رییس‌جمهور در جشنواره ملی قدردانی از کارگران نمونه حضور یافت
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

رییس‌جمهور در جشنواره ملی قدردانی از کارگران نمونه حضور یافت

جشنواره ملی قدردانی از کارگران نمونه با حضور رئیس جمهور

ایسناخبرگزاری ایسنا
جشنواره ملی قدردانی از کارگران نمونه با حضور رئیس جمهور
سی‌امین جشنواره ملی قدردانی از کارگران نمونه، روز سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه با حضور رئیس جمهور، وزیر کار، کارگران نمونه و جمعی از کارگران برگزار شد.

فردا برای کارگران تعطیل رسمی است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
فردا برای کارگران تعطیل رسمی است
علیرضا محجوب گفت: روز کارگر بر اساس قانون کار، روز تعطیل رسمی برای کارگران محسوب می شود و کارفرمایان حق ندارند در این روز کارگران را وادار به کار کنند.

وی با اشاره به ماده ۶۳ قانون کار جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: علاوه بر تعطیلات رسمی کشور، روز کارگر (۱۱ اردیبهشت) نیز جزو تعطیلات رسمی کارگران به حساب می‌آید. بنابراین کارگران در این روز مانند جمعه‌ها، تعطیل هستند و می‌توانند از تنها روز خود در سال استفاده کنند.

وی با بیان اینکه طبق قانون کارفرما اجازه ندارد کارگر را به اضافه کاری وادار کند گفت: هر چند کارفرمایان و پیمانکاران، این روز را به مثابه‌ی روز کاری برای کارگران تلقی کرده و آنها را بعضا مجبور به کار می‌کنند اما قانون کار تأکید بر تعطیل رسمی برای کارگران دارد.

محجوب گفت: روز جهانی کارگر بر اساس قوانین قانون کار برای کارگرانی که تابع این قانون هستند روزی تعطیل محسوب می‌شود که مزد آن نیز مطابق ایام تعطیل سال باید به کارگران پرداخت شود و اگر به هر دلیلی کارخانه‌ای تعطیل نشود، اولا باید حضور در کار کارگران با توافق بین کارگران و کارفرما باشد و ثانیا مطابق اضافه کاری در روز تعطیل برای کارگران محاسبه شود.

خواندن خبر در سایت منبع

قدرت خرید ۹۷ کارگران با افزایش دستمزد جبران نشد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قدرت خرید ۹۷ کارگران با افزایش دستمزد جبران نشد
نماینده کارگران در شورای عالی کار،گفت: چند سالی می‌شود که وقتی وارد جلسات شورای عالی کار می‌شویم کسی به این موضوع فکر نمی‌کند که از کدام تشکل آمده است. ما تنها به منافع کارگران می‌اندیشیم.

وی سپس به طرح سه مطالبه اصلی کارگران یعنی امنیت شغلی، معیشت و تشکل‌یابی که از چند سال قبل در کانون شوراها مطرح و مورد بررسی و پیگیری قرار گرفته اشاره کرد و اظهار داشت: مساله تشکل به‌رغم اینکه در کنار امنیت شغلی و معیشت قرار دارد، محوری‌تر است چراکه ابزار رسیدن به آن دو مطالبه دیگر است. ما معیشت را ماه به ماه تجربه می‌کنیم. امنیت شغلی در گذشته دیرتر برای‌ ما مشکل ایجاد می‌کرد اما اکنون به خاطر قراردادهای یکماهه آن نیز زودتر ایجاد مساله می‌کند.

وی ادامه داد: تشکل‌های کارگری ضریب پوشش‌شان به نسبت تعداد کارگران کم است. البته ما افزایش بیش از ۱۰۰ درصد شوراها را در استان تهران داشته‌ایم. این مساله در مورد دیگر تشکل‌های کارگری نیز تقریبا مصداق می‌یابد اما علاوه بر افزایش کمی به پیشرفت‌ها و افزایش کیفی نیز باید توجه شود. مساله افزایش کیفی با توجه به عملکرد مقامات و نهادها مورد توجه است اما در حوزه کیفی باید به کاستی‌های خودمان توجه کنیم. راه‌های امحای این کاستی‌ها از طریق آموزش و مواجهه با کارگران و اصلاح قوانین باید رقم بخورد. ما باید شاهد افزایش حضور تشکل‌های کارگری در نهادهای تصمیم‌گیر باشیم.

