کارت سوخت دوباره می‌آید؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

کارت سوخت دوباره می‌آید؟

نگاه مجلس به «افزایش قیمت بنزین» مثبت نیست؛ احیای کارت سوخت؟

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
نگاه مجلس به «افزایش قیمت بنزین» مثبت نیست؛ احیای کارت سوخت؟
خبرگزاری میزان- عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: دولت باید با یک نگاه همه جانبه به مقوله سهمیه‌بندی بنزین بپردازد البته مجلس در شرایط فعلی نگاه مثبتی به افزایش قیمت بنزین ندارد مگر اینکه دلایل دولت در این زمینه قوی باشد.

نگاه مجلس به «افزایش قیمت بنزین» مثبت نیست؛ احیای کارت سوخت؟ - 1

حسن بهرام‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به آثار و تبعات لایحه «سهمیه‌بندی بنزین» گفت: ما باید این واقعیت را بپذیریم که قیمت عرضه بنزین و سایر فرآورده‌ها در کشور، در مقام مقایسه فروش آن در کشور‌های همسایه رقمی بالغ بر ۱٫۶ است.

وی تاکید کرد: همچنین بنزین نسبت به قیمت سایر اقلام طی ۵ سال گذشته، هیچ افزایش قیمتی نداشته است منتها ما به دولت طبق برنامه‌های پنجم و ششم تکلیف کردیم که باید به مرور زمان قیمت بنزین و فرآورده‌های نفتی را افزایش دهد که دولت این کار را انجام نداد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: اگر دولت طی ۵ سال گذشته قیمت بنزین را افزایش می‌داد این قیمت با یک شیب ملایم حرکت می‌کرد و این آمادگی در مردم ایجاد می‌شد.

بهرام‌نیا با بیان اینکه ارائه لایحه سهیمه‌بندی بنزین می‌تواند شیب افزایش قیمت بنزین را تند کند، گفت: وقتی می‌خواهیم از منظر شرایط اقتصادی و تورم به مقوله سهمیه‌بندی بنزین نگاه کنیم، مشاهده می‌کنیم که افزایش قیمت بنزین می‌تواند فشار به مردم وارد کند به عنوان مثال وقتی ما ۳۰ لیتر بنزین را A ریال قرار دهیم، هر مقدار پس از این ۳۰ لیتر به صورت آزاد حساب خواهد شد که آن رقم می‌تواند به تورم دامن بزند.

وی بیان داشت: دولت باید با یک نگاه همه جانبه به مقوله سهمیه‌بندی بنزین بپردازد البته مجلس در شرایط فعلی نگاه مثبتی به افزایش قیمت بنزین ندارد مگر اینکه دلایل دولت در این زمینه قوی باشد.

این نماینده مجلس بیان داشت: قطعا افزایش قیمت بنزین به طور صددرصدی می‌تواند به افزایش سایر کالا‌ها بیانجامد.

وی تاکید کرد: همچنین در قالب این لایحه قطعا کارت سوخت مجددا به چرخه ارائه سوخت برگشته و فعال خواهد شد.

بهرام‌نیا بیان داشت: در صورت ارائه لایحه سهمیه‌بندی بنزین از سوی دولت به مجلس، کمیسیون انرژی این موضوع را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

خواندن خبر در سایت منبع

منتظر کارت سوخت جدید نباشید

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
منتظر کارت سوخت جدید نباشید
در حالی که جدیدترین اطلاعیه شرکت ملی پخش از آغاز مجدد ثبت‌نام کارت سوخت خبر داده است، برخی از متقاضیانی که پیش از این ثبت‌نام کرده‌اند همچنان در انتظار صدور کارت سوخت جدید هستند.

با قطعی شدن بازگشت کارت سوخت، فرآیند ثبت‌نام کارت سوخت المثنی در بازه زمانی حدود یک ماهه، از آذر تا دی‌ماه سال گذشته انجام شد. این کارت سوخت برخی خودروهایی بود که سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۷ شماره‌گذاری شده بودند، به دست مالکان نرسیده و یا در شرکت پست جا مانده بود.

