مسئولیت را قبول کند، چون می‌سوزد.

عضو پیشین هیئت مدیره استقلال درباره مبلغ قرارداد شفر و اینکه گفته می‌شود او برای فصل آینده یک میلیون و دویست هزار دلار است، خاطرنشان کرد: زمانی که شفر در میانه فصل به استقلال آمد قرارداداش تا پایان فصل ۵۰۰ هزار دلار و برای فصل جاری هم ۸۰۰ هزار دلار بود. قرارداد او برای فصل بعد را هم ما نبستیم و نمی‌دانم مبلغ یک میلیون و دویست هزار دلار درست است یا خیر.

خواندن خبر در سایت منبع

فتح‌الله‌زاده: برای نجات خودشان از محبوبیت مجیدی سو استفاده کردند

نودخبرگزاری نود
فتح‌الله‌زاده: برای نجات خودشان از محبوبیت مجیدی سو استفاده کردند
مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت:متأسفانه برخی برای نجات خودشان از محبوبیت و جایگاه بازیکنان خوش‌نام استفاده می‌کنند که این موضوع خیلی خطرناک است.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، علی فتح‌الله‌زاده در خصوص انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی تیم استقلال گفت: ما یکسری سرمایه‌های خوب در استقلال داریم که اگر نتوانیم از آنها مراقبت کنیم این سرمایه‌ها را می‌سوزانیم. متأسفانه برخی برای نجات خودشان از محبوبیت و جایگاه بازیکنان خوش‌نام استفاده می‌کنند که این موضوع خیلی خطرناک است.

وی افزود: فرهاد مجیدی عاقل است و می‌داند که سرمربی‌گری استقلال سخت خواهد بود من امیدوار هستم باشگاه استقلال با خود فرهاد مجیدی هماهنگ کند که یک مربی بزرگ خارجی فصل آینده به استقلال بیاید یا اگر فرهاد دوست دارد سرمربی باشد حتما یک دستیار بزرگ در کنار خودش داشته باشد وگرنه مطمئن باشید او به مشکل می‌خورد. مجیدی البته این مسائل را می‌داند و من امیدوار هستم با حضور یک چهره استقلالی، استقلال بعد از چند سال به یک قهرمانی برسد.

وی افزود: البته الان و برای این فصل نمی‌شود انتظار قهرمانی داشت چون فرصت از دست رفته ولی برای سال‌های آینده می‌توانیم امیدوار باشیم ما در این چند سال مرتب گفته‌ایم فصل بعد و سال بعد ولی امیدوارم با حضور افراد استقلالی شرایط ما بعد از چند سال تغییر کند.

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال در خصوص اینکه برای پرداخت مطالبات شفر چه کاری باید انجام داد، ‌گفت: بعضی وقت‌ها صحبت‌هایی می‌کنم که متوجه می‌شوم آقایانی که دنبال منفعت و حرف‌های خاص هستند علیه من مطالبی می‌نویسند ولی من استقلال را دوست دارم و هر چه دارم از این باشگاه است بنابر این با وجود اینکه از حرف‌هایم ضربه خوردم حرف حق را به هواداران می‌زنم. قرارداد شفر یک قرارداد ترکمنچای و غیرحرفه‌ای بوده و آنهایی که این قرارداد را بستند باید پاسخگو باشند. من هنوز هم می‌گویم شفر مربی بدی نبود و هر تیمی را به او می‌دادند او آن را شخم می‌زد و تیم را احیاء می‌کرد اما متأسفانه عده‌ای در کار او گذاشته‌اند و برای او سنگ اندازی کردند و نمی‌خواستند این مربی موفق شود. متأسفانه این رفتارها با شفر اصلا کار درستی نبود و به نظرم کار حرفه‌ای صورت نگرفت.

