واکنش‌ها به قتل طلبه همدانی و کشته شدن بهروز حاجیلو ادامه دارد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

واکنش‌ها به قتل طلبه همدانی و کشته شدن بهروز حاجیلو ادامه دارد

ویدئوی جنجالی که دوست قاتل طلبه همدانی منتشر کرد!

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
دوست بهروز حاجیلو، قاتل طلبه همدانی، با انتشار ویدیویی در اینستاگرامش از این اقدام وحشیانه تقدیر کرد.

کیهان به عباس عبدی: عامل قتل طلبه همدانی اصولگرایان نیستند، خشونت طلبانند

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
کیهان به عباس عبدی: عامل قتل طلبه همدانی اصولگرایان نیستند، خشونت طلبانند
کیهان به عباس عبدی: عامل قتل طلبه همدانی اصولگرایان نیستند، خشونت طلبانند - 0

کیهان در واکنش به اظهارات عباس عبدی در باره ترور طلبه همدانی نوشت: عباس عبدی، متهم فروش اطلاعات به بیگانگان و نظریه‌ساز «خروج از حاکمیت» است که در یاداشتی در روزنامه اعتماد گفته است: «قاتل واقعی طلبه همدانی، بخشی از جریان اصولگراست!»

عبدی که در آبان ۱۳۸۱ به اتهام جاسوسی دستگیر شده بود، نهایتا در دادگاه به اتهام فروش اطلاعات به خارج و تبلیغ علیه نظام به ۸ سال زندان محکوم شد. وی که در کارنامه خود جاسوسی و همکاری با باری روزن، جاسوس آمریکایی (آن‌هم در اوج درگیری ایران و آمریکا) و سرویس‌های بیگانه و مؤسسه گالوپ، وی ام و زاگبی را دارد، بدون «دستور» آمران خود و بدون جهت حرفی «پرت» نمی‌زند. شاید ادعاهای وی مایه تعجب و شگفتی بسیاری شده است اما برای کیهان که همواره با افشاگری و پرده‌برداری از واقعیت شبکه‌های مرموز و خزنده، افکار عمومی و متصدیان قضایی و امنیتی را متوجه اهداف و اغراض دشمنان قسم‌خورده نظام و انقلاب نموده است، این دیدگاه و ادبیات وی که در موضوعات دیگر مسبوق به سابق بوده است قابل پیش‌بینی بوده است.

در پاسخ به خط عباس عبدی باید گفت که اولا سیاست «مقاومت» و «دیپلماسی نرمش قهرمانانه» و «آمریکاستیزی» ربطی به «خشونت و خشونت‌طلبی» ندارد و هیچ عقل سلیمی این را نمی‌پذیرد چنان‌که پروژه «گروه فشار» و مقابله با روحانیت و حزب‌اللهی‌ها به بن‌بست رسید که در همین وقایع سیل اخیر، عزیرتر شدن سپاه و روحانی گواهی بر این ادعاست.

دوم آنکه اگر قرار باشد ماجرا در حوزه سیاسی هم مورد بررسی و کنکاش قرار بگیرد، مقصران و متهمان ردیف اول این جنایت نه اصولگرایان بلکه آنهایی هستند که با اعمال و رفتارشان دست به ترویج خشونت و خشونت‌طلبی در افکار عمومی می‌زنند. فارغ از اینکه قاتل طلبه مظلوم همدانی در صفحه اینستاگرام خود عکس‌هایی از بولینگ و بیلیارد و سگ‌بازی و خال‌کوبی و تتو گذاشته و چشم مدعیان حقوق بشر را هم درآورده است سؤال کیهان این است که چه کسانی به بهانه حقوق بشر، داعیه‌دار آزادی‌های اجتماعی و بی‌بند و باری در سبک زندگی و … را دارند؟

خواندن خبر در سایت منبع

حاج ابوالقاسم: اتفاق دردناک همدان نتیجه اهمال مسئولان در قبال فضای مجازی است

فارسخبرگزاری فارس
حاج ابوالقاسم: اتفاق دردناک همدان نتیجه اهمال مسئولان در قبال فضای مجازی است
عضو مجلس خبرگان گفت: کشور ما سال‌هاست درگیر اهمال و کوتاهی مسئولان در قبال فضای مجازی است و اتفاقی دردناکی که در همدان رخ داد، یکی از هزاران پیامد پیدا و پنهان بی‌مبالاتی و اهمال مسئولان در قبال فضای مجازی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی، عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به شهادت طلبه همدانی توسط یکی از اشرار و بیانات رهبر انقلاب دراین باره گفت: کشور ما سال‌هاست درگیر اهمال و کوتاهی مسئولان در قبال فضای مجازی است و اتفاقی دردناکی که در همدان رخ داد، یکی از هزاران پیامد پیدا و پنهان بی‌مبالاتی و اهمال مسئولان در قبال فضای مجازی است.

