واکنش‌ها به قتل طلبه همدانی و کشته شدن بهروز حاجیلو ادامه دارد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

واکنش‌ها به قتل طلبه همدانی و کشته شدن بهروز حاجیلو ادامه دارد

ویدئوی جنجالی که دوست قاتل طلبه همدانی منتشر کرد!

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
دوست بهروز حاجیلو، قاتل طلبه همدانی، با انتشار ویدیویی در اینستاگرامش از این اقدام وحشیانه تقدیر کرد.

کیهان به عباس عبدی: عامل قتل طلبه همدانی اصولگرایان نیستند، خشونت طلبانند

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
کیهان به عباس عبدی: عامل قتل طلبه همدانی اصولگرایان نیستند، خشونت طلبانند
کیهان به عباس عبدی: عامل قتل طلبه همدانی اصولگرایان نیستند، خشونت طلبانند - 0

کیهان در واکنش به اظهارات عباس عبدی در باره ترور طلبه همدانی نوشت: عباس عبدی، متهم فروش اطلاعات به بیگانگان و نظریه‌ساز «خروج از حاکمیت» است که در یاداشتی در روزنامه اعتماد گفته است: «قاتل واقعی طلبه همدانی، بخشی از جریان اصولگراست!»

عبدی که در آبان ۱۳۸۱ به اتهام جاسوسی دستگیر شده بود، نهایتا در دادگاه به اتهام فروش اطلاعات به خارج و تبلیغ علیه نظام به ۸ سال زندان محکوم شد. وی که در کارنامه خود جاسوسی و همکاری با باری روزن، جاسوس آمریکایی (آن‌هم در اوج درگیری ایران و آمریکا) و سرویس‌های بیگانه و مؤسسه گالوپ، وی ام و زاگبی را دارد، بدون «دستور» آمران خود و بدون جهت حرفی «پرت» نمی‌زند. شاید ادعاهای وی مایه تعجب و شگفتی بسیاری شده است اما برای کیهان که همواره با افشاگری و پرده‌برداری از واقعیت شبکه‌های مرموز و خزنده، افکار عمومی و متصدیان قضایی و امنیتی را متوجه اهداف و اغراض دشمنان قسم‌خورده نظام و انقلاب نموده است، این دیدگاه و ادبیات وی که در موضوعات دیگر مسبوق به سابق بوده است قابل پیش‌بینی بوده است.

در پاسخ به خط عباس عبدی باید گفت که اولا سیاست «مقاومت» و «دیپلماسی نرمش قهرمانانه» و «آمریکاستیزی» ربطی به «خشونت و خشونت‌طلبی» ندارد و هیچ عقل سلیمی این را نمی‌پذیرد چنان‌که پروژه «گروه فشار» و مقابله با روحانیت و حزب‌اللهی‌ها به بن‌بست رسید که در همین وقایع سیل اخیر، عزیرتر شدن سپاه و روحانی گواهی بر این ادعاست.

دوم آنکه اگر قرار باشد ماجرا در حوزه سیاسی هم مورد بررسی و کنکاش قرار بگیرد، مقصران و متهمان ردیف اول این جنایت نه اصولگرایان بلکه آنهایی هستند که با اعمال و رفتارشان دست به ترویج خشونت و خشونت‌طلبی در افکار عمومی می‌زنند. فارغ از اینکه قاتل طلبه مظلوم همدانی در صفحه اینستاگرام خود عکس‌هایی از بولینگ و بیلیارد و سگ‌بازی و خال‌کوبی و تتو گذاشته و چشم مدعیان حقوق بشر را هم درآورده است سؤال کیهان این است که چه کسانی به بهانه حقوق بشر، داعیه‌دار آزادی‌های اجتماعی و بی‌بند و باری در سبک زندگی و … را دارند؟

خواندن خبر در سایت منبع

حاج ابوالقاسم: اتفاق دردناک همدان نتیجه اهمال مسئولان در قبال فضای مجازی است

فارسخبرگزاری فارس
حاج ابوالقاسم: اتفاق دردناک همدان نتیجه اهمال مسئولان در قبال فضای مجازی است
عضو مجلس خبرگان گفت: کشور ما سال‌هاست درگیر اهمال و کوتاهی مسئولان در قبال فضای مجازی است و اتفاقی دردناکی که در همدان رخ داد، یکی از هزاران پیامد پیدا و پنهان بی‌مبالاتی و اهمال مسئولان در قبال فضای مجازی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی، عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به شهادت طلبه همدانی توسط یکی از اشرار و بیانات رهبر انقلاب دراین باره گفت: کشور ما سال‌هاست درگیر اهمال و کوتاهی مسئولان در قبال فضای مجازی است و اتفاقی دردناکی که در همدان رخ داد، یکی از هزاران پیامد پیدا و پنهان بی‌مبالاتی و اهمال مسئولان در قبال فضای مجازی است.