فتح‌الله‌زاده تأکید کرد: قرارداد شفر یک میلیارد و دو میلیارد نیست بلکه نزدیک به ۱۵ میلیارد تومان است آقایانی که دروغ می‌گفتند من برای استقلال بدهی گذاشتم باید به این باور برسند که من جان‌واریو، فرهاد مجیدی، ساموئل و نکونام را می‌گرفتم و اگر بدهی هم می‌ماند برای این‌ها بود نه اینکه گرو و نیویمایر را بیاوریم و ۱۰ میلیارد به آنها بدهیم آخر هم هیچ خروجی نداشته باشند. جالب است آقایان روزه سکوت گرفته‌اند و در مورد این بازیکنان توضیح هم نمی‌دهند. چه اتفاقی افتاده که دو بازیکن ۱۰ میلیارد برای باشگاه هزینه داشتند ولی کسی از آنها توضیح نخواسته است. متأسفانه این تصمیمات باشگاه استقلال را به این روزها کشانده است.

وی تصریح کرد: من فتح‌الله‌زاده بعضی وقت‌ها سکوت می‌کنم چون اگر حرف بزنم می‌گویند او می‌خواهد به استقلال بیاید و این حرف‌ها را می‌زند اما دوستانی که در استقلال تصمیم‌گیرنده هستند بدانند این آخرین فرصت آنها است و حالا که مجیدی آمده از فرصت استفاده کنند وگرنه هوادار دیگر پای آنها نمی‌ایستد.

وی در پایان گفت: قبلا وقتی بازیکنی از استقلال جدا می‌شد دوستان می‌گفتند ما او را راضی کردیم و پولی به وی پرداخت نکردیم که آنها مجانی برای استقلال بازی کردند اما رئیس هیأت مدیره وقت استقلال گفت این بازیکنان (گرو و نیومایر) ۱۰ میلیارد هزینه برای استقلال داشتند امیدوارم آقایان باز هم نگویند شفر جنتلمن بود و به خاطر ما قید گرفتن پول را زد و تخفیف داد. من توصیه می‌کنم کامران منزوی و فتحی و ماجدی با شفر مذاکره کنند تا او به استقلال تخفیف بدهد اگر چه این کار کمی بعید است اما می‌توان امیدوار بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نتیجه نگرفتن استقلال فقط تقصیر شفر نیست

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
نتیجه نگرفتن استقلال فقط تقصیر شفر نیست
خبرگزاری میزان- سرمربی پیشین تیم استقلال مدعی شد که نتایج اخیر این تیم فقط تقصیر شفر نبوده و دستیارانش باید بیشتر به او کمک می‌کردند.
نتیجه نگرفتن استقلال فقط تقصیر شفر نیست - 0

صمد مرفاوی در گفت‌‎وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، درباره برکناری وینفرد شفر از هدایت تیم استقلال، اظهار داشت: این اتفاقات در فوتبال طبیعی است و چیز جدیدی نیست. نمی‌شود گفت که با این تصمیم، وضعیت استقلال الان بهتر می‌شود یا بدتر. باید منتظر باشیم و ببینیم در ادامه چه می‌شود.

وی افزود: مشکلات استقلال مربوط به الان نیست. این مشکلات به قبل از شروع فصل برمی‌گردد که تیم را خوب و برای قهرمانی نبستند. وقتی هم در نیم فصل تیم شفر را تقویت کردند، فقط به عنوان یک مسکن بود، نه کار ریشه‌ای و اساسی.

سرمربی پیشین تیم استقلال با اشاره به حضور فرهاد مجیدی در رأس کادر فنی این تیم، خاطرنشان کرد: نمی‌توانم در مورد مجیدی نظر بدهم. وقتی فرهاد مجیدی در نیم فصل به استقلال آمد، می‌خواست به این تیم کمک کند، اما تا الان هیچ کمکی نکرده است. اگر استقلال موفق نبود، فقط تقصیر شفر نیست. به هر حال او دستیارانی داشته که باید بیشتر کمک می‌کردند. به هر حال نمی‌دانم مجیدی در استقلال موفق می‌شود یا نه، اما من خودم به شخصه چنین تصمیمی را قبول ندارم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ویدیو؛ تبریک تولد لوییس سوارز توسط باشگاه لیورپول

