فدراسیون فوتبال از کی‌روش شکایت کرد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

فدراسیون فوتبال از کی‌روش شکایت کرد

فدراسیون فوتبال: کی‌روش تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد

ایرناخبرگزاری ایرنا
فدراسیون فوتبال: کی‌روش تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد
تهران - ایرنا - رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال گفت: دلیلی بر ادامه خویشتن داری برابر اظهارات کارلوس کی روش نمی بینیم و اقدامات برای تعقیب قانونی او آغاز شده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از فدراسیون فوتبال، «احمدرضا براتی» درباره اظهارات اخیر «کارلوس کی روش» سرمربی سابق تیم ملی افزود: با فیفا (فدراسیون جهانی فوتبال) در ارتباط مستمر هستیم و همین امروز هم به صورت رسمی با فدراسیون فوتبال کلمبیا و کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی مکاتبه کرده‌ایم و قطعا به اظهارات وی که خلاف کدهای اخلاقی فیفا است رسیدگی خواهد شد.

وی گفت: فدراسیون فوتبال ایران به همه تعهدات مالی و غیرمالی خود در قبال کی روش عمل کرده است. البته محدودیت‌های مالی بین المللی برای جا به جایی پول در کلیه تراکنش‌های بین الملللی منتسب به جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که این موضوع هم مختص فدراسیون فوتبال نیست.

رئیس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال افزود: کی روش که خود را علاقه مند به ایرانیان می‌داند بهتر بود با شکیبایی بیشتری رفتار می‌کرد. ولی او در مصاحبه‌های خود به صورت مستمر اصرار دارد اتهاماتی را متوجه فدراسیون کند.

براتی ادامه داد: به عنوان مثال کمپ قطر در حال حاضر جزء بهترین کمپ‌های دنیا آسیا است و بزرگترین تیم‌های ملی و باشگاهی جهان هم دراین کمپ حاضر می‌شوند. اما کی روش برگزاری اردوی تیم ملی در این کمپ را علت ناکامی در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ می‌داند و ادعا می‌کند تیم ملی ایران در گروگان اهداف تیم ملی قطر بوده است.

رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال افزود: در صورتی که وی نتواند این ادعا را ثابت کند برای کی روش تبعات دارد و البته باز هم ادعاها و اظهاراتی از این جنس از قول او قابل مشاهده است.

براتی خاطرنشان کرد: فدراسیون فوتبال در همه این سال‌ها به منظور حفظ آرامش تیم ملی و صیانت از منافع ملی وارد مجادلات کلامی با کی روش نشد. اگر چه در طول یکسال گذشته دوبار به صورت رسمی و کتبی به او اخطار داد. اما به رغم اینکه مسوولیتی در ایران ندارد، اصرار بر مصاحبه مداوم و جوسازی مستمر علیه فدراسیون و ارکان ورزش کشور دارد.

رییس کمیته حقوقی فدراسیون با اشاره به اینکه فدراسیون در تلاش است تا بهترین انتخاب ممکن برای تیم ملی صورت گیرد یادآور شد: فدراسیون تلاش می‌کند تا کمترین آسیب به تیم ملی وارد شود و در حد امکان شاهد انتخاب سرمربی مناسبی برای تیم ملی خواهیم بود.

وی تصریح کرد: اگرچه رسیدگی‌های قانونی و حقوقی زمانبر است اما فدراسیون در حال پیگیری حقوقی موضوع است هر چند که باتوجه به شناختی که از خلقیات کی روش داریم بعید نیست به دعواهای شخصی اشخاص و مسوولین فدراسیون هم ورود کند که باز هم تحت پیگرد قرار می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، کی روش پس از هشت سال همکاری با تیم ملی ایران با ادعای عدم دریافت مطالبات شش ماه پایانی قرارداد خود ازفدراسیون ایران به کمیته انضباطی فیفا (فدراسیون جهانی فوتبال) شکایتش را ارائه کرد.

این درحالی است که «مهدی تاج» رئیس فدراسیون فوتبال ایران در آخرین صحبت‌های خود ادعا کرد که در سفر به مالزی این مشکل را حل کرده است. حتی در تماس با کی روش جدیدترین راهکار برای واریز پول به حساب مربی پرتغالی عملی شده است.

با این حال سرمربی سابق تیم ملی همچنان مدعی است که مطالبات خود را دریافت نکرده است.

ورزشی** ۹۰۲۹**۲۰۲۴

خواندن خبر در سایت منبع

فدراسیون فوتبال از کی روش به فیفا شکایت کرد

رکناخبرگزاری رکنا
فدراسیون فوتبال از کی روش به فیفا شکایت کرد
رکنا: با اعلام رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال، این فدراسیون از رفتارهای اخیر کارلوس کی روش به فیفا شکایت کرده است.