وی با بیان اینکه تا کی باید شاهد بی‌توجهی مسئولان به عرصه مهم فضای مجازی باشیم، اظهار داشت: متأسفانه شورای‌عالی فضای مجازی که توسط رئیس جمهور اداره می‌شود و باید در قبال این‌گونه مسائل تصمیمات قاطع بگیرد، نه تنها کمکی به کنترل این فضا نمی‌کند بلکه خود شورا مانعی بر سر راه ساماندهی فضای مجازی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: مسئولان باید بدانند، صبر انقلابی مردم زمانی به پایان خواهد رسید و این روند به این شکل ادامه پیدا نخواهد کرد و اثرات بی‌مبالاتی فضای مجازی دیر یا زود دامان خود اهمال‌کاران را خواهد گرفت.

دولابی افزود: باتلاقی که توسط فضای مجازی ایجاد شده و قتلگاهی که جوانان ما را ماه‌هاست به ورطه هلاکت کشانده، در دو روز گذشته یکی از نمونه‌های نامطلوب خودش را به رخ افکار عمومی کشید. مسئولان باید بدانند چنانچه هرچه سریع‌تر فضای مجازی را مدیریت نکنند و در جهت راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی ملی که در عین پاسخگوی به نیازهای شهروندان، کنترل‌پذیر باشد و تحت مدیریت کشور خودمان قرار داشته باشد، باید شاهد چنین حوادثی باشند.

وی با بیان اینکه آنچه حادثه شهادت طلبه همدانی را متمایز کرد این بود که هر بیننده‌ای را نسبت به آن متأثر می‌کند، اظهار داشت: در کنار این حادثه، حوادث فراوان دیگری بر اثر همین نحوه مدیریت در فضای فرهنگی کشور شب و روز در حال به‌وقوع پیوستن است، اما چون آن حوادث، تأثیر حادثه همدان را ندارند مسئولان متوجه عمق فاجعه نمی‌شوند و یا نمی‌خواهند بشوند.

نماینده زنجان در مجلس خبرگان افزود: خدای متعال که نسبت به اعتقاد و اخلاق مردم دستورات اکیدی را صادر کرده، یقینا در قبال ذبح اخلاق و نابودی اعتقادات در فضای مجازی، گریبان تک‌تک مسئولان خاطی و بی‌تفاوت را خواهد گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

توییت مهناز افشار و قتل روحانی همدانی توسط بهروز حاجیلو

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز
توییت مهناز افشار و قتل روحانی همدانی توسط بهروز حاجیلو
توییت مهناز افشار درباره یک اکانت فیک باعث شد تا برخی او را مسبب قتل طلبه همدانی توسط بهروز حاجیلو بدانند.

توییت مهناز افشار درباره یک اکانت فیک باعث شد تا برخی او را مسبب قتل طلبه همدانی توسط بهروز حاجیلوبدانند.

ماجرا از آن جا شروع شد که یکی از دوستان بهروز حاجیبو در استوری خود نوشت که دلیل قتل طلبه همدانی توسط بهروز حاجیلو این بوده است که او توییت مهناز افشار درباره یک اکانت فیک را دیده است.

در آن توییت اکانت فیک که به صورت ساختگی با تصویر یکی از روحانیون ساخته شده بود، زنان ایرانی تشویق به صیغه شدن با مردان عراقی شده بودند با این حال همان زمان روحانی که تصویر او به عنوان پروفایل این اکانت ساختگی استفاده شده بود با انتشار فیلمی این مساله را کاملا تکذیب کرده و اعلام کرده بود که این اکانت به هیچ وجه ربطی به او ندارد با این حال مهناز افشار طی توییتی این مساله را برجسته کرده و به آن رنگ واقعیت داده بود!