طرفداریطرفداری2 روز قبل

پرسپولیس تراکتور؛ جذاب‌ترین بازی هفته

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مهم‌ترین و جذاب‌ترین بازی لیگ برتر فردا برگزار می‌شود؛ سرخ‌پوشان پرسپولیس و تراکتور در حالی بازی برگشت‌شان را برگزار می‌کنند که در بازی رفت سرمربیان خارجی روی نیمکت دو تیم حضور داشتند و اکنون گل محمدی و الهامی باید با هم رقابت کنند. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

واکنش تحسین برانگیز شیخ دیاباته به حرکت زشت کارگر فرودگاه + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا، تیم فوتبال استقلال پنج شنبه شب راهی فرودگاه مهرآباد شد تا راهی امارات برای دیدار با الکویت کویت در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا شود. شیخ دیاباته مهاجم استقلال دیرتر خود را به فرودگاه رساند و در حالی که با عجله وارد فرودگاه شد با حرکت زشت کارگر خدماتی فرودگاه رو به رو شد. این کارگر فرودگاه بدون هیچ دلیلی پای شیخ دیاباته را که با سرعت وارد فرودگاه می‌شد لگد کرد که این موضوع فقط با اعتراض شیخ دیاباته از راه دور همراه شد. شاید اگر دیاباته واکنش جدی‌تری از خود به نمایش می‌گذاشت عواقب بدی ممکن بود این موضوع داشته باشد. اما مهاجم استقلال در واکنش به این حرکت کارگر فرودگاه گفت: مهم نیست.

خلاصه بازی استقلال ۳-۰ الکویت (پلی آف لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰)

طرفداریطرفداری22 ساعت قبل

هماهنگ کردن ملی‌پوشان راحت نیست

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مریم هاشمی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: من نمی‌دانم در لیگ امسال چرا حضور چندین ملی پوش در تیم سایپا برای همه بحث برانگیز شده است؟ در صورتی که سال‌های گذشته تیم‌های پیکان، بانک سرمایه و پرسپولیس هم در چنین شرایط بودند. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی گفت: کنار هم قراردادن ملی پوشان و هماهنگی‌شان در اجرای برنامه‌های تاکتیکی مقابل حریفان کار راحتی نیست، زیرا هرکدام توانمندی‌های خاص خود را دارند و در هر بازی باید متناسب با حریف تعدادی از این والیبالیست‌ها را انتخاب کرد. هاشمی افزود: در لیگ امسال ۹ تیم حضور دارند، اما به علت اختلاف سطح تیم‌ها می‌توان فقط از چهار تیم به عنوان رقیب یاد کرد، امیدوارم سال آینده شرایط از نظر کمی و کیفی متناسب‌تر باشد. تیم والیبال بانوان سایپا در رقابت‌های لیگ برتر امسال تاکنون با کسب ۲۱ امتیاز جایگاه نخست جدول رده بندی را به خود اختصاص داده است.

مربی سطح بالا؛ خواسته استادبزرگ شطرنج

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آرین غلامی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: تیم ملی ایران سال آینده رقابت‌های سطح بالا و حساس قهرمانی آسیا و المپیاد جهانی را پیش رو دارد که برای حضور موفق باید اطلاعات و آمادگی‌مان را افزایش دهیم. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی در خصوص غیبت شطرنج‌بازان مطرح در این دوره از رقابت‌های قهرمانی کشور گفت: در بیشتر کشور‌ها این اتفاق وجود دارد و شطرنج بازان مطرح و کسانی که دارای ریتینگ بالایی هستند در مسابقات انتخابی شرکت نمی‌کنند؛ پرهام مقصودلو، محمدامین طباطبایی و پوریا درینی نیز در چنین شرایطی هستند. استاد بزرگ شطرنج کشورمان افزود: رقابت‌های قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی از سطح کیفی بالایی برخوردار است، حضور استادان بزرگ همچون احسان قائم مقامی و پویا ایدنی در این دوره باعث شد تا برای پیروزی راه سختی داشته باشیم.

اخبار بیشتر