توییت‌های مهناز افشار برای او دردساز شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

توییت‌های مهناز افشار برای او دردساز شد

طلبه‌ مازندرانی از مهناز افشار شکایت کرد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
طلبه‌ مازندرانی از مهناز افشار شکایت کرد
طلبه‌ مازندرانی از مهناز افشار شکایت کرد - 0

طلبه‌ مازندرانی که ضدانقلاب از تصویرش سوءاستفاده کرده بود از مسببان بازنشر این مطالب، شکایت کرد.

به گزارش فارس، سیدغفار دریاباری صاحب صفحه‌ای که صفحه‌ای تقلبی در توییتر با استفاده از عکسش باز شده بود و با انتشار توییتی درباره حشدالشعبی خبرساز شد، درباره نحوه اطلاعش از این اتفاق گفت: چند روز پیش بود که یکی از دوستان نزدیکم به من پیام داد که در فضای مجازی از تصویر من سوءاستفاده می‌کنند و صفحه‌ای به نام سیدمصطفی حجازی مطالبی را علیه حشدالشعبی منتشر می‌کند.

پیش از مشخص شدن تقلبی بودن این صفحه مهناز افشار به توییت خبرساز این صفحه تقلبی واکنشی نشان داد و البته خیلی زود آن را حذف کرد. این طلبه مازندرانی دراین‌باره افزود: من با کسی که با استفاده از تصویر من سوءاستفاده می‌کند حرفی ندارم، او یک فرد معاند و بی‌معرفت است اما حرف حساب من با سلبریتی‌هایی است که مطالب را بدون تحقیق منتشر می‌کنند و منجر به یتیم شدن فرزندان این روحانی همدانی شدند.

وی درباره علت این سوءاستفاده از تصویر روحانیت گفت: ضدانقلاب با این کار خود قصد داشت دو تا کار را انجام دهد، یک وجهه طلبه‌هایی که برای کمک مردم سیل‌زده آمده بودند را خراب کنند و دوم کمک‌های برادران حشدالشعبی را در مناطق سیل زده زیر سوال ببرند و نتیجه‌اش این شد که یک فرد روحانی در همدان جانش را از دست داد. اما ضدانقلاب و کسانی که به ظاهر قصد دارند انقلاب و روحانیت را تخریب کنند بدانند که ما تا پای جان پای این نظام ایستاده‌ایم.

دریاباری درباره حضورش در شبکه‌های اجتماعی هم گفت: من تا پیش از این که این جریانات به وجود بیاید هیچ صفحه توییتری و یا اینستاگرامی نداشتم و فقط در تلگرام فعالیت می‌کردم. به نظر خودم این تصویر منتشر شده از من نیز از مطلبی که سال گذشته درباره سیدالشهدا در تلگرام نوشت برداشته شده و حالا توسط آن صفحه جعلی مورد سوءاستفاده قرار گرفته است.

وی در پایان درباره اضافه کرد: سخت در حال پیگیری هستم تا با افرادی که از این فضا سوءاستفاده کردند برخورد شود، حتی به همین منظور وکیل اختصاصی گرفتم و از این افراد هم شکایت کرده‌ام.

خواندن خبر در سایت منبع

کمپین ۲۰ هزار نفری مردم برای محاکمه مهناز افشار؛ دستگاه قضا ورود می‌کند؟

قدس آنلاینخبرگزاری قدس آنلاین
کمپین ۲۰ هزار نفری مردم برای محاکمه مهناز افشار؛ دستگاه قضا ورود می‌کند؟
کمپین برای محاکمه مهناز افشار در یک روز به ۲۰۰۰۰ امضا رسید! مردم معتقدند دستگاه قضا باید به پرونده وی به‌خاطر زمینه‌سازی برای قتل طلبه همدانی رسیدگی کند.

به گزارش گروه فرهنگی قدس آنلاین، بیش از ۱۹۰۰۰ حامی فقط در یک روز! خواستار رسیدگی قضائی به اظهارات اخیر مهناز افشار شدند. امضاکنندگان کمپین معتقدند نفرت‌پراکنی‌های خانم سلبریتی زمینه‌ساز شهادت طلبه مظلوم همدانی را فراهم کرد. بگذریم از این‌که هماهنگی و همزمانی این اقدام با فاجعه همدان حسابی مشکوک هم هست. حالا معاون دادستان کل کشور گفته است که اقدامات لازم برای رسیدگی قضائی به ماجرا آغاز شده و ایشان باید پاسخگوی قانون و وجدان عمومی باشد. برخی رسانه‌ها هم عصر دیروز از ممنوع‌الخروج شدن وی توسط دستگاه‌های ذی‌صلاح خبر دادند. همکاران ما در تحریریه پیگیر ماجرا هستند.