کبری آسوپار در این زمینه نوشت: ویدئویی که این فرد از خود پخش کرده، نکته دیگری هم دارد. او می‌گوید دلیل این قتل فتوایی است که این روحانی داده و در آن زنان ایرانی را دعوت کرده به عقد موقت نیروهای حشدالشعبی دربیایند و آن را «جهاد نکاح» نامیده است. ماجرا چه بود؟ براندازان یک اکانت تقلبی با عکس و اسم یک طلبه سید در توییتر ساختند و از قول او این درخواست را از زنان ایرانی مطرح و خود این توییت را پخش کردند. توییتی که برای هر کسی با ذره‌ای تعقل روشن بود که تقلبی و ساختگی است. این توییت با کمک مهناز افشار، بازیگر پرحاشیه سینما که آن را در صفحه شخصی توییترش قرار داد، بیشتر و بیشتر دیده شد. افشار که پیش از این به دلیل واکنش نژادپرستانه‌اش به کمک عراقی‌ها به سیل‌زدگان ایرانی شدیدا مورد انتقاد بود، کوشید به کمک این توییت تقلبی، برای آن نژادپرستی مبتذل باب توجیهی باز کند و بگوید که آیا متوجه شدید که اعتراض من نسبت به کمک عراقی‌ها حق بود؟ او البته فقط بخشی از پازل خشونت سیاسی را تکمیل کرد. پازلی که تکه‌های دیگر آن را پیش از این مجاهدین خلق و براندازان و سلطنت طلب‌ها با اعتراض به حضور حشدالشعبی در مناطق سیل زده کامل کرده بودند. آنها در این مسیر تنها نبودند و اعتراض توییتری دو نماینده مجلس هم به آنان کمک کرد. ایجاد تنفر از روحانیت هم که سال‌هاست پای ثابت رسانه‌های ضدانقلاب و منافقین و سلطنت طلب است. «رژیم آخوندی» کلیدواژه ثابتی است که به پیاده نظام مخالف جمهوری اسلامی که اهل مطالعه و تعقل نیستند، می‌گوید که هر مشکلی است، از آخوندهاست!

توییت مهناز افشار و قتل روحانی همدانی توسط بهروز حاجیلو - 6

وحید یامین پور هم در توییتی نوشت: بی‌سواد یا ابله دانستن امثال #مهناز_افشار تقلیل نقش آن‌ها در جنایات و فجایع است

هم چنین صدها نفر با امضای یک کمپین خواستار رسیدگی قضائی به توئیت مهناز افشار شدند. امضاکنندگان می‌گویند اظهارات حاشیه‌ساز این سلبریتی در فضای مجازی زمینه‌ساز کشته شدن طلبه همدانی شده است.

برخی دیگر از واکنش‌های کاربران به توییت مهناز افشار را می‌بینید:

قطعا افرادی مثل مهناز افشار که با نشر اکاذیب باعث تشویش اذهان عمومی و تحریک مردم در فضای مجازی و حقیقی میشند در صورت ارتکاب جرمی مثل قتل طلبه همدانی، اونها هم شریک جرمند

چرا دادستان به عنوان مدعی العموم به مسئله ورود نمی‌کند؟

#محاکمه_مهناز_افشار

فامیل دور

تک تک کسانی که مطلب مهناز افشار رو خوندن و باخوندن اون تحریک شدن، میتونن اقدام خطرناک دیگری روانجام بدن! بنابراین ازدستگاه قضا خواستاریم سریع‌تر #محاکمه_مهناز_افشار روکلید بزنه واز وزارت ارتباطات وپلیس فتاهم میخوایم که واسه اون وباقی سلبریتیهای بیسواد دیگه کلاس سوادرسانه‌ای بزاره

خواندن خبر در سایت منبع

ناگفته‌های طلبه‌ای که از قولش فتوای جهاد نکاح دادند

الفخبرگزاری الف
ناگفته‌های طلبه‌ای که از قولش فتوای جهاد نکاح دادند
طلبه‌ مازندرانی که ضدانقلاب از تصویرش سوءاستفاده کرده بود از مسببان بازنشر این مطالب، شکایت کرد.

فارس نوشت: از اواخر فروردین‌ماه امسال صفحه‌ای توییتری در فضای مجازی به نام سیدمصطفی حجازی و با تصویر یکی از روحانیون آغاز به کار کرد. محتوای این صفحه توییتری در نگاه اول نشان از فعالیت یک طلبه می‌داد، اما توجه دقیق‌تر به محتوا‌های آن و حتی نظرات این پیج در پای مطالب دیگران نشان از موضوع دیگری می‌داد.

صاحب این صفحه توییتری با نقل قول‌هایی از مسئولان ارشد نظام سعی کرد تا خودش را دلبسته به جمهوری اسلامی و یک طلبه انقلابی جلوه دهد. اما وی پس از چند روز فعالیت با تصویر پروفایل یک روحانی، اظهار نظری عجیب درباره حشدالشعبی منتشر کرد و از دختران ایرانی خواست تا خودشان را هرجور شده به صیغه رزمندگان حشدالشعبی دربیاورند.