وی با بیان اینکه تا کی باید شاهد بی‌توجهی مسئولان به عرصه مهم فضای مجازی باشیم، اظهار داشت: متأسفانه شورای‌عالی فضای مجازی که توسط رئیس جمهور اداره می‌شود و باید در قبال این‌گونه مسائل تصمیمات قاطع بگیرد، نه تنها کمکی به کنترل این فضا نمی‌کند بلکه خود شورا مانعی بر سر راه ساماندهی فضای مجازی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: مسئولان باید بدانند، صبر انقلابی مردم زمانی به پایان خواهد رسید و این روند به این شکل ادامه پیدا نخواهد کرد و اثرات بی‌مبالاتی فضای مجازی دیر یا زود دامان خود اهمال‌کاران را خواهد گرفت.

دولابی افزود: باتلاقی که توسط فضای مجازی ایجاد شده و قتلگاهی که جوانان ما را ماه‌هاست به ورطه هلاکت کشانده، در دو روز گذشته یکی از نمونه‌های نامطلوب خودش را به رخ افکار عمومی کشید. مسئولان باید بدانند چنانچه هرچه سریع‌تر فضای مجازی را مدیریت نکنند و در جهت راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی ملی که در عین پاسخگوی به نیازهای شهروندان، کنترل‌پذیر باشد و تحت مدیریت کشور خودمان قرار داشته باشد، باید شاهد چنین حوادثی باشند.

وی با بیان اینکه آنچه حادثه شهادت طلبه همدانی را متمایز کرد این بود که هر بیننده‌ای را نسبت به آن متأثر می‌کند، اظهار داشت: در کنار این حادثه، حوادث فراوان دیگری بر اثر همین نحوه مدیریت در فضای فرهنگی کشور شب و روز در حال به‌وقوع پیوستن است، اما چون آن حوادث، تأثیر حادثه همدان را ندارند مسئولان متوجه عمق فاجعه نمی‌شوند و یا نمی‌خواهند بشوند.

نماینده زنجان در مجلس خبرگان افزود: خدای متعال که نسبت به اعتقاد و اخلاق مردم دستورات اکیدی را صادر کرده، یقینا در قبال ذبح اخلاق و نابودی اعتقادات در فضای مجازی، گریبان تک‌تک مسئولان خاطی و بی‌تفاوت را خواهد گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

توییت مهناز افشار و قتل روحانی همدانی توسط بهروز حاجیلو

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز
توییت مهناز افشار و قتل روحانی همدانی توسط بهروز حاجیلو
توییت مهناز افشار درباره یک اکانت فیک باعث شد تا برخی او را مسبب قتل طلبه همدانی توسط بهروز حاجیلو بدانند.

توییت مهناز افشار درباره یک اکانت فیک باعث شد تا برخی او را مسبب قتل طلبه همدانی توسط بهروز حاجیلوبدانند.

ماجرا از آن جا شروع شد که یکی از دوستان بهروز حاجیبو در استوری خود نوشت که دلیل قتل طلبه همدانی توسط بهروز حاجیلو این بوده است که او توییت مهناز افشار درباره یک اکانت فیک را دیده است.

در آن توییت اکانت فیک که به صورت ساختگی با تصویر یکی از روحانیون ساخته شده بود، زنان ایرانی تشویق به صیغه شدن با مردان عراقی شده بودند با این حال همان زمان روحانی که تصویر او به عنوان پروفایل این اکانت ساختگی استفاده شده بود با انتشار فیلمی این مساله را کاملا تکذیب کرده و اعلام کرده بود که این اکانت به هیچ وجه ربطی به او ندارد با این حال مهناز افشار طی توییتی این مساله را برجسته کرده و به آن رنگ واقعیت داده بود!