خدایی گفت: سه مطالبه‌ای که مطرح کردم به عنوان مطالبه اولیه باید به آنها توجه شود اما موضوع تشکل‌ها بسیار حاد است. اکنون خود نمایندگان تشکل‌های کارگری محروم از امنیت شغلی هستند. آنها دارای قراردادهای موقت هستند، به محض اینکه کارگری برای تشکل‌یابی یا احقاق حقوق کارگران تلاش می‌کند امنیت شغلی‌اش از دست می‌رود. اکنون طرح اصلاح قانون شوراها به همت آقای محجوب در مجلس و آقای حبیبی در کانون شوراها در دست بررسی است اما اصرار داریم که این موضوع اصلاح شود. اگر مجلس و دولت اعتقاد به گفتگوی اجتماعی و اعتباربخشی به نهادهای مدنی را دارند ما هم در مقام کانون شوراها اصرار به تصویب این اصلاحات در مجلس داریم.

نماینده کارگران در شورای عالی کار افزود: اتحاد و انسجام بین تشکل‌های کارگری موضوع مهم دیگری است و در این میان به فرهنگ کار تشکیلاتی حتما باید توجه شود. وقتی که قرار است منافع کارگران مورد تاکید و حمایت قرار گیرند سودجویی‌ها و سوءظن‌ها باعث لطمه به این مساله می‌شود. امروز وضعیت کارگران بحرانی است و ما اجازه نداریم که درگیر خودمان باشیم.

وی با بیان اینکه آمار نشان دهنده شرایط نامساعد است، گفت: ما به شادی و نشاط احتیاج داریم و این باید در کنار همدیگر محقق شود. ما وظیفه داریم مطالبات کارگران را از تریبون‌های مختلف مطرح کنیم. ما به حمایت‌های کارگران و نمایندگانشان چه قبل از تصویب مزد و چه بعد از آن نیازمندیم.

نایب رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور ادامه داد: قدرشناسی کارگران موجب نشود که دولت و کارفرما فکر کنند که کار بزرگی در حوزه دستمزد صورت گرفته است. رقم سبد معیشت که مورد تایید دولت و کارفرما نیز هست، سه میلیون و ۷۶۰ هزار تومان تعیین شد اما مزد دریافتی به زحمت به دو میلیون تومان می‌رسد. مزد ما نصف قدرت خرید است. ما حتی نتوانستیم قدرت خرید از دست رفته سال ۹۷ را جبران کنیم اما ما پای دستمزد مصوب را امضا کردیم چون پای عهدمان هستیم. به این موضوع راضی نیستم اما به علت شرایط کشور به آ‌ن رضایت دادیم.

خدایی اشاره کرد: راهکارهای افزایش غیرنقدی قدرت خرید کارگران باید بررسی شود. ما نگران وضعیت تغذیه کارگران هستیم. اگر می‌شد که بار دیگر به کارفرمایان افزایش را تحمیل کرد حتما آن کار را انجام می‌دادیم اما اکنون نوبت به اقدام از سوی دولت است.

وی افزود: ما با موضوع اصلاحات پارامتریک قانون تامین اجتماعی به شدت مخالفیم و برای این مخالفت دلایل کارشناسی داریم چرا برای انجام اصلاحات از جیب کارگران باید بخشایش صورت گیرد. اگر این اصلاحات سریعا بخواهد انجام شود دیگر نه از تاک خبری می‌ماند و نه از تاک‌نشان. اما اگر به شکل تدریجی صورت گیرد طی یک یا دو سال شاهد نابودی سازمان تامین اجتماعی خواهیم بود.

وی ادامه داد: چرا مرتبا به فکر واگذاری شرکت‌های تأمین اجتماعی هستند مگر این شرکت‌ها دولتی هستند که آنها را می‌خواهند خصوصی کنند؟ اصلا مگر می‌شود که اموال مردم را از آنها گرفت و آن را مجددا خصوصی‌سازی کرد؟

رئیس هیئت مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران تأکید کرد: بر این باوریم که در شستا تغییراتی باید صورت گیرد. ما از این موضوع آگاه هستیم که شستا محل فشار نمایندگان شده است. اگر مسئولان نمی‌توانند آن را اصلاح کنند بگذارند تا ما آن را سه جانبه مدیریت کنیم. وقتی نهادهای اجتماعی را کنار می‌زنیم نتیجه این می‌شود که شکست می‌خوریم یا در مجلس استیضاح می‌شویم یا مشکلات دیگر پیش می‌آید.