این توییت واکنش‌هایی را در فضای مجازی به همراه داشت و در یکی از شتاب‌زده‌ترین واکنش‌ها مهناز افشار، این توییت را منتشر کرد و از سکوت برخی افراد گلایه کرد.

هرچند پس از مدتی مهناز افشار این توییت را حذف کرد، اما تصویر توییت این بازیگر در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد و واکنش‌های احساسی‌ای را نیز در پی داشت. حتی پس از مدت کوتاهی یکی از روحانیون شهر همدان به ضرب گلوله کشته شد؛ موضوعی که برخی علت آن را همین توییت‌ها عنوان کردند.

این جنجال‌ها ادامه داشت تا فیلم کوتاهی از صاحب عکس پروفایل مصطفی حجازی منتشر شد و مشخص شد که اصلا صاحب پروفایلی که مطالب جنجال‌برانگیز منتشر می‌کرد، شخصی به نام حجت‌الاسلام غفار دریاباری از طلبه‌های جوان شهر آمل است و مطلب منتشر شده اصطلاحا از یک صفحه فیک زده شده است.

برای روشن شدن این موضوع به سراغ سیدغفار دریاباری، صاحب اصلی صفحه رفتیم و او درباره نحوه اطلاعش از این اتفاق گفت: چند روز پیش بود که یکی از دوستان نزدیکم به من پیام داد که در فضای مجازی از تصویر من سوءاستفاده می‌کنند و صفحه‌ای به نام سیدمصطفی حجازی مطالبی را علیه حشدالشعبی منتشر می‌کند.

این طلبه مازندرانی افزود: من با کسی که با استفاده از تصویر من سوءاستفاده می‌کند حرفی ندارم، او یک فرد معاند و بی‌معرفت است، اما حرف حساب من با سلبریتی‌هایی است که مطالب را بدون تحقیق منتشر می‌کنند و منجر به یتیم شدن فرزندان این روحانی همدانی شدند.

وی درباره علت این سوءاستفاده از تصویر روحانیت گفت: ضدانقلاب با این کار خود قصد داشت دو تا کار را انجام دهد، یک وجه طلبه‌هایی که برای کمک مردم سیل‌زده آمده بودند را خراب کنند و دوم کمک‌های برادران حشدالشعبی را در مناطق سیل زده زیر سوال ببرند و نتیجه‌اش این شد که یک فرد روحانی در همدان جانش را از دست داد. اما ضدانقلاب و کسانی که به ظاهر قصد دارند انقلاب و روحانیت را تخریب کنند بدانند که ما تا پای جان پای این نظام ایستاده‌ایم.

ناگفته‌های طلبه‌ای که از قولش فتوای جهاد نکاح دادند - 10

دریاباری درباره حضورش در شبکه‌های اجتماعی هم گفت: من تا پیش از این که این جریانات به وجود بیاید هیچ صفحه توییتری و یا اینستاگرامی نداشتم و فقط در تلگرام فعالیت می‌کردم. به نظر خودم این تصویر منتشر شده از من نیز از مطلبی که سال گذشته درباره سیدالشهدا در تلگرام نوشت برداشته شده و حالا توسط آن صفحه جعلی مورد سوءاستفاده قرار گرفته است.

وی در پایان درباره اضافه کرد: سخت در حال پیگیری هستم تا با افرادی که از این فضا سوءاستفاده کردند برخورد شود، حتی به همین منظور وکیل اختصاصی گرفتم و از این افراد هم شکایت کرده‌ام.

ناگفته‌های طلبه‌ای که از قولش فتوای جهاد نکاح دادند - 13

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

کهن جامه‌ خویشتن آراستن، به از جامه‌ عاریت خواستن

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «در داخل، ظرفیتها خیلی بالا است، خیلی بالا است. شما بهتر از من میدانید، من هم البته بی‌اطلاع نیستم اما شماها خودتان که در بخشهای مختلف تولیدی دارید کار میکنید، خوب میدانید که ظرفیتهای کشور چقدر بالا است. همین آقایان و این خانمی که اینجا صحبت کردند، در واقع تبیین کردند بخشی از ظرفیتهای کشور را در آن رشته‌ای که خودشان در آن رشته دارند کار میکنند. گله‌ها و دغدغه‌ها که گفته شد، معنایش این است که در این بخش، ظرفیتهای استفاده‌نشده‌ای وجود دارد که با این موانع نمیتوانیم از آنها استفاده کنیم، موانع را برداریم تا بشود استفاده کرد. پس ببینید، همه‌ی حرف در این جلسه‌ی امشب ما این است که ظرفیتهای کشور بی‌نهایت است، فراوان است، از بخشی‌ از آنها استفاده شده و بحمدالله اثربخشی داشته، از بسیاری هم استفاده نشده» ۱۳۹۸/۰۸/۲۸پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENE. IR براساس این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب، نماهنگ «کهن جامه‌ خویشتن آراستن به از جامه‌ عاریت خواستن» را منتشر کرد.

