1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

فدراسیون فوتبال از کی‌روش شکایت کرد

فدراسیون فوتبال: کی‌روش تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد

ایرناخبرگزاری ایرنا
فدراسیون فوتبال: کی‌روش تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد
تهران - ایرنا - رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال گفت: دلیلی بر ادامه خویشتن داری برابر اظهارات کارلوس کی روش نمی بینیم و اقدامات برای تعقیب قانونی او آغاز شده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از فدراسیون فوتبال، «احمدرضا براتی» درباره اظهارات اخیر «کارلوس کی روش» سرمربی سابق تیم ملی افزود: با فیفا (فدراسیون جهانی فوتبال) در ارتباط مستمر هستیم و همین امروز هم به صورت رسمی با فدراسیون فوتبال کلمبیا و کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی مکاتبه کرده‌ایم و قطعا به اظهارات وی که خلاف کدهای اخلاقی فیفا است رسیدگی خواهد شد.

وی گفت: فدراسیون فوتبال ایران به همه تعهدات مالی و غیرمالی خود در قبال کی روش عمل کرده است. البته محدودیت‌های مالی بین المللی برای جا به جایی پول در کلیه تراکنش‌های بین الملللی منتسب به جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که این موضوع هم مختص فدراسیون فوتبال نیست.

رئیس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال افزود: کی روش که خود را علاقه مند به ایرانیان می‌داند بهتر بود با شکیبایی بیشتری رفتار می‌کرد. ولی او در مصاحبه‌های خود به صورت مستمر اصرار دارد اتهاماتی را متوجه فدراسیون کند.

براتی ادامه داد: به عنوان مثال کمپ قطر در حال حاضر جزء بهترین کمپ‌های دنیا آسیا است و بزرگترین تیم‌های ملی و باشگاهی جهان هم دراین کمپ حاضر می‌شوند. اما کی روش برگزاری اردوی تیم ملی در این کمپ را علت ناکامی در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ می‌داند و ادعا می‌کند تیم ملی ایران در گروگان اهداف تیم ملی قطر بوده است.

رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال افزود: در صورتی که وی نتواند این ادعا را ثابت کند برای کی روش تبعات دارد و البته باز هم ادعاها و اظهاراتی از این جنس از قول او قابل مشاهده است.

براتی خاطرنشان کرد: فدراسیون فوتبال در همه این سال‌ها به منظور حفظ آرامش تیم ملی و صیانت از منافع ملی وارد مجادلات کلامی با کی روش نشد. اگر چه در طول یکسال گذشته دوبار به صورت رسمی و کتبی به او اخطار داد. اما به رغم اینکه مسوولیتی در ایران ندارد، اصرار بر مصاحبه مداوم و جوسازی مستمر علیه فدراسیون و ارکان ورزش کشور دارد.

رییس کمیته حقوقی فدراسیون با اشاره به اینکه فدراسیون در تلاش است تا بهترین انتخاب ممکن برای تیم ملی صورت گیرد یادآور شد: فدراسیون تلاش می‌کند تا کمترین آسیب به تیم ملی وارد شود و در حد امکان شاهد انتخاب سرمربی مناسبی برای تیم ملی خواهیم بود.

وی تصریح کرد: اگرچه رسیدگی‌های قانونی و حقوقی زمانبر است اما فدراسیون در حال پیگیری حقوقی موضوع است هر چند که باتوجه به شناختی که از خلقیات کی روش داریم بعید نیست به دعواهای شخصی اشخاص و مسوولین فدراسیون هم ورود کند که باز هم تحت پیگرد قرار می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، کی روش پس از هشت سال همکاری با تیم ملی ایران با ادعای عدم دریافت مطالبات شش ماه پایانی قرارداد خود ازفدراسیون ایران به کمیته انضباطی فیفا (فدراسیون جهانی فوتبال) شکایتش را ارائه کرد.

این درحالی است که «مهدی تاج» رئیس فدراسیون فوتبال ایران در آخرین صحبت‌های خود ادعا کرد که در سفر به مالزی این مشکل را حل کرده است. حتی در تماس با کی روش جدیدترین راهکار برای واریز پول به حساب مربی پرتغالی عملی شده است.

با این حال سرمربی سابق تیم ملی همچنان مدعی است که مطالبات خود را دریافت نکرده است.

ورزشی** ۹۰۲۹**۲۰۲۴

خواندن خبر در سایت منبع

فدراسیون فوتبال از کی روش به فیفا شکایت کرد

رکناخبرگزاری رکنا
فدراسیون فوتبال از کی روش به فیفا شکایت کرد
رکنا: با اعلام رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال، این فدراسیون از رفتارهای اخیر کارلوس کی روش به فیفا شکایت کرده است.