نماینده کارگران در شورای عالی کار در پایان پیرامون موضوع حذف حداقل دستمزد در روستاها اظهار داشت: به‌رغم نظرات مخالف این موضوع آن موسسه‌ای که در اصفهان پیگیر این مساله است همچنان قدرت‌نمایی می‌کند و راهکار نشان می‌دهد. گاهی اوقات کسانی هستند که یک مساله اشتباه را به آرامی مطرح می‌کنند بنابراین برخوردی هم که با آنها صورت می‌گیرد همین گونه خواهد بود اما کسانی هم هستند که موضوعات اشتباه را در چهارراه‌ها مطرح می‌کنند با این افراد و گروه‌ها باید برخوردی جدی‌تر و شدیدتر صورت گیرد. من اینجا می‌گویم که اگر مسئولان با آنها برخورد نکنند ما خودمان با آنها برخورد قاطع خواهیم کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

کارگران ارزشمندترین سرمایه سایپا هستند

مهرخبرگزاری مهر
کارگران ارزشمندترین سرمایه سایپا هستند
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به‌مناسبت فرارسیدن روز جهانی کارگر پیامی خطاب به کارگران فعال و شریف کشور به‌ویژه کارگران شاغل در این گروه خودروسازی صادر کرد.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از سایپا، متن پیام سیدجواد سلیمانی به‌شرح زیر است:

بی‌تردید پیشرفت‌های حاصل در زندگی ما، مرهون تلاش و کوشش انسانی، درکنار رشد و پویایی فکر و اندیشه‌ورزی است و هر جامعه‌ای که از این دو ویژگی بهره‌مند باشد، می‌تواند پله‌های ترقی و توسعه را بپیماید.

در این میان، کارگران به‌عنوان بازوان توانای هر جامعه‌ای در مسیر رشد و تعالی به‌حساب می‌آیند و شکوفایی در همه حوزه‌ها به‌ویژه حوزه صنعت، اقتصاد و تولید ملی، به تلاش آنان وابسته است.

ایران عزیز ما با تکیه بر ظرفیت‌های عظیم نیروی انسانی به‌ویژه کارگران فعال در بخش تولید، توانسته خود را در میان کشورهای صنعتی و صاحب فکر و اندیشه در دنیا، مطرح کند و بهره‌مندی این سرزمین عزیز از ظرفیت عظیم نیروی انسانی خلاق، پویا و متعهد، نقطه قوت و امری مهم در این میان است.

همان‌طور که می‌دانید در چند ماه اخیر در گروه خودروسازی سایپا دوشادوش هم و با همت و تلاش فراوان توانستیم تولید را افزایش دهیم که این مهم در سایه سعی والا و همکاری همه شما عزیزان محقق شد؛ از این‌رو اعتقاد راسخ دارم شما عزیزان، ارزشمندترین سرمایه سایپا هستید.

در سال ۱۳۹۸ نیز که از سوی رهبر معظم انقلاب به‌نام سال «رونق تولید» نام‌گذاری شده، بی‌تردید نقش همه ما به‌عنوان فعالان عرصه تولید در دستیابی به اهداف کلان کشور، بیش‌از گذشته، مهم و راهبردی است و موفقیت‌ها و پیشرفت‌هایی که به یاری خداوند و در سایه حمایت دولت محترم و وزارت صنعت، معدن و تجارت تا پایان امسال محقق خواهیم کرد، منوط به همت، تعهد و تلاش همه شما است.

از سعی و تلاش دلسوزانه، بی‌وقفه و شبانه‌روزی همه کارگران کشور به‌ویژه همکاران عزیزم در گروه خودروسازی سایپا که با دستان توانمند و عزم راسخ خود، چرخش چرخ تولید را در این مجموعه رقم زده‌اند، قدردانی کرده و فرارسیدن روز کارگر را به شما عزیزان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

همواره شاد و سلامت و پیروز باشید.

خواندن خبر در سایت منبع

برای بهتر شدن وضعیت کارگران باید مناسبات مسلط بر تولید تغییر کند

مهرخبرگزاری مهر
برای بهتر شدن وضعیت کارگران باید مناسبات مسلط بر تولید تغییر کند
رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران گفت: برای بهتر شدن وضعیت کارگران باید مناسبات موجود مسلط بر اقتصاد و تولید کشور تغییر اساسی کند

به گزارش خبرنگار مهر، افشین حبیب‌زاده در نطق پیش از دستور خود در یکصد و سی و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با تبریک روز کارگر، روز معلم و روز شوراها، گفت: ۱۵۱ سال است که از حوادث و اعتراضات کارگری شهر شیکاگو که منجر به کشته شدن شماری از کارگران شد می‌گذرد. این کارگران فقط خواهان تعدیل شرایط کار و کاهش ساعت از ۱۰ ساعت به ۸ ساعت بودند. اما به شدت سرکوب شدند.

رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه پس از سرکوب اعتراضات شیکاگو، کم کم در سراسر آمریکا و بعد سراسر جهان، روز ۱۱ اردیبهشت (یکم ماه مه) به روزی برای بزرگداشت روز کارگر تبدیل شد و در ایران سالهاست که این روز را برای بزرگداشت مقام کارگر گرامی می‌داریم، اظهار کرد: طی ۱۵۰ سال گذشته وضعیت کارگران در جهان و به ویژه کشورهای پیشرفته بسیار تغییر کرده و در برخی کشورها، نیروی کار منزلت واقعی خود را به دست آورده است.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بنا بر آمار، حدود ۱۲ درصد از کل جمعیت کشور را کارگران تشکیل می‌دهند، ادامه داد: این بخش بزرگ از جمعیت نیاز به رسیدگی‌ها و حمایت‌های قانونی از جمله حمایت‌های مربوط به محیط و شرایط کار تا قوانین دستمزد و بیمه و … دارد.

حبیب‌زاده بخش بزرگی از مشکلات کارگران را ناشی از مشکلات اقتصادی کشور دانست و عنوان کرد: رکود، تورم و کوچک شدن بخش‌های تولیدی اشتغالزا و رشد بخش دلالی در اقتصاد که تابع وضعیت کلی اقتصاد کشور است و به ویژه ناشی از ضعف بخش خصوصی و تسلط بخش عمومی و شبکه‌های صاحب رانت بر بسیاری از بنگاه‌ها و کسب و کارهای بزرگ است. بعد هم تحریم‌ها و سو مدیریت‌ها که ارزش پول ملی و اندازه اقتصاد کشور را کاهش می‌دهد.

این فعال حوزه کارگری با تاکید بر اینکه کارگران شاید بیش از همه بار وضعیت بغرنج اقتصاد کشور را به دوش می‌کشند، گفت: کاهش درآمد و قدرت خرید و حتی مهمتر از آن، ناامنی شغلی که مانند سایه شومی بالای سر نیروی کار است، وضع نامناسب محیط و شرایط کار، محیط ناایمن کار (در مورد ایمنی در کار، رتبه جهانی ایران ۱۰۲ است)، عدم تضمین‌ها و حمایت‌های قانونی برای بهره مندی از حقوق قانونی موجود کارگران در زمینه‌های ایمنی شرایط کار، بیمه‌ها، امنیت شغل و …، عدم تمکین کارفرمایان خصوصا در بخش‌های عمومی و دولتی به توسعه تشکل‌های کارگری و قدرت چانه زنی پایین آنها از جمله مسائلی است که در شرایط فعلی کارگران را رنج می‌دهد.

حبیب‌زاده یادآور شد: در صدسال گذشته، در بسیاری از کشورها به خصوص کشورهای غربی که نهادهای کارگری پیشرو داشتند، مشکل اصلی تضاد کار و سرمایه بود. تضاد منافع کارگران و کارفرمایان. در ایران مشکل قدری متفاوت است. از پیچیدگی‌های شرایط ما این است که کارگران و کارفرمایان و کارآفرینان بخش خصوصی تقریبا در یک سو قرار دارند. در سوی دیگر شبکه‌های صاحب نفوذ و صاحب رانت هستند که در بخش بزرگی از اقتصاد کشور، در سیاستگذاری و قانونگذاری و تخصیص منابع نفوذ دارند و تعیین کننده هستند.

وی افزود: به همین دلیل است که می‌بینیم با سیاست‌های به نظر ما اشتباه، توان نیروهای مولد، اعم از کارگر و سرمایه دار بخش خصوصی، کاهش پیدا می‌کند، کسب و کارها و کارخانه‌ها کوچک یا بعضا تعطیل می‌شوند، سرمایه‌های مردم به باد می‌رود و خوب دود همه اینها نهایتا به چشم کارگران هم می‌رود.

رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه به نظر می‌رسد که دغدغه‌های کارگری در ایران ۱۳۹۸ باید به سمت دیگری تغییر کند، اظهار کرد: امسال که از سوی مقام معظم رهبری سال رونق تولید نام گرفته، می‌توان گفت فرصتی پیش آمده که از سوی جامعه کارگری هم جهت‌گیری جدیدی اتخاذ شود.

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه امروز، سرنوشت و وضعیت کارگران ایران به سرنوشت اقتصاد ایران گره خورده است، تصریح کرد: برای بهبود وضعیت و رها شدن از روندی که هر روز بدتر از دیروز می‌شود، باید مناسبات موجود مسلط بر اقتصاد و تولید کشور تغییر اساسی کند. تا زمانی که بخش خصوصی واقعی قدرت ندارد، تا زمانی که سیاست‌ها و قوانین، پشتیبان تولید و گسترش فعالیت‌های مولد نباشد، تا زمانی که دولت و بخش عمومی سهم عمده اقتصاد کشور را در اختیار دارد و از مشتقات نفتی و خودرو گرفته تا ارزان‌ترین کالاها را می‌خواهد تولید کند، تا زمانی که شبکه‌های رانت و گروه‌های صاحب نفوذ بر اقتصاد کشور مسلط هستند، تا زمانی که شفافیت، بخش خصوصی قدرتمند، قانونمداری و جامعه مدنی متشکل از نهادهای کارگری و کارفرمایی نیرومند وجود ندارد، وضع اقتصاد و نیروهای مولد هر روز بدتر می‌شود.

حبیب‌زاده تاکید کرد: دولت و نهادهای عمومی باید سیاستگذار و قانونگذار باشد، نه اینکه خودش هم در روابط اقتصادی کشور ذینفع باشد. سالهاست بسیاری از این حرف‌ها گفته می‌شود، اما تغییر به دست نمی‌آید. چون در مقایسه با شبکه‌های رانت و گروه‌های صاحب نفوذ خاص که عمدتا غیرمولد هستند و جز نفع کوتاه مدت خود و زیان به اقتصاد کشور حاصلی ندارند، نهادهای کارگری و کارآفرینان بخش خصوصی صدا و نمایندگان قدرتمندی در دستگاه‌های سیاستگذاری و قانونگذاری ندارند.

وی ادامه داد: شاید حتی لازم باشد که در نظام انتخاباتی مجلس و شوراها اصلاحی ایجاد شود بدین ترتیب که به جای آنکه همه کرسی‌های مجلس و شورا به حوزه‌های انتخاباتی جغرافیایی تقسیم گردد، میزان مشخصی از کرسی‌ها به صنف کارگران و کارآفرینان در سطح کشور اختصاص یابد، تا این دو گروه مهم تولیدی بتوانند بر تخصیص منابع و سیاست‌ها و قوانین نظارت و دخالت داشته باشند، بتوانند مانع وضع قوانین و سیاست‌هایی که آشکارا خلاف منافع اقتصاد و تولید کشور است شود؛ بتوانند به پشتوانه موقعیت قانونی و رسمی، جلوی شبکه‌های رانت بایستند و صدای بخش خصوصی کارگری و کارآفرینی باشند.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در پایان ابراز امیدواری کرد که اگر امروز نام کارگر با تلاش، ایثار و فداکاری قرین است با سفره‌های خالی آنان قرین نباشد.

خواندن خبر در سایت منبع

کارگران به حمایت‌های قانونی نیاز دارند

موجخبرگزاری موج
کارگران به حمایت‌های قانونی نیاز دارند
عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بنا بر آمار، حدود 12 درصد از کل جمعیت کشور را کارگران تشکیل می‌دهند، ادامه داد: این بخش بزرگ از جمعیت نیاز به رسیدگی‌ها و حمایت‌های قانونی از جمله حمایت‌های مربوط به محیط و شرایط کار تا قوانین دستمزد و بیمه و ... دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، حبیب زاده با تبریک روز کارگر، روز معلم و روز شوراها، گفت: ۱۵۱ سال است که از حوادث و اعتراضات کارگری شهر شیکاگو که منجر به کشته شدن شماری از کارگران شد می‌گذرد. این کارگران فقط خواهان تعدیل شرایط کار و کاهش ساعت از ۱۰ ساعت به ۸ ساعت بودند. اما به شدت سرکوب شدند.

رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه پس از سرکوب اعتراضات شیکاگو، کم کم در سراسر آمریکا و بعد سراسر جهان، روز ۱۱ اردیبهشت (یکم ماه مه) به روزی برای بزرگداشت روز کارگر تبدیل شد و در ایران سالهاست که این روز را برای بزرگداشت مقام کارگر گرامی می‌داریم، اظهار کرد: طی ۱۵۰ سال گذشته وضعیت کارگران در جهان و به ویژه کشورهای پیشرفته بسیار تغییر کرده و در برخی کشورها، نیروی کار منزلت واقعی خود را به دست آورده است.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بنا بر آمار، حدود ۱۲ درصد از کل جمعیت کشور را کارگران تشکیل می‌دهند، ادامه داد: این بخش بزرگ از جمعیت نیاز به رسیدگی‌ها و حمایت‌های قانونی از جمله حمایت‌های مربوط به محیط و شرایط کار تا قوانین دستمزد و بیمه و … دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل

اگر باور دارید رفاه در ایران بهتر از اروپاست این گزارش را نبینید/ گرسنگی در ایران واقعی‌ است (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
طی ماه‌های اخیر با قیمت مهار نشدنی گوشت و مواد غذایی دیگر مواجه بودیم. با این‌کار معده پر می‌شود و گرسنگی برای مدتی از بین می‌رود اما در صورت نرسیدن مواد غذایی لازم برای بدن، گرسنگی حقیقی که همان فقر غذایی است رخ می‌دهد و امکان مرگ فرد هم وجود دارد. در چنین شرایطی او قادر به تامین خوراک نیست و بیشتر درآمد خود را صرف تهیه مواد غذایی ارزان قیمت می‌کند. انجمن مقابله با گرسنگی طی دو دهه گذشته تلاش کرده تا بر اساس این تعریف، گام بزرگی در جهت رفع گرسنگی در مناطق ناامن غذایی بردارد. این اطلاعات اکنون در این گزارش منتشر شده که همه آن‌ها بر اساس مشاهدات، مطالعات و پیگیری‌های اعضای انجمن مقابله با گرسنگی به دست آمده‌است.
الفالف13 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۰۷:۲۵ ۳۹۸۰۲۳۱۰۱۹عبداله سامری نماینده خرمشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به انتشاره عکسی از وی در فضای مجازی مبنی بر نشستن بر سره سفره افطار با غذاهای خاص گفت: در عکس مشخص است که افطار معمولی بود. وی گفت: عصر پنچ شنبه گذشته اینجانب برای بررسی مشکلات فاضلاب روستای سوره خرمشهر – شلمچه به این روستا رفتم. عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: بعد از بازدید میدانی و جلسه با اهالی محل، اینجانب را به افطار دعوت کردند و من هم در کنار آنها بر سر سفره نشستم. سامری گفت: برای اینجانب گوشت آوردند که بنا به توصیه پزشکان گوشت قرمز اصلا نمی‌خورم. نماینده خرمشهر در مجلس افزود: ضمن اینکه سفره افطار را مردم حوزه انتخابیه پهن کردند که در کنار سادگی برایم بسیار ارزشمند بود.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
تعامل و همکاری با دستگاه‌های مختلف یکی دیگر از سیاست‌های این معاونت محسوب می‌شود تا ما بتوانیم علاوه بر افزایش درآمدها، درآمدهای جدیدی را نیز برای شهرداری تهران داشته باشیم. وی به پرداخت برخی از بدهی‌های شهرداری تهران به پیمانکاران اشاره کرد و گفت: سال گذشته مبلغ قابل توجهی بدون تنش و استرس فراهم کردیم و در پایان اسفند سال گذشته بخشی از بدهی‌های شهرداری تهران به پیمانکاران پرداخت شد. برهمین اساس عملکرد سال گذشته شهرداری تهران در بخش بودجه نقد ۱۰۶ درصد و در بخش بودجه غیرنقد ۵۴ درصد محقق شده است و در سال جاری با توجه به افزایش ۷ درصدی بودجه شهرداری تهران قطعا عملکرد بهتری را نسبت به سال گذشته خواهیم داشت. وی افزود: بر اساس آخرین آمار حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان شهرداری تهران از دولت و شرکت‌های وابسته به دولت طلب دارد. وی از بازپس‌گیری ساختمان روزنامه اطلاعات خبر داد و گفت: این ساختمان چندی پیش در اختیار شهرداری قرار گرفته شد و به زودی برخی از واحدهای شهرداری تهران در این ساختمان مستقر خواهند شد.

اخبار بیشتر