اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه 10 اردیبهشت‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه 10 اردیبهشت‌ماه

مصوبه جدید دولت برای مهار رشد قیمت خودرو

انتخابخبرگزاری انتخاب
مصوبه جدید دولت برای مهار رشد قیمت خودرو
در جلسه کمیته خودرو، بر این نکته تأکید شد که هرگونه افزایش قیمت خودروهای تولیدی، هیچ دلیل اقتصادی ندارد زیرا تولید و تحویل خودروها بر اساس برنامه ادامه دارد و مردم به جوسازی دلالان در فضای مجازی توجه نکنند.
مصوبه جدید دولت برای مهار رشد قیمت خودرو - 0

در جلسه کمیته خودروی وزارت صمت مصوب شد؛ سهم فروش فوری خودروسازها ۱۰درصد افزایش یابد.

به گزارش تسنیم، در جلسه کمیته خودرو، بر این نکته تأکید شد که هرگونه افزایش قیمت خودروهای تولیدی، هیچ دلیل اقتصادی ندارد زیرا تولید و تحویل خودروها بر اساس برنامه ادامه دارد و مردم به جوسازی دلالان در فضای مجازی توجه نکنند.

براساس تصمیم این کمیته کسانی که قصد خرید محصولات ایران خودرو و سایپا را دارند می‌توانند با شرایط اعلام‌شده اقدام به خرید خودرو نمایند.

خواندن خبر در سایت منبع

پژو ۴۰۵ در طرح فروش فوری ایران‌خودرو ویژه ۱۱ اردیبهشت

فراروخبرگزاری فرارو
پژو ۴۰۵ در طرح فروش فوری ایران‌خودرو ویژه ۱۱ اردیبهشت
در راستای تنظیم قیمت خودرو‌های شرکت ایران خودرو در بازار، بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان محترم می‌رساند، شرایط فروش فوری ...
پژو ۴۰۵ در طرح فروش فوری ایران‌خودرو ویژه ۱۱ اردیبهشت - 0

در راستای تنظیم قیمت خودرو‌های شرکت ایران خودرو در بازار، بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان محترم می‌رساند، شرایط فروش فوری تنظیم بازار مطابق جدول ذیل و از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه مورخ ۹۸/۰۲/۱۱ آغاز خواهد شد.

عرضه محصولات جدول ذیل بر اساس قیمت حاشیه بازار تنظیم شده است و مشتریان می‌توانند از طریق سایت فروش اینترنتی به نشانی esale.ikco.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند. بدیھی است امکان ثبت نام تا تکمیل ظرفیت فعال خواھد بود.

پژو ۴۰۵ در طرح فروش فوری ایران‌خودرو ویژه ۱۱ اردیبهشت - 5

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین قیمت خودرو در بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
آخرین قیمت خودرو در بازار تهران +جدول
اقتصاد آنلاین - محمد نقدی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز برخی از انواع پرفروش‌ترین خودروها در سطح بازار پایتخت طی اردیبهشت ماه ۹۸ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

آخرین قیمت خودروهای وارداتی

الفخبرگزاری الف
آخرین قیمت خودروهای وارداتی
دنیای اقتصاد نوشت: قیمت خودروهای خارجی در بازار تهران با توجه به ممنوعیت ورود این محصولات در حال رشد است.

تاخت و تاز قیمت‌ها در بازار خودرو ادامه دارد+جدول

روزنوخبرگزاری روزنو
تاخت و تاز قیمت‌ها در بازار خودرو ادامه دارد+جدول
روند افزایش قیمت خودرو طی دو روز اخیر شتاب گرفت.

بررسی وضعیت قیمت‌ها در بازار خودرو نشان می‌دهد، بهای انواع پژو در بازار با افزایشی قابل توجه روبرو شد.

بر این اساس میزان رشد قیمت در مدل‌های مختلف پژو رشدی بین ۲ میلیون و ششصد هزار تومان تا ۱۱۰ میلیون تومان را شاهد است.

بر این اساس جدول زیر قیمت انواع پژو در بازار در فاصله زمانی هشتم اردیبهشت تا امروز را نشان می‌دهد. بدیهی است قیمت‌ها در بازار ممکن است تفاوتی محدود با این جدول را داشته باشند.

تاخت و تاز قیمت‌ها در بازار خودرو ادامه دارد+جدول - 4

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش ساعتی قیمت خودرو التهاب روانی به جامعه تزریق می‌کند

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
افزایش ساعتی قیمت خودرو التهاب روانی به جامعه تزریق می‌کند
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است برای خارج کردن بازار خودرو از دست سوداگران باید واردات آزاد شود در حال حاضر وزارت صمت تسلط و مدیریتی بر بازار ندارد.