فدراسیون فوتبال از کی روش به فیفا شکایت کرد - 1

احمدرضا براتی که دراین باره با سایت فدراسیون فوتبال گفتگو می‌کرد، گفت: فدراسیون فوتبال به کلیه تعهدات مالی و غیر مالی خود در قبال ایشان عمل کرده است و از این حیث تقصیری متوجه فدراسیون فوتبال نیست. البته محدودیت‌های مالی بین المللی برای جا به جایی پول در کلیه تراکنش‌های بین الملللی منتسب به جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که این موضوع هم اختصاص به فدراسیون فوتبال ندارد و البته همه ایرانیان و غیر ایرانیان از این مشکل و محدودیت آگاهی دارند. در سوی مقابل کی روش که خود را علاقه‌مند به ایرانیان می‌دانند بهتر بود با شکیبایی بیشتری رفتار می‌کردند و اینکه ایشان در مصاحبه‌های خود به صورت مستمر اصرار دارند اتهاماتی را متوجه فدراسیون نمایند علاوه بر آنکه با ادعای ایشان مبنی بر علاقه مندی به ایرانیان منافات دارد همچنین مغایر و مخالف مقررات و کد‌های اخلاق فیفا می‌باشد و قابل پیگرد قانونی است. به عنوان مثال و در حالی که همگان اذعان دارند کمپ قطر در حال حاضر در زمره بهترین کمپ‌های دنیا و حتی بهترین آن‌ها است و بزرگترین تیم‌های ملی و باشگاهی جهان هم دراین کمپ حاضر می‌شوند، اما ایشان به صورت عجیبی حضور در این کمپ را علت ناکامی تیم ملی می‌دانند و ادعا می‌کند تیم ملی ایرانی گروگان اهداف تیم ملی قطر بوده است! و البته هر حقوقدان ورزشی می‌تواند بگوید که معنی این حرف چیست و در صورتی که ایشان نتواند این ادعا را ثابت کند چه تبعاتی برای ایشان خواهد داشت و البته باز هم ادعا‌ها و اظهاراتی از این جنس در اظهارات ایشان قابل مشاهده است. براتی ادامه داد: البته فدراسیون فوتبال در همه این سال‌ها به منظور حفظ آرامش تیم ملی و صیانت از منافع ملی وارد مجادلات کلامی با ایشان نشد و اگر چه در طول یکسال گذشته دوبار به صورت رسمی و کتبی به ایشان اخطار شد، ولی بازهم سیاست فدراسیون سیاست مدارا و حفظ آرامش بود و این موضوع رسانه‌ای نشد، اما اینک که ایشان مسوولیتی در ایران ندارد و در عین حال اصرار بر مصاحبه مداوم و جوسازی مستمر علیه فدراسیون و ارکان ورزش دارد دلیلی برای ادامه این خویشتن داری وجود ندارد و لذا فدراسیون اقدامات قانونی را برای تعقیب قانونی موضوع آغاز کرده و به این منظور با فیفا در ارتباط مستمر هستیم و همین امروز هم به صورت رسمی با فدراسیون فوتبال کلمبیا و کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی مکاتبه کرده‌ایم و قطعا به اظهارات ایشان که خلاف کد‌های اخلاقی فیفا است رسیدگی خواهد شد.