کمپین ۲۰ هزار نفری مردم برای محاکمه مهناز افشار؛ دستگاه قضا ورود می‌کند؟ - 2

مخاطبان از کدام اظهارات مهناز افشار خشمگین هستند؟ / ماجرا چه بود؟

همه چیز از یک توئیت شروع شد؛ آن هم از یک اکانت فیک. توئیتی که با تصویر یک طلبه و به نام «سید مصطفی حجازی» از «خواهران مجاهدۀ مجرد»! خواسته بود برای تأمین صیغه حشدالشعبی اقدام کنند! باور کنید تشخیص لحن و محتوای ناشیانه‌ی پیام سواد و تخصص چندانی لازم نداشت. احتمالا هر کسی می‌توانست با یک جستجوی ساده متوجه جعلی بودن آن حساب کاربری شود. مهناز افشار اما پیام کذایی را در صفحه شخصی‌ بازنشر کرد و با این استناد سخنان نژادپرستانه‌ی قبلی خود را در رابطه با برادران عراقی، مورد تأکید قرار داد.

کمپین ۲۰ هزار نفری مردم برای محاکمه مهناز افشار؛ دستگاه قضا ورود می‌کند؟ - 5

همزمانی مشکوک این اتفاق با فاجعه‌ی همدان نکته‌ی قابل تأملی است که امضاکنندگان از دستگاه قضا خواسته‌اند به آن ورود کند. آن‌ها می‌گویند تناوب اقدامات حاشیه‌ساز مهناز افشار و هماهنگی وی با برخی گروهک‌های معاند مطلبی نیست که ساده بتوان از آن عبور کرد.

صاحب واقعی تصویر پروفایل آن حساب مجعول هم از سوی دیگر اعلام کرده از سوءاستفاده‌گران شکایت می‌کند. حجت‌الاسلام غفار دریاباری به خبرنگار ما می‌گوید: «من با کسی که با استفاده از تصویر من سوءاستفاده می‌کند حرفی ندارم، او یک فرد معاند و بی‌معرفت است. حرف حساب من اما با سلبریتی‌هایی است که مطالب را بدون تحقیق منتشر می‌کنند و منجر به یتیم شدن فرزندان این روحانی همدانی شدند.»

وی در پایان درباره اضافه کرد: «سخت در حال پیگیری هستم تا با افرادی که از این فضا سوءاستفاده کردند برخورد شود، حتی به همین منظور وکیل اختصاصی گرفتم و از این افراد هم شکایت کرده‌ام.»

دردسرهای نفهمیده حرف زدن؛ مردم درباره اقدامات افشار چه گفتند؟

حق دارند اگر مردم عصبانی باشند. اظهارات خانم سلبریتی آن هم درست در روزهایی که عموم ایرانی‌ها از فاجعه همدان بهت‌زده بودند، نمک روی زخم بود. اظهاراتی که با استناد به محتوای یک اکانت فیک، رسما می‌توانست از مصادیق محتوای نژادپرستانه و نفرت‌پراکنانه تلقی شود. احتمالا برای همین مطالبه «محاکمه مهناز افشار» در فارس من تا این اندازه مورد توجه قرار گرفت. کامنت‌های مخاطبان خبرگزاری ذیل کمپین خواندنی است.

یکی از کاربران نوشته بود: «این فرد اگر همین اقدامات نفرت‌پراکنانه را در هر کشور غربی انجام داده بود، پدرش را در می‌آوردند.» مخاطب دیگری از دستگاه قضا خواسته بود تا روشن شدن قضیه وی را ممنوع‌الخروج کنند: «داره می‌ره آلمان برای ۱۸+ ساله‌ها ورکشاپ برگزار کنه! اجازه ندهید از کشور فرار کند.» فرد دیگری با یادآوری وظایف وزارت ارتباطات برای مدیریت و ساماندهی فضای مجازی، نوشت: «قطعا اگر ساز وکار و مدیریت نافذی بود و این شبکه‌ها بومی‌سازی و داخلی بود افرادی مثل افشار و یا حتی قاتل این روحانی فرصت این اقدامات بدون پذیرش مسئولیت را نداشتند.»