عوض کردن جای اشرار و مردم

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
در این هسته‌ها عمدتا برخی زنان و دختران نقش محوری را دارند برای تحریک افکار عمومی نیز از واژه «غیرت» استفاده می‌شود. در آشوب‌های شنبه و یکشنبه خشونت رمز عملیات بود؛ خشونت‌های بسیار بالا و تخریب اموال عمومی. اکنون رسانه‌های بیگانه که در ماجرای آشوب‌ها و اغتشاشات به آخر خط رسیده‌اند و شکست طراحی دو ساله را جلوی چشمان خود می‌بینند همچنان تلاش دارند آموزش آشوب و خشونت بدهند. در طراحی آشوب‌های شنبه و یکشنبه استفاده از سلاح گرم و کشتن مردم در دستور کار جدی طراحان بوده است. اکنون آمریکایی‌ها و رسانه‌های آن‌ها بعد از شکست در این طراحی وارد مرحله جدیدی شده‌اند تا جای اشرار و مردم را عوض کنند و جلاد را به جای مظلوم بنشانند، اما این بار نیز به جایی نخواهند رسید.

حرف مردم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

بررسی آخرین وضعیت مناطق زلزله زده شمال غرب کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
او ادامه داد: تا این لحظه طبق آمارگیری‌های انجام شده در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی حدود ۳ هزار واحد احداثی و ۱۵۰۰ واحد هم تعمیراتی شناسایی شده است. پورمحمدی در خصوص دام‌های بلاتکلیف مناطق آسیب دیده گفت: تا عصر امروز حدود ۳۰ جایگاه برای دام‌های بلاتکلیف طراحی و اجرا شده، متولی این طرح جهاد کشاورزی می‌باشد. با این حال هر کس فرم درخواست تسهیلات و کمک هزینه را پر نموده باشد ما آمادگی امدادرسانی داریم اما افراد باید اسکان دائم خود را در روستاهای آسیب دیده احراز نمایند. احتمالا یک ماه آینده عملیات لایروبی ۵ کیلو متر از منطقه آسیب دیده آق قلا به اتمام می‌رسد. او ادامه داد: بالا بردن و اضافه کردن ارتفاع سطوح واحدهای مسکونی در مناطق آسیب دیده وسیل زده هم آغاز و در برخی مناطق به انجام رسیده است.

پشت پرده اغتشاشات

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
الفالف17 ساعت قبل
هفته پیش که مقابل عراق بازی می‌کردیم دیگر نه از آن مربی خوب خبری بود و نه از آن تیم خوب. با این وضعیت، حتی برای گرفتن یک مساوی هم خیلی باید شاکر می‌بودیم ولی باز هم سرمربی و باز یک تصمیم اشتباه. استفاده از یک بازیکن فرتوت، تکرار خاطره اخراج و تکرار خاطره شکست …به نظر، این روزها چقدر شبیه تیم ملی مان شده‌ایم. در ادامه سلسله فتنه‌های ده سال یکبار ۷۸ و ۸۸، فتنه ۹۸ چیزی نبود که برایمان خیلی دور از ذهن باشد. پس اجازه دهید ببینیم از اغتشاشات اخیر چه چیزهایی می‌توان فهمید؟ پیش از همه، از آنچه گذشت فهمیدیم دلسوزانی که هشدار می‌دادند دشمن می‌خواهد ایران را به سوریه و عراق دیگری تبدیل کند، سخن به گزاف نمی‌گفتند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری4 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری4 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

کاهش تورم آبان ۹۸ نسبت به ماه گذشته +اینفوگرافی

میزان‌آنلاین13 دقیقه قبل

راه‌حل اپل برای جلوگیری از بروز مشکل در iOS ۱۴

مشرق‌نیوز15 دقیقه قبل

دست بوسی ستاره سابق بارسلونا +عکس

مشرق‌نیوز15 دقیقه قبل

آتش سوزی در درمانگاه و آموزشگاهی در خاک سفید+عکس

مشرق‌نیوز28 دقیقه قبل

سروش: مکانی برای تجمعات مردم تعیین شود

ایسنا30 دقیقه قبل