1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه 10 اردیبهشت‌ماه

مصوبه جدید دولت برای مهار رشد قیمت خودرو

انتخابخبرگزاری انتخاب
مصوبه جدید دولت برای مهار رشد قیمت خودرو
در جلسه کمیته خودرو، بر این نکته تأکید شد که هرگونه افزایش قیمت خودروهای تولیدی، هیچ دلیل اقتصادی ندارد زیرا تولید و تحویل خودروها بر اساس برنامه ادامه دارد و مردم به جوسازی دلالان در فضای مجازی توجه نکنند.
مصوبه جدید دولت برای مهار رشد قیمت خودرو - 0

در جلسه کمیته خودروی وزارت صمت مصوب شد؛ سهم فروش فوری خودروسازها ۱۰درصد افزایش یابد.

به گزارش تسنیم، در جلسه کمیته خودرو، بر این نکته تأکید شد که هرگونه افزایش قیمت خودروهای تولیدی، هیچ دلیل اقتصادی ندارد زیرا تولید و تحویل خودروها بر اساس برنامه ادامه دارد و مردم به جوسازی دلالان در فضای مجازی توجه نکنند.

براساس تصمیم این کمیته کسانی که قصد خرید محصولات ایران خودرو و سایپا را دارند می‌توانند با شرایط اعلام‌شده اقدام به خرید خودرو نمایند.

خواندن خبر در سایت منبع

پژو ۴۰۵ در طرح فروش فوری ایران‌خودرو ویژه ۱۱ اردیبهشت

فراروخبرگزاری فرارو
پژو ۴۰۵ در طرح فروش فوری ایران‌خودرو ویژه ۱۱ اردیبهشت
در راستای تنظیم قیمت خودرو‌های شرکت ایران خودرو در بازار، بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان محترم می‌رساند، شرایط فروش فوری ...
پژو ۴۰۵ در طرح فروش فوری ایران‌خودرو ویژه ۱۱ اردیبهشت - 0

در راستای تنظیم قیمت خودرو‌های شرکت ایران خودرو در بازار، بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان محترم می‌رساند، شرایط فروش فوری تنظیم بازار مطابق جدول ذیل و از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه مورخ ۹۸/۰۲/۱۱ آغاز خواهد شد.

عرضه محصولات جدول ذیل بر اساس قیمت حاشیه بازار تنظیم شده است و مشتریان می‌توانند از طریق سایت فروش اینترنتی به نشانی esale.ikco.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند. بدیھی است امکان ثبت نام تا تکمیل ظرفیت فعال خواھد بود.

پژو ۴۰۵ در طرح فروش فوری ایران‌خودرو ویژه ۱۱ اردیبهشت - 5

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین قیمت خودرو در بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
آخرین قیمت خودرو در بازار تهران +جدول
اقتصاد آنلاین - محمد نقدی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز برخی از انواع پرفروش‌ترین خودروها در سطح بازار پایتخت طی اردیبهشت ماه ۹۸ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

آخرین قیمت خودروهای وارداتی

الفخبرگزاری الف
آخرین قیمت خودروهای وارداتی
دنیای اقتصاد نوشت: قیمت خودروهای خارجی در بازار تهران با توجه به ممنوعیت ورود این محصولات در حال رشد است.

تاخت و تاز قیمت‌ها در بازار خودرو ادامه دارد+جدول

روزنوخبرگزاری روزنو
تاخت و تاز قیمت‌ها در بازار خودرو ادامه دارد+جدول
روند افزایش قیمت خودرو طی دو روز اخیر شتاب گرفت.

بررسی وضعیت قیمت‌ها در بازار خودرو نشان می‌دهد، بهای انواع پژو در بازار با افزایشی قابل توجه روبرو شد.

بر این اساس میزان رشد قیمت در مدل‌های مختلف پژو رشدی بین ۲ میلیون و ششصد هزار تومان تا ۱۱۰ میلیون تومان را شاهد است.

بر این اساس جدول زیر قیمت انواع پژو در بازار در فاصله زمانی هشتم اردیبهشت تا امروز را نشان می‌دهد. بدیهی است قیمت‌ها در بازار ممکن است تفاوتی محدود با این جدول را داشته باشند.

تاخت و تاز قیمت‌ها در بازار خودرو ادامه دارد+جدول - 4

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش ساعتی قیمت خودرو التهاب روانی به جامعه تزریق می‌کند

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
افزایش ساعتی قیمت خودرو التهاب روانی به جامعه تزریق می‌کند
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است برای خارج کردن بازار خودرو از دست سوداگران باید واردات آزاد شود در حال حاضر وزارت صمت تسلط و مدیریتی بر بازار ندارد.

عبدالله رضیان عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از التهابات بازار خودرو و افزایش ساعتی قیمت چهارچرخ‌ها، گفت: در حال حاضر بازار خودرو در اختیار دلالان است و وزارت صنعت، معدن و تجارت تلاشی برای ساماندهی بازار خودرو و برخورد با سوداگران این حوزه انجام نمی‌دهد.