عبدالله رضیان عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از التهابات بازار خودرو و افزایش ساعتی قیمت چهارچرخ‌ها، گفت: در حال حاضر بازار خودرو در اختیار دلالان است و وزارت صنعت، معدن و تجارت تلاشی برای ساماندهی بازار خودرو و برخورد با سوداگران این حوزه انجام نمی‌دهد.

افزایش ساعتی قیمت خودرو التهاب روانی به جامعه تزریق می‌کند - 2

نماینده مردم قائمشهر سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گرانی خودرو فشار زیادی به مردم تحمیل کرده است، افزود: در حال حاضر خودرو به کالایی سرمایه‌ای و اهرم و ابزاری در دست سوداگران تبدیل شده است.

واردات خودرو باید آزاد شود تا با عرضه بیشتر، قیمت این محصول تاحدودی ساماندهی شده و کاهش یابد

وی با بیان اینکه برای کاهش قیمت خودرو، بازار باید ساماندهی شود، اظهار کرد: واردات خودرو باید آزاد شود تا با عرضه بیشتر، قیمت این محصول تاحدودی ساماندهی شده و کاهش یابد. در شرایط کنونی حجم تقاضا بالاست و به دلیل عرضه کم، قیمت‌ها ساعتی افزایش پیدا می‌کند.

بازار انحصاری خودرو باید رقابتی شود

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه بازار انحصاری خودرو باید رقابتی شود، خاطرنشان کرد: سران قوا باید درباره آزادسازی واردات خودرو تصمیم بگیرند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از خانواده‌ها از خودرو به عنوان وسیله امرار و معاش استفاده می‌کنند به همین دلیل گرانی این محصول آنها را به دردسر بیشتری انداخته است، ادامه داد: برای خارج کردن بازار از دست دلالان باید واردات آزاد شود در حال حاضر حاکمیت تسلط و مدیریتی بر بازار ندارد.

ضرورت برخورد شدید با سوداگران بازار خودرو

وی با بیان اینکه باید با دلالان و سوداگران بازار برخورد قضایی صورت گیرد، تصریح کرد: دستگاه‌های قضایی باید به موضوع ورود کرده و برخورد شدیدی با متخلفان انجام دهند چراکه وزارت صمت ابزاری برای برخورد با سوداگران ندارد.

تنها ۷ درصد بازار در اختیار شرکت‌های تولیدی خودروسازی است

رضیان با بیان اینکه افزایش ساعتی قیمت خودرو التهاب روانی به جامعه تزریق می‌کند، گفت: ۷ درصد بازار در اختیار شرکت‌های تولیدی خودروسازی است و ۹۳ درصد بازار شامل خودروهایی است که از کارخانه خارج شده و به عنوان خودرو دست دوم معامله می‌شود در واقع خرید و فروش این خودرو قیمت‌ خودرو را در بازار تعیین می‌کند.

افزایش قیمت خودرو گرانی سایر کالاها را به دنبال دارد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت خودرو بر قیمت سایر کالاها اثرگذار است، توضیح داد: هیچ کنترل و نظارتی بر بازار وجود ندارد. قیمت‌ها ثابت نیست و قیمت کالاها ساعتی به بهانه نوسانات ارزی افزایش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه سودجویی‌های بسیاری در صنعت خودرو وجود دارد گفت: سال گذشته قیمت خودرو هایما ۹۰ میلیون تومان بود در حالی که اکنون این خودرو به ۳۷۰ میلیون رسیده است یعنی قیمت این محصول حدود ۴ برابر شد در حالی که دلار طی یک سال گذشته سه برابر شده است.

ضرورت ورود مجلس به موضوع ساماندهی بازار خودرو

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هفته آینده مجلس باید جلسه اضطراری برای رسیدگی به بازار و ساماندهی آن تشکیل دهد. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، درپی تخریب تعداد زیادی از شعب و خودپرداز‌های بانک‌ها توسط اغتشاشگران، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در بخشنامه‌ای از تمام بانک‌ها درخواست کرد برای تداوم خدمت رسانی به مردم شریف، هرچه سریعتر به راه اندازی شعب و خودپرداز‌های بانک‌ها در مناطق مختلف کشور اقدام کنند.