کمپین ۲۰ هزار نفری مردم برای محاکمه مهناز افشار؛ دستگاه قضا ورود می‌کند؟ - 13

آقای کریمی راد از دیگر مخاطبان خبرگزاری در پاسخ به کامنت فردی که اقدامات مهناز افشار را از بی‌سوادی وی دانسته بود، نوشت: «با نظر شما موافق نیستم. بی‌سواد دانستن امثال مهناز افشار کم کردن نقش آنها در جنایت اخیر و دیگر موارد است. تمام شواهد موجود نشان می‌دهد بین سلسله توییت‌ها و مواضع امثال افشار ارتباط غیرقابل انکاری هست. این موضوع را باید مسئولین قضایی و امنیتی کشور به جد بررسی کنند.»

کمپین ۲۰ هزار نفری مردم برای محاکمه مهناز افشار؛ دستگاه قضا ورود می‌کند؟ - 15

فرد دیگری هم با انتقاد از تداوم اظهارات حاشیه‌ساز سلبریتی‌ها در فضای مجازی، نوشت: «بابا خسته شدیم از دست این خانم‌ها و آقاین سیلبریتی. تا کی قرار هست هرکاری دلشون می‌خواد بکنند، هر حرفی دوست دارند بزنند، بعد هیچ کس بهشون نگه بالای چشمتون ابرو هست!» مخاطب دیگری هم با اشاره به حساسیت‌های محاکمه مهناز افشار، نوشت: «امیدوارم روند برخورد قضائی با این فرد باعث نشود این فرد قهرمان شود! گاهی اقدامات قضائی اثر عکس می‌گذارند.»

کمپین ۲۰ هزار نفری مردم برای محاکمه مهناز افشار؛ دستگاه قضا ورود می‌کند؟ - 17

موضوع را غیر از این‌ها از آقای جاویدنیا معاون فضای مجازی دادستان کل کشور پیگیری کردیم. وی در پاسخ به این سوال که آیا قرار نیست در ارتباط با اقدام اخیر مهناز افشار درخصوص بازنشر محتوای مرتبط با منافقین پرونده‌ای تشکیل شود، گفت: «بله متأسفانه. اقدامات لازم در دستگاه قضایی در حال انجام است. قطعا در این فضا دنبال اجرای قانون هستیم. هرکسی باید پاسخگوی اعمال و رفتارش باشد

کمپین ۲۰ هزار نفری مردم برای محاکمه مهناز افشار؛ دستگاه قضا ورود می‌کند؟ - 19

معاون دادستان کل کشور اضافه کرد: «قطعا این افراد متوجه حساسیت‌های موضع‌گیری‌های خود در فضای مجازی هستند. آنها باید در منابع خبری خود دقت کنند. باید سواد فضای مجازی افزایش یابد و هر خبری را منتشر نکنیم. زیرا باید هم پاسخگوی قانون و هم وجدان عمومی باشیم.»

آقای جاویدنیا هم‌چنین درباره مطالبه امضاکنندگان کمپین از دستگاه قضا که خواسته بودند ارتباطات مشکوک توئیت مهناز افشار و قتل روحانی همدانی را بررسی کند، گفت: «این‌ها مسائل قضایی است. باید بررسی شود. در مسائل قضایی نمی‌توان بر مبنای موجی که راه افتاده اقدام کرد. ممکن است این موج صحیح هم باشد؛ ولی باید بررسی شود. به عنوان دستگاه قضایی نمی‌توانیم آنچه را در افواه عمومی وجود دارد، تایید و بر مبنای آن حکم صادر کنیم.»

مردم حالا منتظرند، انتظار دارند دستگاه قضا قاطعانه ورود کرده و جوانب مجهول ماجرا را روشن کند. دوستان من در تحریریه خبرگزاری هم‌چنان پیگیر مطالبه شما هستند.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

مهناز افشار نادانی است که دانا نخواهد شد

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس
مهناز افشار نادانی است که دانا نخواهد شد
سینماپرس: افشار اشتباه خود را نمی‌پذیرد و جای دیگری با لجبازی پا بر زمین می‌کوبد که حرف من درست است!