فدراسیون فوتبال از کی روش به فیفا شکایت کرد - 1

احمدرضا براتی که دراین باره با سایت فدراسیون فوتبال گفتگو می‌کرد، گفت: فدراسیون فوتبال به کلیه تعهدات مالی و غیر مالی خود در قبال ایشان عمل کرده است و از این حیث تقصیری متوجه فدراسیون فوتبال نیست. البته محدودیت‌های مالی بین المللی برای جا به جایی پول در کلیه تراکنش‌های بین الملللی منتسب به جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که این موضوع هم اختصاص به فدراسیون فوتبال ندارد و البته همه ایرانیان و غیر ایرانیان از این مشکل و محدودیت آگاهی دارند. در سوی مقابل کی روش که خود را علاقه‌مند به ایرانیان می‌دانند بهتر بود با شکیبایی بیشتری رفتار می‌کردند و اینکه ایشان در مصاحبه‌های خود به صورت مستمر اصرار دارند اتهاماتی را متوجه فدراسیون نمایند علاوه بر آنکه با ادعای ایشان مبنی بر علاقه مندی به ایرانیان منافات دارد همچنین مغایر و مخالف مقررات و کد‌های اخلاق فیفا می‌باشد و قابل پیگرد قانونی است. به عنوان مثال و در حالی که همگان اذعان دارند کمپ قطر در حال حاضر در زمره بهترین کمپ‌های دنیا و حتی بهترین آن‌ها است و بزرگترین تیم‌های ملی و باشگاهی جهان هم دراین کمپ حاضر می‌شوند، اما ایشان به صورت عجیبی حضور در این کمپ را علت ناکامی تیم ملی می‌دانند و ادعا می‌کند تیم ملی ایرانی گروگان اهداف تیم ملی قطر بوده است! و البته هر حقوقدان ورزشی می‌تواند بگوید که معنی این حرف چیست و در صورتی که ایشان نتواند این ادعا را ثابت کند چه تبعاتی برای ایشان خواهد داشت و البته باز هم ادعا‌ها و اظهاراتی از این جنس در اظهارات ایشان قابل مشاهده است. براتی ادامه داد: البته فدراسیون فوتبال در همه این سال‌ها به منظور حفظ آرامش تیم ملی و صیانت از منافع ملی وارد مجادلات کلامی با ایشان نشد و اگر چه در طول یکسال گذشته دوبار به صورت رسمی و کتبی به ایشان اخطار شد، ولی بازهم سیاست فدراسیون سیاست مدارا و حفظ آرامش بود و این موضوع رسانه‌ای نشد، اما اینک که ایشان مسوولیتی در ایران ندارد و در عین حال اصرار بر مصاحبه مداوم و جوسازی مستمر علیه فدراسیون و ارکان ورزش دارد دلیلی برای ادامه این خویشتن داری وجود ندارد و لذا فدراسیون اقدامات قانونی را برای تعقیب قانونی موضوع آغاز کرده و به این منظور با فیفا در ارتباط مستمر هستیم و همین امروز هم به صورت رسمی با فدراسیون فوتبال کلمبیا و کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی مکاتبه کرده‌ایم و قطعا به اظهارات ایشان که خلاف کد‌های اخلاقی فیفا است رسیدگی خواهد شد.

رییس کمیته حقوقی فدراسیون با اشاره به اینکه فدراسیون در تلاش است تا بهترین انتخاب ممکن برای تیم ملی صورت گیرد، گفت: با وجود فضای رسانه‌ای بین المللی به وجود آمده توسط کارلوس کی روش، اما فدراسیون تلاش می‌کند تا کمترین آسیب به تیم ملی وارد شود و انشاالله در حد امکان شاهد انتخاب سرمربی مناسبی برای تیم ملی خواهیم بود. اگرچه رسیدگی‌های قانونی و حقوقی زمانبر هستند، اما در هر صورت فدراسیون در حال پیگیری حقوقی موضوع است و از سوی دیگر باتوجه به شناختی که از خلقیات کی روش داریم بعید نیست به دعوا‌های شخصی اشخاص و مسوولین فدراسیون هم ورود کند و اگر چنین اتفاق رخ دهد اصلا متعجب نخواهیم شد که در این صورت نیز پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | لحظه انفجار مغز جوانی که مسموم شده بود!