بازار‌های مالی

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
رئیس کل بانک مرکزی: اثرات تورم ناشی از افزایش قیمت بنزین، ناچیز است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس کل بانک مرکزی گفت: براساس آخرین برآوردی که همکاران در حساب‌های اقتصادی داشتند اجرای طرح مدیریت مصرف بنزین به طور مستقیم حدود ۲ و نیم درصد و با غیر مستقیم در کل حدود ۴ درصد در طول یک سال آینده در تورم تاثیر خواهد گذاشت.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ بر اساس اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی؛ برای خودرو‌های شخصی تک سوز ۶۰ لیتر، دوگانه سوز ۳۰ لیتر، تاکسی بنزینی ۴۰۰ لیتر، دوگانه سوز ۲۵۰ لیتر، موتورسیکلت ۲۵ لیتر، وانت کم مصرف بنزینی ۲۰۰ لیتر، دوگانه سوز ۶۰ لیتر، وانت پرمصرف بنزینی ۳۰۰ لیتر، دوگانه سوز ۱۲۰ لیتر و آمبولانس ۵۰۰ لیتر بنزین واریز شده است. این سهمیه برای افرادی که کارت سوخت خود را دریافت نکرده‌اند، نیز واریز شده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با توجه به مراجعه فراوان مالکان خودروهای عمومی به جایگاه‌های سوخت اعلام کرد، مالکان خودروهای عمومی نگران حفظ مانده سهمیه سوخت واریزی نباشند زیرا این موضوع طی چند روز آینده مورد بازنگری قرار گرفته و در صورت نیاز تغییرات لازم اعمال خواهد شد. گفتنی است طی روزهای گذشته و با توجه به اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مبنی بر از بین رفتن سهمیه سوخت خودروهای عمومی در پایان هر ماه جایگاه‌های سوخت با صف‌های طولانی و مراجعه زیاد این خودروهای مواجه شده است.
عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
برآوردها میزان خسارت قطعی اینترنت در ایران را روزانه معادل ۳۶۹ میلیون دلار آمریکا تخمین می‌زنند. به گزارش عصر ایران، نت بلاک که یک وبسایت معتبر در زمینه آزادی استفاده از اینترنت در جهان است و به‌طور لحظه‌ای بهره‌مندی مناطق مختلف جهان را از شبکه جهانی اینترنت رصد می‌کند، میزان خسارت ناشی از هر روز قطعی اینترنت را در ایران مبلغی معادل ۳۶۹ میلیون دلار آمریکا برابر با ۴۳۰۰میلیارد تومان تخمین زده است.
تابناکتابناک8 ساعت قبل
مدیر عامل سابق سرمایه گذاری ملی ایران معتقد است: قطعی اینترنت در شرایط فورس ماژور و برای حفظ امنیت ملی رخ داده، موضوعی که در کنار شرایط اجتماعی در هفته گذشته موجب کاهش ارزش معاملات خرد بورس تهران به میزان ۱۱۴۶۹ میلیارد ریال شد. کاهش ۱۱۴۶۹ میلیارد ریالی مشارکت سهامداران خرد در هفته گذشتهمجموع ارزش معاملات خرد در هفته منتهی به ۲۲ آبان ماه رقم ۴۹۶۷۸ میلیارد ریال بوده و این رقم در هفته منتهی به ۲۹ آبان ماه، ۳۸۲۰۹ میلیارد ریال گزارش شده یعنی در هفته گذشته شاهد کاهش ۱۱۴۶۹ میلیارد ریالی در ارزش معاملات خرد بوده‌ایم. روز یکشنبه ۲۶آبان ماه ارزش معاملات ۳۹۵۵۰ میلیارد ریال گزارش شده در حالی که از این رقم ۲۶۴۲۵ میلیارد ریال مربوط به معاملات عمده و انتقالی بوده است، حال اگر ارزش معاملات بورس تهران را در هفته گذشته بدون احتساب این رقم محاسبه کنیم به عدد ۵۷۴۷۴ میلیارد ریال خواهیم رسید که نسبت به ارزش معاملات هفته قبل (۶۵۴۶۳ میلیارد ریال) کاهش قابل توجهی داشته است، لازم به ذکر است در هر دو هفته ۵ روز معاملاتی را شاهد بوده‌ایم. یکی دیگر از پارامترهای موثر بر نحوه مشارکت سهامداران حقیقی و خرد در بازار سرمایه ارزش معاملات خرد است، در هفته گذشته (منتهی به ۲۹/۰۸/۹۸) ارزش معاملات خرد بدین شرح بوده است. مدیر عامل بورس تهران در حاشیه نمایشگاه کیش اینوکس ۲۰۱۹ نیز بر این مطلب صحه گذاشت که درصد بالایی از معامله گران بورس تهران به صورت آنلاین فعالیت می‌کنند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری4 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری4 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

بیماری‌های قلبی در افراد «فقیر» بیشتر دیده می‌شود

مشرق‌نیوز15 دقیقه قبل

جزئیات استخدام ۴ گروه در آموزش و پرورش

ایسنا20 دقیقه قبل

نیویورک‌تایمز: آینده سیاسی نتانیاهو در ابهام است

الف22 دقیقه قبل

کاهش تورم آبان ۹۸ نسبت به ماه گذشته +اینفوگرافی

میزان‌آنلاین28 دقیقه قبل

واردات ۱۲ میلیون دلاری آسیاب و مخلوط کن به کشور

میزان‌آنلاین30 دقیقه قبل