به گزارش سینماپرس، روزنامه جام جم در واکنش اظهارات اخیر مهناز افشار در یادداشتی از زینب مرتضائی‌فر خبرنگار سرشناس حوزه موسیقی نوشت: دیگه یاد گرفتم برای خود بودن و خود ماندن باید تاوان داد. برای ایستادن و جدا شدن از دسته‌بندی‌ها باید تاوان داد و اون تاوان وقتی آزارت نمیده که بدونی تایید و تکذیب نشان‌دهنده صحت و سقم تو و حرکت تو نیست. بلکه وجدان و حقیقت توست که بهت میگه کجای دنیا ایستادی.» این عبارات را ما ننوشته‌ایم، اگر عضو شبکه اجتماعی توییتر باشید، می‌توانید به‌عنوان اولین مطلبی که روی صفحه مهناز افشار وجود دارد، بخوانیدش. بعد هم به این جملات زیبا که کنار هم چیده شده فکر کنید و با خودتان ببنید خانم سلبریتی به چه موضوعات و نکات مهمی اشاره کرده است. موضوعاتی که دغدغه هر انسان آزاده‌ای است و تمام تلاشش را می‌کند که از دسته‌بندی‌ها جدا شود، تاوان ماندن بر سر فکر و عقیده خودش را بپردازد و کوتاه نیاید و نگران آنچه باشد که وجدانش به او می‌گوید، نه حرف‌های دیگران. هر انسان آزاده‌ای اما باید حواسش باشد چه می‌گوید، از چه دفاع می‌کند و تا چه حد برای کشف و فهم صحت و سقم یک موضوع جست‌وجو می‌کند. باید حواسش باشد که شرط مهم آزادگی پذیرش حق است و اگر روزی خودش هم اشتباه کرد، حاضر باشد با همین آزادگی خطایش را گردن بگیرد و شانه خالی نکند. مهناز افشار در چند موضعگیری اخیرش نشان داده، این شروط مهم را رعایت نکرده و وقتی هم که مشخص شده رفتارش اشتباه بوده، این را نپذیرفته و در برخی موارد ژست‌های حق به جانب هم گرفته است. این رفتارها را با هم مرور می‌کنیم.

پا توی کفش وزارت بهداشت با دیپلم تجربی و بدون صلاحیت پزشکی

یک دارو روی صفحه افشار تبلیغ شد. تبلیغی ویدئویی که در آن آمپول نالوکسن را تبلیغ کرده بود. پزشکان خیلی زود به این موضوع واکنش نشان داده و با تبلیغ آن توسط یک غیرمتخصص برخورد کردند. موضوع واکنش وزارت بهداشت را همدر پی داشت و موجب شد افشار به دادسرا احضار شود. وقتی خبر احضارش در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها منتشر شد، در توییتی سعی کرد این موضوع را شایعه نشان داده و برخی خبرنگاران غیرحرفه‌ای - به زعم خودش - را مورد سرزنش قرار دهد که چرا این همه اخبار کذب و شایعه را دوست دارند. با گذشت مدت زمان کوتاهی افشار اعلام کرد برای ارائه پاره‌ای توضیحات درباره تبلیغ یک دارو به دادسرا احضار شده است. بعد هم نوشت که نمی‌دانسته تبلیغ دارو ممنوع بوده و یک عمل مجرمانه محسوب می‌شود. او درواقع بابت این‌که دارویی را تبلیغ کرده عذرخواهی کرد و باز هم به‌طور ضمنی این موضوع که دارویی خطرناک به زعم پزشکان و وزارت بهداشت را تبلیغ کرده، گردن نگرفت.

مهناز افشار، بازیگر و دارای دیپلم در رشته علوم تجربی بوده و هیچ‌گونه صلاحیت پزشکی ندارد، طبیعتا باید این را هم بپذیرد که به‌علت نداشتن تخصص نباید درباره خطر داشتن یا نداشتن یک دارو در جامعه ایران اظهار نظر کند. به فرض که همان دارو در داروخانه کشورهای دیگری ارائه شود، دلیل نمی‌شود که در کشورهای دیگر هم به‌طور معمول در دسترس همه قرار بگیرد.