طبق اطلاعیه‌های شرکت ملی پالایش و پخش مالکان کارت هوشمند سوخت خودرو و موتورسیکلت‌های شماره‌گذاری شده سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۷ که پیش از این توسط پست توزیع و برگشت خورده بود، می‌توانستند به سایت اینترنتی شرکت پست به نشانی (WWW. POST. IR) مراجعه و با درج شماره VIN خودرو در بخش پیگیری کارت سوخت در سامانه «پیگیری مرسولات سازمانی» از آخرین وضعیت نحوه دریافت کارت سوخت خود مطلع شوند. در این راستا کارت‌های سوختی که در اداره پست جا مانده بود، از سال گذشته تاکنون به تناوب برای متقاضیان ارسال شده است.

تکلیف متقاضیانی که قبلا ثبت نام کردند

هم‌چنین اعلام شد که در این طرح به جای صدور کارت جدید سوخت، از طریق اتصال برخط به نظام پرداخت بانکی، از کارت‌های بانکی موجود به عنوان کارت سوخت استفاده می‌شود. به عبارت دیگر زمانی که متقاضیان فاقد کارت سوخت برای ثبت‌نام اقدام می‌کردند، موظف بودند که یک کارت بانکی معرفی کنند و از آنجا که کارت‌های بانکی به نظام مدیریت مصرف سوخت کشور متصل شد، اعلام شد زمانی که استفاده از کارت سوخت الزامی شد، کارت‌های بانکی که متقاضیان به سامانه معرفی کرده‌اند به عنوان کارت سوخت مورد استفاده قرار بگیرد.

در این راستا، زیبا اسماعیلی - سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی - در گفت‌وگو با ایسنا، درباره متقاضیانی که در مهلت قبلی ثبت‌نام کرده‌اند، توضیح داد: اگر متقاضیان سال گذشته موفق به ثبت‌نام دریافت کارت سوخت المثنی شده‌اند، لازم نیست در این مرحله اقدامی انجام دهند.

وی افزود: کارت بانکی که این افراد با سامانه معرفی کرده‌اند، به عنوان کارت سوخت آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و نظام استفاده از کارت بانکی در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل

گرانفروشی، هم تقلب در عرضه برنج +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
الفالف13 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۰۷:۲۵ ۳۹۸۰۲۳۱۰۱۹عبداله سامری نماینده خرمشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به انتشاره عکسی از وی در فضای مجازی مبنی بر نشستن بر سره سفره افطار با غذاهای خاص گفت: در عکس مشخص است که افطار معمولی بود. وی گفت: عصر پنچ شنبه گذشته اینجانب برای بررسی مشکلات فاضلاب روستای سوره خرمشهر – شلمچه به این روستا رفتم. عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: بعد از بازدید میدانی و جلسه با اهالی محل، اینجانب را به افطار دعوت کردند و من هم در کنار آنها بر سر سفره نشستم. سامری گفت: برای اینجانب گوشت آوردند که بنا به توصیه پزشکان گوشت قرمز اصلا نمی‌خورم. نماینده خرمشهر در مجلس افزود: ضمن اینکه سفره افطار را مردم حوزه انتخابیه پهن کردند که در کنار سادگی برایم بسیار ارزشمند بود.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، از توسعه خدمات الکترونیک به‌منظور کاهش مراجعه حضوری شهروندان پایتخت به مناطق برق و دسترسی آسان به خدمات خبر داد. به‌گزارش ایسنا، حسین صبوری با بیان این‌که توسعه خدمات الکترونیک این شرکت با هدف حذف مراجعه حضوری متقاضیان صورت گرفته است، افزود: حذف حدود ۶۰۰ هزار متقاضی دریافت خدمات فروش و پس از فروش، کاهش آلودگی هوای پایتخت، کاهش بار ترافیک شهری و افزایش سلامت اداری، توسعه هرچه بیشتر خدمات غیرحضوری و ترویج استفاده از آن توسط مشترکان از مزایای این طرح به‌شمار می‌آید. به‌گفته وی، کاهش تشریفات اداری، اطلاع‌رسانی مؤثر و پرسرعت الکترونیکی، تأمین رضایت شهروندان، افزایش بهره‌وری، توسعه مشارکت مردمی، شفافیت امور و کاهش تخلفات اداری احتمالی، تصمیم‌گیری سریع مبتنی بر اطلاعات و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی، تنها بخشی از دستاوردهای حاصل از برنامه‌های اجرا شده این شرکت است. صبوری ادامه داد: در این روش، نیازی به مراجعه حضوری مشترکان به هیچ‌یک از مناطق این شرکت نبوده و تمامی مدارک مورد نیاز، در محل متقاضی توسط نمایندگان این شرکت، دریافت می‌شود. انتهای پیام

اخبار بیشتر