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
بیمار جوانی در هند که به دلیل مسمومیت و وجود سم در معده‌اش به یکی از بیمارستان‌های این کشور مراجعه کرده بود حین درمان با دستگاه‌های پزشکی ناگهان مغزش دچار انفجار شد و با منفجر شدن ناگهانی سرش در مقابل پزشکان، پرستاران و خانواده‌اش جانش را به طرز دلخراشی از دست داد.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱20 ساعت قبل
اختصاصی | برانکو ایوانکوویچ در نقل‌وانتقالات تابستانی به شدت به دنبال ستارۀ لژیونر فوتبال ایران است. سرمربی کروات سرخ‌پوشان در نظر دارد تا با جذب چند بازیکن در پست مدافع علاوه بر از بین بردن ضعف تیمش دیگر با کمبود بازیکن در این پست مواجه نشود. با توجه به بالا رفتن سن جلال حسینی و مصدومیت‌های پر تعداد این بازیکن و شجاع خلیل‌زاده حضور پورعلی گنجی در جمع سرخ‌پوشان کاملا ضروری می‌باشد. البته پرسپولیس در این راه با مشکل بزرگی مواجه است و آن‌هم باقی‌ماندن ۲سال از قرارداد ۳سالۀ پورعلی گنجی با العربی قطر است. پرسپولیس در فصل گذشته تا آستانۀ ثبت قرارداد با این بازیکن پیش رفت اما مصدومیت و سردرگمی این مدافع مانع از نهایی شدن قرارداد بین دو طرف شد.

هدف گیری برای کسب سهمیه

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، برانکو ایوانکوویچ برای سومین فصل متوالی موفق شد پرسپولیس را به رتبه نخست فوتبال باشگاهی کشور برساند. موفقیت‌های متوالی سرمربی پرسپولیس باعث شد تا وی با وجود اینکه یکسال دیگر از قراردادش با پرسپولیس باقی مانده است پیشنهادات مختلفی را از تیم‌های باشگاهی کرواسی، چین، ازبکستان و مصر دریافت کند. برانکو ایوانکوویچ به دلیل طلب حدود ۵۰۰ هزار یورویی خود از پرسپولیس می‌تواند قراردادش را به طور یکطرفه فسخ کند و به باشگاه‌هایی که خواهان او هستند نقل مکان کنند. با این حال سرمربی پرسپولیس در آخرین جلسه خود با دستیارانش به این نتیجه رسیده است فصل آینده را به طور قطعی در پرسپولیس بماند و این تیم را برای قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا آماده کند. موضوعی که خیال هواداران پرسپولیس را برای ماندن برانکو راحت می‌کند تا این مربی روی نیمکت پرسپولیس بنشیند.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان که از ۲۵ اردیبهشت‌ با حضور ۹۷۵ تکواندوکار از ۱۵۰ کشور به میزبانی «منچستر» انگلیس آغاز شده بود امشب به پایان رسید. با این نشان نقره تیم ملی تکواندو همچون دوره گذشته رقابت‌های جهانی نتوانست صاحب مدال طلا شود. گوی در نیمه‌نهایی «جواد آچاب» تکواندوکار باسابقه بلژیکی را با نتیجه ۶ بر سه شکست داد و راهی مسابقه پایانی شد. تیم ملی تکواندو با هدایت فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق و وحید عبداللهی به عنوان مربیان در این رویداد حضور پیدا کرد. به نفرات اول تا سوم رقابت‌های جهانی به ترتیب ۱۲۰، ۷۲ و ۴۳٫۲۰ امتیاز در رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.
وانانیوزوانانیوز12 ساعت قبل
محمد رشید مظاهری، امیر ارسلان مطهری و کریستین اوساگونا ستاره‌های این فصل تیم اصفهانی بودند که قرارداد شان به پایان رسیده، اما مسئولان ذوب درصدد تمدید قرارداد با آن‌ها هستند. مظاهری در چند سال گذشته یکی از مهره‌های تاثیرگذار ذوب آهن بوده و از این تیم به تیم ملی هم راه پیدا کرد و شنیده می‌شود مایل به تمدید قرارداد نیست تا به پرسپولیس بیاید. پس از پایان لیگ، قرارداد این بازیکن هم به پایان رسید و گفته می‌شود بازهم از استقلال پیشنهاد دارد، اما ذوبی‌ها درصدد تمدید قرارداد او هستند تا همچنان شاگرد منصوریان در نصف جهان باشد. مهاجم نیجریه‌ای جدید ذوب آهن با قراردادی ۶ ماهه در نیم فصل به این تیم پیوست، اما عملکرد فوق العاده‌ای داشت تا ستاره تیمش لقب بگیرد. گفتنی است، قرارداد علیرضا منصوریان نیز با ذوب آهن در پایان فصل به اتمام می‌رسد و قرار است قرارداد ۲ ساله این مربی به زودی امضا شود.

اخبار بیشتر