سیاسی بازی به سبک افشار

دقت کرده‌اید که وقتی سیل، زلزله و هر اتفاق طبیعی و حتی غیرطبیعی در سطح گسترده رخ داده و مردم کشوری را برای ادامه زیست با مشکلاتی روبه‌رو کند، چه اتفاقی می‌افتد؟ بله. همه می‌دانیم فارغ از این‌که دو کشور از نظر سیاسی چه روابطی با یکدیگر دارند و دیگر مسائل مشابه، کشورهای مختلف و صلیب سرخ جهانی تلاش خود را می‌کنند تا به کشور آسیب‌دیده کمک کنند. در سیل اخیر ایران هم همین اتفاق افتاد و کشورهای زیادی کمک‌های خود را به ایران ارسال کردند. یکی از این کشورها هم عراق بود، کشوری که هشت سال در زمان حکومت صدام حسین و رژیم بعث به ایران جنگی را تحمیل کرده بود، اما بعدتر و با سقوط صدام روابط میان ایران و عراق تغییر کرده است. راهپیمایی‌های پرشور اربعین و پذیرایی مردم عراق از ایرانی‌ها و ده‌ها اتفاق دیگر این سال‌ها دو کشور را به همان اصطلاح معروف دوست و همسایه بدل کرده است. حالا در این شرایط وقتی نیروهای حشدالشعبی برای کمک به سیل‌زدگان به ایران آمدند، افشار روی صفحه‌اش نوشت ما هشت سال با عراق جنگ کردیم و نباید بگذاریم به ما کمک کنند! یکی هم نبود بگوید خانم افشار اگر قرار بود دنیا با این معادله‌ها پیش برود که نصف اروپا باید هنوز هر روز بجنگند و همدیگر را تکه‌تکه کنند! بعد هم چنین کمک‌هایی در سطح بین‌المللی تعریف خودش را دارد و افشار با کدام تخصص در این زمینه چنین اظهار نظر می‌کند. وقتی هم در برابر برخوردها توییت مورد بحث را پاک می‌کند، در یک توییت دیگر به‌نوعی می‌نویسد که فلان نیروها بروند، ما به کمک‌شان نیاز نداریم! یعنی باز هم اشتباه خود را نمی‌پذیرد و جای دیگری با لجبازی پا بر زمین می‌کوبد که حرف من درست است!

من اطلاع‌رسانی می‌کنم، اونا حلالیت بطلبن

یک حساب کاربری جعلی ساخته و از قول یک روحانی که مشخص شد روحانی‌نماست، مطالب غیراخلاقی ای بیان شد و دست به دست چرخید. افشار هم در این میان از قافله جا نمانده و ویدئوی مورد نظر را منتشر کرد. وقتی جعلی بودن ماجرا روشن شد، ویدئو را پاک کرد و روی صفحه‌اش نوشت: «از قرار یک ویدئویی از اون آقای روحانی منتشر شده که گفتن اون مطلب غیراخلاقی کذب بوده و از طرف ایشون هم نبوده! باید اینم اطلاع‌رسانی می‌کردم. اما پیشنهاد می‌کنم، اون کسانی که گفتن ایشون لباس خریده و کلی هم وصلش‌کردن این‌ور اون‌ور، حلالیت یادشون نره! نه از من از همون که واقعی است.»

آنها که باید حلالیت بطلبند، جای خود. خانم افشار باید چه کند؟ آیا قرار نیست به‌عنوان سلبریتی که تیک آبی رنگ توییتر را هم دارد و صفحه‌اش پرمخاطب است، از این‌که چشم بسته و بدون فکر ویدئویی را به اشتراک گذاشته عذرخواهی کند؟ آیا صرف فهم این‌که اشتباه کرده، باز هم باید همه مقصر و متهم و گناهکار باشند و او قربانی نادانی دیگران؟ آیا قرار نیست خودش را آنقدر به رسمیت بشناسد که پای مسؤولیت آنچه منتشر می‌کند، بایستد؟