افزایش ساعتی قیمت خودرو التهاب روانی به جامعه تزریق می‌کند - 2

نماینده مردم قائمشهر سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گرانی خودرو فشار زیادی به مردم تحمیل کرده است، افزود: در حال حاضر خودرو به کالایی سرمایه‌ای و اهرم و ابزاری در دست سوداگران تبدیل شده است.

واردات خودرو باید آزاد شود تا با عرضه بیشتر، قیمت این محصول تاحدودی ساماندهی شده و کاهش یابد

وی با بیان اینکه برای کاهش قیمت خودرو، بازار باید ساماندهی شود، اظهار کرد: واردات خودرو باید آزاد شود تا با عرضه بیشتر، قیمت این محصول تاحدودی ساماندهی شده و کاهش یابد. در شرایط کنونی حجم تقاضا بالاست و به دلیل عرضه کم، قیمت‌ها ساعتی افزایش پیدا می‌کند.

بازار انحصاری خودرو باید رقابتی شود

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه بازار انحصاری خودرو باید رقابتی شود، خاطرنشان کرد: سران قوا باید درباره آزادسازی واردات خودرو تصمیم بگیرند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از خانواده‌ها از خودرو به عنوان وسیله امرار و معاش استفاده می‌کنند به همین دلیل گرانی این محصول آنها را به دردسر بیشتری انداخته است، ادامه داد: برای خارج کردن بازار از دست دلالان باید واردات آزاد شود در حال حاضر حاکمیت تسلط و مدیریتی بر بازار ندارد.

ضرورت برخورد شدید با سوداگران بازار خودرو

وی با بیان اینکه باید با دلالان و سوداگران بازار برخورد قضایی صورت گیرد، تصریح کرد: دستگاه‌های قضایی باید به موضوع ورود کرده و برخورد شدیدی با متخلفان انجام دهند چراکه وزارت صمت ابزاری برای برخورد با سوداگران ندارد.

تنها ۷ درصد بازار در اختیار شرکت‌های تولیدی خودروسازی است

رضیان با بیان اینکه افزایش ساعتی قیمت خودرو التهاب روانی به جامعه تزریق می‌کند، گفت: ۷ درصد بازار در اختیار شرکت‌های تولیدی خودروسازی است و ۹۳ درصد بازار شامل خودروهایی است که از کارخانه خارج شده و به عنوان خودرو دست دوم معامله می‌شود در واقع خرید و فروش این خودرو قیمت‌ خودرو را در بازار تعیین می‌کند.

افزایش قیمت خودرو گرانی سایر کالاها را به دنبال دارد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت خودرو بر قیمت سایر کالاها اثرگذار است، توضیح داد: هیچ کنترل و نظارتی بر بازار وجود ندارد. قیمت‌ها ثابت نیست و قیمت کالاها ساعتی به بهانه نوسانات ارزی افزایش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه سودجویی‌های بسیاری در صنعت خودرو وجود دارد گفت: سال گذشته قیمت خودرو هایما ۹۰ میلیون تومان بود در حالی که اکنون این خودرو به ۳۷۰ میلیون رسیده است یعنی قیمت این محصول حدود ۴ برابر شد در حالی که دلار طی یک سال گذشته سه برابر شده است.

ضرورت ورود مجلس به موضوع ساماندهی بازار خودرو

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هفته آینده مجلس باید جلسه اضطراری برای رسیدگی به بازار و ساماندهی آن تشکیل دهد. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.
فردا نیوزفردا نیوز22 ساعت قبل
سرویس اقتصادی فردا: امروز ۲۹ اردیبهشت ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۸۹۳ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۹۲۵ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۶۹۵ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۹۹۵ هزار تومان است.

کاهش سرمایه گذاری‌ها در صنعت برق

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
پیام باقری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه تناسبی بین قیمت تمام شده و قیمت دریافتی برق از مردم وجود ندارد، افزود: این موضوع سبب بروز مشکل در ترازمنفی مالی صنعت برق شده که این رویه علت اصلی بدهی‌های سنگین وزارت نیرو به بخش خصوصی است. وی بابیان اینکه پول دریافتی از مردم به درستی به صنعت برق بازگشت داده نمی‌شود، گفت: بخشی از این پول به بصورت یارانه به مردم پرداخت می‌شود که البته به دلیل نظام نامناسب تعرفه‌ها هرمشترکی که مصرف بیشتری دارد یارانه بیشتر و هر مشترکی مصرف کمتری داشته باشد یارانه کمتری دریافت می‌کند. نائب رئیس هیئت مدیره سندیکای برق با اشاره به اینکه طبق برنامه ریزی انجام شده باید تا پایان برنامه ششم توسعه ظرفیت نصب شده در نیروگاه‌های کشور به ۱۰۰ هزار مگاوات برسد، ادامه داد: برای دستیابی به این ظرفیت باید سالانه ۵ هزارمگاوات نیروگاه با سرمایه ۵ میلیارد دلاری نصب شود که این موضوع ممکن نیست، و این رویه خاموشی‌ها را در پی دارد. باقری افزود: برق نیز مانند هر کالایی دارای قیمت تمام شده دارد که پیشنهاد ما به دولت پرداخت نرخ واقعی برق از طرف مشترکین پر مصرف است.

اخبار بیشتر