کبری آسوپار در این زمینه نوشت: ویدئویی که این فرد از خود پخش کرده، نکته دیگری هم دارد. او می‌گوید دلیل این قتل فتوایی است که این روحانی داده و در آن زنان ایرانی را دعوت کرده به عقد موقت نیروهای حشدالشعبی دربیایند و آن را «جهاد نکاح» نامیده است. ماجرا چه بود؟ براندازان یک اکانت تقلبی با عکس و اسم یک طلبه سید در توییتر ساختند و از قول او این درخواست را از زنان ایرانی مطرح و خود این توییت را پخش کردند. توییتی که برای هر کسی با ذره‌ای تعقل روشن بود که تقلبی و ساختگی است. این توییت با کمک مهناز افشار، بازیگر پرحاشیه سینما که آن را در صفحه شخصی توییترش قرار داد، بیشتر و بیشتر دیده شد. افشار که پیش از این به دلیل واکنش نژادپرستانه‌اش به کمک عراقی‌ها به سیل‌زدگان ایرانی شدیدا مورد انتقاد بود، کوشید به کمک این توییت تقلبی، برای آن نژادپرستی مبتذل باب توجیهی باز کند و بگوید که آیا متوجه شدید که اعتراض من نسبت به کمک عراقی‌ها حق بود؟ او البته فقط بخشی از پازل خشونت سیاسی را تکمیل کرد. پازلی که تکه‌های دیگر آن را پیش از این مجاهدین خلق و براندازان و سلطنت طلب‌ها با اعتراض به حضور حشدالشعبی در مناطق سیل زده کامل کرده بودند. آنها در این مسیر تنها نبودند و اعتراض توییتری دو نماینده مجلس هم به آنان کمک کرد. ایجاد تنفر از روحانیت هم که سال‌هاست پای ثابت رسانه‌های ضدانقلاب و منافقین و سلطنت طلب است. «رژیم آخوندی» کلیدواژه ثابتی است که به پیاده نظام مخالف جمهوری اسلامی که اهل مطالعه و تعقل نیستند، می‌گوید که هر مشکلی است، از آخوندهاست!

توییت مهناز افشار و قتل روحانی همدانی توسط بهروز حاجیلو - 6

وحید یامین پور هم در توییتی نوشت: بی‌سواد یا ابله دانستن امثال #مهناز_افشار تقلیل نقش آن‌ها در جنایات و فجایع است

هم چنین صدها نفر با امضای یک کمپین خواستار رسیدگی قضائی به توئیت مهناز افشار شدند. امضاکنندگان می‌گویند اظهارات حاشیه‌ساز این سلبریتی در فضای مجازی زمینه‌ساز کشته شدن طلبه همدانی شده است.

برخی دیگر از واکنش‌های کاربران به توییت مهناز افشار را می‌بینید:

قطعا افرادی مثل مهناز افشار که با نشر اکاذیب باعث تشویش اذهان عمومی و تحریک مردم در فضای مجازی و حقیقی میشند در صورت ارتکاب جرمی مثل قتل طلبه همدانی، اونها هم شریک جرمند

چرا دادستان به عنوان مدعی العموم به مسئله ورود نمی‌کند؟

#محاکمه_مهناز_افشار

فامیل دور

تک تک کسانی که مطلب مهناز افشار رو خوندن و باخوندن اون تحریک شدن، میتونن اقدام خطرناک دیگری روانجام بدن! بنابراین ازدستگاه قضا خواستاریم سریع‌تر #محاکمه_مهناز_افشار روکلید بزنه واز وزارت ارتباطات وپلیس فتاهم میخوایم که واسه اون وباقی سلبریتیهای بیسواد دیگه کلاس سوادرسانه‌ای بزاره

خواندن خبر در سایت منبع

ناگفته‌های طلبه‌ای که از قولش فتوای جهاد نکاح دادند

الفخبرگزاری الف
ناگفته‌های طلبه‌ای که از قولش فتوای جهاد نکاح دادند
طلبه‌ مازندرانی که ضدانقلاب از تصویرش سوءاستفاده کرده بود از مسببان بازنشر این مطالب، شکایت کرد.

فارس نوشت: از اواخر فروردین‌ماه امسال صفحه‌ای توییتری در فضای مجازی به نام سیدمصطفی حجازی و با تصویر یکی از روحانیون آغاز به کار کرد. محتوای این صفحه توییتری در نگاه اول نشان از فعالیت یک طلبه می‌داد، اما توجه دقیق‌تر به محتوا‌های آن و حتی نظرات این پیج در پای مطالب دیگران نشان از موضوع دیگری می‌داد.