سلبریتی بودن چگونه است؟

سلبریتی بودن شهرت داشتن در یک عرصه خاص است و اغلب سلبریتی‌ها در سطح جهان با فعالیت هنری چهره می‌شوند و مورد توجه هستند. طبیعتا دلیل امر هم این است که مردم با هنر ارتباط نزدیک‌تری برقرار کرده و با طرفداری خود بر شهرت فرد مورد نظر می‌افزایند و او را تبدیل به چهره یا سلبریتی می‌کنند. اما این سلبریتی‌ها می‌توانند فقط گرم کار هنری خود باشند و وارد دیگر عرصه‌ها نشوند، خب آنها هم آدم هستند و عقیده و اظهارنظرهایی دارند و به‌علت جایگاهی که دارند هم نظراتشان مورد توجه و قضاوت بیشتری قرار می‌گیرد. حالا وقتی یکی از این افراد بخواهد در زمینه‌های اجتماعی، سیاسی و… اظهار نظر کند باید حواسش باشد تعداد مخاطبان و هوادارانش باری بر دوش او می‌گذارد و مسؤولیت اجتماعی برایش ایجاد می‌کند. او باید چند برابر یک فرد عادی در نوشتن مطالب و نظراتش و به اشتراک‌گذاری آنچه دست به دست می‌چرخد، حساسیت نشان دهد، موشکافانه و دقیق‌تر ببیند و فکر کند و خودش را دانای کل نداند. بهتر بگوییم مثل مهناز افشار ما نباشد، با دقت و فکر شده بنویسد، تخصص‌های لازم را در بیان نظراتش رعایت کند، ندانسته‌هایش را قبول کند. اشتباه هم کرد رسما و بدون به در و دیوار زدن، عذرخواهی کند.

آنقدر که لازم نباشد در صفحه روزنامه صدایش بزنند و بگویند شما دانای کل نیستی.

* مشرق

خواندن خبر در سایت منبع

همه حاشیه‌های مهناز افشار و توییت‌های جنجالی او

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز
همه حاشیه‌های مهناز افشار و توییت‌های جنجالی او
مهناز افشار درست در اوج دوره بازیگری خود در ماجرای خطرناکی گیر افتاده است. پریشب او توئیت مشکوک منسوب به صادق حجازی در مورد جهاد نکاح دختران ایرانی با اعضای حشدالشعبی را ریتوئیت کرد و از آن پلی زد به داستان توئیت سابقش در مورد اعتراض یک مرد خوزستانی به حضور حشدالشعبی برای کمک به سیل زده ها. فیلمی که گویی توسط جعفر پناهی آپلود و داغ شده بود

هفت صبح: مهناز افشار درست در اوج دوره بازیگری خود در ماجرای خطرناکی گیر افتاده است. پریشب او توئیت مشکوک منسوب به صادق حجازی در مورد جهاد نکاح دختران ایرانی با اعضای حشدالشعبی را ریتوئیت کرد و از آن پلی زد به داستان توئیت سابقش در مورد اعتراض یک مرد خوزستانی به حضور حشدالشعبی برای کمک به سیل زده‌ها. فیلمی که گویی توسط جعفر پناهی آپلود و داغ شده بود. اگر کسی با فضای مجازی آشنایی داشته باشد و در فضای هیجانی قرار نگیرد می‌توانست با ضرس قاطع بگوید که این آقای صادق حجازی جعلی و به قولی ترول توئیتری است و پشتش حتما توطئه‌ای خوابیده است.

اما خب این را هم در نظر بگیرید که صفحه منسوب به این چهره جعلی با حیله‌گری توئیت‌ هایی را کار کرده بود که شک و شبهه را از او دور کند. به هرحال معلوم شد عکسی که این صادق حجازی در صفحه‌اش گذاشته مربوط به طلبه‌ای بابلی به نام دریاباری است که بنده خدا اصلا در توئیتر اکانت هم نداشته است، با مشخص شدن این جعل و تقلب مهناز افشار پست خود را حذف کرد. روز بعد قاسمی، طلبه شریف همدانی توسط شرور ترسناک شهرشان کشته شد. آیا این شرور که مدت‌ها بود با اسلحه در اینستاگرام خود مانور شرارت می‌داد تحت تاثیر ماجرای دروغین توئیت صادق حجازی این قتل را انجام داده؟ کسی نمی‌داند.