رییس کمیته حقوقی فدراسیون با اشاره به اینکه فدراسیون در تلاش است تا بهترین انتخاب ممکن برای تیم ملی صورت گیرد، گفت: با وجود فضای رسانه‌ای بین المللی به وجود آمده توسط کارلوس کی روش، اما فدراسیون تلاش می‌کند تا کمترین آسیب به تیم ملی وارد شود و انشاالله در حد امکان شاهد انتخاب سرمربی مناسبی برای تیم ملی خواهیم بود. اگرچه رسیدگی‌های قانونی و حقوقی زمانبر هستند، اما در هر صورت فدراسیون در حال پیگیری حقوقی موضوع است و از سوی دیگر باتوجه به شناختی که از خلقیات کی روش داریم بعید نیست به دعوا‌های شخصی اشخاص و مسوولین فدراسیون هم ورود کند و اگر چنین اتفاق رخ دهد اصلا متعجب نخواهیم شد که در این صورت نیز پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما‏، بعد از پایان بازی‌های رسمی و دوستانه تیم‌های ملی فوتبال جهان، رده بندی فیفا در ماه نوامبر مشخص شد که بر این اساس، تیم ملی فوتبال ایران با شکست مقابل عراق با شش پله سقوط به رده سی و سوم دنیا رسید و همچنین رتبه نخست آسیا را نیز از دست داد. تیم ملی فوتبال ژاپن بدون تغییر نسبت به ماه گذشته در رده بیست و هشتم جهان باقی ماند تا به عنوان برترین تیم آسیا در رده بندی فیفا معرفی شود. در این رده بندی تیم ملی فوتبال بلژیک همچنان تیم نخست جهان است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، تیم کشتی آزاد ایران مال در دیدار نهایی لیگ برتر کشتی توانست با نتیجه ۹ ​ ۱ تیم اترک خراسان شمالی را شکست دهد و قهرمان لیگ برتر امسال شود. دو تیم ایران مال و اترک خراسان شمالی به عنوان تیم‌های اول و دوم لیگ امسال قرار است ۲۶ تا ۲۹ آذر به عنوان نمایندگان ایران در رقابت‌های کشتی‌های جام باشگاه‌های جهان که به میزبانی بجنورد برگزار می‌شود، شرکت کنند.
عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
این مقصود در تلویزیون ایران با برنامه‌هایی چون «دو قدم مانده به صبح» محمد صالح علا از شبکه ۴ یا «رادیو هفت» رفیق خودمان منصور ضابطیان، حاصل می‌آمد و غالب اوقات با همان ۹۰ عادل فردوسی‌پور. چون لذت زندگی را در آن جاری می‌کرد و تنها فوتبال نبود. فوتبال ۱۲۰ پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ یک برنامۀ استاندارد و واقعا جذاب بود. حجازی هم البته به باشگاه بازگشت اما دیر و با فراز و نشیب‌های مربی‌گری دست و پنجه نرم می‌کرد. (اگر دوباره گریزی بخواهم به معقولات بزنم باید بگویم برخی تنها پای سفرۀ آماده نشستن و دست رنج دیگران را خوردن بلدند.

کوهپیمایی پاییزی برفی

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
رضا نیکقدم منش، خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما پیشنهاد می‌کند این هفته، کوهپیمایی و تنفسی دلپذیر در گذر از میان دره و کوه و در نهایت رسیدن به آبشار چال مگس دارآباد را تجربه کنید. این آبشار زیبا در انتهای مسیر کوهنوردی دارآباد قرار دارد. این مسیر صعب‌العبور برای کوهنورد‌های حرفه‌ای است.۲- اگر با خانواده جهت گذراندن تفریح به این منطقه آمده‌اید، مسیر سمت چپ دره می‌تواند بهترین انتخاب شما باشد.۳- مسیر سوم از سمت راست دره می‌گذرد. در انتهای این مسیر دره دارآباد در انتظار شماست. با ادامه دادن مسیر اگر از سربلند غلاک بگذرید به «چشمه‌ی جهان» می‌رسید. پس از توقف کوتاه، مسیر دره دارآباد را ادامه دهید تا از بین درختان بید به آبشار دارآباد (آبشار چال مگس یا زنبور عسل) برسید.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
پروژه بزرگ رومن آبراموویچ نیاز به یک کارگردان خبره داشت و چه کسی بهتر از ژوزه مورینیو. بعد از جذب آندری شوچنکو و میشاییل بالاک، اختلافات ژوزه مورینیو و رومن آبراموویچ به اوج رسیده و دیگر زمان جدایی فرا رسیده بود. اشک‌های ژوزه مورینیو در آغوش مارکو ماتراتزی به نشانه پایان روزهای فوق العاده وی در اینتر و آغاز یک ماجراجویی جدید بود. منچستریونایتد بعد از سر الکس فرگوسن به دنبال یک منجی بود و ژوزه مورینیو و زلاتان راهی اولدترافورد شدند. تاتنهام شاید آخرین فرصت آقای خاص برای اثبات دوباره توانایی‌های خود و استمرار حضور در بین سبد «سرمربی‌های درجه یک» فوتبال جهان باشد.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری4 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری4 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

آتش سوزی در درمانگاه و آموزشگاهی در خاک سفید+عکس

مشرق‌نیوز26 دقیقه قبل

سروش: مکانی برای تجمعات مردم تعیین شود

ایسنا28 دقیقه قبل

بازداشت زوج قاتل که قلب قربانیان را به خورد سگ می‌دادند

مشرق‌نیوز28 دقیقه قبل

اعلام علل مسمومیت‌ دانشجویان علم و صنعت در هفته جاری/آغاز فعالیت پیمانکار جدید از دو هفته آینده

ایسنا35 دقیقه قبل

کوربین: نخست وزیر انگلیس شوم درباره برگزیت بی‌طرف خواهم بود

فارس36 دقیقه قبل