صاحب این صفحه توییتری با نقل قول‌هایی از مسئولان ارشد نظام سعی کرد تا خودش را دلبسته به جمهوری اسلامی و یک طلبه انقلابی جلوه دهد. اما وی پس از چند روز فعالیت با تصویر پروفایل یک روحانی، اظهار نظری عجیب درباره حشدالشعبی منتشر کرد و از دختران ایرانی خواست تا خودشان را هرجور شده به صیغه رزمندگان حشدالشعبی دربیاورند.

این توییت واکنش‌هایی را در فضای مجازی به همراه داشت و در یکی از شتاب‌زده‌ترین واکنش‌ها مهناز افشار، این توییت را منتشر کرد و از سکوت برخی افراد گلایه کرد.

هرچند پس از مدتی مهناز افشار این توییت را حذف کرد، اما تصویر توییت این بازیگر در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد و واکنش‌های احساسی‌ای را نیز در پی داشت. حتی پس از مدت کوتاهی یکی از روحانیون شهر همدان به ضرب گلوله کشته شد؛ موضوعی که برخی علت آن را همین توییت‌ها عنوان کردند.

این جنجال‌ها ادامه داشت تا فیلم کوتاهی از صاحب عکس پروفایل مصطفی حجازی منتشر شد و مشخص شد که اصلا صاحب پروفایلی که مطالب جنجال‌برانگیز منتشر می‌کرد، شخصی به نام حجت‌الاسلام غفار دریاباری از طلبه‌های جوان شهر آمل است و مطلب منتشر شده اصطلاحا از یک صفحه فیک زده شده است.

برای روشن شدن این موضوع به سراغ سیدغفار دریاباری، صاحب اصلی صفحه رفتیم و او درباره نحوه اطلاعش از این اتفاق گفت: چند روز پیش بود که یکی از دوستان نزدیکم به من پیام داد که در فضای مجازی از تصویر من سوءاستفاده می‌کنند و صفحه‌ای به نام سیدمصطفی حجازی مطالبی را علیه حشدالشعبی منتشر می‌کند.

این طلبه مازندرانی افزود: من با کسی که با استفاده از تصویر من سوءاستفاده می‌کند حرفی ندارم، او یک فرد معاند و بی‌معرفت است، اما حرف حساب من با سلبریتی‌هایی است که مطالب را بدون تحقیق منتشر می‌کنند و منجر به یتیم شدن فرزندان این روحانی همدانی شدند.

وی درباره علت این سوءاستفاده از تصویر روحانیت گفت: ضدانقلاب با این کار خود قصد داشت دو تا کار را انجام دهد، یک وجه طلبه‌هایی که برای کمک مردم سیل‌زده آمده بودند را خراب کنند و دوم کمک‌های برادران حشدالشعبی را در مناطق سیل زده زیر سوال ببرند و نتیجه‌اش این شد که یک فرد روحانی در همدان جانش را از دست داد. اما ضدانقلاب و کسانی که به ظاهر قصد دارند انقلاب و روحانیت را تخریب کنند بدانند که ما تا پای جان پای این نظام ایستاده‌ایم.

ناگفته‌های طلبه‌ای که از قولش فتوای جهاد نکاح دادند - 10

دریاباری درباره حضورش در شبکه‌های اجتماعی هم گفت: من تا پیش از این که این جریانات به وجود بیاید هیچ صفحه توییتری و یا اینستاگرامی نداشتم و فقط در تلگرام فعالیت می‌کردم. به نظر خودم این تصویر منتشر شده از من نیز از مطلبی که سال گذشته درباره سیدالشهدا در تلگرام نوشت برداشته شده و حالا توسط آن صفحه جعلی مورد سوءاستفاده قرار گرفته است.

وی در پایان درباره اضافه کرد: سخت در حال پیگیری هستم تا با افرادی که از این فضا سوءاستفاده کردند برخورد شود، حتی به همین منظور وکیل اختصاصی گرفتم و از این افراد هم شکایت کرده‌ام.