طلبه ‌ای که از تصویرش سوءاستفاده شده بود از مهناز افشار شکایت کرد +فیلم

از دیروز موج بزرگی علیه مهناز افشار در توئیتر و فضای مجازی به پا شده، روزنامه‌های اصولگرا و سایت‌های خبری آن‌ها به میان ماجرا آمده‌اند و خواستار برخورد با مهناز افشار شده‌اند. در این میان معاون دادستان در فضای مجازی با کلماتی سنجیده این گونه داستان را پیگیری کرده است: جاویدنیا درباره پست توئیتری اخیر مهناز افشار گفت: قطعا سلبریتی‌ها تاثیر جدی در این قضایا دارند و باید خیلی در مطالبی که منتشر می‌کنند، دقت کنند. در منابع خبری خود باید دقت کنند، چون می‌دانند کوچکترین صحبتی که داشته باشند، تاثیر گذار است. اقدامات لازم در دستگاه قضایی در حال انجام است و بیان برخی موارد باعث می‌شود کار لطمه بخورد و قطعا در این فضا دنبال اجرای قانون هستیم و هر کسی هر اقدامی انجام میدهد باید پاسخگوی اعمال و رفتارش باشد و در مسائل قضایی نمی‌توان بر مبنای موجی که راه افتاده اقدام کرد.

ممکن هم است این موج صحیح باشد، اما باید بررسی شود و به عنوان دستگاه قضایی نمی‌توانیم آنچه در افواه عمومی وجود دارد را تایید و بر مبنای آن حکم صادر کنیم. تمام این موارد باید بررسی کارشناسی دقیق شود و اگر بنا بر برخورد قضایی باشد، روند اطلاع رسانی خاص خود را دارد.» توئیت‌های افشار در مجموع احساساتی و واکنشی هستند. او در پشتیبانی از عادل با مهران مدیری وارد عمل شد. در مورد برخی بازداشت شدگان سیاسی نوشته و همین طور در مورد مهاجران افغانستانی و چیز‌های دیگر. مثلا مهناز افشار در روز‌های آغاز سیل اینگونه وطن پرستانه نوشته بود در توئیترش موکب اربعینی رفته کمک هموطن، بسیجی رفته کمک هموطن، داوطلب رفته کمک هموطن، هنرمند رفته کمک هموطن و هر کی که رفته، اگر این رفتن تونسته مرهمی بشه و دلی رو شاد کنه، چرا قدرشناس نباشیم. به نیت #حب_الحسین_یجمعنا باشه یا #حب_ایران_یجمعنا خیلی هم دمتون و دمشون گرم.»

او حتی گاه پست‌های رادیکال نادر فتوره چی را هم ریتوئیت می‌کند: «آمریکا قصد دارد تام سپاه را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهد. ببینیم آیا فرزندان مقامات بلند پایه ایران، در یک اعتراض نمادین، ضمن بر دست بلند کردن بیلبورد «من هم سپاهیام»، خاک کشوری که پدران و مادرانشان را «تروریست» معرفی کرده، ترک می‌کنند یا نه»» مهناز افشار ۴۱ ساله است و در توئیتر ۲۳۸ هزار نفر دنبال کننده دارد و در اینستاگرام این رقم به ۸ میلیون و ششصد هزار نفر می‌رسد. او در فضای مجازی به شدت فعال است و معمولا مواضع رادیکال در حوزه حقوق زنان و همین طور مسائل سیاسی انجام می‌دهد. این موضعگیری‌ها گاه او را به سمت اظهار نظر‌های خطرناک و غلط پیش می‌برند.

هر چقدر حضور او در فضای مجازی پرحاشیه و پردردسر است او در دنیای واقعی موثر و مفیدتر واقع می‌شود. جدا از حضورش به عنوان بازیگر و نمایش‌های قابل قبول و ممتازش در فیلم‌های اخیرش که حتی در جشنواره فجر ۹۷ و با فیلم قسم تا مرز دریافت سیمرغ هم پیش رفت، او در ماجرا‌هایی که به دختران و زنان مربوط است معمولا در صف اول قرار دارد. او قبل از عید برای تشویق تیم فوتبال بانوان به همراه دختر کوچکش به استادیوم رفت و با شور و هیجان و حتی با زدن طبل به حمایت از دختران فوتبالیست پرداخت و یکی دو روز بعد هم به جمع دخترکان مبتلا به بیماری‌های خاص رفت. همه این هیجان و انرژی و کم دقتی‌ها را جمع بزنید با ماجرای وصلتش با یاسین رامین و داستان‌های حاشیه‌ای اش که موجب شده تا مهناز افشار در حال حاضر در کانون توجهات قرار گرفته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