ناگفته‌های طلبه‌ای که از قولش فتوای جهاد نکاح دادند - 13

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین، جمعی از دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در شانزدهمین روز از ماه مبارک رمضان، با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. محمدامین مهدی پور نماینده جامعه اسلامی دانشجویان پشت تریبون می‌آید، آذری زبان است و صدای محکمی دارد. «نمایش تجملات آقازاده‌ها در فضای حقیقی و مجازی نمکی است بر روی زخم ملت قهرمان ما» دست‌هایش خوب کار می‌کند، برگه‌ها را این دست به آن دست می‌کند و با دست خالی اش حرف را منقح می‌کند. *از ظرفیت جوانان فعال در نشریات دانشجویی می‌گوید و به عنوان پیشنهاد می‌گوید: «ظرفیت‌های بزرگ رسانه‌ای بایستی حضوری فعال، پویا و جوانانه در راستای گام دوم انقلاب داشته باشند. *توصیه بعدی شأن اما همان توصیه هر ساله‌ای بود که دانشجویان درگیر در فضای مجازی پشت گوش می‌اندازند «کتابخوانی»!
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد در صورتیکه ترکیه قرارداد خرید سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ روسیه را نهایی کند با پیامدهای «مشهود» و زیان باری مواجه خواهد شد. اورتاگوس در این بیانیه تاکید کرد: «ما گفته‌ایم که سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ و دستیابی به آن عواقب جدی برای ترکیه و روابط نظامی‌اش با آمریکا و ناتو دارد. آمریکا حتی برای وادار کردن ترکیه به انصراف از خرید اس- ۴۰۰ تهدید کرده در صورتیکه این کشور به خرید اس-۴۰۰ روسیه ادامه دهد، تحویل جت‌های جنگنده اف-۳۵ خود به آنکارا را متوقف خواهد کرد. آمریکا ادعا می‌کند سیستم اس ۴۰۰ روسیه برای سیستم‌های ناتو خطرناک است، زیرا ترکیه عضو ناتوست، اما ترکیه این ادعا را رد می‌کند. اخیرا معاون دونالد ترامپ ترکیه را تهدید کرد آنکارا باید بین عضویت در پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و سامانه روسی اس ۴۰۰ یکی را انتخاب کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴19 ساعت قبل
طبق گزارشها اختلافات بین نمایندگان دموکرات کنگره بر سر این موضوع که در تنش اخیر طرف ایران را بگیرند یا از دولت ترامپ حمایت کنند، بسیار زیاد شده است. یک نماینده دموکرات کنگره موافق صلح با ایران است. از نظر نویسنده گزارش، به نظر می‌رسد تیم پومپئو (اگرچه مطمئن نیستند) اما ایران را مسئول حملات اخیر به نفت‌کشهای عربی خلیج فارس می‌دانند. انتقاد اصلی نمایندگان دموکرات رفتار ترامپ در مقابل بحران اخیر و نحوه اداره کردن آن است. از طرف دیگر، کشورهای منطقه خلیج فارس هم کم کم در مقابل آمریکا و دشمنی‌های ترامپ با ایران می‌ایستند.
افتصادنیوزافتصادنیوز21 ساعت قبل
وی افزود: با این حال ما از خودکفایی عراق در زمینه تولید گاز و برق حمایت می‌کنیم. وی همچنین از ادامه مذاکرات شرکت‌های آمریکایی با طرف عراقی در زمینه تولید برق خبر داد. 'مصعب المدرس' سخنگوی وزارت برق عراق تاکید کرد که با وجود تصمیم اخیر دونالد ترامپ مبنی بر تمدید نکردن معافیت برای خریداران نفت ایران، عراق واردات گاز از ایران را ادامه می‌دهد. المدرس با اعلام اینکه مبالغ قراردادها با ارز محلی پرداخت می‌شود گفت: هدف وزارت برق عراق ارائه ۱۸ هزار مگاوات برق می‌باشد تا میزان برق عراق در فصل تابستان به بیشترین حد خود در تاریخ عراق برسد. المدرس افزود: وزارت برق عراق برنامه هایی آماده کرده است که پیشرفت در این بخش در سال‌های آینده نزدیک را تضمین می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، قرار است روز شنبه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پاسخگویی به سؤال چند تن از نمایندگان در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری حضور یابد. همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز با حضور در کمیسیون صنایع و معادن به سؤالات شش تن از نمایندگان در حوزه صنعت، معدن و تجارت پاسخ خواهد داد. در این حال سایر کمیسیون‌های تخصصی نیز با حضور برخی از رؤسای سازمانها و نهادها به بررسی طرح‌ها و لوایح در دستور خواهند پرداخت.

اخبار بیشتر