عوض کردن جای اشرار و مردم

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
در این هسته‌ها عمدتا برخی زنان و دختران نقش محوری را دارند برای تحریک افکار عمومی نیز از واژه «غیرت» استفاده می‌شود. در آشوب‌های شنبه و یکشنبه خشونت رمز عملیات بود؛ خشونت‌های بسیار بالا و تخریب اموال عمومی. اکنون رسانه‌های بیگانه که در ماجرای آشوب‌ها و اغتشاشات به آخر خط رسیده‌اند و شکست طراحی دو ساله را جلوی چشمان خود می‌بینند همچنان تلاش دارند آموزش آشوب و خشونت بدهند. در طراحی آشوب‌های شنبه و یکشنبه استفاده از سلاح گرم و کشتن مردم در دستور کار جدی طراحان بوده است. اکنون آمریکایی‌ها و رسانه‌های آن‌ها بعد از شکست در این طراحی وارد مرحله جدیدی شده‌اند تا جای اشرار و مردم را عوض کنند و جلاد را به جای مظلوم بنشانند، اما این بار نیز به جایی نخواهند رسید.

کهن جامه‌ خویشتن آراستن، به از جامه‌ عاریت خواستن

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «در داخل، ظرفیتها خیلی بالا است، خیلی بالا است. شما بهتر از من میدانید، من هم البته بی‌اطلاع نیستم اما شماها خودتان که در بخشهای مختلف تولیدی دارید کار میکنید، خوب میدانید که ظرفیتهای کشور چقدر بالا است. همین آقایان و این خانمی که اینجا صحبت کردند، در واقع تبیین کردند بخشی از ظرفیتهای کشور را در آن رشته‌ای که خودشان در آن رشته دارند کار میکنند. گله‌ها و دغدغه‌ها که گفته شد، معنایش این است که در این بخش، ظرفیتهای استفاده‌نشده‌ای وجود دارد که با این موانع نمیتوانیم از آنها استفاده کنیم، موانع را برداریم تا بشود استفاده کرد. پس ببینید، همه‌ی حرف در این جلسه‌ی امشب ما این است که ظرفیتهای کشور بی‌نهایت است، فراوان است، از بخشی‌ از آنها استفاده شده و بحمدالله اثربخشی داشته، از بسیاری هم استفاده نشده» ۱۳۹۸/۰۸/۲۸پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENE. IR براساس این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب، نماهنگ «کهن جامه‌ خویشتن آراستن به از جامه‌ عاریت خواستن» را منتشر کرد.

یک روز تعطیل

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
روز جمعه با تمام فراز و فرودهایش تمام می‌شود، اما مهم دور هم بودن و صله رحم در این روز است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، روز جمعه با تمام فراز و فرودهایش تمام می‌شود، اما مهم دور هم بودن و صله رحم در این روز است.

حرف مردم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

بررسی آخرین وضعیت مناطق زلزله زده شمال غرب کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
او ادامه داد: تا این لحظه طبق آمارگیری‌های انجام شده در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی حدود ۳ هزار واحد احداثی و ۱۵۰۰ واحد هم تعمیراتی شناسایی شده است. پورمحمدی در خصوص دام‌های بلاتکلیف مناطق آسیب دیده گفت: تا عصر امروز حدود ۳۰ جایگاه برای دام‌های بلاتکلیف طراحی و اجرا شده، متولی این طرح جهاد کشاورزی می‌باشد. با این حال هر کس فرم درخواست تسهیلات و کمک هزینه را پر نموده باشد ما آمادگی امدادرسانی داریم اما افراد باید اسکان دائم خود را در روستاهای آسیب دیده احراز نمایند. احتمالا یک ماه آینده عملیات لایروبی ۵ کیلو متر از منطقه آسیب دیده آق قلا به اتمام می‌رسد. او ادامه داد: بالا بردن و اضافه کردن ارتفاع سطوح واحدهای مسکونی در مناطق آسیب دیده وسیل زده هم آغاز و در برخی مناطق به انجام رسیده است.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری4 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری4 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

علائم هشداردهنده وجود لخته خون در بدن

ایسنا14 دقیقه قبل

الجعفری: آمریکا چاه‌های نفت سوریه را اشغال کرده است

فارس15 دقیقه قبل

حق‌الزحمه چندمیلیون یورویی کارشناس متخلف پرونده بابک زنجانی

ایسنا25 دقیقه قبل

روش‌هایی جالب برای درمان درد زانو

مشرق‌نیوز25 دقیقه قبل

خشونت‌ها و شدت عمل‌ اشرار فراتر از یک عمل اعتراضی ساده بود

میزان‌آنلاین28 دقیقه قبل